O MESECU

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

O MESECU

Počalji  SANDRA taj Pon Nov 10, 2008 3:57 pm

Mjesec je zemljin satelit i najbliže njoj nebesko tijelo. Dok se okreæe oko Zemlje, istovremeno se okreæe i oko svoje osi. Njegov je element voda. Najjaèi je u zviježðu Raka, te je jak u Biku i Ribama. Dnevno proðe 12 do 14 °C, a cijeli Zodijak za 28 dana. Za godinu dana Zemlju obiðe 12 puta. Uzrok je promjenljivog ponašanja, stvara punašne osobe i škrtost. Simbol je djetinjstva, majki, plodnosti, ženstvenosti, žene, sestre, supruge. Djeluje na dušu, pamæenje, sposobnost mediuma. U muškom horoskopu uvjetuje odnose sa ženom. Fiziološki, kod žene utjeèe na grudi i organe za reprodukciju, a kod muškarca na raspoloženje. Harmonièan daje maštu, nježnost, popularnost, strpljenje, magnetièan šarm, dobro pamæenje, razumijevanje, povjerenje, kontemplaciju, materinski instinkt. U ženskom horoskopu oznaèava iracionalnu sferu liènosti i važniji je od Sunca. U muškom horoskopu govori kakav tip žene mu je zanimljiv. Neharmonièan Mjesec muškarca èini prevelikim sanjarom, nervoznim, kapricioznim, djetinjastim, indolentnim, neodluènim, ovisnim i histeriènim. Neharmonièan kod žena stvara konflikte s majkom i odbijanje materinstva. Mjesec djeluje i na tijelo i na osjeæaje ljudi. Mjesec - bilo bi puno adekvatnije kada bismo mogli govoriti tu rijeè u ženskom rodu, jer mu (joj) je priroda takva - saveznik (saveznica) je planeta Zemlje i svih žena, ona je sudionik i stvaralac života. Prisutan je kod zaèeæa i kod roðenja, kod prvog poljupca, kod prvog slamanja srca. Kao što je i astronomski Mjesec vidljiv sa Zemlje u svom vjeènom mijenjanju, tako i astrološki Mjesec ima naèelo "promjenljivosti". On predstavlja ostvarenje životnog procesa koji je sunce zapoèelo. Sunce je svjesni Ego èovjeka od koga Mjesec, kao predstavnik nesvjesnog emocionalnog ponašanja i nesvjesno steèenih radnji, uzima svjetlost, jer Mjesec je kao ogledalo. Mjeseèeva kovina je srebro, kao i boja. Psihološke manifestacije: materinstvo, porodiènost, svestranost, želja za promjenama. Biološke manifestacije: plodnost, sistem tjelesnih tekuèina, trbuh, želudac, lijevo oko kod muškaraca, desno oko kod žena, spolni organi, menstruacija i razne faze materinstva su posebno podložni lunarnim uticajima. Sociološke manifestacije: majka, žena, supruga, porodica, zemljaci, nasljedni faktori, ženske osobe, putnici i sl.

*Mjesec u astrologiji je vladar Raka. Obrt mu je 27-28 dana, Domicil: Rak, Egzaltacija: Bik, Egzil: Jarac, Pad: Škorpion.

Mjesec je energija komplementarna Suncu. Mjesec daje oblik ili formu Sunèevoj energiji. Mjesec opisuje naše instinktivne i uvjetovane reakcije. To su tipovi reakcija koje smo stekli kroz nasljeðe, odgoj, okolinu i koje su postale "mehanièke". U tu kategoriju ulaze i neke biološke reakcije koje se kasnije manifestiraju na raznim podruèjima života ili psihe. U tom smislu Mjesec je simbol memorije, sjeæanja ali i majke jer se kroz odnos s majkom formiraju neki osnovni tipovi reagiranja na okolinu. Osjeæaji koji se pripisuju Mjeseèevim kvalitetama imaju korijen u opisanim (uvjetovanim) reakcijama za razliku od emocija kao potrebe izražavanja naše unutrašnjosti i koje odgovaraju kvalitetama Venere. Vlada osjeæajnom prirodom i izražavanjem osjeæaja. Mjesec sam po sebi nema zaštite i otvoren je za svakovrsne izvanjske utjecaje. Predstavlja potrebu za emotivnom sigurnošæu.*

SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 29
Datum upisa : 07.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: O MESECU

Počalji  beskrajnost taj Uto Nov 25, 2008 5:59 pm

Obozavam mjesec, posebno zbog svoje njezne prirode. Kad god gledam neciju kartu uvijek gledam mjesec, te za mene to isto oznacava dusa.

beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 33
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  BoSaNKa taj Pet Feb 13, 2009 11:09 pm

moj mjesec, vladar ascedenta (u raku), nalazi se u biku u 11 kuci? sta bi to trebalo da znaci?!!! Wink znam da ima veze sa prijateljima itd...

natalna: http://de.tinypic.com/view.php?pic=5z4kqp&s=5

BoSaNKa

Broj poruka : 64
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djomla taj Sub Feb 14, 2009 9:08 pm

Презирем месец. Фуј.

Поносни сам власник месеца у 12'тој у јарцу. Ој ха.

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 1:41 pm

Ti bas uzivas u samoci s tim MO Razz

Moj MO je na 15* Bika u III kuci, a dispozitor mi je VI kuce u Raku...aspekti 90VE,180NE,120UR,PL..QJU...sve daje a nista mu se ne vraca

Crying or Very sad

flower

Izida

Broj poruka : 626

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  gernica taj Ned Feb 15, 2009 4:11 pm

Mesec u Ovnu, strastven temperament. Mada, dispozitor "smiruje" situaciju - Mars u Sco. Mo je u tigonu sa Ve na 5* Le i Ur na 9* Sag. Blizu je MCa, a i na par stepeni je od Fortune. Mesec ima i kavadrat sa Ne na 29* Sag i Jupiterom na 5* Cap.
Sta bi znacila dupla aktivacija polja (Ur u V na 9* i Mo u IX na 4.41*)?!

Moja natalna karta http://img201.imageshack.us/my.php?image=astro2gw01gernica726622vp3.gif

gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djomla taj Ned Feb 15, 2009 6:22 pm

pandora* ::Ti bas uzivas u samoci s tim MO Razz

Пишким од среће. :р са све венером на асцеденту!

Али.. псссссссст

Djomla

Broj poruka : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 6:28 pm

Djomla ::
pandora* ::Ti bas uzivas u samoci s tim MO Razz

Пишким од среће. :р са све венером на асцеденту!

Али.. псссссссст

aaa..to mu samo malko otezava VE na ASC Exclamation lol!

Izida

Broj poruka : 626

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sre Apr 01, 2009 11:48 am

Meni je on najbitniji! Cak vise od Sunca... Ako ga DOBRO pogledate i nnegovog dispozitora i aspekte,tesko da cete pogresiti...

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  katja1 taj Pet Dec 17, 2010 12:39 am

da li ce biti od astroloskog znacaja najavljeno pomracenje meseca 21 decembra Question Question

katja1

Broj poruka : 98
Godina : 32
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Uto Dec 21, 2010 2:57 am

a u koliko sati je tacno to pomracenje??? ja vec osecam neke simptome...od juce osecam strasan nemir,imam osecaj da mi je celo telo nekako "bujosalo"...ne znam sta ce se desiti...ali kao da osecam da mi stizu nekakve promene..ne znam kakve....

danas je pomracenje ali ako neko zna u koliko sati tacno???

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Dec 21, 2010 3:59 am

Dunja 9.10. Pisala sam na temi trenutni tranziti o Pomrčenju MEseca. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Uto Feb 01, 2011 3:29 pm

Kada se Mo nadje u 8. u Vagi i u konjukciji sa Pl iz 7.,a gradi sekstile sa Marsom,Ju,Ne,S.Cvorom i trigon sa dispozitorom Ve..a inace Mo je dispozitor 5...da li bi ste rekli da je ta osoba osecajna ili ne???...zanima zato sto sam za Mo u Vagi citala da je najbezosecajniji od svih Mo Neutral

Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 38
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Feb 01, 2011 4:05 pm

Natasa77, možda ga možemo nazvati nestalnijim, promenljivijim, možda čak obojen prevrtljivim u karakteru koji ga tera na promene u osećanjima ali nikako najhladnijim. Pa Vagom upravlja Venera..a sta mislis o Mesecu u Jarcu onda kojim upravlja Saturn(pa nije samo čvrsta i postojana osećanja)? Pitam cisto zbog razlikovanja toplo-hladno. o Mesecu imaš kroz znake, ali još u polju 8, analogno Škorpijonu, to su duboka osećanja koja nije lako ni videti "golim okom". MOj Mesec je u 7, ali u Škorpiji i konjukciji sa Plutonom i Jupiterom, i sve su to aspekti koji govore o načinu kako Mesec(duša i emocije čoveka) se puni i prazni. Cool

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Uto Feb 01, 2011 4:30 pm

Ja nisam rekla da je najhladniji vec bezosecajan u smislu da ga nepogadjau mnogo stradanja drugih ljudi...ili kao da se plasi da prica o tome..cim se zapocene neka tema npr. ja pricam o ratu i ratnim srtradanjima a on kao da to precuje i zapocne neku totalno 10-tu temu...ja bas to nemogu da shavatim jer ja bi svima pomogla makar samo cula njihovu pricu...

Natasha-77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Feb 01, 2011 4:58 pm

Mesec u 8 je svestan više nego iko smrtnosti, fizičkih i materijalnih gubitaka(polje 8 ). Bliska mu je smrt, stradanje, pa nema potrebu o tome da priča naglas, kažem ti to su jako duboka osećanja u koja nikome ne da da zaviri. To nije ništa strašno, treba samo prihvatiti.
Kada kažu bez-osecajan, meni to i te kako zvuci kao hladan i bez osećaja..možda imamo samo drugačije definisan smisao toga.
Ni ja ne voli da slušam o ratu, niti razišljam o elementarnim nepogodama, nije da sam kao jedinka neko ko može promeniti nečije iskustvo kao što ni neko ne može moje, ako me shvataš. Saosećanje postoji, ali taj Mesec nije onaj koji naglas viče: "pa zašto je to bašmmoralo tebi da se desi", ne preuveličava, jer shvata da nije jedini na ovom svetu kome su se loše stvari dešavale. Niti osoba sa kojom ima interakciju, pa čak i emotivnu razmenu osećanja. Možda čak može i da ga iznervira, Pluton je vladar 8 polja, on je vladar rata..taj Mesec stalo ratuje u sebi, pa kako misliš da mu je da jošs sluša iznova i započinje ono sa čim se duboko suočava 24h. Retkost je razumeti i takav Mesec, jer on je "dno"-poslednji stadijum iz kog može i mora da se podigne samo sam. Da je bezosećajan možda bi i pustio druge da prigvire u taj njegov lični emotivni pakao. Ali se boji da ljudi više nikad neće "izaći" isti. Tanka je linija izmedju bezosećajnosti i zida koji čuva sve, pa to samo tako izgleda. Njatananija duša, najranjivija..pa zašto da pokaže svoju slabost, jer ako je jednom pokaže, desiće se neverovatna promena koja Ti se možda i neće svideti. Ne kažem ja da osoba je sa dva lika, samo je duboko svesna šta se može dogoditi samo ako popusti i pokaže saosećanje više nego što smatra da je potrebno. On ne sažaljeva ali se i gnuša osoba koje sebe same sažaljevaju ali i onih koji druge sažaljevaju. Primetićeš da će se upustiti onda kada smatra da je neko napadnut.
Duboko pogođen u koži iz koje ne može, ne izbacuje iz sebe tek tako primljene informacije od sagovornika i može da ne danima, već mesecima i duže razmišljati o tome. Odgovornost je nekada i na samom sagovorniku da proceni da li neka osoba i koliko je preosteljiva i zašto prekida ili menja temu. Dakle PRETERANO osetljiva duša...ne mora biti u ratu ili istim događanjima da bi doživela kroz priču drugih kao da je ona sama preživela, a zatim iznova i iznova preživljavala, sanjala i imala nesanice.
Primera radi, kada se mojim komšijama razboleo pas, komšiji je i bez pitanja i traženja od drugih došla moja podrška, brat je vozio. Uginula je od cancera i nakon operacija. Otad je prošlo 2 godine, oni kućicu jos nisu ni premeštali, drugog psa ne nabavljaju..Mislis da ne razmišljam i ne vodim računa šta ću da kažem kada sam u njihovom društu, da ih podsetim na ljubimca..ne "setim se" ni da spomenem da sam bila ko istog tog veterinara gde i njihov pas, radi mačka i to ne jednom, ne spominjem ni infuzije ni transfuzije, infekcije koje su moji ljubimci za ove dve godine preživeli, od ujeda pasa..zar ne mislis da mi ne padne na pamet da im poklonim tek "onako" sunny nekog psića? Jednostavno, može biti uvreda, moja nepromišljenost i slično porcenjeno i protumačeno. Ali isto tako Mesec u 8 ili Škorpiji boli sto misle da je bezosećajan i osećaju tuđe "mišljenje", a šta ako mi nekada prebace za koju godinu da sam mogla da im poklonim, ali da nisam htela, jer tako će izgledati? I ja se često pitam kad oni tako u prolazu ili naglašavaju i započinju priče, da li stvarno misle ili ne "da ne žele više psa"? Pokušavam da proniknem ali verbalno ne reagujem i menjam temu i ja, dok ne saznam sta je to šta trebada uradim i koji je najbolji način da regujem a da nekog ne povredim? Suspect

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Uto Feb 01, 2011 6:47 pm

Mila basas si lepo to objasnila...po ovome sto si napisala,nije lako onima sa Mo u 8. ili Skorpiji pa jos u konjukciji sa Pl...konstantna borba osecanja i to precutkivanje...hm. kako onda neko sa Mo u 11. u Blizancima sve sto oseca ima potrebu da to i kaze i podeli sa nekim,moze shvatiti i razumeti takvu osobu???...I kako da pomognes takvoj osobi ,da li je bolje da pricas o problemu ili da precutis???

Natasha-77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Feb 01, 2011 7:29 pm

Ne moze da te ne "oseća"..ipak su vam znaci u kome su vam MO srodni po elementu vazduha. Ti time iskazuješ da ga smatraš prijateljem, inače mu ne bi poveravala. Smile Samo pažljivo biraj momente kada ćeš povesti priču. Time pokazješ strpljivost i želju za korak dalje. A onda svakako možeš da očekuješ i uzvraćenu pažnju na mnogo različitih načina. Kada stvarno dođe do "otvaranja" takvog MO on je nepresušan "prijatelj" ili podrška.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Uto Feb 01, 2011 9:46 pm

Divno,hvala ti Very Happy ...

Natasha-77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Feb 04, 2011 11:50 pm

mila2710 ::Mesec u 8 je svestan više nego iko smrtnosti, fizičkih i materijalnih gubitaka(polje 8 ). Bliska mu je smrt, stradanje, pa nema potrebu o tome da priča naglas, kažem ti to su jako duboka osećanja u koja nikome ne da da zaviri. To nije ništa strašno, treba samo prihvatiti.
Kada kažu bez-osecajan, meni to i te kako zvuci kao hladan i bez osećaja..možda imamo samo drugačije definisan smisao toga.
Ni ja ne voli da slušam o ratu, niti razišljam o elementarnim nepogodama, nije da sam kao jedinka neko ko može promeniti nečije iskustvo kao što ni neko ne može moje, ako me shvataš. Saosećanje postoji, ali taj Mesec nije onaj koji naglas viče: "pa zašto je to bašmmoralo tebi da se desi", ne preuveličava, jer shvata da nije jedini na ovom svetu kome su se loše stvari dešavale. Niti osoba sa kojom ima interakciju, pa čak i emotivnu razmenu osećanja. Možda čak može i da ga iznervira, Pluton je vladar 8 polja, on je vladar rata..taj Mesec stalo ratuje u sebi, pa kako misliš da mu je da jošs sluša iznova i započinje ono sa čim se duboko suočava 24h. Retkost je razumeti i takav Mesec, jer on je "dno"-poslednji stadijum iz kog može i mora da se podigne samo sam. Da je bezosećajan možda bi i pustio druge da prigvire u taj njegov lični emotivni pakao. Ali se boji da ljudi više nikad neće "izaći" isti. Tanka je linija izmedju bezosećajnosti i zida koji čuva sve, pa to samo tako izgleda. Njatananija duša, najranjivija..pa zašto da pokaže svoju slabost, jer ako je jednom pokaže, desiće se neverovatna promena koja Ti se možda i neće svideti. Ne kažem ja da osoba je sa dva lika, samo je duboko svesna šta se može dogoditi samo ako popusti i pokaže saosećanje više nego što smatra da je potrebno. On ne sažaljeva ali se i gnuša osoba koje sebe same sažaljevaju ali i onih koji druge sažaljevaju. Primetićeš da će se upustiti onda kada smatra da je neko napadnut.
Duboko pogođen u koži iz koje ne može, ne izbacuje iz sebe tek tako primljene informacije od sagovornika i može da ne danima, već mesecima i duže razmišljati o tome. Odgovornost je nekada i na samom sagovorniku da proceni da li neka osoba i koliko je preosteljiva i zašto prekida ili menja temu. Dakle PRETERANO osetljiva duša...ne mora biti u ratu ili istim događanjima da bi doživela kroz priču drugih kao da je ona sama preživela, a zatim iznova i iznova preživljavala, sanjala i imala nesanice.
Primera radi, kada se mojim komšijama razboleo pas, komšiji je i bez pitanja i traženja od drugih došla moja podrška, brat je vozio. Uginula je od cancera i nakon operacija. Otad je prošlo 2 godine, oni kućicu jos nisu ni premeštali, drugog psa ne nabavljaju..Mislis da ne razmišljam i ne vodim računa šta ću da kažem kada sam u njihovom društu, da ih podsetim na ljubimca..ne "setim se" ni da spomenem da sam bila ko istog tog veterinara gde i njihov pas, radi mačka i to ne jednom, ne spominjem ni infuzije ni transfuzije, infekcije koje su moji ljubimci za ove dve godine preživeli, od ujeda pasa..zar ne mislis da mi ne padne na pamet da im poklonim tek "onako" sunny nekog psića? Jednostavno, može biti uvreda, moja nepromišljenost i slično porcenjeno i protumačeno. Ali isto tako Mesec u 8 ili Škorpiji boli sto misle da je bezosećajan i osećaju tuđe "mišljenje", a šta ako mi nekada prebace za koju godinu da sam mogla da im poklonim, ali da nisam htela, jer tako će izgledati? I ja se često pitam kad oni tako u prolazu ili naglašavaju i započinju priče, da li stvarno misle ili ne "da ne žele više psa"? Pokušavam da proniknem ali verbalno ne reagujem i menjam temu i ja, dok ne saznam sta je to šta trebada uradim i koji je najbolji način da regujem a da nekog ne povredim? Suspect

Zbog napisanog MO u škorpiji i jeste u padu.
Emocija služii da bi se davala, a ne zadržavala.
Emotivno zdrav čovek preboljava povrede i uvrede, ne sedi učauren u bolu godinama.

Ovo je pozicija koja ne pušta emocije, jer ako ih pusti, one kao provaljena brana nagrnu, nekontrolisano i iz dubine duše.
Zato se vi škorpijonski Mesečci i plašite vezivanja.
A kad jednom doživite patnju, posle su vam godine potrebne da se saberete i ponovo nekom otvorite srce.

Kao neko ko ima MO120PL, znam osećaj. Jedina srećna okolnost je što je u pitanju trigon. Jer taj trigon daje brzu emotivnu regenerativnost (Pluton-regeneracija), pa i kad sam povređena, ne treba mi mnogo da prevaziđem bol, čak sam i mrtva povređena u stanju da se skoncentrišem na druge obaveze. Ali godine mi trebaju da se ponovo emotivno, skroz otvorim. Jer zaista, takvu emotivnu dubinu ne može svako da dosegne.
MO90PL i MO0PL deluje kao MO u škorpiji.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Feb 04, 2011 11:55 pm

Natasha-77 ::Ja nisam rekla da je najhladniji vec bezosecajan u smislu da ga nepogadjau mnogo stradanja drugih ljudi...ili kao da se plasi da prica o tome..cim se zapocene neka tema npr. ja pricam o ratu i ratnim srtradanjima a on kao da to precuje i zapocne neku totalno 10-tu temu...ja bas to nemogu da shavatim jer ja bi svima pomogla makar samo cula njihovu pricu...
Mo u 8. su strahovi razne vrste, posebno pate od straha od smrti. Wink

Osim ako MO sam po sebi nije moćan, u dobrom dostojanstvu i u dobrim aspektima.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sub Feb 05, 2011 12:10 am

DA, emotivno zdrav čovek lako i može da priča o onom što se dešavalo nekada..znači da je ostavio iza sebe. Eto, to nekada može da bude znak "preboljenja" ili "ozdravljenja". Ali ja ni dan danas, primera radi, nisam spomenulala razloge rastanka s prvim dečkom, nisam imala potrebe Smile - to ne znači da nisam prebolela. Mada sam tog dana spavala ko novorođenče, imala sam sasvim drugih "emotivnih tegoba" u životu. Dve porodične smrti, tako da..bilo bi i neukusno i da me je iko pitao tada bilo šta. Na primer, ono što jesu pitali se međusobno ljudi oko mene(stiglo je do mene narvno), zašto taj dečko nije ipak došao na sahrane, jer mi je i bio najbolji drug. Nekako su očekivali da otvorim "paljbu", mislim da moj MO bude "oduševljen" i ima povod za to, ali to se nije desilo.
Mada čak i tada kada možeš da podeliš sa svojim prijateljima, možeš da se suočiš sa istom tom "hladnoćom" ili nerazumevanjem pa da se opet učauriš. Tako da, procena sopstvena šta ti može odneti/doneti ono je što MO sa silama 8 kuće vrlo često i vrlo "slučajno" razmišlja..ja mogu da pričam ali radije izaberem da ne.

Nataša je pitala za kombinaciju Mo u Vagi a 8, a kod mene znaš..7 a škorpijonska. Dakle, dve kombinacije 7/8. Ali definitivno je i taj u 8-moj obojen karakteristikama koje odgovaraju Škorpiji, pa ta boja može da joj nanese povrede ako nije upoznata. Mada primer ima uživo, tako na njoj je ako želi da ga upozna i uči Smile

~Mislim da ovo gore o nedeljenju intime gore što sam podebljala, ima veze i sa konjukcijom SO ali koje je vladar baš 5 polja, pa je aktivan i onaj "ponos koji ubija".

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Feb 05, 2011 2:42 pm

Mesec u 8.u Vagi, u muškom horoskopu predstravlja strah od smrti majke i u braku žene.Obično je i samo rođenje te osobe bilo vrlo traumatično, pa je taj strah od smrti urezan u podsvesti, deluje tako što kada je majka, ili žena bolesna, ili u nekoj kriznoj situaciji veoma izražen. Mesec u Vagi je miroljubiv Mesec koji ima često izražen osećaj za dobro, ispravno zapravo, miroljubiv je i pomiriteljski raspoložen.U muškom horoskopu podrška od majke postoji, kao i kasnije suprge osoba postoji, na psihičkom planu, saveti, razumevanje, posebno ako je u trigonu Mesec sa Ascdentom.
Majka ima obično životne krize, teškoće, koje je menjaju, ima smrti u porodici majke, ima situacija koje zahtevaju transformaciju, a kako će se ona rešavati,zavisno od položaja Venere. Tačno je da takva osoba, muškarac neće pokazivati i retko kome pričati o svojim unutrašnjo patnji, emotivnim razočarenjima, a njegove suzbijene emocije mogu delovati kroz probleme na koži, ili urinarne probleme. Mesec u Vagi stvara veliku potrebu za sjedinjenjem sa partnerkom, pa brak, ako je iz ljubavi za njegaveoma važana životna potreba. Kakav ć biti zavisi aspekata Meseca, Venere, kao i pokazatelja vezanih za 7. kuću,znak u kome, položaj vladara sedme i njenog dispoztora i planeta u 7. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Sub Feb 05, 2011 4:53 pm

Tanja,ovo za probleme na kozi mogu da potvrdim i to dosta problematicna koza...podrska od majke 100% a i od supruge(tj. mene)..a mogu da potvrdim i to da se strasno vezao za mene(a mozda sam ga ja i razmazila :-D )mogu da kazem da mu je dugo trebalo da mi kaze sta oseca...

Natasha-77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sub Feb 05, 2011 5:23 pm

Milica ::

Zbog napisanog MO u škorpiji i jeste u padu.
Emocija služii da bi se davala, a ne zadržavala.
Emotivno zdrav čovek preboljava povrede i uvrede, ne sedi učauren u bolu godinama.

Ovo je pozicija koja ne pušta emocije, jer ako ih pusti, one kao provaljena brana nagrnu, nekontrolisano i iz dubine duše.
Zato se vi škorpijonski Mesečci i plašite vezivanja.
A kad jednom doživite patnju, posle su vam godine potrebne da se saberete i ponovo nekom otvorite srce.

Kao neko ko ima MO120PL, znam osećaj. Jedina srećna okolnost je što je u pitanju trigon. Jer taj trigon daje brzu emotivnu regenerativnost (Pluton-regeneracija), pa i kad sam povređena, ne treba mi mnogo da prevaziđem bol, čak sam i mrtva povređena u stanju da se skoncentrišem na druge obaveze. Ali godine mi trebaju da se ponovo emotivno, skroz otvorim. Jer zaista, takvu emotivnu dubinu ne može svako da dosegne.
MO90PL i MO0PL deluje kao MO u škorpiji.
Moram samo da dodam na poziciju ide i dispozcija. I jeste da to nikada i ne zaboravimo, čak iako ni ja ni ti nismo napisale. Ali ja sam svesna da upravo akcije dispozitora održavaju balans ili bolje reći tamo gde jedan razboljeva, drugi leči Wink
Kad kažeš da trigon daje "brzu" regeneraciju, u koliko slučajeva je dobro to brzo? Da li se dešavaju situacije da opet osetiš "slabost" od strane onog ili one koji su te povredili i nakon nekog perioda ili ne? DA li "deluju" tj.utiču na Tebe?
Kod mene je konjukcija, pa regeneracija je uvek dugotrajna u smislu nepodložnosti ikada više osobama iz "prošlosti", a to može dati površinski utisak da je osoba bezosećajna(opet ta reč se ponavlja) i to obično kao pokušaj "oružja" koriste osobe koje se nalaze uvređenim zato što te više ne dotiču(uzaludan pokušaj obnavljanja kontakta pa i niski udarci).
I u pravu si: što je duže učaurenje u vremenu to pokazuje da je osoba više značila ili imala uticaj na Mesec osobu. Dešavalo se da kada sam odmah otvorena za priču ili prosto rečeno kada mi je osoba minimalno uspela ostaviti traga u nekom periodu, da takva osoba dobije pogrešan utisak zbog otvorenosti i onda dovede u situaciju da kada ne zna da stane, budem primorana da MALO drugačiji pristup. Dakle Mo ne prihvata druge u život kao značajne dok potpuno nije regenerisan, ali i primećuje za to vreme(oseća) i druge koji ne prihvataju da nisu deo njih više.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:39 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu