Venera u petoj kući?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Venera u petoj kući?

Počalji  nikica taj Pon Feb 11, 2013 3:34 pm

I ja imam Ve u 5. Iz mog iskustva to znaci ajmo reci "sreca u ljubavi", u smislu laganog ulaska u ljubavne veze, dosta aktivan drustveni zivot. Znam da se to odnosi na ljubavne veze prije braka, a kako je Ve benefik to moze biti samo dobro u kuci koja se odnosi na ljubav, djecu...

nikica

Broj poruka : 20
Godina : 37
Datum upisa : 11.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pon Feb 11, 2013 3:58 pm

Treba gledati i kakve aspekte pravi ta Venera u 5. polju i u kom je znaku, pa ako je loše položena može da da lijepe ljubavne početke, ali i ružne raskide.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pon Feb 11, 2013 4:09 pm

To je dobar položaj za Veneru, u ribama je u egzaltaciji, super, a mislim i da je dobro aspektovana, ako sam dobro vidjela, tako da imaš sve preduslove da doživiš veliku i romantičnu ljubav o kojoj sanjaš. Very Happy

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pon Feb 11, 2013 4:21 pm

Kod njega je Venera na 29 stepenu lava kvadrirana Jupiterom, vladar 8. u 7. kući, pa i nije baš najbolje položena.
A Venera u ribama može biti sklona i tajnim ljubavima, znači samo izbjegavaj tajnost kada je ljubav u pitanju.

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Pon Feb 11, 2013 4:34 pm

Kada su u pitanju uporedni horoskopi može da se vidi kako se sa nekim slažemo, ali da li ćemo sa tom osobom stvarno biti u vezi ili braku, tO niko ne može tačno reći ni garantovati, jer tu sudbina igra bitnu ulogu, i ima nešto što se ne vidi ni u natalnoj. Svakako kada upoređuješ svoje slaganje sa nekim gledaš:
- da li vam se karakteri slažu - da li su Sunčevi znaci u podudarnim elementima, npr. voda se slaže sa vodom i zemljom...
- da li su osjećanja skladna i postoji li emotivna povezanost - dobar aspekt između Sunca i Mjeseca
- da li je dobra komunikacija - gledaš kakve aspekte prave Merkuri,
- postoji li fizička privlačnost - povezanost dobrim aspektima između Venere i Marsa
- da li su povezane dobrim aspektima tvoja 1. sa njegovom 5. i 7. i obratno i
- za trajnost veze ili braka gledaš kakve aspekte pravi Saturn jednog sa ličnim planetama drugog.

Vita83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Čet Apr 11, 2013 10:36 am

Ne znam kakvih ti problema imas u ljubavi Smile Sa egzaltiranom Ve u 5 kuci. Uvek lepa, privlacna suprotnom polu, po meni cak i misticna. Dva lepa aspekta u lotus konfiguraciji. Mislim da ti je ljubav naklonjena, kao ilepa iskustva. sekstil sa Mesecom koji vlada 10 i Saturnom koji dolazi iz 4 kuce. Mozda je to neka ljubav koja ima veze sas rodnim gradom jednog od roditelja. Mislim da ovpredstavlja i prvo sexualno iskustvo jer je Mesec u 8 kuci.
Vladari 5 kuce su Ju i Ne, oni se nalaze u 7 odnosno 2 kuci.
Posto ti je vladar 5 u 7 kuci trebalo bi da stupis u brak iz ljubavi i to velike jer je u pitanju Ju. Mada moze biti i trudnoca povod za brak sto ne iskljucuje ljubav. A drugi vladar ti je otisao u 2 kucu, pa ti partner moze pomagati oko zaradjivanja novca. (a trebalo bi da imas i srece na lutriji Smile )
Ja mislim daa su 5, 6 i 7 polje kod tebe povezana. Da li imas neku dugu vezu?

mrgud78

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Apr 11, 2013 11:49 am

Kada tumačimo petu kuću onda gledamo i gde su otišli vladari te kuće, kao i kakve aspekte pravi. Zatim gledamo i gde je otišao dispozitor planete koja je u petoj, u ovom slučaju Venere koja ima povoljne aspekte sa Mesecom i Satrunom. Naravno, kada je veza u pitanju gledamo i aspekte Meseca i njegov položaj, jer Mesec označava naša osećanja i utiče na veze.

Kada je o braku reč, onda se gleda u kom znaku je vrh sedme, gde je se nalazi vladar sedme, kod tebe je recimo Mars koji je u padu u Raku i kakve aspekte on pravi, kao i njegov dispozitor, pa onda tek koja se planeta nalazi u sedmoj i kakve aspekte ona pravi i gde je njen dispozitor itd. Kada seve to sagledamo, onda dajemo tumačenje. Smile

Uporedni horoskop su posebna teme i njih postavljajte u rubrici Uporedni horokopi. Hvala. sunny sunny sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Apr 11, 2013 10:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Hvala!

Počalji  Baby Black taj Čet Apr 11, 2013 8:51 pm

Hvala na odgovoru, divne ste. flower Na žalost, problem je daljina, ali ga volim i puno mi je stalo do njega i
večiti strah da me ne ostavi...

Baby Black

Broj poruka : 6
Локација : -
Datum upisa : 30.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mrgud78 taj Pet Apr 12, 2013 8:34 am

Baby, reci da li sam se nalupala ili ovo sto sam pisala ima smisla...

mrgud78

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Pet Apr 12, 2013 9:34 pm

Baby Black ::Da li neko može malo da mi razjasni? Hvala.

ne znam sta te konkretno zanima, ali mogu da kazem da odavno lepsu veneru ne videh Smile em se raduje u 5 kuci, em je egzaltirana u ribama, pa u trigonu sa mesecom koji je egzaltiran u biku i meni najjaci aspekt koji venera moze da pravi a to je 120 sa Sa,sve mi ovo lici na ljubavi iz bajke, eto jedino sta bi malo moglo da pomraci ove aspekte jesu ruzicaste naocari koje moguce da imas, pa da ne sagledas realno partnere, i jeste da to sprecava saturn ali ne znam kolko je jak, jer je u raku.. Nego jel se bavis ti nekom umetnoscu? prosto mi je nemoguce da ne Smile

sputana

Broj poruka : 94
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Baby Black taj Sub Apr 13, 2013 7:57 pm

ne bavim se umetnošću, mada sam iz porodice umetnike. trenutno nemam sreće ni na poslu ni u porodici s,finansije su mi isto problem saturn mi pravi haos u glavi u životu. Stavila sam njegov natal. mene interesuju aspekti koje govore da li ću otići u inostranstvo i brak sa njim.

Baby Black

Nazad na vrh Ići dole

Venera

Počalji  Baby Black taj Sub Apr 13, 2013 7:58 pm

Jeste moja velika ljubav od detinstva i mnogo ga volim

Baby Black

Nazad na vrh Ići dole

Update

Počalji  Baby Black taj Sub Apr 13, 2013 11:02 pm

Trenutno nemam sreće ni na poslu ni u porodici ,finansije su mi isto jako veloki problem, a saturn mi pravi haos u glavi u životu. Stavila sam njegov natal u prethodnim postovima ove moje teme. Mene interesuju aspekti koje govore da li ću otići u inostranstvo i brak sa njim. da obratim pažnju na njih i zatražim pomoć u tumačenju. Da li je moguće? Hvala.

Baby Black

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Sub Avg 10, 2013 7:58 pm

Pozz,meni je Ve u 5 kuci u Lavu,pravi trigon sa mesecom u strelcu,takodje trigon sa saturnom u vagi i kvadrat sa marsom u skorpiji,sto se neke srece tice i nije bas tacno,uvek sam privlacila sirove muskarce i muskarce koji su voleli da me kontrolisu na neki nacin

volimzivot

Broj poruka : 27
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Sub Avg 10, 2013 9:54 pm

volimzivot ::Pozz,meni je Ve u 5 kuci u Lavu,pravi trigon sa mesecom u strelcu,takodje trigon sa saturnom u vagi i kvadrat sa marsom u skorpiji,sto se neke srece tice i nije bas tacno,uvek sam privlacila sirove muskarce i muskarce koji su voleli da me kontrolisu na neki nacin
Zavisi gde ti je vladar 5 kuće i kakve aspekte pravi. Zatim gde je SO dispozitor VE i da li MO ima još neki aspekt osim MO120VE

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Pon Avg 12, 2013 5:27 pm

Imam Me120Ve,Ve90Ma i Ve120Sa,kako se gledaju dispozitori ne znam...venera mi je u lavu u 5 kuci,mesec mi je u strelcu u 8 kuci,saturn je u vagi u 7 kuci,mars u skorpiji u 8 kuci

volimzivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pon Avg 12, 2013 8:21 pm

volimzivot ::Imam Me120Ve,Ve90Ma i Ve120Sa,kako se gledaju dispozitori ne znam...venera mi je u lavu u 5 kuci,mesec mi je u strelcu u 8 kuci,saturn je u vagi u 7 kuci,mars u skorpiji u 8 kuci
Evo da ti pomognem: Dispozitor VE ti je SO, disp.MO je JU, SA je VE, a MA je MA/PL.
Ali moraš postaviti kartu, jer ovako ne vredi!

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Pon Avg 12, 2013 11:21 pm

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?nhor=1&btyp=w2at&rs=3

volimzivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Pon Avg 12, 2013 11:22 pm

Ena,ne znam kako drugacije da postavim,evo iznad ovog posta je link moje natalne karte,pa ako te ne mrzi da pogledas.

volimzivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Uto Avg 13, 2013 1:20 pm

http://www.astro.com/tmpd/czmzfile3h7XJQ-u1376387471/astro_w2at_01_ja_hp.35471.28747.gif

volimzivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  volimzivot taj Uto Avg 13, 2013 11:04 pm

http://www.astro.com/tmpd/cbirfileBJ3985-u1376424095/astro_w2at_01_ja_hp.72139.61661.gif

volimzivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:55 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: