analiza potencijala planeta 2: Koje su po vama najNEpovoljnije pozicije odnosno aspekti JUPITERA, u natalu i zašto?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

analiza potencijala planeta 2: Koje su po vama najNEpovoljnije pozicije odnosno aspekti JUPITERA, u natalu i zašto?

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Sub Avg 06, 2011 3:46 pm

Svi vole jupitera I love you
To je planeta blagostanja, ispunjenja, spasa i optimizma. On ukazuje na - "nečega mnogo", širi vidike, oslobađa i hrabri akciju i delovanje... On "čuva" kuću u kojoj sedi i planete sa kojima gradi lep aspekat. A čak i kad gradi loše aspekte - on ipak "ne zateže" situaciju do pucanja, razočarenja koja priređuje nisu gorka kao limun, a negativni raspleti koje može da potpomogne nisu crni kao ponoć i ne slute na totalno pomračenje i bezizlaz..
Jupiter je benefik, takvim se (opštenarodno) smatra i mnogi vole da ga bude što više.
Ipak, kao i svaka planeta i jupiter ima svoje "loše momente". On ume da ulenji, uspava... dozvoli da se u životu propuste neke važne šanse, ponekad iz čiste inertnosti i uverenja da je prilika bezbroj i da će ih (za)uvek biti... On hoće ponekad da - preuveliča - utisak čoveka da je previše velik i previše važan i da ga načini uobraženim i sujetnim.
Koji su to, po vašem mišljenju, najNEpovoljniji aspekti jupitera u natalu? Kada to jupiter "ne radi svoj pravi posao", odnosno - kada "krivi" sliku i pojedincu nanosi štetu i na koji način?
I poslednje, gde to jupiter u karti izražava na najbolji način svoju prirodu i kakvi su *idealni aspekti* koje treba da gradi da bi podstakao najbolje i najkvalitetnije osobine kod čoveka?

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: analiza potencijala planeta 2: Koje su po vama najNEpovoljnije pozicije odnosno aspekti JUPITERA, u natalu i zašto?

Počalji  malamo taj Ned Avg 07, 2011 4:20 pm

opet ja Very Happy , da prenesem utiske i na ovu temu, vodolijice tnx!
jupiter svakako jeste benefik, s tim sto smatram da ce tranzit jupitera ako i njegove aspekte ostetiti pre osobe kojima je jupiter vladar horoskopa u smislu da vlada licnim planetama (strelcevi u znaku ili na ac/u, ribe, osobe sa stelijumom u tim znacima, ili na dc/u). imam dve drugarice koje su strlelcevi i imaju jos koju licnu planetu takodje u strelcu, tako da mogu reci da tranzit jupitera jako deluje na njih. na mene slabo, vise sam saturnovski tip, ali evo nekoliko zapazanja-
moj jupiter je u skorpiji u 5., vladar je 6 i 10. trigon ac, trigon mc, sekstil mesec, kvadrat merkur.
obzirom da imam tako finu postavku 6 i 10, koje imaju istog vladara i u trigonu, mislim da je ovo uticalo na izbor mog obrazovanja, jer sam pravnik po profesiji (ako uzmemo u obzir da je jupiter vladar prava i pravde, neka me neko ispravi ako gresim). moj jupiter u trigonu sa ac-om i sekstilu sa mesecom kao vladarem tog ac-a, dao mi je druzeljubivu i veselu prirodu, a mozda mi jednog dana da i visak kilograma Very Happy , i ako sada imam suprotan problem. trigon sa mc-om, ciji je i vladar, valjda ce mi doneti neku finu karijericu..
jupiter u kvadratu sa merkurom doneo mi je ne bas tako opstimisticna razmisljanja, ali uglavnom kada se to samo mene same tice. u odnosu na svoj zivot umem da budem vrlo pesimisticna kad su neke stvari u pitanju (da ne zaboravim saturn kvadat venera iz prethodne teme), pa cak i ironicna. pretpostavljam da moze da donese i sumnjicavost ova postavka i ne neko preveliko verovanje u happy end, tako da smatram da kvadrat jupitera i merkura nije bas neka najsrecnija postavka u natalu.
osim toga, procitala sam da opozicija meseca i jupitera u natalu, moze da donese vece zelje nego mogucnosti. ja ovo nemam u natalu, ali eto, cisto da podelim i ovu informaciju..

malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: analiza potencijala planeta 2: Koje su po vama najNEpovoljnije pozicije odnosno aspekti JUPITERA, u natalu i zašto?

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Pon Avg 08, 2011 1:52 pm

Jupiter trigon Ac i sekstil sunce bi te verovatno i mnogo ranije načinio "korpulentnijom" i debljom osobom, ali iz tvog prethodnog posta (na drugu temu) kažeš da ti je sunce u trigonu sa saturnom, tako da mislim da je to odlična "protivteža" preteranom gojenju i da možeš biti mirna što se toga tiče (ikad) Very Happy
Što se kvadrata jupitera i ličnih planeta tiče, ne bih rekla da to može doneti pesimizam, niti "crne misli" bilo kog tipa... (za to su kod tebe moguće zaduženi ipak neki drugi aspekti?)... Tvoj kvadrat konkretno jupitera i merkura, po mom mišljenju pre donosi izvesnu - "prebrbljivost" i verovatno ponekad umeš prosto da sipaš reči bez prestanka i čak možda da ponavljaš jedno te isto, ali drugačije rečeno... alien
Kako god bilo, neka vrsta preteranosti u vezi sa razgovorom i komunikacijom kod tebe je sasvim verovatna. Da li je možda tvoj slučaj: beskonačno pričanje preko telefona sa drugaricama? Prepričavanje svega i svačega, ponekad ne mareći da li sagovornik zaista sluša i prati? bom
Preterano rasipanje rečima, predugačke rečenice, mnogo znakova interpunkcije... ? (ja imam kombinaciju jupiter konjukcija merkur, tako da znam kako to ume da deluje i koliko umem da prenaglašeno raspredam i brbljam, ponekad dok svi slušaoci ne popadaju od umora Wink ) Imaš li bujnu maštu?
Merkur je na neki način -neutralna- planeta koja poprima i povlači osobine onoga sa čim se nađe u kontaktu. Tako da znaš da je tvoj merkur sasvim sigurno oubličen tim kvadratom. I tvoja komunikacija je svakako "jupiterijanska", kao i tvoj način razmišljanja.

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Pon Avg 08, 2011 8:48 pm

Preterano rasipanje rečima, predugačke rečenice, mnogo znakova interpunkcije... ?
Laughing umrla sam od smeha! nemam taj problem u verbalnoj komunikaciji, nisam nesto preterano pricljiva, osim kada me nesto zaista motivise onda sklapam takve recenicne konstrukcije da ljudi oko mene ostanu zapanjeni a i ja sama, vrlo cesto Very Happy . inace sam tip koji ne brblja mnogo. ali zato pisanje... hahaha! obicno sklapam predugacke recenice i gubim se u njima, tako da onda procitam ponovo pa podelim u tri dela!
svakako je tvoja konjukcija jupitera sa merkurom mnogo srecnije resenje nego moj kvadrat, ali sigurno da donosi kitnjaste recenice, onako barokni stil sa previse objasnjavanja i pojasnjavanja, mada isto tako smatram da bi obzirom na ovu konjukciju ljudi trebali da se osete pozitivno u komunikaciji sa tobom, cavrljas ali onako rastereceno i sa dosta pozitivne energije (evo opet predugacke recenice! Smile ). ali to je lepo jer kakve su ti misli, takav ti je zivot flower

Što se kvadrata jupitera i ličnih planeta tiče, ne bih rekla da to može doneti pesimizam, niti "crne misli" bilo kog tipa... (za to su kod tebe moguće zaduženi ipak neki drugi aspekti?).... sad, za to je verovatno zaduzena ova aflikovana venera u jarcu, al necu to da mesam u ovu temu. Wink

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Avg 09, 2011 1:13 pm

Malamo, Jupiter u kavdratu sa Merkrom može doneti i sumnjičavost, skeptičnost, neada i da je sama osoba prevarena, a nekada da i je i ona sklona da malo blefira, prekriva istinu. O je aspekt koji je imala Indira Gandi i još neki političari poznati, ali jeuspešno koriste i drugi u profeisjama gde može biti malo ulepšane činjenice i data neka obećanja, ili pak da drugi daju obećanja, a da ih ne ispunjavaju. Vrlo je bitno proveravti činjenice i biti oprezan pri potpisivanju ugovora, dokumenata, pravnih dokumenta itd. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Uto Avg 09, 2011 1:41 pm

Da li Ju90Me i Ju180Me ddaju iste karakteristike?

Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 38
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Avg 09, 2011 1:56 pm

Slično deluju. Opozicije donose svesnost o postojećem problemu, a kvadrati mogućnost da se osoba sa njim suoči, aktivira se da to rešava, pa zato recimo Malamo piše da ona svoje duge rečenice skraćuje u više kraćih, odnosno u stanju je da radi na tome da koriguje nešto što piše, učini ga boljim. Naravno, da rešavanje nekog problema. nedostatak često omogućeno dobrim položajem signifikatora, koji pruža rešenje, ili izlaz. sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Uto Avg 09, 2011 3:50 pm

Malamo, Jupiter u kavdratu sa Merkrom može doneti i sumnjičavost, skeptičnost, neada i da je sama osoba prevarena, a nekada da i je i ona sklona da malo blefira, prekriva istinu. O je aspekt koji je imala Indira Gandi i još neki političari poznati, ali jeuspešno koriste i drugi u profeisjama gde može biti malo ulepšane činjenice i data neka obećanja, ili pak da drugi daju obećanja, a da ih ne ispunjavaju. Vrlo je bitno proveravti činjenice i biti oprezan pri potpisivanju ugovora, dokumenata, pravnih dokumenta itd. sunny

jao, kamo srece da umem da blefiram i prikrivam istinu, mnogo bi mi lakse bilo! Laughing . Obicno meme prevare, al gledacu da preusmerim ovu energiju u ovu drugu ekipu Indire Gandi i poznatih politicara ne bih li ispravno iskoristila sve cari jupitera u kvadratu s merkurom! Laughing

malamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  biljana2341973 taj Čet Avg 11, 2011 2:34 am

U podznaku sam strelac,jupiter mi je u 2.polje sto bi rekla okrenuta ka novcu, i ako mislim da mi pare nisu toliko bitne jer me one ne cine srecnom...mislim da je ovde dobra postavka jupitera u 2.polje i veliki trigon koji gradi jupiter sa plutonom u 10.polje tj.na samom mc-u.polje karijere, dobra postavka za sticanje novca,jedino sto jupiter gradi konjukciju sa marsom u 2.polje i ako je malo siri orbis pa daje da se novac tesko zadrzi.ne dopada mi se to sto se vise oslanjam na druge ljude tj.partnere , sto sam sebi dozvolila da partneri raspolazu sa novcem koji sam ja zaradila pa cak i sa sistemom mojih vrednosti....i ako imam aspekte da sama sticem i raspolazem i budem nezavisna jer mi je 2.polje u vodoliji.ne znam kako da tumacim jupiter trigon neptun ? ? ? venera kvadrat jupiter , mislim da mi daje neko nezadovoljstvo sto se mojih prihoda tice....inace sam kozmeticar ,imam svoj salon.Od prosle godine radim sama , jer nisam imala srece sa radnicama, a to moze potvrditi uran u 10.polje koji gradi kvadrat sa mesecom ,sto mislim da ne trebam raditi sa zenama kad je posao u pitanju ,mislim na svoj salon, jer sam dozivela veliko razocarenje..bila sam i vise nego korektna sa svojim radnicama, cak sta vise sa njima uvek uspostavila prijateljski odnos , i na kraju bila podkradena....ako sam bilo gde pogresila u tumacenju svoje karte slobodno me ispravite.veliki pozz.

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Avg 11, 2011 9:32 pm

BiljanaNeptun u 12, donosi puno tajni i plemenitu prirodu, ali često i tajne neprijatelje, nevidljive i skrivene, pa otuda ne retko neko u pozaditi pretlja, što se ne da uvek lako otkriti.

Opet saturn je u slučajnom sedištu, u semoj kući pa voli pravdu i iskrene odnose sa drugima, ali ume da donese i zahlađenje odnosa sa drugima nakon razočarenja. Imaš dobru intuiciju i snovi mogu ponekad da ta ukažu na ono što će se dogaoditi, pa obrati pažnju, kako bi razotkrila ono što drui skrivaju od tebe. To je Neptun u trigonu sa Merkurom. Da li si razvila veštiu da tumačiš svoje snove, ako nisi dobro bi bilo da se pozabaviš time. Neptun u trigonu sa Merkurom donosi da osoba nešto zna, a ne zna odakle to zna, ali i može da uči neka tajna znanja i dobro joj u proučavanju tajnih znanja. Smile sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  biljana2341973 taj Čet Avg 11, 2011 10:23 pm

Hvala draga TANJA , na odgovoru.Primetila sam kod sebe da neke stvari predvidim u napred i kad kazem svojim prijateljima ili mojim ukucanima, da ce se situacija odvijati tako ili ce se zavrsiti na taj i taj nacin ,zaista se tako i desi.kada upoznam nove ljude ,svakom prilazim kao najveci prijatelj,svi oni zele da se druze sa mnom , cak mi se i poveravaju i ako me vrlo malo poznaju...sto to kod mene nije slucaj.meni je potrebno puno vise vremena da steknem u nekog poverenje da bi se u potpunosti otvorila.sa svojim musterijama se druzim jer one tako zele,kazu da im prija moje drustvo,da pozitivno uticem na njih i dolaze kod mene u salonu nekada i samo na kafu...ali vremenom kako neke osobe bolje upoznajem,tacno znam sta misle i koliko su iskrene a sto si i sama rekla Tanja ,da ne znam kako i na koji nacin...kao da im citam misli.nisam do sada razvila vestinu da tumacim svoje snove.ne znam ni to kako bi mogla...retko kada ih zapamtim.DA LI TANJA MOZES DA MI PREPORUCIS NEKU KNJIGU O TUMACENJU SNOVA O PROUCAVANJU NEKIH TAJNIH ZNANJA? Volela bi i to da naucim.Pre nekih 10.god.kada sam bila na analizu kod astrologa rekla mi je zena da bi vremenom mogla postati i vidovita.pre dve god.sam pocela da se bavim numerologijom a sada ucim i astrologiju , privlaci me to i dopada mi se. HVALA TI TANJA PUNO.

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  AstroFortuna taj Pon Avg 15, 2011 3:10 pm

Ako govorimo o ,,negativnom'' djelovanju Jupitera, ja bih istakla prekomjernost. On u najboljim aspektima daje lakocu zivljenja i time izaziva uljuljkanost, uspavanost, inertnost. Dobra strana lijepo aspektovanog Jupitera - recimo kada je u trigonu sa Ve ili Mo jeste sto vam moze dati mogucnost da uzivate u svim lijepim osjecanjima, daje ushicenje, radost, puno prijatelja, zelju za znanjem. Medjutim, u svakom njegovom takvom djelovanju, ukoliko ne postoji ogranicenje dolazi do pretjerivanja, pa cemo cesto vidjeti ljude koji pretjerano uzivaju u svim blagodetima zivota, a da seza to nisu pomucili, sto nije dobro. Ukoliko je lose postavljen on moze umanjiti osjecaj za moral, a isto tako dati pretjerivanje u nekim stvarima, ali kod losih aspekata razivjaju se osobine kao sto je sebicnost,nekada pretjerana opterecenost moralnim kodeksima, pa je osoba ogranicenih vidika. Gdje je los Jupiter, ljudi cesto nemaju mogucnost sagledavanja stvari iz sire perspektive, jer on je sam po sebi sirenje.Recimo konj,Ju i Saturna moze prilicno ugroziti djelovanje Jupitera, umanjiti kapacitet srece, ali isto tako kroz taj aspekt, ukoliko je osoba usmjerena na duhovnost moze se steci velika mudrost, kroz svaku patnju i prebrodjenu krizu osoba je pametnija, izvlaci pouke.. Ako je to neko pretjerano opterecen materijalnim stvarima, on dozivljava veliki pad, razocarenje u ovom svijetu, osjecaj bezizlaznosti, stoga je jedino rjesenje okrenuti se duhovnosti. To znaci da kod inertnih osoba koje imaju jako lijepo postavljen Jupiter ,kod kojih nema dovoljno pokretaca u vidu kvadrata i opozicija ili mozda kombinacije razlicitih kvaliteta moze doci do potpune uspavanosti. Ako moram pomenuti neke aspekte, onda je to sigurno polozaj Jupitera u znaku Jarca i Djevice, koji nije pretjerano darezljiv, a kao negativni aspekt osim Ju konj,. Sa koji opet moze biti i pozitivan ukoliko se na pravi nacin iskoristi su kvadrati Ju prema So i Mo,jer mogu dati osjecaj superiornosti, podstaci aroganciju i prepotentnost, umanjiti osjecaj za druge ljude, stvoriti sebicnost i samodovoljnost.Mozda cak najjace djelovanje bi bilo ukoliko je to So u znaku Lava iako je tu jako, sa ovim kvadratom mislim da stvara dikatatore i jako teske ljude, previse ambicije. Dok bi Mo Jarcu ili Djevici koji je sam posebi malo hladniji sa 90 Ju donosi jos manje brige za ljude oko sebe, samozivost isl.... Nekad i razmetanje sopstvene intime i opterecivanje ostalih ljudi sopstvenim problemima....

AstroFortuna

Broj poruka : 11
Godina : 36
Локација : Podgorica
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Uto Avg 16, 2011 2:41 pm

Lose je kada Ju kvadrira Veneru, u zenskom horoskopu daje ozenjene muskarce, koji su skloni da daju obecanja da ce se razvesti, a nista od toga (aplikacija). Ovaj aspekt ima jedna moja prijateljica ( sa sve SO u 8. kuci) koja je 9 godina bila sa ozenjenim likom. Na kraju se on vratio svojoj zeni.

Ja imam Ve 180 Ju (ret)- separacija, Ju u 12, a vladar je 5. i 2..To mi je dalo:

1. sklonost ka rasipnistvu, od dinara pravim dva, a od dva trosim 5.

2.Kracu vezu sa muskarcem koji je stariji od mene (Ju), upoznali smo se na neobican nacin (Ju u 12), rekao mi je tada da je razveden, medjutim TEK SKORO sam sasvim slucajno saznala da je u tom periodu dok smo bili zajedno zvanicno bio u braku, ali je ziveo radvojen od zene neke dve ili tri godine pre nego je mene upoznao..Odnosno, oni su bili rastavljeni (separacija), ali je do sudskog razvoda doslo kasnije-dok sam se ja vidjala sa njim parnica je bila u toku (kacili su se oko zajednicke imovine).

3. Moj sadasnji partner takodje nije bio zvanicno razveden kada smo se upoznali, odnosno brakorazvodna parnica je bila pri kraju u tom periodu. Zvanicno su se razveli kada je meni i njemu bilo nekih dva meseca poznanstva. I oni su pre zvanicnog razvoda ziveli rastavljeni neke dve ili tri godine.

Znaci, ovaj moj retro Ju mi je dao dve slicne situacije..Na papiru zauzeti, ali razvode se..S tim sto je druga situacija bila cistija (znala sam da mu je razvod u toku, nije to krio od mene), a to sto je Ju u 12 aspektovan kako je aspektovan, opisuje ga kao nekoga ko zivi u dalekom inostranstvu. I sa njim je bilo upoznavanje na neobicnom mestu i na neobican nacin.

ALI..nije mi jasno sledece JU U ASPEKTU SA ASCEDENTOM:

Moj Ju pravi konjukciju sa asc. Imam i mnogo Vage u natalu, imam i tu hedonosticku Ve u Biku..Medjutim, ja nisam krupna, moj konfekcijski broj je 36, jedino sto nisam ravna kao daska, imam obline. Samo jednom u zivotu sam se ugojila, kada sam pocela da zivim sa (bivsi je) deckom, sa njim sam vise uzivala u hrani nego inace (on ima Mo u Biku)..Medjutim, taj moj "deblji" period je trajao nepunih godinu dana, ugojila sam se 7 ili 8 kg, ali to sam vrlo brzo i izgubila..A i nesto mi se ti kilogrami nisu ni primecivali, tako da ni to ne bih racunala.

A imam 29 godina..Mozda se kasnije raskrupnim, mada cisto sumnjam, posto sam povukla ocevu genetiku

http://i41.tinypic.com/34nrsys.gif

Poslednji izmenio jassna dana Uto Avg 16, 2011 2:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Uto Avg 16, 2011 2:45 pm

Zanima me jos nesto. Da li u mom natalu moze da se racuna konjukcija Pl i Ju u 12, jel postoji uopste ta konjukcija?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 12:49 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu