Aspekti Sunca

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Aspekti Sunca

Počalji  Revelation taj Ned Jan 24, 2010 10:09 pm

Mogu li da pitam nesto. Da li aspekat Sunce sekstil Uran cesto daje razvedenog muskarca?
Sunce mi je u Vagi u 3 kuci. Sunce je vladar prve. Uran mi je u 4. kuci, a vladar 7.

Od ostalih aspekata Sunce je u konjukciji sa Venerom i Merkurom ; u sekstilu sa Marsom i Uranom i asc. Sunce mi dakle pravi samo pozitivne aspekte.

Revelation

Broj poruka : 12
Локација : Montenegro
Datum upisa : 23.01.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angie taj Pon Jan 25, 2010 12:05 am

Revelation ::Mogu li da pitam nesto. Da li aspekat Sunce sekstil Uran cesto daje razvedenog muskarca?
Sunce mi je u Vagi u 3 kuci. Sunce je vladar prve. Uran mi je u 4. kuci, a vladar 7.
.

ja cu da ti kazem za moj slican aspekt ..ja imam SO120UR...meni je UR vladar 7.polja..pa mi je doneo muza koji je bio momak u vreme kad sam ga upoznala i kad smo iz zabavljanja usli u brak..ali je taj isti UR oznacio njegovo zanimanje-elektricar ali kasnije se taj isti UR odrazio u smislu njega kao razvedenog muskarca onog momenta kada smo ja i on po drugi put stupili u brak!tako da sam ja 2x se udavala za istog coveka!
e sad simbolika UR moze biti kompjuterski expert,eletricar,programer,elektro inzinjer,pilot,astronom....itd
nadam se da sam ti bar malo priblizila taj aspekt Wink

Angie

Broj poruka : 106
Godina : 41
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 25, 2010 12:47 am

Meni je takođe sunce vladar prve u sekstilu sa Uranom vladarom sedme. Urqan mi je u drugoj u Devici i u konjukciji sa Plutonom.U braku smo već 20 godina. Smile

Nije isto u kom znaku i kući je Uran u trećoj , u Vagi daje češće razvod, jer Uran se u Vagi,može da ruši brak, jer Uran nije planeta koja može da doprinese skladnim odnosima kojim teži Vaga. Tu je Saturn egzaltuiran i on može tu pre da podstiče brak, trajne veze i podržava vernost. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4036
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angie taj Pon Jan 25, 2010 1:12 am

Astrotanja ::
Nije isto u kom znaku i kući je Uran u trećoj , u Vagi daje češće razvod, jer Uran se u Vagi,može da ruši brak, jer Uran nije planeta koja može da doprinese skladnim odnosima kojim teži Vaga. Tu je Saturn egzaltuiran i on može tu pre da podstiče brak, trajne veze i podržava vernost. sunny

jeste li to rekli Astrotanja za mene ili?? Rolling Eyes ..ne znam na koga se odnosi ovo receno?
jeste li mislili kada tranz. SA takne moj UR u vag...pa ce da podstakne brak ili??

Angie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jan 25, 2010 1:13 pm

pa UR u vagi je mnogim generacijama...da li to znaci da su svi skloni razvodu? Malo deluje neverovatno Shocked

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 25, 2010 1:25 pm

Naravno da ne. Ako je Uran vladar sedme, odnosno Dc u Vodoliji, česti su razvodi, ukoliko Uran pravi neke disharmonične aspekte, a uz naravno da treba da postoje i drugi aspekti koji ukazuju na mogućnost razvoda,kao recimo Mars u lošem aspektu sa Uranom, a uz to i Mesec u lošim aspektima i sl. Smile

Angie, nisam mislila na tebe kada sam pominjala Saturna, mislila sam uopšteno da on je povoljan u Vagi, kao što Uran nije, pa donosi ne uvek razvod, nego drugače funcionisanje braka, nekada to može da povede do veza gde ima periodičnog razdvajanja, odnosno viđanja, ne svakodnevno i slično.

sunny

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Pon Jan 25, 2010 5:45 pm, izmenio ukupno 3 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angie taj Pon Jan 25, 2010 1:27 pm

zelena dolino..nisi ukapirala sta sam htela da kazem....ja imam natalno SO120 UR kao i ti Wink
a povrh svega meni je moj UR u vagi vladar DSC-a!!!!!...e zato sam i pricala o tom aspektu kao jako bitnom kad bude tranz. SA u vagi presao preko mog vladar DSC-a a to je UR!!

naravno da ne moze svima da bude ka meni Very Happy...logicno!!!znam ja astrologiju...nisam ja pocetnikom zelena dolino!

Angie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jan 25, 2010 1:29 pm

da da, to svakako...nisam skapirala Tanja...ja se nadam da ce mi moj UR dati nesto normalno, hahha npr.razvedenog (srecno) posto je trigon, po derivatnim njemu je UR u 7 polju, a posto stalno nailazim na razvedene (sa deteom muskim) onda mi je takav verovatno sudjen Shocked Very Happy

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Jan 25, 2010 2:36 pm

Znači da bi svi ASC lavovi, rođeni 70-tih godina mogli biti skloni razvodu...šalim se naravno...

Nego šta bi bila obrnuta situacija, UR vladar 7. u aspektu, recimo 60MO ili 120MO? Ili ne mora biti vlada 7. ali muškarac ima aspekt SO120MO120UR?

Da li bi to moralo ukazivati na razvedenu ženu?
A šta mislite o simbolici žene koja voli astrologiju? Ili ima mnogo karakteristika vodolije, jer mi nekako nije jasno, ako tražimo opis partnera kroz aspekte vladara 7. sa drugim planetama i znacima, kako da opišemo osobu sa karakteristikama vodolije ako ne preko UR?

Nekako mi po toj analogiji može i aspekt SO120UR da donese muškarca koji ima izražene karakteristike UR i vodolije...kao neka uteha...Smile

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jan 25, 2010 2:40 pm

moze svasta da bude, u pravu si...aspekti mogu ukazivati da nekom dolazi muz/zena sa izrazenom vodolijom...to sma citala kod Stivena Aroja gde je opisivao svoje brakove ali treba gledati odakle dolazi UR...ja bi gledala i po dereivatnim...meni svakako nije muž astrolog ...haha...zato sto po derivatnim njemu je UR u 7 polju a dolazi iz 11...pa mu je i SO onda u 11, a SO dolazi iz 5 kuce, pa to moze biti njegovo dete npr musko jer je dispozitor mog SO, UR i SA a na kraju JU...

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jan 25, 2010 2:48 pm

Astrotanja ::Naravno da ne. Ako je Uran vladar sedme, odnosno Dc u Vodoliji, česti su razvodi, ukoliko Uran pravi neke disharmonične aspekte, a uz naravno da treba da postoje i drugi aspekti koji ukazuju na mogućnost razvoda,kao recimo Mars u lošem aspektu sa Uranom, a ut to je i Mesec u lošim aspektima i sl. Smile

Angie, nisam mislila na tebe kada sam pominjala Saturna, mislila sam uopšteno da on je povoljan u Vagi, kao što Uran nije, pa donosi ne uvek razvod, nego drugače funcionisanje braka, nekada to može da povede do veza gde ima periodičnog razdvajanja, odnosno viđanja, ne svakodnevno i slično.

sunny
Moja sestra ima Urana kao vladara 7. polja i to u škorpiji. Smestio se u 4.
Ima Ur120So i Ur60 sev. mes. čvor, a u 7. polju ima Veneru u Vodoliji 60 Me i 180Jupi

Da je birala najgoreg muža, ne bi uspela takvog da izabere.
Užas za kakvog se lika udala.
Brak joj je u krizi od kad je ušla u njega- već 5 godina.

Ne bih joj nikad bila u koži. Neutral

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Jan 25, 2010 2:53 pm

Milice, baš gadno...po tome bi taj njen muž trebao biti neko koga poznaje od detinjstva, ili iz komšiluka, tako nekako? A opet VE kao da čuva brak, mada 180JU, opet nezadovoljstvo. A UR u škorpiji, verovatno joj je muž ljubomoran, posesivan, šta li...

Zelena Dolino, ti si sebi baš opisala budućeg...hahaha...
Nego, ponakad je bolje imati takvog UR nego nekog tvrdoglavog SA koji ne dozvoljava da se nešto ako je loše, poruši. Tako se bojim mog SA.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jan 25, 2010 2:57 pm

sto se bojis svog SA, i nema nezgodne aspekte , nezgodan je jedino 90sa PL pa ti moze dati da kad nesto zelis pritiskas bez taktike, da mucis i sebe i druge, da si nestrpljiva, ali posto je separacija mozda i nije tako...

ps.imas li ti miraz Very Happy posto tvoja I je njegova 7, pa je vladar u 8 Very Happy

tvoj buduci je iz nekog razorenog podrucija ili porodice, negde gde je bio rat mozda...selio se dosta...
ozenice se zbog privlacnosti i sek.privlacnosti Smile
putovanja zbog posla, zene na poslu-koleginice

Poslednji izmenio zelena dolina dana Pon Jan 25, 2010 3:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Jan 25, 2010 3:01 pm

zelena dolina ::sto se bojis svog SA, i nema nezgodne aspekte , nezgodan je jedino 90sa PL pa ti moze dati da kad nesto zelis pritiskas bez taktike, da mucis i sebe i druge, da si nestrpljiva, ali posto je separacija mozda i nije tako...

Pa vidiš da je u raku, on daje da se osećaš krivom i kada nisi, grižu savesti, nesigurnost...
Druga stvar, dispozicijom ide u 12. kuću u škorpiju. To je kuća depresije i tuge. Taj PL je dispozitor MO i ME i vladar 12. (kao vladara i suvladara 7. ) i jeste taj kvadrat separacija, ali radi kao sat!
Pogotovo što je SA dispzitor moje VE.
Sve mi se čini da će da se lomi preko mene nešto...a imam i kvadrat vladara 1. i 7. JU90ME

Hahah, imam svoj stan i posao...Smile hehe...

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 25, 2010 6:07 pm

Milice, znaš i sama da je to i zbog Urana u 4. polju , koji tu može da donese nemir, promene, selidbe, iznenadna događanja koja ruše porodičnu slogu, razdvajaju osobe i njegovo mesto u 4. ne spada u lagodne pozicije Urana.

Uz to treba gledeati i položaj vladar četvrte i dispoztora Urana, ali i položaje njenog Sunca, MArsa i posebno MEseca koji utiče na porodični život i veze.

Takođe gledajte i aspekt planeta na Dc. Milice, da li je Uran možda kvadrata sa njenim DC i Ascdentom? Ako jesete onda to nije povoljno za brak.

moje iskustvo pokazuje da venera u 7. u ženskom horoskopu nije povoljna i da tu često ima problema u braku. Opet venera u 7. Viđala sam razne primere, bolo da je partner u simbolici Venere, prijatan, ugodan, lepih manira, neretko i prijatne, lepe spoljašnjojsti, ili lepog ponašanja, kulturan i lepih manira, do toga da se u ženu zaljubi ženu. Jedna moja klijankinja naučni radnik je to doživela u Americi i ispričala mi je to svoje iskustvo.U muškom je Venera u 7.bolja pozicija.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Jan 25, 2010 6:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jan 25, 2010 6:08 pm

alea ::Milice, baš gadno...po tome bi taj njen muž trebao biti neko koga poznaje od detinjstva, ili iz komšiluka, tako nekako? A opet VE kao da čuva brak, mada 180JU, opet nezadovoljstvo. A UR u škorpiji, verovatno joj je muž ljubomoran, posesivan, šta li...

Zelena Dolino, ti si sebi baš opisala budućeg...hahaha...
Nego, ponakad je bolje imati takvog UR nego nekog tvrdoglavog SA koji ne dozvoljava da se nešto ako je loše, poruši. Tako se bojim mog SA.
Jeste alea, poznaju se od detinjstva i to je jedina stvar koja odgovara opisu koje daju planete.
Zamisli, muža ti predstavlja Uran, pa još egzaltiran i u 4. kući plus 120 So- pa taj bi trebao da bude neki širokih shvatanja, gazda u kući, jasnovidac....mojoj sestri kao da se zalomio niži tip. Rolling Eyes
Ne može nikako da joj parira- ni intelekualno, ni materijalno (što i nije toliko bitno)...dupla škorpijetina, zatvoren, ćutljiv, vladar 7. mu je Venera u 12.- većito nešto mulja sa ženama, a tek koliko je tvrdoglav i zatupast...ma užasss!
Sad će tek da im naiđe krš i lom, u naredne dve godine- lekcije Saturna i Neptuna- nemaština i prevare. Evil or Very Mad
Pitaj Boga da li će opstati. I ako sestra nema pokazatelje razvoda...

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jan 25, 2010 6:14 pm

Tanja, ne pravi joj Uran loš aspekt ni na DC, a ni na AC.
E sad, ne znam šta da gledam kao dispozitora- da li Marsa ili Plutona.

Ako je Mars, onda kuk-lele!
Mars joj je u 8. 0 So180 Sa....onda ima logike.
Ako je dispozitor Pluton, onda opet ništa- Pluton joj je u 4. bez aspekata.
A vladar 4. Venera u 7. u Vodoliji 60 Me i 180 Ju.

I stvarno nisam subjektivna prema njemu. Dugo vremena sam tripovala da je sestra kriva, međutim, kad su se uselili u našu porodičnu kuću, promenila sam mišljenje, čak dijametralno.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 25, 2010 6:34 pm

Milice, suprug tvoje sestre je dupla Škorpija, sa karakteristikama Škorpije, koliko sam razumela.

To se uklapa u položaj vladara 7. u Škorpiji, koji opisuje njegovo osobine. Nepovoljno je što je Uran u četvrtoj, što sam u prethodnom postu opisala, a verovatno o tome govore više i dispoztori Urana, Pluton i Mars i njihov položaj.

Često sam viđala da do razvoda, ili i do nemogućnosti sklapanja braka dolazi kada je vladar 7. Uran u kvadratu sa vl. prve Suncem, ili obrnuto da je Uran vladar 7., a Sunce u kvadratu, ili je došlo do razvoda, ili ponekad i do gubitka partnera kroz neku nesreću, recimo avinsku, ili da je poginuo, ali i uz neke druge loše aspekte Sunca i loše aspekte Marsa. No

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Jan 25, 2010 6:36 pm

u 7 polju da, pod uslovom da nije u scorpiji...znam coveka kome je VE, NE u sco kvadrat od UR iz 5 pola...i MO0PL, zena mu umrla...takodje je bio ocrnjen od strane javnosti, bavio se politikom...tako da sco u 7 kuci nikako ne valjaa samim tim ni VE...nadam se da nisam off Very Happy

e da ne budem off da dodam da je tom coveku SO bilo u 8 kuci, konjukcija MA, sve takodje kvadrirano od UR iz kuce...bio je pomalo i razvratnik od kad mu je supruga umrla..

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 25, 2010 6:56 pm

Milice i Pluton i Mars se gledaju, jer su oba dispozitori.

Aspekti Mars dovoljno objašnjavajušta je to što izaziva probleme, kakvo je njegovo ponašanjem a i Venera opoziciji Jupiter opisuje da taj čovek je sklon preterivanju u zadovoljstvima, da je neumeren, a govore i o njegovom moralu, ili nemoralu.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Jan 26, 2010 2:28 am

Milica ::Tanja, ne pravi joj Uran loš aspekt ni na DC, a ni na AC.
E sad, ne znam šta da gledam kao dispozitora- da li Marsa ili Plutona.

Ako je Mars, onda kuk-lele!
Mars joj je u 8. 0 So180 Sa....onda ima logike.
Ako je dispozitor Pluton, onda opet ništa- Pluton joj je u 4. bez aspekata.
A vladar 4. Venera u 7. u Vodoliji 60 Me i 180 Ju.

I stvarno nisam subjektivna prema njemu. Dugo vremena sam tripovala da je sestra kriva, međutim, kad su se uselili u našu porodičnu kuću, promenila sam mišljenje, čak dijametralno.

Kada planeta ima 2 vladara, uvek gledaš koji je bolje postavljen i jači (znak, polje) i ima jače aspekte, tada je on glavni vladar....

DUH

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Jan 26, 2010 4:19 am

Tesko je...jer Mars je u ribama u 8. polju ima konjunkciju sa Suncem i 180 Satrn.

A Pluton u Vagi u 4. bez aspekata.

Sta je jace?

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Jan 26, 2010 4:25 am

Astrotanja ::Milice i Pluton i Mars se gledaju, jer su oba dispozitori.

Aspekti Mars dovoljno objašnjavajušta je to što izaziva probleme, kakvo je njegovo ponašanjem a i Venera opoziciji Jupiter opisuje da taj čovek je sklon preterivanju u zadovoljstvima, da je neumeren, a govore i o njegovom moralu, ili nemoralu.
Tanja, covek je RADOHOLIK, velikim slovima!!!

Nije u stanju dete da pricuva, jer moooora da radi.

Novac trosi na gluposti, udje u prodavnicu i sta mu zasareni to i kupi, bez ikakvog dogovora, potrebe Rolling Eyes

A i varao je sestru...samo, ona kaze da je bas briga...mada, ne verujem joj...gde da je bude briga sa Marsom u konjunkciji sa vladarom ascedenta, pa jos sve u 8., nema sanse....

Ona kaze da joj nije zao sto se udala za njega, jer stvarno imaju preslatkog klinca...ali ipak, meni je zao. Neutral

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Jan 26, 2010 4:30 am

Moje Sunce je na 4`Skorpije. Rodjena sam u 16 ooh 27.10.1981. Sunce zalazi, Mesec se budi..pa tako imam konjukciju Mo mi je na 1`Skorpije. Umalo pa pomracenje..Mo mi je vladar 4-og pa predpostavljam da predstavlja oca. Sunce mi ima i konjukciju sa Plutonom malo veci orbis..sve u svemu nije mi bilo lako detinjstvo a posto i dalje zivim u kuci sa roditeljima nije mi ni sad.
Jedino sto me vadi je aspekt Mars60`Sunce..

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Jan 26, 2010 4:32 am

Milica ::Tesko je...jer Mars je u ribama u 8. polju ima konjunkciju sa Suncem i 180 Satrn.

A Pluton u Vagi u 4. bez aspekata.

Sta je jace?

Ja mislim MA jer je u svom polju kojim vlada ojačan SO i MA 180 SA ali ova opozicija je Domoklov mač, ali znaš ti sasvim solidno astrologiju da to protumačiš iako je teško biti objektivan kada su tvoji u pitanju, makar to bio i sestrin muž

DUH

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:36 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh