PL i VE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

PL i VE

Počalji  alea taj Pon Okt 08, 2012 2:35 pm

I ja imam isto pitanje, i volela bih da mi Tanja odgovori. Usla sam u vezu sa muskarcem koji je u tom momentu imao egzaktno PL na VE u 4. u Jarcu. Sada mu se ta konjunkcija ponovo aktivira, a nasa veza je pravo mucenje, i to obostrano. U zivotu nisam bila u tezem odnosu, kao da ja imam PL aspekt a ne on. Tanja, mozes li mi reci kakav ishod veza moze da donese i kako je on dozivljava, jer mi stalno cima osecanja, imam osecaj da zeli patoloski da kontrolise sve, onda pukne pa me ostavi, onda se ponovo vraca...ja se stalno mirim i pokusavam da odrzim balans ali on je stalno nezadovoljan i stalno me krivi. VE mu je na 9* Jarca 120 SA 0MO u Devici u 12. Vec i vrapci na grani znaju koliko kukam zbog ovog odnosa, a kao da me neko magnetom drzi i vraca, kao i njega! Sta donosi taj aspekt muskarcu, kako on dozivljava tu vezu?

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: PL i VE

Počalji  Astrotanja taj Pon Okt 08, 2012 4:39 pm

Alea, najbolje bi bilo da okačiš i njegovu natalnu kartu. Ono što je meni samo po ovim podacima jasno je da je on emotivno nesiguran i ima strah od napuštanja, a to je konjukcija Sa i Mo u Devici teško to još u 12. koja pojačava strahove.

Pluton na Veneei uskoro ću i ja da imam, pa ću imati iskustvo iz prve ruke. Wink Ono što mi je poznato je da je to jedan od aspekta koji mnogi vrlo bolno i teško doživljavaju, često donosi fatalne ljubav, jake strasti,vezu zasnovanu na magnetskoj privlačnosti, ali i ljubavni bol, ljubomoru, ljubavnu patnju i ljubavne gubitke, koja osoba ima, pa onda to prenosi i na druge.Kod njega mora da ima i promene veznih, a njegovu porodicu, majku, ili ćerku ako je ima. Ljubavni rastanci su takođe prisutni i sve u svemu tu se emocije teško kontrolišu,a Venera u Jarcu teži da ide na sigurno i stalo joj je do privrženosti partnerke, ili partnera, ako toga nema, ili ako postoji kod druge strane veća potreba za slobodom, to može da izazove sumnju u ljubav, ljubomoru, a iz sumnje može da se svašta izrodi.

Naravno da i ti možeš da budeš ta koja si u simbolici njegove Venere,jer si ti ženska osoba u njgovom, muškom natalnu. Kakvi su tebi tranziti bili koji su uslovili osećaj cimanja o kome si pisala? Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Okt 09, 2012 8:09 pm

Kao sto rekoh, vec i vrapci znaju za tu pricu... Embarassed
Upoznali smo se u martu, u trenutku kada je JU iz Bika i mog 5 p. pravio 180ME ( vladar mog 7. ) pa 120VE moja. Istovremeno, on je imao egzaktno PL0VE u Jarcu u 4. ali JU iz Bika je njemu pravio 120VE i 120 SA0MO, tako da je sve pocelo divno. Medjutim, istovremeno je meni tranzitni SA iz Vage pravio 180MA ( vladar 5 p. ) a njemu SA120MA0SO0ME ( on je Vodolija/Devica )...nikad u mucnijoj vezi nisam bila a nikada toliko vezana, kao da mi je neko okove stavio i ne mogu da se oslobodim, a izgleda ni on...strasno nesto....letos smo prekinuli da bi se posle 3 meseca ponovo videli, i pomirili u roku od sat vremena, i opet isti intenzitet i ponovo ista mucna situacija.
Nekada imam osecaj da se ova ljubav rodila i umire u najstrasnijim mukama, a nikako da umre...patnja je obostrana, sigurna sam u to. Jos i ne zivimo u istom gradu, pa su sumnje i nesigurnosti jos vece.

Sada, kako je SA usao u Skorpiju, imam osecaj da ce stvari morati da se rasciste, jer nam oboma pravi los aspekt na JU, a njemu je to vladar 7. dok je meni vladar karte.

Znam za tog UR, da se odmah ogradim od njega, i ja trenutno imam tranzit UR120ASC i 60JU, njemu UR ide kroz 7. i pravio je 90VE, medjutim on je Vodolija a meni je vladar JU u Vodoliji pa me ne brine toliko on koliko me zanima ovaj PL, i po tvom iskustvu, da li i on dozivljava emotivnu bol kao ja?

Evo njegove karte:

http://www.dodaj.rs/f/R/m2/4H6Qa6d1/astro2gw206014418945.gif

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Okt 10, 2012 8:14 pm

Alea, srećana osoba se nikada ne bi ponašala kao što se on ponaša. Sigurno ima emotivnog bola i kod njega, a u kojoj meri to je teško reći, jer se emotivna bol ne može izmeriti, duboko, ali sve što Pluton dotakne je duboko, intenzivno i ne može da se kontroliše.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Sre Okt 10, 2012 8:53 pm

Konjukcija PL i VE me ceka tek kad napunim 46 godina, nadam se da cu tad imati vise pameti. Very Happy

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Okt 10, 2012 10:37 pm

Astrotanja ::Alea, srećana osoba se nikada ne bi ponašala kao što se on ponaša. Sigurno ima emotivnog bola i kod njega, a u kojoj meri to je teško reći, jer se emotivna bol ne može izmeriti, duboko, ali sve što Pluton dotakne je duboko, intenzivno i ne može da se kontroliše.

Da, to su prave reci, jednostavno, ne moze da kontrolise, a to je bas ono sto zeli, da drzi sve pod kontrolom.
Ne znam kako ce se ovo zavrsiti, jednostavno ne znam...i ja imam VE u Jarcu, kao i on.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Okt 11, 2012 9:46 am

PL kao ni ostale daleke planete nikada ne donosi povrsne price. Sve sto on dotakne, on pojaca do maksimuma jer pojacava frekvenciju na kojoj rade nase planete do maksimuma. Zato su takvi odnosi i dogadjaji cesto oni koji nam zauvek menjaju zivot iz korena. PL nam unistava ego, tera nas da se odreknemo sujete i zato su nam te muke cesto nepodnosljive, jer nas tera da zrtvujemo sebe i svoje ja, da Menjamo svoja egoisticna ubedjenja ako zelimo da zadrzimo odnos i osobu u svom zivotu. A istovremeno, nama se cini da je zivot bez te osobe potpuno bez smisla i zato se nadjemo u rascepu i moramo da pravimo kompromis, da pustimo PL da od nas otkine i amputira taj egoisticni pristup ljubavi zarad ostvarenja trajne veze. Ili da je porusi do kraja i zauvek. Kako god se uzme proces je veoma tezak i bolan. Pomisao da ne mozes sa tom osobom a ne mozes ni bez nje. U stvari sve ide ka tome da moras necega da se odreknes i dobro da procenis vrednost oba tasa, sta gubis a sta dobijas, a u tom momentu razum obicno ne radi jer su osecanja prenapregnuta. I umesto da stane na loptu i promisli o svemu, covek sumanuto gura jedno te isto, pokusavajuci silom da odrzi kontrolu nad sobom, drugom osobom i celom situacijom sto je nemoguce. Gde ce jedan mali covek da se suprotstavi jednoj takvoj sili? Zato i otuda patnje i frustracije, zato osecaj da ta druga osoba ima moc nad nama, jer ta druga osoba nije nista drugo nego taj PL. I ne mora se prica nuzno zavrsiti tragicno, od nas zavisi koliko smo spremni da se odreknemo onih delova sebe koji nam u sustini i ne trebaju i na kraju krajeva, sprecavaju da osetimo bezgranicnu ljubav i prepustanje jednom odnosu u kome ja postaje mi, u kome onda ljubavna opsesija i dominacija postaje najiskrenija i najcistija ljubav do smrti.

Inace iz prve ruke mogu da napisem o PL tranzitima preko licnih planeta, jer sam imala tranzit preko MO, SO, ASC i kao teenager preko ME. Od svoje 18. kada je krenuo njegov tranzit na MO pa sve do sada, tranzotira mojom 1. kucom. Najtezi period bio je prvi prelazak preko MO kada mi se desio razlaz sa tadasnjim deckom a kasnije mojim muzem. Secam se da sam imala osecaj kao da gorim u paklu u najvecim mukama. Nisam mogla da ga prevazidjem nikako, htela sam samo njega, htela sam da ga zauvek. To je trajalo mesecima, na sve sam pristajala i bukvalno bila opsednuta njim i idejom da zelim da se udam za njega i rodim decu. Istovremeno su mi NE i UR bili na VE a njemu radili opoziciju na VE u Raku. Nakon vise od pola godine moje muke i patnje, konacno smo se pomirili i posle par meseci ostala sam trudna, vencali smo se i ja sam rodila dvoje dece, sve za vreme tranzita PL preko MO. Inace u vreme raskida imala sam i kvadrat SA iz Vodolije na MO. To mi je bio bas tezak period, ali eto na kraju se nije moglo lepse zavrsiti! Brak sa covekom koga obozavas i rodjenje dece. Mislim da su toliko mocni tranziti jednostavno taj odnos stavili u poziciju ili-ili. Njeu je SA tranzitirao 7. poljem, to je bio period kada smo jednostavno oboje bili stavljeni u poziciju da sazrevamo i jedno drugom budemo ucitelji i ucenici. Eto, to je jedno iskustvo o ljubavi koja je evoluirala iz pivremene i tajne veze u brak dug 16. godina i na kraju, nakon razvoda u iskreno prijateljstvo i roditeljstvo.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Čet Okt 11, 2012 4:56 pm

Alea,
odličan tekst i veoma poučna priča.
Keep writing cheers

ena1976

Broj poruka : 413