Tranzit Urana kroz kuce

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tranzit Urana kroz kuce

Počalji  Rebeka taj Sre Sep 15, 2010 8:44 pm

Ja sam također na 'najnižim granama' Uran u dvanaestoj kući. Točno osjećam da sam došla do trenutka kada se nešto (u meni naravno) mora promijeniti jer sve što se događa ukazuje na to da nešto radim posve pogrešno. U odnosima sam u posljednje vrijeme stvarno grozna. Svi se žale na mene. Znam da nešto moram promijeniti, ali ne znam ni kako ni odakle da krenem.

Rebeka

Broj poruka : 46
Godina : 25
Datum upisa : 28.11.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  MamaIja taj Sre Jan 18, 2012 4:57 pm

Evo i mene ... i mog Urana Very Happy
Ovako loš period (koji traje već neko vreme) još nisam PREživela!
Uran (tranzitni) mi kvadrira Mo u 8 kuci i Ju u 2 kući!
Sve muke i probleme sam pripisivala "jadnom" Plutonu koji mi gazi Me, ali je glavni krivac, izgleda, Ur! Napominjem da mi je i Sa u 6 kući, što dodatno komplikuje moju već užasnu situaciju!
Besparica, nesanica, posla preko glave, niko ništa ne plaća, ne želim da vidim nikoga, besna kao ris ...... pucam po šavovima!

Interesuju me vaša mišljenja. Ako je neko preživeo ovaj SUROVI prolazak Urana kroz 12 kuću, molim ga da me savetuje kako i ja da preživim ovaj period!

MamaIja

Broj poruka : 20
Datum upisa : 07.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Čet Jan 19, 2012 12:57 pm

uran mi tranzitira kroz 10 i vec neko vreme pravi trigon sa natalnim uranom u 6 (uran mi je inace vladar sunca i merkura), ocekivala sam da ce biti nekog napretka na poslu (bar iz razloga sto sam se zaposlila kad mi je uran sta na mc) i nista...

malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Čet Apr 26, 2012 9:57 pm

Uran u Ovnu u mojoj 3 kuci , osim sto vlada 2 kucom ja ga vezujem za komunikaciju , tehniku- dobih od sestre pravi Uranski poklon -lap-top crvene boje -prave Ovnovske boje...

A na poslu dobih da se sluzim mobilnim novim poslovnim...nije crven ali je nov i lep ...

Svakako u natalu UR u 10 kuci -posao ...

Kada je bio Ur u Ribama u 2 kuci bilo je jako lose povodom para nestajale su cim bi dosle.

7 godina je u jednom znaku , lep pocetak ...

sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  AfRoDiTiCa taj Čet Mar 14, 2013 1:28 pm

Meni ce uskoro uran da udje u prvu kucu, koja je u znaku ovna. Sta mogu da ocekujem? Mozda neke promene na fizickom planu, vec se oseca uticaj, pocela sam da treniram i da skidam kilograme. Sta donosi na mentalnom planu, pored fizickih promena?

AfRoDiTiCa

Broj poruka : 50
Datum upisa : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Čet Mar 14, 2013 11:48 pm

AfRoDiTiCa ::Meni ce uskoro uran da udje u prvu kucu, koja je u znaku ovna. Sta mogu da ocekujem? Mozda neke promene na fizickom planu, vec se oseca uticaj, pocela sam da treniram i da skidam kilograme. Sta donosi na mentalnom planu, pored fizickih promena?

Pa mozda ti donese promenu nekih tvojih stavova, a mozda im samo doda na zustrini, posto je Ur revolucija, mozda budes na celu neceg novog i originalnog. Verovatno ce potreba za slobodom biti naglasena, mada zavisi sve i od drugih aspekata... Smile

Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

.....

Počalji  anjaa13 taj Ned Maj 12, 2013 6:55 pm

jel moguce da ulazak urana u sedmu kucu,unisti sve ono u sta sam se nadala prethodnih meseci na polju ljubavi Question

anjaa13

Broj poruka : 14
Datum upisa : 10.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pon Maj 13, 2013 6:48 pm

anjaa13 ::jel moguce da ulazak urana u sedmu kucu,unisti sve ono u sta sam se nadala prethodnih meseci na polju ljubavi Question

zavisi od aspekta koje ti natalno UR ima, kojom kućom vlada i od aspekta tranzitnog UR (na pr. sa VE, vladaocem V kuće itd itd...)

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

....

Počalji  anjaa13 taj Pon Maj 13, 2013 10:51 pm

ena1976 ::
anjaa13 ::jel moguce da ulazak urana u sedmu kucu,unisti sve ono u sta sam se nadala prethodnih meseci na polju ljubavi Question

zavisi od aspekta koje ti natalno UR ima, kojom kućom vlada i od aspekta tranzitnog UR (na pr. sa VE, vladaocem V kuće itd itd...)

natalni uran mi je vladar pete kuci,a nalazi se u drugoj u strelcu....to je ono sto znam da procitam,s aspektima bas nisam vicna...al bukvalno, kad sam pratila lunarni horoskop,ulaskom urana u sedmu,negde u aprilu,sve mi je nesto krenulo nizbrdo
hvala Ena

anjaa13

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Maj 31, 2013 6:58 pm

anjaa13 :: natalni uran mi je vladar pete kuci,a nalazi se u drugoj u strelcu....to je ono sto znam da procitam,s aspektima bas nisam vicna...al bukvalno, kad sam pratila lunarni horoskop,ulaskom urana u sedmu,negde u aprilu,sve mi je nesto krenulo nizbrdo
hvala Ena

Nema na čemu. Sad je lakše, pošto si postavila natalnu.
Tebi tranz.UR pravi opoziciju na VE. Tvoja VE u Vagi ukazuje na potrebu za harmoničnim odnosima a ne za suočavanjem sa ruinirajućimi elementima Urana, pa nije čudno ako ti je uneo nemir i napetost u ljubavni život. UR180VE je nepovoljan aspekt za osećanja i ljubav generalno, a česti su iznenadni raskidi i prekidi. Na sve to ti tranz.PL pravi kvadrat na VE što ti dodatno zagorčava situaciju.
Buran period je ispred tebe, obzirom da ti UR tranzitira VII, a imaš stelijum u prvoj kući.

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

....

Počalji  anjaa13 taj Sub Jun 01, 2013 7:35 pm

sve u svemu,nista lepo me ne ceka izgleda Sad ....uran je bas nasao kad ce da mi se seta sedmim poljem ....
Hvala ti Ena...

anjaa13

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Uto Jul 02, 2013 3:36 pm

Tranzitni uran mi je pri kraju 6 kuce i polako se blizi descedentu. Dugo vremena mi je bio na natalnu veneru na 6 stepenu ovna (venera mi je vladar znaka i podznaka -ja sam bik pozdnak vaga), cini mi se da mi sve mentalne vijuge promenio. Momentalno mi ne cvetaju ruze u polju braka, u drugom sam braku, ali moj suprug se odselio od kuce 1 juna i otisao u inostranstvo. Pre toga smo imali nesuglasice velike i jednom je u februaru odlazio pa se vracao. Zanima me sledece: Dali ce mi Uran u 7 kuci doneti razvod po drugi put? U natalu 5 polje mi je u vodoliji, Uran mi je u devici u 11 polju u konjukciji sa plutonom oboje na 15 stepenu device. Dali moze da bude da cemo ziveti odvojeno bez zvanicnog razvoda? Nemam snjim nikakvu komunikaciju od kad je otisao i neznam koji su mu planovi. On je bik podznak strelac, njemu je uran u 4 polju u konjukciji sa merkurom na 12 stepenu ovna). Nebih volela da se razvedem jer smo jedan drugom bili velike ljubavi i drugi bracni drugovi. Ja bih probala uz pomoc Jupitera da sapism brak, ali znajuci da mi uran pravi haos u zivotu, neznam sta da ocekujem.Sta mislite?scratch 

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Uto Jul 02, 2013 3:44 pm

Zorica ::Tranzitni uran mi je pri kraju 6 kuce i polako se blizi descedentu. Dugo vremena mi je bio na natalnu veneru na 6 stepenu ovna (venera mi je vladar znaka i podznaka -ja sam bik pozdnak vaga), cini mi se da mi sve mentalne vijuge promenio. Momentalno mi ne cvetaju ruze u polju braka, u drugom sam braku, ali moj suprug se odselio od kuce 1 juna i otisao u inostranstvo. Pre toga smo imali nesuglasice velike i jednom je u februaru odlazio pa se vracao. Zanima me sledece: Dali ce mi Uran u 7 kuci doneti razvod po drugi put? U natalu 5 polje mi je u vodoliji, Uran mi je u devici u 11 polju u konjukciji sa plutonom oboje na 15 stepenu device. Dali moze da bude da cemo ziveti odvojeno bez zvanicnog razvoda? Nemam snjim nikakvu komunikaciju od kad je otisao i neznam koji su mu planovi. On je bik podznak strelac, njemu je uran u 4 polju u konjukciji sa merkurom na 12 stepenu ovna). Nebih volela da se razvedem jer smo jedan drugom bili velike ljubavi i drugi bracni drugovi. Ja bih probala uz pomoc Jupitera da sapism brak, ali znajuci da mi uran pravi haos u zivotu, neznam sta da ocekujem.Sta mislite?scratch 

jel to znaci da ti je ovo drugi brak, 9 polje? ne mogu uopste da vidim tvoj natal, mozda nesto nije u redu Neutral 

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Uto Jul 02, 2013 3:51 pm

Rodjena sam 10.5.66 u 15.40 Smederevo. Neznam zasto se ne vidi moj natal.Probacu da postavim novi , dotad evo podataka pa mozete da mi kazete svoje misljenje?

Da ja sam u drugom braku i iz tog braka imam 4 godisnju cerkicu znak jarac podznak rak .

Zorica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sre Jul 03, 2013 9:31 am

Zorica ::Rodjena sam 10.5.66 u 15.40 Smederevo. Neznam zasto se ne vidi moj natal.Probacu da postavim novi , dotad evo podataka pa mozete da mi kazete svoje misljenje?

Da ja sam u drugom braku i iz tog braka imam 4 godisnju cerkicu znak jarac podznak rak .

da, uran ti pravi konjukciju na dc, sledece godine bi trebala da bude egzaktna. ulaskom jupitera u raka u tvom 9 polju jasno je da porodicne teme (2 brak) izlaze u prvi plan, e sad ono sto mene tu plasi jeste opozicija tog jupitera na tranzitni pluton a narocito kvadrat na uran sad preko leta (to donosi promene i transformacije hteli mi to ili ne), obzirom da ti je uran tik do dsc, a kako jupiter tranzitira kroz 9 njegovi tranziti bi trebalo da odradjuju kroz pitanja 2 braka. odnosi bi mogli da se donekle izglade kroz ovaj veliki vodeni trigon, tako da bi bilo lepo da pocnes da radis vec sada na tome, na normalizaciji odnosa i "pustanju lopte". sa ovim uranom, tvom suprugu ocigledno treba vise prostora (kazes da mu tranzitira kroz 4), te ne bi bilo dobro da ga na bilo koji nacin forsiras i previse vezujes. dozvoli da izzivi tu uranovsku energiju i izbaci to iz sebe, vratice ti se visestruko. mislim da krece period malo drugacijeg odnosa izmedju vas, netradicionalnog, sa odlascima i vracanjima. vidim da natalno imas opoziciju sunca i marsa na neptunom, sto moze ukazati da postoji nesto sto ti ne znas, sto se krije od tebe, a postoji mogucnost da ces krajem godine (eventualno sledece) to i saznati. ne bih volela da ovde dodje do nekog zvanicnog razlaza, ipak je jupiter tu natalno egzaltiran (em u raku em u prirodnoj kuci strelca) i iskreno se nadam da ce ti to doneti mir i stabilnost u braku nakon ove krize. inace, kada mars udje u raka (a vladar ti je 7) i u polje tvoj 2 braka, mislim da će tad doci do nekih jako bitnih razgovora i desavanja (gledaj da to ne budu burne svadje, mars u raku hoce da donese to). znaci, mirno i takticki Wink 

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Sre Jul 03, 2013 10:08 am

Hvala ti draga na iscrpnom odgovoru. Ja zasada nemam nikakvu komunikaciju sa njim. Saljem mu meilove ali odgovora nema. Jedino mi ostaje da s emolim i to cinim svakodnevno. To sto si videla asto moze da bude knedla koju cu trebati da progutam mozda je njegova prva supruga koja svih ovih 6 godina braka konstantno nam pravi problem, ucenjuje ga decom cak je i uspela da sa njegovom majkom naprave ugovor o dozivotnom izdrzavanju da bi mogla da zivi u njegovom stanu. Jedan od razloga svadje je i nerascisceni odnosi sa njom i njegovom majkom jer ja nezelim da provedem zivot placajuci racune za njegovu polovinu stana a da ja i moja cerka nikada nismo usli u taj stan a da bivsa zivi tamo iako ima drugi stan i da nezeli da placa racune. Bog neka mi oprosti za moje reci ali u dubini duse se plasim da posle povratka ne bude jos gori jer prosli put je otisao u februaru i vratio se a novac za njegove ekskurzije sam platila ja. Nemogu vise da zivim zivot prosjaka i da budem neodgovorna i decu da stavljam u nezavidan polozaj. Ja mogu sve d apodnesem ali neodgovornost nikako, valjda me tu mesec u jarcu drzi pa me situacija udata ali muza nemam strahovito nervira.

Zorica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sre Jul 03, 2013 10:15 am

Zorica ::Hvala ti draga na iscrpnom odgovoru. Ja zasada nemam nikakvu komunikaciju sa njim. Saljem mu meilove ali odgovora nema. Jedino mi ostaje da s emolim i to cinim svakodnevno. To sto si videla asto moze da bude knedla koju cu trebati da progutam mozda je njegova prva supruga koja svih ovih 6 godina braka konstantno nam pravi problem, ucenjuje ga decom cak je i uspela da sa njegovom majkom naprave ugovor o dozivotnom izdrzavanju da bi mogla da zivi u njegovom stanu. Jedan od razloga svadje je i nerascisceni odnosi sa njom i njegovom majkom jer ja nezelim da provedem zivot placajuci racune za njegovu polovinu stana a da ja i moja cerka nikada nismo usli u taj stan a da bivsa zivi tamo iako ima drugi stan i da nezeli da placa racune. Bog neka mi oprosti za moje reci ali u dubini duse se plasim da posle povratka ne bude jos gori jer prosli put je otisao u februaru i vratio se a novac za njegove ekskurzije sam platila ja. Nemogu vise da zivim zivot prosjaka i da budem neodgovorna i decu da stavljam u nezavidan polozaj. Ja mogu sve d apodnesem ali neodgovornost nikako, valjda me tu mesec u jarcu drzi pa me situacija udata ali muza nemam strahovito nervira.

jao, uzas! jako mi je zao kad cujem tako nesto. ja nisam udata, ali se uvek pitam kako to ljudi mogu tako necivilizovano da postupaju, pa sve i da je kraj braku, zasto uvek je svako sebi na prvom mestu, umesto da zastite zajednicku decu i da ucine da deci taj tranzitni period prodje na najbezbolniji nacin Crying or Very sad  ja ti zelim sve najlepse uz ovaj jupiter u raku, sta god da bude. svakako, ulaskom marsa u raka kroz tvoju 9, mislim da ce se tu jos nesto izdesavati. a i ovaj merkur je retro, te mislim da ce se obnoviti neka komunikacija..

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Sre Jul 03, 2013 11:57 am

Jos samo jedna konstatacija. Najvise nade imam u tranzit jupitera na moj MC jer je na 17 stepen raka. Moj MC ima sve dobre aspekte sa napalnim planetama - Sunce u 8 kuci sekstil MC, Mars u 8 sekstil MC, saturn u 6 trigon MC, neptun u 2 trigon MC, uran i pluton u 11 kuci sekstil MC, i Hiron u 6 trigon MC. Sunce mi je suprug, mars mi je vladar braka, saturn mi je vladar 4 polja mog doma, neptun mi vlada poslom i zdravljem, uran mi vlada 5 poljem ljubavi i dece, pluton mi vlada 2 poljem novcem i sistemom vrednosti, a hiron mi je u 6 kuci u ribama. Ja se dugo godina bavim duhovnim putem i pokusavam da sto vise napredujem na tom polju. Mozda mi bas taj put i ta transformacija povuku energiju da posle trnovitog i mucnog perioda dodje period kada cu moci da u z pomoc Jupitera na MC pokrenem nov ciklus u zivotu sa novim odnosima prema braku i porodici prema domu i novcu prema poslu i svome zdravlju. Svi najvazniji segmenti od zivota s mi dodirnuti ovoim aspektom i deca su mi pozitivno postavljena kroz ovaj aspekt. Kolko god da su teski aspekti uvek ima izlaz...uvek to je pravilo.Bog uvek daje novu sansu, ja zivim sa tom parolom.Trazi i nacices, kucaj i otvorice ti se. Very Happy 

Zorica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sre Jul 03, 2013 12:28 pm

da, i ja sam to videla. jupiter na mc uglavnom uvek donese neke promene a bogu hvala tad ce vec biti u daljim separacionim aspektima sa ovim uranom i plutonom. kako ti jupiter odatle pravi protocne aspekte a setkace se u to vreme i u trigonima na natalni saturn, bice ti otvoren put da konacno budes svoj na svom i da uvidis kakvu zapravo buducnost zelis. iz 1 u 10, jasno je da se to tice tvog statusa i svega onoga cemu istinski tezis I love you

e jos nesto, juzni mesecev ti je jos uvek u konjukciji sa suncem i marsom, tako da nije iskljuceno da je u pitanju neki karmicki dug

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Sre Jul 03, 2013 12:43 pm

e jos nesto, juzni mesecev ti je jos uvek u konjukciji sa suncem i marsom, tako da nije iskljuceno da je u pitanju neki karmicki dug[/quote]

Da JMC je u konjukciji sa marsom i suncem i uskoro ce doci na Severni pa cu isplatiti neki teski duhovni dug. Inace Juzni cvor pravi trigon sa Uranom i Plutonom u 11 kuci pa eto moje prijateljice Astrologa koja me na to podseca i bodri me da ce otplatom karme otvoriti novo poglavlje u zivotu za mene. I love you 

Zorica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sre Jul 03, 2013 1:01 pm

Zorica ::e jos nesto, juzni mesecev ti je jos uvek u konjukciji sa suncem i marsom, tako da nije iskljuceno da je u pitanju neki karmicki dug

Da JMC je u konjukciji sa marsom i suncem i uskoro ce doci na Severni pa cu isplatiti neki teski duhovni dug. Inace Juzni cvor pravi trigon sa Uranom i Plutonom u 11 kuci pa eto moje prijateljice Astrologa koja me na to podseca i bodri me da ce otplatom karme otvoriti novo poglavlje u zivotu za mene. I love you [/quote]

I love you  jmc ti uskoro ulazi u 7 a smc u 1, vec ti je bio presao preko natalnih osa cvorova. e sad ako cemo po karmi, to znaci da je vreme da se skoncentrises samo i iskljucivo na sebe, da radis na sebi, da bi pronasla mir i ljubav. jmc u 7 ukazuje na neke karmicke partenrske odnose i donosi probleme te se u tom periodu ne valja mnogo oslanjati i racunati na partnera. tacnije, sto si ti zadovoljnija i ispunjenija sobom (a imaces aspekte koji ce ti otvoriti tu mogucnost) to ce ti lakse i jednostavnije ici komunikacija sa onim preko puta tebe. u tom periodu trebala bi da naucis da volis i postujes sebe i da se izdignes iznad nekih komplikovanijih partnerskih odnosa. znaci- rad na sebi u narednih godinu dana queen . nema drugog recepta za osu cvorova kroz 1/7 (imam ja to natalno Very Happy  )

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Pet Jul 05, 2013 5:57 pm

Meni je Ur pri kraju 2. kuce i uskoro ulazi u 3. Iskreno nisam nesto primetila njegov uticaj. Jedino sto je u trigonu sa vladarem 7., pa je partner nepredvidljiv i nikad ne znam sta je sledece smislio... Mada je uvek prijatno iznenadjenje, ok na pocetku sokira ali kasnije vidim da je nesto dobro :)A njemu Ur tranzitira 1. poljem, pa eto :)Inace meni je natalno Ur drugi vladar 1. kuce i ekspozitor Venere i smc, pa mi jako prija to sto donosi na polju ljubavi generalno.

E sad taj isti Ur naravno gradi i lose aspekte i to sa natalnim Me, Ne, Sa, pa i nije toliko pozitivan jer donosi iznenadne nagle prekide komunikacije (Ur90Me) u vezi (Me vladar 5.). E sad posto nisam zaposlena onda ni ne ocekujem neke zarade, jer kvadrira Ne, vladara 2. A ovaj kvadrat sa Sa (vl. Asc) dozivljavam vise kao neku moju rastrzanost izmedju nekih stavova koje sam godinama gradila i cvrsto u njih verovala i koje moram sada da promenim, konkretno po pitanju ideje braka, partnerstava, karijere, svega onoga sto sam licno verovala da mora biti bas tako, sada sam u ogromnim dilemama da potpuno promenim sliku svega toga zarad neke zajednice... I naravno u pitanju je odredjeni rok, jer Ur ne stoji na mestu, pa odluku moram doneti sad il nikad, jer "voz mi prolazi"...

E sad volela bih da cujem vase misljenje i savet - da li da pustim Ur da unisti neke dugo gradjene principe, saturnove i da napravim potpuni preokret u svom zivotu, nov nacin zivota, novi pristup svemu, a pogotovo zajednici ili da se strogo drzim onog starog koji mi je blisko. Sa je vladar Asc, a Ur prvog polja, a u njemu je taj smc, pa da li treba poslusati Ur ili Sa?

Zbunjujuce je... Question Exclamation  Question 

Hvala svima koji budu odgovorili, svako misljenje je dobrodoslo study  cheers

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Pet Jul 05, 2013 6:33 pm

Tanjice da bi donela tu odluku treba da izracunas koja planeta ti je konacni dispozitor.study 

Zorica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Jul 05, 2013 6:54 pm

Tanja, lepo si opisala ovo delovanje SA kroz IX, rastrzanost, promene stavova i verovanja... ali nije baš vreme "sad il nikad"... sačekaj ti SA na MC, koji će sam doneti promenu Smile 

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Pet Jul 05, 2013 9:20 pm

ena1976 ::Tanja, lepo si opisala ovo delovanje SA kroz IX, rastrzanost, promene stavova i verovanja... ali nije baš vreme "sad il nikad"... sačekaj ti SA na MC, koji će sam doneti promenu Smile 

Mene konkretno zanima sam Uran sada posto on kvadrira natalni Saturn. I nosi promene, pa me interesuje dal ce se promene i rusenje stavova dogoditi svakako ili je to pak na meni da izaberem?

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 4:25 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics