Brak sa razvedenom osobom

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Brak sa razvedenom osobom

Počalji  logos taj Uto Feb 17, 2015 1:00 am

makky ::Hvala logos još jednom na odgovoru. Postoji već neko takav u mom životu, ali sam želela da utvrdim da to postoji i u natalu. To je momak s kojim se viđam već neko vreme, ali se još uvek nije razveo.

...zamolila bih te da mi pojasniš, šta po tvom mišljenju može da mi donese ovaj aspekt, prvenstveno mislim na trigon Sunca, Merkura i Urana sa natalnim Suncem i Uranom? (ako već ta konjukcija u natalnom horoskopu znači brak sa razvedenim)
I drugo pitanje, šta mogu da očekujem kada tranzitni Saturn bude prelazio preko ove konjukcije Sunca i Urana?

Nedavno je tranzitni Saturn prešao preko natalne Venere i Asc, potom preko natalnog Saturna, a trenutno je na natalnom Merkuru, sve ovo je donelo određena dešavanja na ljubavnom planu, upravo s ovom osobom, koja nagoveštavaju mogućnosti da dođe do njegovog razvoda, ali sve je nekako u vazduhu...

Mišljenja sam da se svi značajniji događaji iz života moraju videti u natalnom horoskopu. To o čemu pišeš se vidi u tvom natalu. Tranziti Sunca, Merkura i Urana kroz V kuću u kojoj je već tranzitni Mars a u koju će zatim ući i tranzitni Mesec upravo simbolizuju aktuelnost i aktivnost V kuće ljubavi a pomenuti aspekti trigona ukazuju na povoljnost svega što će se dešavati.

Tranzitni Saturn (brige, prepreke, problemi, teškoće, čekanje, prolongiranje) kao vladar tvoje II kuće (novac, materijano) preko tvoga natalnog Sunca (oko rođendana) može ukazivati upravo na tvoje probleme koji mogu potrajati a to može uticati na smanjenje optimizma (Sunce u Strelcu), finansijske poteškoće (II kuća) i na pojavu deprimiranosti a kako će Saturn u I kući i u znaku Strelca boraviti do kraja 2017. godine trebalo bi to uzeti u obzir i sa tim se izboriti jer za sve postoje rešenja samo je pitanje vremena i cene koju treba platiti (Saturn vladar II kuće). Valja napomenuti da tranzitni Saturn trenutno aktivira natalnu opoziciju Saturna, Merkura, Sunca i Urana sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) iz VII kuće (partneri, bračna zajednica) pa i to treba imati u vidu jer će se verovatno morati žirtvovati zarad opstanka u zajednici sa partnerom (i Venera kao vladar VII kuće je kao član stelijuma iz I kuće upletena u sve to).

logos

Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.01.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  makky taj Uto Feb 17, 2015 3:31 am

logos :: Tranziti Sunca, Merkura i Urana kroz V kuću u kojoj je već tranzitni Mars a u koju će zatim ući i tranzitni Mesec upravo simbolizuju aktuelnost i aktivnost V kuće ljubavi a pomenuti aspekti trigona ukazuju na povoljnost svega što će se dešavati.
Upravo u aprilu čekam vesti o njegovom razvodu, s tim da pretpostavljam da se to lako može prolongirati...

logos :: Valja napomenuti da tranzitni Saturn trenutno aktivira natalnu opoziciju Saturna, Merkura, Sunca i Urana sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) iz VII kuće (partneri, bračna zajednica) pa i to treba imati u vidu jer će se verovatno morati žirtvovati zarad opstanka u zajednici sa partnerom (i Venera kao vladar VII kuće je kao član stelijuma iz I kuće upletena u sve to).
Ovo nisam najbolje razumela. On će se žrtvovati ili ću se ja žrtvovati? To bi onda značilo da tog razvoda, a kasnije i do našeg braka neće doći?

makky

Broj poruka : 21
Godina : 31
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 06.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Uto Feb 17, 2015 10:40 pm

makky ::
logos :: Valja napomenuti da tranzitni Saturn trenutno aktivira natalnu opoziciju Saturna, Merkura, Sunca i Urana sa Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) iz VII kuće (partneri, bračna zajednica) pa i to treba imati u vidu jer će se verovatno morati žirtvovati zarad opstanka u zajednici sa partnerom (i Venera kao vladar VII kuće je kao član stelijuma iz I kuće upletena u sve to).

Ovo nisam najbolje razumela. On će se žrtvovati ili ću se ja žrtvovati? To bi onda značilo da tog razvoda, a kasnije i do našeg braka neće doći?

VII kuća simbolizuje zajednicu za koju je potrebno dvoje tako da se pomenuto žrtvovanje odnosi na oboje jer se podrazumevaju obostrani i zajednički interesi. Dakle, pod "jer će se verovatno morati žirtvovati zarad opstanka u zajednici sa partnerom" se mislilo i podrazumevalo obostrano žrtvovanje.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  makky taj Uto Feb 17, 2015 11:47 pm

Logos, hvala ti još jednom. Uvek me oduševi tvoje tumačenje.
I sigurno ću ti javiti u aprilu šta se desilo, tj šta su doneli ti pozitivni aspekti Smile

makky

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  andjelija789 taj Sre Feb 18, 2015 4:56 am

Pozdrav.Zanima me da li u ovoj karti postoji mogucnost vise brakova?Ne kao vladar 7p u 5p moze da da brak iz ljubavi ili zbog iznenadne trudnoce(Ur) Medjutim iako je dobro aspektovan daje idealizovanje partnera i tajne u braku.Tajne sa partnerove strane (Moje 7p ,njegovo 1p ) Da li mogu da gledam na sklapanje braka oko moje 28 godine? (Saturnov povratak ) Tako da bi to bilo negde 2022?Hvala unapred!

andjelija789

Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.02.2015

Pogledaj profil korisnika http://astropredvidjanja.serbianforum.info/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Pet Feb 20, 2015 2:26 am

andjelija789 ::Da li mogu da gledam na sklapanje braka oko moje 28 godine? (Saturnov povratak ) Tako da bi to bilo negde 2022?Hvala unapred!

Na osnovu karte tranzita za početak marta 2022. postoji mogućnost braka jer će tada tranzitni Jupiter (suvladar VII kuće braka), tranzitnno Sunce (osoba) i tranzitni Mesec (ukazuje na aktuelnu kuću i događaj u njoj) biti na vrhu VII kuće (brak, partner) u kojoj se već nalazi vladar Neptun. Jupiter, Sunce i Mesec će biti u povoljnom trigonu sa natalnim Jupiterom (trudnoća, uvećanje) iz znaka Škorpije (telesni kontakti) a tranzitni stelijum Venere (ljubav), Marsa i Plutona (oba kao suvladari Škorpije simbolizuju telesne kontakte) iz V kuće (ljubav) će biti u trigonu sa Mesecom (bitan za trudnoću) iz I kuće (osoba) tako da postoje astrološki pokazatelji za brak i trudnoću u tom periodu.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  andjelija789 taj Pet Feb 20, 2015 3:25 am

Hvala puno,zanima me kako gledam kada cu da upoznam tu osobu?

andjelija789

Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.02.2015

Pogledaj profil korisnika http://astropredvidjanja.serbianforum.info/forum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  toksikologija taj Pet Feb 20, 2015 8:45 pm

Da li ce moj partner biti razveden ili cu ja imati 2 braka?

Vrh 7. kuce je u znaku Blizanaca (promenljiv znak koji je ujedno i dvojni), sto moze ukazati na dva braka. Polozaj vladara 7. kuce u 9. kuci (koja je prirodna kuca Strelca) opet govori o teznji da se ide u drugi brak.
Druga stvar jeste i kontakt Me i Ur preko napetog aplikacijskog aspekta sto moze dati razdvajanje od prvog partnera. Pokazatelj razvoda se vidi i preko napetog aspekta So i Mo, orbis 8* sto i jeste analogno znaku Scorpije i smrti braka.

S druge strane partner moze biti i razveden, jer Ve ima aspekt sa Ur i to separaciju (nesto sto se vec desilo), pa sve ono gore moze biti smrt njegovog prvog braka i ponovni ulazak u drugi brak sa mnom.

Bas me zanima jos neko misljenje Smile I kada je moguc ulazak u brak?

http://www.dodaj.rs/f/1K/Zb/4vVznm6X/natal.gif

toksikologija

Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  makky taj Uto Mar 31, 2015 1:59 pm

logos ::
Početkom aprila meseca ove godine tranzitni Uran ulazi u V kuću (ljubav), tranzitni Mars će već biti u njoj a odmah zatim će u V kuću ući i Sunce (osoba) i Merkur (većinski vladar VII kuće - partneri) a Venera (ljubav) u VII kuću. Tada će Sunce Merkur i Uran biti u trigonima (povoljan aspekt) sa natalnim Suncem i Uranom iz I kuće pa bi to moglo simbolizovati povoljan period za vašu vezu.

makky ::
...zamolila bih te da mi pojasniš, šta po tvom mišljenju može da mi donese ovaj aspekt, prvenstveno mislim na trigon Sunca, Merkura i Urana sa natalnim Suncem i Uranom? (ako već ta konjukcija u natalnom horoskopu znači brak sa razvedenim)
Mišljenja sam da se svi značajniji događaji iz života moraju videti u natalnom horoskopu. To o čemu pišeš se vidi u tvom natalu. Tranziti Sunca, Merkura i Urana kroz V kuću u kojoj je već tranzitni Mars a u koju će zatim ući i tranzitni Mesec upravo simbolizuju aktuelnost i aktivnost V kuće ljubavi a pomenuti aspekti trigona ukazuju na povoljnost svega što će se dešavati.

Molim te, da li bi mogao još jednom da pogledaš te aspekte za početak aprila. Mi smo upravo raskinuli, ispala je velika scena zbog svega toga. I ja ne znam da li će u skorije vreme zaista biti tih povoljnosti. Potpuno me je emotivno sve uništilo. I da li postoji ikakva šansa da se u budućnosti pomirimo i da li će se on razvesti.
Hvala unapred.

makky

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sre Apr 01, 2015 12:04 am

makky ::Molim te, da li bi mogao još jednom da pogledaš te aspekte za početak aprila. Mi smo upravo raskinuli, ispala je velika scena zbog svega toga. I ja ne znam da li će u skorije vreme zaista biti tih povoljnosti. Potpuno me je emotivno sve uništilo. I da li postoji ikakva šansa da se u budućnosti pomirimo i da li će se on razvesti.
Hvala unapred.

Žao mi je što ti se to desilo a svađe i raskidi se dešavaju mnogima a, eto, i tebi. Sve je to u simbolici Urana i Vodolije. Treba više diplomatije i takta (VII kuća) da bi se ostvario partnerski odnos (VII kuća). Inače, VII kuća je suprotna I kući, tj. I kuća predstavlja nas a VII sve one koje susrećemo u životu pa i neprijatelje. To znači da treba mnogo tolerancije i diplomatije da bi se uspelo u održavanju kontakta gde se ponekad pomalo gubi i lično dostojanstvo (Sunce u Vagi je u padu). Tako je i sa partnerskim odnosom jer je potrebno mnogo veštine da se izbegnu sve zamke zbog suprotnosti (I kuća naspram VII kuće). Nekima to uspeva, nekima ne.

Tranzitni Uran kroz V kuću nosi sa sobom i hirovitost, svađe, prekide i probleme sa slobodom i to treba uvek imati na umu. Ko uspe da to drži pod kontrolom na dobrom je putu da uspe. Sunce (dostojantvo, vladar) je u znaku Vodolije (slobode, svađe, prekidi) u egzilu (loša pozicija) a kako je Sunce vladar prirodne V kuće (ljubav) to su i gubitak dostojanstva, sloboda, svađe i prekidi loši za ljubav ali se dešavaju.

Ti natalno imaš Chirona (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) u VII kući (partneri) i on je u opoziciji sa Uranom (slobode, svađe, prekidi) iz I kuće (osoba) ali i sa Suncem (ti) što može simbolizovati probleme jer sa partnerima jer se njima čini kao da se stalno žrtvuju i da tome nema kraja. Svako u partnerskoj vezi podnosi kakvu-takvu žrtvu ali u tome treba da postoji razumna granica jer svaka strana treba da ima i zadovoljstvo koje to neutrališe. Trenutno lošu situaciju oslikava opozicija Urana (slobode, svađe, raskidi) sa svojim vladarom Marsom (akcija bez razmišljanja, sila, energija) i kvadrat Urana sa Mesecom (jak u svom sedištu, emocije, psiha, vadar VIII kuće telesnog kontakta) koji je uz to u opoziciji sa Plutonom (stradanje i regeneracija) vladarom Asc (osoba). Da je to tako pokazuje i tranzitni Saturn (brige, problemi, teškoće na vrhu I kuće (ti) u konjunkciji sa svojim natalom, Merkurom (vladar VII kuće - partneri), Suncem (ti) i Venerom (ljubav, prvi vladar VII kuće).

Inače, ja sam ukazao na aktuelnost V kuće i na povoljnost da se mnoge stvari reše u tvoju korist ali su se desile neke stvari koje su izmakle kontroli ali koje još uvek mogu da se porave jer se mnogi svađaju i mire, razilaze i ponovo sastaju, nešto propadne ali i regeneriše se. Mislim da si ponekad sklona da emotivno burno reaguješ (Mesec u kvadratu sa Marsom i u inkonjunkciji sa Uranom - vladar III kuće komunikacija).

Svi mi, pa i ti, mnogo bolje prolazimo u životu kada upoznamo sebe i uspemo da upravljamo svojim postupcima.

U jednoj pesmi se kaže:"...jedna svađa nije kraj".

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  makky taj Sre Apr 01, 2015 3:16 am

makky ::Molim te, da li bi mogao još jednom da pogledaš te aspekte za početak aprila. Mi smo upravo raskinuli, ispala je velika scena zbog svega toga. I ja ne znam da li će u skorije vreme zaista biti tih povoljnosti. Potpuno me je emotivno sve uništilo. I da li postoji ikakva šansa da se u budućnosti pomirimo i da li će se on razvesti.
Hvala unapred.

Žao mi je što ti se to desilo a svađe i raskidi se dešavaju mnogima a, eto, i tebi. Sve je to u simbolici Urana i Vodolije. Treba više diplomatije i takta (VII kuća) da bi se ostvario partnerski odnos (VII kuća). Inače, VII kuća je suprotna I kući, tj. I kuća predstavlja nas a VII sve one koje susrećemo u životu pa i neprijatelje. To znači da treba mnogo tolerancije i diplomatije da bi se uspelo u održavanju kontakta gde se ponekad pomalo gubi i lično dostojanstvo (Sunce u Vagi je u padu). Tako je i sa partnerskim odnosom jer je potrebno mnogo veštine da se izbegnu sve zamke zbog suprotnosti (I kuća naspram VII kuće). Nekima to uspeva, nekima ne.

Tranzitni Uran kroz V kuću nosi sa sobom i hirovitost, svađe, prekide i probleme sa slobodom i to treba uvek imati na umu. Ko uspe da to drži pod kontrolom na dobrom je putu da uspe. Sunce (dostojantvo, vladar) je u znaku Vodolije (slobode, svađe, prekidi) u egzilu (loša pozicija) a kako je Sunce vladar prirodne V kuće (ljubav) to su i gubitak dostojanstva, sloboda, svađe i prekidi loši za ljubav ali se dešavaju.

Ti natalno imaš Chirona (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta) u VII kući (partneri) i on je u opoziciji sa Uranom (slobode, svađe, prekidi) iz I kuće (osoba) ali i sa Suncem (ti) što može simbolizovati probleme jer sa partnerima jer se njima čini kao da se stalno žrtvuju i da tome nema kraja. Svako u partnerskoj vezi podnosi kakvu-takvu žrtvu ali u tome treba da postoji razumna granica jer svaka strana treba da ima i zadovoljstvo koje to neutrališe. Trenutno lošu situaciju oslikava opozicija Urana (slobode, svađe, raskidi) sa svojim vladarom Marsom (akcija bez razmišljanja, sila, energija) i kvadrat Urana sa Mesecom (jak u svom sedištu, emocije, psiha, vadar VIII kuće telesnog kontakta) koji je uz to u opoziciji sa Plutonom (stradanje i regeneracija) vladarom Asc (osoba). Da je to tako pokazuje i tranzitni Saturn (brige, problemi, teškoće na vrhu I kuće (ti) u konjunkciji sa svojim natalom, Merkurom (vladar VII kuće - partneri), Suncem (ti) i Venerom (ljubav, prvi vladar VII kuće).

Inače, ja sam ukazao na aktuelnost V kuće i na povoljnost da se mnoge stvari reše u tvoju korist ali su se desile neke stvari koje su izmakle kontroli ali koje još uvek mogu da se porave jer se mnogi svađaju i mire, razilaze i ponovo sastaju, nešto propadne ali i regeneriše se. Mislim da si ponekad sklona da emotivno burno reaguješ (Mesec u kvadratu sa Marsom i u inkonjunkciji sa Uranom - vladar III kuće komunikacija).

Svi mi, pa i ti, mnogo bolje prolazimo u životu kada upoznamo sebe i uspemo da upravljamo svojim postupcima.

U jednoj pesmi se kaže:"...jedna svađa nije kraj".
Hvala ti puno na odgovoru. Nije bio problem ni u pogrešnom taktiziranju, ni u mojim ni u njegovom potezima, samo splet takvih okolnosti koji je učinio da smo morali da se razdvojimo. I dalje mi nije jasno šta se događa, niti kuda će to sve voditi.
Ja sam i dalje ubeđena da ta cela priča stoji u mom natalu da će se ostvariti kao brak. Ali danas me je sve ovo užasno slomilo, i teško da će ići ka pomirenju. Uvek je moguće, ali ovaj put su zaista minimalne šanse.
Da li misliš da postoji šansa da se pomirimo?

makky

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Čet Apr 02, 2015 12:59 pm

makky ::Hvala ti puno na odgovoru. Nije bio problem ni u pogrešnom taktiziranju, ni u mojim ni u njegovom potezima, samo splet takvih okolnosti koji je učinio da smo morali da se razdvojimo. I dalje mi nije jasno šta se događa, niti kuda će to sve voditi.
Ja sam i dalje ubeđena da ta cela priča stoji u mom natalu da će se ostvariti kao brak. Ali danas me je sve ovo užasno slomilo, i teško da će ići ka pomirenju. Uvek je moguće, ali ovaj put su zaista minimalne šanse.
Da li misliš da postoji šansa da se pomirimo?

Šanse postoje ali, obzirom da se nalazimo na forumu gde uglavnom kratko diskutuje, zbog malo podataka bitnih za ono što te interesuje u tvom slučaju, kao i zbog istog stava prema svakom učesniku ovog foruma, neće biti korektno da i dalje nastavimo diskusiju po ovoj temi.

Dodao bih da šanse postoje samo ih treba prepoznati i umeti iskoristiti a ja se nadam da ćeš ti u tome uspeti. Da je lako, nije a da li se vredi za to potruditi, na tebi je da sama odlučiš.

Svako dobro.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  makky taj Čet Apr 02, 2015 5:29 pm

logos ::Šanse postoje ali, obzirom da se nalazimo na forumu gde uglavnom kratko diskutuje, zbog malo podataka bitnih za ono što te interesuje u tvom slučaju, kao i zbog istog stava prema svakom učesniku ovog foruma, neće biti korektno da i dalje nastavimo diskusiju po ovoj temi.

Dodao bih da šanse postoje samo ih treba prepoznati i umeti iskoristiti a ja se nadam da ćeš ti u tome uspeti. Da je lako, nije a da li se vredi za to potruditi, na tebi je da sama odlučiš.

Svako dobro.  
Hvala ti puno. Nadam se da ću prepoznati šanse.
Svako dobro. Smile

makky

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  andjelija789 taj Čet Apr 02, 2015 9:52 pm

Maki budi dobra,ljutis ga Razz

andjelija789