ZASTO LJUDI LAZU......?????

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

ZASTO LJUDI LAZU......?????

Počalji  EMA66 taj Sub Maj 28, 2011 10:55 pm

Uvek sam se pitala... zasto ljudi... lazu.... i verujem da ste i vi svi bili u zivotu prinudjeni da bar jednom nesto slazete...odnosno NE KAZETE ISTINU... MOZDA lepse zvuci Very Happy

u mom okruzenju dosta pogotovo na poslu.... Smile)) Very Happy

isto tako sam primetila... da postoje ljudi... koji hrolicno lazu... tj.. ne pricaju istinu.... pa sam dugo razmisljala zasto to rade... kada ce istina kad tad izaci na videlo...
kao sto postoje kleptomanija kao .. bolest... onda bi ovu kategoriju ljudi mogli staviti .. u jedan deo analize za psihologe..

koji aspekti ili koje planete... pokazuju ovakve ljude.. ljude koji su skloni manipulisanju .. lazima..koristoljublju... drugacijem predstavljanju sebe... Sad

pozdrrav

ema

ps. nadam se da nisam na pogresnom mestu otvorila temu.. a ako jesam.. onda cemo je prebaciti gde treba...

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: ZASTO LJUDI LAZU......?????

Počalji  Milica taj Ned Maj 29, 2011 12:29 pm

Uh, različiti su uzroci. Smile

Neko laže jer mu je loš moral i nema poštenja.
Neko jer je previše maštovit pa teško razdvaja maštu od jave.

Neptun, Merkur , serija tri i 12. kuća tj. kakve aspekte gradi vladar 12. je ono što se posmatra kod lažova.

Mogu da postavim jedan natal tipičnog lažova....pa da proanaliziramo ako želite. Wink

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Ned Maj 29, 2011 2:21 pm

Milica ::Uh, različiti su uzroci. Smile

Neko laže jer mu je loš moral i nema poštenja.
Neko jer je previše maštovit pa teško razdvaja maštu od jave.

Neptun, Merkur , serija tri i 12. kuća tj. kakve aspekte gradi vladar 12. je ono što se posmatra kod lažova.

Mogu da postavim jedan natal tipičnog lažova....pa da proanaliziramo ako želite. Wink

bilo bi dobro... da postavimo vise natala pa da prostudiramo....Smile))) Very Happy

smatram...da onaj ko laze..u stvari laze..PRE SVEGA SEBE....

POZDRAV

EMA

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sandra1970 taj Ned Maj 29, 2011 6:26 pm

Sunce govori o identitetu osobe, po nekom pravilu Sunce u drugoj kuci daje koristoljublje, ponekad i lazi. Takodje ukoiko je vladar prvog polja saturn onda imamo cisto koristoljublje. Takodje u opštim definicijama znakova mozemo videti da Jarac, Devica, Bik imaju tu losu manu. Kod riba takodje mozemo videti tu naglasenost ali u slucajevima kada je Sunce u drugoj kuci ili ako je Vladar saturn ili ponekad i neptun. Ovnovi, Jarcevi, Vodolija takodje imaju crtu lazi i koristoljublje, sem sto onu to gledaju kao normalnu stvar.

Sandra1970

Broj poruka : 6
Datum upisa : 29.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Maj 30, 2011 12:37 pm

Ovan je primpulsivan da bi lagao. Nema živaca da smišlja taktike zarad koristoljublja.
Jarac i devca- da.
Devica posebno jer su u znaku device i Jupiter kao generalni pokazatelj morala u izgonu i Venera je u padu.

Lažov:

devica/ribe
Vladar ascedenta Neptun i Jupiter
SO u devici
MO u ribama
----------------
Promenljiv kvalitet izrazito naglašen u karti.
VE u devici uz MO u ribama kao vladar 5.u 1. govori o tome da će osoba imati puno partnerki u životu i da će čak one njemu same dolaziti. Međutim, Kako je VE u padu u znaku device, a sam JU u ovnu dispozicijom ide na MA u izgonu, jasno je da ovaj čovek nema previše morala. Dakle, bio ne bio u braku/vezi, on se neće libiti da menja partnerke.
Kako je vladar 12. polja UR u 7. polju, jasno je da sve tajne i laži izbiju na površinu tj. u javnost. UR0SO nam govori da on sam ima potrebu da krije, a u svemu tome mu pomaže sesktil ove konjunkcije sa NE.
Dalje, vladar 3. polja je VE u devici, a vladar 9. polja je MA u izgonu što implicira da osoba sama, negde u sebi psihološki ukorenjeno ima potrebu za laganjem tj, nepravilnim, nemoralnim razmišljanjem. Pa kad na to dodamo JU sa lošom dispozicijom koji je čak na vrhu drugog polja- polja vrednosti (pa i moralnih), dobijamo jasniju sliku. Uz sve to ME je neaspektovan i bukvalno kao takav prima razne uticaje. Kako ga koja planeta zakači tranzitom, direkcijom, progresijom- biva njome obojen.

Dodajte dalja zapažanja. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Pon Maj 30, 2011 2:16 pm

ne delim misljenje da su device i jarcevi neki veliki lazovi (naravno uvek ima izuzetaka!) jer zaista sve ljude koje poznajem a rodjeni su u tim znacima su odgovorni i posteni.

mene interesuje, sta mislite o BLIZANCIMA kao lazovima, pre svega mislim na muskarce ovde? ja zaista nemam ni jednu drugaricu koja je imala posla s blizancima a da nije debelo lagana. skloni da vode duple zivote i sede na dve stolice. na svu srecu, ima ih vrlo povrsnih, pa se lazi lakse provale. a kad ih provalite pocnu da se ponasaju kao deca, u fazonu "uciteljice, nisam ja, on je!", sto je jos gore jer nisu u stanju da se ponesu muski.

takodje, imala sam prilike da se uverim da su muskarci ribe skloni zamagljivanju istine. ali i rakovi, koji kad kad vole da manipulisu drugim ljudima uzivajući u nabijanju osecaja krivice (to im je poslastica). mozda i strelcevi, mada bar umeju da ostanu muskarci...

u svakom slucaju, za mene su no1 blizanci. a ako zelite mogu da postavim kartu muskarca blizanac-skorpija koji me je lagao 3 godine, dok ja na kraju nisam uzela stvar u svoje ruke.

i da napravim razliku, postoje ljudi koji lazu iz zlobe, s losim namerama jer su losi ljudi a postoje i oni koji vas lazu i kupuju vreme jer su jednostavno ljigavi i nisu Muskarci.

malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Pon Maj 30, 2011 3:36 pm

malamo ::ne delim misljenje da su device i jarcevi neki veliki lazovi (naravno uvek ima izuzetaka!) jer zaista sve ljude koje poznajem a rodjeni su u tim znacima su odgovorni i posteni.

u svakom slucaju, za mene su no1 blizanci.

sunny ...nikad nisam čula da jarci i djevice lažu, to su tako odgovorni , pošteni, savjesni ljudi, njima to doista ne pristaje, nisam doživjela ni da škorpioni lažu, nikad nisam upoznala lažljivog strijelca, strijelcima je istina uvjek na jeziku, jako ih ja puno znam, svi su isti... Laughing

...svakako najlažljiviji znak je BLIZANAC, to sam vidjela sa svojim prijateljicama, trenutno sam okružena s tri blizanca, tri su prijateljice, koje u priči uvijek nešto dodaju, hvale se, ali i ja se neki puta pohvalim ali iskreno mislim da to što kažem zaslužujem, kad mi moje prijateljice-blizan. nešto lažu, čak je meni neugodno koliko su "prozirne" u tome... pa mislim reći ću im... pa opet kažem dovraga te blizačeve laži...mislim, odustajem da ne dovedem u pitanju prijateljstvo, mislim "prijateljstvo", ako oni mogu s nekim biti iskreni prijatelji...priželjkujem njihovu lepršavost i površnost u svemu... oni to govori da bi zabavili društvo, jer čovjek koji puno boravi u društvu, nastoji imati neku priču, sve se teme brzo potroše, pa mislim da oni i zbog toga lažu jer kompenziraju s željom da što duže ostanu u društvom...

vage su jako lažljive i opasno neiskrene, posebno muškarci...

Poslednji izmenio sara dana Pon Maj 30, 2011 7:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Maj 30, 2011 3:41 pm

Realno, glupo je generalizovati.
I ne može sunčev znak mnogo da kaže o laganju jer mu to nije u domenu simbolike.

Uzgred, znaš zašto jarčeve i device krasi pošast laganja tj. iskorišćavanja drugih ljudi?
Jer je u znaku device i jarca jupiter u izgonu i padu.

Naravno, sve zavisi od cele natalne karte. Sigurno je da postoje ultra poštene i device i jarčevi, kao i ribe i rakovi.

Postavi natal tog blizanca. Wink da vidimo šta je kod njega sve umešalo prste !

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Pon Maj 30, 2011 4:03 pm

naravno da ne treba generalizovati, apsloutno se slazem sa tobom.

evo ja sam vodolija-rak sa mesecom u devici i venerom u jarcu a zaista ne mogu za sebe reci da sam sklona laganju.

sto se tice blizanca, ovo je njegova karta pa pogledajte. mozda zbog neptuna u 2. nema realan sistem vrednosti, a ima zaista puno vodenih elemenata, dosta planeta u 8., uran u 12. (zbog toga mislim da ce kad tad te lazi da mu dodju glave).

inace, mislim da u dubini duse nije los covek ali je pi.. Surprised

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Maj 30, 2011 4:20 pm

Ako ti nije problem samo da nam kažeš u kom domenu je lagao.
Recimo, vidim sklonost duplim vezama.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Maj 30, 2011 4:23 pm

Uzgred, napisala sam šta se gleda kad je laganje u pitanju. Wink
Nemojmo o Mesecu i Veneri ako nisu vladari 3. , 9. ili 12. kuće. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Pon Maj 30, 2011 4:24 pm

Milica ::Ako ti nije problem samo da nam kažeš u kom domenu je lagao.
Recimo, vidim sklonost duplim vezama.

milice... ja sam milsila na njegovu natalnu kartu koja se nalazi u potpisu... ali je pak destrukvtivan.... da prica jedno.. a da se ponasa drugacije....

pozdrav

ema

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Pon Maj 30, 2011 5:17 pm

Milica ::Realno, glupo je generalizovati.
I ne može sunčev znak mnogo da kaže o laganju jer mu to nije u domenu simbolike.

Uzgred, znaš zašto jarčeve i device krasi pošast laganja tj. iskorišćavanja drugih ljudi?
Jer je u znaku device i jarca jupiter u izgonu i padu.

Naravno, sve zavisi od cele natalne karte. Sigurno je da postoje ultra poštene i device i jarčevi, kao i ribe i rakovi.

Postavi natal tog blizanca. Wink da vidimo šta je kod njega sve umešalo prste !

milice, to nije ništa ozbiljno, to je kod njih meni jako simpatično, uvijek imaju neke štoseve, takvi su blizanci, rakovima, jarcima, djevicama, treba malo šale, oni shvaćaju sve ozbiljno...

Poslednji put izmenio sara dana Ned Jun 05, 2011 3:24 pm, izmenio ukupno 2 puta

sara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Maj 30, 2011 6:37 pm

Nastade čitava zbrka! Very Happy

Ja sam pitala malamo da nam da smernice šta da gledamo u natalu koji je postavila.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Uto Maj 31, 2011 8:41 am

naravno, paralelne veze. malo laze nju, malo mene pa u krug. dok na kraju nije dolijao.
najgore od svega je to sto taj covek i dalje mene ne ostavlja na miru, tvrdeci kako "ne moze bez mene". uzas. a osecam da to i ovoj drugoj isto prica Laughing

kako god, nadam se da ce mu se sve ovim tranzitom saturna na uran u 12. kvadrat merkur u 9., obiti o glavu. tako da lazovu mogu samo da pozelim "srecan" i "uspesan" tranzit saturna kroz 12.polje Twisted Evil

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Uto Maj 31, 2011 3:31 pm

Ema... nekako nisam vidjela tvoj asc, nadam se da se ne ljutiš, više sam se orijentirala na tvoj stelij, pa ti si prava pravcata riba pogotovo što pored sunca imaš tu i mjesec, pošto smo se mi obrušili na blizance, pa rekoh da blizanci nisu prijatelji (malo sam otišla od teme), što stvarno i nisu, ali su zato pravi prijatelji vodeni znaci riba, rak, a pogotovo škorpion, bar sam ja tako doživjela, sco-koji su sposobni da regeneriraju-iscijele sebe i druge, pošto si ti po svom znaku ribe jako osjećajna i suosjećajna, dobro je da nešto imaš u blizancu, da ti daje lepršavost i lakoću misli...

sara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Uto Maj 31, 2011 4:51 pm

sara ::Ema... nekako nisam vidjela tvoj asc, nadam se da se ne ljutiš, više sam se orijentirala na tvoj stelij, pa ti si prava pravcata riba pogotovo što pored sunca imaš tu i mjesec, pošto smo se mi obrušili na blizance, pa rekoh da blizanci nisu prijatelji (malo sam otišla od teme), što stvarno i nisu, ali su zato pravi prijatelji vodeni znaci riba, rak, a pogotovo škorpion, bar sam ja tako doživjela, sco-koji su sposobni da regeneriraju-iscijele sebe i druge, pošto si ti po svom znaku ribe jako osjećajna i suosjećajna, dobro je da nešto imaš u blizancu, da ti daje lepršavost i lakoću misli...

sara... bas tako. mislim da podznak blizanci... daju.... pre svega razdraganost... i smisla za humor... pa makar to bilo i na moju stetu Very Happy

sve je to zivot.... cheers

pozdrav

ema

EMA66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sre Jun 01, 2011 11:34 am

malamo ::naravno, paralelne veze. malo laze nju, malo mene pa u krug. dok na kraju nije dolijao.
najgore od svega je to sto taj covek i dalje mene ne ostavlja na miru, tvrdeci kako "ne moze bez mene". uzas. a osecam da to i ovoj drugoj isto prica Laughing

kako god, nadam se da ce mu se sve ovim tranzitom saturna na uran u 12. kvadrat merkur u 9., obiti o glavu. tako da lazovu mogu samo da pozelim "srecan" i "uspesan" tranzit saturna kroz 12.polje Twisted Evil
On vara zbog nedostatka samopouzdanja. SA u 8. 0 SO sa Merkurom koji SA vodi u izgon i na sve to kvadrat od Marsa u ribama.
Izmešano, em traži idealno (što nikad neće pronaći), em mu fali samopouzdanja...a odaje utisak egocentrika, što i jeste. Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sre Jun 01, 2011 12:52 pm

bravo milice! cheers

upravo tako.

da li mislis da ce ga tranzitni SA 0 UR u 12. kvadrat Merkur u 9. nauciti pameti? makar malo.... cyclops

thanks flower

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Čet Jun 02, 2011 10:07 pm

.

Poslednji izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 2:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Formalhaut taj Čet Jun 02, 2011 10:22 pm

.

Poslednji put izmenio Formalhaut dana Ned Apr 22, 2012 2:54 pm, izmenio ukupno 2 puta

Formalhaut

Broj poruka : 225
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Jun 03, 2011 10:36 am

MARINA ::
Milica ::Ovan je primpulsivan da bi lagao. Nema živaca da smišlja taktike zarad koristoljublja.
Jarac i devca- da.
Devica posebno jer su u znaku device i Jupiter kao generalni pokazatelj morala u izgonu i Venera je u padu.

Milice, nemoj da ti posaljem Milijanu da ti kaze da je mars u vagi kukavica. Laughing Sta devica i jarac posebno!!?? Mozda sam danas nesto osetljiva zbog eklipse..heheh Vidim da si posle napisala da zavisi od celog natala-sto je JEDINO TACNO. Ovan jeste (cesto, ali ne uvek) impulsivan, tako da cu ti to oprostiti Razz , ali opet ne verujem kakvo je ovo generalizovanje.. Ja te cenim kao pametnu (bez ikakvog ulizivanja), i ovo cu stvarno pripisati slucajnom impulsu.
Naravno, ja sam impulsivni ovan tj. ovčica. Laughing Tako da...razumi me. tongue
Ma jasno, sve zavisi od cele karte. Ne može samo na osnovu položaja jedne planete da se tumači ko je kakav pa makar se radilo i o vladaru ascedenta.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Jun 03, 2011 10:44 am

MARINA ::Ako cemo o moralu devica vazi za jedan o najmoralnijih i najpostenijih znakova, ali kako znam lazove i iskrene osobe medju svim znakovima, ne pada mi na pamet da ocrnim, niti nahvalim, ijedan znak.
Moje iskustvo je da je npr. da je jedan blizanac-devica najiskrenija osoba koju sam upoznala u zivotu. Ima i mesec u ovnu, sto (po mojim zapazanjima) daje dosta iskrene osobe. Opet moze i neko s mo u ovnu da laze.. niko nije crn ili beo.
Taj moj primer iskrenog-merkur mu je dupli vladaoc, a nalazi se u blizancima. Po predrasudama koje kruze za jadne blizance-da su dvolicni i lazovi Mad on bi trebalo da je savrsen primer! Toliko o generalizovanju..
Po nekim principima trebalo bi da lazov ima loseg neptuna ili plutona sa merkurom, 3. 12.. sve je to ok, ali opet bi trebalo videti dispozitore nekog aspekta, i sve kompletno.

Ma bre, nema čoveka koji nije bar nekad nešto smuljao. Very Happy

Samo, postoje oni ljudi kojima je laganje stil života. Ne umeju drugačije. Ili, recimo, lažu samo u jednoj sferi.

Eno, baci pogled na kartu koju sam postavila na početku...lik, notorni lažov!
Laže stvari koje apsolutno ne mora. Npr.- završio ekonomiju, magistrirao i doktorirao na istoj, a ide okolo i laže kako je on dr tj. da je završio medicinu . Suspect Mislim, čemu to?

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Pet Jun 03, 2011 8:26 pm

haha sunny on garant kaže: ja sam doktor ali ono ekonomije niko ne čuje već svi misle da je on nekakav medicinar. hahahhahhhha
pošto se kod nas obično za lekar kaže doktor sunny sunny sunny

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Jun 03, 2011 10:19 pm

Vodolijica/Dragana ::haha sunny on garant kaže: ja sam doktor ali ono ekonomije niko ne čuje već svi misle da je on nekakav medicinar. hahahhahhhha
pošto se kod nas obično za lekar kaže doktor sunny sunny sunny
Što je najgore on i jeste doktor ekonomskih nauka, ali laže ljude da je završio medicinski fakultet- tim rečima. Very Happy
Kompleks neki...jer je potpuno nepotrebno to laganje.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:12 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh