saturn u vagi

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

saturn u vagi

Počalji  dingica taj Sre Jun 30, 2010 10:56 pm

dok saturn nije krenuo retro, kada je bio na mom merkuru, ja sam dobila posao, kada je krenuo retro i ponovo seo na merkura ja sam presla u bolju firmu...
sada ce saturn ponovo preci preko merkura, valda ce doneti poboljsanje u karijeri.
s obzirom da mi je merkur u vagi vladalac i 6 i 7 kuce....
pa ce dalje nastaviti na sunce,pluton, pa na severnii cvor.
sta mislite o tome?

dingica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 30.06.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: saturn u vagi

Počalji  Gost taj Uto Jul 06, 2010 5:52 pm

Dzingice,
postavi kartu u potpis da bi ipak videli postavku kuca i vladare.
Smile

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

saturn u vagi

Počalji  avatar taj Uto Jul 06, 2010 11:21 pm

ne mogu da stavim kartu
moze ovako.
06.10.1977
11,35am
novi sad

Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Avg 02, 2010 3:12 pm

evo malo teksta o prolasku SA kroz znak vage gde je egzaltiran...nadamo se da ce se svima nama pojaviti prava osoba, ako ne sad, pa kad ce ? Smile

"TRANZIT SATURNA KROZ VAGU

Čemu nas Saturn uči dok prolazi kroz Vagu?

Saturn nas uči disciplini, samokntroli, metodičnom i konstruktivnom razmišljanju, a njegova funkcija je delovanje kroz formativne, praktične i realistične procese. U natalnoj karti Saturn pokazuje vrste iskustva kroz koje prolazimo, kao i injihovu tezinu, što nam kroz određeni dozivaljaj moze doneti ograničenja, teškoće, prepreke i frustaciju.

Međutim, kroz Saturna učimo i dobijamo lekcije o nepohodnosti granica i strukturisanih ograničenja, koja su potrebna u cilju regulisanja energije i razvoja. Saturn je izašao iz Device, gde nas je terao, pritiskao i učio o neophodnosti za analitičnim, praktičnim i relnim pristupom, prema svakodnevnom zivotu i svakodnevnom planiranju istog.

Podsećao nas je na svakodnevne obaveze i nuznost da budemo skromni i korisni u vremenu i da disciplinujemo dnevni ritam rada i svakodnevnog zivota, tako da budemo mnogo više efikasniji sa raspolaganjem vremena.

Nakon Device, Saturn nastavlja svoj hod kroz Vagu u kojoj će biti Venerin gost sve do 5. oktobra 2012. godine. Od 7. aprila 2010 do 21. jula 2010. godine, Saturn će se okrenuti retrogradno i vratiti u Devicu, da bi testirao i proverio, šta smo naučili iz njegovog boravka u ovom znaku. Vaga je znak odnosa i ravnoteze, a Saturn ovde dodaje potrebu za disciplinom, strpljenjem i odgovornošću, što znači da je došlo vreme da se disciplinujemo u partnerskim odnosima i uopšte u odnosima sa drugima.

Kako Saturn nije emotivna planeta, onda je potrebno zaboraviti na emociju, strast, neznost i toplinu, jer ono što sada treba, to je prvenstveno osećanje poštovanja, reda i pravila u našim odnosima. Treba odbaciti ulepšavanje i idealizovanje partnerskih i ljubavnih odnosa, jer Saturn u Vagi trazi posmatranje istog, ali iz jednog realnog, stvarnog i jasnog ugla. Perspektivu treba traziti u ravnotezi i mentalnoj snazi, jer Saturn boravi u vazdušnom znaku, kao i u javnosti i društvenim odnosima, jer Saturn u Vagi ne zeli da ostane sam.

Saturn u Vagi ima motivaciju da učestvuje u javnim zbivanjima i da se povezuje sa drugima, tako što će potencirati svoja pravila ponašanja, podsećajući nas konstantno na osećanje duznosti i odgovornosti. On je kreator stvarnosti i boravkom u Vagi od nas trazi usmeravanje, bavljenje i zanimanje za druge, a ne za sebe. Ponekad Saturn postavlja teške prepreke i moze da zatvori sva izlazna vrata, tako da je nuzno ostati i rešiti problem ili odnos, ali na strpljiv i realan način, bez uključivanja emocija i osećanja.

Zadatak Saturna u Vagi je da učvrsti i uravnotezi odnose, ali i da razbije one veze koje nisu više pozitivne i korisne, jer ćemo postati svesni svakog takvog odnosa, ako to do sada nismo mogli. U slučaju da postoje nezdravi, neobični, ekcentrični i neharmonični obrasci u odnosima sa drugima, Saturn će ih svojim boravkom u Vagi prepoznati i kazniti.

Podtonovi Saturna određeni Venerom kao njegovim vladarem

Saturn u Vagi je toniran i obojen Venerom, koja je sada njegov partner, a kretanje Venere kroz zodijačke znake za vreme boravka Saturna u Vagi, dodavaće podton Saturnu.

Uticaj i delovanje Saturna u Vagi biće određeno Venerom u zodijačkom znaku koji prolazi, što će predstavljati i posledicu ili rezultat. delovanje Dakle, boravak Saturna u Vagi , imaće različiti uzročno-posledični tok događanja, tako da boravak Saturna u Vagi menjati uticaj, rezultate i tonove, jer će se istovremeno i Venera pomerati iz znaka u znak.

Saturn u Vagi - Venera u Ovnu (8. mart 2010 - 1. april 2010, 22. april 2011 - 16. maj 2011, 9. februar 2012 - 6. mart 2012) Dok Saturn prolazi znak Vage, a Venera znakom Ovna, ove dve planete će formirati aspekt opozicije, što moze aktivirati probleme u odnosima. Saturn u Vagi je u suprotnosti sa Venerom u Ovnu, tako da se baca senka na odnose, koji mogu dobiti nehararmoničan i otezavajući tok. Saturn u Vagi trazi ozbiljnost, disciplinu i strpljivost, međutim odgovori ovakvim zahtevima, mogu biti nepovoljni, kada Venera bude prolazila znak Ovna. Ona će odbaciti svako nametanje discipline ili će se grubo suprotstaviti strogim pravilima igre, koje zahteva Saturn. Svaku granicu koju Saturn bude postavio, Venera će na silu pokušati da odbaci ili da se suprotstavi, jer je Venera u Ovnu motivisana slobodom i nezavisnonšću. Pitaće se kako bilo ko moze da je ograničava, ako je ona sada najsuperiornija i kako moze da odbaci strast i prihvati razum u bilo kakvom odnosu, što Saturn u Vagi zahteva. Iz svega što će Saturn trazizi u znaku Vage, tok događanja lako moze izmaći svakoj kontroli, a partnerski odnosi mogu dobiti neprijateljski, konfliktan i grub akcenat. Venera u Ovnu je motivisana grubom, takmičarskom i borbenom akcijom, što Saturn u svakom odnosu moze kazniti, jer on sada trazi rezultate kroz dogovor, diplomatičnost i saradnju. Saturn u Vagi je sposoban da sklapa, ali i negira sporazume, dogovore, ugovore, a sa Venerom u Ovnu, početak ozbiljnih napora da se odnosi uravnoze i usklade ili da se prihvati praktičnost, realnost i nuznost odnosa, ugovora, sporazuma i dogovora, kao čin odgovornosti i poštovanja, moze lako da se prekine, ukine i naruši. Saturn u Vagi je fin, uglađen, kulturan, esteta, on bira reči koje izgovara, ali će biti isprovociran Venerinim ponašanjem, koje će imati nametljivu, drsku, bezobraznu i grubu notu.

Saturn u Vagi - Venera u Biku (1. april 2010 - 8. april 2010, 16. maj 2011 - 10. jun 2011, 6. mart 2012 - 4. april 2012) Kada Saturn pošalje svog vladara u znak Bika, na prvi pogled moze sve izgledati stabilno, lepo, tiho i mirno. Dok Venera bude prolazila znakom Bika, ona će biti inertna i lenja u razumevanju onoga što Saturn u Vagi trazi. Saturn će se pitati, zašto njegova druga polovina sada ističe potrebu na ličnoj sigurnosti i materijalnim vrednostima i ne moze da razume neophodnost bavljenja sa društvenim problemima i drugima. Sa druge strane, Venera će se pitati zašto je potrebno izaći u javnost i baviti se drugim ljudskim bićem i trošiti vreme na isto, kada su sva zadovoljstva u onome što pokreće moja čula. Takođe, ona mora prvo sebe da zadovolji, potrebno je sebe da nahrani ili da napuni novčanik, obraduje sebe poklonom, pa tek onda da razmišlja o drugima.

Međutim, ako će Venera u Biku sada biti posledica Saturna u Vagi, onda prihvatanje odgovornosti, strpljenja i discipline u odnosima, moze imati kao posledicu, praktičnu i stabilnu korist. Stabilan i disciplinovan odnos, kao i dogovori, ugovori i sporazumi, mogu pokrenuti praktičnu ili materijalnu dobit ili produktivnost od istog. Kako je Saturn u Vagi zainteresovan za umetnost, estetske oblike i lepe detalje, onda se od istog moze i profitirati, odnosno zaraditi, tako što se moze unovčiti svaki umetnički poduhvat ili projekat. Problemi koji se mogu potencirati, mogu biti podstaknuti nerazumevanjem u odnosu ili i između partnera, jer jedna strana ističe razum, praktičnost i odgovornost, a druga strana ističe materiju i vrednosti u kojima zeli da uziva, kao i zelju za čulnim zadovoljstvima. Saturn u Vagi predstavlja i tradicionalne i stare političke struje, koje mogu profitirati, ugovore i sporazume, koji mogu doneti materijalnu i praktičnu dobit, kao i parnice iz kojih će se dobijati novac ili neka druga materijalna vrednost.

Saturn u Vagi - Venera u Blizancima (10. jun 2011 - 5. jul 2011, 4. april 2012 - 8. avgust 2012) Ako kazemo, da će Saturn u Vagi pokazati veću fleksibilnost, pokretljivost i društvenost, a što mu prirodno nedostaje, onda će pravi period za isto biti, kada Venera bude prolazila znak Blizanaca. Vaga i Blizanci pripadaju istom elementu, što im garantuje međusobno razumevanje, tako da će se Saturn odlično slagati i dopunjavati sa Venerom. Boravak Venere u Blizancima aktivira misli, um i intelekt, što znači da sada govorimo o misaonoj Veneri koja će se prvenstveno truditi da razume ono što Saturn trazi u Vagi, a prvenstveno putem razuma. Saturn u Vagi odbacuje strasti i emocije u odnosima, a Venera isto lako podrzava i razume, jer u znaku Blizanaca, ona nema ništa od strasnih nagona. Ovaj period je veoma pozitivan i povoljan da se u odnosima razgovara, razumno raspravlja, komunicira na odgovoran, ozbiljan i disciplinovan način, razmenjuju ideje, a što Saturn u Vagi trazi. Ako prihvatimo njegova pravila, onda će Saturn preko svog vladara u Blizancima, mnogo više biti elastičan, društven, pričljiv i fleksibilan, a što nije karakteristično za njegovu prirodu. Sa Venereom u Blizancima, posledica svih soprazuma, ugovora, dogovora i odnosa u Blizancima je nastavak komunikacije koja neće biti prekinuta i narušena. Sve što Saturn u Vagi trazi, Venera će dalje da prenosi, priča, govori, piše, informiše, stavlja Saturnove zahteve u proces kretanja, tako da nećemo biti uskraćeni ni za jednu informaciju ni iz političkog i društvenog zivota. Sve što Saturn u Vagi jasno opazi, a to su boje, estetika, lepota, muzika, ples, ima će šansu da se praktično i primeni, kroz komunikaciju, pisanje, sredstva javnog informisanja, učenje i trgovinu, što će Venera u Blizancima da podrzi.

Saturn u Vagi - Venera u Raku ( 5. jul 2011 - 29. jul 2011, 8. avgust 2012 - 7. septembra 2012) Ovo je period kada će Saturn napraviti nepovoljan asepkt sa Venerom i kada će pravila Saturna imati posledicu i rezultat u bliskim, intimnim i porodičnim odnosima. Venera u Raku je motivisana intimnijim odnosima, porodičnim problemima i snaznom zeljom za decom.

Ona svojim prolaskom kroz znak Raka, neće moći razumeti praktične razloge Saturna u odnosima, jer je pod snaznim uticajem briznih, toplih i neznih emocija, tako da će se Saturn i Venera neprijateljski posmatrati. Kada bi Venera i zelela da razume svoju drugu polovinu, ona to ovde ne bi mogla, jer je Venera u Raku osećajna i emotivna. Jedan partner u odnosu će se pitati, kako da odbaci emociju, biznost i davanje što je motiviše i kako da prihvati praktičnost, granice i disciplinu na kojoj je nuzno garditi isti taj odnos. Ko će biti jači? Naravno, Saturn koji će aktivirati pritisak nametanjem discipline i pravila, prema svom blizem okruzenju i porodičnom ambijentu, jer Saturn nije dobrodošao u znak Raka. Kvadrat između Saturna u Vagi i Venere u Raku, doneće problem da se bliski i intimni odnosi odrze stabilnim i trajnim. Saturnu je sada potreban partner, ali ne radi potomstva, brige i ispoljavanja neznosti, već partner koji će prihvatiti odnos iz nuznosti prihvatanja njegovih pravila i granica.

Saturn u Vagi - Venera u Lavu (29. juli 2011 - 22.avgust 2011, 7. septembar 2012 - 4. oktobar 2012)
Kada Saturnov vladar bude prolazio kroz znak Lava

Saturn u Vagi - Venera u Devici

Kada Venera bude prolazila kroz znak Devicu, ona će pokušati na misaon, racionalan i sitematičan način, uključujući razum i skromnost, da razume pravila, disciplinu i granice koje postavlja Saturna u odnosima prema drugima.

Saturn u Vagi - Venera u Strelcu (6. januar 2011 - 5. februar 2011, 3. novembar 2011 - 27. novembar 2011)
Dok Saturn boravi u Vagi, šaljući svog vladara u znak Strelca, u tom periodu Saturn ima i podton znaka Strelca. Pored pravila, dicipline, ozbiljnost i odgovornosti prema drugima i prema partneru, Saturn će insistirati i na etičkim, zakonskim i moralnim vrednostima. Svi ugovori i dogovori u sebi će imati obaveze koje su na temelju zakona i etike. Međutim, Strelac je znak slobode i nezavisnosti, tako da prolaz Venere kroz znak Strelca dok Saturn boravi u Vagi, moze doneti i probleme, jer je vladar Saturna u znaku koji neće razumeti ograničenja koja zahteva Saturn. Venera u Strelcu trazi ekspanziju i preterivanje kroz partnerske i društvene odnose, što Saturn lako moze i da kazni, ali Venera će kroz svest, logiku i potrebu da prekorači ograničenja, tragati za razlozima svoje druge polovine, koja zahteva disciplinu, granice i stroga pravila. To će biti period kada akcenat moze biti stavljen na zakonska pitanja, sudstvo, obrazovanje, međunardone ugovore i sporazume, kao i međunarodne odnose. Bez obzira što Venera u Strelcu trazi slobodu, ona ovde moze da pokaze lojalnost, što će Saturn umeti da poštuje i ceni.

Saturn u Vagi - Venera u Jarcu (5. februar 2011 - 3. mart 2011, 27. novembar 2011 - 21. decembar 2011) Dok Saturn boravi u Vagi, a Venera kao njegov vladar u znaku Jarca, što predstavlja međusobnu razmenu sedišta, velika je prilika da Venera jasno sagleda potrebe i zahteve Jarca. Izlaskom iz Strelca, gde je bila nadahnuta preterivanjem, optimizmom, slobodom, gde je lutala i bila slobodna, bez razumevanja prema Saturnu, u Jarcu ona na ozbiljniji i jasniji način pokušava da razume Saturna u Vagi. Venera u Jarcu lako prihvata granice, strpljenje i ozbiljnost koju zahteva Saturn i lako prihvata nuznost praktičnog, stvarnog i realnog u odnosima. Bez obzira što su Vaga i Jarac u kvadratu, ovo će biti dobro vreme za stabilizaciju odnosa. Kako Saturn u Vagi trazi lepotu i estetiku, tako da ga lako pokreće i motiviše umetnost, sa Venerom u Jarcu, akcenat je na istoriji umetnosti, starim vrednostima i umetničkim delima, skulpturama, vajarstvu, ali i strogim formama u društvenoj hijerarhiji i društvenoj lestvici.

Saturn u Vagi - Venera u Vodoliji (19. januar 2010 - 12. februar 2010, 3. marta 2011 - 28. mart 2011, 21. decembar 2011 - 15. januar 2012) Kada Venera kao Saturnov vladar bude prolazila kroz znak Vodolije, ona će biti motivisana humanim, ljudskim, čovečnim i naprednim idejama, a posledica postavljanja granica i discipline Saturna u Vagi, moze biti Vaga i Vodolija su u prijateljskom odnosu i boravak Saturna i Venere u ovim vazdušnim znacima, pokrenuće i rešavanje aktuelnih društvenih pitanja. To će biti povoljno vreme da Saturn postavi granice, disciplinu i odgovornost, a koja će imati povoljan rezultat i posledicu za pitanja koja su vazna za budućnost čovečanstva. "

preuzeto http://www.astro-house.com/cemunassaturn.php

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bakterije

Počalji  hajkula taj Pon Avg 16, 2010 12:19 am

Saturn u Vagi a u aspektima... Pre neki dan vest iz Velike Britanije: pacijenti koji su bili na plsticnoj operaciji u Indiji, doneli su neke bakterije.

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  katja1 taj Uto Dec 28, 2010 1:14 am

dodje i pravda polako za neke-sanader uhapsen ,ovi u crnoj gori zbog droge...bice toga jos Basketball

katja1

Broj poruka : 98
Godina : 32
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Dec 28, 2010 1:22 am

Hoće, hoće, osim uticaja Saturna u Vagi pomrčenja će takođe uticati, kao i retrogradni Merkur, koji nešto od ranije pokreće. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Uto Dec 28, 2010 4:06 pm

Koliko sam ja obaveštena, tj. koliko sam čula, od januara kreće veliko otkrivanje svih tajni ove planete, pa čak i nekih vekovnih zabluda, do otrkivanja tajni pojedinca...apropo, retrogradnog Merkura, dobih ga takvog u solaru za ovu godinu, pa će cele iduće da me vraća na staro ili da mi otežava sve živo...a šta će da otkrije, videću Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  inja taj Uto Dec 28, 2010 8:10 pm

Nedavno mi Sa presao preko MC-a, Me, So, Ur, Lilit... Smile i nista konkretno se nije desilo, ali ja se osecam bolje, cvrsce, nekako resena da istrajem u svojim nastojanjima...
Sada mi tranzitni Sa pravi egzaktnih 120 na nat. Ma i 120 na Dsc tj. 60 na Asc i pravice to isto sve do pocetka marta... Wink Dakle 3 u 1 - i direktno i stacionarno i retro! A onda eto njega nazad , opet na Lilit, Ur, So, Me i MC... valjda ce tada dati realizaciju zelja... I ono sto mu dodje kao jagoda na slagu je sto ce Sa opet kod mene raditi 3 u 1 , samo tada na MC-u... i to ce trajati... Very Happy

inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Dec 28, 2010 9:56 pm

A meni je u prvom krugu sa starta doneo sve redom: preko Me iscasavanje oba ramena, itd. Rolling Eyes bornihtis, urinarne infekcije...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Dec 28, 2010 10:38 pm

Mene je baš zatvorio u kuću, tranzitira mi 4-om.
I baš me odrađuje žestoko- i to ne mene lično, nego ljude iz moje porodice, a ja moram da preuzimam odgovornost za njih.
Istovremeno se sestra razvela i ujaku se povratila smrtna bolest.
Šta je bila moja uloga- prvo da otputujem sa sestrom u inostranstvo na neko vreme da joj pomognem da malko napuni baterije, a onda sam otputovala sa bakom u inostranstvo da odnegujem ujaka i sahranim ga. Sad U novembru sam se vratila u Srbiju totalno iscrpljena. Ali onda je Saturn namakao još jednu obavezu- polaganje ispita zarad dobijanja licence za samostalan rad (dakle opet preuzimam odgovornost za svoje postupke u budućem poslu)- sledilo je učenje- ispit položen.
Naravno, vratio mi je i neke bivše ljubavi u život, kao i jednog sa kojim sam se razišla pre 4 meseca koji je zvao da se vidimo da bi se zasuo pepelom- pravda je spora ali je dostižna. Smile
Čekam da me zaposli i ugura me u obaveze i nametne mi još jednu odgovornost.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Pon Maj 16, 2011 9:30 am

ima li neko ko ima sledece iskustvo- jarac vladar 7. tranzit saturn na natalni saturn (vladar 7. na vladara 7.)? to me ceka pocetkom novembra meseca. scratch . inace tad ce mi tranzitirati 5om.

pretpostavljam da ce biti nesto lose, sta bi meni moglo dobro da se desi Laughing

malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Čet Okt 27, 2011 11:06 am

Saturn u Vagi donosi pravednost ali vracanje unazad opominje da stalno padamo na nekom ispitu, na stazi punoj prepreka...
Ide sada pravo do 29 stepena Vage a onda unazad od 08.02.2012 do sredine mislim jula 2012 godine , vraca se do 22 stepena i tek onda krece pravo prema Skorpiji ...

Mene ceka jos jedan ispit jer cu opet sada pasti...nema pomeranja napred , vec samo unazad i ponovo Tras o zemlju...

sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Okt 27, 2011 12:52 pm

Saturn me je uvek naučio onim što je trebalo i to i sada čini. Tako svakog od nas. Što više beznađa i nedostatak vere u dobro, manje su šanse da do dobra i dođe.

Zato, spremi se na povećane obaveze Malamo vezane za 5, neki hobi,ili ljubav i nastoj da manje brineš brigu, što nije lako sa Mesecom u Devici, ali tvrdim da može, upravo onim što Mesec u Devici upućuje da treba da se radi radi sopstvenog unutrašnjeg mira, što je priča za sebe.

Svi tranziti koje dolaze treba vezati za situaciju u kojoj je osoba i prema njoj će se tumačiti, a u skladu i sa drugim tranzitima koji su prisutni, posebno onima koji su bitni za tu osobu, a kod tebe su to i tranziti Meseca i eEsečeve faze. Kako je Mesec pokretljiv, promena će u tom periodu biti, ali će postajati određena tendencija, koja će zavisiti recimo Mlad Mesec u Strelcu i pomrčenje Meseca koje će biti 25.11. u kojoj je kući, kakve aspekte pravi sa natalnim planetama itd. Zavisi i gde je vladar pete Venera i njeni tranziti na natalne planete i prolazak kroz određenu kuću će imati udela na ljubavnu vezu itd. Takođe su bitni i tranziti planeta na tvoj Mesec, povoljni od strane Jupitera i Plutona, koje donose mogućnost pozitivnih dešavanja i promena. Sve to te terba povezati i sa kućama koje su uključene itd. sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Okt 27, 2011 3:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Čet Okt 27, 2011 1:13 pm

ok, skontala! sunny
trebalo bi da sa ovim trigonima tranzitnog jupitera i plutona svima sa mesecom u devici (najvise na pocetnim stepenima) bude lep period! queen

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sub Okt 29, 2011 10:00 am

Ja pre dva dana saznala da se ozenio jedan meni drag decko ( imamo VE0VE ) , a pri tome, on je Jarac / Bik, znaci SA mu vlada SO, VE i ME u Jarcu.
Ima inace VE0ME0MC u Jarcu, a sada ima tranzitnog SA 90 VE!
I ozenio se dakle pri kvadratu SA na VE....ali, istovremeno SA 120 MO u Blizancima...a natalni SA0PL mu je na 3* Skorpije ( inace mu je PL suvladar 7 p. ) sto znaci da ga tek ocekuje povratak SA!
I to nije sve ...ima SO na 7* Jarca, sto znaci da mu PL prelazi preko njega, ponovo! ( mozda je devojka u drugom stanju, jer je SO vladar 5. a PL je suvladar 7 p. ? )
I to nije sve, jer mu istovremeno JU iz 12. pravi 120 SO!
MA iz Lava mu pravi 180 MA u Vodoliji, koji mu vlada 7 p.

Sta mi je neobicno, sto on u 7 p. ima JU 0 UR, a vladar 7. je MA u Vodoliji.
I pitam se, mada ne znam detalje, sta ga je nagonilo da se ozeni preko noci, jer po mom saznanju, zabavljaju se jedna 2 meseca! Osim ako to nije pritisak SA da mora konacno da resi to pitanje, iako nije u nekim kriticnim godinama, ali eto...jarac/bik, oba znaka teze vezi i porodici...pitam se samo, kako ce se osecati kada mu nestane ovaj blagonakloni uticaj JU na njegovo SO... Rolling Eyes

Ali eto, SA u Vagi tezi da legalizuje i preistipta sve odnose, i svi smo pod njegovom lupom sada...
Tako da za one, koje se ( kao i ja ) plase SA tranzita, da vide da SA 90 VE moze da donese i brak a ne samo uzase i patnje! sunny

I ono sto sam primetila, s godinama sve lakse reagujemo na tranzite SA! I to nije fraza, mada je meni jasno da to ne moze da shvati neko od 20 godina, vec nas zivotno iskustvo nauci strpljenju, cekanju, mudrost nam postaje jaca strana, postanemo svesni da ne moze uvek sve i odmah, kao kada smo mladji pa kao muve i idemo glavom kroz zid! ( tipicne odlike Marsovske enekrgije, a ko je razvijeni MA - mladic, nego zreo covek - SA ? )
Kao zrelije oseobe naucimo se i na nepravde, i razbiju se mnoge iluzije i idealizam da mozemo sve na svetu da promenimo i pokrenemo snagom svoje volje! ( opet odlike MA koji simbolizuje mlade ljude! )
Zreli ljudi su mudri, znaju gde da pritisnu a gde da popuste, znaju kad treba da ocute, kada da povuku jace...sve su to darovi SA, zato nije cudno kada astroloski tekstovi kazu da se sa godinama mnogo lakse suocavamo sa teskim aspektima SA, naprosto zato sto smo nauceni da nije sve uvek onako kako smo mi zamislili vec smo nauceni i da odlazemo zadovoljstva i strpljivo cekamo svoji 5 minuta... flower

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sub Okt 29, 2011 10:59 am

evo da se nadovezem na aleinu poruku i da dam jos jedan primer tranzita saturna u vagi (njegovih izazovnih aspekata) i to onog prethodnog, od pre 29 godina Smile
moji roditelji nisu mogli da imaju dete 4 godine. mama je dva puta pobacila a oba puta je iznela skoro celu trudnocu.
prva trudnocu koju je uspela da odrzi i da rodi dete (evo me ziva i zdrava Very Happy ) bila je upravo za vreme tranzita saturna kroz znak vage u njenog 4 kuci. saturn u vagi pravi kvadrate sa skoro svim njenim planetama u raku ( ve, me, mo, so, ur, pa cak i ma i ju jer su na pocetnim stepenima lava) jedini dobar aspekt je sekstil sa plutonom. ostalo SVE KVADRATI. sve vreme dok je odrzavala trudnocu saturn joj je redom kvadrirao ove planete i prelazio polako preko neptuna (18 stepeni vage) i mene je konacno rodila kad je saturn bio na 22 stepena vage. astroloski gledano, to je odprilike na danasnji dan (da, da, danas mi je svecani povratak saturna Very Happy ).
trudnocu je odrzala jako tesko, lezala je bukvalno 9 meseci, serklaz, hormonske terapije i td.
hocu da kazem da se njoj najveca zivotna zelja ispunila upravo pod izazovnim aspektima tranzitnog saturna kroz znak vage koji ju je terao da bude odgovorna, diciplinovana, zrela, ozbiljna, da trpi i da ceka svojih 5 minuta, da ne gubi nadu i da veruje u osvarenje svojih zelja.
saturn nas ispituje i testira koliko smo spremni na odredjenje uloge u zivotu, kolika je kolicina odgovornosti koju mozemo da unesemo u nekim segmentima zivota i koliko jako zelimo nesto. narocito pod izazovni aspektima. pa ukolko prodjemo test, lekciju nikad necemo zaboraviti (ali je necemo ni ponavljati vise jer smo je savladali- to je ono sto alea pise da sa godinama sve manje oseca los uticaj tranzita saturna) a saturn ce nas nagraditi.

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sub Okt 29, 2011 11:02 am

Odlican primer kako kroz teskoce i odricanja, sledi velik dar SA, malamo!!!
I srecan ti povratak SA cheers

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sub Okt 29, 2011 11:10 am

o, hvala puno flower sunny flower

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Sub Okt 29, 2011 12:53 pm

malamo ::
hocu da kazem da se njoj najveca zivotna zelja ispunila upravo pod izazovnim aspektima tranzitnog saturna kroz znak vage koji ju je terao da bude odgovorna, diciplinovana, zrela, ozbiljna, da trpi i da ceka svojih 5 minuta, da ne gubi nadu i da veruje u osvarenje svojih zelja.
saturn nas ispituje i testira koliko smo spremni na odredjenje uloge u zivotu, kolika je kolicina odgovornosti koju mozemo da unesemo u nekim segmentima zivota i koliko jako zelimo nesto. narocito pod izazovni aspektima. pa ukolko prodjemo test, lekciju nikad necemo zaboraviti (ali je necemo ni ponavljati vise jer smo je savladali- to je ono sto alea pise da sa godinama sve manje oseca los uticaj tranzita saturna) a saturn ce nas nagraditi.
sunny ...malamo, u potpunosti se s tobom Laughing slažem, želim da budeš strpljiva i da ne gubiš flower nadu, da
slijediš ovo gore što si napisala...a i odlično si opisala teži put do sreće svoje mame......da, za sreću se
treba boriti... Laughing

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sladjana taj Pon Nov 07, 2011 12:03 pm

Disciplina i strpljenje , ozbiljnost i pravednost , ucenje Sa je takav u Vagi...

Ali ja kao pod Sa osecam da sam ranije takva bila - radna, disciplinovana, ozbiljna a onda sada totalno ne zaintersovana, ne ide nista, odustala sam od svega .
Umorna sam jako od ucenja lekcija .

sladjana

Broj poruka : 123
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Nov 07, 2011 9:10 pm

Malamo, a gde se tvojoj mami nalazi natalni Saturn? sunny

Slađana, jedva čekam iduće godine da nam se javiš sa puno novina i to pozitivnih. Iskreno ova godina za tebi ne donosi slučajno ovo što si navela, ali svaki kraj je prilika za novi početak, i ono što nije dobro i treba da se završi, da bi otvorilo mogućnost za novo i možda bolje. To novo može lako iduće godine doći, pa ćeš za razliku od ove, kada si se prepustila i nemaš snage za to, iduće godine osećati mnogo drugačiju energiju i prilike za novine, za borbu, dokazivanje. Očekujem da nam se javiš u sasvim drugom raspoloženju i da nas obraduješ lepim vestima. sunny sunny sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Uto Nov 08, 2011 9:20 am

astrotanja,
mama ima retro saturn u skorpiji u 4, na 14. stepenu.
sad bas gledam njen natal, njoj su prilicno bitni tranziti na pluton odprilike (obzirom da joj je pluton vladar saturna, a vladar je i 5). udala se kad se saturn setkao oko njenog plutona u 2. (jos jedna napomena tranzitni jupiter je tada bio u raku pa je tranzitirao njenim stelijumom). zatrudnela je i rodila dete kad je saturn iz vage pravio sekstil sa plutonom, a u to isto vreme tranzitni pluton je bio u vagi pa imamo pluton sekstil pluton.
mog brata je rodila kad joj je saturn bio na saturnu. nakon toga izgubila je jos jedno dete.

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marijaS5 taj Sre Nov 09, 2011 10:19 am

Meni Ju u biku tranzitira kroz 9-ta kuca,moze li mi donjeti ovaj tranzit poboljsanje u karieri mozda unapredjenje u poslu?! sunny ..Vi sta mislite?

Poslednji put izmenio marijaS5 dana Uto Dec 20, 2011 12:53 pm, izmenio ukupno 2 puta

marijaS5

Broj poruka : 23
Datum upisa : 02.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

KOMPLEKSI SU CUDO

Počalji  jassna taj Čet Nov 10, 2011 9:50 pm

Sto se tice tranzita Sa, ja iskreno ne volim onu izreku "sto te ne ubije to te ojaca", (mislim-kako da ne) to je rekao Nice, a znamo koliko je njegova psiha bila "zdrava"..ludak..Meni je Sa u 12. u Vagi, samim tim imam tu osobinu da u svakoj nesreci vidim i malo srece, ali ponovo..neke lekcije su zaista surove, a neke rane nikada ne zarastu, pa mozemo mi da pricamo sta hocemo..(tranzit Sa kroz moje 8. na primer-smrt)..

Smrt bliskih ljudi, bolest, nesto lose oko dece-ne daj Boze nikome, a ostalo je sve NISTA (manje nista ili vise nista:)..

Meni je 3.polje u Jarcu, Sa u 12, u Vagi-kompleksi nego sta, ali ne u vezi izgleda (to stvarno nikada nisam imala, ono kada si tinejdzer se ne racuna), vec kompleks oca, odlicno skriven (nema "spoljnih manifestacija"), pa cak i ja koja sam sklona analiziranju sebe (puna 12), nisam mogla da ga uocim..

Pa kada mi je Sa tranzitirao 11. poljem, iznad Ma-haos, sve sto nikada nije TADA je isplivalo na povrsinu, uziveh se u ulogu zrtve, samoj sebi sam ponizila inteligenciju, mislim stvarno jadno (moj Ma u 11. ne voli da ga gaze, a u tom periodu sam se osetila ponizenom-ali ko mi je kriv???)..a u srzi sve te moje kuknjave-kompleks oca (posto sam ga izgubila rano), pa sam nasla pogresnu crkvu gde cu bogu da se molim..

Evo, sada kada mi Sa tranzitira kroz 12, ponovo se osecam jakom i zrelom, psiha mi je fantasticna bas zato sto sam se suocila sa nekim svojim glupostima, odnosno prepoznala ih..Jedino sto mi je potreba za samocom izrazenija, samo bih da citam, da citam, da citam, uvek sam puno citala, ali sada je to jos izrazenije..

Mislim da je najveci problem KADA SE UZIVIS U ULOGU ZRTVE, a sve zbog nekog mentalnog smeca koje se kupilo godinama, pa onda pravis kretenske izbore (ljubav, posao, sta god)..Znaci kompleksi su problem, nacin razmisljanja, a ne sudba kleta..Ali, najlakse je sazaljevati sebe..Evo, ja sada imam ponovo priliku da napravim istu ili slicnu gresku, ali necu, jer nisam glupa..O tome se radi.. sunny sunny sunny

Razum! farao

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 3:15 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh