Da li je pametno igrati se sa sudbinom?

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Da li je pametno igrati se sa sudbinom?

Počalji  Formalhaut taj Uto Jan 25, 2011 9:19 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Pet Apr 20, 2012 11:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Jan 25, 2011 10:22 pm

MARINA ::

I moji imaju "Boze me sacuvaj" uporedni.. Ovan-lav mo vodolija i bik-rak mo jarac.. sve vam je jasno. Smile Zato i imam sunce 180 mesec..

Dosli smo do odlicne stvari.. mene upravo zanima da li da se trudim da odrzim vezu sa nekim s kim mi je uporedni dosta dobar, a i praksa pokazuje da se super razumemo i osecamo.. ili, zato sto on meni nije "zapisan", da odustanem i idem ka onom ko mi je zapisan, iako se s tim "sudjenim" sigurno ne bih tako slagala?
Ustvari, ja se tu najvise plasim da ukoliko forsiram mozda nesto sto mi nije sudjeno, da ne upropastim sebi zivot na drugi nacin..

Kako to misliš ''nije ti zapisan'' ? Smile

Čim si s njim u vezi znači da ispunjava određenu simboliku...

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Jan 26, 2011 1:54 am

Ova bracna stanja su mi jako zanimljiva, rado bih postavila sinastriju mojih roditelja, ali znam da mojoj mami to ne bi bilo milo, pa necu, iako ona za to ne bi ni saznala sunny sunny

E sada, kada biste moju majku pitali kakav joj je bio brak pre nego je ostala udovica ona bi vam rekla-NAJBOLJI na svetu (ona i dan danas voli mog oca, konstantno prica o njemu iako vec dugo ima decka), a meni je njihov brak bio uzasan..Svadjali su se i to puno, makar jednom onako zesce u sest meseci (ona bi vam rekla-to je sasvim normalno u braku, ali meni na primer nije)..

Jednostavno, njena Ve u Ovnu je jako rastrzana (a ona je mnogo, mnogo lepa zena, iako tako losa Ve radi 180 na asc)..I njoj je jednostavno zbog svih losih aspekata koje ima u natalu i bio sudjen neki kolerik kakav je bio moj tata (ali je zato bio uspesan i domacin covek-rekla bi moja majka na ovo moje)..

Sinastrija im je uzasna, ali su se mnogo voleli, to i ja potvrdjujem, ali na neki svoj nacin koji ja ne kontam, to je bilo takvo rasipanje energije, kako onda da stignes da se bavis decom??

Mislim da ih je drzalo to sto je mom tati Mo bio u Strelcu aspektovan kako je aspektovan, on je od zene ocekicao POSTENJE, a moja majka je taj uslov ispunjavala (taj i nijedan drugi)..

Zadnjih godina pred tatinu smrt su se smirili i imali malo harmonicniju relaciju i mislim da bi se tako i nastavilo da je on poziveo jos malo..

Tako da vise nikome ne verujem kada mi kaze da ima DOBAR brak..Nesto sto je meni-sacuvaj me boze, nekome je savrseno.. I obrnuto, naravno..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Jan 26, 2011 11:26 am

Jassna, sa tvog stanovišta, nekog ko ima Mesec u Vagi, naglašenu Vagu, Dc u Biku i prema tome i Veneru u Biku, sigurno da je za tebe važan sklad,mirno rešavanje problema, spontanost, a partner bi trebao da ispunjava simboliku Venere u Biku, da ti pruži ljubav, sigurnost, zadovoljstva, donese mir što takođe predstavalja Venera u Biku, to bi mogao biti neko ko voli i ceni lepotu, sklad, ko je sklon hedonizmu, luksuzu itd. Čovek lepih manira, esteta i sl.

Sa takvim tvojim aspektima brak osobe koja je kolerik,vatrena, impulsivna, strasna i svoje emocije ispoljava na taj način, što pre dovodi do sukoba, bučnih rasprava, sigurno da nikako ne ispunjava tvoju predstavu o dobrom braku. Međutim , ljubavi često ima i kada je brak nije dobar, a ljubav i samo ljubav je ta koja može zanemariti, prevazići neka druga neslaganja i ako je ima u braku onda on ima smisla, čak i kada ima svađa, suprotnih mišljenja, razlike u nekim stvarima.

Ono što generalnoi nedostaje u ovoj našoj sredini više nego u drugima je veština komunikacije i razrešavanja problema u braku, odnosima prijateljskim i drugim.To je nešto što bi trebalo da se po meni uči, jer nisu svi skloni da budu tolerantni, uviđajni,skloni da kontrolišu jaka osećanja, posebno ljutnju, bes, a to je nešto što se može u izvesnoj meri i naučiti ako postoji dobra volja.Sada postoji predmet u školi građanskom vaspitanje koji dotiču ove teme vezane za saznanje o sebi i drugima, što nije postajalo kada sam ja, a i mnogi, većina među vama stasavala. Recimo postoji lekcija, koja se zove- Nenasilno rešavanja sukoba-. Pitanje kako treba da se ponašamo, kako da ne pravimo prekršaje u ponašanju, a da istovremno rešavamo nesporazume i sl. pitanja i odgovori na njih, preporuke. Naravno da na tome treba da rade i roditelji, koji nisu stručni, a najčešće ni upućeni na pravi način način u to.

Hoću reći da nedostatak kulture lepog ponašnju, ophođenju, uvažavanju je nešto što je posledica dugogodišnjeg zanemarivanja moralnih vrednosti i ne negovanja kulture ponašanja i ophođenja, koja se onda ogleda u lošim međuljudskim odnosima kako u porodici,prijteljskim, ljubavnim odnosima, odnosima u školi, na poslu, uopšte u društvu. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  joki22 taj Sre Jan 26, 2011 2:11 pm

Astrotanja ::Jassna, sa tvog stanovišta, nekog ko ima Mesec u Vagi, naglašenu Vagu, Dc u Biku i prema tome i Veneru u Biku, sigurno da je za tebe važan sklad,mirno rešavanje problema, spontanost, a partner bi trebao da ispunjava simboliku Venere u Biku, da ti pruži ljubav, sigurnost, zadovoljstva, donese mir što takođe predstavalja Venera u Biku, to bi mogao biti neko ko voli i ceni lepotu, sklad, ko je sklon hedonizmu, luksuzu itd. Čovek lepih manira, esteta i sl.

Sa takvim tvojim aspektima brak osobe koja je kolerik,vatrena, impulsivna, strasna i svoje emocije ispoljava na taj način, što pre dovodi do sukoba, bučnih rasprava, sigurno da nikako ne ispunjava tvoju predstavu o dobrom braku. Međutim , ljubavi često ima i kada je brak nije dobar, a ljubav i samo ljubav je ta koja može zanemariti, prevazići neka druga neslaganja i ako je ima u braku onda on ima smisla, čak i kada ima svađa, suprotnih mišljenja, razlike u nekim stvarima.

Ono što generalnoi nedostaje u ovoj našoj sredini više nego u drugima je veština komunikacije i razrešavanja problema u braku, odnosima prijateljskim i drugim.To je nešto što bi trebalo da se po meni uči, jer nisu svi skloni da budu tolerantni, uviđajni,skloni da kontrolišu jaka osećanja, posebno ljutnju, bes, a to je nešto što se može u izvesnoj meri i naučiti ako postoji dobra volja.Sada postoji predmet u školi građanskom vaspitanje koji dotiču ove teme vezane za saznanje o sebi i drugima, što nije postajalo kada sam ja, a i mnogi, većina među vama stasavala. Recimo postoji lekcija, koja se zove- Nenasilno rešavanja sukoba-. Pitanje kako treba da se ponašamo, kako da ne pravimo prekršaje u ponašanju, a da istovremno rešavamo nesporazume i sl. pitanja i odgovori na njih, preporuke. Naravno da na tome treba da rade i roditelji, koji nisu stručni, a najčešće ni upućeni na pravi način način u to.

Hoću reći da nedostatak kulture lepog ponašnju, ophođenju, uvažavanju je nešto što je posledica dugogodišnjeg zanemarivanja moralnih vrednosti i ne negovanja kulture ponašanja i ophođenja, koja se onda ogleda u lošim međuljudskim odnosima kako u porodici,prijteljskim, ljubavnim odnosima, odnosima u školi, na poslu, uopšte u društvu. sunny
Astrotanja,

U potpunosti se slažem sa tobom da je komunikinikacija i razrešavanje problema jako bitno u braku, ali i u vezi. Jako je bitno imati jedan otvoren odnos sa partnerom i ukazati mu na vreme na sve ono što vam u braku ili vezi smeta, kako bi se potencijalni problemi na vreme rešili. Najgora je varijanta kad se iz veze sa nagomilanim problemima i lošom komunikacijom uđe u brak, pa onda dođu još i deca, a problemi postanu još veći. Takođe se slažem da vera i duhovni razvoj mogu poboljšati odnose u vezi i braku. sunny

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Sre Jan 26, 2011 8:04 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Pet Apr 20, 2012 11:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Sre Jan 26, 2011 8:22 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 12:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sre Jan 26, 2011 9:25 pm

Znaš kako, moj svaki bivši je ličio na moj Mars , Sunce i Saturn...i ja sam se solidno videla kroz njihov MO i VE...ali astrološki se vidi koje dvoje imaju predispoziciju za brak...lako se vidi i kroz predikcione tehnike uklapate li se vremenski. Wink

Ne samo što ne treba bežati od loših aspekata, nego su nekima od nas isti potrebni.

Npr. ja sa Ovan sa SO na MC-u (so180ma, pa čak i so180sa- širi orbis, ali ipak...)...meni ne drži pažnju sinastrija sa puno trigona. Ali kvadrati su mi potreba nasušna.
Smile

Znači, ja moram da imam partnera sa kojim mogu da se posvađam i da raspravljam. Ostali su mi dosadni.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Jan 26, 2011 9:34 pm

Marina, ne slažem se sa tobom da sinastrija u kojoj ima puno kvadrta i opozicija je povoljnija od sinastrije u kojoj ima više trigona i sektila.

Ukoliko umete da protumačite koji su to aspekti koji doprinose većoj ljubavnoj usaglašenosti, emotivnoj i mentalnoj stabilnosti, jer potrebe u ljubavi, težnje su različite i na to ukazuje sam natal, kao i na način na koji osoba voli, način na koji uspostavlja komunikcaiju , što se jasno može sagledati iz natala.

Mnoge veze na jedan način funkcionišu dok se par zabavlja, a drugačije kada su u braku, tj kada par zajednički funcioniše. Promena dolazi u braku i posebno u porodičnom životu.

Takođe puno šta postoji u natalnoj što dolazi do izražaja ne u ranoj mladosti, nego kasnije, jer se mi kroz iskustava, saznanja, obrazovanje i duhovni razvoj menjamo,možemo da koristimo više potencijale koji postoje u našiem natalu , pa se i naši odnosi sa drugima menjaju. Što osoba više toga menja kod sebe, što je svesnija kakva je i šta je to što joj donosi probleme u ljubavi,kao i šta treba da menja kod sebei u vezi i radi na tome.To se može sagledati iz natala.

Kada je reč o ljubavnim odnosima,gde su bitni međusobni aspekti između Venere, Meseca, Sunca, Marsa, al ii Merkura jer bez komunikacije ne postoji mogućnost rešavanja problema u ljubavi,braku. Opet bez Saturna i njegovih međusobnih aspekata nećom moći da govorimo o tome koliko osobe mogu da se usklade kada je teško, u kriznim vremenima, koliko su spremni na odgovorost, disciplinu, koliko ima privrženosti,odanosti partneru, potrebe za sigurnošću itd, bitne su i kuće u kojima se partnerove planete nalaze u našem natalu , jer one govore šta je to što nas vezuje za tu osobu, utiče na odnos itd.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Jan 26, 2011 11:03 pm

Zauvek mi je ostala u pamćenju jedna rečenica, napisana baš na ovom forumu i mislim da je to bila naša članica Snežana...citiraću je: "Možeš da imaš sa nekim savršenu sinastiju, a da se nikad u životu s tom osobom ne sretneš".

Svako u naš život ulazi s nekim razlogom, i zbog toga treba da prepoznamo šta nam nosi i šta je to što kroz odnos treba da naučimo, a mi smo najčešće optrećeni pitanjima hoće li to da traje i koliko?!...Hoće, trajaće onoliko koliko bude trebalo, nekome za ceo život nekome samo par meseci...S druge strane, treba da postavimo pitanje: šta je to što nama treba? a šta je to što nam okolina nameće kao društveni i socijalno prihvatljiv obrazac i da li nama to uopšte treba?...Isto kao što nam okolina i porodica odredjuju da li je neko dobar za nas ili nije...

Zato, po meni treba gledati, šta nam osoba koja nam ulazi u život na bilo koji način nosi i šta je to što kroz nju treba da osvestimo kod sebe? sunny sunny sunny

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 12:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu