Zašto volite Strelce?

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zašto volite Strelce?

Počalji  Astrotanja taj Čet Nov 20, 2008 11:28 am

Imam svog Strelca, kojeg mnogo, mnogo volim. To je moj sin, Filip. Želela sam da bi dete bude rođeno u znaku Strelca i želja mi se ispunila. Very Happy Ne, nije bilo planiranja, već je tako ispalo , jer je vrh moje pete je u Strelcu, tu m je i Južni mesečev čvor , u četvrtoj..

Zašto Stelca, zbog njihove plemente prirode, dobrote, zbog duše koja je poput sveca, zbog jupiterovske širine, optimizma, njihove inteligencije, moralnosti, pravednosti. Zbog njihove širine, zbog njihove vedrine, njihove slobodomnog duha, njihove potrebe (viši tip) za znanjem, za napredovanjem. To mi je se dopada i blisko mi je.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Sub Nov 22, 2008 9:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zašto volite Strelce?

Počalji  LoSt_in_SpaCe taj Pet Nov 21, 2008 8:32 pm

Ja nazhalost ne delim ovu fascinaciju... Laughing
To je znak sa kojim se definitivno najmanje slazhem.

LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Sub Nov 22, 2008 7:36 am

LoSt_in_SpaCe ::Ja nazhalost ne delim ovu fascinaciju... Laughing
To je znak sa kojim se definitivno najmanje slazhem.

Jel' te smaraju strelci a ? Ili je nesto nedajboze gore ? Suspect

-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Nov 22, 2008 4:04 pm

Jer smo superrrrrrrrrr cheers

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Sub Nov 22, 2008 5:21 pm

Čarobnica ::Jer smo superrrrrrrrrr cheers

jupiiii Very Happy bounce flower

-menora-

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Darko taj Sub Nov 22, 2008 7:19 pm

potpisujem Carobnicinu recenicu Wink

Natal: http://www.fotorola.com/uploads/3a14be0335.gif

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zana taj Sub Nov 22, 2008 7:34 pm

Vec sam negde napisala da ne volim da generalizujem tek tako po znaku Sunca i sad ćete videti i zašto.
Elem, u mom životu su prisutne dve osobe sa Suncem u Strelcu, obe muške, jedan je prijatelj, a sa drugim sam porodično povezana. Usuđujem se da kažem da ih obojicu dobro poznajem i ono što im je zajedničko je da su obojica prilično nepouzdani, skloni preterivanju u svemu, a naročito je zanimljivo da obojica imaju veoma visoko mišljenje o sebi i elitisti su. Zanimljivo je i da su obojica imali snažnu želju da odu iz ove zemlje i bez ulaganja neke posebne energije ostvarili su je. Danas su veoma uspešni u svojim profesijama, mada često dolaze u sukob sa različitim ljudima, ali i u privatnom životu imaju probleme zbog nemogućnosti da se dovoljno i na kvalitetan način posvete porodici, jedan ozbiljnije, a kod drugog je situacija nešto malo bolja. Teško da bih mogla reći da imaju širinu, da su naročito tolerantni ili pravedni, jer su prvenstveno usmereni na sebe i kada bih po njima sudila Strelčeve bih zaobilazila u velikom lukom. Naravno imaju oni i svoje dobre dobre strane, koje pokazuju prvenstveno u odnosu na ljude koji su im bliski, dakle porodicu i prijatelje, kao što je ta opuštenost i vedrina i druženje sa njima je uvek prijatno, bar dok se ne povede razgovor o temama u kojima se mišljenja razlikuju.
Kad bi pogledali njihove karte videli bi da je Jupiter u obe dobro položen, ali naravno da su prisutni neki aspekti drugih planeta koji objašnjavaju zašto su takvi kakvi su. Laughing

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  LoSt_in_SpaCe taj Sub Nov 22, 2008 7:38 pm

Teško da bih mogla reći da imaju širinu, da su naročito tolerantni ili pravedni, jer su prvenstveno usmereni na sebe i kada bih po njima sudila Strelčeve bih zaobilazila u velikom lukom. Naravno imaju oni i svoje dobre dobre strane, koje pokazuju prvenstveno u odnosu na ljude koji su im bliski, dakle porodicu i prijatelje, kao što je ta opuštenost i vedrina i druženje sa njima je uvek prijatno, bar dok se ne povede razgovor o temama u kojima se mišljenja razlikuju.

Eto ga, slazhem se, takvo je i moje iskustvo sa njima... Cool

LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Nea taj Sub Nov 22, 2008 8:42 pm

Ja volim tu usmjerenost na sebe! Very Happy
Valjda zbog Venere u prvoj, koja je pomalo isto takva ... i zbog njenog trigona sa Suncima u tom znaku clown Smile

Nea

Broj poruka : 80
Godina : 47
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Nov 22, 2008 8:55 pm

Ja pridajem veliki značaj Suncu, pa otuda i takve postavke tema, koje se odnose na karakteristike sunčanih znakova.
Ovde sam pisala o osobama koje imaju Sunce u strelcu, rođenim u periodu Strelca i kako u svakoj astrološkoj literaturi o tome ima reči, jer zodijak je podeljen upravo po sunčanim znacimo, zašto onda ne komentarisati i davati mišljnje o tome.
Zana ako si pažljivi pročitala tekst o tolerenciji nisam govorila, ali generalno su veoma pravedni, teže poštenju,mada je to po meni dikutabilno, filozofsko pitanje šta je poštenje, ko je moralan i pošten, ali se za ovaj znak veže težnja ka tome.
Što se tiče sebičnost ja nju ne vezujem za Strelce, jer je ona manje- više prisutna kod svih predstavnika, posebno muških, čast izuzecima, koji su retki. Osim toga ovo nije forum samo za profesionalce, tako da su ovakve teme ono u čemu mogu da daju svoje mišljenje i učestvuju ljubitelji astrologije , kao i oni koji manje poznaju astrologiju. Ovakve teme upravo sam i postavila za njih.

Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Nov 22, 2008 9:15 pm

Strelčevi opraštaju, nisu osvetoljubivi i zlonamerni! Umeju biti sebični ali samo u meri kad shvate da im je komunikacija sa ljudima oko njih jednosmerna, onda se povlače i posvećuju se sebi.

Pravedni su, umeju da realno i objektivno sagledaju svet oko sebe. To što imaju vedrine u sebi i šire oko sebe nije mana već vrlina jer ljudima treba tako malo da se zaborave, makar na trenutak na loše, a Strelčevi svojom vedrinom tu mogu da pomognu - naše malo nekome je mnogo!

Odgovornost - ne rasipanje odgovornosti na sve strane, već tamo gde i kad treba! A i zavisi šta se podrazumeva pod tom odgovornošću - nisu skloni preteranoj brizi jer smatraju da je to gubljenje vremena i energije. Mišljenja su da čovek sam i jedino može sebi da pomogne! Pogotovu u situaciji kad se i petnih žila trude oko nekoga a taj ni prstom da makne da sebi učini bolje a očekuje od drugog - e onda Strelac odustaje!

Zana je čini mi se ljubomorna na svoje prijatelje Strelčeve koji su bez puno ulaganja stigli do inostranstva i uspešni u tome što rade. Koliko sam samo ja puta osetila ljubomoru i zavist svojih prijateljica a nisam bila uspešnija od njih, naprotiv!

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Darko taj Sub Nov 22, 2008 9:24 pm

Čarobnica ::Strelčevi opraštaju, nisu osvetoljubivi i zlonamerni! Umeju biti sebični ali samo u meri kad shvate da im je komunikacija sa ljudima oko njih jednosmerna, onda se povlače i posvećuju se sebi.

i ovo potpisujem Smile

nemojte samo da se pofajtate Laughing Wink

Natal: http://www.fotorola.com/uploads/3a14be0335.gif

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beskrajnost taj Sub Nov 22, 2008 10:44 pm

moja mama i sestra su strijelci, nisam odusevljena stim znakom.

beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 33
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zana taj Sub Nov 22, 2008 11:27 pm

Astrotanja ::Ja pridajem veliki značaj Suncu, pa otuda i takve postavke tema, koje se odnose na karakteristike sunčanih znakova.
Ovde sam pisala o osobama koje imaju Sunce u strelcu, rođenim u periodu Strelca i kako u svakoj astrološkoj literaturi o tome ima reči, jer zodijak je podeljen upravo po sunčanim znacimo, zašto onda ne komentarisati i davati mišljnje o tome.
Zana ako si pažljivi pročitala tekst o tolerenciji nisam govorila, ali generalno su veoma pravedni, teže poštenju,mada je to po meni dikutabilno, filozofsko pitanje šta je poštenje, ko je moralan i pošten, ali se za ovaj znak veže težnja ka tome.
Što se tiče sebičnost ja nju ne vezujem za Strelce, jer je ona manje- više prisutna kod svih predstavnika, posebno muških, čast izuzecima, koji su retki. Osim toga ovo nije forum samo za profesionalce, tako da su ovakve teme ono u čemu mogu da daju svoje mišljenje i učestvuju ljubitelji astrologije , kao i oni koji manje poznaju astrologiju. Ovakve teme upravo sam i postavila za njih.

Draga Astrotanja, ovo je tvoj forum i naravno da je na tebi da ga usmeravaš i oblikuješ kako želiš i ja to poštujem.
Samo posmatram to na drugi način i baš zbog ljudi koji su zainteresovani za astrologiju a ne poznaju je dovoljno, mislim da je veoma važno objasniti da položaj Sunca po znaku sam po sebi nije i ne može biti najvažniji faktor u astrološkoj analizi, da je svako od nas poseban na svoj način i da je naš karakter određen kombinacijom niza planetarnih uticaja. Dešava se da jedan ili dva snažana spekta promene celu sliku. Koliko će neka osoba biti istinski dobra i moralna zavisi od nekih drugih elemenata horoskopa mnogo više nego od položaja Sunca.

Naravno, ubuduće iz poštovanja prema tvom stavu neću učestvovati na ovakvim temama.

Pažljivo sam pročitala sve teme na kojima sam postovala, a napisala sam ovo za toleranciju zato što su ovi "moji" uvereni da su krajnje tolerantni a zapravo nisu uopšte Laughing

Zana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Sub Nov 22, 2008 11:37 pm

Astrotanja ::mada je to po meni dikutabilno, filozofsko pitanje šta je poštenje, ko je moralan i pošten,
upravo tako!
ali se za ovaj znak veže težnja ka tome.
Što se tiče sebičnost ja nju ne vezujem za Strelce, jer je ona manje- više prisutna kod svih predstavnika, posebno muških, čast izuzecima, koji su retki.
a i velika je razlika izmedju muskih i zenskih predstavnika znakova, ali sam primetila da su muskarci strelcevi narocito sebicni, ali nisu li svi?? Wink

mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zana taj Sub Nov 22, 2008 11:42 pm

Čarobnica ::
Zana je čini mi se ljubomorna na svoje prijatelje Strelčeve koji su bez puno ulaganja stigli do inostranstva i uspešni u tome što rade. Koliko sam samo ja puta osetila ljubomoru i zavist svojih prijateljica a nisam bila uspešnija od njih, naprotiv!

Nisam zaista, pa ja imam i strani pasoš i mogu da živim bilo gde na ovoj planeti i već sam živela u inostranstvu. Ovo sam navela kao pokazatelj dobro položenog Jupitera i kao primer tog nemira i potrebe da se ide dalje, u neke nove izazove i avanture.
I da ne bude nesporazuma, meni su obojica veoma dragi i prijatno mi je u njihovom društvu, baš se lepo zabavljamo kad se nadjemo, mada sam potpuno svesna svih njihovih vrlina i mana. Osim toga, poznajem i druge ljude sa Suncem u Strelcu. Samo sam htela da upozorim da je nezahvalno odredjivati karakter prema Sunčevom znaku.

Zana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Nov 22, 2008 11:54 pm

Zana ::
Čarobnica ::

Nisam zaista, pa ja imam i strani pasoš i mogu da živim bilo gde na ovoj planeti i već sam živela u inostranstvu. Ovo sam navela kao pokazatelj dobro položenog Jupitera i kao primer tog nemira i potrebe da se ide dalje, u neke nove izazove i avanture.
I da ne bude nesporazuma, meni su obojica veoma dragi i prijatno mi je u njihovom društvu, baš se lepo zabavljamo kad se nadjemo, mada sam potpuno svesna svih njihovih vrlina i mana. Osim toga, poznajem i druge ljude sa Suncem u Strelcu. Samo sam htela da upozorim da je nezahvalno odredjivati karakter prema Sunčevom znaku.

Ma ok je, raspravljamo, forum i jeste da se razmene i suprotstave mišljenja. Naravno da nas definišu i drugi aspekti. Opet mislim i da ta priroda Strelaca za stalnim izazovima i avanturama nije ništa samo po sebi loše, stvar je samo je li neko ko je u vezi s tim Strelcem da to prihvati ili ne. I ja sam Strelac pa nemam uvek potrebu za izazovima i avanturama, imala sam periode kad sam mesecima provodila na relaciji kuća-posao.

Kako bi moja baka rekla: "Drvo bez grane, čovek bez mane"

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Ned Nov 23, 2008 9:37 am

zasto ja skoro uvek prepoznam ko ima So u strelcu- zato sto u 99 % komunikacija i prilaz ljudima im je LJUDSKI ,otvoren,iskren,topao,zastitinicki,opusten,NORMALAN,radostan,neopterecujuci ... e sad druga je stvar sto ljudi vrlo tesko podnose tu kolicinu dobrote,optimizma i te istinske ljubavi prema samom coveku pa tako cesto ljudi ih proglasavaju "dvorskim ludama" neodgovornim ,neozbiljnim i da ipak se negde duboko krije neka vrsta nesvesne "zavisti" i "otpora" jer Boze moj kako neko uspeva da sa lakocom prolazi sve i svja ... a ustvari Strelac u sebi nosi onu pravu mudrost i ima tu snagu u sebi da sve preokrene ,da negativne okolnosti pretvara u pozitivne da ljude preokrene iz bedaka u radost ... a to jeste prava mudrost zivljenja ...

... i kada je neko opusten ON ZNA, ON JE SVESTAN , ON IMA RESENJE,ON JE SIGURAN,ON JE PRILAGODLJIV i ne plasi se nicega ... a strah uvek donosi brrr No

cyclops

...i sve ovo vazi i za ljude koji imaju jakog strelca u horoskopu

-menora-

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Pon Dec 15, 2008 8:56 pm

Strah - korijen nasilja

Neki kažu da na ovome svijetu postoje samo dvije stvari: Bog i strah; ljubav i strah su jedine dvije stvari. Postoji samo
jedno zlo ne svijetu: strah. Postoji samo jedno dobro na svijetu: ljubav. Nekada je zovemo drugacije: sreca, sloboda, mir,
radost, Bog, kako bilo. Meðutim, etiketa zaista nije važna. I ne postoji nijedno zlo na svijetu koje se ne može povezati sa
strahom. Niti jedno.

Neznanje i strah, neznanje zbog straha, otuda dolazi zlo, otuda dolazi vaše nasilje. Onaj tko je zaista nenasilan, tko je
nesposoban za nasilje, taj je neustrašiv. Jedino kada se bojite postajete ljuti. Sjetite se kada ste zadnji put bili ljuti. Hajde!
Sjetite se kada ste zadnji put bili ljuti, i potražite strah koji je bio iza toga. Što ste se bojali izgubiti? Što ste se bojali da ce
vam se oduzeti? Otuda dolazi strah. Sjetite se neke ljutite osobe, možda nekoga koga se bojite. Možete li vidjeti kako je
taj covjek, odnosno ta žena uplašen(a)? Stvarno je uplašen(a), zaista. Zaista je uplašen(a) jer se inace ne bi ljutila. Na
kraju krajeva postoje samo dvije stvari: ljubav i strah.

U ovim duhovnim vježbama želio bih ostati na ovakvom nacinu izlaganja, bez ustaljenog rasporeda, krecuci se od teme
do teme, i vracajuci se na njih iznova jer to je nacin na koji cete zaista moci shvatiti ono o cemu govorim. Ako vam
žaruljica ne zasvijetli prvi put, mogla bi zasvijetliti drugi put, i ono što je nejasno za jednu osobu može postati jasno za
drugu. Imam razlicite teme, ali sve govore o istoj stvari. Nazovite to svjesnošcu, ljubavlju, duhovnošcu, slobodom, ili
buðenjem, bilo kako. To je u biti jedna te ista stvar.

Anthony De Mello

-menora-

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ArijeL taj Uto Dec 16, 2008 12:59 am

menora, odlicno si ovo opisala...i baš zbog te njihove ljudskosti ih volim...

moj dečko je dupli strelac...i da znaš, istina je da mnogi ljudi strelcevima zavide na njihovoj lakoći uspostavljanja kontakta i na ogromnom optimizmu, npr. primjetila sam da dečku mnoge kolege sa fakulteta zavide zato što se ne trese ni pred jednim profesorom, što priča sa njima opušteno, na ravnoj nozi, polemiše, diskutuje... naravno, strelac ima poštovanja prema drugima, ali strahopoštovanja ne, to nikako Very Happy

uvijek sam ih voljela...sunce im pada u moju 5, pa zbog toga Like a Star @ heaven

ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 31
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Uto Dec 16, 2008 9:29 am

ArijeL ::menora, odlicno si ovo opisala...i baš zbog te njihove ljudskosti ih volim...

moj dečko je dupli strelac...i da znaš, istina je da mnogi ljudi strelcevima zavide na njihovoj lakoći uspostavljanja kontakta i na ogromnom optimizmu, npr. primjetila sam da dečku mnoge kolege sa fakulteta zavide zato što se ne trese ni pred jednim profesorom, što priča sa njima opušteno, na ravnoj nozi, polemiše, diskutuje... naravno, strelac ima poštovanja prema drugima, ali strahopoštovanja ne, to nikako Very Happy

uvijek sam ih voljela...sunce im pada u moju 5, pa zbog toga Like a Star @ heaven

Arijel drago mi flower ... e vidis i ti si ovde rekla jos jednu od kljucnih stvari - postovanje a ne STRAHOpostovanje ... jer svi ljudi jesu jednaki bez obzira na "etikete" koje nose sa sobom ( sada me podseti kako se jedna zena obratila doktorici sa gospodjo a ona ce njoj - ja nisam gospodja ja sam DOKTOR - lele koja gordost affraid ... )
...napravi malo mesta u tu 5 kucu evo ulecem flower
I love you

PS i kao svaki "pavi strelac" volem da delim sa svima pa ako se nekome ucini interesantnim neka cita ovo :
http://www.val.hr/php/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=225

-menora-

Nazad na vrh Ići dole

zasto volim strelce?

Počalji  Zorica taj Uto Dec 16, 2008 3:05 pm

Moj sin Alex je strelac rodjen 29 novembra . Mnogo ga volim i sa njim nikada nije dosadno. On je perpetum mobile i ima nepresusnu energiju. Nije zlonameran, ima jako dobro srce ( Valjda na mamu...hi... Evil or Very Mad) , dao bi sve za prijatelje. Kao mali je imao problema sa kukovima i prosao je niz opasnosti ali se uvek izvlacio zahvaljujuci Bogu dragom. Sada je veliki decko koji voli jako zivotinje ( zavrsio je srednju veterinasku skolu) i sada je na fakultetu. Jednu stvar sam naucila, s njim nemozes nikako losim ili naredjivanjem, samo diplomatijom i ljubavlju. Ja sam srecna zbog moje dece jer su zaista dobri i posteni momci. Bog me je nagradio mojim stelcem i rakom... videcemo kakva ce biti ova bebica koja treba da se rodi. Very Happy

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ArijeL taj Uto Dec 16, 2008 8:00 pm

-menora- ::

Arijel drago mi flower ... e vidis i ti si ovde rekla jos jednu od kljucnih stvari - postovanje a ne STRAHOpostovanje ... jer svi ljudi jesu jednaki bez obzira na "etikete" koje nose sa sobom ( sada me podseti kako se jedna zena obratila doktorici sa gospodjo a ona ce njoj - ja nisam gospodja ja sam DOKTOR - lele koja gordost affraid ... )
...napravi malo mesta u tu 5 kucu evo ulecem flower
I love you

PS i kao svaki "pavi strelac" volem da delim sa svima pa ako se nekome ucini interesantnim neka cita ovo :
http://www.val.hr/php/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=225

hehe, ima mjesta uvijek sunny
i moj dečko voli sličnu litearturu

ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 31
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  -menora- taj Sre Dec 17, 2008 5:09 am

bounce Ariel pozdravi ga