Asteroid QUAOAR

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Asteroid QUAOAR

Počalji  Čarobnica taj Čet Apr 28, 2011 7:06 pm

QUAOAR (kva-var) ili kako ga još nazivaju Svetost života, asteroid je otkriven 4. Juna 2002. godine. Upola je manji od Plutona i nalazi se u sazveždju Zmijonoše. Naziv je dobio po Bogu Stvoritelju Tongva Indijanaca koji su, pre dolaska belaca na američko tlo, živeli na području današnjeg Los Anđelesa. Quaoar stvara red u haosu kroz pesmu i ples, a poznata je povezanost Indijanaca sa prirodom i protivljenje uklapanju u savremenu civilizaciju. Iako nosi muško ime, Quaoar je kao i Merkur bespolan.

Astrolog Igor Ognjenović piše da je Quaoar princip reda koji uredjuje haos, pa negde može da se kaže da deluje zajedno sa Plutonom. Quaoar potiče Plutonovu transformaciju a zatim sastavlja rasute komadiće. „Kako bi došli do potpune astrološke simbolike Quaoara trebat će pričekati još nekoliko godina i pregledati njegov položaj u brojnim kartama. Sada na samom početku mogu se tek skicirati neke njegove eventualne karakteristike. Gledajući simboliku imena koje su mu astronomi poslije otkrića predložili, može se zaključiti kako Quaoar aktualizira značenje indijanske mitologije i u prvi plan dovodi njihov svjetonazor. Ukratko, Quaoar će u astrološkim kartama naglašavati sličnu tematiku. Tema izdvajanja prisutna je i u samoj priči o kreaciji koju Quaoar pokreće. Naime, nakon stvaranja on ostavlja svoju kreaciju i odlazi.“

U trenutku otkrića, 2002. godine nalazio se na 10 stepenu Strelca, gde se nalazi fiksna zvezda Antares, jedna od važnijih zvezda iz sazveždja Škorpiona.

Ovaj asteroid još povezuju i sa indigo i kristalnom decom, decom koja pomalo ali sigurno menjaju svet kakav znamo.

U ovom tekstu dala sam samo osnovne podatke o ovom asteroidu, potražite ga u svojim natalima pa da probamo zajedno da rastumačimo šta nam nosi... sunny Very Happy

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Asteroid QUAOAR

Počalji  Astrotanja taj Čet Apr 28, 2011 8:14 pm

Čarobnice, hvala ti na ovom divnom, zanimljivom tekstu koji nam otvara vrata novih saznanjao nama samima. Very Happy

Prema svom nazivu lako je zaključiti da on ima veze i sa psihom, odnosno duhovnošću.

Posebno, je interesantno njegovo vezivanje za uticaj na indigo kristalnu decu, decu ere Vodolije i značaj na njih.

Zamolila bih sve čalanove koje imaju neke informacije o njemu da nam prenesi, ali ako može da prepričaju svojim rečima, da ne skidaju sa drih foruma, odakle je nedozvoljeno skidati.

Koliko je meni poznato Quaoar se sada nalazi u Strelcu i oko 22 godine boravi u jednom sazvežđu. Nisam sigurna za ovu informaciju, jer sam je dobila od kolege:roll:

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Apr 28, 2011 8:57 pm

Nema na čemu Smile

Quaoar će biti u Strelcu do 2017. godine, a 21.12.2012. kada se završava majanski kalendar, biće na 26 stepenu Strelca koji je poznat kao Centar galaksije...:-)

Kako su indigo deca počela da se radjaju još pre Drugog svetskog rata, njegov uticaj na tu decu vezuje se i za konjunkciju Quaoar-a sa drugim planetama, konkretno za te generacije Neptun je bio u konjunkciji sa Quaoar-om u Vagi. Poslednje generacije indigo i kristalne dece, najavila je konjunkcija Quaoar-a i Plutona u Strelcu. Kako je njegovo prirodno sazveždje u Škorpiji, koje obuhvata i deo Strelca a poznato pod nazivom Zmijonoša, možemo da zaključimo da se promene dešavaju upravo dok prolazi kroz ta sazveždja i pravi konjunkcije sa drugim tranzitnim planetama.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Apr 28, 2011 10:02 pm

Čarobnice, ovo su povoljne vesti. Smile

Da li ste zavirili u svoj natal i pronašli gde se vama nalazi Quaoar? Meni je u 3. kući , u Vagi na 25. stepenu, dok je mom sinu, koji je po meni kristalno dete je ni manje, ni više, nego na mom Suncu na 24.stepenu Škorpije u natalnoj devetoj. Ovo je još jedna potvrda koliko kristalna deca odabiru roditelje koje su slični njima, spremni da ih prihvate takvim kakvi jesu. Moja ćerkica ima na 8. Stepenu Strelcu u konjukciji sa Mc i Merkurom njenog brata. Veze su tu, samo ih treba shvatiti. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Pon Maj 02, 2011 2:33 pm

imam knjigu od imsiragica gde se bas dosta pise o ovoj planeti...ali mi je kod mame, kuci.Javljam kada dodem do nje.

draga

Broj poruka : 52
Godina : 39
Локација : beograd
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Maj 08, 2011 7:28 pm

draga ::imam knjigu od imsiragica gde se bas dosta pise o ovoj planeti...ali mi je kod mame, kuci.Javljam kada dodem do nje.

Draga divno, baš da vidimo kakvih još zanimljivosti ima vezano uz Quaoar...Smile

Samo ću te zamoliti da ne prekucavaš delove knjige već da ono što smatraš zanimljivim pročitaš i prepričaš...Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  oneandonly taj Uto Maj 24, 2011 3:41 pm

Pa da nastavimo o quauaru! Po Ismiragicu, quauar je visa oktava Jupitera. Put do njega je kroz opasnu sferu Plutona tako da je taj put do njega zaista opasan. Uvek opisuje sliku iza smrti, novi horizont. Ismiragic takodje kaze da posmatrajuci njegove aspekte mozemo opisati sliku narednog zivota, tj. opisuje onaj toliko cesto spominjan tunel!
Quauar ima puno toga jupiteroog, zbog principa stvaranja, onoga koji daje. Po Ismiragicu ima puno toga slicnog i sa Uranom.
U periodu kada je on otkriven dogodili su se tipicno teroristicki dogadjaji, to objasnjava i konjukcija sa zvedom Antares(opasna zvezda) u trenutku otkrica 2002 godine. Very Happy

oneandonly

Godina : 40
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Sub Jun 04, 2011 2:17 pm

Q i sunce /pozitivan asp. karijera koja super ide ali se naglo zavrsava a iz toga se pojavljuje sasvim nova profesija....u zenskom horoskopu ovo je drasticni prekid braka, uz nalazenje novog zivota koji je iza jednog promasenog braka obecan.
Q i sunce/negativan asp. osoba deluje haoticno, rastrzano, uranovski(stalno krece nesto novo i stalno ima ideju o necem novom), nesredeno, nestrpljivo, ima potrebu da da zapocne nesto novo ali se sve svodi na rusenje starog bez uspeha u novom.Rusenje karijere i problematican drugi brak.Pomuceni ciljevi.
Q i mesec/pozitivan asp. novi pocetak, novi stan gde osoba zivi posle neke katastrofe (rat, zemljotres...) U muskom horoskopu uspesan je drugi brak nakon teskog prvog braka i ili teskog razvoda.
Q i mesec/negativan asp. gubitak i kuce i zene i porodice kao i nemogucnost da se to novo zapocne ili to novo ne biva nikako dobro...
Q i merkur/pozitivan asp. mogucnost saobracajne nesrece , moze biti i u klinickoj smrti...ali posle toga zapocinje novi zivot....ovo se moze odnositi na brata ili sestru.
Q i merkur/negativan asp. covek nema jasne planove, ne zna tacno sta hoce, stalno bi hteo nesto novo da zapocne, zamislja da unistava jedno a nema jasan cilj o onom drugom. Neodlucnost da se skoci u novo a unistava se staro.Pogresne odluke. Pogresne procene u vezi sa idealima koji su u vezi sa nekom opasnoscu....opasnost u voznji u tunelu...opasno preticanje.
Q i venera/pozitivan asp. jedna veza mora da umre da bi se rodila nova ...u nekom slucaju je to devojka ili ljubav koja zivi sa druge strane brda ili na drugom kraju planete....da bi dosli do nje treba preci tezak put....To je kao da ste obecani jedno drugom ali u drugom zivotu ali ga sada zivite.....Ako je venera i u dobrom asp. sa plutonom onda je to ljubav do smrti i iza smrti...
Q i venera/negativan asp. plodnost je ugrozena, abortusi.Ulazak u veze bez stabilnosti ili jasne perspektive.Rusi se jedna veza zbog druge ali to ne daje srecu.Opasne veze sa strancima ili u ratu.
Q i mars/pozitivan asp. osoba koja ce nakon borbe pobediti u ratui stvoriti novi svet.Covek koji ce silom doci , osvojiti i pobediti.U zenskom horoskopu je to mladic koji ju je odbranio od predasnjeg momka i posta sada njen momak.
Q i mars/negativan asp. cilj opravdava sredstvo...stradanje za ideale....fanatizam koji prelazi u destruktivnost.
Q i jupiter/pozitivan asp. novi svet!Spremnost za promene, odlazak u inostranstvo i zapocinjanje novog zivota nakon krize....( 8 kuca ce reci kakva je kriza bila ).Moguce je i nasledstvo iz inostranstva...
Q i jupiter/negativan asp. razocaranje u veru...borba protiv starog prava , ucitelja...ali covek ne mrzi nositelja tog starog ucenja vec se bori protiv tog ucenja......covek lako rasipa energiju i novac
Q i saturn/pozitivan asp. slika uspesnog politicara koji se pojavljuje posle neke krize, revolucije, rata,....On je predstavnik neceg novog.
Q isaturn/negativan asp. genetska karma...naslede od nekog dede koji je na ne posten nacin dolazio do novca( placka...) osoba bi mogla pod stare dane ici u inostranstvo zbog operacije, ali postoji problem da nade nacin da tamo ode.

draga

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Sub Jun 04, 2011 2:19 pm

sunny

draga

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Sub Jun 04, 2011 2:25 pm

draga ::Q i sunce /pozitivan asp. karijera koja super ide ali se naglo zavrsava a iz toga se pojavljuje sasvim nova profesija....u zenskom horoskopu ovo je drasticni prekid braka, uz nalazenje novog zivota koji je iza jednog promasenog braka obecan.
Q i sunce/negativan asp. osoba deluje haoticno, rastrzano, uranovski(stalno krece nesto novo i stalno ima ideju o necem novom), nesredeno, nestrpljivo, ima potrebu da da zapocne nesto novo ali se sve svodi na rusenje starog bez uspeha u novom.Rusenje karijere i problematican drugi brak.Pomuceni ciljevi.
Q i mesec/pozitivan asp. novi pocetak, novi stan gde osoba zivi posle neke katastrofe (rat, zemljotres...) U muskom horoskopu uspesan je drugi brak nakon teskog prvog braka i ili teskog razvoda.
Q i mesec/negativan asp. gubitak i kuce i zene i porodice kao i nemogucnost da se to novo zapocne ili to novo ne biva nikako dobro...
Q i merkur/pozitivan asp. mogucnost saobracajne nesrece , moze biti i u klinickoj smrti...ali posle toga zapocinje novi zivot....ovo se moze odnositi na brata ili sestru.
Q i merkur/negativan asp. covek nema jasne planove, ne zna tacno sta hoce, stalno bi hteo nesto novo da zapocne, zamislja da unistava jedno a nema jasan cilj o onom drugom. Neodlucnost da se skoci u novo a unistava se staro.Pogresne odluke. Pogresne procene u vezi sa idealima koji su u vezi sa nekom opasnoscu....opasnost u voznji u tunelu...opasno preticanje.
Q i venera/pozitivan asp. jedna veza mora da umre da bi se rodila nova ...u nekom slucaju je to devojka ili ljubav koja zivi sa druge strane brda ili na drugom kraju planete....da bi dosli do nje treba preci tezak put....To je kao da ste obecani jedno drugom ali u drugom zivotu ali ga sada zivite.....Ako je venera i u dobrom asp. sa plutonom onda je to ljubav do smrti i iza smrti...
Q i venera/negativan asp. plodnost je ugrozena, abortusi.Ulazak u veze bez stabilnosti ili jasne perspektive.Rusi se jedna veza zbog druge ali to ne daje srecu.Opasne veze sa strancima ili u ratu.
Q i mars/pozitivan asp. osoba koja ce nakon borbe pobediti u ratui stvoriti novi svet.Covek koji ce silom doci , osvojiti i pobediti.U zenskom horoskopu je to mladic koji ju je odbranio od predasnjeg momka i posta sada njen momak.
Q i mars/negativan asp. cilj opravdava sredstvo...stradanje za ideale....fanatizam koji prelazi u destruktivnost.
Q i jupiter/pozitivan asp. novi svet!Spremnost za promene, odlazak u inostranstvo i zapocinjanje novog zivota nakon krize....( 8 kuca ce reci kakva je kriza bila ).Moguce je i nasledstvo iz inostranstva...
Q i jupiter/negativan asp. razocaranje u veru...borba protiv starog prava , ucitelja...ali covek ne mrzi nositelja tog starog ucenja vec se bori protiv tog ucenja......covek lako rasipa energiju i novac
Q i saturn/pozitivan asp. slika uspesnog politicara koji se pojavljuje posle neke krize, revolucije, rata,....On je predstavnik neceg novog.
Q isaturn/negativan asp. genetska karma...naslede od nekog dede koji je na ne posten nacin dolazio do novca( placka...) osoba bi mogla pod stare dane ici u inostranstvo zbog operacije, ali postoji problem da nade nacin da tamo ode.
Asteroid QUAOAR kako da ga odredim.. gde je on meni...???

pozdrav

ema66

bravo...draga.... cheers

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Ned Jun 05, 2011 12:21 pm

EMA 66 tebi je na 26 stepenu vage...Ja imam samo spisak efemerida, pa tako nadem...POZDRAV! cheers

draga

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mici taj Ned Jun 05, 2011 12:29 pm

draga ::EMA 66 tebi je na 26 stepenu vage...Ja imam samo spisak efemerida, pa tako nadem...POZDRAV! cheers
Zanimljiva tema, moj je na 18 st. skorpije 8 kuca, konjukcija sa saturnom i 60 sa suncem, nije lose.....pozz

mici

Broj poruka : 14
Godina : 32
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Ned Jun 05, 2011 3:20 pm

draga ::EMA 66 tebi je na 26 stepenu vage...Ja imam samo spisak efemerida, pa tako nadem...POZDRAV! cheers

hvala draga Very Happy

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Sre Dec 12, 2012 3:55 pm

Meni je u petoj kući u konjukciji sa Suncem koje je na 15. stepenu škorpije. Sunce vlada 3. kućom, pa vjerovatno utiče na komunikaciju, rođake, koje sa očeve strane i nemam u smislu da sa njima ne pričamo. Smile

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:06 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: