So 90 Sa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

So 90 Sa

Počalji  libra_girl taj Sub Jun 25, 2011 9:53 pm

E ajde da vidimo,koliko vas se pati jos sa ovim aspektom?

Kvadrat Sunca i Saturna nije bas tako jednostavan - ti ljudi nekad znaju biti teski u svojim partnerskim vezama, pa iako svoje duznosti izvrsavaju besprijekorno, taj perfekcionizam ne izvire iz istinske ljubavi prema partneru, vec vise iz zelje da ga ucine nesamostalnim i ovisnim o sebi, posto duboko u sebi misle da nisu vrijedni ljubavi i da bez ogromnog truda tu ljubav nece moci zadrzati. Kod zena je nekad prisutna tendencija da svog partnera iskoriste za uspon na drustvenoj lestvici, no i one same mogu biti zrtve takvih muskaraca, koji ih nece istinski voleti, vec ce sa njima biti iz materijalnih razloga. Muskarac s tim aspektom, kako biva stariji, nekad postaje sve dzangrizaviji i kriticniji, a i sam preosetljiv na kritike i nesposoban da spontano izrazi svoje emocije. Kreativnost, igra, uzitak i veselje tu su onemoguceni, jer se osoba opsesivno plasi da ne pogrijesi, cenzurira svoje izrazavanje, emotivnu ekspresivnost, a oseca se ponekad nelagodno kada partner iskazuje preveliku spontanost na tim podrucjima, pa je rigorozna kritika tudjih emocija i stvaralackih dosega samo posledica rigorozne samokritike, kojom osoba samu sebe sustavno blokira.

Ponekad ovi ljudi mazohisticki trpe problematicne partnere, takvima i teze, jer misle da bolje nisu zasluzili, a uzroke takvog stava treba traziti u djetinjstvu, cesto puta kroz odnos sa vlastitom ocinskom figurom, pogotovo kada su u pitanju zene. Ako se osoba ne nauci opustiti, rezultat ce biti obavezno zahladjenje u njenoj vezi, koje ce se prvo pokazati na seksualnom planu. Osoba treba svesno shvatiti da savrsenstvo kojem tezi ponekad podrazumeava dosadnu sterilnost i da pocetak igre znaci da mora sici sa pijedestala, na koji je samu sebe postavila. Kroz razvijanje smisla za humor, romantiku, u kontaktu sa mladima, pa i zavodjenjem vlastitog partnera, makar veza trajala duze vremena, osoba ce svoja unutrasnja ogranicenja svesti na podnosljivu meru i za sebe samu, kao i za svoje bliznje. Sta vise, ulozi li svoj trud u pravom smeru, jednog dana moze postati izvrstan savetodavac za sve ljude, koji imaju slicne probleme.

Sa druge strane, partnerima ovih osoba nikako se ne preporucuje da otvoreno kritiziraju ljubavno umijece osobe, kao i njezine stvaralacke sposobnosti, jer na tom planu postoji velika osetljivost, koja moze dovesti do potpunog zatvaranja, pa i bega saturnovskog partnera iz veze, u kojoj se ne oseca sigurno.
Najvaznija lekcija na Saturnovom putu u tom smislu je oslobadjanje od razlicitih strahova – straha od gubitka, od poraza, od propasti, siromastva, bolesti, anonimnosti, bespomocnosti, starosti, sudbine...na taj nacin se umesto robova – korak po korak – odgajaju odgovorna i zrela ljudska bica, sposobna da izgrade zdravije drustvo, u kojem socijalna pravda nece biti samo fraza i prazno slovo na papiru u predizbornim obecanjima lazljivih politicara. Jer – ko je na vlast dosao sa strategijom nizeg Saturna, na isti nacin ce sa vlasti i otici, a tko se ipak drzao visih Saturnovih principa, nikad zaista nece izgubiti svoju unutrasnju snagu i mir, bez obzira koliko puta izgubio vlast na zemlji - to mu nece bitno naskoditi, samo ce ga postepeno i temeljito pripremiti za ciste prostore Uranskih ideja, u kojima ledeni vetrovi sibaju, ruse i raznose sve tvorevine, izgradjene na trulim temeljima nizeg Saturna.

'' Da biste naucili leteti kao orlovi, pre toga morate puno puta pasti, cak i sa velikih visina, a ipak ostati neozledjeni '' – to je poruka mudrog Saturna."

libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: So 90 Sa

Počalji  galaksija taj Pon Jun 27, 2011 5:06 pm

Ja imam natalno ovaj aspekt!Bas sam ga dobro osetila u zivotu i jos uvek osecam!!!!!!!!!!!!

galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jun 27, 2011 7:00 pm

Kako si ga osetila, opiši nam. Wink

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  galaksija taj Pon Jun 27, 2011 7:52 pm

Neznam odakle da pocnem,kroz velike probleme na poslu i borbu!dugogodisnju ocevu bolest i njeva hospitalizacija,ogranicenost samoizrazavanja i nemogucnost prepustanju zadovoljstvima,zivim disciplivano ko vojnik!Problemi u ostvarivanju partnerstva,par kratkih veza i to sa ozenjenim muskarcima,kompleksi nize vrednosti,kruti stavovi............za sve je kriv taj aspekt!

galaksija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  oneandonly taj Pon Jun 27, 2011 10:30 pm

Saturn nas ovde uci da moramo da budemo istrajni i strpljlivi... donosi ogranicenja u poljima kojima vladaju ove dve planete... Zahteva veliku psihicku snagu, svako mora da prodje i iskusi ovaj tranzit, jer zivot nije lak... Uz ovaj aspekt se odrasta i prihvata odgovornost za mnoge aspekte zivota. Napokon shvatamo sta smo do susreta ove dve planete do tada postigli, gresili...Eto, ukratko... Disite duboko, proci ce, naucicemo ako smo pametni nesto iz tog perioda dok traje ovaj aspekt.. Ovo je po meni nesto kao kada se Pluton nadje na ascedentu( tada dolazi do velike transformacije same osobe,npr. pocinje da menja svoje ranije stavove...). Ovde je samo malo drugacije, cini se da osobu svaka moguca situacija stopira, da postoji neka nevidljiva sila koja sputava samu osobu raznim izazovima koji mogu postati dosta frustrirajuci i protezati se unedogled.
Za utehu: ima mnogo tezih aspekata od ovog... Very Happy

oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 40
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  oneandonly taj Pon Jun 27, 2011 10:34 pm

Mala ispravka!!! Pisala sam o tranzitu Saturna u kvadratu sa Suncem Very Happy

oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 40
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jun 27, 2011 10:54 pm

galaksija ::Neznam odakle da pocnem,kroz velike probleme na poslu i borbu!dugogodisnju ocevu bolest i njeva hospitalizacija,ogranicenost samoizrazavanja i nemogucnost prepustanju zadovoljstvima,zivim disciplivano ko vojnik!Problemi u ostvarivanju partnerstva,par kratkih veza i to sa ozenjenim muskarcima,kompleksi nize vrednosti,kruti stavovi............za sve je kriv taj aspekt!

Gledam tvoj natal i čudim se. Nikad ne bih pomislila npr. da imaš probleme u vezama . MO u sedištu u 5. polju, ME vladar 7. u škorpiji, lepa VE u strelcu sa JU u biku koji je vodi u sedište.
Ja vidim problem u mo90pl, zatim PL u 7. i ME kao vladar 7. u škorpiji- tebi treba jako duboko vezivanje, a pošto imaš strah od toga podsvesno ulaziš u veze sa muškarcima za koje znaš da nikad neće biti tvoji i prema kojima znaš da ne treba da razvijaš tu duboku emociju koju možeš da osetiš.

Jesam u pravu?

Za ostalo da, posebno za oca i posao, štima.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jun 27, 2011 10:57 pm

oneandonly ::Mala ispravka!!! Pisala sam o tranzitu Saturna u kvadratu sa Suncem Very Happy
Meni je taj trnzit bio istovremeno i sa tranzitnim SA 90 MA, pošto su mi SO i MA u egzaktnoj opoziciji...period tuge, depresije i stravične potrebe za ljubavlju. Trajalo je samo mesec dana, ali je bilo strašno!

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  libra_girl taj Uto Jun 28, 2011 1:33 am

galaksija ::Neznam odakle da pocnem,kroz velike probleme na poslu i borbu!dugogodisnju ocevu bolest i njeva hospitalizacija,ogranicenost samoizrazavanja i nemogucnost prepustanju zadovoljstvima,zivim disciplivano ko vojnik!Problemi u ostvarivanju partnerstva,par kratkih veza i to sa ozenjenim muskarcima,kompleksi nize vrednosti,kruti stavovi............za sve je kriv taj aspekt!

Ovaj aspekt daje probleme sa ocem ili bolesnog oca...Kod mene je slucaj problema sa ocem,jer covek ima svoje planove za mene,a i ja teze podnosim autoritete,koliko god on mene izdrzavao ne mogu reci da je u pravu kad nije .A u vezi ostalog potpisujem svaku tvoju rec,isti problemi osecam se ko da sam baba neka ne znam da se opustim,suvise razmisljam,pesimisticki uglavnom.

Mislim da moramo bas da se borimo i da nista ne moze na laksi nacin da postignemo,moramo psihicki da ojacamo,da podignemo ego i da budemo malo vise optimisticni,tesko je...al mislim da samo tako mozemo prevazici !Smile

libra_girl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  galaksija taj Uto Jun 28, 2011 2:55 am

Milica ::

Gledam tvoj natal i čudim se. Nikad ne bih pomislila npr. da imaš probleme u vezama . MO u sedištu u 5. polju, ME vladar 7. u škorpiji, lepa VE u strelcu sa JU u biku koji je vodi u sedište.
Ja vidim problem u mo90pl, zatim PL u 7. i ME kao vladar 7. u škorpiji- tebi treba jako duboko vezivanje, a pošto imaš strah od toga podsvesno ulaziš u veze sa muškarcima za koje znaš da nikad neće biti tvoji i prema kojima znaš da ne treba da razvijaš tu duboku emociju koju možeš da osetiš.

Jesam u pravu?

Za ostalo da, posebno za oca i posao, štima.
Potpuno si u pravu!Merkur je toliko lose aspektovan kao vladar 7 da je tesko da cu i ostvariti brak ili neko partnerstvo.Vec godinu dana tranzitni saturn mi pravi dodatne probleme jer pravi kvadrat sa Mesecom i vrhom 5 polja!inace zdravlje mi je odlicno uprkos saturnu u 6 polju ali se celog zivota zdravo hranim ,treniram,bas vodim racuna o sebi!za probleme u partnerstvu sam sama kriva jer taj strah me nadvlada i zelim sve da oteram od sebe i vratim se samoci!

galaksija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Jun 28, 2011 9:01 am

Libra-giil, na sreću imaš dobro posatavljen Merkur, koji je vl. Ascedenta koji je u konjukciji sa Venerom u Vagi, a ona je dispoztor Merkura u Vagi, pa može da stvori i dobru komunikaciju sa okolinom, ako u to unosi takt, diplomatičnost, biranim rečima, prijatnim i lepim izražavanjem da postigne ono što želi. naglašenoist vage ukazuje da je bitno da nastojiš da stvoriš unutrašnju ravnotežu, mir, kako bi se bolje osećala i manje patila. Zbog Marsa u prvoj dobro bi ti došla i fizička aktivnost, posebno kretanje, šetnja, ili trčanje da bi se bolje osećala, izbacila negativnu energiju iz sebe.

Borbenost kou pominješ dolazi od Marsa u prvoj, koji istin amože nekada sa pokaže borbenost na rečima, ali Merkur to sv emože dovesti u red i naći meru, kada ne reguješ impulsivnom.

Interesantno je koliko ti težiš nezavisnosti, a data ti je ta da kažem zavisnost, tj uticaj porodice, oca na život. Da li si studirala, vidim da je Saturn u 9. u kvadratu sa Suncem i kako je proticalo, pretpostavljam da je Saturn tu doneo određene teškoće, probleme, ograničenja i sl.

Dobro je da Satutn nije u šestoj u kvadratu sa Suncem, jer je tu podložnost hroničnim bolestima velika i poznajem nekoliko osoba koje su teško bolesne, jednu vezanu za invalidska kolica, tako da je tu tek Saturn doneo nešto što je osobu omelo u njenom razvoju, napredku. Problem je bio i u tome što otac nije prihvatio da je osoba bolesna, tvdoglavo smatrjući da to nije ništa, pa u ranom stadijumu bolesti nije urađeno ono što bi sprečilo da se bolest dalje razvije.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

za Galaksiju

Počalji  mira taj Uto Jun 28, 2011 11:07 am

uprkos saturnu u 6 polju ali se celog zivota zdravo hranim ,treniram,bas vodim racuna o sebi!

Mislim da si takva upravo zahvaljujući Saturnu u 6.kući...disciplina!

mira

Broj poruka : 26
Godina : 45
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  libra_girl taj Uto Jun 28, 2011 2:45 pm

Astrotanja ::Libra-giil, na sreću imaš dobro posatavljen Merkur, koji je vl. Ascedenta koji je u konjukciji sa Venerom u Vagi, a ona je dispoztor Merkura u Vagi, pa može da stvori i dobru komunikaciju sa okolinom, ako u to unosi takt, diplomatičnost, biranim rečima, prijatnim i lepim izražavanjem da postigne ono što želi. naglašenoist vage ukazuje da je bitno da nastojiš da stvoriš unutrašnju ravnotežu, mir, kako bi se bolje osećala i manje patila. Zbog Marsa u prvoj dobro bi ti došla i fizička aktivnost, posebno kretanje, šetnja, ili trčanje da bi se bolje osećala, izbacila negativnu energiju iz sebe.

Borbenost kou pominješ dolazi od Marsa u prvoj, koji istin amože nekada sa pokaže borbenost na rečima, ali Merkur to sv emože dovesti u red i naći meru, kada ne reguješ impulsivnom.

Interesantno je koliko ti težiš nezavisnosti, a data ti je ta da kažem zavisnost, tj uticaj porodice, oca na život. Da li si studirala, vidim da je Saturn u 9. u kvadratu sa Suncem i kako je proticalo, pretpostavljam da je Saturn tu doneo određene teškoće, probleme, ograničenja i sl.

Dobro je da Satutn nije u šestoj u kvadratu sa Suncem, jer je tu podložnost hroničnim bolestima velika i poznajem nekoliko osoba koje su teško bolesne, jednu vezanu za invalidska kolica, tako da je tu tek Saturn doneo nešto što je osobu omelo u njenom razvoju, napredku. Problem je bio i u tome što otac nije prihvatio da je osoba bolesna, tvdoglavo smatrjući da to nije ništa, pa u ranom stadijumu bolesti nije urađeno ono što bi sprečilo da se bolest dalje razvije.

Draga Asto Tanja, bas tako borbenost je bas takva zbog tog Marsa,vecinom se borim recima i ponekad imam bas britak jezik,radim na tome sad da ne reagujem tako impulsivno,jer tako nehotice povredim ljude koji mi znace...
Studiram jos sad sam 2 god. i krenule su neke teskoce, prvu godinu sam dala pre roka,ali sad mi je bas zapelo. Ove godine ne ide bas sve najbolje,tako da sam se vise posvetila radu na sebi i prevazilazenju stvari.

libra_girl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  libra_girl taj Pon Okt 31, 2011 2:44 am

Draga Astro Tanja,dosla sam do zakljucka odkud potice ta zelja za nezavisnoscu i mislim da je tu umeo prste Lilith u strelcu Smile

libra_girl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Okt 31, 2011 11:38 pm

Draga Libra_girl, ne zaboravi i na Mc u Vodoliji koji takođe može podstaknuti težnju ka nezavisnosti i individulizmu. Smile sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Jan 09, 2012 8:40 pm

SO je prirodni vladar 5 polja, pa ovaj kvadrat mislim da cesto donosi ili zadrtost u ljubavnim odnosima, malo veza, malo ljubavi, pesimizam, osoba odustaje i pre nego sto je nesto zapocela jer se vec unapred vidi kao gubitnik zbog cega cesto propusta mnoge sanse, ili se oseca nevoljena, odbacena i usamljena..a uzasno zeli da bude priznata i cenjena ( jer je analogoja slicna SA u Lavu i odnosu 5. i 10. polja...) Obicno je SA taj koji truje SO, osoba nekako postaje sve hladnija i udaljenija...

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:08 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu