"real life"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

"real life"

Počalji  malkav taj Sre Okt 26, 2011 7:05 pm

Glavna preokupacija, gde najviše provodite vremena i ono što vas najviše okupira u životu kroz natalnu kartu. Centralna tačka. Samo jedna stvar:).
Kod mene, pokušavanje trazenja smisla, sebe i nečega što bi me okupiralo, zadovoljavalo, dok sam u ovoj formi.
Karta - sunce u blizancima u 12 kuci u konjukciji sa venerom, kvadratu sa mesecom u devici u 4 kuci i opoziciji sa neptunom u 6 kuci. Jedna vrlo vesela priča:).

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: "real life"

Počalji  alea taj Sre Okt 26, 2011 9:49 pm

malkav ::Glavna preokupacija, gde najviše provodite vremena i ono što vas najviše okupira u životu kroz natalnu kartu. Centralna tačka. Samo jedna stvar:).
Kod mene, pokušavanje trazenja smisla, sebe i nečega što bi me okupiralo, zadovoljavalo, dok sam u ovoj formi.
Karta - sunce u blizancima u 12 kuci u konjukciji sa venerom, kvadratu sa mesecom u devici u 4 kuci i opoziciji sa neptunom u 6 kuci. Jedna vrlo vesela priča:).

Pa, evo da ti odgovorim ja, posto se nadjoh u slicnoj prici.
Za razliku od tebe, ja sam dupli Strelac, SO mi je takodje iza ASC kao i MO u 12. ali ja imam NE0ASC.
To trazenje sebe, potice od te pune 12. ali i sto ti je vladar ASC takodje u 12.
Ovako jak uticaj serije 12 kao i NE, daje da osoba ponekad ne zna ni gde je posla ni odakle je dosla.
Ali, mislim da to ne treba da nas obeshrabri...naprotiv!

Pored NE potrebno je gledati i JU, a on je u 12 kod svoje kuce, i tebi pravi 120 MO a to je jedan od najpozeljnijih aspekata u karti.

Mogu ti reci da ja cesto volim ovaj segment sebe, i da kazem, sama sa sobom se osecam kao kod kuce.
Meni, valjda zbog te jake serije 12. JU i NE samoca ne pada toliko tesko ( mislim kod mene je u pitanju da ja imam potrebu da se osamim, mada sam uglavnom stalno okruzena ljudima, i nisam samotnjak niti mizantrop, vec uzivam kada radim nesto sama ).
Recimo, u simbolici moje karte, sa takvim Strelcem, vladarem JU u Vodoliji koji ima 60 ASC, SO i NE i sa SMC u 1. meni je sudjeno u ovom zivotu da se stalno bavim sobom, da sebe samu stalno analiziram, preispitujem, unapredjujem, i da puno, puno ucim! Danas je to astrologija, sutra ce biti nesto drugo...moja je sreca sto sam Strelac jer je njemu ucenje, mudrovanje i saznavanje prirodno, narocito kada je zreliji, onda ima potrebu da skita i luta ali u duhovnom smislu.
Smisao mog zivota sam nasla u ovoj recenici:

Smisao mog zivota je da se razvijem u najbolje moguce ljudsko bice!

Tako da, sada kada sam definisala svoj cilj, nije mi tesko vise ni da idem ka njemu.
Nevolja nastane onda kada ne znas sta hoces i sta zelis u zivotu, mada sa ovakvom serijom 12. ne treba bezati na povrsinu, vec hrabro zaroniti u sebe... Embarassed

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Čet Okt 27, 2011 6:54 pm

alea ::
...moja je sreca sto sam Strelac jer je njemu ucenje, mudrovanje i saznavanje prirodno, narocito kada je zreliji, onda ima potrebu da skita i luta ali u duhovnom smislu.
Smisao mog zivota sam nasla u ovoj recenici:
Smisao mog zivota je da se razvijem u najbolje moguce ljudsko bice!
Tako da, sada kada sam definisala svoj cilj, nije mi tesko vise ni da idem ka njemu.
Nevolja nastane onda kada ne znas sta hoces i sta zelis u zivotu, mada sa ovakvom serijom 12. ne treba bezati na povrsinu, vec hrabro zaroniti u sebe... Embarassed
sunny ...slažem se s tobom alea u potpunosti, treba definirati svoj cilj-smisao i nikad bez njega živjeti... učenje i životna filozofija je strelcima svojstvena...koji za mnoga životna pitanja traže odgovore i u duhovnopsti...
malkav, s obzirom da je tvoj ME u 12. ja mislim da ti pretjerano razmišljaš (kako bi se reklo) o "niočemu", a pošto je ME u biku, da se isto tako pitaš koliko je to za tebe "korisno", znači da svoje razmišljanje trebaš materijalizirati u neki posao tj. pretvoriti ga u Laughing korisnost...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Pet Okt 28, 2011 6:38 pm

[quote="alea"]
Meni, valjda zbog te jake serije 12. JU i NE samoca ne pada toliko tesko ( mislim kod mene je u pitanju da ja imam potrebu da se osamim, mada sam uglavnom stalno okruzena ljudima, i nisam samotnjak niti mizantrop, vec uzivam kada radim nesto sama ).

ovo zvuči poznato:). mada mi se više sviđa tvoja škorpijsko strelčeva kombinacija u 12 kući od mojih blizanaca i bika.

Smisao mog zivota je da se razvijem u najbolje moguce ljudsko bice.

neka je sa srećom:).

pozz tebi i drugom strelcu.

malkav

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sub Okt 29, 2011 9:49 am

ovo zvuči poznato:). mada mi se više sviđa tvoja škorpijsko strelčeva kombinacija u 12 kući od mojih blizanaca i bika.

Pa, meni nista u sustini i nije problem osim cinjenice da mi je MO u padu i u 12 p, pri cemu je dispozitor SA u izgonu u 7. Rolling Eyes ....to mi je vise nego dovoljno za sve teske aspekte koji postoje..ali aj, sve ima i svoje dobre i lose strane. Zato je tu SO 60 JU ( inace, meni je jak uticaj SO na ASC jer su u istom znaku i 6* orbis ) da mi zivotu da optimizma flower

Kako ti osecas ovaj SO0VE 90 MO?
Gde ga pronalazis, u cemu? Neutral

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Ned Okt 30, 2011 4:36 pm

Pa, meni nista u sustini i nije problem osim cinjenice da mi je MO u padu i u 12 p, pri cemu je dispozitor SA u izgonu u 7. Rolling Eyes ....to mi je vise nego dovoljno za sve teske aspekte koji postoje..ali aj, sve ima i svoje dobre i lose strane. Zato je tu SO 60 JU ( inace, meni je jak uticaj SO na ASC jer su u istom znaku i 6* orbis ) da mi zivotu da optimizma flower

Ranije sam to mnogo vise osecao. Ima jedan delic mene koji obozava da me unistava iznutra, neka ekstremna kolicina samokriticnosti, da ne kazem samomrznje. to bi mogao da bude mesec u devici u 4 kuci. kao klinac sam imao problema sa prilagodjavanjem jer sam bio poprilicno izolovan klinac u svom svetu (sunce 12 kuca). jedan deo mene je tezio da se uklopi u okruzenje, trazio paznju, potvrdjivanje i kako to nije islo imao sam razno raznih slomova u smislu samomrznje i pokusaja uklapanja kroz ekstremne oblike ponasanja. kada jos tu dodam da je u celu pricu upleten i neptun i da sam ljude posmatrao krajnje nerealno bilo je tu svega i svacega. cini mi se da sam samog sebe prihvatio tek pre par godina, koliko toliko postao svesniji realnosti i od tada nemam nesto izrazenih sukoba sto se toga tice. valjda je doslo do toga da se od kako sam promenio sliku o svom identitetu, primarnim stvarima u zivotu, onome sto me ispunjava, emotivna strana smirila. ili primirila:).
kako ti osecas ne na asc?

malkav

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Ned Okt 30, 2011 9:45 pm

malkav ::

Ranije sam to mnogo vise osecao. Ima jedan delic mene koji obozava da me unistava iznutra, neka ekstremna kolicina samokriticnosti, da ne kazem samomrznje. to bi mogao da bude mesec u devici u 4 kuci. kao klinac sam imao problema sa prilagodjavanjem jer sam bio poprilicno izolovan klinac u svom svetu (sunce 12 kuca). jedan deo mene je tezio da se uklopi u okruzenje, trazio paznju, potvrdjivanje i kako to nije islo imao sam razno raznih slomova u smislu samomrznje i pokusaja uklapanja kroz ekstremne oblike ponasanja. kada jos tu dodam da je u celu pricu upleten i neptun i da sam ljude posmatrao krajnje nerealno bilo je tu svega i svacega. cini mi se da sam samog sebe prihvatio tek pre par godina, koliko toliko postao svesniji realnosti i od tada nemam nesto izrazenih sukoba sto se toga tice. valjda je doslo do toga da se od kako sam promenio sliku o svom identitetu, primarnim stvarima u zivotu, onome sto me ispunjava, emotivna strana smirila. ili primirila:).
kako ti osecas ne na asc?

Pa da, svaki los aspekt SO i MO je tezak unutrasnji sukob.
Ali, opet svako od nas ima svoju najtanju nit u karti.

Moj NE je vise nego specifican. sunny

Meni on vlada IV poljem, a to sto mi je na ASC mi je doneo veliku vezanost porodice za mene, u smislu da me cesto dozivljavaju kao svoj veliki oslonac ( sto potvrdjuje i SA u Raku ) , ali mene to opet cesto ume da gusi, jer imam i MO u 12. u Skorpiji...

Inace, sam NE mi je odlicno postavljen, ima i 60 JU i 60 PL koji mi vlada 12. ( JU je vladar SO, ASC ali ujedno i Neptunov dispozitor ).
Taj isti JU mog NE vodi u egzaltaciju u Vodoliju i pravi sa PL ( koji mi je vladar 12 p. ) lep veliki trigon sa DSC i 60 ASC...
Ja sam u sustini jedna vrlo egzaltirana osoba flower , kod mene je sve uzdignuto na visi nivo, meni su sva osecanja egzaltirana, preterana, sto je cesto i osobina Strelca a jos sa tako naglasenim JU i NE....umem da uzivam u stvarima koje drugima ne znace puno...recimo, obozavam muziku, umetnost, slikarstvo. Neverovatno sam luda za zivotom, i bukvalno prepuna energije...nemam problem sa tim da sam neprilagodjena, naprotiv...sam taj NE stvarno deluje nekako posebno na ljude oko mene, jer svaka planeta na ASC daje jak pecat licnosti. Tako i meni taj NE, bukvalno, ne mogu da prodjem neprimeceno, doduse, meni je i SO blizu ASC i ima samo lepe aspekte. Ali, kazu da ljudi sa NE na ASC ne odaju pravu sliku o sebi niti ih ljudi vide u pravom svetlu.

On me puno smeksava, jer sam MO u Skorpiji nema puno saosecanja niti empatije u sebi. U stvari on je ni ne trazi od drugih, i ako nesto mrzi to je slabost, prenemaganje i patetika. Rolling Eyes
Zbog tog NE cesto nisam i dosledna u nekim stvarima, nemam preterano izrazenu crtu egoizma, iako se drugim ljudima mozda cini da nije tako, jer on direktno utice na moj karakter, pa recimo desi se da moj MO sa te emotivne strane pozeli jedno, ali zbog tog NE sve se to na kraju ublazi...cesto oprostim na kraju i sto treba i sto ne treba, volim da budem sa svima u dobrim odnosima, mnogo mi ublazava karakter taj NE.
Mada, opet Strelac je znak koji nekako gleda iznad drugih i cesto ne vidi ono sto mu je ispred nosa, cesto od tog idealizma zaboravim na ono sto je realno i ispred nosa...stvar je u tome da sam ja mnogo okupirana samom sobom, pa cesto zaboravim na druge, ali ne iz samozivosti, vec zato sto svaki dan sebe nesto analiziram i preispitujem, ali ja sve to resavam sama sa sobom i unutar sebe, ne trazim pomoc ali nisam ni Majka Tereza koja odmah skace da resava tudje probleme, jer ni sama ne gusim druge svojima. Ali cu uvek svakome pomoci i cesto mi se i obracaju ljudi za pomoc, i ja je nikada nisam odbila.
Ne znam kako to da objasnim, zbog tog MO ne pridajem znacaja prenemaganju kome su ljudi cesto skloni, cesto sama za sebe mislim da sam brutalna, ali jednostavno, smatram da je svako duzan da brine o sebi, da je svet cesto vrlo surov i da ljudi jednostavno moraju da se bore za opstanak i nemaju prava da opterecuju i ocekuju od drugih ljude da resavaju njihove probleme. Jednostavno se grozim kada mi neko patetise i narocito kada pokusava da mi izazove osecaj krivice za svoje neuspehe. Zbog te 12 kuce sam puna neke unutrasnje snage koja ne znam ni sama odakle izbije, i ljudi to jednostavno osete...ne znam kako to drugima da objasnim, jer mislim da ne mogu da shvate.
I mnogo mi taj NE utice na izgled. sunny

Ali, eto to je taj dualizam i razlika izmedju toplog i empaticnog Strelca, JU i NE i jedne brutalno realne, pomalo hladne ali i hrabre Skorpije. Rolling Eyes

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Uto Nov 01, 2011 11:00 pm

Jel ti se čini da vidiš "realno" ljude oko sebe?

malkav

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Nov 11, 2011 11:23 pm

malkav ::Jel ti se čini da vidiš "realno" ljude oko sebe?

Ja mislim da nekada ne znam razliku izmedju realnog i nerealnog.
Znam samo cesto idealizujem druge ljude u odnosu na sebe samu, mada mislim da i oni idealizuju mene, a moguce i ja samu sebe... Rolling Eyes
S obzirom da moj NE ima samo skladne aspekte, ja nemam te emocionalne patnje od onog surovog budjenja, vec mi treba dosta vremena da shvatim da neka osoba nije toliko velicanstvena kako sam ja umislila, niti da sam ja toliko manje vredna u odnosu na nju ( to dugujem najverovatnije tom SA u VII koji je moja najveca bolna tacka )...

Na vise mesta sam citala da se osobe sa neskladnim NE pre i lakse trgnu iz idile nego oni kao ja sa skladnim NE...ali, tako je kako je...kod mene je uticaj NE suvise jak da bih mogla stvari posmatrati na drugaciji nacin.
Mada se ja na svog NE ne zalim...ali se zalim na tog SA itekako... Rolling Eyes

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:22 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: