Jod

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Jod

Počalji  comor taj Pet Okt 22, 2010 11:50 am

Primetila sam da veliki broj ljudi ima aspekte od 150 stepeni, što često formira takozvani Jod.
Evo šta ja za sada znam o Jodu.
To je planeta koja gradi aspekt od 150 stepeni sa još dve planete. Predstavlja niz iskustava koje čovek dugotrajno trpi, a trpi ih jer nisu intenzivni. To je kao kad imate hroničnu bolest. Upalni proces ne postoji, ali vas bolest kinji nekad i čitav život. Često ljudi ništa ne čine da prevaziđu svoj Jod, baš zbog nedostatka intenzivnosti, već mu se prilagodjavaju, tj. nauče da trpe.
Međutim, Jod može biti veoma produktivan. Aktivira se onog momenta kada se nasuprot planeti koja gradi aspekt od 150 stepeni nadje druga planeta. U zavisnosti koja je to planeta, vladalac kojeg polja i šta inače predstavlja u vašem horoskopu i dolazi rešenje.
Recimo dugo godina trpite bockanja, i sitna poniženja od ukućana ili kolega; ili čitav život radite jedan isti posao koji ne donosi zadovoljstvo; ili porodični rituali vas guše, a vi im se prepuštate i propuštate vlastite prilike. Kada se Jod aktivira on nudi rešenje.
Trenutno imam ispred sebe natalnu kartu u kojoj je Jod «sve vreme aktivan. Volela bi da se neko pozabvi više ovom temom i možda nadjemo zajedničko rešenje.
Primer koji ću dati je sledeći:
Mesec (2 stepen u 9. polju – rak) gradi aspekt od 150 stepeni sa Marsom (27. stepen u 4. polju – jarac) i Venerom (28. stepen 2. polje – Škorpija). Kada se neka planeta nadje nasuprot Mesecu na 2. stepenu (skoro je bio Pluton) Jod se aktivira. Napominjem da je čovek na putu da zasnuje drugi brak, te Mesec u 9. polju može predstavljati drugog partnera.

comor

Broj poruka : 10
Godina : 53
Локација : Belgrade
Datum upisa : 20.10.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Jod

Počalji  Astrotanja taj Pet Okt 22, 2010 4:50 pm

Comor, drago mi je da si postavila ovu temu, ali bez postavljanja natala te osobe, ne možemo govoriti ni o jednoj konfiguraciji direktno, možemo samo uopšteno. Smile sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  comor taj Ned Okt 31, 2010 10:47 pm

Astrotanja ::Comor, drago mi je da si postavila ovu temu, ali bez postavljanja natala te osobe, ne možemo govoriti ni o jednoj konfiguraciji direktno, možemo samo uopšteno. Smile sunny
Astrotanja, hvala na podsticaju da istrajem u pokušajima da prosledim natale. Uspela sam, a ni sama ne znam kako niti kako da se oni nadju u mom profilu kao što je to slučaj kod tebe. U rubrici PROBLEMI pre neki minut sam postavla tri natala: moj, ćerkin i čoveka kojeg sam uzela za primer na temu Jod koju sam pokrenula. Šta sa tim natalima dalje. uputi me ako znaš.
Pozdrav.

comor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  comor taj Ned Okt 31, 2010 11:57 pm

Astrotanja ::Comor, drago mi je da si postavila ovu temu, ali bez postavljanja natala te osobe, ne možemo govoriti ni o jednoj konfiguraciji direktno, možemo samo uopšteno. Smile sunny

Uspela sam i da se potpišem, nadam se da je to sve, jer sam počela da nerviram i sebe i druge mojim pokušajima. Volela bih da se uključite u temu oko Joda. Pozdrav.

comor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pon Nov 01, 2010 12:03 am

Comor, ako ne vidite svoju kartu u potpisu u indexu vaseg posta, onda znaci da niste uradili kako treba. Ja sam vam vec odgovorila na temi problemi. Hajde opet: gore na pocetku strane imate Profil, nadjite potpis, kliknite na onu slicu pre slova F-crvenog i u taj okvir samo prenesite, prekopirajte onaj link. Zatim, obavezno SACUVAJTE, tako sto Vam ispod pise POSALJI!

Takodje da bi Vas potpis UVEK bio u Vasim postovima, morate u okviru PROFILA na OPCIJE ici, gde imate dole 12-tu stavku: UVEK ukljuciti POTPIS - stavite DA. ALI obavezno pre nego sto izadjete s te strane, morate dole na kraju sacuvati IZMENE. Inace kao da niste nista uradili. Pozz

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  comor taj Pon Nov 01, 2010 12:54 am

mila2710 ::Comor, ako ne vidite svoju kartu u potpisu u indexu vaseg posta, onda znaci da niste uradili kako treba. Ja sam vam vec odgovorila na temi problemi. Hajde opet: gore na pocetku strane imate Profil, nadjite potpis, kliknite na onu slicu pre slova F-crvenog i u taj okvir samo prenesite, prekopirajte onaj link. Zatim, obavezno SACUVAJTE, tako sto Vam ispod pise POSALJI!

Takodje da bi Vas potpis UVEK bio u Vasim postovima, morate u okviru PROFILA na OPCIJE ici, gde imate dole 12-tu stavku: UVEK ukljuciti POTPIS - stavite DA. ALI obavezno pre nego sto izadjete s te strane, morate dole na kraju sacuvati IZMENE. Inace kao da niste nista uradili. Pozz

UKLJUČITI POTPIS je već bilo aktivno. Za večeras je dosta. Šta uradih uradih. Da ste me samo videli kad sam videla crveno "f". Hvala, hvala.

comor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:22 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh