koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  milijana taj Čet Maj 26, 2011 12:22 am

Pretpostavljam da je većina nas oko neke desete/dvanaeste godine prvi put obratila pažnju na činjenicu da je u horoskopu - taj i taj znak, vezan za njen datum rođenja. Oni malo zainteresovaniji su negde krajem osnovne škole uklavirili i koji su podznak i tu otprilike kreće razmišljanje o astrologiji sopstvene ličnosti..
Ovan je direktan i borbeno nastrojen, bik - porodičan i tvrdoglav, blizanac inteligentan i dinamičan, riba - umetnik i misterija... Za svaki se znak vezuju neke određene osobine i kada se previše svega toga naslušate i načitate, da li ste ikada razmišljali: kako to na Vas utiče, kroz godine koje slede?
Uvek mi je bilo zanimljivo da slušam ljude kada se "astro - predstavljaju", pogotovo kada o sebi znaju i koji su podznak...
Više puta sam već čula: "Ja sam riba, ali sam u podznaku strelac i užasno sam zabavna i obožavam putovanja" (a ko ne voli? I ko još ne misli o sebi da je interesantan? Wink
Ili naprimer: "Blizanac sam u podznaku vodolija, umem biti žestoko originalan i "naučnofantastičan", do te mere da mi se često dešava da imam utisak da sam previše ispred svog vremena da bi me ljudi razumeli"... (Very Happy Ok, ok.. ali: postoji li neko na ovom svetu da bar hiljadu puta nijie doživeo nerazumevanje nezavisno od toga koji je znak?) Ili "Dupli sam bik i neverovatno sam tvrdoglav, samo da znaš!" (..Smile) A ko pa nije tvrdoglav - kada mu se suprotstavljaju?)
Mnogo puta sam upoznala naprimer duple rakove, koji se lično deklarišu kao porodični i osetljivi - sve dok ih ne vidite u situaciji da pokažu zube.. Ili Ovnove-Škorpije, koji garantuju neustrašivost i tvrde da "pogledom cepaju drva"...I sve to dok ih ne snađe neka (osrednja) nevolja, pa ih uhvati plahovitost i plačljivost, baš kao i mnoge ljude..
Moja tema je: Imate li utisak da vaše znanje o Vašoj horoskopskoj kombinaciji utiče na Vaše mišljenje o Vama samima? I imate li utisak da Vas Vaša okolina na sličan način po tome vrednuje i "kudi"?
U prevodu: koliko je, po Vašem mišljenju, horoskop ustvari jedna moćna autosugestija, koja Vas često navodi da o nekim svojim vrlinama mislite lošije nego što jesu, odnosno o manama - bolje, nego što stvarnost potvrđuje...? cat

milijana

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  milijana taj Čet Maj 26, 2011 9:21 pm

Zar je moguće da NIKO ne želi da razmisli i kaže nešto na temu = koliko je horoskop, zapravo, čista uobrazilja...? Smile
Želim da malo pričamo o ovome i mislim da je baš astro-sajt pravo mesto za to.
Jedan moj dobar prijatelj (inače psiholog) i apsolutni protivnik astrologije (vodolija u horoskopu - a podznak ni on sam ne želi ni da zna), mi je jednom rekao: "Kakva glupost i koještarija.... Ljudi ne žele da razumeju da SVI imaju SVE osobine.. SVI smo tužni kada smo otpušteni ili ostavljeni (i svi tad plačemo).. SVI smo sretni kada nam ide, kada nas vole, poštuju.. kada dobijemo dete, povišicu, poklon od prijatelja... SVI (kada treba) branimo svoje stavove i nije nam nikad lako da ih se odreknemo... Svi umemo biti neprijatni kada smo neraspoloženi taj dan, a neko se nađe da nas kritikuje ili nam zanoveta... Svi smo hrabri kada shvatimo i vrednujemo vrednost - za koju razumemo da se moramo boriti... SVI LJUDI IMAJU SVE OSOBINE - u nekoj meri. I svi smo i dobri i loši - zavisi od situacije.
Horoskop je, po meni (odnosno njemu) - čista utopija = veštačka "sigurnost" i kvazi-plan za ljude koji su privremeno "svoj kompas izgubili", pa traže da se uhvate za bilo kakvu "prognozu" koja može bar trenutno da ih umiri i da im pokaže da - nade ipak ima... ako dovoljno dugo sačekaju..."
Ovo su reči moga prijatelja, koje sam prvi put čula pre nekoliko godina, ali o kojima i dan danas povremeno razmišljam - bez obzira što i sama volim da se pozabavim astrologijom (i što u suštini puno o njoj znam).
Volela bih da se ovde nađe neko ko će napisati šta o svemu ovome misli i da li ikad pomisli da je astrologija zapravo često "slamka" za period kada nam se čini da se (u nečemu) davimo, pa nas zbog toga toliko inspiriše da je analiziramo i tražimo odgovore i potvrde da će budućnost "ipak nekako biti dobra...." sunny

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Re: koliko saznanje o tome koji ste znak utiče na osobine koje kod sebe podstičete (i mislite da imate)?

Počalji  jassna taj Čet Maj 26, 2011 9:47 pm

Ja sam Blizanac, imam tu konjukciju So i ME i pre nego sto sam cula za astrologiju procitala sam celu skolsku biblioteku, kasnije sam u gradskoj biblioteci proglasena za citaoca godine..Od kada znam za sebe ja citam, citam, i citam, znam "Djacki rastanak" Branka Radicevica napamet i veliki deo Gorskog Vijenca (jedno 80% sigurno), bilo mi je potrebno za skolsko takmicenje

Treca kuca u Jarcu, Sa u 12-cesto sam citala knjige koje nisu za moj uzrast, i to krisom, jer se mom ocu cinilo perverznim da dete od 12 godina place nad pesmama Jesenjina na primer..O svojoj osmoj kuci i tragediji koju mi je donela necu ni da govorim..ili o svojoj hedonistickoj Ve u Biku..Ur u prvoj mi radi kao sat..puna 12. takodje

Sanja Peric je odlicno opisala i Mo u Vagi, pronalazim se u svakoj recenici..

Imam hiljadu primera da je astrologija izuzetno tacna, ali je na zalost vrlo malo pravih astrologa..Tanja je super astrolog na primer..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Čet Maj 26, 2011 10:27 pm

I da dodam svojim astro prijateljima: Ne moramo ovde ni pisati, ni dopisivati se, ni diskutovati, nema veze. Pretpostavljam da ovo *jeste* teška tema za već ubeđene astrologe i za ljude koji duboko veruju da njihova karta krije većinu tajni njihovih ličnosti i uspeha i neuspeha (bilo u sadašnjosti, bilo u budućnosti).Pretpostavljam da je teško razmišljati (a kamoli pisati) na temu: da odgovora i "instant" objašnjenja zapravo -nema- ni za kog od nas i da je budućnost načisto neizvesna, a naši kvaliteti načisto promenjivi i zavisni od okolnosti koje ovoga trenutka -baš niko- ne može *predvideti*.
Ali, kad Vam bude zgodno, setite se da isprobate ovaj *eksperiment*: on će možda trajati par dana, a možda pola godine (zavisi kakve prilike imate u životu da se krećete u "nebitnim i trenutnim" društvima)
: Probajte da lažete koji ste znak (odnosno podznak) i posle posmatrajte kako će prisutne osobe prema Vama da se ponašaju Smile
Ja probala: Ako kažem da sam dupli ovan - svi mi kažu da "baš na to i ličim". Da sam glasna kad pričam i da imam "nabusito držanje". Da se "oseća" da sam rođeni lider i da "teško mom momku samnom"... ;D AKo provedemo još koji sat, masa se sablažnjava koliko sam "dominantna i direktna"... Very Happy I šta god da lupim - njima "zvuči"... Wink
Opet, jednom sam (u jednom krajnje nebitnom i prolaznom razgovoru) opalila da sam riba-rak... Odmah su me pogledali sa sažaljenjem i rekli kako se i činim - "jako nežna i stidljiva"... Posle su me par puta "spustili" kada sam dala neki predlog (gde da se ide i šta da se radi). Par mojih komentara je prošlo bez odjeka, kao da niko ništa nije čuo. Govorili su mi kako sam lepa i ženstvena - ali kao da se obraćaju detetu (a ne matorki od 30+ godina Wink Prvi put u životu sam "saznala" da imam tajanstvene oči... što jeste bilo jako lepo čuti Smile
Ono što je bilo najblesavije u svemu tome je to što sam i sama – sa lakoćom – kreirala upravo onakav utisak kakav su drugi pretpostavljali da “treba da ostavim”….
Ako bi čuli da sam riba, onda im je bilo sasvim dovoljno da se malo “ućutim” pa da svi komentarišu “kako sam baš sad potonula u neke svoje dubine”… Na dan kad sam bila ovan: dovoljno je bilo da namrčim obrve, pa da se svi nasmeju uz komentar – eto je, ne valja joj kontrirati… Very Happy
Ludo iskustvo.
Naravno, za početak morate preko puta imati društvo koje u sve to veruje i duboko se za to zanima. Ali to već znate po tome što su Vas uopšte pitali koji ste znak.
A ja naravno nisam ništa od toga. I možda i jesam – sve to zajedno – zavisi sa koje strane me ko pogleda.
Kako god, astrologija, čak i ako nije pouzdana ume da bude ponekad vrlo zabavna.
Probajte ovaj “test”, ako Vam se pruži prilika. Mislim da ćete doživeti nešto slično kao i ja.
I dalje ne želim “obarati” astrologiju, ja sam matematičar i iskreno uživam u svim tim kombinatorikama, ali…. Probajte...
cat

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Čet Maj 26, 2011 11:58 pm

milijana ::I da dodam svojim astro prijateljima: Ne moramo ovde ni pisati, ni dopisivati se, ni diskutovati, nema veze. Pretpostavljam da ovo *jeste* teška tema za već ubeđene astrologe i za ljude koji duboko veruju da njihova karta krije većinu tajni njihovih ličnosti i uspeha i neuspeha (bilo u sadašnjosti, bilo u budućnosti).Pretpostavljam da je teško razmišljati (a kamoli pisati) na temu: da odgovora i "instant" objašnjenja zapravo -nema- ni za kog od nas i da je budućnost načisto neizvesna, a naši kvaliteti načisto promenjivi i zavisni od okolnosti koje ovoga trenutka -baš niko- ne može *predvideti*.
Ali, kad Vam bude zgodno, setite se da isprobate ovaj *eksperiment*: on će možda trajati par dana, a možda pola godine (zavisi kakve prilike imate u životu da se krećete u "nebitnim i trenutnim" društvima)
: Probajte da lažete koji ste znak (odnosno podznak) i posle posmatrajte kako će prisutne osobe prema Vama da se ponašaju Smile
Ja probala: Ako kažem da sam dupli ovan - svi mi kažu da "baš na to i ličim". Da sam glasna kad pričam i da imam "nabusito držanje". Da se "oseća" da sam rođeni lider i da "teško mom momku samnom"... ;D AKo provedemo još koji sat, masa se sablažnjava koliko sam "dominantna i direktna"... Very Happy I šta god da lupim - njima "zvuči"... Wink
Opet, jednom sam (u jednom krajnje nebitnom i prolaznom razgovoru) opalila da sam riba-rak... Odmah su me pogledali sa sažaljenjem i rekli kako se i činim - "jako nežna i stidljiva"... Posle su me par puta "spustili" kada sam dala neki predlog (gde da se ide i šta da se radi). Par mojih komentara je prošlo bez odjeka, kao da niko ništa nije čuo. Govorili su mi kako sam lepa i ženstvena - ali kao da se obraćaju detetu (a ne matorki od 30+ godina Wink Prvi put u životu sam "saznala" da imam tajanstvene oči... što jeste bilo jako lepo čuti Smile
Ono što je bilo najblesavije u svemu tome je to što sam i sama – sa lakoćom – kreirala upravo onakav utisak kakav su drugi pretpostavljali da “treba da ostavim”….
Ako bi čuli da sam riba, onda im je bilo sasvim dovoljno da se malo “ućutim” pa da svi komentarišu “kako sam baš sad potonula u neke svoje dubine”… Na dan kad sam bila ovan: dovoljno je bilo da namrčim obrve, pa da se svi nasmeju uz komentar – eto je, ne valja joj kontrirati… Very Happy
Ludo iskustvo.
Naravno, za početak morate preko puta imati društvo koje u sve to veruje i duboko se za to zanima. Ali to već znate po tome što su Vas uopšte pitali koji ste znak.
A ja naravno nisam ništa od toga. I možda i jesam – sve to zajedno – zavisi sa koje strane me ko pogleda.
Kako god, astrologija, čak i ako nije pouzdana ume da bude ponekad vrlo zabavna.
Probajte ovaj “test”, ako Vam se pruži prilika. Mislim da ćete doživeti nešto slično kao i ja.
I dalje ne želim “obarati” astrologiju, ja sam matematičar i iskreno uživam u svim tim kombinatorikama, ali…. Probajte...
cat

meni kada neko kaze.. sta je po horoskopu.... i pocne da prica.... sam za sebe kakva je osoba... moja recenica... je sledece....
treba pogledati gde su ti ostale planete i aspekti.... koje prave planete i u kom su znaku....

da li da verujem... u astrologiju.... mene je mucila moja proslost... koja nije i lepa ni ruzna.... ali opet kazem ima i srece....Smile)))
citajuci ovaj forum.. dosla sam do zakljucka.. da neke stvari u zivotu nisam mogla da zaobidjem.. pa samim ti m ni moje detisnstvo i ni roditelje..
a to je pokazao moj horoskop.....ljude ne cenim... po horoskopskom znaku... kada ih upoznam.. vec po tome kako se ophode prema meni

eto milijana ... ja sam ti prava pravcijata.. riba.... sa puno planeta u ribama... i podznakom blizancima... pa bi rekla... kad bi me videla ... da sam zgodna... kao prava riba.. ali ne... gradju tela sam nasledila od majke.. koja je isto bila jednom zgodna zena...Smile))))
opet kazem sto se tice proslosti... to je moj horoskop sve se vidi... jako dobro... a sto se tice buducnosti... volela bih da ponesto i znam...Smile)) ali kao ste rece malo je dobrijh astrologa....:Smile

pozdrav

ema66

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Pet Maj 27, 2011 2:49 am

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 2:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Pet Maj 27, 2011 11:14 am

evo i mene velikog pocetnika u analizi horoskopa....Dugo sam bila skeptik ...verujem pa ne verujem...gledala sam moj horoskop i pokusavala da citajuci razna tumacenja mojih aspekata potvrdim da je to bas "moj" aspekt....bilo je tu uvek stvari za i protiv.A onda sam se okrenula tranzitima i okretala moj tocak u nazad i videla konkretna poklapanja....npr.tranzit saturna mi uvek donosi selidbe( kada prelazi iz jedne kuce u drugu ili iz znaka u znak) Shocked Jarac mi je umetnut u cetvrtoj kuci. I tako je sve krenulo....
a sto se tice nametanja razlicitih osobina ,zato sto pripadamo tom ili tom znaku,dozivela sam razlicita ukalupljavanja...cak sam to radila i sama sebi Rolling Eyes ( a razlozi su bili razni...sada vidim .....valjda neki osecaj sigurnosti...on je takav i takav a ja cu ovako ili ovako pa ce sve biti supeeer ) Rolling Eyes

draga

Broj poruka : 52
Godina : 39
Локација : beograd
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draga taj Pet Maj 27, 2011 11:26 am

eto kako ja to vidim...sve zavisi sa koliko informacija baratamo....da bi zadovoljili svoj mesec ( sigurnost) i sunce (ego) .Pa ako znamo samo znak i podznak zalepimo samo par osobina ljudima i to je to....etiketa.Kao kada upoznamo neku osobu a znamo joj porodicu pa kazemo / oni su takvii i takvi ,mora da je i on takav...smesno Razz

draga

Broj poruka : 52
Godina : 39
Локација : beograd
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Maj 27, 2011 12:40 pm

milijana ::Pretpostavljam da je većina nas oko neke desete/dvanaeste godine prvi put obratila pažnju na činjenicu da je u horoskopu - taj i taj znak, vezan za njen datum rođenja. Oni malo zainteresovaniji su negde krajem osnovne škole uklavirili i koji su podznak i tu otprilike kreće razmišljanje o astrologiji sopstvene ličnosti..
Ovan je direktan i borbeno nastrojen, bik - porodičan i tvrdoglav, blizanac inteligentan i dinamičan, riba - umetnik i misterija... Za svaki se znak vezuju neke određene osobine i kada se previše svega toga naslušate i načitate, da li ste ikada razmišljali: kako to na Vas utiče, kroz godine koje slede?
Uvek mi je bilo zanimljivo da slušam ljude kada se "astro - predstavljaju", pogotovo kada o sebi znaju i koji su podznak...
Više puta sam već čula: "Ja sam riba, ali sam u podznaku strelac i užasno sam zabavna i obožavam putovanja" (a ko ne voli? I ko još ne misli o sebi da je interesantan? Wink
Ili naprimer: "Blizanac sam u podznaku vodolija, umem biti žestoko originalan i "naučnofantastičan", do te mere da mi se često dešava da imam utisak da sam previše ispred svog vremena da bi me ljudi razumeli"... (Very Happy Ok, ok.. ali: postoji li neko na ovom svetu da bar hiljadu puta nijie doživeo nerazumevanje nezavisno od toga koji je znak?) Ili "Dupli sam bik i neverovatno sam tvrdoglav, samo da znaš!" (..Smile) A ko pa nije tvrdoglav - kada mu se suprotstavljaju?)
Mnogo puta sam upoznala naprimer duple rakove, koji se lično deklarišu kao porodični i osetljivi - sve dok ih ne vidite u situaciji da pokažu zube.. Ili Ovnove-Škorpije, koji garantuju neustrašivost i tvrde da "pogledom cepaju drva"...I sve to dok ih ne snađe neka (osrednja) nevolja, pa ih uhvati plahovitost i plačljivost, baš kao i mnoge ljude..
Moja tema je: Imate li utisak da vaše znanje o Vašoj horoskopskoj kombinaciji utiče na Vaše mišljenje o Vama samima? I imate li utisak da Vas Vaša okolina na sličan način po tome vrednuje i "kudi"?
U prevodu: koliko je, po Vašem mišljenju, horoskop ustvari jedna moćna autosugestija, koja Vas često navodi da o nekim svojim vrlinama mislite lošije nego što jesu, odnosno o manama - bolje, nego što stvarnost potvrđuje...? cat

Da je horoskop autosugestija ne bi predikcije radile i kod onih ljudi koji ni ne znaju sta su u znaku, a sta u podznaku. Smile

Mnogi ne znaju znak, podznak, raspored kuca u svom natalu pa ipak u potpunosti lice na ono sta kaze njihov natal.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Pet Maj 27, 2011 3:15 pm

sunny ...DA, astrološka autosugestija zaista je prisutna, ja kad kažem da sam strijelac-rak, nekako se svima dopada ali kad kažem da imam mjesec u lavu, svi ušute...govore općenito da su lavovi zahtjevni, jako je važno gdje nam je i mjesec...a ja bi volila da sam kombinacija strijelac-blizanac,neznam kakva je to kombinacija, ali čini mi se da je bolja od raka, vatra treba malo zraka...nisu loši blizanci... Laughing

koliko god su hvaljeni lavovi, radila sam u uredu tz. u zatvorenom prostoru s ljudima, sa lavovima i ovnovima
nije lako raditi, a strijelci su već drugačiji, puno su tolerantniji s obzirom da pripadaju istom elementu-vatri...
znam, tko se zanima za astrologiju vidi milijun nijansi s obzirom gdje se koja planeta nalazi i u kojem znaku....itd...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Pet Maj 27, 2011 9:16 pm

U suštini ste svi na neki način u pravu - često je slučaj da kad se događaji već "dogode" - mi pogledamo u horoskop i odatle deluje da nam je sve jasno (kao baš taj primer: roditelji su se nekad davno razveli, a nama je u horoskopu mesec opozicija sunce)... Ali mesec opozicija sunce (reći će astrolozi) - može da se odnosi na bukvalo svašta: od ličnog osećaja "podeljenosti" između sopstvenog spoljašnjeg ponašanja i sopstvenih osećanja, preko (ne)slaganja u životu sa muškim prijateljima, ocem, šefom (odnosno ženama i majkom), do konfrontacije sa ljudima koji su naprimer bogati i do sigurna sam čak - načina na koji se preporučuje da se naprimer oblačite Smile
Pored toga, moji roditelji su takođe razvedeni (od moje pete godine) pa ja nemam ništa od aspekata koji na to navode - bar ništa "egzaktno". i onda se tu postavlja pitanje - zašto to nije dovoljno očigledno u naprimer mom horoskopu (zar to nije jedan od najvažnijih događaja koji su sigurno morali uticati na moj život?)
Ali pretpostavimo i pored svega ovoga da u horoskopu ipak sve "piše" i da (kada dovoljno zagnjurite nos u kartu) - sve to jednom morate naći.. Ali svako ima toliko aspekata, toliko raznih planeta - na toliko raznih stepeni... Toliko su kuća, vladara, suvladara, konjukcija, trigona i svega i svačega tu upetljani da se nekako uvek ispostavi da se - UVEK - može naći i nešto novo i uvek postoji neki IZGOVOR za situacije koje su usledile - a kao se nisu ranije videle, jer se (eto Smile nije to gledalo već nešto drugo... Meni je to pomalo ponekad smešno Smile
Jednoj mojoj drugarici je moram reći veoma dobar astrolog za godinu 2010 "prorekao" veliki uspeh u poslu i u ljubavi. Da skratim priču - sada je uveliko 2011-ta, a ona već pune dve godine nema ni momka ni posao. Da ne govorim da je finansijski totalno u čabru i prinuđena je da je roditelji izdržavaju do daljnjeg. Muškarci su je samo razočarali i već bukvalno dve godine nema - ni dana lepe veze... Nekoliko puta je odlazila kod tog čoveka po dodatno objašnjenje, ali on nikad nije uspeo da joj "nađe" - u kom grmu leži zec - za taj period. I uvek joj je govorio: sačekaj do maja, pa sačekaj do avgusta....
Taj čovek je inače, prema našem obostranom zaključku - savršeno "čitao" karaktere ljudi koje smo nas dve poznavale, a u čije je datume on gledao. Zato smo ga i uvažavale. Ne želim da tvrdim da je on prevarant ili tako nešto. Sigurna sam da nema ni trunke "zle namere" u njegovim astro-savetima. Mislim da on to što je pričao jednostavno - nije ni znao da ne zna Smile
I cela ta priča mene jako dovodi u sumnju... Ako stvarno treba da "potrošiš" pola života da bi u osamdesetoj "dokazao" da je tvoj četrnaesti astrolog bio konačno - onaj pravi (a do tog momenta će se smenjivati raznorazne i tačne i netačne prognoze - koje jednom pogode/drugi put promaše cilj) = koliko zapravo SVE TO ima smisla? Smile
I nije li možda bolje za sve to ni ne mariti? Naprimer, kako mogu znati da ću se "za pet godina" udati i da li je to istina ili je u pitanju promašeno tumačenje? To znači da moram -čekati- 5 godina, zar ne? Nije li onda bolje da zgužvam kartu i vidim šta će me "snaći" kada me niko "ne navodi i ne usmerava".
Mislim da mnoge žene i muškarci u životu propuste potencijalne *prave ljude* iz čistog podsvesnog poverenja prema karti koja sugeriše: "brak u kasnijim godinama", ili "riba - da, ali strelac - ne, nikako".... Smile)) Viđala sam to, nažalost, baš takve slučajeve ..
Šta mislite o tome?

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Pet Maj 27, 2011 9:30 pm

Ukratko rečeno, počinjem da sumnjam sledeće: Ako su vam se roditelji razveli - iz horoskopa ćete posle dubokog traganja (nekog "stručnog") kad-tad uspeti da "iscedite" i taj razvod (ma kako on možda delovao skriven u šumi aspekata i kuća).
Ako ste vlasnik poprilične telesne debljine - horoskop će negde na nekom stepenu to i pokazati Smile
Ako ste uspešni i imućni - sasvim sigurno astrolog to mora da nađe (iz drugog pokušaja, ako ne iz prvog Wink

Ako smo prošle godine dobili otkaz - onog trenutka kad (u nedostatku objašnjenja od sebičnog i pokvarenog direktora) - kada pogledamo u horoskop - neki saturn, uran, neptun ili pluton - će već nekako to "objasniti"... Nešto će negde biti "astrološki pomućeno", to je tako često.

Šta mislite...?

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Maj 27, 2011 9:39 pm

Mislim da bi dobar astrolog odmah video da su ti roditelji razvedeni.
I moji su. Pri čemu se u mom natalu jasno vidi, dok se u sestrinom ne vidi, tj. JA ne vidim, ali je prof. astrolog video.

Meni stoji brak nakon saturnovog povratka. Imam 29 godina i gomilu veza iza sebe. ne mislim da je i jedan bio pravi. naprosto, svaki je imao objektivne falinke zbog kojih su veze pucale...a znaš kako sam želela da se udam sa 23 godine !!! Uuuu, crkavala sam od želje, ali nije se dalo....ima neka viša sila. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Pet Maj 27, 2011 9:49 pm

Ok, ali meni "stoji" brak u 25-oj, a udala sam se prošle godine (31) Smile I stvarno volim i uvek sam volela tog čoveka. A on ne liči mnogo na opis "muža" iz moje karte. Čak i sama to vidim, a profesionalni astrolog mi je samo potvrdio da sam u pravu.
Ali nisu bitni ti sitni primeri, ni moji ni tvoji, ne mislim na to kad sve ovo kažem. Bitno je tu što se na kraju uvek ispostavi da se nađe neko -ALI- kad se promaši u prognozi. I na kraju krajeva, ako se više izgube svi argumenti - uvek se optuži loš astrolog i posle se traži drugi kojem se ukazuje jednako poverenje, dok najčešće konačno i taj drugi jednom ne "omane", pa treći.... I tako dalje, kao što rekoh - do osamdesete Wink

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Pet Maj 27, 2011 10:09 pm

milijana ::Ok, ali meni "stoji" brak u 25-oj, a udala sam se prošle godine (31) Smile I stvarno volim i uvek sam volela tog čoveka. A on ne liči mnogo na opis "muža" iz moje karte. Čak i sama to vidim, a profesionalni astrolog mi je samo potvrdio da sam u pravu.
Ali nisu bitni ti sitni primeri, ni moji ni tvoji, ne mislim na to kad sve ovo kažem. Bitno je tu što se na kraju uvek ispostavi da se nađe neko -ALI- kad se promaši u prognozi. I na kraju krajeva, ako se više izgube svi argumenti - uvek se optuži loš astrolog i posle se traži drugi kojem se ukazuje jednako poverenje, dok najčešće konačno i taj drugi jednom ne "omane", pa treći.... I tako dalje, kao što rekoh - do osamdesete Wink

meni su rekli pre godinu dana brak u kasnim godinama... ili nikada nece ni doci dobraka
izgleda da su pogodil....:
Very Happy Very Happy

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Pet Maj 27, 2011 10:23 pm

milijana,.. zašto ne postaviš kartu da i mi vidimo kad si se trebala udati...ja sam amater, ali ih ima ovdje koji bi to dobro tumačili...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Pet Maj 27, 2011 10:30 pm

Oprosti Milice što sam učitala tvoj horoskop u astrodienst i sada ga gledam kroz tranzite, jer vidim da se nas dve ovde najviše dopisujemo. Samo ću ti površno opisati šta ja vidim, kao "profi astrolog".
Evo ovako, kako stvari stoje "danas": uran ti se zalepio za merkur koji ti vlada dvanaestom i trećom kućom - tako da ti tu sigurno pravi ozbiljnih belaja. Pritom ti kvadratira mecec i to ne moram ni komentarisati. Usput ti saturn pravi opoziciju sa suncem i konjukciju sa marsom (i normalno da ti pravi priličnu tenziju). Neptun ti je u konjukciji sa natalnom venerom, a zna se da to donosi iluzije... Ovo su samo površna nabrajanja, ali mislim da je sasvim dovoljno... Hoću da kažem da: kada bih sada želela da astrološki pokažem kako mora da ti je jako teško u životu - vidiš i sama kako bih to jednostavno izvela.
Ali recimo da želim da ti pokažem da ti je ovih dana ustvari jako sjajno, evo kako ću to prikazati: Sunce ti pravi sekstil sa suncem i trigon sa natalnim marsom - vrlo lepo. Jupiter te ovih dana takođe veoma voli (=sekstil mesec, sekstil venera Smile Uran pravi trigon sa uranom - što ukazije na nove originalne mogućnosti i prilike koje se mogu dobro "patentirati".
Kao što vidiš - ima bukvalno svega (od najgoreg do najboljeg).
A gledaj sad kad pomerim vreme šta će ti biti za dve i po godine: saturn konjukcija jupiter (loše), uran konjukcija i sunce i mars (loše), pluton opozicija mesec, kvadrat sunce, kvadrat merkur (šta reći)... A opet: jupiter sekstil sunce Smile i saturn trigon mesec Smile i mars sekstil merkur i trigon mars... Smile
A sad kad uzmem "situaciju" za 5 godina, veruj da ću opet naći svašta..
Kad se umuti sva ova čorba ispostavi se da ti je: UVEK istovremeno i loše i dobro i to na svim životnim poljima - kad krenemo da drvimo sad o kućama i o stepenima.. I eto za svaki svoj uspeh imaćeš UVEK obrazloženje, kao i za svaki svoj bol i neuspeh.
Izvini što ja uzeh sad tvoju kartu, mogla sam uzeti i biločiju - isto bih našla Smile Uvek mnogo stvari u horoskopu i tanzitima "navlače" na dobro i uvek mnogo toga usputnog ne valja (do sledećeg meseca ili godine)
Počinjem ponekad stvarno sumnjati da nešto ovde ne miriši dobro Smile

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Pet Maj 27, 2011 11:06 pm

milijana sad si me bacila u dubiozu Basketball Basketball

a da gledamo i lepo i ruzno.. pa sta se desi scratch

dobra ti tema cheers

svidja mi se ... aj ti kao profesionali astrolog... kada cu ja ili on razkinuti sa ovim muskarcem iz sinatrije./// cheers

veliki pozdrav..
ema

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Maj 28, 2011 11:49 am

@ Milijana, ok je. Wink Moj natal je i postavljen da bi se moglo gledati u njega.

Moj stav je da svako od nas ima svoje natalne predispozicije (ono što je zacrtano u natalu) i da od toga pobeći ne možemo.
Samim tim mogu nam se nad natalnim planetama nameštati najbolji ili najgori tranziti, odradiće samo u onom domenu koji je natalno moguć.

Hipotetički, ako neko nema nat. predispoziciju da mu starda dete čak i ako se najgore aflikcije pete kuće nameste, dete će biti ok.

Takođe, moj stav je da je intuicija veoam važan saradnik astrologa. Onaj astrolog koji je nema neće biti ni uspešan u analizi niti u prognozi.
Intuicija je, uostalom, faktor koji pravi razliku između genija i izrazito inteligentnog čoveka- Ajnštajnove reči.

Zato se ja nad nekim lepim tranzitima ne veselim, a nad nekim ružnim ne plašim. I do sad, mnogo puta potvrdilo se tačnim. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Sub Maj 28, 2011 9:03 pm

Kad kažeš "predispozicije" ti ovde sigurno misliš na natalni horoskop - netaknut tranzitima , pa evo nešto i na tu temu.
Uzmimo u obzir da svako od nas ima: 10 planeta + kiron, severni i južni čvor, verteks, lilit, Part of fortune, Ac (Dc), Mc i Ic
= 20 bitnih simbola koji figurišu u natalnoj karti.
Tih 20 simbola je svaki u nekom znaku (znači 20 mogućih kombinacija osobina i karakteristika).
Takođe su svi oni u određenoj kući (= još 20 varijacija na temu)
Svaki od njih je ili iznad ili ispod horizonta (introvertnost i delanje iza paravana vs - ekstrovertnost i istaknutost) = + još 20.
Svaki od njih takode pripada ili levoj ili desnoj strani horoskopa (“sam svoj kovač sudbine” - naspram neminovnog uticaja spljašnjih okolnosti) = + još 20 dodatnih mogućnosti za tumačenje.
I još kad svemu ovome dodamo da u proseku svaki natalni horoskop ima oko 50 aspekata među: planetama, Ac, Vertexa.... (a ima ih najčešće i mnogo više) => dobijamo sledeću početnu računicu:

20+20+20+20+20+50 = 150

Dakle, MINIMUM 150 različitih potencijala (PREDISPOZICIJA) za samo jednu natalnu kartu! Mnogo, da se više ne može poželeti.
Uz to, uzmimo da je ljudski horoskop sveden na 6 osnovnih kategorija,a to su: ljubav, porodica, posao, novac, zdravlje i sopstveno JA.
Sve što nam padne na pamet uglavnom upada u neku od tih 6 grupa, znači…

Dobijamo sledeće: 150/6 = 25!

Dakle 25 potencijalnih tumačenja za svaku od ovih životnih kategorija! I to u samom startu i bez uticaja tekućeg kretanja planeta! To, ako ništa drugo (u 99%) slučajeva znači da će se natalne planete takođe "potruditi" da Vi istovremeno budete i srećni i nesrećni u ljubavi... i uspešni i neuspešni u poslu.... zdravi na jedan a bolesni na neki drugi način... i tako dalje.
Ne moram ni napominjati da ovde uopšte nisam uzela u obzir kojekakve dodatne detalje poput: zastupljenosti kvadranata, naglašenosti uglova, položaja juna, uklještenih (umetnutih) kuća, neaspektovanih planeta.... i tako dalje - što bukvalno širi priču do beskonačnosti dodavanja i dopunjavanja..
Odnosno - dalje je uglavnom na astrologu kako ume (i koliko mu se dozvoljava) da vama manipuliše. Jer Vi - čim ste mu seli preko puta, već mu šaljete poruku da vam nešto "škripi".... A na njemu je da otkrije da li je u pitanju: vaš prazan novčanik, briga zbog bolesti, muka zbog dece koja ništa ne slušaju, usamljenost zbog prijatelja koji vas zapostavljaju.. ili neuzvraćena ljubav.
On (ona) će Vam vrlo često reći već u prvih par sastanaka: "Draga moja, vidim da si ti toliko pravična i odvažna... Imaš energije i potencijala za mnogošta... Imaš visoku inteligenciju i neverovatnu intuiciju... Muškarci te žele, ali te se boje... Uspeh ti je zagarantovan, ali moraš imati mnoooogo strpljenja..."... - i slične dakažem – gluposti (koje svako voli da čuje).
Nakon tog "udvaranja" pokušaće da "pročačka" koji "sektor" kod vas najlošije funkcioniše…. A odmah za tim sledi: "Nije ni čudo, to mora biti saturn u prvoj....", to je “mars u opoziciji sa plutonom”… Ili neka slična oprobana parola.
Ja sam sad možda malo preterala, ali iskreno mislim da su u najboljem slučaju čitavih 99% astrologa ovako "koncipirani".
Mislim da je vrlo teško u svemu tome naći neku suštu istinu (ako je uopšte ima?)
Mislim da treba biti oprezan...
I misliti pretežno SVOJOM glavom, a ne horoskopom – koji vam servira neki stručnjak, koji vam se našao na dohvat ruke. I u krajnjem slučaju - u redu je ponekad možda izgubiti novac (na astro-seanse), ali ne i tu glavu... Wink

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  milijana taj Sub Maj 28, 2011 9:18 pm

Saro, baš bih učitala ovde svoju kartu što da ne, baš da vidimo, ali stvarno ne znam kako se to ovde učitava...
Emma, bez obzira na sve ovo što napisah, obećavam da ću ovih dana baš da pogledam uporedni horoskop tebe i tvog momka, što da ne... I nadam se da se nećeš ljutiti ako se to ne poklopi sa onim što ti o sebi i njemu znaš... Ja lično, mnogo znam o astrologiji uopšte, ali eto vidiš šta sam sad sve ovde napisla, pa možeš pretpostaviti da ni sama ne verujem da bih ti tu mogla dati neki koristan odgovor... Ali pokušaću,ako se i dalje slažeš, baš da probamo Smile
Moram sad ići, pa zato ne mogu da se ovog trenutka time pozabavim..

milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Maj 28, 2011 10:10 pm

Milijana, moj utisak je da ti sad ne veruješ u u astrologiju i da smatraš da ona ne funcioniše, da su pokalpanja slučajna i slično. Tačno je da istovremeno rade razni uticaji i da će neki preovladati.Ako je nekomeAscdent u Raku, sigurno dqa će biti bitni pre svega tranziti plantea na njegov Mesec od nekih drugih aspekata, kao i tranziti Meseca na natalne planete i sl. Postoje uvek prioriteti kojima se daje veći značaj.

Moja iskustva su sasvim drugačija, kad je u pitanju atsrologija i to me je i navelo da se njime bavim.Na početku sam i ja bila skeptična i to je dobro , ali vremenom sam se kako sam iše saznavala uvidela da ona radi, da ima smisla, da omogućaa da nolje sagledam sebe i ljude oko mene. Učila sam i učil a i sada i dalje učim i povezujem. Vrmenom sam naučila da sve bolje povezujem verovatnodogađanja sa tranzitima, pa jednostvno, sada dok pričam preko telafona sa drugaricom o njom trnutnom emotivnom razočarenju, ja već znam šta je do toga dovelo, a da još nisam otvorila kartu. U glavi mije da je njena Venera danas u kvadrtau sa njenim Mesecom i kad otvorim kartu vidim da je tačno tako.Pratim već godinama tranzite svih planeta Meseca, Sunca itd na svoj natal i dnevnik koji sam vodila u srednjoj školi, dok još nisam znala da povezujem sa astrološkim uticajima i da tumačim ih u potpuno mi se uklapa. Nema tu nikakvih odstupanja. Sva značajna događanja u potpunosti se ukapaju u moj natal i u skladu su bila sa tranzitima. Treba ih samo povezati pravilno i ko to zna taj će moći da protumači skoro svaki horoskop. Skoro, jer izuzetaka ima, u maloj meri, ali nađe se poneki izutak.

Moj savet je učite astrologiju iz knjiga, foruma, obraćajte pažnju na osnove, a onda povezujte sa iskustvom.Ko ne veruje, može da proveri, kako je Dupor to rekao -NE verujte, proverite- . Ja sam to učinila i evo me više od 20 godina u astrologiji uverena da ona funkcioniše. Ko ne želi da veruje ni ne mora, za njega i nije astrologija i bolje da provodi vreme na nekom drugom mestu nego, na ovom mom astrološkom forumu.Mi koji smo ovde imamo priliku da naučimo uvek nešto novo iz ove oblasti koje je stara više hiljada godina, koja je nekad bila samo za kraljeve, moćne ljudi, a sada je dostupna za svakog od nas. Astrologija pored znanja zahteva i dosta razmišljaja sinteze, stavljanja preimućstva na određene stvari, i nije čudo ako se neko ko je na početku pogubi, ali vremenom se i to da dovesti u red, ako se ima volja da se uči i razmišlja i tumači.
Milijana , stvarno bez tvoje natalne ja mislim svašta o tebi,da razvijam sumnje u ono što pišeš i zagovaraš, pa molim te postavi je da vidimo zašto je tvoj stav o astrologiji takav i iskustva takvo,a meni deluju nepovoljno. sunny sunny sunny

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Ned Maj 29, 2011 12:57 am, izmenio ukupno 3 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Sub Maj 28, 2011 11:02 pm

Citam ovu temu vec dva dana i evo prosto moram da se ubacim..Smile jace je to od mene...

Zanimljivu si temu pocela milijana, i svaka cast na hrabrosti,jer malo ko bi se usudio da u osinjak gurne ruku:)) i zbog tog cina imas respect od mene Smile mislim da je normalno sto ce mnogi da ovoj temi pridju s oprezom,ali smatram da samo delis svoje misljenje, svoje dileme sa nama. Sto je u redu! Treba da se sve stvari sagledaju iz vise ugla, i u redu je pricati o tome. Uostalom, u sve cuvene teorije i nauke, postojale su sumnje, i upravo iz takvih razmisljenja i sagledavanja i "sumnji" raznoraznih, stvorili su se razni pravci i definicije. nisam stekla utisak da "pljujes" po astrologiji, samo se prosto PITAS, a to je odlika jednog "nemirnog" i aktivnog mozga, a to je dobro..jer samo tako napredujemo..u bilo cemu..
Vidim da se razumes u astrologiju, a svako koga je to iole zainteresovalo,da makar nauci najosnovnije, ne verujem da moze da zaista misli lose astrologiji. Zato smatram da je ovo samo tvoja faza sagledavanja i eksperimentisanja iz drugog ugla, i zato svo ovo tvoje razmisljanje smatram zdravim.
Nova si ovde, i preporucujem ti da ostanes na ovom forumu,jer ljudi su divni ovde, i verujem da ce ti pomoci da nadjes odgovore na svoja pitanja Smile

sto se tice karte, udji na temu problemi, tu stoji objasnjenje kako da prikacis kartu..:)to bi trebala da uradis, jer ovde postoji pravilo da svakom clanu u potpisu stoji karta Smile

nadam se da ces dugo da se druzis sa nama.. Smile

pozzzzz

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Maj 28, 2011 11:27 pm

Dunja, moj utisak je sasvim drugačiji od tvog. Nekako suviše je skeptičnosti i lošeg iskustva iz Miljanine priče. Moj utisak je da ona i ne veruje u astrologiju. Miljane, da li sam u pravu? sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Maj 29, 2011 12:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Ned Maj 29, 2011 12:02 am

Astrotanja ::Dunja, moj utisak je sasvim drugačiji od tvog. Nekako suviše je skeptičnosti i lošeg iskustva iz Miljanine priče. Moj utisak je da ona i ne veruje u astrologiju. sunny

i ja sam dobila takav.. utisak.... Very Happy pa mi bilo cudno... pomislih mozda gresim.... ali NIKOGA NE NE ZELIM DA UBEDJUJEM NESTO....ILI DA MENJAM NECIJI STAV...

POZDRAV

EMA

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 4:58 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu