4 kuca -roditelji

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 4 kuca -roditelji

Počalji  Izida taj Pon Apr 13, 2009 11:27 pm

Astrotanja ::Pandora mogli bi tvoji roditelji, ili jedan od njih delovati na tvoje podsveno delovanje , ili ti davati podsticaj koji nije vidljiv, odnosno nije na rečima,već unutrašnju podsticaj. Možda su uticali na to da si tajnovita, ili da radiš nešto u tajnosti, ili je neko od njih imao život vezan za 12. sunny

Pa ne znam Tanja..osim jedne stvari za koju sam ja sigurna da predstavlja nesto vezano za 12 je, da su oboje jedinci i da su ih odgajali drugi, konkretno mog oca njegova baba /otac mu poginuo posle rata, majka se preudala pa ga ocuh nije hteo/ a moju majku opet pa njena baba do neke 9 godine pa je posle uzela majka i zivela je u paklu blago receno /njoj su se roditelji razveli, otac otisao preko,majka se preudala/...eto to je jedino sto ja mogu vezati za 12 kucu kad su oni u pitanju..

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Apr 14, 2009 11:25 am

Pandora vl. 4. u 12. bi moglo biti vezano za njihovu patnju, osećanje neprihvatanja, ili odbačenosti sa kojima su se susretali u životu.
Međutim,vl. 4. u 12. ukazuje na tvoju želju da živiš negde daleko od mesta rođenja. , ili da ti je dom mesto gde voliš da se usamiš itd. Simblika je široka. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Uto Apr 14, 2009 11:58 am

Astrotanja ::Pandora vl. 4. u 12. bi moglo biti vezano za njihovu patnju, osećanje neprihvatanja, ili odbačenosti sa kojima su se susretali u životu.
Međutim,vl. 4. u 12. ukazuje na tvoju želju da živiš negde daleko od mesta rođenja. , ili da ti je dom mesto gde voliš da se usamiš itd. Simblika je široka. sunny

Upravo tako, vezano za njihovu patnju..
4 u 12 -da zivim daleko od mesta rodjenja-to mi je oduvek bila zelja pa valjda ce se i ostvariti.. flower

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  galaksija taj Ned Jan 03, 2010 1:00 pm

Astrotanja ::blizanci na Ic označavaju kuću gde postoji često dva doma, ili živite u kući gde ima više spratova i stanova. U domu se ceni kultura, znanje, informcije, obrazovanje, bar je jednom roditelju veoma stalo do toga. roditelj je često ako ne obrazovan, onda osoma koja je vrlo elokventna,, informisana, zainetersovana za obrazovanje svoje dece. Obično roditelj podstiče dete u njegovom školovanju, od malena ga usmerava prema znanju, ulenju, nabvlja knjige, pdtiče njegovo razmišljanje, intelektualno ga stimuliše. Važno je i gde je Ascedent, jer u vodoliji on još više podstiče mentalni razvita deteta u domu i naravno gde je Merkur.
Kako je tebi vl. 4. u 2. sistem vrednosti ćeš sticati od roditelja, koji će ti i finansijski pomagati u životu.

Moj sin ima Ic u Blizancima, a Merkur mu je na Mc u Strelcu na Antares-u.
Draga Tanja,i moj IC je u blizancima a vladar merkur u osmom polju,u stelijumu sa suncem i marsom.Ja sam jako vezana za svoju porodicu i dan danas i nezamislivo mi odvajanje od njih u drugi dom.Iako sam zbog prirode posla puno putovala i menjala sredine i domove,svoju bazu ne napustam.Mozda je i mesec u 4 polju kriv za to!Ali u zadnjih godinu dana javila se potreba da imam jos jedan stan koji je samo moj,da vodim zivot u dva doma.Da li ce se to realizovati ili zauvek ostajem u roditeljskom domu,po pozicijama mojih planeta?

galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Jan 22, 2010 10:51 pm

ArijeL ::

Uticaj ove kuce lezi kao velika podzemna reka ispod povrsine kasnije licnosti koja se razvila u skladu sa Suncem i Ascendentom, a ta reka moze biti dovoljno mocna da dominira ponasanjem a da ne bude opazena.To je u potpunosti licna kuca...
Hm.pa ja sam postala inventar mog doma u poslednje vreme..Nadam se da nece tako biti jos mnogo godina, jer iako sam veci deo zivota provela u kuci, ne osecam bliskost ni sa jednim roditeljem, nazalost. Mada majka vec pocinje da shvata, koliko, kada i gde je nastao taj moj preokret. U razdoru sam izmedju vernosti prema domu i zelji za sopstvenim domom, bliskoscu sa nekim...mojim licnim carstvom.
4 polje mi je u Raku, nemam planeta u njoj ali imam Sev.Mesecev cvor. Vladar Mo.mi je u 7-mom polju u Skorpiji.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Feb 24, 2010 2:36 am

Moja cetvrta kuca u Vodoliji...jedva sam cekala da zbrisem iz roditeljske kuce, neverovatno koliko sam se lose osecala u njoj (roditelji mi nisu losi ljudi, ali su bili los spoj..pa jos baba i deda na prvom spratu-horor film)..bilo je mnogo svadja, a i stalno sam osecala "nesto" u vazduhu..skroz cudna atmosfera..dobro je sto sam zbrisala, sad bih da zbrisem i iz Srbije pa da moja misija bude kompletna..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  tanjica taj Sre Feb 24, 2010 4:52 pm

zeka ::To je i zivot u socijalnim institucijama ili cuvaju te babe i dede duple porodice i slicno
flower Zeka,to je tacno,u potpunosti.Ja imam pluton na 18*vage u IV kuci,i pola svog detinjstva sam provela sa bakom i dekom dok su roditelji zbog posla ziveli u drugom gradu.

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 37
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Mar 26, 2010 9:26 pm

Inace, nisam napisala:4 polje pocinje mi u Raku, vladar Mesec, prirodna kuca Raka: prošlost, koreni, preci, porodica i porodična pozadina i zajedno sa Mesecom i Rakom = lanac života.
Samo sto je meni Mesec u Skorpiji, jer ima duplo dostojanstvo, povoljno i nepovoljno dostojanstvo tj.pad i triplicitet(a ovo je mnogo blaze nego sto je jak uticaj pada), za nesto dobro, a za drugo nije.
Rolling Eyes
Mesec i Rak simbolizuju - zivot, a Skorpija smrt.
Mesec u Skorpiji - je u znaku opasnosti i smrti, a što predstavlja prekid lanca života, odnosno prekid života.
Posto planeta ne saradjuje dobro sa znakom u kojem se nalazi i oduzima joj se ono osnovno od njene prirode, oduzimaju se majčinski instikti, plodnost, blagost, brižnost i nežnost. Naravno, najveci strah je kada mastate o deci da lanac zivota može biti prekinut i na taj način stane život, sto se tice mene i mog dela porodice. Medjutim treba gledati i mnogo toga zavisi i od njegovog dispozitora, odnosno Marsa.
Obzirom, da moj Mesec ima neke, ja bih rekla "zive" konjukcije, ja samo znam da u slucaju da zatrudnim i van braka nikada ne bih izvrsila abortus, a naravno volela bih da se to desi u narednih nekoliko godina. Moram da priznam da sam kao mala mastala da rodim dosta ranije u odnosu na moju majku, posto bi tako moja cerka ili sin imali drugaricu, mene je mama rodila sa 30god.a ja je polako stizem bez dece za sada.
Mesec u Škorpiji pod vladarstvom Marsa i Plutona, što znači da je Mesec na njihovoj teritoriji gde oni vladaju i postavljaju pravila.
Ono na sta mene usmerava moje 4 polje jeste vise osnivanje sopstvene porodice, nego li na oca ili majku..nisam dobijala dovljno neznosti. Medjutim, iako se vladar 4-og polja nasao u padu to ne znaci to što je oduzeta nežnost, brižnost i toplina, da Mesec u Škorpiji nema emocije, čak na protiv njegove emocije su duboke i snažne, ali u bliskim odnosima ne ume da ih pokaže na način koji je prirodan Mesecu.
Ja jednostvano, najvise emocija pokazujem kad sam sama, a i momentalno se zakljucam u sebe i postane mi neizdrzivo-izdrzivo tesko, kada se u blizini mene odvija razmena neznosti narocito majke i cerke, sto vidjam kod prve komsinice ili ujne i sestre..
Ovakav polozaj vladara 4 polja, ne mora znaciti kako se kaze trazenje partnera po ugledu na jednog roditelja. Ja zudim za nekim ko je isto emotivan kao ja, pa ukoliko zakaze moja emotivnost, a isti polozaj opisuje da se iz braka roditelja neske stvari mogu preneti na sopstveni brak - da moj partner moze da kanalise i iz mene izvuce sve sto je potrebno, a pre svega meni je potrebno da pokazem i pruzim ono sto meni nisu, ili nisam osetila.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Čet Apr 07, 2011 7:26 pm

... Laughing da li mi netko može nešto reći o mojoj 4. kući i plutonu, smč koji je u trigonu s planetama u 7. polju, znam da 4. kuća karakterizira jednog od roditelja, ja bih rekla da karakterizira mog oca, koji je i sam bio djevica, a kojeg sam jako volila i ne volim da pluton ima uvijek loše konotacije, otac mi je radio u inozemstvu, znači nije baš bio uvijek prisutan s nama, ali je bio jako odan i požrtvovan za obitelj.

... manje me interesiraju roditelji, jer o njima sve znam, a više me interesiraju aspekti planete iz 4. kuće u odnosu planete u 7. kući.

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Apr 09, 2011 5:53 pm

sara ::... Laughing da li mi netko može nešto reći o mojoj 4. kući i plutonu, smč koji je u trigonu s planetama u 7. polju, znam da 4. kuća karakterizira jednog od roditelja, ja bih rekla da karakterizira mog oca, koji je i sam bio djevica, a kojeg sam jako volila i ne volim da pluton ima uvijek loše konotacije, otac mi je radio u inozemstvu, znači nije baš bio uvijek prisutan s nama, ali je bio jako odan i požrtvovan za obitelj.

... manje me interesiraju roditelji, jer o njima sve znam, a više me interesiraju aspekti planete iz 4. kuće u odnosu planete u 7. kući.

Sara, složila bih se s tobom, sve planete imaju dobre i loše osobine i u odredjenim situacijama pokazuju jedno ili drugo lice...neko 4 polje gleda kao polje majke a neko oca...ali ajde ga gledamo kao oca pa je tvoj otac tada predstavljen Merkurom jer je vrh u Devici -. Merkur je otišao u Strelca koji inače simbolizuje inostranstvo pa još u 6. zbog posla...a još dodatno i kvadrat sa UR koji je vl.9 ukazuje na njegove kratkotrajne povratke kući...čime ti se bavio tata?
Pl u 4.kući može da pokaže i tvoj odnos sa majkom, odnosno tvoje očekivanje da te prihvati takvom kakva jesi što se nadovezuje na onaj aspekt Mo150Ve...Dobar odnos 4. i 7. kuće možda upravo pokazuje izlaz da si ti kompenzovala loš odnos sa majkom kroz društveni život, kroz partnere i odnos sa njima, kroz posao...Trigoni prema nekim astrolozima, ne moraju da se pokažu samo kroz njihovo ostvarenje u natalu već i kroz ono što nosimo iz prethodnih života..

Konkretno na mom primeru...zadnjih 5-6 godina težim ka tome da živim pored mora...4.kuća u Ribama, Neptun u 1.kući - vatreni trigon sa Sa i Mo vl.9 kuće i još Sa u 9. - pa moja duša vapi za time a kako je 4.kuća i kuća porekla i predaka to može da pokaže i da sam ja nekad živela pored mora i da se duša seća toga i zato tome i teži... sunny flower Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Sub Apr 09, 2011 7:54 pm

čarobnice hvala na odgovoru, znam da mi 4. kuća opisuje oca, a majka mi je 10. kuća, znam po nekim karakteristikama, mama mi je vaga s mjesecom u ribi, moja mama je i umjetnička duša, od koje sam ja naslijedila slične osobine,
Ne, ne želim demantirati što sam rekla, to je tu negdje istina, ali priznaj da u nekim trenutcima kada nam ne ide sve po planu, onda su krivi drugi. Općenito kad mi govorimo o odnosima naših roditelja, priznajem u nekim trenucima su neobjektivni, pitanje je doista što je za nas bilo loše a što dobro.

sara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Uto Apr 12, 2011 6:53 pm

... Laughing na pitanje što je za nas dobro a što loše, odgovor je: da je ono najbolje za nas što nam pokazuje naša natalna karta, kako kaže mila 2710 (ako uspijemo na pozitivan način po njoj živjeti, izvlačeći ono najbolje iz nje do krajnje realizacije), definitivno se s time slažem i to potvrdujem svojim životnim iskustvom...!
flower

sara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Apr 12, 2011 10:26 pm

Meni je četvrta kuća jaka i uticaj roditelja bio je veliki. Iako mi je bilo vrlo teško u mladosti sa bolesom majkom, a sada u zrelim godinama i sa tatom, koji ima sličnih, mada mnogo manjih problema sa mentalnim zdravljem, depresijama.
Interesantno je da to opisuje baš moje Sunce u četvrtoj u konjukciji sa Neptunom u Škorpiji.
Verujem du se sučavam u nekim periodima u životu sa sličnim problemima vezanim za roditelje da bi mogla da dođem do nekih istina, do duhovnih spozaja. Svo moje iskutsvo vezano za prvobitnu, roditeljsku porodicu koja mi je dato da utiče na moj duhovni razvoj i moje otkriovanjem sebe, suočavanjem sa istinom, ponekad kroz razočarenja,. Sve mi je to donelo, ili imalo svrhu da menja moju ličnost,ali da uiče na spoznaju istine, kroz skidanje velova neistine idelazacije vezane za roditlje. Sve patnje, jer u Škorpiji ima bola i patnje donele su mi transformaciju, kada sam došla do dna i uzdigne duhovno, vezane upravo za prirodu Škorpije, ili Orla kako neki sagledavaju ovaj znak.

Moje interesovanje za astrologiju ima veliku veze sa mojim problemima u porodici, jer sam želela da shvatim, a šta mi se to događa kada sam se rano susrela sa ozbiljnim zdravstvenim problemima moje mame.Sve me je što se u porodici, sa roditeljima događalo navodilo ka astrologiji i drugim duhovnim oblastima. Suočavanjem sa istinom, suočavanjem koliko život može biti besmilen i prazan kada je vezan samo za materiju i kako je meni Škorpija u četvrtoj kući, upravo kroz osvetljavanje mračnih kuteva u mojoj psihi, vezanih za uticaj poridice i situaciju za nju, trnsformaciju negativnog u pozitivno, što donosi Neptun u konjukciji sa Suncem , koji je u stanju da melanholiju i tugu pretvori u radost i univerzalnu ljubav.
Istina moj sistem vrednosti koji je bio prisutan u porodici se promenio, stvaranjem novog zbog Plutona vladara 4. u 2. u konjukciji sa Uranom u Devici u sekstilu sa Suncem . Novi je koji je zasnovan i na znanjima iz astrologije, numerologije ,ali i nekim drugim duhovnim saznajima, koje nastojim da praktično primenim zbog prirode Device. Kako mi je Merkur u Strelcu, gde je on više zakupljen višim znanjima, spas za njega je njegov dispoztor Jupiter koji je je uu jedanestoj, u Raku, egzaltiran . Ne mogu, a da to znanje ne širim, dajem to znanje drugima, u grupi , na forumu koji doživljavam pomalo i kao jednu veliku porodicu osoba koje povezane zanimanje za astrologiju, kao i druga slične duhovna učenja.

Potreba za pozitivnim raspospoloženjem, za međusonim pomaganjem leži uparavo u Jupiteru u Raku, koji voli porodicu, dom ma u kojoj kući on bio, a kada je u jedanestoj onda imeđu prijatljima za koje je vezan i emocijama i brigom o njima, koje donosi Mesec u Devici. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Sre Apr 13, 2011 9:13 pm

... sunny Astrotanja, hvala na odgovoru, slažem se da se sve više napušta slika idealiziranih roditelja, i sve nam je u ovom životu dato, i ljudi i situacije da učimo na njima... Laughing

sara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Sre Dec 05, 2012 1:56 pm

Četvrta kuća mi je u djevici, vladar 4. u 5. kući Merkur u škorpiji, So0Me, Me60Ma. U četvtoj kući su mi Ve0Ma u djevici koji su u kvadratu sa Mo0Ne pri kraju šeste kuće. Stan u kome živimo nam je bio prije oko tri godine na javnoj prodaji, i jedva smo se iz toga izvukli, sad nam je opet stan na javnu prodaju zbog neplaćanja poreskih obaveza, ko zna šta će biti ovog puta.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Sre Mar 27, 2013 5:58 pm

4. pocinje u Biku, i nastavlja u Blizancima, Ve u Vodoliji u 1., Me u Ja u 12. Bas me zanima kako se ovo manifestuje...?

Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 3:18 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics