Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Počalji  Astrotanja taj Pon Nov 24, 2008 4:21 pm

Meni je Jupiter vl. 5. i nalazi se u 11. u Raku. Pravi sekstila sa Mesecom i opoziciju sa Marsom u Jarcu u petoj. Opzicija Jupittera i Mars donela mi je da sam išla sam protiv sebe kada je ljubav u pitanju u mladosti. Sklona sam i preterivanju, ali kako su obe planete egzaltirane i jedna je Jupiter u sekstilu sa Mesecom, a druga Mars u trigonu sa Mesecom, onda je Mesec taj koji "miri" te suprotnosti. Kako je Mesec u Devici on me uči umerenosti i umanjuje delovanje ovog neprijatnog aspekta, koji ume da donesee gubitke i to kod mene na emotivnom planu. Jupiter u 11. mi j donosi da volim svoje prijatelje i da imam prisne,gotovo porodične odnose sa njima. Donosi me i prijatelje jupiterovskog tipa, kao i odnose sa prijateljima koje dele samnom zajednička interesovanja, kao što je astrologija.
Jupiter u sekstilu sa Mesecom mi donosi optimizam, dobre odnose sa prijateljima, međusobnu podršku, pomaganje, ali ne samo prijateljima Smile

Poslednji izmenio Astrotanja dana Sub Feb 20, 2010 2:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Počalji  joki22 taj Uto Nov 25, 2008 9:10 pm

Moj Jupiter u natalu se nalazi u Ribama u 12 kuci, imam trigon Saturna na ovaj Jupiter i Jupiter ima opozicije sa Merkur i Marsom. Astrotanja da li mozes da mi objasnis ovo? Ja nemam predstavu da li uticaj Jupitera na mene povoljan ili ne. Zbunjena sam.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Nov 25, 2008 9:33 pm

Joki, stavi molim te natalnu da to bolje vidim i da s uverim da li postoji opozicija i kolika je i koji je orbis između kojih aspekata. Smile

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  joki22 taj Uto Nov 25, 2008 10:11 pm

Astrotanja u mom potpisu je solarna i natalna karta zajedno.

joki22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beskrajnost taj Uto Nov 25, 2008 10:29 pm

Ja imam Ju u 2 kuci, ali ne djeluje, jer ima samo 1 aspekt koji ja ne koristim, pravi trigon sa mojim MC, i naravno konjukcija urana, a uran sam nema ni jedan vise aspekt.

beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 33
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Nov 25, 2008 11:03 pm

Jupiter u trigonu sa Saturnom će doći do izražaja tokom vremena, sa godinama više. Strpljeljenje i stečeno iskustvo pomoći će realizaciju tvojih planova.
Jupiter u opoziciji sa Merkurom bi trebao da ti donese lekcije da trebaš da argumentovano i staloženo procenjuješ nešto, savlađivanje žurbe i brzopletosti, užurbasnosti iz koje mogu da nastupe greške, odnosno neuspesi dolaze iz opozicije Jupitera i Marsa.
Koliko ćemo raditi na sebi, menjati sebe, toliko ćemo moći i da neharmonične aspekte iskorostimo za svoje razvitak, da razumemo šta je to u nama što nam donosi probleme i na šta možemo delovati.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Nov 25, 2008 11:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  joki22 taj Uto Nov 25, 2008 11:11 pm

Hvala Astrotanja na odgovoru.

joki22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Pon Dec 15, 2008 11:36 am

Moj Ju u Strelcu u X 90Pl u VIII, 120Me-orbis 7 u II. Volim da znam i to znanje nesebicno poklanjam, znam da primim poklon, znam da se obradujem, podjednako me raduje i jedno i drugo.

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ~Silk~ taj Pet Dec 19, 2008 2:07 am

meni je jupi u 7 kući...nisam bas srecna u braku, pogotovo u ovom trenutku Smile

Jupiter mi je u kvadratu sa Merkurom u Škorpiji, postoji i kvadrat sa Uranom u Škorpiji i Suncem u Vagi ali orbisi su 9A i 8A. Takodje je u trigonu sa NE ali orbis je 9. Merkur i Uran su naravno u konjukciji.

~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zeka taj Pet Dec 19, 2008 2:18 am

Planeta sama po sebi ne mora da opisuje osobu tj natusa posebno ako ne vlada uglovima horoskopa ili trecom kucom ili ako nije vladar ascedenta ili suncevog znaka.Jupiter i saturn su hronokratori kako bi oni sami po sebi mogli da opisuju osobine natusa.........

zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draganica taj Pet Dec 19, 2008 11:24 pm

moj Jupiter je u Devici u II kući, u konjukciji je sa Marsom i SMČ...

draganica

Broj poruka : 25
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ArijeL taj Sub Dec 20, 2008 12:22 am

vidiš, kod tebe su u igri 2, 6 i 10, što znači da bi mogla dobro da zarađuješ kroz karijeru i posao, i postaneš poznata...
vl. 2 ide u 10, vl. 10 u 2, u trigonu su...onda vl. 6 i vl. 10 u konjukciji sa smč u 2, s tim što ovi kvadrati sa venerom i uranom mogu donijeti rasipništvo i naglost u trošenju...ipak, ova recepcija sunca i marsa koji su u trigonu i povezuju 2 i 10 srediće stvari Very Happy

ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 31
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draganica taj Sub Dec 20, 2008 12:39 am

hvala, kada bi mogla da očekujem sve to ( poznata, dobra zarada) jer trenutna situacija na poslu nije baš sjajna

draganica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ArijeL taj Sub Dec 20, 2008 12:53 am

vidiš, u 6 ti je uklješten jaraca, a satrun retro, i baš je sad tranzitni na istom stepenu...povratak saturna teško pada, vjerujem da si sada u krizi, možda je posao u vezi komunikacija i sl.
mada, tranz. pluton ti je sad u trigonu sa vladarem 6, pa mi to izgleda kao dobar period da se nešto preokrene, mislim da ćeš u narednom periodu biti zaokupljena nekim dugoročnijim planovima, saturn može malo da odloži realalizaciju...treba pogledati i solar i direkcije i progresije, da vidimo šta oni kažu:)

ArijeL

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draganica taj Sub Dec 20, 2008 1:09 am

ArijeL ::vidiš, u 6 ti je uklješten jaraca, a satrun retro, i baš je sad tranzitni na istom stepenu...povratak saturna teško pada, vjerujem da si sada u krizi, možda je posao u vezi komunikacija i sl.
mada, tranz. pluton ti je sad u trigonu sa vladarem 6, pa mi to izgleda kao dobar period da se nešto preokrene, mislim da ćeš u narednom periodu biti zaokupljena nekim dugoročnijim planovima, saturn može malo da odloži realalizaciju...treba pogledati i solar i direkcije i progresije, da vidimo šta oni kažu:)
sada si me baš zaintrigirala Shocked Shocked Shocked
ako imaš vremena virni ( mislim da ću staviti dobru kartu) http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cyffileenIKke-u1170418394&lang=e&gm=a1&nhor=427844&nho2=427844&btyp=245&mth=gw&sday=19&smon=12&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

draganica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ArijeL taj Sub Dec 20, 2008 1:18 am

imam vremena, al sad nemam snage, pa ću sutra...ako se neko već ne uključi...
inače, sviđa mi se tvoja karta, ne znam zašto, hehe Very Happy

ArijeL

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  draganica taj Sub Dec 20, 2008 1:21 am

ArijeL ::imam vremena, al sad nemam snage, pa ću sutra...ako se neko već ne uključi...
inače, sviđa mi se tvoja karta, ne znam zašto, hehe Very Happy

i meni se mnogo dopada , izginuh tumačeći je... bounce čekam te do sutra... Very Happy Very Happy Very Happy

draganica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Sre Feb 11, 2009 12:18 am

JU 29* Rak, VI kuca..vladalac je X i XI kuce u Strelcu....>upao< u T kvadrat-kardinalni 180SO /0*/... ME /-2*/.... 90MA/-7*/....QMO /2*/...ali i u velikom trigonu 120 SA,NE e sad ja uticaj ne osecam ili ne znam da ga prepoznam posto je u VI ja to panicno vezem za zdravlje i nemogu da mrdnem dalje...

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Feb 11, 2009 1:59 am

Jupiter u šestoj kući ukazuje i na dobre odnose s kolegenicam, kolegama na poslu, posebmo ukoliko ima dobre aspekte i vl. je jedanaeste, pa bi neku prijateljicu mogla dobiti i na poslu.
ponekad on donosi i posao koji ima veze sa zakonom, ne sa pravom, već recimo u upravi prihoda, Opštini i sl n kod ljudi koji su radili u državnim firmama.
Narvno da se 6. odnosi na posao, zdravlje, svakodnevne obaveze, kućne ljubimce itd

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Sre Feb 11, 2009 4:16 pm

Astrotanja ::Jupiter u šestoj kući ukazuje i na dobre odnose s kolegenicam, kolegama na poslu, posebmo ukoliko ima dobre aspekte i vl. je jedanaeste, pa bi neku prijateljicu mogla dobiti i na poslu.
ponekad on donosi i posao koji ima veze sa zakonom, ne sa pravom, već recimo u upravi prihoda, Opštini i sl n kod ljudi koji su radili u državnim firmama.
Narvno da se 6. odnosi na posao, zdravlje, svakodnevne obaveze, kućne ljubimce itd

Da Tanja upravo je tako Very Happy najbolja prijateljica upravo radi samnom a i moja kuma /ja joj krstila dete/ isto radi samnom, drzavna firma..sve je tako sto se tice posla, ali me zanima kako se on ponasa u odnosu na moje zdravlje jer dispoz. JU mi je MO u Biku u III kuci a i tu ima onaj minorni ali kako sada citam negde i ne toliko zanemarljiv asp.MOQJU...na kom nivou se to ispoljava,kako deluje.. flower

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Feb 10, 2010 9:39 pm

Meni je Jupiter u Skorpiji, retro je, vladar je druge, otisao u 12...neko rece da on kod mene deluje kao Andjeo Cuvar i da cu posle 30. ziveti u inostranstvu (ne znam kako je povezala ovo za inostranstvo, mozda zbog naglasene 12.) Mene zanima ovaj sekstil Ju sa Ne koji je u 2. polju..Ne znam kako to da protumacim...

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  luna taj Sre Feb 10, 2010 11:19 pm

Jupiter R u I (vladar V) u opoziciji sa Sa (VII), Ju90Mo i Ju120So. Ne znam kako deluje (verovatno zbog T kvadrata Mo90Ma0Sa180Ju).

luna

Datum upisa : 28.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Rebeka taj Sre Feb 10, 2010 11:21 pm

Jupiter mi je 4. kući u gospodinu Lavu. Like a Star @ heaven
Nažalost pravi opoziciju Veneri i kvadrat sa Asc. :/

Rebeka

Broj poruka : 46
Godina : 25
Datum upisa : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Čet Feb 11, 2010 2:59 am

Jupiter mi u Ovnu u 9.sta to znaci??Razz

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Feb 11, 2010 10:50 am

Jupiter je vladar Strelca, i raduje se u Ovnu i Lavu, jer su to srodni znaci, vatreni.
JU u 4 p. takođe ume da bude jako lepo postavljen, jer je JU egzaltiran u Raku, znaku koji prirodno vlada 4 p.
On ume da donese blagostanje u dom i lepe porodične odnose, ali se vezuje i za počasti nakon ovog života. U 180 VE 90 ASC, može da donese preterivanje u pogledu ljubavi i prenaglašenu potrebu za novcem a ponekad i aroganciju, sujetu...ili veze sa već zauzetim partnerima...

JU je prirodni vladar 9 p. jer je to prirodno polje strelca, pa tako u ovom polju, i u znaku kome se on raduje, Ovnu, može da donese potrebu i želju za putovanjima i olakšava mogućnost da se na njih ode, ljubav i uspešnost u sportu, visokom obrazovanju, visoka moralna načela, pravodoljubivost...

Jupiter je najsrećnija planeta u horoskopu (kraljevska bela zvezda), ako je Venera “mala sreća”, on je “velika sreća”. Jupiter pokazuje: mudrost, blagostanje, obilje, EKSPANZIJU: mentalnu, duhovnu, materijalni plan. On je planeta znanja i mudrosti, to nije svakodnevna mudrost, to je apstraktna mudrost, filozofska, metafizička, simbol je teorija i logike. Njegove ličnosti nisu inovatori i ispred svog vremena - Jupiter daje duboku mudrost, um okrenut teorijskim stvarima, sveobuhvatno znanje, nadgradnju ličnosti. To ne možeš praktično primeniti, to su filozofi, pravnici, teoretsko znanje, jako visoko obrazovanje. Jupiter je planeta morala, pravde i zakona. jako je istaknuta u kartama ljudi koji se profesionalno bave ovim pitanjima. To su ljudi jako visoke etike, ljudi koji imaju osećaj za red i zakon, za život u zajednici, ljudi koji ne polaze od čisto svojih interesa i ne rade isključivo za sebe. Jupiter daje nepodmitljivost, samosvest, odgovornost, visoke kriterijume u tom smislu.

Jupiter ISTAKNUT - to su ljudi “više klase”, “plava krv”, oni su držanjem iznad ljudi koji ih okružuju.
Jupiter se odnosi i na blagostanje ljudi koji ga okružuju, i nalazi se u kartama državnika, političara, diplomata. Važna funkcija Jupitera je i odnos prema veri - usmerenost na neki dubok religijski koncept, ili životni optimizam, poverenja da ovaj život ima smisla i da život ima duboku poruku - on je podrška životu. Zato je on naglašen u kartama sveštenih lica, jer usmeravaju ljude ka nečem boljem. Jupiter se odnosi i na materijalni plan, pa donosi uspeh, blagostanje, čast, bogatstvo, a naročito ukoliko je u I, IV, VII, X ili IX, a deluje i u V kući. Prema tome vlada novcem, blagostanjem, velikom količinom novca - aspekti govore kako do toga dolazi, a ako je u lošim aspektima govori na koji način će te pare izgubiti. Njegova funkcija je između ostalog, sagledavanje onog što dolazi, a to je budućnost. Znači daje sposobnost da se predvide budući trendovi i čoveka usmerava na budućnost. Na unutrašnjem planu daje jaku intuiciju, pa čak i vidovitost.
Jupiter, kao najveća planeta u našem solarnom sistemu, reprezentuje uvide na intelektualnom, filozofskom i religijskom nivou. Kaže se da je on naša “dobra sreća”, pa ukazuje koja je naša nagrada. Njegov uticaj se ogleda u tome da uvećava sve s čim dođe u kontakt. Jupiter se i odnosi na zakone, moral, autoritete – naš stav u odnosu na sve to. On podstiče jaku želju za razumevanjem i sticanjem uverenja. Obzirom na njegovu sporost, njegov uticaj je na kolektivnom nivou više nego na ličnom.

Na ličnom planu, Jupiter se odnosi na blagostanje i veliku sreću. Funkcija Jupitera je da čoveku podstakne optimizam i aktivira svest o tome da život ima smisla, zato će vas nagraditi kada ste harmonični ili će vam pomoći kada bude zatrebalo. Jupiter usmerava prema veri, filozofiji, visokim naukama, istraživanjima, inostranstvu. Usmerava vas ka nečem boljem na širem planu, ka budućnosti, mudrosti, blagostanju, obilju: mentalno, duhovno, materijalno, filozofski.
Jupiter je dobra karma, pa govori kroz koju sferu dobijamo nagradu za prošle živote, u toj sferi nam ide od ruke iako se ne zalažemo. Kroz tu kuću dobijamo plodove naših prošlih zasluga - ubiramo dobru karmu. LOŠ Jupiter se odnosi na kršenje zakona.

VRLO JAK daje sreću iznad proseka, mnogo povoljnih prilika i podršku i pomoć okoline. Ukoliko čovek nosi osećaj za ljude iz svoje okoline i svesno pomaže drugima i kod sebe izgrađuje velikodušnost i pomaganje, Jupiter doprinosi da ove osobine postanu još izraženije. I loši ljudi sa Jupiterom imaju to blagostanje i imaju širom otvorena vrata.

ISTAKNUT u karti daje mnogo idealizma, ljubaznosti, časti, uspeha, intelekt i znanje, plemenitost, velikodušnost, poštenje, vrednoću, srdačnost, pozitivnost.

LOŠE ASPEKTOVAN, ali istaknut; to je čovek sa jako mnogo energije i previše optimizma, oni upadaju u nevolje zbog preterivanja i nesmotrenosti, sami su sebi neprijatelji. Oni su velikodušni, srdačni i prevelikog poverenja u druge ljude - pogubna naivniost, daju i sklonost ka kockanju, rtasipanje novca i generalno prema hazardu.

JAKO SLAB, -zbog loših aspekata: plašljiva osoba, malodušna, uskogrud, sebičan, defanzivan, skučenih vidika i interesa, sve ovo donekle popravlja jako Sunce i jak Merkur.

TELO: Krv, hipofiza, jetra žuč, masno tkivo, upravlja rastom. Generalno vlada uvećanjem, a kada je loš deluje na ciste, tumore i uvećane organe (ako je u Blizancima to su uvećane šake, u Lavu to je uvećano srce.)

VAŽNO: Jupitera tumačimo samo kada je vrlo istaknut ili vladar Sunca i ASC ili kada ima mnoštvo aspekata...

Znak gde se nađe Jupiter reprezentuje kulturne i društvene uticaje i smer ekspanzije svesti. Uticaj Jupitera sagledavamo kroz: postovanje zakona, podredjenost širim interesima, pa se vidi koliko ćete imati osećaj za ljude i koliko svesno pomažete drugima, koliko ste velikodušni?
Kuća gde je smešten Jupiter prikazuje na kom planu (oblast života) imamo dobre okolnosti za uspeh u životu, u kojoj doživljavamo rast i razumevanje. U kuci, Jupiter uvećava sve što dotakne jer je on planeta dobre karme, govori kroz koju sferu života ćete imati Boziju pomoć, protekcije i dobijati nagradu za zasluge iz niza prošlih inkarnacija. Gde vam ide od ruke iako se ne zalažete! Gde vas jednostavno "hoće sreća". Gde za sve što činite harmonično, zauzvrat stičete zasluženu i najveću nagradu.
Aspekti prikazuju s čim se psihološki identifikujemo u smislu potrebe za širenjem, uticajem i razumevanjem. To su specifičnosti naše ličnosti s kojima treba dostići mudrost, gde ne treba da zatežemo odnose. Takođe, pokazuju naše potrebe i namere, našu svest o putu za uvećanjem vrednosti. Kako ih stičemo i razloge gubljenja? Jesmo li neosnovani optimisti, ne-moralni, dobronamerni, sebični? Hoćemo li preko "hleba i pogaču"? Preterujemo li u nečemu? Jesmo li materijalisti?
Puno aspekata ukazuje da osoba ima dar za zakonodavstvo, moral, religiju, organizaciju, publikacije, pomaganje društvu. To je čovek koji začinje nešto što će kasnije imati uspeha.

Jupiter u vatri - Samopouzdanje dolazi samo kada je osoba otvorena, optimistična i aktivna a prilike u životu se nižu kada se osoba osmeli da se IZRAŽAVA.

Jupiter u zemlji - Samopouzdanje dolazi kada osoba oseti sklad sa čulnim iskustvima, a prilike u životu se nižu kada počne naporno da stvara, prihvata odgovornost, i deluje skladno. Tada nastupa bogaćenje.

Jupiter u vazduhu - Samopouzdanje dolazi kroz komunikaciju sa drugim ljudima, a sve to može biti podstaknuto misaonim traganjem, dok se prilike u životu nižu kada osoba upravo IZRAŽAVA te ideje, kada je puna optimizma i saradjuje sa drugima.

Jupiter u vodi - Samopouzdanje dolazi sa dubinom emocionalnog iskustva, sa pozitivnim iskazivanjem osećanja ili zamisli, a prilike počnu da se nižu kada osoba postane brižna i postuje druge i kada intuicijom parati svoje prohteve.

Loš položaj ukazuje na preveliki optimizam ili optimizam bez osnova, pa osoba upada u neprilike zbog preterivanja ili nesmotrenosti, ali i često zbog sebičnosti - ovaj čovek je sam sebi neprijatelj. Zna da previše veruje i da naivno padne, sve je ovo uvod u kocku i rasipanje. Širenje bez osnova. Osoba takodje može biti jako plašljiva, malodušna, uskogruda, sebična, defanzivna, skučenih vidika i interesa. Misli da svet zavisi od njegovog stava. Neumeren, čini drugima, ali sebe nikada neće zaboraviti. Izbegava obaveze.

Dobar položaj govori o vrlo pozitivnoj ličnosti, koja daje doprinos na širem planu, velikodušna, ima podršku, uspešna, srećna, zadovoljna, plemenita, širom su joj otvorena sva vrata. Društveni i finansijski uspesi, pa i u špekulacijama, zrači poverenjem, organizator poslova, aristokrata.

Poslednji put izmenio alea dana Čet Feb 11, 2010 2:34 pm, izmenio ukupno 2 puta

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:08 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu