pozitivni apsketi

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

pozitivni apsketi

Počalji  beskrajnost taj Uto Dec 09, 2008 9:03 pm

mene zanima, koji je najjaci aspekt od ovi pozitivni recimo sunce konjukcija mars il je bolje kad je trigon, il sekstil?

beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 33
Datum upisa : 01.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: pozitivni apsketi

Počalji  LoSt_in_SpaCe taj Sre Dec 17, 2008 12:48 pm

Sve loshe mozhe da bude dobro ako se reshava.
Sve dobro ne mora da bude dobro ako se komplikuje.
SO 0 MA mozhe da bude dobra stvar ali i ne mora, isto kao shto i SO 90 MA mozhe da bude bolje od SO 120 MA.
Ako pitash ovo zbog tvoje konkretne situacije, onda se svakako stvari za tvoj MO olakshavaju kroz VE u Blizancima.

LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Sre Dec 17, 2008 4:35 pm

Beskrajna, ja imam u natalu sunce konjukcija mars u biku i konjukcija karma . Ovo je aspekt koji meni daje neverovatnu izdrzljivost i snagu, mogu da radim vise od muskaraca. Nevalja kod ovog aspekta sto kad da coveku eksploziju ... tad moze svasta da se desi. Ne desava mi se cesto da puknem valjda zbog znaka bik jer je to znak koji moze mnogo da trpi.

Od najpozitivnijih aspekata mislim da je sunce trigom mesec, jupiter trigon sunce, kako i sunce trigon pluton. Ovi aspekti cuvaju zivot natusu. sunny

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Maj 02, 2009 2:12 pm

Koliko pročitah šta se pisalo na ovoj temi znači da i loši aspekti mogu da budu dobri...mene zanima kakvo je vaše iskustvo sa kvadratom benfika...recimo ja imam kvadrat Merkura i Jupitera. Merkur vladar 8.i 10.kuće a Jupiter suvladar 1. i 4. kuće...da li to daje da ću lako da se izborim vezano uz simboliku datih kuća ili ipak znači nepremostive prepreke...

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Sub Maj 02, 2009 5:31 pm

Čarobnica ::Koliko pročitah šta se pisalo na ovoj temi znači da i loši aspekti mogu da budu dobri...mene zanima kakvo je vaše iskustvo sa kvadratom benfika...recimo ja imam kvadrat Merkura i Jupitera. Merkur vladar 8.i 10.kuće a Jupiter suvladar 1. i 4. kuće...da li to daje da ću lako da se izborim vezano uz simboliku datih kuća ili ipak znači nepremostive prepreke...

Me90Ju je i aspekt vrlo dobre razmene znanja i praktinih iskustava, Merkur pita Jupitera, Jupiter odrgovara i tako u krug Smile

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Maj 02, 2009 6:22 pm

Snezana ::

Me90Ju je i aspekt vrlo dobre razmene znanja i praktinih iskustava, Merkur pita Jupitera, Jupiter odrgovara i tako u krug Smile

Hvala Snežana sunny

sad mi je jasnije, pa ovo bi moglo da se protumači i kao da imam odgvor na sve, kod mene je taj odgovor produkt prakse pre nego nekog velikog znanja...po principu "kaj znam znam, kaj ne znam uguglam (google)" lol!

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  golicava mašta taj Čet Jul 30, 2009 8:30 pm

Slađem se s ekipom koja je rekla da svaki aspekt zavisno od karte može biti i pozitivan i negativan.
Svaki aspekt donosi posve novo značenje u svakoj novoj natalnoj karti koja je jedinstvena sama po sebi i ne postoje 2 ista natala na svijetu
čak niti kod blizanaca.

Loše je promatrati da postoje benefici i malefici jer ne postoje.
Sve planete su sive, postoji samo dobro ispoljavanje i negativno ili manifestiranje.

golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Jul 30, 2009 10:27 pm

beskrajnost ::mene zanima, koji je najjaci aspekt od ovi pozitivni recimo sunce konjukcija mars il je bolje kad je trigon, il sekstil?
Po mom misljenju konjukcija planete sa malefikom je los aspekt, cak vrlo los. Konjukcija dobrih planeta je dobar i sve u tom stilu.
Vazno je znati vladavinu aspekata pa:
0 je Saturn ili Pluton, ako je ispod 1 stepena ili ti egzaktna;
60 je Venera,
90 je Mars,
120 je Jupiter,
180 je Uran

Po prirodi aspekta lako ces izvuci zakljucak. Pitanje onda je samo zasto je konjukcija dobrih planeta dobar aspekt - zato jer u tom slucaju Saturn daje trajnost, zato su konjukcije karakterni aspekti, jer se tih aspekata ne mozemo osloboditi - to je Saturn.

Slazem se sa Mastom svaki aspekt se mora gledati u poziciji i dispoziciji, jer i najgori aspekt se moze dobro zavrsiti ako su dispozitori dobri po polozaju i odnosu.

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sub Avg 01, 2009 3:48 am

Snezana ::

ME 90 JU i nije dobar aspekt, nema tu logike, slabi nervi, pogrešne procene, nije preterano ni moralan, oće i da se kocka, problemi na putovanjima, ne vraća novac i još što šta ali dispozitori će reći kraj priče

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Avg 01, 2009 7:14 pm

DUH ::ME 90 JU i nije dobar aspekt, nema tu logike, slabi nervi, pogrešne procene, nije preterano ni moralan, oće i da se kocka, problemi na putovanjima, ne vraća novac i još što šta ali dispozitori će reći kraj priče

Pusti moral, ko je reper da kaze to?! Strelac?! lol! Ne zazaj... Zasto nema logike? Pa sta, ako se kocka? Potpuno je svejedno da li ce da luljne pare na skupu i luksunu prikolicu, ili ce da potrosi u kockarnici... To nije lose! Druga je prica ako pozajmljuje, pa ne vraca... a mislim da to nema veze bas sa Jupiterom, on je sigurno ukljuce, u smislu nonsalancije, ali nije samo on odgovoran za jednu takvu etiketu.
Kakvi problemi na putovanju? Potrosio pare usput... lol!

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Avg 01, 2009 8:26 pm

DUH ::
ME 90 JU i nije dobar aspekt, nema tu logike, slabi nervi, pogrešne procene, nije preterano ni moralan, oće i da se kocka, problemi na putovanjima, ne vraća novac i još što šta ali dispozitori će reći kraj priče

Sa ovim se slažem, ali ne znam koliko polukvadrat sa dispozitorima može da igra ulogu...disp. Me u 7.kući u Lavu, a disp. Ju Mars u 5. u Blizancima...pa taj uvek izvaćari za pare svoje partnerke:)

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Avg 01, 2009 8:46 pm

Strelica ::
DUH ::ME 90 JU i nije dobar aspekt, nema tu logike, slabi nervi, pogrešne procene, nije preterano ni moralan, oće i da se kocka, problemi na putovanjima, ne vraća novac i još što šta ali dispozitori će reći kraj priče

Pusti moral, ko je reper da kaze to?! Strelac?! lol! Ne zazaj... Zasto nema logike? Pa sta, ako se kocka? Potpuno je svejedno da li ce da luljne pare na skupu i luksunu prikolicu, ili ce da potrosi u kockarnici... To nije lose! Druga je prica ako pozajmljuje, pa ne vraca... a mislim da to nema veze bas sa Jupiterom, on je sigurno ukljuce, u smislu nonsalancije, ali nije samo on odgovoran za jednu takvu etiketu.
Kakvi problemi na putovanju? Potrosio pare usput... lol!

Dajte ljudi ME 90 JU je vrlo los aspekt. Kada su planete suprotnih znaka u losem odnosu donose problematiku vezanu za celu osu o kojoj se radi u ovom slucaju ja mislim / mi mislimo i govori o problemima u govoru, losoj logici, slabim nervima, egoizmu, nemoralnosti, precenjivanju sebe, nemogucnosti da se drzi rec, pozajmljuje i ne vraca novac, vise se cene materijalne nego duhovne vrednosti. Kazu i Milekic i Dupor da donosi depresiju!!!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Avg 01, 2009 9:44 pm

Tajna ::Dajte ljudi ME 90 JU je vrlo los aspekt. Kada su planete suprotnih znaka u losem odnosu donose problematiku vezanu za celu osu o kojoj se radi u ovom slucaju ja mislim / mi mislimo i govori o problemima u govoru, losoj logici, slabim nervima, egoizmu, nemoralnosti, precenjivanju sebe, nemogucnosti da se drzi rec, pozajmljuje i ne vraca novac, vise se cene materijalne nego duhovne vrednosti. Kazu i Milekic i Dupor da donosi depresiju!!!

Tajna, kad me boldujes, slobodno mi se obrati sa Strelice, Marija, Mara, svejedno...
Odakle ti ta logika, kad smo vec kod nje? A ja cu da dam primer, jedne od najboljih astrologa, trenutno...
Ima Merkur u Strelcu, zajedno sa Neptunom u 3. u kvadratu sa Kupiterom u Ribama u 5. Logika,govor i pisanje su joj bas jaca strana. I nije ona jedini primer, ali o tome drugi put, u guzvi sam, trenutno...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Avg 01, 2009 9:51 pm

Tajna ::Dajte ljudi ME 90 JU je vrlo los aspekt. Kada su planete suprotnih znaka u losem odnosu donose problematiku vezanu za celu osu o kojoj se radi u ovom slucaju ja mislim / mi mislimo i govori o problemima u govoru, losoj logici, slabim nervima, egoizmu, nemoralnosti, precenjivanju sebe, nemogucnosti da se drzi rec, pozajmljuje i ne vraca novac, vise se cene materijalne nego duhovne vrednosti. Kazu i Milekic i Dupor da donosi depresiju!!!

Tajna, kad me boldujes, slobodno mi se obrati sa Strelice, Marija, Mara, svejedno...
Odakle ti ta logika, kad smo vec kod nje? A ja cu da dam primer, jedne od najboljih astrologa, trenutno...
Ima Merkur u Strelcu, zajedno sa Neptunom u 3. u kvadratu sa Kupiterom u Ribama u 5. Logika,govor i pisanje su joj bas jaca strana. I nije ona jedini primer, ali o tome drugi put, u guzvi sam, trenutno...

Nisam se samo tebi obracala nego i Snezani koja je to prva navela a sto se tice tvog primera ne znam na koga mislis i necu da sudim, ali znam sta su mnogo bolji astrolozi od mene i tebe pisali o tom aspektu. Ako zelis da se gadjamo citatima mozemo i to. Volela dih da mi kazes gde si ti to procitala i od koga naucila ili je to tvoj zakljucak. Vec sam ME u Sa govori o losijem procesu razmisljanja jer je u izgonu. Da li ces ti zanemariti sve ostvarene astrologe i prihvacene norme u astologiji i voditi se samo licnim zakljucima i simpatijama u odnosu na nekoga? To te u astrologiji nece daleko dogurati.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Avg 01, 2009 10:10 pm

Tajna ::Vec sam ME u Sa govori o losijem procesu razmisljanja jer je u izgonu. Da li ces ti zanemariti sve ostvarene astrologe i prihvacene norme u astologiji i voditi se samo licnim zakljucima i simpatijama u odnosu na nekoga? To te u astrologiji nece daleko dogurati.

Milekic i Dupor su imali Merkura u Strelcu a ima ga i Sanja Peric, na nju sam mislila...
Naravno da su moji zakljucci najbitniji, inace, cime bi se bavila, kuckanjem textova na 20 strana za 30 eura a na 30 strana za 50 eura. Simpatije su i bitne i nisu, ali za tumacenje necijeg natala, ne, mada je cinjenica da neke radim a neke ne, jednostavno mi ne "legnu" i necu da radim...
A dokle cu dogurati, nije bitno, ne zurim ja nigde, astrologija je ljubav i put ka prosvetljenju, za mene...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Avg 01, 2009 10:36 pm

Tajna ::Vec sam ME u Sa govori o losijem procesu razmisljanja jer je u izgonu. Da li ces ti zanemariti sve ostvarene astrologe i prihvacene norme u astologiji i voditi se samo licnim zakljucima i simpatijama u odnosu na nekoga? To te u astrologiji nece daleko dogurati.

Milekic i Dupor su imali Merkura u Strelcu a ima ga i Sanja Peric, na nju sam mislila...
Naravno da su moji zakljucci najbitniji, inace, cime bi se bavila, kuckanjem textova na 20 strana za 30 eura a na 30 strana za 50 eura. Simpatije su i bitne i nisu, ali za tumacenje necijeg natala, ne, mada je cinjenica da neke radim a neke ne, jednostavno mi ne "legnu" i necu da radim...
A dokle cu dogurati, nije bitno, ne zurim ja nigde, astrologija je ljubav i put ka prosvetljenju, za mene...

Pa ako su oni koji su ga imali napisali ovo sto cu navesti, sta ja dalje da ti pricam?

Milekic - Osoba nema prakticne inteligencije, lukavstva, niti jake logike. Ovo je opsenarska priroda licnosti, uvek okrenuta dalekim apstrakcijama, visim idejama ali nesposobna za psihologiju, analize i cvrstu logiku...

Dupor - opsenar, bez cvrstine, ne vidi detalje, spotice se a ne vidi kamen, nabasa na neprijatelja.

Dalje o ME u losem aspektu sa JU:

Milekic - U losem aspektu sukobljava se osnovna inteligencija i sposobnost teoriskog razmisljanja, ucenja... pa ovaj aspekt donosi slabu logiku, neprecizno misljenje, nejasan govor, depresije, slabe nerve, pogresne procene... Osoba je bez sposobnosti koncentracije, intuicije i vise sklona materijalnom nego duhovnom!

Dupor - greske sudjenja ili govora, psihicka depresija, zrtva podvala, precenjuje sebe, problematican, hohstapler, nesabran, cudna teologija, los prorok, ne drzi rec, ne vraca novac, spekulacija i kocka...

Sto se tice dokle ces dogurati mislila sam na astrologiju a ne na ostalo. Pa ne mozes zanemarivati cinjenicu da kada je planeta u svom detrimentu gubi ili su joj oslabljena primarna znacenja. To su osnove astrologije.
Sa ovim zavrsavam izlaganje na ovu temu, misli sta hoces, sudi kako hoces, to je tvoje pravo. Nisam iznosila svoje misljenje vec navodila ono sto su veliki poznavaci ove oblasti napisali, a svi mi koji se bavimo ovom umetnoscu trebali znati!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Avg 01, 2009 11:08 pm

Tajna ::Pa ako su oni koji su ga imali napisali ovo sto cu navesti, sta ja dalje da ti pricam?

Milekic - Osoba nema prakticne inteligencije, lukavstva, niti jake logike. Ovo je opsenarska priroda licnosti, uvek okrenuta dalekim apstrakcijama, visim idejama ali nesposobna za psihologiju, analize i cvrstu logiku...

Dupor - opsenar, bez cvrstine, ne vidi detalje, spotice se a ne vidi kamen, nabasa na neprijatelja.

Milekic - U losem aspektu sukobljava se osnovna inteligencija i sposobnost teoriskog razmisljanja, ucenja... pa ovaj aspekt donosi slabu logiku, neprecizno misljenje, nejasan govor, depresije, slabe nerve, pogresne procene... Osoba je bez sposobnosti koncentracije, intuicije i vise sklona materijalnom nego duhovnom!

Dupor - greske sudjenja ili govora, psihicka depresija, zrtva podvala, precenjuje sebe, problematican, hohstapler, nesabran, cudna teologija, los prorok, ne drzi rec, ne vraca novac, spekulacija i kocka...

Sto se tice dokle ces dogurati mislila sam na astrologiju a ne na ostalo. Pa ne mozes zanemarivati cinjenicu da kada je planeta u svom detrimentu gubi ili su joj oslabljena primarna znacenja. To su osnove astrologije.
Sa ovim zavrsavam izlaganje na ovu temu, misli sta hoces, sudi kako hoces, to je tvoje pravo. Nisam iznosila svoje misljenje vec navodila ono sto su veliki poznavaci ove oblasti napisali, a svi mi koji se bavimo ovom umetnoscu trebali znati!

Ocigledno je da su imali, trigon, cim su postali "dobri proroci"...
Ja sam se forumu prikljucila, bas zato sto sam mislila da mogu da kazem sta mislim, bez obzira sto ce se to kositi sa Duporom, ili Tajnom...
Dokle bi Dupor dogurao da se plasio reci, kako je doziveo,recimo me-ju... A malopre ti dadoh jedan primer a mogu i jos, ako je potrebno, ne vidim razlog da "zavrsavas sa temom"
Ja sam samo htela da kazem "toliko o losim aspektima" i ako su to veliki rekli, kojima, naravno, dugujemo mnogo,ali... nesto se izgleda menja, ili mi svi zajedno nismo ukapirali da kvadrat i opozicija nisu samo losi, vec naprotiv... Isto vazi i za dobre...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Avg 01, 2009 11:21 pm

Tajna ::Pa ako su oni koji su ga imali napisali ovo sto cu navesti, sta ja dalje da ti pricam?

Ocigledno je da su imali, trigon, cim su postali "dobri proroci"...
Ja sam se forumu prikljucila, bas zato sto sam mislila da mogu da kazem sta mislim, bez obzira sto ce se to kositi sa Duporom, ili Tajnom...
Dokle bi Dupor dogurao da se plasio reci, kako je doziveo,recimo me-ju... A malopre ti dadoh jedan primer a mogu i jos, ako je potrebno, ne vidim razlog da "zavrsavas sa temom"
Ja sam samo htela da kazem "toliko o losim aspektima" i ako su to veliki rekli, kojima, naravno, dugujemo mnogo,ali... nesto se izgleda menja, ili mi svi zajedno nismo ukapirali da kvadrat i opozicija nisu samo losi, vec naprotiv... Isto vazi i za dobre...

Hajde da spustim loptu. Ja umem da se zapalim i da moje izlaganje izgleda kao napad, pa ukoliko je tako ja se izvinjavam. Normalno je da mozes da kazes sta mislis kosilo se samnom ili bilo kim drugim.
Moja pretpostavka je da moramo da postavimo neke norme jer bez osnovnih principa nema nikakvog ucenja niti napretka. Mozda se u ovome ne slazemo ali ja imam pristup da su 90 i 180 losi aspekti, a da ne moraju uvek lose da se zavrse jer postoji i dispozicija. To je ucenje koje sam prihvatila. Polozaji planeta su jako bitni i kada je planeta u detrimentu moze se spasiti ali opet preko svog dispozitora. Po mom misljenu su ME 90 ili 180 JU losi aspekti a njihovi dispozitori ce reci kako se to zavrsava. Takodje mislim da je ME u Sa losa pozicija ali ako je JU u Ge, stvari se potpuno menjaju. Znaci nista nije definitivno samo po svojoj poziciji. U prevazilazenje aspekata ne verujem samo u njihovo dobro resenje sto ce takodje horoskop reci. U nazivanje opozicije i kvadrata dobrim aspektima isto ne verujem, ali ostavljam tebi za pravo da verujes. Izvini ukoliko je moj nastup u nekom trenutku bio grub, napadacki ili neprimeren.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Avg 01, 2009 11:35 pm

Tajna ::Hajde da spustim loptu. Ja umem da se zapalim i da moje izlaganje izgleda kao napad, pa ukoliko je tako ja se izvinjavam. Normalno je da mozes da kazes sta mislis kosilo se samnom ili bilo kim drugim.
Moja pretpostavka je da moramo da postavimo neke norme jer bez osnovnih principa nema nikakvog ucenja niti napretka. Mozda se u ovome ne slazemo ali ja imam pristup da su 90 i 180 losi aspekti, a da ne moraju uvek lose da se zavrse jer postoji i dispozicija. To je ucenje koje sam prihvatila. Polozaji planeta su jako bitni i kada je planeta u detrimentu moze se spasiti ali opet preko svog dispozitora. Po mom misljenu su ME 90 ili 180 JU losi aspekti a njihovi dispozitori ce reci kako se to zavrsava. Takodje mislim da je ME u Sa losa pozicija ali ako je JU u Ge, stvari se potpuno menjaju. Znaci nista nije definitivno samo po svojoj poziciji. U prevazilazenje aspekata ne verujem samo u njihovo dobro resenje sto ce takodje horoskop reci. U nazivanje opozicije i kvadrata dobrim aspektima isto ne verujem, ali ostavljam tebi za pravo da verujes. Izvini ukoliko je moj nastup u nekom trenutku bio grub, napadacki ili neprimeren.

Naravno da moraju da postoje norme i za mene su Dupor i Milekic, neprikosnoveni. Pericku ne znam, cula sam o njoj, uglavnom sve naj lepse, ali sam je citala i videla njen natal a vrlo slican ima i moja poznanica. Imaju taj me sa neptunom u kvadratu iz riba a stvarno su fenomenalne. Obe su psiholozi sa literarnim darom, samo sto je Sanja i astrolog.
Nisam ja zelela da udaram kontru, ali prosto ja malo samo drugacije gledam, mozda bas zbog me, koji do duse nema aspekt sa ju, sem sto mu je on dispozitor...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Ned Avg 02, 2009 1:13 am

Ako pogledamo blizance i devicu kojima merkur vlada, pa onda razmislimo sta je strelac pa sta merkur u strelcu

nema logike da u intelektualnom, filosofskom, fakultetskom znaku - planeta ucenja, komunikacije, znanja bude ,,losa,,

ali neka pravila nisu prihvacena tek tako, sto ne znaci da mozemo da ih kritikujemo, da ispitujemo

za ucenje je potrebna i disciplina, sistematicnost... toga u strelcu nema zato nije to dobar polozaj za ucenje
ali aspekt sa saturnom tog merkura dovodi u red ili mu pomaze disciplinovanost koja se vidi iz nekih drugih konstelacija u horoskopu

coveku je znanje potrebno u svakodnevnom zivotu, blizanci ono svakodnevno snalazenje, svakodnevni rad
i u devici je to neko primenljivo znanje

u strelcu je akademsko znanje, strelac (sve njegove osobine) zanemariju detalje, on preskace ucenje azbuke odmah bi cele recenice, on ide odmah gore i u sirinu... tako da merkur tamo nije los samo mu je potrebna osnova i disciplina jer ne moze se na fakultet bez 1.osnovne skole pa 2. srednje skole
svaki polozaj merkura daje poznavanje tj lako usvajanje znanja koje opisuje znak, lako razume osobe opoisane tim znakom, od takvih lako uci...

samo sto su za osobu, za svakodnevni zivot, za prezivljavanje, neka znanja vaznija a neka manje vazna
ovan - ucenje o borbi,
bik - o vrednostima
...
skorpion - o smrti
...
jarac - stare knjige, priroda, zivotinje ...

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Ned Avg 02, 2009 2:27 pm

Malo je drugacija prica za planete u strelcu. Koja planeta je u strelcu egzaltirana? Ni jedna. I sve su na neki nacin egzaltirane. Demokratija flower . Tu se svima (svim planetama) povladjuje, sve je dobro. Svi zele u taj ambijent. Na dobitku su oni koji su vec tu. Dobijaju oni koji su vec tu. Strelac i jupiter daju onome ko vec ima. Prvi milion vec postoji. Protekcija. To je sve veliko i sve na veliko, sto ce jos porasti, prosiriti se. Strelac ne trazi, njemu se nudi, daje. Ponude mu visu cenu za kontigent robe, za neku uslugu. Znanje je skupo, kako da ga naplati u siromasnoj zemlji, tamo gde su bedne plate, gde para nema? Caste ga necim, poklone mu, a on naravno zasluzuje sve najbolje, taj poklon se podrazumeva, ne vidi on manu u tome. Pokon za poklonom. I ne shvati sta ga je snaslo... kad neko kaze to je korupcija.

Aspekti jupitera na planete daju nesto od pomenutog, pogotovo ono cemu je aspektovana planeta sklona.
Planeta u strelcu je podrzana i dolazi do izrazaja ono sto se u njoj slaze, sto je blisko strelcu.
Merkur u strelcu je pasos. Granice se slobodno prolaze. Bela sengenska lista.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Avg 02, 2009 2:42 pm

Hajkula to je zaista u potpunosti tačno.

Mi u porodici imamo svi nešto od Strelca, suprug Jupitera vl. 9. u 9. u Strelcu, koji jako deluje na njega i kako je u trigonu sa Uranom u Lavu otvrao mu je iznenadne prilike tamo gde ni sanjao nije,
sin Sunce i Merkur u konjukciji na Mce i to su i pohvale, diplome, a Jupiter vl. Mc u raku u petoj, bilo je tu poklona, podrške i onda kada je porodici teško i roditelji nemaju, on dobije drugih te plaćeno putovanje u inostranstvo, te skupe pokone, tehniku, uvek za njega ima i to ne malo nego podosta, uvek sa neke strane dolazi.
Želela sam da imam dete u Strelcu i želja mi se ostvaaila. Very Happy

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Avg 02, 2009 5:14 pm

Moj sin ima Merkur na Mc-u u Strelcu u konjukciji sa Suncem koje je pri kraju 9. Merkur mu je u injkonjukcij sa Jupiterom i mnogo detljiše dok uči. Uči sa razumevanjem, mora da povezuje, a kako ima puno, fizike i hemije, onda je to dobro, ali nije dobro jer ne ume da se organizuje pri učenjušto je Merkur u Strelcu.
Nešto perfektno savlada, ali ne stigne sve da porđe i kako je nastudira shvata da treba nešto da prommeni i da uči drugačije, pa je baš ovog leta poče da menja način učenja, jer imaapuno zadataka u kojima se neke stvari ponvljaju, pa nije potrebno sve prelziti.

Tranzitni Merkur ulazi u Devicukoja je praktična, selektivna i relana, pa se nadam da će moći da lakše pravi selekciju i stigne da pređe jako obimne ispite koje sprema iz fizike i hemije.
sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pon Avg 03, 2009 6:57 pm

Astrotanja ::
Želela sam da imam dete u Strelcu i želja mi se ostvaaila. Very Happy

I ja sam. Ali moje sunce u strelcu je moja briga ... dokle samo.

Cerka je asc strelac, htela sam lavicu sa asc u strelcu i mesecom u blizancima 60 merkur Very Happy i to i dobila. Trebalo je da budem zahtevnija u zeljama, da imam vise zelja cheers

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pon Avg 03, 2009 7:04 pm

.....

Poslednji izmenio Izida dana Uto Okt 04, 2011 8:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009