Aspekti Sunca

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Aspekti Sunca

Počalji  alea taj Uto Jan 26, 2010 1:19 pm

Ja ovako s nema pa u rebra...ali Milice, mislim da je ovde sledeća situacija u pitanju: njen MA0SO je ste u 8. p ali u ribama, koje su po prirodi nežne i sklone žrtvovanju. Pošto je MA u svojoj kući, tu ima velikih strasti i intenziteta, ali potisnutih, naročito zbog opozicije sa SA, koji je sklon tome da ne dozvoli rušenje braka, čak i kada je loš aspekt u pitanju, već često dovodi do toga da takav loš brak traje u nedogled...pogotovo što je njeno SO sklono trpljenju...ne znam, ovo mi je onako zapalo za oko...još ako joj je SA u 2. p onda ona ima neke ustaljene sisteme vrednosti i tradicionalizam kome je teško opirati se, u smislu, da bi radije trpela, ali da institucija braka opstane, pogotovo što je i SA suvladar Vodolije, pa i njega treba gledati, tako da se ta priča može odvijati u dva pravca, nešto što želi da se menja, teži tome - UR i nešto što koči, ne dozvoljava a to je SA...ovo je sve moj doživljaj, koji ne mora uopšte da bude tačan, jer niti vidim njenu kartu, niti znam detalje...a na sve mi to miriše i PL u 4. p tako sam, neaspektovan, nema u čega da se preobrazi, niti da transformiše, kao da čuva Status Quo...
Još mi na to miriše i to što je ona riba/lav, sa vladarem ASC opet SO u ribama. Riba je sklona da se žrtvuje a lav da trpi zbog drugih, da čuva brak po svaku cenu, jer je suviše ponosan da prizna da nije uspeo, i inače je privržen domu.

Što kaže DUH, ova opozicija je jako opasna, ali to su dve muške planete, iako je SO vladar njenog ASC ono opisuje i muža, a MA naročito...tako da je to jako opasan aspekt po nju samu, aspekt potisnute agresije, koja samo čeka momenat da bukne...

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Jan 26, 2010 3:43 pm

A pa nasla je seka nacin da prazni negativnu energiju. Laughing
Udaranjem po nama- po meni i mami.
Ali nedamo joj se.

Ima tezak natal, ne bih joj bila u kozi zaista. Stravicno je rigidna i zbog toga ce puci pre ili kasnije.

Al- da ne idemo vise van teme.

Hvala Vam ljudi na analizi. flower

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Jan 26, 2010 3:46 pm

Milice, i ja mislim da joj je karta teška, i da je ona sama teška...ali verovatno tu nikome nije lako...

Izvini ako sam previše detaljisala onako napamet...Smile

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

re

Počalji  IVA taj Uto Jan 26, 2010 4:00 pm

Moje sunce pravi dosta aspekta
konj sa merkurom, sestil sa plutonom, uranom ijupiterom, trigon sa neptunom i marsom, al i kvadrat sa mesecom, i tu negde i sa saturnom.
od svega toga, izgleda da me pokrece jedino mesec, pa onda pocnu da deluju i ostali aspekti.Smile Smile

IVA

Broj poruka : 420
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Uto Jan 26, 2010 7:20 pm

mila2710 ::Moje Sunce je na 4`Skorpije. Rodjena sam u 16 ooh 27.10.1981. Sunce zalazi, Mesec se budi..pa tako imam konjukciju Mo mi je na 1`Skorpije. Umalo pa pomracenje..Mo mi je vladar 4-og pa predpostavljam da predstavlja oca. Sunce mi ima i konjukciju sa Plutonom malo veci orbis..sve u svemu nije mi bilo lako detinjstvo a posto i dalje zivim u kuci sa roditeljima nije mi ni sad.
Jedino sto me vadi je aspekt Mars60`Sunce..

Mila,

pomracenje moze biti u slucaju konjunkcije Sunca i Meseca u blizini Cvora ...SMC ili JMC...

a u tvom slucaju je konjunkcija, bez pomracenja...

Bolji poznavaoci astrologije, orbis konjunkcije je koliki? Oko 12~13 stepeni?

senka023

Broj poruka : 162
Godina : 53
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Jan 26, 2010 7:58 pm

senka023 ::
mila2710 ::Moje Sunce je na 4`Skorpije. Rodjena sam u 16 ooh 27.10.1981. Sunce zalazi, Mesec se budi..pa tako imam konjukciju Mo mi je na 1`Skorpije. Umalo pa pomracenje..Mo mi je vladar 4-og pa predpostavljam da predstavlja oca. Sunce mi ima i konjukciju sa Plutonom malo veci orbis..sve u svemu nije mi bilo lako detinjstvo a posto i dalje zivim u kuci sa roditeljima nije mi ni sad.
Jedino sto me vadi je aspekt Mars60`Sunce..

Mila,

pomracenje moze biti u slucaju konjunkcije Sunca i Meseca u blizini Cvora ...SMC ili JMC...

a u tvom slucaju je konjunkcija, bez pomracenja...

Bolji poznavaoci astrologije, orbis konjunkcije je koliki? Oko 12~13 stepeni?
Ocigledno da sam pogresno upucena, pa nije chudno sto postavljam pitanja zbog kojih se nekada i ne pomerim dalje od pocetka. Hvala!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Sre Avg 31, 2011 12:18 pm

Moje Sunce je u 10 kuci u Ribama. Sunce je u Inkonjukciji je sa Mjesecom i inkonjukciji je sa Saturnom, Sunce pravi kvadrat sa Neptunom. Neptun je u Strelcu u 7 kuci. Koliko sam ja shvatila, nista tu nije dobro, prevare i lazi.. Sad((

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Katja87 taj Pet Nov 16, 2012 1:46 pm

Da li bi neko mogao da mi da detaljnije objašnjenje. Meni se ssunce nalazi u XII kući u Devici. Vladalac XII kuće ( Merkur ) je takođe u XII kući u Devici.

Sunce mi je u konjukciji sa Marsom i Venerom, pravi kvadrat sa Saturnom, trougao sa Neptunom i u sekstilu je sa MC i Plutonom.

Hvala,

Katja87

Broj poruka : 5
Godina : 29
Локација : Beograd
Datum upisa : 15.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pon Dec 03, 2012 11:07 am

Moje Sunce u škorpiji je u uklještenoj petoj kući. Od aspekata pravi: So0Sa, So0Me, So120Asc, So120MC.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Uto Jan 29, 2013 3:46 pm

sTA BISTE REKLI O sUNCU U vODOLIJI U 7 KUCI. JEDINI ASPEKT JE KVADRAT SA MESECOM IZ 4 KUCE. kOLIKO JE LOSE, JER SUNCE JE U IZGONU A MESEC JE U PADU U SKORPIJI?

mrgud78

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Uto Jan 29, 2013 7:21 pm

mrgud78 ::sTA BISTE REKLI O sUNCU U vODOLIJI U 7 KUCI. JEDINI ASPEKT JE KVADRAT SA MESECOM IZ 4 KUCE. kOLIKO JE LOSE, JER SUNCE JE U IZGONU A MESEC JE U PADU U SKORPIJI?

Meni to liči na neusaglašenost muškog i ženskog principa kod osobe, osoba teži slobodnim zajednicama, brak je ne privlači i ako dođe do istog neminovan je raskid, razvod, ili su pak roditelji tog natusa razvedeni.

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Uto Jan 29, 2013 7:32 pm

Vita83 ::
mrgud78 ::sTA BISTE REKLI O sUNCU U vODOLIJI U 7 KUCI. JEDINI ASPEKT JE KVADRAT SA MESECOM IZ 4 KUCE. kOLIKO JE LOSE, JER SUNCE JE U IZGONU A MESEC JE U PADU U SKORPIJI?

Meni to liči na neusaglašenost muškog i ženskog principa kod osobe, osoba teži slobodnim zajednicama, brak je ne privlači i ako dođe do istog neminovan je raskid, razvod, ili su pak roditelji tog natusa razvedeni.
Delimično se slažem ali mislim da bi ipak trebalo pogledati poziciju i aspekte koje UR kao vladar VII pravi kad pričamo o braku i razvodu

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Uto Jan 29, 2013 7:34 pm

Pa da, ovo što sam napisala je grubo rečeno, na prvi pogled šta mi pada na pamet.

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Čet Jan 31, 2013 3:58 pm

Hvala na odgovorima. Malo ste me opustili. Ja sam to posmatrala kao ugrozeno Sunce(život), s obzirom da je u izgonu i jedini aspekt sa slabim mesecom. Uran nije sjajan ali postavicu kartu.
http://www.dodaj.rs/f/3R/Dl/Co55h0p/nikola.gif

mrgud78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Čet Jan 31, 2013 9:49 pm

Ja sad videh da je dečiji horoskop u pitanju. U tom slučaju roditelji su mu razvedeni, ili su u najboljem slučaju različiti

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Pet Feb 01, 2013 10:49 am

Hvala!
To je karta mog sina. Nisam htela ni podznak da pogledam jer sam se plasila da cu gvirnuti u kartu, pa videti mozda nesto sto ne treba. Ali posto je blizanac htela sam da vidim kako to ide sa kartama blizanaca. I eto videh Sunce i Mesec, pa sam se uplasila. Nadala sam se da je to samo odnos roditelja i hvala vam puno sto ste to potvrdili. Ja i njegov otac jesmo razvedeni i totalno razlicite osobe.
Ako neko moze nesto dobro da kaze i za Uran koji ima kvadrat i opoziciju, neka kaze.

mrgud78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pet Feb 01, 2013 12:51 pm

Uran je u ribama i u 9. kući, što može donijeti teškoće prilikom studiranja u smislu naglog prekida fakultetskog školovanja ili gubitka godine, ali je ovaj Uran i pogonska energija za nagli nastavak studija, takođe ukazuje na partnera koji je stranac ili se srijeće u inostranstvu tj. ima neke povezanosti sa inostranstvom, putovanja osobu mogu uvući u opasnost. Ur90Ma, Ur180Sa, Uran - vladar 7. kuće je loše postavljen, ovdje ja ne bi ni ulazila u brak, bolje imati slobodne zajednice, partner je mutna i neobična osoba, drugačija od natusa.

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Pet Feb 01, 2013 1:00 pm

Ne znam da li si videla 7-mo polje pocinje u jarcu. Uran je dispozitor Sunca. Lose postavljeno Sunce, lose postavljen dispozitor i jos u opoziciji sa vladarom polja u kojem je sunce (7-mim poljem)

mrgud78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pet Feb 01, 2013 2:08 pm

Ja bih rekla da se ti loši aspekti mogu ispoljiti kroz lošije odnose sa drugima, sa javnošću, a ne kao ugrožen život, ne znam, neka još neko da mišljenje. Very Happy

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Feb 01, 2013 7:56 pm

mrgud78 ::Hvala!
To je karta mog sina. Nisam htela ni podznak da pogledam jer sam se plasila da cu gvirnuti u kartu, pa videti mozda nesto sto ne treba. Ali posto je blizanac htela sam da vidim kako to ide sa kartama blizanaca. I eto videh Sunce i Mesec, pa sam se uplasila. Nadala sam se da je to samo odnos roditelja i hvala vam puno sto ste to potvrdili. Ja i njegov otac jesmo razvedeni i totalno razlicite osobe.
Ma nema na čemu, zato smo tu. Drago mi je da si mi potvrdila za odnos roditelja. Ma da znaju deca nekad da prepisuju od roditelja, mislim da se u ovom slučaju to neće desiti. Za razliku od Vite, ja ne mislim da će partner biti stranac. Mislim da će biti neko ko ima isti sistem vrednosti kao on i da će promišljeno ući u brak jer je ipak DES u Jarcu bez obzira na poslednji stepen. Još je malac, ali utiči malo na njega po pitanju materijalnog, jer svi ljudi koje sa SA u II koje poznajem imaju love, ali su "malo tvrdi" na parama (da ne kažem štekare) Smile

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  **Bilja** taj Čet Mar 07, 2013 5:17 pm

Molila bih ako mi neko može reći šta bi kod mene značilo: Sun trine Jupiter? općenito objašnjenje je sve super sve pet... a ne znam na koje se područje života to odnosi kod mene...

**Bilja**

Broj poruka : 13
Godina : 33
Datum upisa : 12.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Pet Mar 08, 2013 7:06 pm

Na zaradu novca kroz posao.

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  **Bilja** taj Pet Mar 08, 2013 7:29 pm

Aaauuu....a mene neće poso ni pod razno.. ma ni volonterski!! lol! al eto... tenks na odgovoru

**Bilja**

Broj poruka : 13
Godina : 33
Datum upisa : 12.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Camili taj Čet Avg 11, 2016 11:53 pm

Imam par bitnih aspekata sa suncem. Kako se odredjuje redosled aspekata? Jel se ide redosledom konjukcija, sextil itd. ili je to kretanje sunca u pravcu kazaljki na satu?

Camili

Broj poruka : 17
Godina : 37
Datum upisa : 07.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Pet Avg 12, 2016 8:07 pm

Camili ::Imam par bitnih aspekata sa suncem. Kako se odredjuje redosled aspekata? Jel se ide redosledom konjukcija, sextil itd. ili je to kretanje sunca u pravcu kazaljki na satu?

Ako hoćeš da nešto naučiš iz astrologije najdobronamernije preporučujem da se prijaviš na neki kurs koje drže mnogi astrolozi jer će ti mnogo pomoći u shvatanju i razumevanju kompleksne materije zvane astrologija. U obzir dolazi i neki partner koji se bavi astrologijom pa kod kuće da učiš od njega (VII kuća u Vodoliji a vladar Uran je u IV kući).

logos

Broj poruka : 377
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:54 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics