Како прогнозирати о љубави?

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Како прогнозирати о љубави?

Počalji  Astrotanja taj Sre Dec 22, 2010 3:13 am

Milice polazim od natala i svoje bivše i sadašnjeg najpre sam tražala u svom natalu, kao sebe u njegovom. Datum početka veze je od posebne važnosti, kao i tranziti, solar, a zatim progresije, koje mi se nisu uvek uklapale, čak i kod veze koja je bila višegodišnja i jako značajna za obe, a gde je bilo prekida od godinu dana i nastavka. Sinastrija je .tu ono što mi ukazivala na našu vezu i pokazalo se da je i razdvajanje bilo prisutno i da je sve ukazivalo na zabavljanje. Kompozt mi je interesantan, ali sinastrija je na prvom mestu.

U poslednje vreme koristim se i numerologijom i pronalazim veze u vremenu početka veze i u našim numerooškim spojevima. Trenutno povezujem i učim o povezanosti imena u vezama, kao i uticaju imena na naš karakter, ponašanje, veze. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Sre Dec 22, 2010 4:19 pm

U poslednje vreme koristim se i numerologijom i pronalazim veze u vremenu početka veze i u našim numerooškim spojevima. Trenutno povezujem i učim o povezanosti imena u vezama, kao i uticaju imena na naš karakter, ponašanje, veze. sunny

a gde to ucis,tanja???mene zanimaju povezanosti imena...prosto uvek me cudilo,zasto nikad ne mogu da zamislim da mi se neki momak ili muz zove Goran,Zoran,Sinisa,Slavisa....i veruj mi da,cim cujem da se neko tako zove,ja bukvalno kidam svaku mogucnost da tu moze da bude nesto izmedju nas...cak i pre nego se stvorila!Smile
i pritom,meni imena imaju boje...i primetila sam da strasno volim imena koja su mi crvena,ili tamno plava....kao npr.Marko(crveno) Vladimir (plavo).Miodrag,Miroslav (crveno)......
i smatram da covek kroz zivot poprima karakter onoga sto mu znaci ime...

bas bih volela da vidim gde to i sta citas...

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Dec 23, 2010 1:33 am

Numerlogiju iz udžbenika iz te oblasti, a o imenima, trenutno od jednog svestranog čoveka, poznavaoca brojnih kako ja to nazivam duhovnih učenja, u jednoj zatvorenoj grupi svojih kolega astrologa preko Fb. Very Happy sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Čet Dec 23, 2010 2:20 am

ok,onda ces da mi prenosis iskustva cim ih budes stekla..Smile mislim ta za imena..Wink

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Dec 23, 2010 3:11 am

Viš' Tanja to bi bila zanimljivo, to s imanima...taman da skontam zašto se moj svaki dečko (nakon Ivana) zvao Aleksandar ili Saša. Very Happy

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Dec 23, 2010 3:18 am

Milica ::Viš' Tanja to bi bila zanimljivo, to s imanima...taman da skontam zašto se moj svaki dečko (nakon Ivana) zvao Aleksandar ili Saša. Very Happy
Jeste da sam razumnija nego li pre pola sata Laughing i da mi je jasno da se iz natala ne mogu bas videti boja kose ili mozda ociju, pa kako kazu ni ime, tek ja sam se igrala s tim, i evo Milice zasto:
Zato sto je vladar derivatnog III polja nekog tvog partnera Neptun u Strelcu. Pod vladavinom Jupitera, opet kazu dolaze imena poput Aleksandar...itd.hajde ubola sam jedno. Hm.mozda se polako blizis intuitivno tom nekom, pa te "vuce" ime Cool

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Dec 23, 2010 3:48 am

Nije u pitanju igrarija. Ima veze i sa izgledom slova i sa povezanošću slova i sa značenjem, ili značenjima koje nosi ime. Iz toga prozilazi i i određen privlačenjem ili odbijanje koje to ime stvara, čak i ko recimo može da ga povredi, osobe u kom sunčanom znaku itd.
Ja sam tek na početku, za sada čitam, učim, povezuje, proveravam, ali da ima smisla ne sumnjam, jer svako ime i prezime i nadimak, ima svoju energiju . Posebno je važno početno slovo imena. Wink sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Dec 23, 2010 12:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Dec 23, 2010 4:26 am

Razumem ja, iako jedan pisac pise ovako, dok drugi potpuno definise kao sto kazete slova i brojeve.
Ne znam da li ste shvatili ali prethodni post je bio vise saljiv upravo zbog onih "pre pola h", posto se ja "igram" odavno..ako nista drugo bar sam shvatila koliko je mom Ma bitno da uci kroz igru. Sta da se radi Embarassed
A sto se tice Sase, nisam stigla Wink

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  katja1 taj Čet Dec 23, 2010 2:22 pm

ima istine u tome vezanom za ime. recimo meni je vecina partnera ima ime nikola (oko 90 %) tako da ima nesto sigurno. sta bi u astrologiji predstavljalo to ime odnosno ukazivalo na njega.???jer ovo nije slucajnost da bas skoro svi moji emotivni partneri nose ovo ime Question Question Rolling Eyes

katja1

Broj poruka : 98
Godina : 32
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Dec 24, 2010 12:35 am

Katja, ono što mogu reći kao početnik je svako o njih imao nešto škorpijonsko, bilo da je reč o planetama u tom znaku, ili Asc, u vezam je moglo biti da vas ima više od dvoje, ili da je neko neveran u vezi. Sklone su često alkoholu, pušenju, nekoj vrsti zavisnosti i vrlo su prijaten kada malo popiju, ali kada preteraju i nisu.

Inače sama reč Nikola ima u nazivu reč niko i kola, pa su to osobe koje se dosta kreću, dinamične su aktivne prirode, često putuju itd. Ovo je moj prvi pokušaj, pa Katja ne uzimaj ga baš ozbiljno. Very Happy

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  katja1 taj Pet Dec 24, 2010 12:46 am

astrotanja,jesam sklona skorpijama,valjda zbog venere u tom znaku,ali sto s etice ovih "nikola" dvojica su imaju marsa u skorpionu ,ali su razliciti u svakom pogledu,jedan porocan ,jedan totalni opozit,treci prica za sebe.... ali u svojim horoskopima im nije naglasena ta skorpija kao takva... setila sam se kad sam imala 12-ak godina komsija me udario biciklom i ja sam pala na glavu ...zvao se nikola... sad kad razmislim mozda j eneki karmicki dug,prasina Crying or Very sad Crying or Very sad

katja1

Broj poruka : 98
Godina : 32
Datum upisa : 20.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Dec 24, 2010 1:32 am

Katja, što se tiče uticaja Škorpije, pa sam Mars u Škorpiji, već dovoljno govori da imaju puno togaod Škorpije. Inače znam nekoliko osoba, koje imaju isto tako ime sa početnim slovom N, a da imaju više planeta u Škoprpiji, ne mora to biti sunce, ni ascdent. Kada je reč o osećanjima pod tim sam mislila na vruće emocije, strasnost neku, a opete odgovaraju im stoga vodeni znaci, rakovi, ribe pre svega. Dobro se slažu i recimo osobe koje imaju ime ili prezime na slovo M sa njima.

Što se tiče imena Nikola, pomenuh ja i ono -niko-, a moglo bi to da znači i niko kao ja, odnosno , da su po nečemu posebni, različiti. Kažem moglo , jer ovo nije provereno. Wink sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Pet Dec 24, 2010 1:54 am

a ti bi to ,tanjice mogla znaci da na neki nacin "prognoziras" koja imena me privlace,znajuci moje ime i natalnu kartu?? ili-mozda ne koja me privlace,ali koja bi mogla da odigraju znacajnu ulogu u mom zivotu??

Sto se tice imena Nikola,ja ga obozavam,nisam imala nijednog Nikolu,jer sam negde sebi zacrtala da ce sin,ako ga budem imala da se zove Nikola..Smile Kao i cerka Dunja....mada,za cerku volim i ime Petra sto je od grcke reci "petar: sto znaci kamen,jaka ko kamen,ko stena...

primetila sam da volim jaka imena,tj ona koja to i znace-nesto snazno i jako,posto verujem da covek dobije one osobine koje njegovo ime znaci...Ne znam nijednu Petru koja nije cvrsta,jaka i otresita,niti i jednog Vladimira koji nije stalozen,koji ne VLADA U MIRU...

Dunja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Pet Dec 24, 2010 11:28 pm

sasa62 ::
Milica ::1. На основу којих аспеката и на основу које предикционе технике установљавамо да ће доћи до физичког контакта у вези тј. да ће се веза у потпуности реализовати (и на физичком плану тј. да неће остати платонска) ?

2. Кад су двоје већ били у вези па се разишли, да ли су аспекти спајања исти као и за први почетак везе ?

3. На основу чега видимо да су емоције једностране?

Хвала. Very Happy

1. Ne postoje garancije da će se svaka mogućnost pretvoriti u fizičku vezu iz jednostavnog razloga što sve ovisi o prethodnim životnim zbivanjima. To se zovu prijašnje okolnosti i bez poznavanja tih okolnosti nemoguće je u 100% garantirati ( prognozom ) neku vezu. Osim toga postoje i okolnosti koje određuje sam natal, naravno...

2. nisu isti... za ponavljanje veze je "zadužen" Sa

3. Na osnovu zbivanja Very Happy

Znači u tom tvom primjeru ti si doživjela vezu kao
1 vrlo snažan emocinalan doživljaj
2 na neki način radilo se o idealiziranju partnera , odnosno nemogućnost sagledavanja partnera u stvarnom svjetlu ili doživljavanje veze na platonskom nivou
3 osim točke 1 i 2 moguće je da se radili ili od ranije poznatoj osobi ili je bio stariji 2 godine ili više (ovo može ali i nemora biti točno, jer je aspekt bio u odlasku odnosno prošao pa je teško ovako tvrditi da je to točno ... to mogu potvrditi samo zbivanja) mada se po horoskopima vidi da se radi o dvogodišnjoj razlici

Njegov doživljaj veze je sasvim drukčiji....

Potpisujem! Smile za obnavljanje veze jeste zaduzen Saturn. Ocevidno je posebno ako se nalazi u 5. polju ili vlada tim poljem. i usput gradi aspekt sa natalnom venerom ili mjesecom.

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pon Jan 10, 2011 6:25 pm

Pa hajde da neko prilikom sledeceg REMAKE-a, postavi kartu da vidimo tog SA cat

Poslednji izmenio mila2710 dana Uto Jan 11, 2011 6:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Uto Jan 11, 2011 4:42 pm

mila2710 ::Pa hajde da neko prilikom sledeceg REMAKE-a, postavi kartu da vidimo tog SA cat

Mila, cim bude tokom godine - javljam ti Smile

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Pet Jan 21, 2011 8:01 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 6:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Sub Jan 22, 2011 1:56 pm

[quote="MARINA"]
Aqua_ ::
sasa62 ::
Milica ::

2. Кад су двоје већ били у вези па се разишли, да ли су аспекти спајања исти као и за први почетак везе ?

2. nisu isti... za ponavljanje veze je "zadužen" Sa

Potpisujem! Smile za obnavljanje veze jeste zaduzen Saturn. Ocevidno je posebno ako se nalazi u 5. polju ili vlada tim poljem. i usput gradi aspekt sa natalnom venerom ili mjesecom.

Mene zanima koji saturn..? Da li tranzitni 60, 90, 120, 180 sa ve.. ili moze sa bilo kojom drugom "emotivnom" planetom, ili sa vladaocem 5. ili 7.?
Npr. za koji dan saturn krece retro. i pravi 60 sa tranzitnom ve. Da li bi i to moglo da se iskoristi kao neka opsta situacija na nebu?
I ako je vladaoc 5 retro, jel' onda moze neka druga planeta da ga aktivira, ili i to moze samo saturn? confused

Marina, kod svakog to drugacije djeluje. Moja iskustva su takva da kada tranzitni Saturn napravi sekstil, pa cak i polusekstil na natalnu Veneru - ili na vladara 5. polja, pa i ASC i mjeseca - da to aktivira dogadjaje vezano za proslost. Isto tako, sanse za isti dogadjaj je veci ako natalno imas aspekt Venere i Saturna, Saturna i vladara 5. kuce ili Mjeseca i Saturna. Cim se aspekt ponavlja, mora se nesto desiti. A isto tako, kada Saturn krene retro, cesto donosi stare ljubavi - jer se nalazi jos i u Vagi sada. Sto oznacava ljubav. Rekla bih da su za takve dogadjaje povoljni tranziti poput polusekstila, sekstila,trigona i rijedje kvadrata. Isto tako ako u natalu imas povoljan aspekt neke dvije planete, a u tranzitu imas kvadrat - to sam citala negdje, da je tad isto dobro vrijeme za akciju. Sto se tice drugih planeta koje mogu aktivirat te neke dogadjaje vezane za proslost, s obzirom da je Pluton sada u znaku Jarca - njegov dispozitor je upravo Saturn (koji oznacava proslost) - vjerujem da i njegov tranzit moze donijeti slicne efekte. Ali bi ipak bilo pozeljno da ga Saturn podrzi u tom. to je neko moje vidjenje tih tranzita..

Ovo gore sto sam napisala za tranzit Saturna koji kvadrira Veneru sam pomenula, jer imam primjer iz jednog horoskopa - koji je aktivirao dogadjaje za proslu ljubav. osoba natalno ima venera konjunkcija saturn - i kad je tranzitni saturn napravio polukvadrat ka veneri - pokusao je obnoviti kontakt s osobom iz proslosti. A ta druga osoba je imala tranzitni saturn polusekstil venera... Ipak, da bi obnova bila stabilinija - mislim da su bolji trigoni, sekstili i polusekstili - koji bi donijeli trajniji rezultat po tom pitanju.
Javim ti kad bude pocelo djelovati Smile

P.S. Moja kolegica se npr udala kad je Tranzitni Saturn bio u konjunkciji sa natalnom Venerom. (natalno ima Venera kvadrat Saturn)
A meni je taj isti tranzit donio zahladjenje u emotivnoj vezi, kad je prolazio znakom Lava 2006. godine. (a natalno imam Venera sextil Saturn)

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Sub Jan 22, 2011 2:16 pm

Ne radi se o tome da svakom drukčije djeluje, već se radi o drukčijim kontekstima, te je radi toga drukčije djelovanje.
Naizgled to je isto no u suštini nije.

Znači da do različitog djelovanja , ili preciznije rečeno do drukčije reakcije osobe dolazi zbog razlika u kontekstu kod raznih osoba, gdje kontekst označava da li je osoba u vezi ili nije, zaljubljena ili nije itd itd

U svakom slučaju Sa donosi ili već poznate osobe od ranije , gdje to mogu ali i ne moraju biti raniji partneri, ili se radi o starijim partnerima i to 2,5 godina ili više. I to poznati u bilo kojem smislu, jer ih se nmora poznavati direktno, već je dovoljno da osoba čuje za tu osobu preko neke druge osobe...
Sa najviše "voli djelovati" pod 90 180 i 0 , a rjeđe pod 120. Sekstili su zanemarivi u smislu bitnijeg djelovanja.

sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jan 22, 2011 5:58 pm

sasa62 ::Ne radi se o tome da svakom drukčije djeluje, već se radi o drukčijim kontekstima, te je radi toga drukčije djelovanje.
Naizgled to je isto no u suštini nije.

Znači da do različitog djelovanja , ili preciznije rečeno do drukčije reakcije osobe dolazi zbog razlika u kontekstu kod raznih osoba, gdje kontekst označava da li je osoba u vezi ili nije, zaljubljena ili nije itd itd

U svakom slučaju Sa donosi ili već poznate osobe od ranije , gdje to mogu ali i ne moraju biti raniji partneri, ili se radi o starijim partnerima i to 2,5 godina ili više. I to poznati u bilo kojem smislu, jer ih se nmora poznavati direktno, već je dovoljno da osoba čuje za tu osobu preko neke druge osobe...
Sa najviše "voli djelovati" pod 90 180 i 0 , a rjeđe pod 120. Sekstili su zanemarivi u smislu bitnijeg djelovanja.
Ju Saša, sad me razočara. Laughing
Ja se taman ponadala nekom finom dilberu kad mi tr. SA bude 120 sa Venerom, a ti pišeš ređe tad deluje. Ehh... Sad

Wink Laughing

Samo da potvrdim da kod mene SA radi kao sat kad su veze u pitanju. Ipak mi je vezean za skoro svaku emotivnu planetu, a i sam je vladar 7. kuće...
I naravno, partneri od ranije, ponude od bivših, ponude od poznatih mi muškaraca su za mene pravilo.

Saša, zašto SA ne može da da mlađeg partnera? Ja sam čitala (negde, ne sećam se gde) da može. king

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sub Jan 22, 2011 9:44 pm

Milica ::

Saša, zašto SA ne može da da mlađeg partnera? Ja sam čitala (negde, ne sećam se gde) da može. king
Interesatno Cool ili ne..ali u mom slucaju jeste tako, a to je ono sta daje natalni raspored. Meni je SA u Devici, napravio kvadrat na natalnu Veneru i "doneo" mladjeg, ili sam se ja sama "donela", tek mladji je makar malo.. Embarassed
Dakle ni ja se ne bih trebala nadati "povratku" sada kada SA bude pravio 60` na natalnu Ve, ali ce se opet raditi i o SA na DC, sto je 0`..
Mozda ja sama kao osoba, dajem duzi vremenski period OD DO (prodje 2-3god.) da bih "prebolela"..vratila harmoniju. A onda se i desi bas kad i SA pravi drugi aspekt(oko 2.5god.=SA kroz znak).

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Ned Jan 23, 2011 4:59 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 6:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Ned Jan 23, 2011 5:29 pm

Ja sam se sa SA na 29`48``Device, posvadjala s nekim, tako da cisto sumnjam, iako sam veciti optimista. Shocked

MARINA ::
@Mila, sudeci po ovome, mogla bi i ti da ocekujes povratak nekog iz proslosti lol!

Nisam shvatila sad najbolje, na osnovu cega to mislis? scratch Iz mog natala? Neutral

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Pon Jan 24, 2011 2:11 am

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 6:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Pon Jan 24, 2011 11:59 am

Apsolutno ne isključujem djelovanje Sa na 120

ako Sa donese partnera i ako se poklapa da je poznat od ranije , na bilo koji način, onda je sasvim svejedno koliko ima godina.
Ukoliko ne ne odgovara opis poznat od ranije, onda je stariji 2,5 na više...

Znači ne isključujem mlađeg, no to nije onda značajka Sa, i kao takvo je nebitno.

sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:22 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh