Merkur u strelcu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Merkur u strelcu

Počalji  Mrvica taj Uto Nov 09, 2010 12:32 pm

Merkur u strelcu cheers

Ono što je meni bitno jeste da će preći preko natalne venere i natal. merkura. Merkur 0 Ve je jedan od najlepših aspekata ( tako piše ..... Laughing ) i može doneti poznanstvo sa osobe sa kojom može doći do ulaska u vezu, ponude za brak...itd. Very Happy ( ...i znaaamm...mož da bude ne mora da znaaačiiii....ali ...malo se nadam Embarassed )
Ja nisam u vezi...pa eto.... bounce Razz

Ne znam samo šta može doneti njegov prelazak preko natalnog merkura?? Znam da merkur u strelcu natalno imaju obično duhovite i mudre osobe ( ta sam Very Happy Very Happy !!! )...da je pogodan za učenje stranog jezika.....( nemam u planu I love you ) ....

Question Question Question

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 37
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Merkur u strelcu

Počalji  Gost taj Uto Nov 09, 2010 5:17 pm

Mrvice, potsecam te da Merkur utice na mentalni razvoj, pomak mentalnog fouksa pokazuje kroz polja u kojima se nalazi. Htedoh reci da njegovo trajanje je od 1-3dana na planeti kada je egzaktno. A znas zasto?
... ako Mesec za jedan dan predje oko 10` jednog znaka - za 28 citav zodijak(zato ga zovemo mesecni ciklus).
Sunce ce svaki dan radja i zalazi, tako znas i sama da mu treba oko 30-tak dana da prodje jedan znak, a 360` za godinu dana, za svakog od nas jednom godisnje je na svojoj natalnoj poziciji(Solarni povratak)...a Merkur Rolling Eyes preko Ve, moze doneti ulazak u neku novu vezu, emotivno poznanstvo, ali prosečna brzina mu je brža od brzine Venere. Tako da zamisli samo koliko puta je bio kod svakog od nas na bilo kojoj planeti.
On obicno ne menja dnevnu rutinu, ne narusava je, ali osvestava mentalne procese i nacine komunikacije.
+krajnje je ugodan tranzit preko Ve, emocinonalno obojen intelekt, bezbrizan odnos perma zivotu, lakomislenost, rasmisljanje o ljubavi, ljubav prema umetnosti i lepoti. odnosi sa zenama, posete, drustvenost, oporavak...

Pogledaj kada ti je prethodni put bio na tom mestu i sta je doneo. Wink

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mrvica taj Uto Nov 09, 2010 5:52 pm

Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad ...nema veze........radovala sam se bar na kratko!

Verovatno ništa bitno.......čim se ne sećam...... Embarassed

Mrvica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Nov 09, 2010 6:08 pm

Mrvica :: Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad ...nema veze........radovala sam se bar na kratko!

Verovatno ništa bitno.......čim se ne sećam...... Embarassed
ja iskreno ne bih volela da mi je Me vladar polja zabavljanja ili 7, nekako mi se cini da bih s toliko brzim tranzitom i mnogo cesto menjala partnere, odnosno...ne-trajno.

Zasto da se ne radujes? Smile Ja volim tranzitni Me preko svegaa.... Very Happy
A proveri, najbolje znas sta ti je doneo.
Joooj, zamisli kada bi godisnja smena ljubavi, pa ja ne bih imala vremena ni da "pzalim" prethodnu... Laughing

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mrvica taj Sre Nov 10, 2010 9:59 am

Doneo mi je neko kraće putovanje.........TJ. fenomenalan vikend u Stanišićima.. Very Happy ... To je sve čega se sećam iz tog perioda..... Rolling Eyes

Ma slažem se....bzvz je.....Ali ja od tolike želje..da se KONAČNO nešto dogodi po tom pitanju.....uzdam se u svaki tranzit.... No

Mrvica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Nov 10, 2010 6:13 pm

Mrvice, tebio je Merkur vladar pete, pa utiče na ljubavne veze. Merkur u Strelcu je dobar za putovanja, upoznavanja na putu često kada je u Strelcu.

Merkur u Strelcu budi entuzijazam i veru, što je dobro samo po sebi za ostvoreje želja, očekivanja, jer pozitivan pristup pomaže i bliži je relaizaciji, nego neverovanje i pesmistički stav.

Merkur u Strelcu često intutivno dolazi do istine, jer  nije dobar u rešavanju praktičnih stvari, ali je zato je dobar za studiranje, za filozofiju, religiju, astrologiju, pravo. Dobar je i za učenje stranih jezika, komunikaciju sa osobama koje su udaljene i slčno. Odličan je za profesuru, posebno uz dobre aspekte Jupitera.
Od 19. novembra kada Jupiter krene direktno i njegov uticaj će biti povoljan.

Merkur u Strelcu teži istini, otvoren je, nekad brzoplet i rasejan, onaj -profesorski-, rasejani Merkur, koji je u nekim svojim razmišljanjima, pa ne vidi ono što mu je ispred nosa, a i teško mu je da se bavi praktičnim razmišljanjim, koje mu nije blisko.

Ume da bude veoma duhovit, da priča naširoko i nadugačko, ali ume da bude i zabavan, vedar.Često ga nalazimo i kod velikih književika i  kod veoma rečitih ljudi, elokventnih osoba, koji imaju razna interesovanja i znanja. Ako uče recimo strane jezike, učeće nekoliko istovremeno, ne dva, nego, tri, čak četiri. Nedostaje im često da se usmere  samo u jednom pravcu, jer imaju više interesovanja, ali i mentalnu snagu. Umeju nekada da zaprepaste brziom kojom razmišljaju, ili izgovaraju reči. Teže intelektualnom napretku, ili statusu.

Merku u Strelcu imao: je Dostojevski, zatim Goran Milekić, Indira Gandi, Margaret Mid  i moja malenkost ga ima.

Doneće svojim tranzitom kroz sazvežđe Strelca veću usmerenost na navedene aktivnosti, studiranje,  kontakte sa osobama koje žive daleko, bavljenje temama koje maju veze: sa astrologijom, religijom, duhovnošću, strancima, međunarodnom trgovinom, međunarodnim pravom, učenjem stranih jezika, društvenim radom itd.

Komunikacija je slobodnija, otvorena. Može da dovede i  do borbe, diskusija, jer je sponatnost, brzina i impuslivnost u govoru i mišljenju nisu uvek najbolje shvaćene,  a u stanju je ovaj brzi Merkur da napravi grešku, da se zaleti.   sunny

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Čet Dec 05, 2013 2:37 pm, izmenio ukupno 3 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mrvica taj Čet Nov 11, 2010 12:15 pm

Da, na žalost jeste....vladar je 5.polja.. Embarassed
Međutim, volim njegovu natalnu poziciju. U strelcu.
I pronalazim se u gotovo svakom delu Vašeg teksta... Very Happy
Brbljiva sam, kažu i zabavna i duhovita Very Happy ... Čak i kada sam u najvećem problemu, ja karikiram i predstavljam celu situaciju kao dobru foru..
Verbalno sam neuništiva Very Happy ...mozak mi radi 300 na sat..naročito u kritičnim situacijama.....i nikada nisam došla u poziciju da pomislim " uh..kako se nisam setila da kazem ..ovo..." Basketball

Prošli put...novembar 2008, dešavala su mi se ta kratka putovanja.... Sada.. Rolling Eyes ...osim što komuniciram sa strancima,( poslovno ) više nego inače..... No

Mrvica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:31 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh