Kuca zdravlja

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kuca zdravlja

Počalji  logos taj Sub Avg 30, 2014 12:55 pm

lilyrose ::
Hvala na odgovoru.
Kamen  u žuči mi je dijagnosticiran 2005. ... kako je bio bez simptoma, nisu mi preporučili operaciju, iako je bio oveći... sada mi preporučuju da ipak (zbog samog izgleda žučnog mjehura) u dogledno vrijeme izvadim to, da mi potencijalno u budućnosti ne pravi probleme... operacija teško da će biti sad u 9.mjesec, jer problem nije akutni, tj. ja nemam nikakve simptome, te mi je  za sada preporučen kontroli UZV za 4 mjeseca i razgovor s kirurgom u međuvremenu, pa da se dobije konačno mišljenje/preporuka...
Da, operacija će biti laparoskopska, ali meni će tranzitni Uran biti dosta dugo nad Saturnom (zapravo, tek ulazi u konjukciju s njime).... tako da je eto vrlo vjerojatno da će se to u sljedećih godinu- dvije ipak rješavati.... Samo bih vjerojatno trebala vidjeti povoljne tranzite za operaciju, ali od sljedeće godine...

Mogu misliti koliki je kamen sada ako je pre 7 godina bio "oveći" pa zato nije jasno koliki on treba da bude da bi ga vadili. Generalno njega treba ukloniti pogotovo ako pravi probleme žučnoj kesi. Ne bih da se mešam u lekarsko mišljenje ali ih ima i ovakvih i onakvih pa zato možda nebi bilo loše potražiti mišljenje drugog lekara. Inače u državnim bolnicama iz poznatih razloga se radi tako što obično zakazuju preglede i operacije nekoliko mesici unapred bez obzira na hitnost pa je tako narod prinuđen da ide kod istih lekara samo privatno jer kada se plati onda sve može i preko reda i na vreme i kvalitetno. Ovo rečeno nema nikakve veze sa astrologijom već je to, nažalost stvarno stanje u našem zdravstvu pa smo u celom regionu primorani da se "snalazimo" na razne načine. Ko zna, možda i nije hitno za operaciju ali to ipak treba proveriti jer kamen sam po sebi neće nestati a što je veći i problemi mogu biti veći.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 377
Datum upisa : 29.01.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kuca zdravlja

Počalji  lilyrose taj Sub Avg 30, 2014 3:01 pm

logos ::
Mogu misliti koliki je kamen sada ako je pre 7 godina bio "oveći" pa zato nije jasno koliki on treba da bude da bi ga vadili. Generalno njega treba ukloniti pogotovo ako pravi probleme žučnoj kesi. Ne bih da se mešam u lekarsko mišljenje ali ih ima i ovakvih i onakvih pa zato možda nebi bilo loše potražiti mišljenje drugog lekara. Inače u državnim bolnicama iz poznatih razloga se radi tako što obično zakazuju preglede i operacije nekoliko mesici unapred bez obzira na hitnost pa je tako narod prinuđen da ide kod istih lekara samo privatno jer kada se plati onda sve može i preko reda i na vreme i kvalitetno. Ovo rečeno nema nikakve veze sa astrologijom već je to, nažalost stvarno stanje u našem zdravstvu pa smo u celom regionu primorani da se "snalazimo" na razne načine. Ko zna, možda i nije hitno za operaciju ali to ipak treba proveriti jer kamen sam po sebi neće nestati a što je veći i problemi mogu biti veći.

Svako dobro!

Hvala... da, upravo je tako... meni doduše taj kamen nije posebno rastao otkako je dijagnosticiran, niti pravio probleme, ali eto, sad ću ipak morati da sve to vadim... napravit ću još tu kontrolu za 3 mjeseca i otići do kirurga, odnosno kome već trebam po mišljenje, ali ipak mislim da ne treba da predugo čekam...
Zapravo najviše se bojim anestezije, imam opoziciju Mjeseca (vladar 6.) i Neptuna (vladar ukliješene 1.kuće), što je nezgodno, ali eto, šta se može, pošto je ovo nekako rutinska operacija, a ja nemam rizične čimbenike, možda bezveze brinem... ali inače sam hipohondar i emocije mi dosta utječu na zdravlje, pa tražim podrške/odgovore/mišljenje/sugestije... utjehu?... eto i kroz astrologiju...

lilyrose

Broj poruka : 63
Datum upisa : 27.04.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu