Aspekti Sunca

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Aspekti Sunca

Počalji  Kocka je bacena taj Ned Mar 08, 2009 2:51 am

Dakle,u natalnoj imam najvise aspekata sa Mesecem,a potom sa Suncem....Sunce 0 Sa-s,0 Me-s,0 Ur-a,Sunce 60 Ju-a,Sunce 120 Mesec-a,Sunce 90 ASC-s,Sunce 180 Hiron

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Ned Avg 16, 2009 9:31 pm

Sunce mi se nalazi na ekvidistancu Me i Ur,pa me zanima da li može neko objašnjenje u vezo toga

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Ned Avg 16, 2009 9:43 pm

Kocka je bacena ::Sunce mi se nalazi na ekvidistancu Me i Ur,pa me zanima da li može neko objašnjenje u vezo toga

uhvatis neciju misao u letu, komentar, pa sklopis pricu, sklopis mozaik, kockice...

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Pon Avg 17, 2009 11:50 pm

hajkula ::
Kocka je bacena ::Sunce mi se nalazi na ekvidistancu Me i Ur,pa me zanima da li može neko objašnjenje u vezo toga

uhvatis neciju misao u letu, komentar, pa sklopis pricu, sklopis mozaik, kockice...

ne bih se složila,je l može još nešto značiti?

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sre Avg 19, 2009 7:37 pm

Kocka je bacena ::

Meni to tvoje ME 0 SO 0 UR liči na kreativnost koju možeš da publikuješ ili da se baviš nekim kreativnim poslom po kojem možeš biti i poznata (vladar 1p NE u 10p - uspeh), jer ta konjukcija u Sa (publikacija) u 9p (publikacija) i još to SO 120 MO (vl. 5p - kreativnost) a i JU iz maštovitog 12p na originalan način (JU u AQ) pravi sekstil sa tom konjukcijom (ME 0 SO o UR) a 3p ti vlada ME u 9p (sveobuhvatni intelekt), možda nešto da napišeš, bilo kako imam utisak da će se čuti za tebe ali polako uz naporan rad koji voliš i u srednjim godinama...

Biće od tebe nešto dobro kockice, veruj čiči....

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 19, 2009 9:11 pm

DUH ::

Meni to tvoje ME 0 SO 0 UR liči na kreativnost koju možeš da publikuješ ili da se baviš nekim kreativnim poslom po kojem možeš biti i poznata (vladar 1p NE u 10p - uspeh), jer ta konjukcija u Sa (publikacija) u 9p (publikacija) i još to SO 120 MO (vl. 5p - kreativnost) a i JU iz maštovitog 12p na originalan način (JU u AQ) pravi sekstil sa tom konjukcijom (ME 0 SO o UR) a 3p ti vlada ME u 9p (sveobuhvatni intelekt), možda nešto da napišeš, bilo kako imam utisak da će se čuti za tebe ali polako uz naporan rad koji voliš i u srednjim godinama...

Biće od tebe nešto dobro kockice, veruj čiči....

Hahaha,e baš si me nasmejao ovom poslednjom rečenicom!!! Very Happy

nego,spomenuo si kreativnost,pa ću sada morati da napišem jedan podugačak post...Jesam kreativna jako,ali ne u domenu pisanja,to mi najmanje ide,već više u domenu crtanja-zapravo studiram arhitekturu (Ve0Sa0Me na vrhu 9. kuće),a poslednje 3 godine se bavim intenzivno i slikanjem...i uopšte sam kreativna osoba,npr. šijem dosta dobro,kada sam bila mala stalno sam šila stvari barbikama,i pravila sam ogrlice od perlica i generalno imam zanimljive ideje....e,sada kako mi je fakultet jako naporan,a ja strelac-ribe sa naglašenim promenljivim kvalitetom u svojoj natalnoj,tako je mene uvek u životu zanimalo 158 stvari,te nešto u poslednje vreme nemam baš puno vremena da se možda malo više posvetim slikanju,šivenju ili nečemu drugom kreativnom....

I posebno mi je intresantno što kada sam ljude pitala u vezi moje karijere davali su mi različite odogovore...Najdetaljniju analizu mi je radila Jelena Vojvodić po kojoj nije bilo k od karijere,a takođe po njoj je cela moja karta bila blago rečeno užasna...posebno tragično je bilo što mi je vladar ASC i vladar 10. polja Ju u 12. polju,jer planeta u 12. polju ima 25 % snage (ona je inače tradicionalista),nije valjalo ni to što je Ne u 10. polju jer time ja nemam jasnu sliku o svojoj budućnosti....već sam napisala da mi nije predvidela nikakvu karijeru,ali mi je zato predvidela razvod,potom smrt muža,problem oko trudnoće,i bolest od 40. godine...da li treba reći da sam se mesecima posle ove njene analize psihički oporavljala...

Interesantno da mi je jedan drugi astrolog Branko Životin predvideo čak blistavu karijeru,od 27. godine ja upoznajem muškarca za koga se udajem,i zajedno sa njim radim,i čak mi je predvideo da ću materijalno biti izuzetno bogata,mada mene materijalno posebno ne interesuje...Mada ovu prognozu bih uzela sa rezervom,jer je ta analiza došla putem foruma i nisam sigurna koliko se on udubljivao u moju kartu....

Opet na nekim drugim forumima su mi uglavnom prognozirali dobru karijeru,jer mi je So-vladar 6.kuće u 9.polju-posao verovatno vezan za ono što sam studirala,a možda i rad sa strancima 60 Ju (vladar 10. kuće),a i So 0 Ur-pa mi je jako bitna i originalnost u tom poslu....ipak Ju gradi 180 Mo-vladar 5. kuće-kuće kreativnosti,tako da pitanje je koliko ću ja biti zadovoljna tim poslom na polju kreativnosti...

meni je npr. posebno interesantan ovaj Mc u strelcu,a koji se nalazi na EKV Ur i Ne,pa ako bih gledajući samo to trebalo da težim nekoj vrlo originalnoj karijeri gde ću moju maštu moći da iskoristim što više....

a šta je od svega ovoga na kraju tačno videćemo....znam samo da mi je jako bitna kreativnost i mislim da ne bih mogla da radim bilo šta i bilo kakve projekte....

Poslednji put izmenio Kocka je bacena dana Sre Avg 19, 2009 9:54 pm, izmenio ukupno 4 puta

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Avg 19, 2009 9:14 pm

To sto ti je Sunce u ekvidistancu pojacava tu konjukciju i daje ti ingeniozan duh. Neobican odnos prema religiji i spiritualnosti uopste, to ti je donelo i dobro razumevanje astrologije i uopste interes za okultno jer je i dispozitor toga u 12 - okultnoj kuci... Naglasena spiritualnost i visoko obrazovanje. Ucis sa lakocom i ono sto volis ti lako ide od ruke, ali ne volis sve i ako razvijes otpor prema necemu to radis sa mukom.

Opisuje i oca kao vrlo obrazovanog, nacitanog i uspesnog lika, moguce i da je otac dosta stariji zbog tog Saturna.

Kao da potices iz jedne tradicionalne sredine, koja te je usmerila i dala ti veliko obrazovanje, ali tvoj duh je buntovan i ti pomalo bezis od tih principa i nalazis sebe u necem potpuno novom.

Ovo sto je Duh napisao za publikacije moze biti, ima to smisla ali i ne mora. Moguce je da tu simboliku pokrijes i zivotom u inostranstu, gde odlazis zbog posla, ali ja bih sa sigurnoscu rekla da ces neko vreme ziveti daleko daleko od doma.

Sto se popularnosti tice i to moze ali pod pseudonimom, iz prikrajka. Ti glumis u javnosti i javno predstavljas ono sto nije tvoje bice u sustini. Druga opcija istog aspekta je da te spiritalni rad popne na te visine, odnosno da postanes ucitelj astrologije, spiritualizma, filozofije.

Visok polozaj u zivotu je sasvim siguran, kao i materijalno bogatstvo. Ceka tebe dobro nasledstvo a i muz ce te obezbediti.

Neka tajna je vezana za tvoje rodjenje, ne mogu da provalim sta... Velika duboka, porodicna tajna... mozda jos ne znas ali ces otkriti sigurno, to izlazi na videlo dana. Dan kada si rodjena bio je jedan od onih mracnih, kisnis, dosadno sumornih beogradskih dana...

Imas jaku ali dobro sakrivenu mozda cak i nesvesnu potrebu za partnerstvom, pa te to trazenje u jednom periodu tvog zivota moze odvesti u promiskuitet. Jaki seksualni apetiti te mogu nekada pretstaviti u pogresnom svetlu... nekad moze izgledati kao da se nudis.

Imaces prijateljstva koja poticu iz rane mladosti i traju celog zivota, dobar si prijatelj i imaces vise stvarno vernih i odanih prijatelja, mada ce neka prijateljstva biti i pokvarena ulaskom u seksualnu vezu...

Izvini ako sam se ja raspisala previse, ti si pitala samo za jedan aspekt a ja eto rasplinula se....

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 19, 2009 9:48 pm

Draga,super što si se raspisala ja nikako ne volim šture odgovore (ipak mi je Me u strelcu),pa volim kad se ljudi rasplinu i objasne zašto je to tako kako jeste....

Tajna ::

To sto ti je Sunce u ekvidistancu pojacava tu konjukciju i daje ti ingeniozan duh. ....
Hvala!!! Very Happy Bilo bi neskromno pričati da li mi je duh ingeniozan,neka bude na drugima da to odluče!
Neobican odnos prema religiji i spiritualnosti uopste, to ti je donelo i dobro razumevanje astrologije i uopste interes za okultno jer je i dispozitor toga u 12 - okultnoj kuci... Naglasena spiritualnost i visoko obrazovanje. Ucis sa lakocom i ono sto volis ti lako ide od ruke, ali ne volis sve i ako razvijes otpor prema necemu to radis sa mukom.....

Pogodila si u vezi spiritualnosti...u poslednje vreme me jako zanima duhovni razvitak,rad na svojoj energiji...mislim da je užasno bitno da čovek radi na sebi celog svog života....
Opisuje i oca kao vrlo obrazovanog, nacitanog i uspesnog lika, moguce i da je otac dosta stariji zbog tog Saturna..
tačno,otac mi je visoko obrazovan i podosta uspešan u svom poslu,jedan od vodećih građevinskih inženjera na polju puteva u našoj zemlji...stariji je od moje majke 8 godina,a mene je dobio sa 37 godina....takođe i jarac u horoskopu-4. kuća u blizancima,a Me gradi najjači aspekt u natalnoj 0 Sa....
Kao da potices iz jedne tradicionalne sredine, koja te je usmerila i dala ti veliko obrazovanje, ali tvoj duh je buntovan i ti pomalo bezis od tih principa i nalazis sebe u necem potpuno novom.
..

Ovo si savršeno napisala,nemam šta da dodam,jer je upravo tako!!!
Ovo sto je Duh napisao za publikacije moze biti, ima to smisla ali i ne mora. Moguce je da tu simboliku pokrijes i zivotom u inostranstu, gde odlazis zbog posla, ali ja bih sa sigurnoscu rekla da ces neko vreme ziveti daleko daleko od doma. ..
Vidiš meni je to inostranstvo jedna od želja,mislim da bih mogla živeti negde van Srbije,ali ovaj Me-vladar 3. i 4. polja je ipak R i u jakoj konjukciji sa Sa,pa imam utisak da bi mogla postojati neka kočenja,pa i zbog R vraćanje jednog dana u Srbiju....
Sto se popularnosti tice i to moze ali pod pseudonimom, iz prikrajka. Ti glumis u javnosti i javno predstavljas ono sto nije tvoje bice u sustini. Druga opcija istog aspekta je da te spiritalni rad popne na te visine, odnosno da postanes ucitelj astrologije, spiritualizma, filozofije...

Ne verujem da bih se ikad bavila astrologijom,nju izučavam jer mi je pomogla da upoznam sebe i da krenem da radim na svojim manama,ali isto tako ne volim tu stranu astrologije koja se bavi predviđanjem,mislim da se u takve stvari ne treba mešati...
Visok polozaj u zivotu je sasvim siguran, kao i materijalno bogatstvo. Ceka tebe dobro nasledstvo a i muz ce te obezbediti...

ovo za materijalno bogatsvo mi je potpuno nestvarno,jer već napisah da mi materijalno nije preterano bitno,na osnovu čega si zaključila to?i na osnovu čega si zaključila u vezi ovog visokog položaja u životu? Suspect
Neka tajna je vezana za tvoje rodjenje, ne mogu da provalim sta... Velika duboka, porodicna tajna... mozda jos ne znas ali ces otkriti sigurno, to izlazi na videlo dana. Dan kada si rodjena bio je jedan od onih mracnih, kisnis, dosadno sumornih beogradskih dana......
e,ovo stvarno ne znam....a na osnovu čega si ovo zaključila,ovo mi do sada niko nije rekao....možda se ispostavi da zapravo moji roditelji uopšte nisu moji biološki roditelji Suspect Very Happy a kada malo razmislim to me ne bi ni čudilo,jer sam se oduvek pitala na koga sam se izmetnula ovako buntovna Very Happy
Imas jaku ali dobro sakrivenu mozda cak i nesvesnu potrebu za partnerstvom, pa te to trazenje u jednom periodu tvog zivota moze odvesti u promiskuitet. Jaki seksualni apetiti te mogu nekada pretstaviti u pogresnom svetlu... nekad moze izgledati kao da se nudis. ..

Imam potrebu za partnerstvom,ali zar je nema svako?ipak,ne mislim da je ta potreba za partnerstvom toliko jaka,znam ljude koji su zaista opsednuti time da imaju nekog pored sebe stalno....čak sam se ja podosta navikla na svoju samoću i što sam starija baš ne volim kad uđe muškarac u moju život i krene da mi remeti moj dugo stečeni mir....malo sam nepoverljiva po pitanju partnerskih odnosa i ljubavi uopšte,a kako i ne bi kada su mi Ma i Ve u znacima izgona,a vladara 5. kuće-Mo 90 Pl...sex mi je jako bitan-to mora da si provalila zbog Ve u sco u 8. polju sa sve Pl na vrhu 8. polja...
Imaces prijateljstva koja poticu iz rane mladosti i traju celog zivota, dobar si prijatelj i imaces vise stvarno vernih i odanih prijatelja, mada ce neka prijateljstva biti i pokvarena ulaskom u seksualnu vezu...

Izvini ako sam se ja raspisala previse, ti si pitala samo za jedan aspekt a ja eto rasplinula se....
tačno,odan sam prijatelj,i prijateljstvo mi je jako bitan segment u životu....

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Avg 19, 2009 10:14 pm

[quote="Kocka je bacena"]

ovo za materijalno bogatsvo mi je potpuno nestvarno,jer već napisah da mi materijalno nije preterano bitno,na osnovu čega si zaključila to?i na osnovu čega si zaključila u vezi ovog visokog položaja u životu? Suspect

Pa nisam rekla da si materijalna, vec da ces htela ili ne biti dobro situirana, sta ces imas severni cvor na vrhu 2, Jupitera u dobrom aspektu sa Suncem, koji je izmenjao sediste sa Saturnom (JU). Venera vladar 2 izmenjala sediste sa Marsom, tvoja lova je stabilna i raste sa godinama.... Sto se tice visokog polozaja, time mislim priznata u svojim krugovima pa ako postanes arhitekta dosticices mnogo u tom fahu i bices postovana od kolega....

e,ovo stvarno ne znam....a na osnovu čega si ovo zaključila,ovo mi do sada niko nije rekao....možda se ispostavi da zapravo moji roditelji uopšte nisu moji biološki roditelji Suspect Very Happy a kada malo razmislim to me ne bi ni čudilo,jer sam se oduvek pitala na koga sam se izmetnula ovako buntovna Very Happy
Pa ni ja ne mogu da provalim sta je, prostudiracu jos malo pa cu ti javiti. Ali nisam mislila na to da nisi dete tvojih roditelja, ne mora biti to. To sam navela jer mi je upalo u oci, a pogledacu jos malo pa cu ti naknadno napisati... Pa evo na osnovu cega sam zakljucila. NE je vladar Asc, pa vrh 4 na 24*, a vladar u Strelcu a dispozitor JU u 12, pa MO u 180 sa JU iz 12, to sve ukazuje na misteriju oko rodjenja i oko tebe uopste... Kako ima losih aspekata i dobar aspekt sa Suncem, tajna se otkriva, izlazi na svetlo, tako da pitaj mamu, da li je tu bilo nesto tajno, mutno ili tako nesto. Da se nisi davila pri rodjenju ili nisi odmah pocela da dises, nisi zaplakala...Ne mora to biti nesto krucijalno, ali nesto je tu nejasno, ne znam sta.

Imam potrebu za partnerstvom,ali zar je nema svako?ipak,ne mislim da je ta potreba za partnerstvom toliko jaka,znam ljude koji su zaista opsednuti time da imaju nekog pored sebe stalno....čak sam se ja podosta navikla na svoju samoću i što sam starija baš ne volim kad uđe muškarac u moju život i krene da mi remeti moj dugo stečeni mir....malo sam nepoverljiva po pitanju partnerskih odnosa i ljubavi uopšte,a kako i ne bi kada su mi Ma i Ve u znacima izgona,a vladara 5. kuće-Mo 90 Pl...sex mi je jako bitan-to mora da si provalila zbog Ve u sco u 8. polju sa sve Pl na vrhu 8. polja...

Pa rekla sam ti da ti toga mozda nisi ni svesna a to se vidi kroz umetnuti vladar 1 kuce u 7 kuci, pa tek kad nadjes tog tvog pravog, ima to da probudis i bices mnogo, mnogo vezana za njega... Osetices kao da si tog trenutka nasla nesto sto ti je celog zivota trebalo a nisi mogla da definises.

Poslednji put izmenio Tajna dana Sre Avg 19, 2009 10:34 pm, izmenio ukupno 4 puta

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Avg 19, 2009 10:22 pm

[

A sto se tice visokog polozaja zakljucila sam po tvom visoko polozenom Suncu i vladaru 1 kuce. Uopste imas mnogo planeta oko Mc, to daje visok polozaj u drustvu. Zelis da se ostvaris intelektualno, spiritualno i kroz karijeru...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 19, 2009 10:55 pm

Pa nisam rekla da si materijalna, vec da ces htela ili ne biti dobro situirana, sta ces imas severni cvor na vrhu 2, Jupitera u dobrom aspektu sa Suncem, koji je izmenjao sediste sa Saturnom (JU). Venera vladar 2 izmenjala sediste sa Marsom, tvoja lova je stabilna i raste sa godinama.... Sto se tice visokog polozaja, time mislim priznata u svojim krugovima pa ako postanes arhitekta dosticices mnogo u tom fahu i bices postovana od kolega....

ne,nisi mi reka da sam okrenuta materijalnom,ali ja ima neku definiciju da ono što čoveka interesuje u životu da će se tome više i posvetiti,što ne znači naravno da mora imati i uspeha u tome....a kako mene materijalno ne zanima,nekako sebe ne mogu ni da zamislim kao dobro situiranu osobu,a posebno što živim u materijalnom smislu sasvim prosečno....

Pa ni ja ne mogu da provalim sta je, prostudiracu jos malo pa cu ti javiti. Ali nisam mislila na to da nisi dete tvojih roditelja, ne mora biti to. To sam navela jer mi je upalo u oci, a pogledacu jos malo pa cu ti naknadno napisati... Pa evo na osnovu cega sam zakljucila. NE je vladar Asc, pa vrh 4 na 24*, a vladar u Strelcu a dispozitor JU u 12, pa MO u 180 sa JU iz 12, to sve ukazuje na misteriju oko rodjenja i oko tebe uopste... Kako ima losih aspekata i dobar aspekt sa Suncem, tajna se otkriva, izlazi na svetlo, tako da pitaj mamu, da li je tu bilo nesto tajno, mutno ili tako nesto. Da se nisi davila pri rodjenju ili nisi odmah pocela da dises, nisi zaplakala...Ne mora to biti nesto krucijalno, ali nesto je tu nejasno, ne znam sta.

pitaću mamu,pa ti javim...mislim da mi je čak jednom prilikom rekla da je imala teži porođaj sa mnom,nego sa mojom sestrom,ali nisam sigurna Suspect

Pa rekla sam ti da ti toga mozda nisi ni svesna a to se vidi kroz umetnuti vladar 1 kuce u 7 kuci, pa tek kad nadjes tog tvog pravog, ima to da probudis i bices mnogo, mnogo vezana za njega... Osetices kao da si tog trenutka nasla nesto sto ti je celog zivota trebalo a nisi mogla da definises.

moguće da si u pravu...nikad nisam mogla do kraja da objasnim ovog mog bednog Ma u 7. polju-nedefinisam mi je i dalje,a možda je baš to što si ti rekla scratch

A sto se tice visokog polozaja zakljucila sam po tvom visoko polozenom Suncu i vladaru 1 kuce. Uopste imas mnogo planeta oko Mc, to daje visok polozaj u drustvu. Zelis da se ostvaris intelektualno, spiritualno i kroz karijeru...

tačno si napisala u kojim domenima želim da se ostvarim...ali ovo za karijeru sam sumnjičava...posao arhitekte je jedan naporan,odgovoran i vrlo mukotrpan posao...

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Avg 19, 2009 11:07 pm

Sa toliko planeta u 9 kuci i tim Uranom, pada mi na pamet da ti mozda cak i promenis fakultet, mada se arhitektura dobro uklapa - nisam sigurna...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 19, 2009 11:53 pm

Tajna ::Sa toliko planeta u 9 kuci i tim Uranom, pada mi na pamet da ti mozda cak i promenis fakultet, mada se arhitektura dobro uklapa - nisam sigurna...

hm,teško da ću sad da menjam fax,pošto ovih dana dajem uslov za 5 . godinu,a bilo bi šteta odustati kad već završavam...ali u pravu si da je bilo trenutaka kada sam htela da odustanem,problem je taj što mene mnogo stvari zanima....nikad ne mogu da se fokusiram na jedno,ja bi i da putujem i da slikam i da projektujem u isto vreme,to je taj naglašen promenljiv kvalitet u mojoj natalnoj....dalje,da mogu da vratim vreme,mislim da bih pre upisala neki umetničkiji fax nego arhitekturu,ipak arh. spada u domen gradnje....a sada nešto nemam nerava da upisujem još neki,mislim da bih psihički pukla...žao mi je što nisam upisala npr. vajarstvo,a čini mi se da bih imala potencijala za tako nešto (Ve0Sa)...ali,šta je tu je....

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 20, 2009 11:41 am

Kocka je bacena ::Dakle,u natalnoj imam najvise aspekata sa Mesecem,a potom sa Suncem....Sunce 0 Sa-s,0 Me-s,0 Ur-a,Sunce 60 Ju-a,Sunce 120 Mesec-a,Sunce 90 ASC-s,Sunce 180 Hiron

MO 120 SO daje harmoniju izmedju emotivnosti i ega što je dobro ali se pitam kako će se izraziti MO 90 PL, jak aplikacioni aspekt koji će tvojoj majci sigurno, ako već nije, doneti neku operaciju a postojala je neka pretnja ili blizina smrti kada je tvoja majka u pitanju ali je pitanje kako ćeš ti doživeti ovaj aspekt jer u "sukobu" su vladari 5p (ljubav, deca, zabava) i 8p (seks, smrt, podrška drugih), mislim odmah smrt da sklonimo jer NE (ti) 60 PL i još je nelogično ti harmonična i uspešna (SO 120 MO) a ovde imamo opasan aspekt koji na tebi ne ostavlja trag.

MO 90 PL u tvom slučaju, zbog svega pozitivnog gore navedeno možda ti donese neku fatalnu ljubav ali i veliku patnju koju kasnije prevazilaziš, druga varijanta je neki neprijatni dogadjaj vezan za ljubav ili seks i treća varijanta je možda problem da ostaneš u drugom stanju ili abortus, spontani, problemi na porodjaju i slično ali iskreno ne znam za šta bi se ovde odlučio ali jedno je izvesno ti to prevazilaziš i ideš dalje ka svom uspehu za koji je Tajna, možda u pravu kada je pomenula inostranstvo.

Mene je odvukao tvoj MO kao vladar 5p i još u LE (prirodno 5p) pa mi sve to liči na kreativnost, naravno ako bi završila arhitekturu tvoje ideje sigurno ne bi imale samo funkcionalna rešenja već bi imale i izražen kreativni momenat a ovaj MO u LE ti može doneti i ljubav sa nekim poznatim ili uspešnim likom.

Ustvari možda da na ličnim pitanjima otvoriš svoju temu pa da tamo prebacimo sve ovo što smo ti Tajna i ja napisali, naravno ako te interesuje, jer ima u tvom horoskopu još mesta za diskusiju i tumačenje...

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 20, 2009 11:49 am

Tajna ::Sa toliko planeta u 9 kuci i tim Uranom, pada mi na pamet da ti mozda cak i promenis fakultet, mada se arhitektura dobro uklapa - nisam sigurna...

hm,teško da ću sad da menjam fax,pošto ovih dana dajem uslov za 5 . godinu,a bilo bi šteta odustati kad već završavam...ali u pravu si da je bilo trenutaka kada sam htela da odustanem,problem je taj što mene mnogo stvari zanima....nikad ne mogu da se fokusiram na jedno,ja bi i da putujem i da slikam i da projektujem u isto vreme,to je taj naglašen promenljiv kvalitet u mojoj natalnoj....dalje,da mogu da vratim vreme,mislim da bih pre upisala neki umetničkiji fax nego arhitekturu,ipak arh. spada u domen gradnje....a sada nešto nemam nerava da upisujem još neki,mislim da bih psihički pukla...žao mi je što nisam upisala npr. vajarstvo,a čini mi se da bih imala potencijala za tako nešto (Ve0Sa)...ali,šta je tu je....

Završi ti samo aritekturu i moći ćeš kao što sam ti rekao a i sama znaš i tu da izraziš svoju kreativnost, nego ko je slikao sliku na tvoma avataru?

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Čet Avg 20, 2009 6:14 pm

So 120 Ju i Sa. Svakako dobro osobito taj aspekt sa Sa, uvijek nađem snage kad mi je potrebna i Sa zapravo učinkovito postiže da zapamtim lekcije kroz taj odnos sa So, ruši onoliko koliko je potrebno da mogu shvatiti što promijeniti. Sad, trigon sa Ju, moram priznati da ga nisam osjetila jer je Ju u 7.kući, kući braka i partnera s čime se još nisam susrela pa ne mogu suditi. Ali možda može imati veze sa profesijom budući ta kuća uključuje i javnost a Ju je vezan uz moj studij.
Kvadrat s Pl u 3. vjerujem da se trebam čuvati u prometu, poprilično nezgodan aspekt. Nadam se da se neće kroz tako nešto aktivirati.

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sagadawa taj Uto Sep 29, 2009 12:46 am

Odlican vam je forum... Evo provela sam pola dana citajuci stare teme.
Neverovatno mi je da mogu ovako mnogo stvari bolje da razumem kada samo procitam vase postove o planetama, kucama, aspektima...
Ja imam opoziciju Sunca i Meseca, kvadrat Sunca i Saturna i kvadrat Sunca i Marsa.
Od malena sam imala probleme sa ocima. Nekoliko operacija i nosim naocare od kad su mogle da mi stoje na nosu Very Happy Osim toga ovde pise da je odnos sa ocem los i da se roditelji ne slazu sto u mom slucaju nije istina.
Ali zato stoji ovo da sa je otac u losim odnosima sa svojim ocem i da sa njegove strane vucem jako tesku karmu.
Eto morala sam samo da podelim sa vama moje impresije Smile

Dushe evo ja cu odgovoriti na tvoje pitanje. Sliku sa avatara je nacrtao Louis Royo.

sagadawa

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Sep 29, 2009 7:57 pm

Kocka je bacena ::...nikad ne mogu da se fokusiram na jedno,ja bi i da putujem i da slikam i da projektujem u isto vreme,to je taj naglašen promenljiv kvalitet u mojoj natalnoj....

Ajde ako hoćeš, okači neku svoju sliku koji si naslikala, tamo gde su moje i Tajninog muža, baš me interesuje kako slikaš, naravno ovo shvati kao molbu

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  afrodita taj Uto Sep 29, 2009 11:35 pm

Ajde ako hoćeš, okači neku svoju sliku koji si naslikala, tamo gde su moje i Tajninog muža, baš me interesuje kako slikaš, naravno ovo shvati kao molbu[/quote]

Duse, a gde su te slike? Ja obozavm slike, pa s' nestrpljenjem cekam odgovor.. bounce bounce bounce

afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 35
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Uto Sep 29, 2009 11:36 pm

afrodita ::Ajde ako hoćeš, okači neku svoju sliku koji si naslikala, tamo gde su moje i Tajninog muža, baš me interesuje kako slikaš, naravno ovo shvati kao molbu

Duse, a gde su te slike? Ja obozavm slike, pa s' nestrpljenjem cekam odgovor.. bounce bounce bounce[/quote]

Slike su ti pod astrosimbolika>>>astrosimbolika u slikarstvu...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pet Dec 18, 2009 4:43 pm

ne znam da li je neko citao knjigu "kako preziveti sopstveni horoskop" Irena Šestak, meni se dopada...stavila sam i na jos nekom forumu ove odlomke, pa cu postaviti i ovde, ja sam to prekucavala, nije sve jer bi tada verovatno prekrsila autorska prava, ali evo delova:

ps.u pitanju su aspekti So i SA

KAKO PREZIVETI SOPSTVENI HOROSKOP. Irena Sestak

"SO90SA, SO180SA a vazi i za SO0SA

....Zato je veoma vazno raditi na integraciji ovih dveju energija jer se njeno pravilno koriscenje moze pokazati kao veliki dobitak umesto kao faktor ogranicenja.

Nema trajnih ogranicenja licnosti ako osoba sama ne podrzava takav stav.

Naravno da postoje karmicki zadaci i obaveze i da zivot nije posut samo ruzama i mirisima.Zato moramo uciti na tezak nacin da bi lekcija bila shvacena i upamcena. Ogranicenja na koja nailazimo u zivotu tu su da nas opomenu i upute na to kako da se sa njima borimo, prihvatimo ih i zivimo u skladu sa njima.

Sa u ovom kontaktu predstavlja korigujuci faktor koji konstantno opominje pojedinca da se drzi svog karmicki odabranog zivotnog puta i ne zadrava se mnogo na izletima pored njega.

Tek kad pojedinac prodje ceo taj put moze ukinuti granice koje ga ogranicavaju i krenuti putem slobodnog razvoja.

.....Licni odnosi narocito porodicni bili su zanemraivani ili je osoba stavljala poslove i materijalnu sigurnost ispred ili na stetu odnosa sa bracnim partnerom decom ili jednim od roditelja.

Izrazavanje svake spontanosti bilo sopstvene ili clanoca porodice moglo je biti sputavano i sad osoba moze prolaziti kroz slicna zivotna iskustva da bi shvatila i naucila lekciju,....

Same zivotne okolnosti stvaraju od pocetka uslove za nastajanje takvog stanja.

Otac osobe moze biti stroga i zahtevna figura, distanciran i hladan ili nametati osobi zahteve koje ona tesko ispunjava.

Ogranicavajuci faktori od strane oca a kasnije od autoriteta mogu postati frustrirajuci ali oni u sebi kriju i mogucnostt da osoba kroz disciplinovan rad i strpljiv rad ostvari najvise rezultate.

Kako je sunce nosilac zivota i zdravlja pojedinca, izazovni aspekti sa SA ,mogu oslabiti otpornost i stvoriti uslove za razvoj hronicnih bolesti.

Gubitak zivotne snage poklapa se najcesce sa psiholoskim stanjem same osobe, koja gubi veru u sebe i svoje potencijale smatajuci se bezvrednom i zaledjenom.

Ceste manifestacije ovog aspekta mogu biti hronicni srcani problemi, spora cirkulacija krvi, problemi sa kicmom, krvnim pritiskom, i kostima ili stvaranje kamena u nekom organu.
.....

Obicno se preporucuje da osoba bude na toplim mestima i da izbegava hladnocu ali to joj nece puno pomoci dok ne unese toplinu i veru u svoje srce.

Karmicka odredjenja za osobu sa izazivnim aspektima izmedju SO i SA mora shvatiti da je za nju jedini put da sledi sostvene potencijale i da ih strpljiv rad ostvaruje.

Konjukcije, kvadrat i opozicija mogu stvoriti nesigurnost u sopstvene potencijale, strah od njihovog izrazavanja zbog pritiska i ogranicenja koje je osoba iskusila.
Ono sto se postavlja kao bitno jeste shvatanje da se ne sme odustati od samoostvaranje jer je to primarni zadatak svakog ljudskog bica, narocito ovih osoba.
Frustracije i strahovi moraju biti uklonjeni da bi se saturnova energija koristila u svom produktivnom vidu.
Osoba na primer, moze iskusiti cesta omalovazavanja u mladosti, kritike na racun njenog rada ili vrednosti i zbog toga se povuci u sebe, prestrasena da bilo sta ostvari, ili ce postati kruta i nedruzeljubiva sto je samo jos jedna vrsta odbrane kojom se cuva osecaj sopstvene vrednosti od unistavanja. "

Poslednji izmenio zelena dolina dana Pet Dec 18, 2009 4:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pet Dec 18, 2009 4:44 pm

nastavak Very Happy ...
"Kritika i potcenjivanje mogu se isto tako shvatiti kao podsticaj da se osoba dokaže, da predstavi sebi i svetu da vredi, kroz istrajan i disciplinovan rad na sebi i svojim potencijalima.
Ona mora ici sama jer podrska drugih moze cesto nedostajati.
Oslanjanje na vlastite snage osoba ce moci da kaze "uradio sam to ti to" sposoban da sproveden neki plan u delo i slicno.
Ukliko se prepusti depresivnim razmisljanjima i malodusnosti, njeni strahovi ce je bloikirati da bilo sta ostvari.
Ona mora negovati sigurnost u sopstvene snage, krciti put ka ispunjenju svojih ciljeva, polako ali sigurno se uspinjuci na planinu uspeha. takav uspeh ce biti postojan i siguran i niko nece moci da ga ospori. "
....Sposobnost da se savladaju prepreke i uspne na vrhove koji se cine nemogucim za osvajanje postoji kod kod svih ma u kakvom aspektu da se nalaze ove dve planete, put je mukotrpan, ali kakva je samo izuzetna nagrada kada se covek popne na neosvojivi vrh, poput alpiniste koji je savrseno srecan kada postigne svoj cilj....
Takvi uspesi sigurno nisu moguci ako osoba ne veruje da ce uspeti ili ako oseca da je nesposobna za tako nesto, ona mora verovati u svoje snage, svoju upornost i istrajnost da bi USPELA!
Njen uspeh moze biti podsticaj za one ciji je zivot pun prepreka i problema da se sa njima izbore.
Kada osvoji svoje vrhove osoba ne bi smela da zaboravi sta ju je na to potaklo.
Česta manifestacija ovakvih aspekata je da pojedinac, ostvarivsi svoje ambicije, previse kruto drzi do svog nacina ostvarenja da i dalje biva usamljenik umesto da pomogne onima koji "nemaju mnogo srece" u zivotu.
Istinska kruna u razvoju ovakvih aspekata jeste svest o tome da je potrebno pomoci drugim ljudima sa slicnom sudbinom, podeliti svoje iskustvo i postati sposoban za saradnju.
Uspeh nece mocu da kompenzuje osecaj usamljenosti pa je vazno da osoba radi na sposobnosti da deli sa drugim ljudskim bicima.
Osoba koja tako dobro poznaje patnju mora biti spremna da je prepozna u drugim ljudima i da im pruzi podrsku secajuci se vremena kada se i sama borila s njom.

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Dec 21, 2009 11:29 am

Ja imam inkonjukciju SO i SA.

Kao mladja sam se često osećala inferiorna u odnosu na druge.
Bila sam dobar djak, ali ne preterano, ne zbog manjka intelekta, već zbog neke vrste lenjosti...Utsvari, bio je to poseban mehanizam odbrane, verovatno ono što bi nazvali "kiselo groždje" ili tako nekako...
Pravila sam se da mi to nije važno, i da mi nije stalo do toga da u tome budem uspešna.

Onda je došao SA povratak, i u meni su se probudili svi skriveni potencijali. U jednom mometnu sam osetila da to što imam tada, nije bilo ono što sam želela a daleko je bilo od toga koliko sam smatrala da mogu. Mislim, sram me bilo, ali ja sam sa 30 godina punom parom krenula da učim, završavam fakultet i brinem o karijeri...

Sada se smatram ostvarenom i uspešnom, ali ne mislim da je tu kraj, i želim da učim, i učim i dalje, uvek nešto novo...( valjda zato jer mi je SO vladar IX kuće! )

Ponekad mi se čini da sam zaista gladna i žedna znanja. Mogla bih satima, i satima da sedim i da se bavim onim što me zanima, da čitam, tražim informacije, proučavam, istražujem pišem ove postove iz astrologije, koja je sada postala predmet učenja, kome sam se posvetila iz sve snage! Onda se ja tako povučem ( SO0MO u XII kući )u osamu, i ne moram ni jesti, ni piti, ni spavati...Smile U stanju sam da zanemarim sve ostalo u životu.
E baš sam fanatik!!!

Nije ni čudo što sam se sva identifikovala sa svojim znanjem i obrazovanjem. Valjda je to što mi je to SO istovremeno na ASC?!

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Dec 21, 2009 11:49 am

Ale, ti si dupli Strelac i težiš duhovnom, višim znanjima, obrazovanju, posebno što je vladar devet u znaku ekspanzije, širenja, kakav je Strelac i u 12. stremi daljinama, visinama u duhovnom pogledu.

Kao dete verovatno te je zbog jake 12. billo nesigurnosti i traganja za sobom. dvanestica ti pomaže i u samonalizi, spoznaji svog unutrašnjeg bića, trganju za sobom.

Mislim da te je i tranzitni Uran u trećioj pokrenu da više učiš i budeš mentalno aktivna, jer je on i vladar tvoje treće, koja se odnosi na učenje,informisanost, razmenu znanja , razmišljanja i sl.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Dec 21, 2009 12:47 pm

Vrlo je moguće i to, ali mislim da me je pokrenuo najviše tranzit SA kroz IX kuću, prosto me je osvestio, jer sam u to vreme konačno rešila da završim neke stvari, koje sam godinama odlagala.
Od tada sam se potpuno promenila. Uvek sam ja volela da znam svašta, bila sam neka vrsta "kolekcionara informacija"...recimo, na testovima opšte kulture uvek sam imala najbolje rezultate, jer mene svašta interesuje, i svašta pamtim Smile
Jednom sam rekla da bih volela da me neko plaća samo da učim...nije da se hvalim time, i ne pričam ovo iz tog razloga, već prosto da objasnim da je za mene znanje samo sebi cilj, ja prosto volim da znam.Smile

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 1:09 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics