Venera / Neptun

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Venera / Neptun

Počalji  Milica taj Čet Dec 16, 2010 2:25 am

mila2710 ::Pa recimo vidi moju: Ve0Ne60Pl... ili kombinacija mozda Ve0Pl a 60 Ne Suspect Question
Kapiram da uvek postoji umetnost u voljenju i idealizaciji ali i u manipulaciji..na to sam mislila. Uvek neko koristi na ovaj ili onaj nacin.
kod mene carolija ima pre veze sa osecajem cistote dodira, sluha, mirisa = kontakta culnog i vantelesnog...ali sta cu nepopravljivi sam idealista. sunny (Ve0Ne u Suncevom triplicitetu)OMG Rolling Eyes
Dobri aspekti neće biti u pitanju kad govorimo o zlobi, crnoj magiji i sličnim stvarima.
Ve0Ne60Pl je ok...ali mislim da već Ve0Pl60Ne može da da jedan primerak koji bi bio sklon svačemu...naravno, uz ostale pokazatelje u natalu.

Još ti je Ve0Ne u 9. I love you
Nije ti lako, znam...ja imam tričavi sekstil Venere i Neptuna pa večito maštam o princu na belom konju i nikako da se opasuljim da toga nema ! Crying or Very sad

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Dec 16, 2010 4:33 am

Milica ::
mila2710 ::Pa recimo vidi moju: Ve0Ne60Pl... ili kombinacija mozda Ve0Pl a 60 Ne Suspect Question
Kapiram da uvek postoji umetnost u voljenju i idealizaciji ali i u manipulaciji..na to sam mislila. Uvek neko koristi na ovaj ili onaj nacin.
kod mene carolija ima pre veze sa osecajem cistote dodira, sluha, mirisa = kontakta culnog i vantelesnog...ali sta cu nepopravljivi sam idealista. sunny (Ve0Ne u Suncevom triplicitetu)OMG Rolling Eyes
Dobri aspekti neće biti u pitanju kad govorimo o zlobi, crnoj magiji i sličnim stvarima.
Ve0Ne60Pl je ok...ali mislim da već Ve0Pl60Ne može da da jedan primerak koji bi bio sklon svačemu...naravno, uz ostale pokazatelje u natalu.

Nije ti lako, znam...ja imam tričavi sekstil Venere i Neptuna pa večito maštam o princu na belom konju i nikako da se opasuljim da toga nema ! Crying or Very sad
A taj princ uvek ima i malo zverskog u sebi..to ti je trigon 120Pl ..ali u sustini to je jedna dobra zver. Eh, sad katkad nas privuku zbog tog sto su zveri a oni se pretvore u jagnjad.
Wink

Poslednji izmenio mila2710 dana Pet Dec 17, 2010 1:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Dec 16, 2010 5:15 pm

Eh, ja bih jako volela da se desi ta transformacija- iz zveri u jagnje.
Ali džabe, do sad je uvek Mars u izgonu igrao glavnu rolu u njihovom karakteru.
Međutim, ovaj saturnov povratak me je podstakao na menjanje ukusa...ali kako god da obrnem, jedan plutonskih osobina mi ne gine (sa0pl120ve). Suspect
I koliko god da se trudim da pobedim ve60ne, uvek oni na kraju pobede mene.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan.bombona taj Čet Dec 16, 2010 7:54 pm

]A taj princ uvek ima i malo zverskog u sebi..to ti je trigon 120Pl ..ali u sustini to je jedna dobra zver. Eh, sad katkad nas privuku zbog tog sto su sveri a oni se pretvore u jagnjad.
Wink[/quote]
prepoznah se...najstrasnije.... BRAVO.

Milan.bombona

Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

imam i ja, samo u 8. kući

Počalji  mira taj Sre Jun 08, 2011 6:25 pm

Milica ::

Ja mislim da su mene zamijenili u bolnici, nit šta maštam, nit mi je ta Ve uopšte aktivna u mojem osmom polju...ja i ne znam šta ona tu radi...(od svih aspekata, ona radi samo kvadrat...).A tek ideali... affraid

mira

Broj poruka : 26
Godina : 45
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Čet Jun 23, 2011 6:57 pm

ha ha ha nemoj tako, u kojem ti je znaku i kojim kućama vlada, to gledaj.

Inače moja šira konjukcija Ne i Ma je u 5. kući, eh da mogu zamijenila bih tu kuću za bilo koju drugu, istina volim glazbu i umjetnost, ples... Ali ljubav, najgora kombinacija za to ako se mene pita jer ta Ve u 1. radi trigon sa Ne i Ma. Gdje mi glava bude, srce odleti a ona ostade. Laughing

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Jun 23, 2011 7:33 pm

Jane ::ha ha ha nemoj tako, u kojem ti je znaku i kojim kućama vlada, to gledaj.

Inače moja šira konjukcija Ne i Ma je u 5. kući, eh da mogu zamijenila bih tu kuću za bilo koju drugu, istina volim glazbu i umjetnost, ples... Ali ljubav, najgora kombinacija za to ako se mene pita jer ta Ve u 1. radi trigon sa Ne i Ma. Gdje mi glava bude, srce odleti a ona ostade. Laughing
Laughing
Em NE u 5., em 120 VE.

VE u devici?

Ako je u devici, nećeš ti baš bez pameti birati. Wink Ali tako je i najbolje. sunny

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Čet Jun 23, 2011 8:26 pm

eh u pravu si ali je u Djevici u padu, ode glava u krivom smjeru. Cool Neka ona samo da uživanje u glazbi i muzici, ostalo kako bude i kako same napravimo. Wink

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Jun 24, 2011 12:03 am

Jane ::eh u pravu si ali je u Djevici u padu, ode glava u krivom smjeru. Cool Neka ona samo da uživanje u glazbi i muzici, ostalo kako bude i kako same napravimo. Wink
Pa jeste to za VE u devici tačno, znam neke slučajeve, ali njima je bila ili vladar ili dispozitor vladara 7. polja Wink
Tako da mislim da kod tebe ne igra primarnu ulogu.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Pet Jun 24, 2011 8:12 pm

kod mene su u opoziciji. venera u 12, neptun u 6 kuci. da li ima veze sa ovim aspektom ili ne ali ceo moj zivot je nerealan, mastarenje, daleko od realnosti (ma sta to bilo:)). izmisljeni likovi, igre, desavanje, zene, ljudi generalno. mozda sam u poslednje vreme poceo da malo realnije posmatram ljude. realne ljude sa realnim osobinama. i sebe medju njima.
umetnost me privlaci cisto sa aspekta konzumiranja. i to ne bas "lepa umetnost". volim da citam malo puknutije pisce, monologe pune samoanalize. depresivnu muziku i prizore. al ovo divno zvuchi:). cini mi se da mi je osecaj za lepo malo pomeren, ali ne u nekom nastranom smislu.
a duhovnim necu da se bavim. previshe tu ima fantazije i materijala za bye bye brain.
ono sto je arroyo napisao za zelju da svima bude dobro stoji kod mene, kao i rasutost osecanja. a i ono sto mi najteze pada da priznam a to je lenjost.

http://i53.tinypic.com/24zafph.gif

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Pet Jun 24, 2011 10:06 pm

malkav ::kod mene su u opoziciji. venera u 12, neptun u 6 kuci. da li ima veze sa ovim aspektom ili ne ali ceo moj zivot je nerealan, mastarenje, daleko od realnosti (ma sta to bilo:)). izmisljeni likovi, igre, desavanje, zene, ljudi generalno. mozda sam u poslednje vreme poceo da malo realnije posmatram ljude. realne ljude sa realnim osobinama. i sebe medju njima.
umetnost me privlaci cisto sa aspekta konzumiranja. i to ne bas "lepa umetnost". volim da citam malo puknutije pisce, monologe pune samoanalize. depresivnu muziku i prizore. al ovo divno zvuchi:). cini mi se da mi je osecaj za lepo malo pomeren, ali ne u nekom nastranom smislu.
a duhovnim necu da se bavim. previshe tu ima fantazije i materijala za bye bye brain.
ono sto je arroyo napisao za zelju da svima bude dobro stoji kod mene, kao i rasutost osecanja. a i ono sto mi najteze pada da priznam a to je lenjost.

http://i53.tinypic.com/24zafph.gif

malkov....
onda mi treba ovde dobro da te RAZMRDAMO.. cheers

poz

ema Very Happy

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jun 25, 2011 9:50 am

Malkov, a da li si pokušavao bar nećim kretivnim da se baviš, jer imaš ti i mašte i potencuijle za kreativno izravanje, čak i intuticiju, koja bi mogao da više koristiš, u donošenju nekih nešto malo mudrijih životnih odluka. Laughing

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jun 25, 2011 10:35 am

Ja uticaj Neptuna je kod malakova.
Skoro je na DC-u i pravi ne samo 180VE, već i 180 SO.

Malakov, ja mislim da bi trebao da koristiš tu svoju kreativnost praktično. Smile Puna 12. kuća- sa tri lične planete, maštu i intuiciju mora da da. I love you

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jun 25, 2011 10:45 am

Uz to vidi Milice, Mesec je Devici u kvadratu sa Neptunom, pa emocija ima u izobilju i praktičnost može biti pomalo umanjena, ovim neptunovskim jakim uticajima, koji mogu odvući od obaveza.
sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jun 25, 2011 10:49 am

Da, juče kad sam mu na asocijacijama pisala, odmah mi je u oči upao MO u 4. u devici 90 NE...zato sam i napisala - brižnost. Smile
Možda malakov ni ne zna koliki umetnički potencijal ima. Idea

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Sub Jun 25, 2011 11:03 am

Sta bi ste rekli u kratkim crtama za muskarca koji ima Ve60Ne ? Ve je u lavu a Ne u strelcu Smile ...neka romanticna dusa? ...po njegovoj prici, nije bas imao mnogo srece sa devojkama, pa me zanima da li je ovaj aspekt krivac za njegovu mozda malo vecu idealizaciju u vezama.

venus_pisces

Broj poruka : 72
Godina : 31
Datum upisa : 03.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jun 25, 2011 1:29 pm

Kao vlasnica sekstila mogu da kažem da taj aspekt daje potrebu za romantičnom ljubavlju. Smile Idealizaciju da, ali pre će kvadrat ili opzicija da odvedu u razočarenje. Dobar aspekt će pre dati sposobnost da nekog prihvatiš s manama. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Sub Jun 25, 2011 3:40 pm

Milica ::Kao vlasnica sekstila mogu da kažem da taj aspekt daje potrebu za romantičnom ljubavlju. Smile Idealizaciju da, ali pre će kvadrat ili opzicija da odvedu u razočarenje. Dobar aspekt će pre dati sposobnost da nekog prihvatiš s manama. Wink

Ja slabo znam o neptunovim aspektima, uvek to vezujem za neku romanticnu notu koju poseduju takve osobe ali i za ruzicaste naocare Smile

Imam jedno pitanje,ako je neprun u 1 polju, kakva je to osoba? ... da li nju drugi ljudi drugacije gledaju ili shvataju ili je ono suprotno, da ta osoba ima sposobnost da zamaze druge (bilo pozitivno ili negativno) pa da ljudi ne mogu da je vide u pravom svetlu,kakva ona i jeste?... oko ove stvari se uvek brkam Smile

venus_pisces

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jun 25, 2011 8:57 pm

Ja znam da sa NE u 1. ima i pozitivnih primera tj. verujem da ima, međutim nikad nisam upoznala čoveka kome se NE zabio u 1., a da nema problem sa nedostatkom objektivnosti prema sebi, a samim tim i prema drugima.
Ili se podcenjuju, ili se precenjuju.Rolling Eyes
Oni sa naglašenim SO ili afliktovanim, ajoj, uvek su giga-mega-super-divni-krasni, a u suštini ego manijaci kojima NE onemogućava da vide da ima i boljih od njih.

Izvinjavam se onima koji bi se mogli lično naći u ovom opisu, rekoh ima i pozitivnih primera, ali ja ih lično ne upoznah.

edit: moja oba najbolja druga imaju NE u 1., obojica su ono gore opisano...naravno, imaju puno dobris osobina što ih je definisalo kao moje najbliže, ali nekad umeju stvarno da preteraju s nedostatkom objektivnosti i prema sebi i prema drugima
Twisted Evil

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Sub Jun 25, 2011 9:07 pm

Milica ::Ja znam da sa NE u 1. ima i pozitivnih primera tj. verujem da ima, međutim nikad nisam upoznala čoveka kome se NE zabio u 1., a da nema problem sa nedostatkom objektivnosti prema sebi, a samim tim i prema drugima.
Ili se podcenjuju, ili se precenjuju.Rolling Eyes
Oni sa naglašenim SO ili afliktovanim, ajoj, uvek su giga-mega-super-divni-krasni, a u suštini ego manijaci kojima NE onemogućava da vide da ima i boljih od njih.

Izvinjavam se onima koji bi se mogli lično naći u ovom opisu, rekoh ima i pozitivnih primera, ali ja ih lično ne upoznah.

edit: moja oba najbolja druga imaju NE u 1., obojica su ono gore opisano...naravno, imaju puno dobris osobina što ih je definisalo kao moje najbliže, ali nekad umeju stvarno da preteraju s nedostatkom objektivnosti i prema sebi i prema drugima
Twisted Evil

Ova osoba sa Ne u 1 p koju ja znam se malo vise podcenjuje, bar sam ja stekla takav utisak...a sto se tice So, jedino ima trigon sa Ur ali je zato u 7 polju,znaci da samim tim tezi ka javnosti i zeli da je primecena...bar ja to tako shvatam.... hocu jos nesto da te pitam,sorry sto mozda davim Smile ...imam nedoumicu i oko simbolike kada je Ne u 5 polju...logicno mi je da su to zaljubljive osobe, da lako ulaze u veze...ali kakve su to veze i da li je istina da osobe sa Ne u 5 polju su pomalo svaleraste,sklone paralelnim odnosima itd, ili je pak suprotno, pa nalecu na osebe koje njima to rade? Smile

venus_pisces

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Sub Jun 25, 2011 9:38 pm

meni jedna bliska osoba ima ne u 1 kuci. divna osoba koja se totalno samopodcenjuje, a precenjuje sve oko sebe. totalno nerealan pogled na svet. plus jos sto joj je svaka veza sa preteranim zrtvovanjem i nepotrebnim ustupcima, sto se totalno zloupotrebljava. a i oravi magnet je ili za ekstremne egocentrike ili za manipulatore. zeznut polozaj.

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Ned Jun 26, 2011 12:04 am

venus_pisces ::

Ova osoba sa Ne u 1 p koju ja znam se malo vise podcenjuje, bar sam ja stekla takav utisak...a sto se tice So, jedino ima trigon sa Ur ali je zato u 7 polju,znaci da samim tim tezi ka javnosti i zeli da je primecena...bar ja to tako shvatam.... hocu jos nesto da te pitam,sorry sto mozda davim Smile ...imam nedoumicu i oko simbolike kada je Ne u 5 polju...logicno mi je da su to zaljubljive osobe, da lako ulaze u veze...ali kakve su to veze i da li je istina da osobe sa Ne u 5 polju su pomalo svaleraste,sklone paralelnim odnosima itd, ili je pak suprotno, pa nalecu na osebe koje njima to rade? Smile
Zavisi. Takva osoba može biti i sklona platonskim ljubavima. Zatim može biti do beskraja posvećena u vezi. A može biti i švalerasta. Sve zavisi od ostalih pokazatelja- MA, VE, vladari 5. i 8. , ali i od morala, znači gledati i JU. Smile
Imaj u vidu da su fiksni znaci najverniji. Kardinalni varaju kad veza/brak ode u kolotečinu jer njima stalno treba akcija, a promenljivi varaju i iz zabave. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Jun 26, 2011 8:36 am

Da, najnestabilnije i sa mogućnošću više veza su osobe koje imaju Mesec, Veneru , Suncei Mars u promenljivim znacima.

Ukoliko su aspekti Saturna povoljni prema ovim planetama , posebno prema Veneri i Mesecu utiču na stabilnostu ljubavi, a ukoliko postoje aspekti Urana i Neptuna utiču opet na nenstabilnost .Ako su aspektirane Venera i Mesec, često i povoljno od Urana i Neptuna utiču na nestabilnost u ljubav, ili pak često privremnog razdvajanje usled putovanja, selidbi i sl.Kada su aspekti Saturna nepovoljni prema Veneri, recimo opozicija,gde je Venera u prvoj, a Saturn u 7.može dovesti da je osoba udaljena od partntera , čak da žive u različitim mesetima i da zbog toga oseća često tugu i razočarenje itd.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Jun 26, 2011 1:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Ned Jun 26, 2011 11:29 am

Da, recimo ja sam neko za koga bi mnogi pomislili da bih mogla da švrljam. Em VE u slobodnoj vodoliji, em Uran vladar 8. u 5., pa VE60NE, MO180NE...ali i VE120SA !
I eto, taj aspekt me je potpuno obojio u vezama i prijateljstvima (jer mi VE vlada i 11. kućom)- potpuno verna i postojana.

Doduše, moram naglasiti i da je vodolija fiksna, kao i škorpija koja mi je na vrhu 5., a MO i MA su ipak kardinalni...pa i kad bi mi palo na pamet , taj VE120SA odradi. Smile

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Ned Jun 26, 2011 3:12 pm

Jao, kod mene je ziva komplikacija iako mi neptun nije toliko ukljucen, jer je prakticno neaspektovan osim onog generacijskog aspekta sa Pl... ali zato je taj isti neptun dispozitor mojoj ve i mo, pa samim tim itekako utice na mene a i ja se pronalazim u mnogo stvari dok citam o aspektima Ne.... meni se Ne nalazi u 11 polju, koliko ja znam, 5 polje je primanje ljubavi a 11 ljubav koju dajemo, pa se ja dosta dajem u svoje veze (sto je cesto jako velik problem)....moja ve jeste egzaltirana i u 1 polju, sve je to super ali imam kvadrate urana na Ve/Mo/Ma...a Ur mi je vladar asc...jako sam nestabilna po pitanju ljubavnih odnosa, ali sa druge strane Sa mi je u trigonu na moj stelijuma, pa ce se to s vremenom valjda srediti (mada imala sam i jednu dugogodisnju vezu) Smile... kod mene je sve iz krajnosti u krajnost, od zestokih zaljubljivanja do ekspresnog odljubljivanja Smile

Ne u 11 polju... oko mene je dosta umetnickih dusa, takvi su mi prijatelji uglavnom....ali to je taj neptun Smile

venus_pisces

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:13 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh