jupiter sextile sunce

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

jupiter sextile sunce

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 10:28 am

Molim vas,

trenutno mi stoji da do ca. pocetka jula imam jupiter sextile sunce...
EMOTIVNO sam LOSE , moze li mi neko reci kako ovaj aspetk ima uticaja na moj emotivni zivot i inace emocije u mojoj natalnoj karti...

gusi me tuga!!! i kao neko razocarenje, ali jos uvijek nemam glas i potpune informacije...

molim Vas za neko malo emotivno tumacenje

Hvala VAM

orhideja.

orhideja

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.04.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: jupiter sextile sunce

Počalji  Astrotanja taj Čet Jun 24, 2010 12:01 pm

Orhideja Jupiter ti je sada u sekstilu sa Suncem, a Venera je danas i sutra u kvadratu sa tvojim natalnim Mesecom što će uticati na tvoje neraspoloženje,ili kratkotrrajno emotivno nezadovoljstvo, dok će od 27. biti u poztivnom aspektu u trigonu sa natalnom vnerom, što će doneto i bolje raspoloženje, bolje emotivno stanje.

Povoljno je za zabavu , ljubav, ako je ima, ako je nema za izlaske, ili zadovoljstva. Jupiter je u 12. u sekstilu sa Suncem, donosi šansu za poboljšanjem, ali u 12. najpre u samoj sebi možeš doći do neke odluke preispitivanje, tj. bavljenjem sobom. Ona može da utiče na izvesno poboljšanje ili ostvarenje neke tvoje težnje, jer je Sunce u 10. Naravno sve to zavisi u kojoj si situaciji trenutno, kako bi moglo da se poveže sa astrosimbolikom ovog aspekta.

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Pet Jun 25, 2010 1:11 pm, izmenio ukupno 4 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Čet Jun 24, 2010 12:19 pm

Orhideja,

Kao laik mogu ti reći da je u prethodne cca 3 godine Saturn tranzitirao tvojom 5. kućom, što samo po sebi može da nagovesti teškoće u ljubavnim odnosima, zahlađenje emocija, usporavanje, nema lakoće u odnosima sa suprotnim polom, izlasci i provod su iz nekog razloga onemogućeni ili svedeni na mimimum radi drugih obaveza i dužnosti, nema lepršavosti...
Pri tome tebi su SA i VE natalno u kvadratu a tranzitni SA je prelaskom preko Device aktivirao taj kvadrat što ti je svakako moralo doneti taj osećaj tuge i težine kad su u pitanju emotivni odnosi.
SA ti je sada u 6. kući pa će taj osećaj postepeno da popušta, ulaskom u Vagu praviće trigone na tvoje vladare 5. i 7. Sunce i Marsa, što će da podrži i tranzitni JU iz Ovna...nadam se da ti dolazi malo lepše vreme sunny sunny sunny

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 12:41 pm

Draga Astrotanja,

moje emotivno uzburkano stanje i jeste vezano za jedan odnos koji imam prema jednom muskarcu, koji je trenutno zbog nekih okolnosti koje su se desavale u zadnjem periodu njemu, otisao na jedan put i evo od 12.6. se nismo nikako culi.

prije je uvijek bilo nacina sa se cujemo i kada je na putu, medjutim sada se njemu nesto desava
- sto ja ne znam i nekako se nadam da ce mi se uskoro situacija razjasniti.

jako smo emotivno vezani, odlicno se slazemo, radimo povremeno zajedno i super funkcioniramo i u poslu i nekako jeste stvarno tacno to sto Vi kazete, da se ja sada u ovom nekom periodu sutnje, preispitujem, u jednom trenutku donosim odluku i govorim sebi da je bezobrazan, mogao se javiti - u drugom trenutku ga brani pred sobom, i govorim da ocigledno ima dobar razlog zasto se ne javlja. on bi trebao sa puta da se vrati u nedjelju 27.

stavicu u prilog i njegov natal pa ne znam da li i on isto prolazi fazu razmisljanja o nama i donosenju nekih odluka... jel mu tesko?

kod njega je trenutno Mars u konjunkciji sa Uranom

http://img580.imageshack.us/img580/2613/astrow2gw06kenhp3653088.gif

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 12:56 pm

Venerice,

hvala mnogo na pomoci da shvatim...
kako bih ti potvrdila da tvoje "lajicko" citanje natala nije bas lajicko :-)
kazacu ti slijedece:

2008. u martu, sam prekinula 3 godine dugu vezu - koja se pocela raspadati vec 2007. (to je bilo sa jednim rakom)

a onda sam se u novembru 2008. zaljubila u jednog LAVA, koji je zauzet...

i posto radimo zajdeno tako smo se i druzili i pricali i sve je moralo da bude tajno i i to mi je jako tesko padalo, ali sam ostajala tu i ako je bilo teskih momenata jako, a i mnogo lijepih, pa je evo sada dosla kao neka prekretnica...ne znam sta ce dalje biti, ali sam prije dvije sedmice morala odreagovati na neke teske okolnosti time sto je i on rekao da ce malo otputovati i evo ne cujemo se vec 12 dana...
odvaja mi se meso od kostiju i dusa mi je napeta...tako mi je tesko...
ali sigurno je za neko dobro, ja se nadam!

tako da to sto si vijela taj tranzitni saturn kroz 5. kucu i sve te neke emotivne teskoce, ima smisla ..

nadam se da ce doci lakse... sa aspektima koje si vidjela Venerice.... flower

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 1:01 pm

Venerice,

kakva je kod njega emotivni aspekt?

kako na njega utice tranzitni saturn?

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Čet Jun 24, 2010 1:25 pm

Eh, orhideja...

Htela sam ti napisati u prethodnom postu da li ti je taj tranzitni SA doneo nekoga starijeg muškarca ili nekoga ko nosi simboliku Saturna... i sad u njegovom natalu videh da postoji razlika u godinama među vama.

A ti još potvrdila da si se zaljubila u novembru 2008. a upravo u tom periodu tranzitni SA je kvadrirao tvoju natalnu Veneru.

Veze započete pod ovakvim tranzitima nisu lake, uvek nose neku težinu, u tvom slučaju eto taj muškarac je zauzet...
Verujem da ti je teško, ja ne znam da ti kažem u kom pravcu će se razrešiti tvoja situacija, ne bih da lupam napamet... neki uporedni aspekt vam jesu lepi, ali meni se lično ne dopada to što njegov Uran i Pluton padaju u tvoju 5. kuću kvadriraju tvoju Veneru koja je ionako obojena Neptunom pa je zaljubljiva, romantična u maštarijama. Nekako mi se čini da si ti uvek ta koja će više da pati, brine se, pita se dok će on da vodi ovaj odnos kako njemu više odgovara. Mislim da on dominira vašim odnosom, dok se ti osećaš kao da ne znaš na čemu si, jesam li bar donekle u pravu?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 2:20 pm

draga Venerice,

bravo mila... mnogo si u pravu...

znaci vidjela si on je stariji i jak je dosta kao licnost, ima sunce u lavu i nekako uvijek zeli da bude dominantan - sto u principu meni ne smeta
godi mi da imam jakog muskarca pored sebe, ali sta je u nasem odnosu problem... to sto je on zauzet.
i onda ja nekako, posto mi je stalo do njega, uvijek sam se do sada prilagodjavala njemu i cula se sa njim kada on moze, i vidjala se sa njim
kada on moze.... i nekako kao da je neodlucan po pitanju sta bi on sa nama...
ima sina do kojeg mu je stalo i kojeg ne moze da ostavi - jer misli da bi ga se sin odrekao, a isto tako ne zeli mene da izgubi, - znaci sto mi je dalo do znanja da je on i malo neodlucan - doduse voli sebi da ugodi. nekako bi on da vozi na dva kolosijeka....
mene je to pocelo da umara...nikada mu nisam postavljala ultimatum da odlucuje...nego nekako se evo ovih zadnjih dvije sedmice izdogadjalo nesto u njegovom zivotu da je on odlucio da malo otputuje sa sinom i suprugom - meni se ne javlja nikako- s tim da sam i ja kratko bila na putu.

ja sam se mnogo zaljubila i mozda si upravu kada kazes da je moja venera obojena neptunom - pa ka mozda idealiziram, ali trenutno je on muskarac koji me dojmi koji mi se dopada jako.

ne znam sta se desava kod njega trenutno - znam da je meni tesko i da se pitam da li da ga pocnem prebolijevati ili da sacekam da vidim kada ce se javiti i sta ce imati da kaze...

uglavnom on zna da je meni stalo do njega...ali mislim da mu je bitnije da odrzi porodicu, sto sam mu ja i govorila prilikom nekih razgovora, jer ne zelim ja da gradim svoju srecu na necijoj nesreci...
bitno je njemu da on skonta da li funkcionira sa svojom zenom i kako zeli da zivi svoj zivot...zar ne?

jednom mi je jedna drugarica pogledala njegovu natalnu kartu i rekla da ce on imati vise od jednog braka? vidis li ti taj aspekt kod njega?

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Čet Jun 24, 2010 4:08 pm

Draga orhideja,

Njegov Asc. je na samoj granici tako da i minut razlike može da menja podznak a samim time i vladare polja braka i ja se ne bih usudila izjašnjavati se da li ima aspekte za drugi brak ili ne.
Ja ti mogu reći jednu stvar koja nema veze sa natalnim kartama a to je da ti patiš i da nisi srećna. Eto, to je ta težina koju nosi veza započeta pod lošim aspektom Saturna na Veneru - jesi zaljubljena, voliš ali duboko patiš.

A kad sagledaš objektivno stvari, sve zavisi od tebe i ti si ta koja može sebi da razreši agoniju. Da je teško jeste, ali od toga zavisi tvoja lična sreća. Dokle god si ti spremna da se prilagođavaš njemu, situacija se neće menjati. On dobija ono što mu je potrebno i ne verujem da će se nečega tu odreći.
U tvom slučaju mislim da samo radikalna promena može tebi doneti dobro: da završiš tu priču i nastaviš svoj život, dakle da ti sama odrediš pravac kojim će tvoj život da teče a ne neko drugi. Samo na taj način možeš da se uveriš da li te taj čovek voli toliko da napusti svoju porodicu radi tebe.
Do tada, gledaj sebe i ne gubi vreme, iskoristi povoljne tranzite Saturna i Jupitera ovo leto da se malo sabereš.
Nisam ti od neke koristi, jer nisam ovo astrološki potkrepila, ali ovo je jedna životna situacija koju će ti uvek neko sa strane objektivnije sagledati. sunny sunny

Znam da je lako meni pričati, verujem da patiš i da te boli, ali ti treba da se odlučiš, on ne gubi ovako ništa a ti gubiš mnogo. Pa kako bude posle...
Rolling Eyes

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Čet Jun 24, 2010 4:24 pm

Draga Venerice,

da vidim da je njegov asc ili bik ili blizanac...granica sama, tako da postujem sto se ne usudjujes izjasniti da li ima aspekte za drugi brak ili ne.

:-) svakako ti hvala, divno si mi rekla za uopste komplikovani odnos moj emotivni. i ja sam u posljednje vrijeme stalno sa tim mislima
i ja sam nagovijestila prije 12 dana tako - da on svoje ja svoje - pa ako nam se zvijezde poklope - bicemo skupa, a ako ne onda trebam ja nastaviti svoj zivot on svoj.... tesko mi je mnogo ali to me jaca mnogo iz dana u dan...

raduje me to sto si mi rekla da me ocekuju pozitivni tranziti saturna i jupitera pa se nadam da oni imaju veze i sa mojim malo stabilnijim i sigurnijim emotivnim stanjem :-)

Venerice hvala ti mnogo i kao covjeku koji je objektivno sagledao moju emotivnu patnju :-)
sunny bice sigurno bolje....

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Čet Jun 24, 2010 4:41 pm

Mora biti bolje, samo veruj u sebe i budi sebi na prvom mestu sunny sunny

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Pet Jun 25, 2010 6:11 am

draga Venerice,

mnogo ti hvala na podrsci...
nekada mi se malo samopouzdanje izgubi, ne znam zasto je tako, jeli iskustvo ili neki aspekti imaju veze sa samopouzdanjem?, al znam da imam mnogo kvaliteta na koje trebam biti ponosna... i radim mnogo u zadnje vrijeme na sebi da jednostavo sebe stavim na 1. mjesto, a ne da mi svi ostali budu vazniji ...u ovom konkretnom slucaju ON!

jer on je trenutno otputovao sa svojom porodicom i ni traga ni glasa za mene... sto mene unisti, ali pokusavam iz ovoga za sebe izvuci snagu i prekinuti ovaj odnos, pa kao sto ti kazes, sta god da bude u buducnosti, ali da znam da ja u svom zivotu donosim odluke....
vise sam puta ja to probala prekinuti, madjutim on nije zelio i onda i ja popustim... jer kao sto ti velis, sto ne bii...njemu odgovara... a meni samo na trenutke bude lijepo ...

mozes li mi pomoci recimo sa nekim karakteristikama osobe koja bi mogla imati Bik ili blizanac u podznaku, da pokusam da odgonetnem sta bi konkretno ON mogao biti u podznaku, eto to me jos zanima??!!!

hvalaaaaa najveca

pisemo si..

lp sunny

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 25, 2010 10:41 am

Orhideja,

Tvoj gubitak samopouzdanja u emotivnim odnosima ima veze sa tvojom Venerom koja je u kvadratu sa Saturnom. To je aspekt koji nije nimalo lagan i najčešće donosi nezadovoljstvo po pitanju emotivnih odnosa, nesigurnost, inferiornost, osećaj da nismo vredni nečije ljubavi što samim time rezultira nemogućnošću da se opustimo, prepustimo i osetimo lakoću i lepotu ljubavi u njenom suštinskom smislu. Kako donosi osećanje inferiornosti to dalje rezultira u sumnjičavost, ljubomoru i posesivnost.... jednostavno, donosi emotivnu blokadu. Može doneti veze dosta starijim partnerima, zauzetima kao i veze koje mogu biti na bilo koji način teške i komplikovane. S obzirom da si u podznaku Bik Venera je vladar tvog Asc. i samim time jako bitna u tvom natalu.

Tebi je pri tome Venera u konjukciji sa Neptunom, ne znam kako se odražava na tebe, ali ovaj aspekt donosi maštarije, platonske ljubavi, idealizovanje osobe koja je predmet naše čežnje, ne znam šta više osećaš, ovaj neptun ili saturn sa venerom?

Ta venera je opet u strelcu i 8. polju što vodi u dalju analizu, zatim dispozitor Venere jupietr u Lavu u opoziciji sa vladarima tvoje 5. i 7. kuće može da ukazuje na malo komplikovanije odnose sa muškarcima...
Astrosimbolika je beskrajna, ja nisam neki znalac da sve to povežem u jednu celinu zato ti pišem ovako iscepkano na parčiće, a ti vidi koliko se možeš pronaći u tim opisima sunny sunny

P. S. što se podznaka tiče tu ti ne bih mogla pomoći jer ne znam to da radim i prepoznam, pokušaj da pročitaš malo više o Biku i blizancu i njihovim opštim karakteristikama pa pokušaj da prepoznaš koje osobine kod njega nose prevagu. Mada, ako je na granici verovatno oba znaka imaju upliv.

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Pet Jun 25, 2010 11:34 am

draga Venerice,

sto se tice moje Venere u kvadratu sa Saturnom - istina jeste da me privlace stariji muskarci, zreliji, koji bi bili jaci od mene i koji bi mene vodili... jer sam ranije imala neke veze u kojima sam ja bila ta koja vodi, jaca... i ostajala sam u njima sigurno jer me jaka konjukcija Venere i Neptuna pa ja cesto idealiziram osobu koja je moj partner...tako da mislim da je jaci ovaj aspekt sa Neptunom, mada i kada se zaljubim i volim
zelim da sam sto vise vremena sa tom osobom - dakle donekle izrazena i ta posesivnost...

sto me u ovom trenutnom odnosu smara mnogo i cini me nezadovoljnom, jer to nije to sto meni treba.... meni treba potpuni muskarac koji ce biti moj... i da mogu sa njim da nesto zajednicko gradim, a ne da mastam o tome sta bi moglo i kako bi moglo biti...sto sam do sada cinila a i on mi je pricom davao povoda za mastanje...

a to da je ovaj odnos komplikovan, jako je komplikovan - ali kao sto smo rekle jucer... trebam da kazem sta meni treba, pa ako on to nekada budem mogao ponuditi ok, neka se javi, pa ako i ja budem slobodna - onda mozemo zajdeno a ako ne ... onda nije bilo sudjeno, pa jel tako?

sto se tice njega, pokusati cu da malo iscitam osobine bika i blizanca, mada eto sto ti kazes mogao bi imati uticaje oba znaka...
ja sam bik u podznaku pa imamo mi dosta slicnosti sto se tice svjetonadzora....ali vidjecemo....

kao sto si ti rekla... bitno je u ovom odnosu imati realnu sliku koliko je nekome stalo do mene...tako da je jedino ispravno povuci se i nastaviti svojim putem, dok i ako se druge stvari poslazu.

rekla si mi da je saturn sada u pozitivnom tranzitu u mojoj natalnoj karti, a kako jupiter tranzitira? sta mogu tu ocekivati?

sunny sunny sunny

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 25, 2010 2:17 pm

Sada ti Ju i UR pravi povoljan aspekt sa SO i MA i to će trajati celo leto, a potom će Jupiter da se vrati u Ribe, da bi ponovo tokom 2011. u direktnom hodu napravio sekstil sa tvojim planetama u Vodoliji. Saturn će tokom leta praviti trigon sa istim ovim planetama, a kako su one vladari 5. i 7 polja, možda može da bude nekih povoljnih dešavanja vezanih za partnerstvo, ako ništa drugo ne bi bilo loše da budeš pozitivna i otvorena za druženja i nova poznanstva. Takođe tokom leta će ti Venera tranzitirati 5. poljem, pa eto ti prilike da se malo opustiš i prepustiš zabavi, nekom hobiju...
Naravno, nije SA jedina planeta kojom treba da se rukovodimo, ali svakako ti je upravo on doneo sve te ljubavne muke u prethodnom periodu, a sada kad su malo popustile te njegove stege potrudi se i sama da iskoristiš povoljne aspekte kako bi se malo povratila u normalu.

I još nešto, u 32. godini života, tvoj Mesec će po direkcijama stati na natalnu Veneru, eto još jednog pokazatelja za neka lepa dešavanja. Naravno, sve ovo mora biti podržano tranzitima, solarom i čime sve ne...

Eto, ja ti nabacah površno neke povoljne aspekte, opet podvlačim tranzit sam po sebi ne može doneti ništa značajno što nije podržano samim natalom, solarom i direkcijama, što je već predmet ozbiljnije analize kojom se ja i ne bavim.

Ali barem iskoristi ove povoljnosti da se malo okreneš sebi na jedan pozitivan i konstruktivan način i da vratiš veru u sebe. sunny sunny sunny

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Pet Jun 25, 2010 2:29 pm

hvala draga Venerice :-)

svakako cemo biti u kontaktu i pisacemo si o aktuelnim desavanjima...

ja sam potpuni amater sto se tice astrlogije, ali evo sto vise citam formu, slazu mi se pojedine kockice... pa polako nemam gdje zuriti.
hvala tebi na tvojoj pomoci, kroz koju sam isto tako naucila nove stvari...

znas sta me jos zanima, kako odredjujem koje planete su vladari polja? jeli to u kojem znaku se nalaze moja polja pa koji je vladar to znaka to je automatski vladar i tog polja u mom natalu?

Hvala venerice :-) I love you

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 25, 2010 2:44 pm

Tako je,
gledaš u kojem znaku se nalazi vrh određenog polja i shodno tome određuješ vladara.
Kako je tvoj asc. u znaku Bika kojim vlada Venera, ona je vladar tvoga podznaka. Vrh drugog polja ti je u Blizancima kojima vlada Merkur itd, itd... i sve tako do kraja kruga Very Happy
Kako se jedno polje najčešće proteže na dva znaka treba uzeti u obzir i taj drugi znak i njenog vladara, što dodatno komplikuje situaciju Rolling Eyes, naročito kada vrh kuće počinje na samom kraju jednog znaka i proteže se na drugi.

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Pet Jun 25, 2010 3:06 pm

eto cim se malo skoncentriram ide... ucim polako..

eh sada mogu jos da te pitam ako dobro kontam :-)

procitala sam negdje na forumu da mozemo na osnovu 7. kuce/polja iscitati kakav nam partner najbolje odgovara..

eh sada kada gledam svoj natal ja vidim da je vrh moje 7. u skorpiji kojim vladaju pluton i mars!
a moj natalni pluton se nalazi u 6. kuci u vagi, a mars u 10. kuci u vodoliji...

jel dobro citam?

i da li to opisuje partnera kakav bi meni odgovarao?

kakav je on!? ako da! sunny

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Jun 25, 2010 5:01 pm

Ne bih rekla da će vrh 7. polja pokazati koji partner nam odgovara, nego vrh 7. polja nam govori šta mi očekujemo od braka i kako on počinje.

Dakle, vrh tvoje 7. kuće u Škorpiji govori o tvojim očekivanjima, npr. lupam sad, možda očekuješ strast ili možda u brak ulaziš iz strasti i slično.
Sledeći pokazatelj kojeg gledaš je vladar 7. kuće koji govori šta ćemo od braka dobiti, u tvom slučaju Mars i Pluton. Kuća, znak u kome se nalazi vladar 7. sa aspektima koje pravi opisuje šta dobijamo od braka.
Sada tu sve treba uzeti u obzir: vladar tvoje 7. Mars je u 10. u Vodoliji u konjukciji sa Suncem i opoziciji sa Jupiterom...... Da bi stvar bila još komplikovanija gledaju se planete u 7. polju, u tvom slučaju Mesec u konjukciji sa Descedentom i Uran, iz koje kuće dolaze, kakve aspekte prave...
Ovo bi bio samo neki putokaz kako da od delića sastaviš kompletnu sliku.

To je za mene još uvek komplikovano, ne znam baš svaki ovaj pokazatelj da ukomponujem pa je bolje da ti neko upućeniji pogleda.
scratch

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  orhideja taj Pet Jun 25, 2010 7:21 pm

hvala Venerice :-)

za sada je super to sto si ti meni procitala iz natalne vazano za 7. kucu. za pocetak mi je bitno da polako neke stvari ucim.
:-)
a za sto je povoljan aspekt kada tranzitni mjesec dodje na natalnu veneru, kao sto si mi ti napisala?

king

orhideja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:24 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics