Mesec-Neptun

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Mesec-Neptun

Počalji  Astrotanja taj Sub Nov 08, 2008 8:32 pm

Mesec u povoljnim aspektima sa Neptunom spada u aspekte koji emotivno obogaćuje ličnost, uvećava dobrotu,ali i lepotu ovih osoba. Senzibilitet ovih osoba, kao i dubina njihovih o hipeemotivnoast utiču povoljno na kreativnost, često i na maštovitost, koju zatičemo i kod mnogih umetnika, ili bar osoba koje su ljubiteljima umetnosti i estetike, bilo da je reč o filmu, plesu, poeziji.
Ovo je aspekt medijalnosti, koji daje izrazitu intuiciju, prororčke sklonosti, a ponekad d i vidovotost. Osobe koje ga imaju mogu imati i snove koje ukazuju na buduća događanja. Kako su skloni saosećajnosti, često ih nalazimo i kod ljudi koji pomažu drugima kroz profesiju , ali i u svakodnevnim odnosima pomažući ljudima iz svoje porodice, ili mlade osobe. U emotivnim vezaama dobro je da imate sličan ukos i intersovanja sa partnerom, posebno kada je reč o umetnosti,ili da imate slične kulturne norme.
Mesec-Neptun su aspekti koji podstiču duhovnost.
Ljudi koji su volenteri koji učestvuju u raznim društvenim aktivnostima često imaju ove aspekte.

Mesec u nepovoljnim aspektima, donosi veću promenljivost i nestalnost, posebno ako se Mesec nalazi u promenljivom znaku. Ukoliko postoji kvadrat između Meseca i Neptuna često mešaju relano i neralno, odnosno postoji sklonost ka samozavaravanju ili nerealnom sagledavanju stvarnosti. Ponekad je upravo to neusočavanje sa stvarnošću kakve jeste, nego kakvu je oni vide uzrok konflikata, odnosno nerzumevanja. Ponekad se jave i problemi u odnsima sa majkom, gde njihove potrebe nisu zadovoljene. Nekad je to nedovoljno iskren odnos, odnosno nešto se taji, prekriva kada su osećanja pre svega u pitanju. Ponekad nisu u stanju da na adekvatan način izraze svoja osećanja, ili usled sklonosti ka razočarenju i emotivnom bolu dolazi do povlačenja. Potiskivanje emocija nije dobro, jer može doći do nagle provale, kada je ponekad potrebna i stučna pomoć pishologa, ili psihijatra. Ovaj aspekat pomaže ulazak u zavisnoti razne vrste, bilo alkoholu, medikamatima, drogi. Može dovesti i do emotivne zavisnosti, ili ulazak u veze koje nisu postavljene na relanim osnovama, već su nesređene, nezdrave.
Oosbe kje imaju ovakve aspekte treba više da rade na sebi, na razumevanju svojih emotivnih potrba, svojih emocija, na unutrašnjem psihičkom istraživanju. Savetnici , astrolozi, psihoterpetu mogu im pomoći u tim svojim suočavanjima. Takođe je dobro za njih bavljenje nečimkretivnim, bilo da je reč o plesu, muzici,ili nekom vidu krativnog izražavanja, kao hobi može da ima pozitivno dejstvo na njihovo emotivno pražnjenje, odnosno ispoljanjr emocija.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Mesec-Neptun

Počalji  Nale 83 taj Sub Nov 08, 2008 8:39 pm

Astrotanja ::Mesec u povoljnim aspektima sa Neptunom spada u aspekte koji emotivno obogaćuje ličnost, uvećava dobrotu,ovo mi se svidja!ali i lepotu ovih osoba. Senzibilitet ovih osoba, kao i dubina njihovih o hipeemotivnoast utiču povoljno na kreativnost, često i na maštovitost, koju zatičemo i kod mnogih umetnika, ili bar osoba koje su ljubiteljima umetnosti i estetike, bilo da je reč o filmu, plesu, poeziji - tacno.
Ovo je aspekt medijalnosti, koji daje izrazitu intuiciju, prororčke sklonosti, a ponekad d i vidovotost. Osobe koje ga imaju mogu imati i snove koje ukazuju na buduća događanja - i ovo je tacno!MO0*NE a MO u VIII u konjukciji sa PL eto jos jedne potvrde!. Kako su skloni saosećajnosti, često ih nalazimo i kod ljudi koji pomažu drugima kroz profesiju , ali i u svakodnevnim odnosima pomažući ljudima iz svoje porodice, ili mlade osobe. U emotivnim vezaama dobro je da imate sličan ukos i intersovanja sa partnerom, posebno kada je reč o umetnosti,ili da imate slične kulturne norme.
Ljudi koji su volenteri koji učestvuju u raznim društvenim aktivnostima često imaju ove aspekte.

MO mi je u sekstilu sa NE! Zaista sam se pronasla u gore napisanom!

Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Pon Jun 13, 2011 10:31 pm

Astrotanja ::

Mesec u nepovoljnim aspektima, donosi veću promenljivost i nestalnost, posebno ako se Mesec nalazi u promenljivom znaku. Ukoliko postoji kvadrat između Meseca i Neptuna često mešaju relano i neralno, odnosno postoji sklonost ka samozavaravanju ili nerealnom sagledavanju stvarnosti. Ponekad je upravo to neusočavanje sa stvarnošću kakve jeste, nego kakvu je oni vide uzrok konflikata, odnosno nerzumevanja. Ponekad se jave i problemi u odnsima sa majkom, gde njihove potrebe nisu zadovoljene. Nekad je to nedovoljno iskren odnos, odnosno nešto se taji, prekriva kada su osećanja pre svega u pitanju. Ponekad nisu u stanju da na adekvatan način izraze svoja osećanja, ili usled sklonosti ka razočarenju i emotivnom bolu dolazi do povlačenja. Potiskivanje emocija nije dobro, jer može doći do nagle provale, kada je ponekad potrebna i stučna pomoć pishologa, ili psihijatra. Ovaj aspekat pomaže ulazak u zavisnoti razne vrste, bilo alkoholu, medikamatima, drogi. Može dovesti i do emotivne zavisnosti, ili ulazak u veze koje nisu postavljene na relanim osnovama, već su nesređene, nezdrave.
Oosbe kje imaju ovakve aspekte treba više da rade na sebi, na razumevanju svojih emotivnih potrba, svojih emocija, na unutrašnjem psihičkom istraživanju. Savetnici , astrolozi, psihoterpetu mogu im pomoći u tim svojim suočavanjima. Takođe je dobro za njih bavljenje nečimkretivnim, bilo da je reč o plesu, muzici,ili nekom vidu krativnog izražavanja, kao hobi može da ima pozitivno dejstvo na njihovo emotivno pražnjenje, odnosno ispoljanjr emocija.

ovo zvuchi poznato:)

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Pon Jun 13, 2011 10:48 pm

Astrotanja ::Mesec u povoljnim aspektima sa Neptunom spada u aspekte koji emotivno obogaćuje ličnost, uvećava dobrotu,ali i lepotu ovih osoba. Senzibilitet ovih osoba, kao i dubina njihovih o hipeemotivnoast utiču povoljno na kreativnost, često i na maštovitost, koju zatičemo i kod mnogih umetnika, ili bar osoba koje su ljubiteljima umetnosti i estetike, bilo da je reč o filmu, plesu, poeziji.
Ovo je aspekt medijalnosti, koji daje izrazitu intuiciju, prororčke sklonosti, a ponekad d i vidovotost. Osobe koje ga imaju mogu imati i snove koje ukazuju na buduća događanja. Kako su skloni saosećajnosti, često ih nalazimo i kod ljudi koji pomažu drugima kroz profesiju , ali i u svakodnevnim odnosima pomažući ljudima iz svoje porodice, ili mlade osobe. U emotivnim vezaama dobro je da imate sličan ukos i intersovanja sa partnerom, posebno kada je reč o umetnosti,ili da imate slične kulturne norme.

mesec trigon neptun... cheers

mene privlaci kreativnos.. slikarstvo, vajarstvo...

mesec u ribama 10 kuca neptun u skorpiji 6 kuca

planiram.. da se aktiviram oko toga sto pre zbog sebe

pozdrav

ema

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Uto Jun 14, 2011 1:18 am

a meni?? Smile meni je u losem aspektu,jel da??Razz

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Uto Jun 14, 2011 2:11 am

Dunja ::a meni?? Smile meni je u losem aspektu,jel da??Razz

Imenjakinjo moja, tebi kvadrira konjukciju So0Ve ...nije toliko strasno, samo tesko skidas ruzicaste naocare kad se zaljubis pa umes da se razocaras Wink ...imas opoziciju na marsa iz 10-te, a mars vlada 9-om... jesi imala problema sa duzim putovanjima, fakultetom i ostalom simbolikom 9 polja?

venus_pisces

Broj poruka : 72
Godina : 31
Datum upisa : 03.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Sub Okt 13, 2012 8:27 pm

Mo mi u konjukciji sa Ne i sta reci, osim da sam hiperzenzibilna, promjenljivog raspolozenja, vezana za majku.
Mo je u jarcu, Neptun u strijelcu, ali iako je jareci mjesec, ja sam jako ranjiva, samo sto je to sve prekriveno, tj. djelujem hladno i vojnicki strogo, takav je prvi utisak o meni, sto mi se i svidja, jer bilo bi uzasno kad bi svi vidjeli kakve se emocije u meni kuvaju Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Sub Okt 13, 2012 9:18 pm

Ne znam kako prije nisam vidjela ovaj tekst. Tanja SVAKA CAST sve je tacno, a bez intuicije i snova ne znam da li bih znala znala zivjeti. Pored toliko losih aspekata ovo je jedan koji popravlja stvar. Smile

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  IVA taj Pon Okt 15, 2012 12:41 am

Arijaaa ::Ne znam kako prije nisam vidjela ovaj tekst. Tanja SVAKA CAST sve je tacno, a bez intuicije i snova ne znam da li bih znala znala zivjeti. Pored toliko losih aspekata ovo je jedan koji popravlja stvar. Smile

tranzitni neptun pravi trigon prema mom mesecu ,, dok ga saturn prelazi:) mozda bude nesto i dobro od ovog Smile

IVA

Broj poruka : 420
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Sre Dec 12, 2012 4:10 pm

Ja u natalnoj karti imam ovu konjukciju Mjeseca i Neptuna pri kraju šeste kuće. Mjesec na 2. stepenu jarca je vladar 1. kuće, a Neptun na 27. stepenu strijelca je vladar 10. kuće. Kako su ovdje u igri vladari 1. i 10. polja, kao i 6. polje, ovo je slika mene na nekom rukovodećem mjestu ili da radim za nekog autoriteta - vladar 10. kuće, da sam blizu njega, njegova desna ruka, savjetnik, a posao je human, vezan za pružanje pravnih usluga - Neptun u strijelcu u 6. kući, siromašnim i bolesnim masama - Mjesec u jarcu.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:51 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: