zašto BAŠ astrologija... ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

zašto BAŠ astrologija... ?

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Sub Jul 30, 2011 3:18 pm

Zašto vas je baš astrologija -ikad- zainteresovala?
Vidim ovde mnogo ljudi koje je astrologija veoma zainteresovala. I zaključujem da mnogo znaju i da su mnogo učili i istraživali o tome. Istovremeno, mnogi se bave poslovima i hobijima koji su daleko od proučavanja karaktera i karakteristika pojedinca (trgovina, knjigovodstvo, tehnika..) a opet pedantno tumače i poznaju slučaj: sunce u šestoj, Ic u ribama, lične planete iznad horizonta...
Šta je to što želite, volite i tražite u astrologiji? I šta očekujete zauzvrat?
Ja sam Ivana i moja prijateljica Dragana (koja je ovde postavila svoju kartu) mi je velikodušno pretpostavila svoj astro-nalog, da se ravnopravno njime služim i povremeno komentarišem postove, ovde, a takođe i postavljam teme...
Trudim se da to ne zloupotrebim. Pokušavam da na neka pitanja iskreno odgovorim i da (ako je moguće) - pomognem.
Ali moj natal i jeste baš takav: prema mojoj natalnoj karti ja jesam jedna ekstrovertna priroda, orijentisana *ka* ljudima, sa jasnom namerom da učestvujem, unapredim i pomognem da se nađu bolja, pozitivnija i prihvatljivija rešenja, za razne situacije. Moj "zadatak" prema mom natalu i prema mom osećanju (što je još važnije) i jeste baš taj - da pišem, da zaključujem, da savetujem... Mene je još u detinjstvu veoma zainteresovala pre svega psihologija i dugo sam bila deo ekipe koja je pružala SOS pomoć telefonskim putem. Prošla sam potrebnu obuku i bila najuspešniji član tog "telefonskog tima".
Neko drugi (i drugačiji) pružanje oslonca i podrške (i saveta) drugima, vidi kao opterećenje. Ja vidim kao opredeljenje. Mnogo brinem o svojima (porodica, prijatelji) i ispunjava me to, veoma.
Po profesiji, eto, ja nisam ni astrolog ni psiholog. Ali (važan) deo strukture mog posla jeste -rad sa ljudima- i moj prirodan afinitet ka tome, empatija i mogućnost da se lako poistovetim sa onim "preko puta", je mnogo doprineo da sam veoma uspešna i u onome što sada radim.
A što se horoskopa tiče, ja sam astrologiju prihvatila i proučila vođena upravo takvim, gorenapisanim, stremljenjima.
Zašto ste vi?
Zašto volite i pratite astrologiju i zašto vam znači? Šta vam to doprinosi i menja?
Šta vas je navelo da počnete da je proučavate i da, danas, toliko mnogo o njoj znate?
Mnogi ljudi ne veruju u astrologiju, zašto ste se vi opredelili da verujete?
Baš me zanima šta ostali misle..

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: zašto BAŠ astrologija... ?

Počalji  malkav taj Ned Jul 31, 2011 8:32 pm

Zašto vas je baš astrologija -ikad- zainteresovala? - igra slučaja
Zašto volite i pratite astrologiju i zašto vam znači? Šta vam to doprinosi i menja? - nemam neki specijalan odnos. doprinosi recimo nekom sirem vidjenju ljudske psihe.
Šta vas je navelo da počnete da je proučavate i da, danas, toliko mnogo o njoj znate? Mnogi ljudi ne veruju u astrologiju, zašto ste se vi opredelili da verujete? - ne znam mnogo o astrologiji, mozda sam malo upuceniji pocetnik. verujem u ono sto se pokazuje kao realno u praksi, a mislim da astrologija iuma prakticnu primenu u smislu da na osnovu natalne karte mogu da dodjem do nekih osnovnih karakteristika, predispozicija odredjene licnosti. a toliko me i interesuje.
al odgovaram kao na ispitu Very Happy

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Felikitas taj Pon Avg 01, 2011 12:28 am

Da bih razumela sebe confused ..ali nisam sasvim uspela, samo donekle Rolling Eyes Rolling Eyes

Felikitas

Broj poruka : 10
Datum upisa : 31.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Pon Avg 01, 2011 1:56 am

zanimljivi odgovori ... Smile dodaću još :
koje su to situacije u kojima smatrate da vam je astrologija pomogla?
da li ste (posle svega, kasnije) bili zadovoljni izborom koji ste napravili uz pomoć astrologije?
da li se za značajne i ključne životne odluke (brak, promena posla, preseljenje) oslanjate dobrim delom i na astro-prognoze i savete ili je astrologija kod vas rezervisana isključivo za "radoznalo istraživanje"?
ko ima kakvo mišljenje, baš me zanima...

Vodolijica/Dragana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Pon Avg 01, 2011 9:19 pm

ja sam iskljucivo u prici "radoznalo istrazivanje". volim da odlucujem sam i da snosim posledice bilo kakve odluke. ne volim generalno da trazim savete jer sta je dobro za drugoga ne mora da bude za mene i obrnuto, a i niko ne moze da se stavi u moju pricu, niti ja u njenu/njegovu.

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  biljana2341973 taj Pon Avg 01, 2011 11:25 pm

Vodolijica/Dragana ::zanimljivi odgovori ... Smile dodaću još :
koje su to situacije u kojima smatrate da vam je astrologija pomogla?
da li ste (posle svega, kasnije) bili zadovoljni izborom koji ste napravili uz pomoć astrologije?
da li se za značajne i ključne životne odluke (brak, promena posla, preseljenje) oslanjate dobrim delom i na astro-prognoze i savete ili je astrologija kod vas rezervisana isključivo za "radoznalo istraživanje"?
ko ima kakvo mišljenje, baš me zanima...
Bavim se astronumerologijom , pa sam pozelela da naucim i astrologiju.jeste mnogo obimna i ima puno da se uci i vezba ali je jako zanimljiva.pre 10-tak.god.bila sam kod astrologa i puno toga se ostvarilo do sada sto mi je rekla.tada nisam mogla da verujem za neke stvari koje mi je rekla da ce se ostvariti,ali kako je vreme prolazilo i izdesavalo se puno toga sto mi je rekla , sada u astologiju verujem puno.registrovala sam se na ovom forumu ,da bi naucila jos vise o astrologiji ali se jos uvek ne osudjujem da nekom tumacim kartu,ne zato sto ne zelim ,nego se plasim da ne pogresim ,jer sam jos uvek pocetnik...mada i ako bi pogresila u tumacenju , smatram da mi niko od vas ne bi zamerio , jer tu smo da ucimo,pomognemo jedni drugima.pa i ako pogresim ,zelim da me ispravite jer na taj nacin cu i nauciti pravilno da tumacim kartu.svi ste divni,citam vase tekstove redovno.veliki pozz.za sve vas.

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  AstroFortuna taj Pon Avg 15, 2011 3:55 pm

Najiskrenije, krenula sam u astrologiju kako bih ispitala sebe. Odatle je sve pocelo. Zanimalo me sta mi je to dato i kako to najbolje iskoristiti. Doduse, nisam se bas pretrgla slusajuci savjete astrologije, ali u svakom slucaju saznala sam dosta osebi, a potom i o drugim ljudima. Danas mi je mnogo jasnije kako odnosi funkcionisu, kako se pripremiti za neki tezi period koji dolazi, kako dozivjeti neke poraze u zivotu, kako izbjegavati stvari koje nisu dobre itd. isl.Ipak, za mene je astrologija i dan danas vrsta igre. Kao pravi Me u Blizancima, jako me zabavlja tumacenje necije natalne karte, narocito volim da trazim gdje se sta odrazilo u necijem zivotu, da kombinujem, trazim nove simbolike.. Sa druge strane taj poziv shvatam vrlo ozbiljno i kada mi neko pomene profesionalno bavljenje astrologijom, tu vec imam neko strahopostovanje, jos se ne usudjujem sebe zvati astrologom.

AstroFortuna

Broj poruka : 11
Godina : 36
Локација : Podgorica
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Uto Avg 16, 2011 3:36 pm

Lepo Smile Moram priznati da je i mene astrologija zainteresovala na prvom mestu kao - istraživanje radi istraživanja. Strašno je zanimljiva. Ali, usput, klonim se toga da se previše povodim astrološkim savetima dobijenih od drugih... Jednostavno - ne znate uvek (tačnije rečeno skoro nikad) da li ste "naleteli" na dobrog, na osrednjeg ili na lošeg astrologa. A provere nečije "stručnosti", na sopstvenom primeru, ponekad mogu skupo da koštaju.....Pored toga odgovorno tvrdim da je više od 50% astrlološkog tumačenja u sferi i "rukama" upravo - onog ko tumači. Tako da, ako planirate da donosite odluke u skladu sa tim šta vam astrolog "vidi" u karti, pobrinite se da taj astrolog za početak bude, ako je moguće, neko afirmisan. Ako ne, dobro je da u pitanju bude neko ko je bar pozitivan po raspoloženju i karakteru. A možda je najvažnije da - ne bude mnogo krut niti *definitivan*.
Hvala vam svima na odgovorima *
I.

Vodolijica/Dragana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EMA66 taj Uto Avg 23, 2011 8:53 pm

Vodolijica/Dragana ::Zašto vas je baš astrologija -ikad- zainteresovala?
Vidim ovde mnogo ljudi koje je astrologija veoma zainteresovala. I zaključujem da mnogo znaju i da su mnogo učili i istraživali o tome. Istovremeno, mnogi se bave poslovima i hobijima koji su daleko od proučavanja karaktera i karakteristika pojedinca (trgovina, knjigovodstvo, tehnika..) a opet pedantno tumače i poznaju slučaj: sunce u šestoj, Ic u ribama, lične planete iznad horizonta...
Šta je to što želite, volite i tražite u astrologiji? I šta očekujete zauzvrat?
Ja sam Ivana i moja prijateljica Dragana (koja je ovde postavila svoju kartu) mi je velikodušno pretpostavila svoj astro-nalog, da se ravnopravno njime služim i povremeno komentarišem postove, ovde, a takođe i postavljam teme...
Trudim se da to ne zloupotrebim. Pokušavam da na neka pitanja iskreno odgovorim i da (ako je moguće) - pomognem.
Ali moj natal i jeste baš takav: prema mojoj natalnoj karti ja jesam jedna ekstrovertna priroda, orijentisana *ka* ljudima, sa jasnom namerom da učestvujem, unapredim i pomognem da se nađu bolja, pozitivnija i prihvatljivija rešenja, za razne situacije. Moj "zadatak" prema mom natalu i prema mom osećanju (što je još važnije) i jeste baš taj - da pišem, da zaključujem, da savetujem... Mene je još u detinjstvu veoma zainteresovala pre svega psihologija i dugo sam bila deo ekipe koja je pružala SOS pomoć telefonskim putem. Prošla sam potrebnu obuku i bila najuspešniji član tog "telefonskog tima".
Neko drugi (i drugačiji) pružanje oslonca i podrške (i saveta) drugima, vidi kao opterećenje. Ja vidim kao opredeljenje. Mnogo brinem o svojima (porodica, prijatelji) i ispunjava me to, veoma.
Po profesiji, eto, ja nisam ni astrolog ni psiholog. Ali (važan) deo strukture mog posla jeste -rad sa ljudima- i moj prirodan afinitet ka tome, empatija i mogućnost da se lako poistovetim sa onim "preko puta", je mnogo doprineo da sam veoma uspešna i u onome što sada radim.
A što se horoskopa tiče, ja sam astrologiju prihvatila i proučila vođena upravo takvim, gorenapisanim, stremljenjima.
Zašto ste vi?
Zašto volite i pratite astrologiju i zašto vam znači? Šta vam to doprinosi i menja?
Šta vas je navelo da počnete da je proučavate i da, danas, toliko mnogo o njoj znate?
Mnogi ljudi ne veruju u astrologiju, zašto ste se vi opredelili da verujete?
Baš me zanima šta ostali misle..

ja sam se zainteresovala zbog njega i sebe naravno...
njega nisam mogla dobro da vidim pa mi to bilo cudno.. pa mi je astrologija dala objasnjenje... zasto je to tako

znam najbolje moj i njegov horoskop i niciji vise..
onda me je zaningteresovalo zasto ljudi uzimaju drogu.. prostitucija samoubistvno sve sto je meni neshvatljiva...

objasnjenje za moj tezak zivot i tesko detinjstvo odgovore mi je dala astrologija...

posto volim da gledam ljude i posmatram... njihove reakcije... psihologija bi mi bas legla ali sam otisla u brojeve... zbog ekonomske sigurnosti..
znam da saslusam svaciji problem i da pomognem ako je to u mojoj moci...

stekla sam i prijatelej preko ovog foruma... i upoznala dosta kvalitetne ljude koji su van moje branse.... Very Happy

nadam se da ce mi sledeca godina biti bolja i plodna

pozdrav
ema

EMA66

Broj poruka : 137
Godina : 50
Datum upisa : 27.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Raziel taj Sre Nov 02, 2011 3:06 am

Од малена сам читао књиге о астрологији. Илустрације типа

Spojler:

А највише је допринео такозвани ''Сановник''.

Негде на средини књиге налазила се илустрација с гомилом џиџа-миџа које су се простирале и простирале, баш као у једном сну који сам имао.

Од тада па на даље ја константно ментално путујем, откривам и истражујем... А и моје сестре су утицале на то Very Happy оне раде с астрологијом већ тридесетак година... тако да ми је пуна кућа астролошких књига, копираних и старих хороскопа... баш онако...библиотекарски мистично, што бих рекао... :]

У сваком случају астрологија БАШ зато што сам то ја. Не постоји другачија дефиниција, а фактори су многобројни. Може се рећи - љубав према животу, знању, мудрости, оптимизму и најбољој музици на свету!!! cheers

Raziel

Broj poruka : 11
Godina : 28
Datum upisa : 22.10.2011

Pogledaj profil korisnika http://www.mizuchi.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Primal taj Ned Nov 20, 2011 2:00 pm

Povezanost i veza izmedju okruzenja i coveka samog, makrokosmos u mikrokosmosu, covek, kao srediste svega, sustina bica svega. Beskonacna astrosimbolika. sunny Alhemija transfera svih energija u zlatnu suncevu energiju u astro krugu sa tackom koja je presek svih kuca. Mnogo stvari, uglavnom. Njena umetnicka komponenta.

Primal

Broj poruka : 1
Godina : 27
Datum upisa : 17.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 10:45 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics