Tranzit Urana kroz kuce

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tranzit Urana kroz kuce

Počalji  zelena dolina taj Čet Maj 27, 2010 11:29 am

meni UR uskoro ulazi u 7 kucu...hm sad citam.........blagi boze sta ce biti Smile

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Sre Jun 02, 2010 4:38 pm

Ko zna, mozda ti donese nesto s obzirom da će praviti trigon sa vladarem Desc. MA

Mada ima još vremena, dok ti dodje do Desc. biće jedno dva puta retrogradan, na prolece 2011 će biti na 4. stepenu pa ce krenuti retrogradno, i tek u 2012. dolazi na 5. stepen.
Ovo mi je poznato jer je mome suprugu Desc. na 2. stepenu Ovna, tako da redovno pratim stanje da ne bude posle da ne znam sta me snaslo Rolling Eyes bom

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Jun 02, 2010 4:48 pm

venerica ::Ko zna, mozda ti donese nesto s obzirom da će praviti trigon sa vladarem Desc. MA

Mada ima još vremena, dok ti dodje do Desc. biće jedno dva puta retrogradan, na prolece 2011 će biti na 4. stepenu pa ce krenuti retrogradno, i tek u 2012. dolazi na 5. stepen.
Ovo mi je poznato jer je mome suprugu Desc. na 2. stepenu Ovna, tako da redovno pratim stanje da ne bude posle da ne znam sta me snaslo Rolling Eyes bom

ahhahaha luda si skroz lol! flower crko od smeha "da ne bude posle da ne znam sta me snaslo " xaxxaxaxaxaxaxaxxa lol! king

pa da tada ce mi tran.SA biti opet na natalnom UR, sad sam videla, a tr.JU će tada uveliko biti u 7 kući flower
bože zdravlja javljam razvoj dogadjaja, bože pomozi !
što bi moja drugarica rekla pa ti si duso sve ucinila, godinama si tragala, davala se i nista, red je da te bog nagradi sa nekim dobrim čovekom koji će da te učini srećnom bez zvocanja i osudjivanja nego ono pravo ljudski, toplo!! rendeer flower

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Sre Jun 02, 2010 5:30 pm

Ih, pa gde da zaboravim Jupija vladara tvog sucevog znaka, a mi se zalepile za saturna i urana, vidi se da nas tranzitni Sa dokusurio pa samo nam malefici pred ocima. Evil or Very Mad

Pa tebe u svakom slucaju ceka uzbudljiv period, bice tu raznoraznih desavanja potpomognutih sa vise planetarnih aspekata.

Kako stojis sa progresijama, ima li tu nesto indikativno za naredni period?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Sre Jun 02, 2010 7:31 pm

zelena dolina ::
URAN U DESETOJ KUĆI (iznenadna promena ili sukob u karijeri)
Kako ste proziveli protekli sedmogodisnji period. Da li su vasi stavovi o zivotu isti, da li ste se konfrontirali ili bili produktivni i doneli nesto novo, neki nov pogled na svet? Niste? Steta, ali nije svako sposoban za to...
Vase mesto u drustvu je jos uvek aktuelno. A vi sada zelite da u tom istom Drustvu koje ste mozda kritikovali, zauzmete svoje mesto, da budete prestizni, da budete autoritet, da postignete najvise. DA LI PODNOSITE DISCIPLINU? NE? STETA? Sada nema napredovanja na drustvenoj lestvici ukoliko ste egoistincni i cilj vam je vlast radi vlasti, potcinjavanje drugih. SADA MORATE POSTOVATI AUTORITETE Verovatno cete pasti umesto da se izdignete, ali to je lekcija koja se sada uci. Tj da svoju reakcionarnost i revolucionarnost podredite drustvenim interesima, kako bi ste ostvarili cilj - licni interes. Cista diplomatija! Ako ne, pa izaberite neku neobicnu ili samostalnu profesiju, pa ispucajte tu enormnu energiju za uzbudjenjima. A tako lepo ste mogli da uspete.

Uran mi je u X kući u Škorpiji u konjukciji sa Mesecom ?! Question

sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Sre Jun 02, 2010 11:18 pm

venerica ::Ih, pa gde da zaboravim Jupija vladara tvog sucevog znaka, a mi se zalepile za saturna i urana, vidi se da nas tranzitni Sa dokusurio pa samo nam malefici pred ocima. Evil or Very Mad

Dolino, ovo je moj cist lapsus, naravno da nije Ju vladar tvog suncevog znaka, nego prisecajuci se tvog natala povukao me je tvoj stelijum u Strelcu pa po principu presnicke slobode smestih i tvoje SO tamo lol!

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Sre Jun 02, 2010 11:29 pm

sladjana ::

Sladjana, tvoj natalni Uran je u 10. kuci i to u trigonu sa Mesecom u 2. kuci, a ovo sto si citirala odnosi se na tranzit Urana doticnim poljem. Tvoj natalni Uran nije los, u Skorpiji je egzaltiran i pri tome pravi dobre aspekte, a vladar je tvoga 2. polja, dakle on se odnosi na tvoju karijeru i finansije.
Sta si po struci, cime se bavis?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Čet Jun 03, 2010 5:18 pm

venerica ::
sladjana ::

Sladjana, tvoj natalni Uran je u 10. kuci i to u trigonu sa Mesecom u 2. kuci, a ovo sto si citirala odnosi se na tranzit Urana doticnim poljem. Tvoj natalni Uran nije los, u Skorpiji je egzaltiran i pri tome pravi dobre aspekte, a vladar je tvoga 2. polja, dakle on se odnosi na tvoju karijeru i finansije.
Sta si po struci, cime se bavis?

Završila sam Višu poslovnu, 5 godina sam radila u nekretninama kao agent prodaje i sekretarica. Pre 2 meseca sam prešla u firmu kablovske distribucije i radim trenutno u call-centru , nadam se da ću napredovati jer sam se dobro uklopila ovde... Laughing

sladjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Čet Jun 03, 2010 11:56 pm

Sladjice,duso..da to nisi pocela u SBB da radis??Smile)

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Pet Jun 04, 2010 12:04 am

a da ja pitam nesto???

meni je Uran u trecoj na 29*..jel to znaci da on vec "prelazi " u cetvrtu,pa mogu da procitam ovaj tekst za cetvrtu kucu??
jer,sta god da je ,ne svidja mi se tekst ni za trecu a Boga mi,ponajmanje za cetvrtu kucu:))

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 04, 2010 11:35 am

Dunja,
tvoj natalni Uran je u 3. kući na 29. stepenu Vage, a 4. kuća ti počinje negde na 10. stepenu Škorpije, što je veliki orbis za konjukciju Urana sa vrhom 4. kuće, što znači da tvoj natalni Uran veorvatno nema uticaja na 4. kuću.
Gore navedeni tekst se ne odnosi na natalni, nego na tranzitni Uran. Tranzitni Uran je trenutno na 0. stepenu Ovna, dakle u tvom slučaju gledaš koje tvoje natalno polje je u Ovnu i samam tim kojim ti poljem tranzitira Uran.
Tebi Uran vec duze vreme tranzitira 8. poljem.

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mrvica taj Pet Jun 04, 2010 12:31 pm

Meni je uran do sada tranzitirao 2. poljem ... i uglavnom mi je novac dolazio iznenada...( neki dobici na sportskoj kladionici, u casinu...mama je iznenada uplaćivala neke sume na moj tekući... Very Happy ) ...Međutim ulaskom u ovna...vrh 3. mi je u ovnu....ali je 2. većim delom u ovnu....
Mars je u 7. polju......hmmm...malo sam........... Rolling Eyes ..šta sada ??

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 37
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 04, 2010 12:51 pm

Mrvice tebi ce još zadugo Uran tranzitirati drugim poljem, pa eto neka ti i dalje donosi iznenadne dobitke sunny

Ulaskom u Ovna tebi ce UR praviti trigon sa VE i ME u Strelcu, mozda bude i nekih desavanja na ljubavnom planu, ne znam, ME ti je vladar 5. kuće pa zato pomislih.. scratch

A jesi li imala isto tako iznenadnih gubitaka, troskova tokom ovog tranzita UR kroz 2. polje?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mrvica taj Pet Jun 04, 2010 1:38 pm

venerica ::Mrvice tebi ce još zadugo Uran tranzitirati drugim poljem, pa eto neka ti i dalje donosi iznenadne dobitke sunny

Ulaskom u Ovna tebi ce UR praviti trigon sa VE i ME u Strelcu, mozda bude i nekih desavanja na ljubavnom planu, ne znam, ME ti je vladar 5. kuće pa zato pomislih.. scratch

A jesi li imala isto tako iznenadnih gubitaka, troskova tokom ovog tranzita UR kroz 2. polje?

Pa nisam....ništa nije iskočilo.....trošila sam dosta zaista... Very Happy Ali neverovatno, sume koje sam dobijala nisu bile male....sve su to bile cifre preko 200 jevrića Razz

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 37
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Jun 04, 2010 1:50 pm

Ja sam na onim "najnizim granama" Ur kroz 12.
Mom bratu kroz 3... Rolling Eyes

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 04, 2010 2:30 pm

Pa Mrvice ja bih na tvom mestu samo pozelela da mi se Ur sto duze zadrzi u 2. kući lol!

Mila,
Meni je 12. kuća u Ovnu tako da me tek očekuje tranzit koji si pomenula.
Zanima me tvoje iskustvo, sta ti je doneo taj tranzit ako budes raspolozena da mi napises koju rec, zivo me zanima sta mogu da ocekujem.

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Pet Jun 04, 2010 6:03 pm

Dunja ::Sladjice,duso..da to nisi pocela u SBB da radis??Smile)

Ne u konkuretnoj firmi Kds !!! Very Happy

sladjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Sub Jun 05, 2010 12:54 am

ok,venerice,hvala ti puno na objasnjenju...

ja sam to tako nekako i shvatila..mislim,znam znacenje pojma "trenutni tranziti" ali me sladjin post povuko da to shvatim tako kako sam shvatila.
I da opet ne ispadnem "glupa u drustvu" Smile posto sam u svemu ovome zaista nova( jes da sam mesecima ovde,al nema veze) htedoh da pitam dokle ce Uran da tranzitira mojom 8-mom kucom?? posto kazes da je duze vreme tako,zanima me do kad ce tako da traje??

i da,ima istine u onome sto sam procitala u tranzitu kroz 8-mu kucu..Smile

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Sub Jun 05, 2010 11:38 am

Dunja,
veruj mi da ni ja mnogo toga ne znam iako sam vec neko vreme na ovom forumu, ali eto, ponekad pokusam nesto da odgovorim, pa ako pogresim nesto, ne zameri sunny sunny
Tebi se 8. polje zavrsava negde na 7, 8. stepenu Ovna i sigurno ce ti tranzitirati ovim poljem i naredne dve godine, barem do kraja 2012.
Ne mogu od kuce da otvorim efemeride pa da ti kazem tacan period kad ti Uran napusta 8. kucu, ali eto racunaj bar do 2013.
Virnucu sa posla efemeride, pa ti javim flower flower

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jun 05, 2010 2:58 pm

Dunja, u proleće 2014 izlazi ti iz 8. kuće.

Moje iskustvo sa uranom je dok je tranzitrao 8. uticao je između ostalog na neke stvari vezane za nasledstvo i u kvadratu sa Merkruom doneo mi je nesporazume,probleme u komunikaciji, nemogućnost dogovora i ne usvajanje mog mišljenja. Intuicijia mi je govorila da nisu dobre odluke mog tate vezane za imovinu i da će biti gubitka, što se i pokazalo kao tačno kada je Uran napravio trigon sa Suncem. Drugi su bili ti koji su potencirale te promene i činili ih. Nisam mogla da utičem na njih, one su se odvijale bez moje volje i ne onako kako sam ja htela. Pitanja vezana za imovinu drugih, su se nametnula u ovom periodu, posebno što mi se tata u ovom periodu razveo, pa je sve to pratilo i jaka emotivna uzbuđenja i emotivne krize.

Kada je Uran napravio trigon sa natalnim Suncem, osećaj za dolazeće i buduće je oo što sam tada najviše osećala. Intutivnost i otvorenost za novine.

Doživeljavala sam burnu unutrašnja transformacija je dok je Uran tranzitrao kroz osmu.Posebno dok je pravio opoziciju sa natalnu Uranom i Plutonom, kada sam imala i ostvarila nezavisnost. Psihički sam se trošila,imala ideje,imala inspiraciju, ali sam se psihički osećala iscrplejnom, zbog pokačane dinamike. Tada su se desile i promene u vezi mog bavljenja astrologijom. Osnovala sam svoj astrološki forum, a usledila je i moje propagiranje astrologije preko medijuma, čemu je doprinelo i to što je Uran vladar moje 7. kuće u 8., pa sam otvorila mogućnost dobijanja neke vrste podrške od drugih,posebno od svog supruga:D , koju do tada nisam u toj meri imala.

Uran u osmoj je uticao i da su suprugove zarade bile u tom periodu nekontinurane, nestalne, za razliku od perioda pre toga. One su ble iznenadne, uglavnom i neujednačene, pa je bilo nemira, uzbuđenja i napetosti I sl. Kada je pravio pozitivne aspekte, kao što je trigon sa natalnim Neptunom, kao i Suncem, bio je povoljan, posebno kada je bio u trigonu sa Suncem, za odnos u braku i to za početak nove etapa. Povoljno je uticao i na moje odnose sa partnerom, jer je Sunce vl. moje prve, a Uran 7. itd. Intuivno sam osećala šta se sa njim događa u situacijama kada ni njemu nije bilo jasno, jer mu Uran tranzitirao 12.

Uran u 8. uticao je i na povremene probleme vezane za reproduktivne organe, na jednu manju hrušku intervenciju, iznenadnu, koja je izazvala paniku od drugih, od strane doktora, naravno drugi aspekti su do toga doveli, ali je uzbuđenje, stres i napetost, emotivnu uznemirenost bila prisutna dok nije usledio pozitivan rezultat.

Ovom mojom ispovešću želela sam da bliže, primerima objasnim kako se može ispoljiti uticaj Urana u 8., ali u Ribama. U Ribama postoji tajnost neko vreme, a kada su namere drugih bivaju otkrivene ima nemira, uzbuđenja, konflikata unutrašnjih, ali i spoljašnjih jer meni Neptun tranzitra 7.-om. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Sub Jun 05, 2010 5:20 pm

venerica ::Dunja,
veruj mi da ni ja mnogo toga ne znam iako sam vec neko vreme na ovom forumu, ali eto, ponekad pokusam nesto da odgovorim, pa ako pogresim nesto, ne zameri sunny sunny
Tebi se 8. polje zavrsava negde na 7, 8. stepenu Ovna i sigurno ce ti tranzitirati ovim poljem i naredne dve godine, barem do kraja 2012.
Ne mogu od kuce da otvorim efemeride pa da ti kazem tacan period kad ti Uran napusta 8. kucu, ali eto racunaj bar do 2013.
Virnucu sa posla efemeride, pa ti javim flower flower

hvala venerice,slobodno me ispravi kad nesto gresim..Smile

pozzzzz king

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Sub Jun 05, 2010 5:31 pm

Tanjice,

hvala ti na detaljnom opisu svog iskustva..
za neke stvari znam kako si se osecala ( ovo oko tvog oca i nasledstva) tako da odprilike mogu da predpostavim kroz sta si prosla..
i citajuci ovaj post koji je postavljen na pocetku ove teme, o Uranu u svim kucama, vidim da ti se ostvarilo dosta toga sto pise za 8-mu kucu..
e sad,sta ce kod mene da se ostvari od toga,i kako i na koji nacin ce da se manifestuje,ostaje da vidimo..mada,iskreno,vec se naziru neke teme oko nasledstva,koje meni bas i nisu mnogo po volji..pa shodno tome,verovatno da ce dobrim delom da se ostvari onaj deo mog natala koji govori o mom nasledstvu..Smile
trenutno se ostvario onaj deo da sam se odrekla necega,daklem izgubila jedno da bi dobila drugo! i nema vracanja na staro..Smile) i ne kajem se zbog toga:)) e sad,ostaje samo da vidimo sta ce i kako da bude dalje..

pozzzz tanjice...
flower

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  missN taj Ned Jun 06, 2010 2:23 am

moze li jedno pitanje? Sta mogu ocekivati ulasko ovna i jupitera u znak ovna, s'obzirom da sam cula da je moj znak na najvecoj prekretnici? Rolling Eyes

missN

Broj poruka : 25
Godina : 32
Локација : Čačak
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jun 07, 2010 10:58 am

venerica ::
venerica ::Ih, pa gde da zaboravim Jupija vladara tvog sucevog znaka, a mi se zalepile za saturna i urana, vidi se da nas tranzitni Sa dokusurio pa samo nam malefici pred ocima. Evil or Very Mad

Dolino, ovo je moj cist lapsus, naravno da nije Ju vladar tvog suncevog znaka, nego prisecajuci se tvog natala povukao me je tvoj stelijum u Strelcu pa po principu presnicke slobode smestih i tvoje SO tamo lol!

Nema frke duso tek sam sad videla Very Happy

evo mi progresije http://www.dodaj.rs/?6/2d/23XbYQNV/ja-sa-progresijama.gif
nista spec.ne vidim sem progresivne VE koja je pravila sekstil sa MA ali to je vec separacija...znaci to je mogao biti oficir koji je svakako greska.

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambina taj Pet Sep 10, 2010 2:32 am

Meni je takodje Uran u 12 kuci, a bas sam se pitala zasto mi se san poremetio??? ja koja sam najveca spavalica, sada imam problem sa nesanicom, i to povezujem tako. Takodje, snovi su mi cudni, nesto se slabo secam sta sanjam, a i ako legnem na vreme, onda izjutra kad ustanem ja sam toliko umorna da ne znam da se opasuljim gde sam i kako da se rasanim. Ne znam sta drugo jos moze da nam dodnes uran u 12. ako neko zna, nek napise. meni je jako zanimljivo ono tumacenje na pocetku kroz kuce...ali nesto ne mogu da skapiram sta zapravo treba da radim da bi delovanje bilo pozitivno...radikalne promene, je li...ako je to, onda sam negde aprila maja ove godine presekla poslovne poduhvate, napravila neke promene, ali me plasi ovo napad nepoznatih???

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics