Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gde vam se nalazi Jupiter u horoskopu i kako deluje na vas?

Počalji  venerica taj Pet Feb 12, 2010 6:08 pm

S obzirom da si bankar i poznavalac astrologije, imam za tebe pitanje iz struke Very Happy Very Happy Very Happy

U skorijoj budućnosti (u narednih par godina) planiram da podignem stambeni kredit.

Vladar 8. kuće Jupiter u 12. kući u Ovnu (znači li ovo da treba da se zadužim u nekoj nemačkoj banci scratch )
JU120ME (merkur vladar 2. kuće) JU120 SO (Sunce vladar 4.), JU90SA i JU180UR. Ove tri planete prave T-kvadrat, Jupiter iz 12 kuće pravi opoziciju na Uran iz 6. a Saturn je žižna planeta u 3. kući.

Da li sa ovakvim postavkama uopšte smem da razmišljam o tako krupnom zalogaju?

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Darko taj Pet Feb 12, 2010 7:03 pm

ovde bas ima dosta materijala Smile

venerica ::Pozicija Jupitera u Ovnu je dobra, on je vladar vatrenog Strelaca, pa samim tim mu je po vatrenom elementu srodan znak Ovna.
Ovakav položaj Jupitera ume da ukazuje na ljude entuzijaste, otvorene, optimistične, sa obiljem energije, ali i sklone egocentrizmu. Položaj dobar za odlazak u inostranstvo i poslovni uspeh. Uspeh može doći kroz nove stvari, nove početke pa je i zarada dolazi kroz ulaganje u nešto novo a kako je samouverenost odlika Jupitera u Ovnu, ako ostali elementi horoskopa to podržavaju, osoba ostvari ono što naumi.

Moj Jupiter je u Ovnu u 12. kući, vladar je 8. kuće. Položaj Jupitera u 12. kući obično se karakteriše kao velika zaštita i anđeo čuvar. Izolacija i povlačenje u samoću osobi ne pada teško. Moj Jupiter gradi trigon sa Merkurom u Lavu iz 4. kuće i ovo mi je možda i najdraži aspekt u natalu. Doneo mi je veliku ljubav prema književnosti, jezicima i pisanoj reči uopšte. Osećam se potpuno ispunjeno i kao svoj na svome u samoći sa knjigom u ruci. Još u osnovnoj školi uživala sam da u školskoj biblioteci kopam po knjigama i nalazim neke zaboravljene knjige koje godinama nisu čitane. I kasnije, kroz srednju biblioteka mi je bila prirodno okruženje u kojem sam se osećala kao svoj na svome ne sluteći da će mi to postati životni poziv. Radim u biblioteci zatvorenog tipa, samim tim zarada (ME vladar 2. polja) mi dolazi od zatvorene institucije, biblioteke (JU u 12 polju 120 ME). Potpuno sam ispunjena i zadovoljna svojim pozivom.

Doduše, ima taj Ju i teške aspekte JU90SA i JU180UR, ovaj prvi sam iskusila kroz moralne krize i preispitivanja, takođe i kroz poteškoće vezane za papirologiju.

moj je u ovnu u 11 i pravi trigon sa marsom, saturnom i uranom u strelcu u 6 i dobar aspekt sa venerom u ribama u 10...

Natal: http://www.fotorola.com/uploads/3a14be0335.gif

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angie taj Sre Mar 03, 2010 9:43 pm

venerica ::
Darko ::ne pise nista kad je u ovnu... mada vjerujem da je pozicija jako dobra...

Pozicija Jupitera u Ovnu je dobra, on je vladar vatrenog Strelaca, pa samim tim mu je po vatrenom elementu srodan znak Ovna.
Ovakav položaj Jupitera ume da ukazuje na ljude entuzijaste, otvorene, optimistične, sa obiljem energije, ali i sklone egocentrizmu. Položaj dobar za odlazak u inostranstvo i poslovni uspeh. Uspeh može doći kroz nove stvari, nove početke pa je i zarada dolazi kroz ulaganje u nešto novo a kako je samouverenost odlika Jupitera u Ovnu, ako ostali elementi horoskopa to podržavaju, osoba ostvari ono što naumi.

Moj Jupiter je u Ovnu u 12. kući, vladar je 8. kuće. Položaj Jupitera u 12. kući obično se karakteriše kao velika zaštita i anđeo čuvar. Izolacija i povlačenje u samoću osobi ne pada teško. Moj Jupiter gradi trigon sa Merkurom u Lavu iz 4. kuće i ovo mi je možda i najdraži aspekt u natalu. Doneo mi je veliku ljubav prema književnosti, jezicima i pisanoj reči uopšte. Osećam se potpuno ispunjeno i kao svoj na svome u samoći sa knjigom u ruci. Još u osnovnoj školi uživala sam da u školskoj biblioteci kopam po knjigama i nalazim neke zaboravljene knjige koje godinama nisu čitane. I kasnije, kroz srednju biblioteka mi je bila prirodno okruženje u kojem sam se osećala kao svoj na svome ne sluteći da će mi to postati životni poziv. Radim u biblioteci zatvorenog tipa, samim tim zarada (ME vladar 2. polja) mi dolazi od zatvorene institucije, biblioteke (JU u 12 polju 120 ME). Potpuno sam ispunjena i zadovoljna svojim pozivom.

Doduše, ima taj Ju i teške aspekte JU90SA i JU180UR, ovaj prvi sam iskusila kroz moralne krize i preispitivanja, takođe i kroz poteškoće vezane za papirologiju.

i meni je JU u ovnu i prvi deo teksta se podudara sa mojim zivotom..jedino mi se ne ispuni mogucnost da zivim u inostranstvu...bila sam kratko i vratila sam se...ali to nije bila zemlja koju volim...Sad
ja imam JU120VE,pa JU60ME i JU0MA ....ovo sto sam boldovala tvoj tekst je istina i za mene Smile
jedino sto ja ne volim svoju profesiju....radim u skoli...ja bih ipak u neku firmu kao prevodilac....ta zelja nikako da mi se ispuni i pored silnog konkurisanja s moje strane Crying or Very sad

Angie

Broj poruka : 106
Godina : 41
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Crnka88 taj Sub Sep 25, 2010 3:28 pm

Meni je Ju u 8. u Blizancima... So90Ju,Me120Ju,Ju120AC... To bi trebalo da znaci da cu imati finansijsku podrsku drugih ili da cu dobiti neko nasledstvo ili novac od nekih opasnih poslova,ali znaci i probleme sa ozakonjenjem imovine,zar ne? Aspekti me opisuju kao vestu i egoisticnu,manipulatora Smile

Crnka88

Broj poruka : 58
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  vilabezkrila taj Sub Sep 25, 2010 9:45 pm

moj jupiter je smesten u petoj u vodoliji u konjukciji samerkurom ..trigon sa saturnom i uranom i kvadrat sa marsom...ja to vidim ovako...peto polje je i polje dece...sto znaci puno lepe i dobre dece..i da cu biti ponosna na njih..imam tri sina, mozda ih bude i jos , jesu lepi , pomalo luckasti i neukroceni ali snalazim se sa njima, da li cu da budem ponosna na njih , videcemo...umem sasvim pristojno da se izrazavam mada ponekad znam bas da "lanem" ali umem savrseno da se izvinim...uvek dobro promislim pre nego kazem nesto..e sada negde procitah da je ova konjukcija (jupiter-merkur u petom u vodoliji) sa uranom u prvoj, idealna za bavljenje astrologijom..ako uzmemo da mi je saturn u blizancima....itd...e sada..volim astrologiju, trudim se da ucim svaki dan po nesto, koliko sam uspesna u tumacenju ne znam...do sada se jos niko nije zalio Smile mozda zato sto su me ucili da u svemu dodoam truncicu sestog cula...ipak sam ja riba u znaku a nama je intuicija kec u rukavu...

vilabezkrila

Broj poruka : 34
Godina : 42
Локација : kojekude
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambina taj Sre Okt 06, 2010 2:00 am

Meni je Jupiter u sestoj. Vladar osme kuce u sestoj...medjutim, mene bune ovi kvadrati sa Marsom i Merkurom.. procitah da su ovo najgore kombinacije Mad Mad meni je sesta kuca prepuna. Sta bi trebalo da radim u zivotu? koji posao bi mi najvise odgovarao?heeelp

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sre Okt 06, 2010 2:23 am

Draga Bambina, Jupiter je Tebi vladar 8 polja: bolesti, nasledje, reproduktivni sistem, nasledja u opstem smislu.
Onako kako je postavljen u 6-oj, moze da ljubav prema zivotinjama, tugu zbog kucnih ljubimaca u znaku Jupitera, mozda ti je neko od predaka preneo ljubav prema njima. Kako je u Vagi, ona vlada abdomenom i organima koje obuhvata, slepo crevo, jajnici ili problemi s kozom, mada Mesec u Vagi ne bi trebalo da pravi neki veci problem. Vise planeta u jdnom polju uvek pravi problem ukoliko nisu usaglasene ili slicnog porekla, intenziteta...oko izbora onoga sto to polje predstavlja. Zdrava ishrana je preporucljiva. sunny

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beskraj2 taj Sre Okt 06, 2010 2:23 pm

Moj Jupi se nalazi na 14,35 strijelca u 11.polju, reklo bi se doma, uz Sunce, s tim što je Mars u istom znaku al je gibnuo u deseto polje. Osjećam se malo "razbacana", što bih ja rekla: u meni vlada konstruktivni nered među odnosima sa prijateljima. Smile iako sam im vječito spremna pružiti ruku kad im zatreba pomoć (bez lažne skromnosti).

beskraj2

Broj poruka : 28
Локација : beskraj
Datum upisa : 16.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sre Okt 13, 2010 11:47 pm

Da li bi neko mogao da da vidjenje mog Jupitera? Ja nista ne vidim? Suspect

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambina taj Uto Okt 19, 2010 2:43 pm

Mila, pa sve si pogodila. Problem sa kozom, do groba ce me pratiti bubuljice, takodje u periodu studiranja imala sam problem sa kozom, sad se stanje popravlja, ali ostali su i oziljci. Takodje problem sa probavom, nista bez bekunisa, problem sa cirkulacijom. A sto se tice zivotinja takodje si pogodila, imam zelju da cuvam zivotinje ali mi mama neda. A za posao jos uvek lutam...ne znam sta bi me najvise ispunilo...pravnik sam...

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sesi taj Pon Mar 14, 2011 5:40 pm

Meni je Jupiter u 6. kuci u Jarcu. Cini mi se i da mi nije mozda toliko bitan za posao, a sto se tice zdravlja, to je sve ok. Sta vi kazete? Sta znaci kad je u ovako retro "stilu"? Rolling Eyes

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=upcfileU0imtp-u1292612768&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=14&smon=3&syr=2011&hsy=0&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Sesi

Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Ned Jul 03, 2011 12:22 am

U tvom slučaju : dobro zdravlje, vitalnost (sunce u lavu, jupiter u šestoj). Zatim, ono što moram da primetim: izvanredna moć komunikacije i talenat za govorništvo (merkur u trećoj, pa još u lavu i sve trigon jupiter - trigon mars). Ali govorniče, ipak se čuvaj nepotrebne agresivnosti (merkur kvadrat mars) i suvišnog uplitanja emocija u "pripremljene" lične govorničke zadatke (mesec kvadrat merkur).
Inače, jupiter u jarcu ne sija baš "sjajnim sjajem", ali u tvojoj varijanti - konjikcija ugao (Dc) ima vrlo značajnu ulogu.
Sami dobri aspekti na jupitera ukazuju na BAŠ dobre prilike u sferi posla i dnevnih zadataka, međutim mogu da ukazuju ponekad i na izvesnu "lenjost", takoreći - moraš naučiti da te prilike i prepoznaješ i koristiš.
Malo "ljut" horoskop, ali nije loš Basketball

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 31
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  libra_girl taj Ned Jul 03, 2011 1:10 am

Moj je u 4. u lavu,to znaci blagostanje u domu jel?E pa to ne znam bas,ja jedinica,nekad me suvise guse i stavljaju me pod stakleno zvono,sad mi je bas neki period da zelim da odem od roditelja i da dokazem da mogu sve sama,sto je danas tesko moguce, tako da ce to pricekati do zavrsetka faxa i zaposlenja. Smile A da pravi opozijicu sa Mc-om, kvadrat sa Plutonom i inkonjukciju sa Neptunom.

libra_girl

Broj poruka : 35
Datum upisa : 19.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Marlen taj Ned Jul 03, 2011 7:38 pm

Moj Jupiter je u 10. kući, na 27om stepenu Blizanaca...Znači li to da pripada Blizancima ili više pripada Raku ? Evo linka za natalnu, samo ako bi neko bacio pogled, da ga posmatram kao da pripada 10oj kući, ili pak 11oj ? Ipak je bliži kraju 10te, nego početku...Ne znam šta da mislim, to je najgore. Hvala puno unapred! I love you

http://imageshack.us/photo/my-images/13/21747211926631482012010.jpg/

Marlen

Broj poruka : 22
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  fortunaaa taj Pet Dec 27, 2013 12:53 pm

Moj se nalazi u 12 polju, na 15 stepenu Lava (kraljevskom toboze) u konjukciji sa Marsom i Venerom sve u Lavu i pravi egzaktni trigon sa Mesecom u Ovnu u 8. Iskreno, pokusavam da shvatim kako radi? Talentovana sam za umetnost (ples, pevanje, malo gluma) sta znam ali sve mi je to nesto slabo...
Imam takodje kvadrat sa Pl u Sco iz trece, cini mi se da mi on srecu kvari ovde... Neko mi je rekao da se cuvam u saobracaju? pale

fortunaaa

Broj poruka : 3
Godina : 25
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Venus82 taj Pet Dec 27, 2013 1:08 pm

Moj Jupiter je u 7. kući, na 10. stepenu Škorpije, pravi aplikacioni trigon sa So, koje je na 7. stepenu Riba u 12. kući. Ribe su mi inače ukliješten znak.  scratch

Venus82

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  fortunaaa taj Pet Dec 27, 2013 1:12 pm

Venus82 ::Moj Jupiter je u 7. kući, na 10. stepenu Škorpije, pravi aplikacioni trigon sa So, koje je na 7. stepenu Riba u 12. kući. Ribe su mi inače ukliješten znak.  scratch

Cini mi se da Ju u 7 oznacava srecu u braku. Pogledaj gde ti je vladalac sedme i kakve aspekte pravi, mozda dobijes jasniju sliku.
Ako vec nisi udata.  Wink 

fortunaaa

Broj poruka : 3
Godina : 25
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strijelac taj Pet Dec 27, 2013 2:45 pm

venerica ::
Darko ::ne pise nista kad je u ovnu... mada vjerujem da je pozicija jako dobra...

Pozicija Jupitera u Ovnu je dobra, on je vladar vatrenog Strelaca, pa samim tim mu je po vatrenom elementu srodan znak Ovna.

Biblioteke su predstavljene trećom kućom i Jupiterom, kao i Merkurom i Blizancima Smile Instituti su 12. kuća, a visoko obrazovanje je Jupiter

I ja sam bibliotekar, diplomirani, moja treća (biblioteke) je u Lavu, Sunce u šestoj (posao, uveti rada) u Strijelcu, tamo je ukliješten i znak Strijelca, na MC (karijera) Ribe. Neptun u šestoj u Strijelcu.
Sunce - biologija, ja sam na odjelu biologije, Sunce u šestoj - rukovodeći položaj, ja sam rukovodilac biblioteke prirodnih nauka državnog fakulteta (Strijelac u šestoj) - rad u državnoj službi - šesta kuća.

U 12. kući Blizanci!  
Druga u Raku (način zarade), Mjesec u Lavu, Sunce u šestoj!

Trigon Jupiter u Ovnu, 11. kuća, i Mjeseca, Lav, druga kuća.

Merkur u Jarcu - znamo koliko ovaj Merkur voli da kopa po starim knjigama, historiji, koliko je sistematičan, discipliniran, iako je u kvadratu sa Jupiterom, opet mi je donio bibliotekarski posao, a kvadrat se, po meni, i kod mene, više odnosi na neke druge stvari ...

Strijelac

Broj poruka : 52
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 12:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu