Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Počalji  alea taj Čet Feb 11, 2010 12:37 pm

JUPITER je moja omiljena planeta u celom horoskopu, ne samo zato što je najveći benefik i dobrotvor, već je obojio čitav moj natal, moj karakter i ceo život. Negde sam pročitala da je godina u kojoj sam ja rođena bila godina Jupitera.

Njegova postavka više nego relano prikazuje moje osobine: vladar 9 p. koje je prirodno polje strelca je SO koje se nalazi na 1,5* strelca u konjukciji sa mojim ASC u strelcu, i NE koji je vladar mog 4 p. ali i Fortunom.

Tako da ja u konjukciji imam vladara 9 p i ASC i vladara 4 p.
JU, kao moj vladar SO, ASC ali i dispozitor NE, koga vodi u egzaltaciju jer je NE u Vodoliji egzaltiran, se nalazi u 2 p. u Vodoliji, što je takođe obojilo moj karakter. JU odavde pravi 60 sa mojim stelijumom na ASC, tako da je njegov upliv na mene izuzetno jak, ali pravi 120 sa PL koji je vladar 12 p. i dispozitor MO i ME u Škorpiji, tako da je na taj način obojio i moja osećanja ali i razum i način komunikacije.

JU u Vodoliji mi je doneo da sam morala, kad - tad završiti u astrologiji, ali i veliku ljubav prema svemu što je drugačije, originalnost, neku vrstu nekonvencionalnosti, ljubav prema slobodi, širinu shvatanja i prihvatanja...Njegov dispozitor je UR koji je u Vagi i u 10 p. ali i 2* od vrha 11 p. gde je njegovo porirodno polje, imam mnogo prijatelja, lako sklapam nova poznanstva, volim da pomognem, ili barem da razumem druge...Ne znam da li deluje aspekt JU 120 MC, pošto je orbis negde oko 10* aplikacije, pa se nekada pokaže nekada ne...ali je upliv mog JU toliko jak da nema životnog polja na kome ga ne osetim.

Najviše čime me je obojio je stalna težnja ka nekom višem stanju svesti, širenje znanja, učenje, ali i veliki rad na svom duhu, a pošto je jako lepo položen, ja sam veliki optimista u životu, i nikada ne gubim veru u dobro, a vera je nešto, što mi je na neki način urođeno, i što je verovatno oduvek postojalo. Nisam odrasla u verničkoj porodici, niti su se kod mene u domu poštovali crkveni praznici, baš naprotiv, moji su bili i ostali ateisti. Ali sam ja, u srednjoj školi sama počela da se zanimam za religiju, i kao da sam se vratila tamo gde mi je i bilo mesto oduvek. Moja jaka vera u dobro, koja je, moram reći nepokolebljiva, i kako sam starija, sve je jača, mnogo puta mi je pomogla u životu. Nije to puki odlazak u crkvu i nepranje veša na crveno slovo, već nešto što postaje sastavni deo bića kao i svaki deo tela. Način razmišljanja, osećanja, ponašanja, komunikcije, iskrenost, moć da sve loše preokreneš u dobro.

Jedna tako banalna rečenica kao što je "Upoznaj sebe sama", je po meni, u svojoj suštini pogrešna. Jer, istina je da je potrebno upoznati prvo druge oko sebe, zato što i dete, kada se rodi, prvo upozna svoju majku a tek posle sebe sama.

Kada se čovek moli za svoje zdravlje, svoj hleb, nije svestan koliko greši.
Šta će meni zdravlje, ako su svi oko mene bolesni?
Šta će meni hleb, ako su oko mene svi gladni?
Ali, kada se molimo za druge, i mislimo o drugima, mi pomažemo sami sebi, jer će ti drugi, ako zatreba, nahraniti i nas...

Zato je odlika velikog čoveka sposobnost da podeli tuđu muku i svoju radost sa drugim ljudima.

Tako ja vidim svog JUPITERA. Smile
To je put kojim ja želim da idem u ovom životu, jer mi je JU takođe vladar i SMČ.Smile

Poslednji put izmenio alea dana Čet Feb 11, 2010 2:16 pm, izmenio ukupno 3 puta

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Feb 11, 2010 1:25 pm

Alea, baš si lepo sebe opisala.
Ja te doživljavam , kroz ovu internet komunikaciju, upravo tako. sunny

Moj Jupiter je u 4. polju, u znaku škorpije, na 8*, stepenu škorpije.
I još je i retrogradan.

Izdvojen je iz stelijuma u Vagi koji imam u 4. polju, pa bih zato rekla da je najjači od tih planeta u 4.
Na materijalnom planu se ostvario kroz život u jako velikoj kući i na brdu.
Međutim, mene materijalno baš i ne zanima, baš valjda zato što mi je Jupiter retrogradan.
Gradi trigon sa Mesecom koji mi je vladar Ascedenta i mislim da je taj aspekt upravo jedan od razloga što imam stravičnu potrebu za radom na sebi, sticanjem znanja, i sigurna sam da mi je dao i široke vidike.
Jupiter mi vlada 6. poljem, pa se odrazio i na izbor profesije u medicini.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Feb 11, 2010 1:44 pm

Draga Milice,

mislim da ti imaš veliku zaštitu svog JU, jer je JU 120 MO vrlo lep aspekt, što znaš i ti sama, i često se vezuje za neku vrstu protežiranja u životu, velika sreća, jer mislim da je emotivno zadovoljstvo i spokojstvo često najbitnije da bi se čovek mogao posvetiti i drugim stvarima u životu.

Ne znam kakav je JU u Škorpiji, ali ga ja povezujem sa aspektom JU/PL koji imam ja, i oba su u egzaktnom 120 DC moj :)ali bih rekla da ima veze sa sposobnoštću da se pronikne jako duboko u svoju svest. Pročitala sam da je JU 120 PL aspekt ljudi koji su sposobni da se leče molitvom, a u nekom širem smislu, mogla bih povezati sa sposobnošću čoveka da izađe srećan iz najdubljeg ponora, da se uzdigne, ali i da prodire jako duboko, a kako je 120 tvoj vladar ASC u 12 p. mislim da ti donosi veliku zaštitu, iskrenost, neiskvarenost, optimistični pristup, i verovatno prijatanost u domu i porodici, harmoniju ali i materijalnu zaštitu. Smile možda i to da ćeš biti dobra i velikodušna majka svojoj deci jednog dana Smile Takođe ti je verovatno dao i interesovanje za sudsku medicinu, spoj života i smrti...a mislim da daje i interesovanje za okultne stvari.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Dunja taj Čet Feb 11, 2010 3:49 pm

svaka cast alea,vrlo iscrpno i obojeno toplinom i licnim emocijama prema ovoj planeti...Smile
super!

Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Čet Feb 11, 2010 3:54 pm

Meni je Jupiter dupli vladar i znaka i podznaka, nalazi se u 7.polju retrogradan, recepcija sa Merkurom...

Posto je jadan sav iskvadriran ne mogu se pohvaliti (jedino ova konj Mesec kao nesto olaksava)...mozda ce mi se posreciti kasnije na bracnom planu...

Elem za Jupitera u 7. polju kaze Dupor podrska svestenika, mecena...moram priznati da nisam verovala ali jeste tacno...mnogo monaha i svestenika poznajem, sa mnogo njih pricala, za mnoge radila, tako da zaista ne mogu da to opovrgnem...a nisam verovala kad sam to procitala kod Dupora pre nekih 20 godina.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=11&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Feb 11, 2010 4:34 pm

Evo još malo o JUPITERU:

Kod kuće je u Strijelcu i Ribama. Jupiter stvara suce, profesore, visoke časti i kraljeve. Poslije Mjeseca to je naj Yin planet, simbol masnoće. Kod čovjeka djeluje na jetra i arterioznu cirkulaciju. Može prouzročiti bolesti kojima je uzrok nečist zrak. Skladan daje dostojanstvo, aristokratsko držanje, blagu narav, miran govor, ljude u koje se može imati povjerenja, ambiciju, osjećaj za pravdu, razumijevanje, psihičku ravnotežu, velikodušnost, simpatije, dobronamjernost, miroljubivost.
Neskladan uzrok je megalomanije, hazarda, hipokrizije, arogancije, bolesnog ponosa, sumnjičavosti, nepravednosti, gurmanstva, fanatizma, rasipnosti, alkoholizma, bijesa. Jupiterov dragi kamen je smaragd, kovina: kositar. U astrologiji Jupiter vlada Strijelcem i Ribama, te 9 i 12 kućom Zodijaka.
Psihološke manifestacije: velikodušnost, liberalnost, konstruktivnost, korektnost, optimizam, smisao za društvo, ljubaznost, borba za osvajanjem prostora i imetka, moralna i religiozna nastojanja.

Utjecaje Jupitera tradicionalno tumacimo kao pozitivne, tj. kao protitezu »losim« planetima (Saturn, Pluton). Zatim Jupiteru pripisujemo zelju za uspjehom, odnosno sam uspjeh - vrhunac uspjeha. On odslikava i realizaciju ega u okviru drustva u kojem zivimo. Predstavlja svjesni ego koji vise od stvaranja, postaje svjestan da njegova stvorenja imaju moc stvaranja.
Ali, imajmo na umu da Jupiter ne cini nista konkretno vec tek dodaje karizmu, koju da bi zaista sjala cesto treba prakticno konstruirati. Covjekoljubnost i filantropija jesu porivi, ali Jupiter cesto ne utice na genezu ili na sam razvoj tih osjecaja, vec cesto se desava - gotovanstvo (dovodi do cistog uzivanja - lezernosti, komoditeta, komformizma).
Sta je ljepse do biti filozof. Nista ne raditi, samo zvijezde gledati, ne uciti, nego vjerovati svojoj fantaziji. Mitoloski, Jupiter izdejstvuje pobjedu protiv oca Saturna, spretnim taktikama, pretvara se u osloboditelja jer pravda je na njegovoj strani.

Skladno tome, aspekti Jupitera sa Suncem, daju ponekad kao komplekse vece vrijednosti. Ukoliko su pozitivni: vjerovatno je da ce aura plemenitosti biti dovoljno bljestava da ocara publiku, dok u slucaju negativnih: najcesce dolazi do neprihvacenosti, te se osoba upusta u »soljenje pameti drugima«.

Posebno naglasavam, da bez obzira o kojem aspeku se radi, ego trpi kompleks vece vrijednosti i u nijednom slucaju, osoba sa dominantnim Jupiterom se nece »osjecati lose«, jedino je pitanje: hoce li sakupiti dovoljan broj slusalaca ili ne? U slucaju drugoga, losi planeti mogu preuzeti dominaciju, prosiriti definiciju normi i proizvesti bolno spustanje na cvrsta tla, ili cak u mracne jame. Ali, ni u tim "konstalacijama" Jupiter ne zamire, vec postane obsjednut sa novo definiranim egom.

Aspekti Jupitera sa Mjesecom, teoretski uzrokuju kompleks vece vrijednosti iracionalnem egu. Ljepota i raskos materialne su manifestacije ovih kompleksa. Pojam ispravnosti i postenja u osjecajima su osobine kojima je definiran iracioanlni ego. Negativni aspekti sa Mjesecom nikako ne prouzrokuju veliku ruznocu i skrtost, jednostavno, radi se o identicnom porivu iracionalnog ega, kao u slucaju pozitivnih aspekata. Razlika nastupa pri manifestaciji, pa se ljepota shvaca absolutnom i rasipnom bez kraja. Dakle, radi se o formiranju osobne custvene slike, koja dobiva svoj smisao tek kroz prihvacanje drugih, te sama po sebi nema smisla.

Aspekti Jupitera sa ostalim palnetima djeluju na slican nacin, s time da samo u slucaju vladalaca bitno utjecu na sastav kopleksa. Tradicionalno tumacenje daje pozitivne naznake.
Najbolji polozaj za Jupiter: npr. kada se zeniti (deseta ili deveta) ili peta kuca. Najveca korist su aspekti sa Merkurom u slucaju snaznog Jarca ili Saturna.
Kao i pozicje 4 i 12 kuce (uprkos tome da je do otkrivanja Neptuna, Jupiter vladalac Riba) te kvadrate sa stelijima (Merkur, Sunce, …).
Poseban je aspekt Jupitera sa Marsom, koji je u slucaju kvadrata tradicionalno vrlo problematican. Osjetljivost u trenutcima kada se ocjenjuje izradak dovodi do stanja ugrozenosti ega - definitivno, jedan je od najgorih mogucih polozaja Jupitera koji se mogu videti.

Najjaci utjecaj Jupitera, tradicionalno pripisujemo Jupiteru u Strijelcu. Tada su raskos i optimizam izrazeni kroz filozofki duh. Slicna energija dolazi iz Jupitera u ostalim vatrenim znakovima.
Jupiter u Skorpionu je zanimljiv polozaj, koji nagovjestava absolutnost kao bitan element ega, dok se u Raku i Ribama - Jupiter ne snalazi bas najbolje. (Must be discussed!)
U zemaljskim znakovima Jupiterove strasti se »najljepse« ocituju: u Biku – uzivanje u hrani i lezanju u travi, u Djevici – oces da ti operem mozak? Ili u Jarcu – ocu da budem predsjednik.
Ipak, najsigurnije je imati Jupitera u zracnom znaku: mocnom rijeci do ljubavi, mira i znanja.
Zakljucak: Uspjeh je Jupiterova osobina, tek na nivou svijesti. Realna dostignuca cesto nastupaju kroz neocekivane dobitke i srecu. Ali, kljucna rijec je hazard!

Biološke manifestacije: ishrana, debljanje, jetra, bolesti krvi, jetra i pluća, dijabetes, trovanje.
Sociološke manifestacije: službenici, direktori, kreatori, suci, trgovci, bankari i sl.

Jupiter označava: karitativne i filantropske pokrete i institucije, svećeništvo, odanost, obrazovanje, širenje u svakom pogledu, očevi rođaci, bogatstvo, rast, kumovi, čuvari, povećanje (npr. bogatstva), zakonski poslovi, duga putovanja, javni skupovi i funkcije, religija, društveni skupovi, kazališta. Također označava prijatelje, sreću, časti, obilje, produktivnost, zaštitu, uspjeh i nadmoćnost. Daje ambicioznu, pristojnu, darežljivu, humanu i veselu narav. Predstavlja dublju stranu mentalnog života: filozofski način razmišljanja neke osobe i ekspanzivnost njezina duha. On je indeks moralne prirode i pokazuje stupanj entuzijazma prema životu i njegovim odgovornostima. Dobro smješten u horoskopu daje optimizam, vjernost, popularnost i uspješnost. Ako je u teškoćama, sklon je nekontroliranom sirenju, a cesto i nesposobnost prihvaćanja ograničenja. Također upravlja visokim obrazovanjem, aspiracijama, sportom, pustolovinama, ali i naklonošću prema životinjama.
U tijelu čovjeka vlada cirkulacijom, jetrom i bedrima. Tamo gdje se nalazi u horoskopu - najčešće je smještena i sreća. Religioznost je u čovjeku pod njegovim utjecajem.

Jupiter predstavlja sljedeće ljude: bankari, kancelari, vijećnici, suci, odvjetnici, zakonodavci, ministri, filantropi, svećenici i svećeništvo, mladi znanstvenici i studenti i senatori.

Mjesta: oltari, sudnice, ugodna i uredna mjesta, govornice, sinode, ormare. Minerali: ametist, kristal, smaragd, mramor, safir, topaz.

Boje: pepeljaste, morsko zelena ili plava, zeleno-žuta. Okusi su slatkasti i ugodno mirisni, blagoga mirisa.

Bilje: šparoga, bazilika, narcis, mažuran, kadulja, jagoda, ljubičica. Drveća: badem, jabuka, kajsija, slatki kesten, klinčići, smokva, lješnjak, javor, hrast, maslina, breskva, kruška, pistacija, grožđe.

Životinje: pčele, delfini, volovi, slonovi, paunovi, fazani, kitovi, jeleni, rode.

Fizički Jupiter vlada masnim tkivom, adrenalnim žlijezdama, arterijama, cirkulacijom u njima, podjelom stanica, rastom tkiva, probavnim organima i funkcijama, sklonosti debljanju, jetra, pluća, fagociti, rebra, šećerom u krvi, bedrima i utrobom.

Bolesti: kiselina, apopleksija, zatvor, grčevi, palpitacija srca i drhtanje, omekšanje jetre, nizak krvni tlak, zapaljenje pluća, upala porebrice, bolesti rebara, bol u kralježnici, venska i krvna oboljenja i poremećaji.

u drevnoj astrologiji Jupiter označava dobrobit, veličinu, mišljenje, društvenost; kad je dobro postavljen predstavlja darežljivost, gracioznost, pijetet, a ako je loše postavljen, primjetna je odsutnost navedenih karakteristika osim ako ih druge indikacije ne naznačavaju (jer ih Jupiter svojim položajem može samo potvrditi ali ne i zanegirati ih).

Simbolizira grupnu svijest koja vlada vjerom, moralnim kodeksom i potrebom da se pridržavamo određenih zakona življenja. U najvišem nas smislu izaziva da nadrastemo slijepo samopouzdanje i neutemeljeni optimizam radi razumijevanja univerzalnog zakona i načela uzroka i posljedice. On uči da se bogatstvo i sreća ne postižu uzimanjem nego davanjem, da je velikodušnost snažan stvaratelj osobnog izobilja. Probleme vezane s Jupiterom obično sami stvaramo. Prirodno širenje.

Preuzeto sa:astrologija za pocetnike

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Feb 11, 2010 4:45 pm

mina ::Meni je Jupiter dupli vladar i znaka i podznaka, nalazi se u 7.polju retrogradan, recepcija sa Merkurom...

Posto je jadan sav iskvadriran ne mogu se pohvaliti (jedino ova konj Mesec kao nesto olaksava)...mozda ce mi se posreciti kasnije na bracnom planu...

Elem za Jupitera u 7. polju kaze Dupor podrska svestenika, mecena...moram priznati da nisam verovala ali jeste tacno...mnogo monaha i svestenika poznajem, sa mnogo njih pricala, za mnoge radila, tako da zaista ne mogu da to opovrgnem...a nisam verovala kad sam to procitala kod Dupora pre nekih 20 godina.

Mina, evo jedan mali deo za tebe:

JUPITER U BLIZANCIMA - Snaga reči i ubeđivanje, enciklopedijsko znanje

Jupiter je ovde u egzilu, odmara se i donosi tendenciju na rasplinutost, da nijedno interesovanje ne privede kraju (inteligentan bez sumnje, ali površan). Često ima nepotpuno obrazovanje, tj prekine ga zbog nekih smetnji. Novac može steći kroz trgovinu, izdavaštvo, pisanje, poslovima sa rodbinom, rad u medijima. Ako ga imate, posedujete široke poglede ma život, što to doprinosi da ne možete da se koncentrišete na jednu stvar u dužem periodu - sve vas interesuje. Lako vam odlutaju misli na nešto drugo, pa govori da ne možete da se okupirate jednim. Trebalo bi da poradite na tome da razlučite šta vam je korisno a šta ne. Vaš talenat leži u tome da lako razumete aktuelnu situaciju, što može doprineti uspešnom učenju i prihvatanju raznih mentalnih tehnika. Kada obuzdate ovaj uticaj i pozitivno ga primenite možete postati prava "živa enciklopedija". Vaše razumevanje i raspoloženje trebalo bi usmeriti na društveni plan.
Rođeni ste u godini u kojoj je u svetu bila aktuelna obnova i ekspanzija obrazovanja, nauke, putovanja i komunikacije. To je donelo određene promene, a taj talenat nosite i vi za kontakte među ljudima, interes za strane jezike, obrazovanje, pa iskoristite to u svom profesionalnom životu. Talenat za pisanje, rad u medijima, za širenjem novih ideja, jer imate snagu reči i ubeđivanja. Time možete oblikovati svoju budućnost na način koji vi želite. Ipak potrebno vam je malo više mentalne discipline i planiranja, jer znate da poletite previše.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Darko taj Čet Feb 11, 2010 6:40 pm

ne pise nista kad je u ovnu... mada vjerujem da je pozicija jako dobra...

Natal: http://www.fotorola.com/uploads/3a14be0335.gif

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Feb 11, 2010 6:41 pm

alea ::Draga Milice,

mislim da ti imaš veliku zaštitu svog JU, jer je JU 120 MO vrlo lep aspekt, što znaš i ti sama, i često se vezuje za neku vrstu protežiranja u životu, velika sreća, jer mislim da je emotivno zadovoljstvo i spokojstvo često najbitnije da bi se čovek mogao posvetiti i drugim stvarima u životu.

Ne znam kakav je JU u Škorpiji, ali ga ja povezujem sa aspektom JU/PL koji imam ja, i oba su u egzaktnom 120 DC moj :)ali bih rekla da ima veze sa sposobnoštću da se pronikne jako duboko u svoju svest. Pročitala sam da je JU 120 PL aspekt ljudi koji su sposobni da se leče molitvom, a u nekom širem smislu, mogla bih povezati sa sposobnošću čoveka da izađe srećan iz najdubljeg ponora, da se uzdigne, ali i da prodire jako duboko, a kako je 120 tvoj vladar ASC u 12 p. mislim da ti donosi veliku zaštitu, iskrenost, neiskvarenost, optimistični pristup, i verovatno prijatanost u domu i porodici, harmoniju ali i materijalnu zaštitu. Smile možda i to da ćeš biti dobra i velikodušna majka svojoj deci jednog dana Smile Takođe ti je verovatno dao i interesovanje za sudsku medicinu, spoj života i smrti...a mislim da daje i interesovanje za okultne stvari.
Hvala na dopuni. Smile
Verovatno je taj aspekt zaslužan što sam svesna sebe, jer ipak mi je mo u 12., pa to malo otežava situaciju u shvatanju samog sebe.

Da i ljubav ka okultnom, to sam zaboravila da napišem, ali ti si lepo dodala.
Kao i odnosi u porodici koji su takvi da i ako smo svi vatreni i često se svađamo, uvek se to završi potpuno bezopasno i uz kafu, bukvalno.
Tako da, sviđa se meni moj Jupiter u 4. Very Happy

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 12:42 pm

Darko ::ne pise nista kad je u ovnu... mada vjerujem da je pozicija jako dobra...

Pozicija Jupitera u Ovnu je dobra, on je vladar vatrenog Strelaca, pa samim tim mu je po vatrenom elementu srodan znak Ovna.
Ovakav položaj Jupitera ume da ukazuje na ljude entuzijaste, otvorene, optimistične, sa obiljem energije, ali i sklone egocentrizmu. Položaj dobar za odlazak u inostranstvo i poslovni uspeh. Uspeh može doći kroz nove stvari, nove početke pa je i zarada dolazi kroz ulaganje u nešto novo a kako je samouverenost odlika Jupitera u Ovnu, ako ostali elementi horoskopa to podržavaju, osoba ostvari ono što naumi.

Moj Jupiter je u Ovnu u 12. kući, vladar je 8. kuće. Položaj Jupitera u 12. kući obično se karakteriše kao velika zaštita i anđeo čuvar. Izolacija i povlačenje u samoću osobi ne pada teško. Moj Jupiter gradi trigon sa Merkurom u Lavu iz 4. kuće i ovo mi je možda i najdraži aspekt u natalu. Doneo mi je veliku ljubav prema književnosti, jezicima i pisanoj reči uopšte. Osećam se potpuno ispunjeno i kao svoj na svome u samoći sa knjigom u ruci. Još u osnovnoj školi uživala sam da u školskoj biblioteci kopam po knjigama i nalazim neke zaboravljene knjige koje godinama nisu čitane. I kasnije, kroz srednju biblioteka mi je bila prirodno okruženje u kojem sam se osećala kao svoj na svome ne sluteći da će mi to postati životni poziv. Radim u biblioteci zatvorenog tipa, samim tim zarada (ME vladar 2. polja) mi dolazi od zatvorene institucije, biblioteke (JU u 12 polju 120 ME). Potpuno sam ispunjena i zadovoljna svojim pozivom.

Doduše, ima taj Ju i teške aspekte JU90SA i JU180UR, ovaj prvi sam iskusila kroz moralne krize i preispitivanja, takođe i kroz poteškoće vezane za papirologiju.

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Pet Feb 12, 2010 1:16 pm

Hvala Alea
Smile

To sto kaze "ziva enciklopedija" to je oznaka i za osu cvorova blizanac/strelac (Martin Sulman karmicka astrologija)

Da tacno bavim se prevodjenjem...strani jezici (ali i taj merkur u strelcu opet to daje) tako da sve moze znaciti sve hahahaah

Iskoristila sam tu svoju profesionalnu mogucnost to je tacno...a ako treba da se ubedjujem sa nekim...e za to sam maher nema mi ravne Very Happy ubedicu ocas posla...hahaha...ali nece svi da slusaju scratch

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 12, 2010 2:18 pm

Pa da, Mina, i meni je SMČ u strelcu a JMČ u blizancima, generacijski...Smile

Inače, takođe mi je aspekt JU pokazatelj profesije, ali ne toliko zbog znaka, koliko zbog 120 PL u 10 p.

Sada bih vas pitala da li bi mogli da pogodite šta ja to radim...hahahaha....kod mene je to više nego očigledno zbog naglašenog PL i Škorpije...vladar 10 p. mi je ME u Škorpiji, a njegov dispozitor je dakle PL 120 JU iz 2 p. Smile

Venerice, imaš lep poziv...i ja volim književnost, a išla sam u Gimnaziju, pa mi je stručna praksa bila u biblioteci. Inače, naziv mog maturskog rada je bio "Vavilonska biblioteka"...Smile

A kada smo već kod maturskih i diplomskih radova, kada sam završavala Višu školu, pisala sam rad iz geografije, na temu "Planete Sunčevog sistema".oduvek me je privlačila vasiona:) ..a diplomski na fakultetu je usko tematski vezan za posao kojim se bavim sada Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Rebeka taj Pet Feb 12, 2010 4:06 pm

Alea, stvarno si lijepo i iscrpno sve opisala.
O Jupiteru sam stvarno malo znala, nije me baš ni interesirao, a sada si me potaknula da ga malo proučim.
Very Happy

Rebeka

Broj poruka : 46
Godina : 25
Datum upisa : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Feb 12, 2010 4:21 pm

Natalni Ju u Vagi, pa i u sekstilu sa natalnom Ve. U 7-mom polju je, ali uz mnoge konjukcije cini mi se da cu tesko doci do onoga sto mislim da me cini srecnom, ali nadam se da ga necu jos dugo cekati.. Neutral
"Kada je ucenik spreman, ucitelj se sam pojavi.."

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 4:28 pm

alea ::

Sada bih vas pitala da li bi mogli da pogodite šta ja to radim...hahahaha....kod mene je to više nego očigledno zbog naglašenog PL i Škorpije...vladar 10 p. mi je ME u Škorpiji, a njegov dispozitor je dakle PL 120 JU iz 2 p. Smile

Detektiv? Laughing Laughing scratch Salim se...

Baš me zanima, može još malo pomoći?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Feb 12, 2010 4:32 pm

venerica ::

Detektiv? Laughing Laughing scratch Salim se...

Baš me zanima, može još malo pomoći?
Ima li veze sa vojskom?? Suspect

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 12, 2010 5:29 pm

Nema ni sa vojskom ni sa policijom...hahaha...
Hajde pomoći malo: simbolika 2 p. je....?
Škorpija je vladar 8 p. a ono pored smrti govori i o tuđim....?

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 5:37 pm

alea ::Nema ni sa vojskom ni sa policijom...hahaha...

Parama? flower

Možda je banka u pitanju? Nešto u vezi finansija?

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Feb 12, 2010 5:38 pm

...o tudjim paricama svakako? Imas na zajam? Laughing .. Jesi li pri banci?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 12, 2010 5:43 pm

mila2710 ::

Bravo Mila!!!

Ja sam bankar...Sad na kreditima...

Mora od nečega da se živi...mada bih mnogo više volela da radim nešto kreativnije, jer volim umetnost, knjige, učenje, istraživanje...ali, ko zna...imamo mi ceo život pred nama! Kisss!!!

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 12, 2010 5:46 pm

venerica ::

Parama? flower

Možda je banka u pitanju? Nešto u vezi finansija?

Tako je...pametnice...Smile svaka čast obema!

Kažem ja da je očigledno...Škorpija su tuđe pare, JU iz 2 p opet novac...Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Feb 12, 2010 5:47 pm

mila2710 ::

Bravo Mila!!!

Ja sam bankar...Sad na kreditima...

Mora od nečega da se živi...mada bih mnogo više volela da radim nešto kreativnije, jer volim umetnost, knjige, učenje, istraživanje...ali, ko zna...imamo mi ceo život pred nama! Kisss!!!
Pa verujem da to sto volis radis u slobodno vreme..nadam se da ces jednog dana pretociti i isterati na I-mesto..ali ne sumnjam u Strelca Wink

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 5:55 pm

Očigledno je da nalaziš vremena da se baviš i onim što voliš u slobodno vreme i to je najbitnije.

Prema tome, drži se ti tih tudjih parica čije god da su, od nečeg se mora živeti sunny sunny

Ko god želi da nahrani dušu onim što mu duša traži, naći će i vremena i načina.

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 12, 2010 5:57 pm

Tako je, samo što ja mnogo više volim to slobodno vreme...

Završila sam na kraju bankarstvo, ali volim humanističke nauke, ali i astrologiju...Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 6:01 pm

Svestrani strelac Very Happy

Ti si pametno spojila u sebi korisno i lepo...

venerica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:22 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu