Tranzit Neptuna

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tranzit Neptuna

Počalji  malamo taj Pet Okt 21, 2011 2:36 pm

astrotanja,

uskoro ce tranzitni neptun u ribama praviti i meni i Vama opoziciju sa natalnim mesecom (meni je na 5 stepeni, Vama na 4). sta mozemo ocekivati?

malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  biljana2341973 taj Pet Okt 21, 2011 6:31 pm

Astrotanja ::Mila, Neptun u kvadratu, kao i druge planete donosi izvesna razocarenja, obmane, samoobme,konfuziju, nemir, nekada spletke, nekada susret sa tajnama, koje zbunjuju, unose pometnju, ali Neptun podstiče duhovni razvitak, podstiče bavljenje sobom.
Meni je zimus doneo probleme sa ocem, ali je doneo i podsticaj da izađem iz dosadašnjeg stanja i situacije i das okrenem sebi i sagledvanju same sebe. Kvadrati su podsticajni, jer nas pokreću na aktivnost, na trud da nešto promenimo, pa iako nije lako, rezultati tok napora mogu biti dobri za nas. sunny
Draga ASTROTANJA , zamolila bi vas da mi kazete nesto o mojim tranzintnim planetama , tj.meni je tranzitni neptun u vodoliji u 2.polju a tranzitni hiron na 0,51.s.u 3.polju u ribama i neptun i hiron retrogradni....inace natalni neptun pravi trigon sa merkurom i injkonjukciju sa natalnim suncem..inace sam jako konfuzna, cesto neraspolozena ,cak sam i sa astrologijom stala, jer nemam koncentraciju da idem dalje,da ucim...velike psihicke blokade.brine me i hiron , jako ,jer mi moze doneti nesto sto mi se desilo u proslosti , naravno ni malo prijatno,jer to moze biti vezano za porodicu jer mi je natalni hiron u 4.polju u konjukciji sa merkurom koji pravi opoziciju na natalni pluton u vagi....ne snalazim se bas najbolje sto se tranzita tice, ne znam kako da protumacim svoje tranzite ,ne mogu biti bas objektivna ,jer vidim sve crno...kod vas je doneo problem sa ocem ali i podsticaj da izadjete i da se izborite s PROBLEMIMA I NARAVNO DA SE OKRENETE SAMOJ SEBI....inace od januara 2010 ,se jako psihicki lose osecam pa do sada punoo vise padova nego uspona.kada da ocekujem i da li mogu da se nadam da ce biti bolje? hvala unapred.naravno bi volela da i ostali clanovi foruma napisu svoja iskustva i pogledaju moju natalnu kartu.kissss

biljana2341973

Broj poruka : 31
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Okt 22, 2011 11:34 am

Biljana,ove godine vama je kao što znate Saturn u opozciji sa Merkurom uticao je na neraspoloženje, verovatno probleme u komunikaciji, zabrintost, hlađenje odnosa sa nekim osobama, takođe može da donese, pad koncentracije, nekad i depresivnost, kada je osoba tome sklona. Potom je usledio kvadrat trnzitnog Saturna u Vagi sa vašim Mesecom natalnim doneo i aktivirao strahove,brigu koji su kod vas sa natalnim Mesecom u Jarcu u kavadratu sa Merkruom prilično prisutni.Bbrige i strahovio sa kojima pokušava da se izbori vaš Merkur , koji je na sreću u Ovnu. Planete u Ovnu, ma koja da se nađe imaju energiju, životnost, borbenost, a često i entuzijazam, pa je to dobro, da vi tražite načina da se oduprete i savldate strahove.

Vašim Mesecom u Jarcu, vlada Saturn koji je kod vas u Blizancima u 7. To doprinosi da se protiv strahova borite i znanjem, na koje vas mogu uputiti drugi ljudi,oni koji su u vašem životu u simbolici Saturna u Blizancima intelektualne, odgovorne,ozbiljne, ili prilično straije od vas, ali ne i stare , jer je Saturn u blizancima. One koje imaju znanje,snagu mentalnu, izdržljivost, jer je vaš Saturn u trigonu sa Marsom u Vodoliji. Dakle, potrebnoi su vam drugi da vam pomognu i podstaknu da se nosite sa svojim strahovima i da naučite kako da ih svaladavate, szočavate se sa njima. Vama samima je to teško da uradite, pa su u vašem slučaju potrebni drugi da vam pomognu.

Godinama je već ztranzitni Pluton u vašoj prvoj i on je taj koji može iz podsvesnog, u svesni deo da donese nešto što se godinama potiskivalo, ali je i taj koji ume da menja, transformiše i regeneriš osobu. Pluton vam je u 2010. posebno previo kvadrat sa natalnim Plutonom, pa je sve krenulo od njegovog uticaja i on je doneo promene kod vas i aktivirao da podsvesni strahovi izađu ispod površine i da ih snažno osećate. Tranzirni Uran koji je ušao ove godine u Ovna deluje na natalni Pluton i on je doneso da vaša osetljiva psiha triopi, zbogpromena i dešvanja u domu, kući, jer je bio u konjukciji sa vašim Id, vrhom četvrte, tako da su izvesni događaji u porodici, ili promene vezane za porodicu takođe uslovile da budete uznemireni. Uticaj planeta je najveći na vrhjovima kuća. Ove jeseni on je vama u opoziciji sa Plutonom i kako je teško vladati ovim uticajima, jer promene koje on uslovljavaju su velike i van naše volej vrlo je bitno prilagođavanje situaciji i razumno prihvatanje. Što više razumnog stava i racionalnog prihvatanja promena, to lakše prilagođavanje i prihvatanje stanja koje je prisutno. Kada je neko tako emotivan kao vi, znam da nije lako i da mu je pomoć potrebna da sagled,a razume, prihvati ono što mu život donosi, a na šta nije bio spremani nije očekivao.Odlično je što vi tražite pomoć i što želite da izađete iz ovog stanja, jer će se tada naći, odnosno vi ćete doći do osoba i situacije koje vam mogu olakšati i pomoći, da izađete iz stanja u kojem ste i da se borite sa svojim strahovima, a to je moguće. One vas mogu uputiti kako i na koji način daih savladavate. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vazduh taj Ned Nov 04, 2012 11:18 pm

Evo da ja podelim sa vama svoje iskustvo sa Ne tranzitom.
Posto ne mogu jos uvek izbaciti kartu da bi se to videlo na primeru ja cu objasniti koliko mogu.
Natalno imam Ma0Sa90Mo, s tim sto mi se Mo nalazi u ribama u 5. kuci. Mo je moja jedina planeta u ribama, s tim sto imam jos 4 u 5. kuci a to su So, Me, Ve, Ju, oni su u vodoliji.
Dok mi je Ne prolazio 5. poljem i prelazio preko ovih silnih planeta, ja sam zivela u svetu maste, zaljubila sam se toliko da sam verovala u sopstvene iluzije koje stvarno nisu imale veze sa stvarnoscu, medjutim u isto vreme Sa mi je tranzitirao 1. poljem, jer sam u podznaku Vaga, pa sam samim tim to jako tesko podnela, ne pamtim da sam ikada u zivotu vise patila.
Medjutim i sada mi se ovaj Ne nalazi na natalnom Mo, sto znaci da pravi kvadrat sa Ma0Sa (a i sam taj Mo u ribama je lakoveran, nezan, emotivan),...ja se osecam mnogo bolje, nema vise lazne slike, nema vise ilizija....vise ne patim, mada mi je i veliko olaksanje prelazak Sa u znak skorpije, moju 2. kucu.... ali ovaj kvadrat cini da ne cutim, jako sam stroga prema ljudima, prag tolerancije mi je jako opao i ne treba mi puno da ih izgrdim pa cak i da ih uvredim ako to smatram tog momenta kao ispravnim.

Vazduh

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Placebogirl taj Sub Nov 24, 2012 8:14 pm

Mene je tr Neptun opet poceo da muci sto se tice ljubavi ... Ja sam natalno sklona iluzijama u ljubavi jer imam Ma0Ne u Strelcu i 5. polje mi pocinje u Ribama i evo bas sad kada je tr Neptun okretao iz retro u direktan hod ja stupim ponovo u kontakt sa deckom koji mi se pre jako,jako svidjao (inace je Riba u horoskopu) ali je pre on bio svestan toga i zavlacio me pa je nas kontakt prekinut - sad smo opet igrom slucaja se sreli i on mi izgleda vise zainteresovan za mene, izasli smo pre neko vece i bilo je divno ali od tada opet zatisje.
Ono sto mene brine jeste to da ja ne bih zelela da opet sebe lazem, da zivim u iluziji vezano za njega, ne znam sta ce od toga svega biti i sto smo se opet sreli Evil or Very Mad AstroTanja ili bilo ko dajte neki savet, vidi li se po mojim tranzitima neka ljubavna veza?

evo natala:
[img][/img]

Placebogirl

Broj poruka : 9
Datum upisa : 12.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re

Počalji  Aqua_ taj Pon Dec 24, 2012 1:29 pm

Kako djeluje kad gradi konjunkciju sa MC ? I opoziciju sa suncem u 3. kuci? Ima li neko iskustva, nek se javi Cool

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Pon Dec 24, 2012 5:59 pm

Meni je trenutno Neptun u konjukciji sa MC. Ja taj tranzit pretjerano ne osjetim jer mi se cini da stalno fantaziram o karijeri i poslu jer mi je vrh 10 u Ribama. Very Happy A od kako je NE usao u Ribe, sama sebi sam daleko ljepsa. flower

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Pon Dec 24, 2012 6:05 pm

Arijaaa ::Meni je trenutno Neptun u konjukciji sa MC. Ja taj tranzit pretjerano ne osjetim jer mi se cini da stalno fantaziram o karijeri i poslu jer mi je vrh 10 u Ribama. Very Happy A od kako je NE usao u Ribe, sama sebi sam daleko ljepsa. flower

Nije ni to lose Laughing ja sam imala jake snove, a sad se mozda jos pojacaju obzirom je MC bitna kuca po pitanju tih stvari Very Happy, naravno zajedno sa 12. kucom. a meni je ta na 29. stepenu Smile

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Dec 24, 2012 6:26 pm

Arija, Neptun u Ribama može doneti ostvarenje onoga u šta verujemo,što prizivamo, čemu se duboko nadamo. cyclops

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Pon Dec 24, 2012 6:30 pm

Astrotanja ::Arija, Neptun u Ribama može doneti ostvarenje onoga u šta verujemo,što prizivamo, čemu se duboko nadamo. cyclops

hvala na objasnjenju Smile

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Pon Dec 24, 2012 7:37 pm

Astrotanja ::Arija, Neptun u Ribama može doneti ostvarenje onoga u šta verujemo,što prizivamo, čemu se duboko nadamo. cyclops

Hvala puno Tanja! :* Neptun mi je do sad donosio snove koji se ostvaruju i to je nesto nevjerovatno, jer niko oko mene to nema pa sam dugo vjerovala da umisljam. Very Happy A nadam se da ce mi se i zelje ostvariti, dacu sve od sebe.

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pon Dec 24, 2012 9:10 pm

Zavidim vam!
Meni, čini mi se čitavu večnost, tranzitira VII kućom i nije pravio nikakve aspekte, verovali ili ne, skoro 2 godine.
Tek na proleće će praviti (doduše, dobre) aspekte sa JU (vladar V) i UR (vladar VII). Verovatno ću se zaljubiti kao tinejdžerka sa ružičastim naočarima u neku totalno pogrešnu osobu i uleteti u neku vezu puna optimizma, na krilima satkanim od iluzija (u tome sam inače majstor, da se dodeljuje zlatna medalja za pogrešne izbore, meni bi je prvoj dodelili ) pa se debelo razočarati i patiti (koliko mi se često to dešava, čini mi se da je razočaranje moje prirodno stanje)

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Uto Dec 25, 2012 2:40 am

ena1976 ::Zavidim vam!
Meni, čini mi se čitavu večnost, tranzitira VII kućom i nije pravio nikakve aspekte, verovali ili ne, skoro 2 godine.
Tek na proleće će praviti (doduše, dobre) aspekte sa JU (vladar V) i UR (vladar VII). Verovatno ću se zaljubiti kao tinejdžerka sa ružičastim naočarima u neku totalno pogrešnu osobu i uleteti u neku vezu puna optimizma, na krilima satkanim od iluzija (u tome sam inače majstor, da se dodeljuje zlatna medalja za pogrešne izbore, meni bi je prvoj dodelili ) pa se debelo razočarati i patiti (koliko mi se često to dešava, čini mi se da je razočaranje moje prirodno stanje)

jao eni, pa sad ti mracis bre! Smile svaki dobar kontakt sa jupijem je predobar, a sa uranom te celu ponese, uzivaj u tome kad bude i ne gledaj crno, ko zna, mozda bude ovog puta drugacije Smile

sputana

Broj poruka : 94
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Uto Dec 25, 2012 2:41 am

ena1976 ::Zavidim vam!

jao eni, pa sad ti mracis bre! Smile svaki dobar kontakt sa jupijem je predobar, a sa uranom te celu ponese, uzivaj u tome kad bude i ne gledaj crno, ko zna, mozda bude ovog puta drugacije i dugotrajnije Smile

sputana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vita83 taj Uto Dec 25, 2012 10:22 am

I meni se Neptun približava MC, ali kako mi je MC na 16. stepenu ribe, ima još vremena do konjukcije. Inače, kod mene se MC u ribama odrazio u tome što sam kao poziv za sad odabrala pomaganje drugima, humanitaran rad, a karijera velika i dostizanje nekog visokog položaja me ne zanima, ne vidim svrhu toga, u fazonu sam čemu to, ali nije isključeno da jednog dana se i domognem takvog položaja. Very Happy

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Uto Dec 25, 2012 8:36 pm

[/quote]
jao eni, pa sad ti mracis bre! Smile svaki dobar kontakt sa jupijem je predobar, a sa uranom te celu ponese, uzivaj u tome kad bude i ne gledaj crno, ko zna, mozda bude ovog puta drugacije i dugotrajnije Smile[/quote]

Mračimo na smenu Very Happy
Složila bih se ja sa tobom, ali ključne reči "drugačije i dugotrajnije" ne piju vodu jer ću u to vreme imati UR0VE, tako da može da bude samo ludo i brzo Laughing Laughing

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Sre Dec 26, 2012 3:26 pm

Složila bih se ja sa tobom, ali ključne reči "drugačije i dugotrajnije" ne piju vodu jer ću u to vreme imati UR0VE, tako da može da bude samo ludo i brzo Laughing Laughing [/quote]

Bez obzira! Uzivaj dok traje i iskoristi dobre strane toga aspekta, a svaki ih ima Smile

sputana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Čet Dec 27, 2012 11:54 am

sputana ::
Složila bih se ja sa tobom, ali ključne reči "drugačije i dugotrajnije" ne piju vodu jer ću u to vreme imati UR0VE, tako da može da bude samo ludo i brzo Laughing Laughing

Bez obzira! Uzivaj dok traje i iskoristi dobre strane toga aspekta, a svaki ih ima Smile[/quote]

Sputana, bolje i konjunkcija nego kvadrat ili opozicija sunny

Poruka za eni: Ne gubi nadu u to, i: vjeruj u ljubav, budi ljubav, zivi ljubav Cool

Ma kako glupo to zvucalo, ali je tako : sto zracis, to i privlacis. Praksa je tako potvrdila. probaj testirati to na ljudima koje sreces, pa ces se uvjeriti u njihove reakcije kad si ti vedra i vesela, kako oni reaguju u odnosu na to kad to nisi. Isto tako, jedna amerikanka je preporucila dobar "gard", tj zastitu protiv razocaranja u ljude, a to je da uvijek gledas sta neko radi, a ne sta prica. Ako se prica ne poklapa sa djelima, onda ta osoba nije to za sta se predstavlja, nego ono sto radi. Tako ce ti biti lakse razaznati ko je iskren a ko nije.

Poslednji izmenio Aqua_ dana Pet Dec 28, 2012 1:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Čet Dec 27, 2012 5:57 pm

pomesala si, to treba da kazes Eni, a ja se slazem u potpunosti sa tobom a i sirim takvu pozitivnu politiku Smile samo sto je po meni najpametnije ne ocekivati nista od ljudi, pa onda kad nesto bude samo se pozitivno iznenadis Smile zivela pozitiva <3 Smile bounce

sputana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Čet Dec 27, 2012 7:57 pm

Drage Aqua i Sputana,
primila sam k znanju Very Happy
Žene, ja sam toliko vedra i vesela, uvek nasmejana (čak i kad se iznutra raspadam), da ljudi misle kako imam savršeno organizovan život bez ikakvih problema. Širim samo pozitivnu energiju oko sebe, kad sam loše raspoložena onda se izolujem jer mi najviše prija samoća, a i ne želim druge da "zračim".
I u pravu si Sputana, kad kažeš da ne treba ništa očekivati od ljudi, jer nisu ljudi ti koji nas razočaraju, nego naša očekivanja koja imamo u vezi njih znaju da nam tresnu šamar u lice

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sputana taj Čet Dec 27, 2012 11:30 pm

ena i vita, imate privatnu poruku Smile

sputana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Pet Dec 28, 2012 1:58 am

sputana ::pomesala si, to treba da kazes Eni, a ja se slazem u potpunosti sa tobom a i sirim takvu pozitivnu politiku Smile samo sto je po meni najpametnije ne ocekivati nista od ljudi, pa onda kad nesto bude samo se pozitivno iznenadis Smile zivela pozitiva <3 Smile bounce

Eto, ispravila sam sad. brzo sam pisala, pa sam vas pomijesala Smile hvala na ispravci Smile

Aqua_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Dec 28, 2012 9:01 pm

Ma sve OK, Aqua.
Sputana, odrađeno Wink

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  nikica taj Pon Feb 11, 2013 2:04 pm

Ja trenutno imam tranzit Ne na natalnu Ve, sekstil, u 5. kuci, netko to tumaci na pozitivan, a netko na negativan nacin. Koja su vasa misljenja o tome? Ja to tumacim nekakvom promijenjivoscu, ali ne trajnom.

nikica

Broj poruka : 20
Godina : 37
Datum upisa : 11.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Apr 13, 2013 2:23 pm

Neptun, u povoljnom aspektu ne bi trebao da donese neprijatna iskustva, jer može povećati osećaj intuiciji, posebno kod onih koji je imaju, podstaknuti veru u nešto i ako je Neptun dobro postavljen u natalu, neće biti iluzija i razočarenja.

Neptun u opoziciji sa Venerom, ili Mesecom donosi neiskrenost i obmane ili samoobmane. Posebno će biti obmana, ili razočarenja u ljubavi, ili prijateljtvu ukoliko je u opoziciji sa Venerom, koja je lope položena u natalu. Tako,sada dok je Neptun u Ribama, on pravi opoziciju ukoliko vam se Venera nalazi u Devici. Ovaj aspekt opozicijie često donosi zaljubljenost, ali i lažna obećanja u ljubavi. Zato treba biti oprezan i ne verovati drugima,posebno nepoznatim, dalekim osobama,ili čudinim osobama, koje vam obećavaju nešto, ili daju lažnu nadu.

Neptun tranzitni u Ribama u opozciji sa Mesecom, može vas učinuti da budete konfuzni, zbunjeni, da osetiti nemir i takođe da se susrećete sa osobama koje nisu iskrene prema vama, ili vam daju obećanja koja ne ispinjavaju,ili su i lažljive, neiskrene.Ako je Neptun u 7. onda će partener, ako ste u braku biti taj koji je sklon neiskrenosti, a ako je u prvoj, vi sami možete postati skloni samoobmana, nerealnim očekivanjima, lažnoj nadi, ali i konfuziji, nemiru i nerealnom suočavanju stvarnosti. Mogući su i zdravstveni problemi, čija osnova je psihičke prirode, pa je moguća sklonost neraspoloženju, tugi, nezadovoljstvu,usled razočarenja.Porodični odnosi mogu biti nesređeni, konfuzni, neiskreni, posebno ako je Neptun tranzitni u četvrtoj. Kako ovo umanjite? Potrebno je opuštati se, osluškivati intuiciji, koja može biti povećana, ali zanemarena.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Maj 13, 2013 11:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 6:48 am