pozitivni apsketi

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: pozitivni apsketi

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 7:40 pm

Na nekoliko foruma, vidim da administratori, moderatori, vlasnici foruma i još po neki hoće da proture loše aspekte pod dobre aspekte, mislim to je apsurdno posebno ako su malefici u pitanju jer ne postoji čovek bez problema koji sigurno ne idu pod dobrim aspektima i sumnjam da bilo ko može da prevaziđe loš aspekt ako je egzaktan ili aplikacioni.

Čak i sa dobrim dispozitorima sve što loši aspekti nose, dobri dispozitori neće negirati sam dogadjaj, mislim dogodiće se, samo što sa dobrim dispozitorima vlasnik horoskopa to prevazilazi ali ne može izbeći i mislim da ovo ne treba ublažavati zbog početnika, jer ko se dohvati ozbiljno astrologije taj će i sam doći do ovog zaključka a ako se ne dohvati ozbiljno astrologije, sumnjam da će bilo šta razumeti.

Zato mislim da stvari treba nazivati pravim imenom, kao Tajna i bez modifikovanja. Čak čitam da skoro ništa sa sigurnošću ne možemo da tvrdimo, pa ako je tako čemu onda astrologija, da se igramo i gledamo sve kroz ružičaste naočare. Mada kako vidim ovo bi moglo da uđe po novu temu, recimo MOGU LI SE PREVAZIĆI LOŠI ASPEKTI ?

Lično mislim da ne mogu ali možemo naučiti da živimo sa njima, što mnoge dovodi u zabludu da su prevazišli neki aspekt, a koliko je ko prevazišao neki aspekt najbolje možemo da utvrdimo kod ljudi koji umrli i čiji život i karakter znamo pa da vidimo koliko su prevazišli. To može na poznatim ličnostima najbolje da se vidi i sudeći po raznim biografijama i njihovim horoskopima, ako tako veliki ljudi nisu uspeli da prevaziđu loše aspekte, čemu onda uvijanje u lepu ambalažu kod nas običnih smrtnika koji sigurno imamo manje potencijala za prevazilaženje.

Dakle imamo DOBRE i LOŠE aspekte, i to su činjenice kao što se svima u životu dešavaju dobre i loše stvari....

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 8:30 pm

DUH ::Na nekoliko foruma, vidim da administratori, moderatori, vlasnici foruma i još po neki hoće da proture loše aspekte pod dobre aspekte, mislim to je apsurdno posebno ako su malefici u pitanju jer ne postoji čovek bez problema koji sigurno ne idu pod dobrim aspektima i sumnjam da bilo ko može da prevaziđe loš aspekt ako je egzaktan ili aplikacioni.

Čak i sa dobrim dispozitorima sve što loši aspekti nose, dobri dispozitori neće negirati sam dogadjaj, mislim dogodiće se, samo što sa dobrim dispozitorima vlasnik horoskopa to prevazilazi ali ne može izbeći i mislim da ovo ne treba ublažavati zbog početnika, jer ko se dohvati ozbiljno astrologije taj će i sam doći do ovog zaključka a ako se ne dohvati ozbiljno astrologije, sumnjam da će bilo šta razumeti.

Zato mislim da stvari treba nazivati pravim imenom, kao Tajna i bez modifikovanja. Čak čitam da skoro ništa sa sigurnošću ne možemo da tvrdimo, pa ako je tako čemu onda astrologija, da se igramo i gledamo sve kroz ružičaste naočare. Mada kako vidim ovo bi moglo da uđe po novu temu, recimo MOGU LI SE PREVAZIĆI LOŠI ASPEKTI ?

Lično mislim da ne mogu ali možemo naučiti da živimo sa njima, što mnoge dovodi u zabludu da su prevazišli neki aspekt, a koliko je ko prevazišao neki aspekt najbolje možemo da utvrdimo kod ljudi koji umrli i čiji život i karakter znamo pa da vidimo koliko su prevazišli. To može na poznatim ličnostima najbolje da se vidi i sudeći po raznim biografijama i njihovim horoskopima, ako tako veliki ljudi nisu uspeli da prevaziđu loše aspekte, čemu onda uvijanje u lepu ambalažu kod nas običnih smrtnika koji sigurno imamo manje potencijala za prevazilaženje.

Dakle imamo DOBRE i LOŠE aspekte, i to su činjenice kao što se svima u životu dešavaju dobre i loše stvari....

Bravo, bravo, bravo!!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers sunny I love you

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 8:37 pm

Tajna ::

Bravo, bravo, bravo!!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers sunny I love you

Bez ovacija molim vas lol! lol! lol! lol! lol! queen queen queen queen queen queen queen queen queen queen

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 10:13 pm

Probaj drugi put da stavis kralja - king, dugokosa kraljica ti bas i ne pristaje - queen

Hi,hi jocolor

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 10:40 pm

Tajna ::Probaj drugi put da stavis kralja - king, dugokosa kraljica ti bas i ne pristaje - queen

Hi,hi jocolor

Pa Kraljica si ti a ne ja, valjda toliko znam razliku izmedju Kinga i Kvin (quen), tebi je bila upućena queen queen queen queen queen queen queen

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 10:44 pm

DUH ::
Tajna ::Probaj drugi put da stavis kralja - king, dugokosa kraljica ti bas i ne pristaje - queen

Hi,hi jocolor

Pa Kraljica si ti a ne ja, valjda toliko znam razliku izmedju Kinga i Kvin (quen), tebi je bila upućena queen queen queen queen queen queen queen

Pa pricao si o ovacijama, pa mi nije bilo jasno... U tom slucaju hvala. Embarassed I love you

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Avg 06, 2009 11:06 pm

Hm, uzmimo recimo da je lo[ aspekt Merkur u opoyiciji sa Jupiterom i da on donosi osobe koji su dobri bleferi, ili nj9ih neko belfira, ali mi ovaj aspekt se pojavljuje i kod osoba koje se bave pravom, politikom, obrzovanjem...

Osoba koja ima ovaj aspekt može imati na probleme u komunikaciji, ali će ih moće savladati i to ne uz puno napora, nekada blefirajući, davajući lažna obećanja, ili izbegavajući obaveze, ili pokazajući bolje namere nego što je to se to čini, ostvaruje, u vidu većijh obećanja, često dobrih, ali ne ralizovanih namera. Ovaj aspekt je čest kod politoičara, a viđala sam i Merkur u kvadratu sa Neptunom, gde se laže tvredeći da je to istina i glumi poštenje.

Ili recimo videla sam natal jednog političara, koji ima Saturn u 10. u Jarcu u kvadratu sa Suncem u Saturnom u 10. u Lavu i Marsom u opoziciji sa Plutonom.Taj je nekoliko puta bio u mogućnosti da padne, ali se uvek izvlačio i još više penjao, čak i kada mu je Saturn u četvrtoj bio u opoziciji sa natalnim, kada je malo falilo da padne, ali je blefiro i napredovao. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 11:20 pm

Astrotanja ::Hm, uzmimo recimo da je lo[ aspekt Merkur u opoyiciji sa Jupiterom i da on donosi osobe koji su dobri bleferi, ili nj9ih neko belfira, ali mi ovaj aspekt se pojavljuje i kod osoba koje se bave pravom, politikom, obrzovanjem...

Osoba koja ima ovaj aspekt može imati na probleme u komunikaciji, ali će ih moće savladati i to ne uz puno napora, nekada blefirajući, davajući lažna obećanja, ili izbegavajući obaveze, ili pokazajući bolje namere nego što je to se to čini, ostvaruje, u vidu većijh obećanja, često dobrih, ali ne ralizovanih namera. Ovaj aspekt je čest kod politoičara, a viđala sam i Merkur u kvadratu sa Neptunom, gde se laže tvredeći da je to istina i glumi poštenje.

Ili recimo videla sam natal jednog političara, koji ima Saturn u 10. u Jarcu u kvadratu sa Suncem u Saturnom u 10. u Lavu i Marsom u opoziciji sa Plutonom.Taj je nekoliko puta bio u mogućnosti da padne, ali se uvek izvlačio i još više penjao, čak i kada mu je Saturn u četvrtoj bio u opoziciji sa natalnim, kada je malo falilo da padne, ali je blefiro i napredovao. sunny

I Sloba Milošević je imao SA 90 SO pa znamo koliko se popeo visoko i gde je završio.
Ovo zatamljeno ste malo nejasno napisali ali bez obzira šta ste hteli da kažete ovaj primer sa Slobom je dobar odgovor a videćemo kako će taj političar završiti, jer koliko shvatam on je još uvek živ a ako ste pažljivije čitali ja sam rekao da loš aspekt neće negirati dogadjaj, pa tako npr SO u 10p će doneti uspeh i čovek će se uspeti ali ako ima loš aspekt sa malefikom sigurno neće ostati tu na vrhu a dispozitor 10p će pokazati kako će taj uspeh da se završi.

Inače loši aspekti ME ili Benefika medju sobom, su druga priča jer nemaju neke drastične lomove ili fizičke povrede pa to loše što donose su uglavnom neke moralne dileme ili prevare a kada ovde pričamo o lošim aspektima, svi misle na mnogo crnje od nemorala ili blefiranja a što se tiče ME 90 NE znam njih par kojima je ME jedan od vladara pa ne blistaju od intelekta, posebno ako su još vezana za intelektualna polja

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 11:25 pm

Astrotanja ::Hm, uzmimo recimo da je lo[ aspekt Merkur u opoyiciji sa Jupiterom i da on donosi osobe koji su dobri bleferi, ili nj9ih neko belfira, ali mi ovaj aspekt se pojavljuje i kod osoba koje se bave pravom, politikom, obrzovanjem...

Ja ne mislim da ce osoba koja nosi neki aspekt prevazici aspekt, vec ce mozda neki drugi aspekt vezan za istu simboliku a preko na primer vladavine kuca popraviti stvari. Osoba koja ima ME 90/180 JU, ce biti lagana i biti blefer, sigurno, ako su dispozitori dobri to se moze dobro resiti osoba se provuce sa blefom ili je tudje lazi ne dodiruju ali se znacenje aspekta ne moze zaobici. Ukoliko je slucaj da osobe sa tim aspektom cesto postaju pravnici, politicari ili se bave obrazovanjem, to nam vise govori o samoj prirodi srtuke a ponovo ne umanjuje znacenje aspekta. Kao sto si i sama navela da osoba laze i glumi postenje sa ME 90 NE, to znaci da aspekt ne nestaje a kako ce to osobi proci kod drugih ce reci drugi elementi.
Takodje mislim da za primer osobe sa Saturnom, moramo uzeti i druge stvari u obzir, nikada se zakljucak o bilo kojoj temi ne izvodi na osnovu samo jednog aspekta, sto sa druge strane ne eliminise znacenje tog aspekta. Aspekt ce raditi, nekada ce obojiti celu oblast o kojoj se radi, na primer karijeru, a nekada nece jer ce drugi elementi takodje vezani za karijeru odvuci u drugom pravcu, sto nece izbrisati znacenje pomenutog aspekta. Aspekt znaci sto znaci a uvek znaci mnogo toga, koji ce deo tog aspekta i koliko raditi reci ce nam drugi elementi ali sukob postoji ukoliko je u pitanju los aspekt i to ce se ostvariti u manjoj ili vecoj meri, ali ce se sigurno ostvariti.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 06, 2009 11:33 pm

....

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 11:37 pm

pandora* ::Ja imam ME180JU, 6-12 kuca, nisam blefer i pogadjaju me tudje lazi i tudje sudbine, e sad kako imam dobar odnos njihovih dispozitora MO120UR to mi je verovatno dalo i da mogu prevazici neke stvari ili da bolje kazem da se nekako ogradim od svega sto moze da me povredi, linija manjeg otpora valjda...

I JU ti je egzaltiran što bitno menja stvar jer u egzaltaciji i sedištu planeta najviše zadržava svoje osobine a nisu ni znaci opzicije u pitanju, a i separacioni je aspekt pa je sve to uticalo tako kao što kažeš

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 11:39 pm

pandora* ::Ja imam ME180JU, 6-12 kuca, nisam blefer i pogadjaju me tudje lazi i tudje sudbine, e sad kako imam dobar odnos njihovih dispozitora MO120UR to mi je verovatno dalo i da mogu prevazici neke stvari ili da bolje kazem da se nekako ogradim od svega sto moze da me povredi, linija manjeg otpora valjda...

Pa kako ti ni ME ni JU nisu vladari, taj aspekt nece opisati tebe kao blefera ali ce sigurno da ti donese lazi kroz vladavinu njihovih kuca ili kuca u kojima se nalaze. To sto su ti dispozitori dobri ce reci da ti umes sa tim da izadjes na kraj, a kako i zasto ce ti raci pozicija i odnosi tih dispozitora. Stvar je prosta...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 06, 2009 11:40 pm

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 11:43 pm

I JU ti je egzaltiran što bitno menja stvar jer u egzaltaciji i sedištu planeta najviše zadržava svoje osobine a nisu ni znaci opzicije u pitanju, a i separacioni je aspekt pa je sve to uticalo tako kao što kažeš

Pa nije to sto joj je JU egzaltiran razlog zasto ona nije blefer, neko jeste sigurno sa tim aspektom. Pozicija JU ce da kaze da osoba iz plemenitih razloga nesto radi, pa na primer blefira i nesto precutkuje da ne bi nekog povredila - to bi bile bele lazi. Razlog zasto to nije ona je jer joj to nisu vladari a ne vladaju ni 3 kucaom, koja je takodje bitna za to. Aspekt ne nestaje ni zbog pozicije planete, samo ce objasniti okolnosti pod kojima neko izvrsava odredjenu akciju koja je pretstavljena aspektom. Planeta u poziciji je ko, dok je aspekt sta, a dispozicija je iskod.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 06, 2009 11:45 pm

U pravu si ovde se vise radi o negativnim aspektima, ali isto vazi i za pozitivne. No moracemo sve to da kopiramo...cini mi se geek

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 06, 2009 11:49 pm

....

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 06, 2009 11:55 pm

pandora* ::pa kad nema pozitivnih...... hahahahahah

imaš koliko hoćeš dobrih aspekata, ali istina vladar 5 i 7 su u 12p ali uzmi u obzir da bi se jedno 4 000 000 ljudi na planeti rado menjali za tvoje uslove života, zato moraš nekad gledati i tako jer zamisli da nemaš te uslove a da imaš uslove za brak i ljubav, opet ne bi uspelo jer ne bi imala gde da smestiš tu ljubav i brak dakle uvek moramo negde da imamo problema

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 06, 2009 11:55 pm

Tajna ::

U pravu si ovde se vise radi o negativnim aspektima, ali isto vazi i za pozitivne. No moracemo sve to da kopiramo...cini mi se geek

Samo se prebacite tamo...jedino neka DUH iskopira, ako se snadje, svoj onaj dugi poučni tekst Very Happy

Duše, copy ovde-paste tamo kao da pišeš novi post flower

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 06, 2009 11:59 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Avg 07, 2009 12:09 am

Sad sledeca treba Tanja, pa onda opet mi... Steta sto moderator ne moze sve da prekopira za nas. Ja sad moram da idem, pa nocas kad se vratim mogu da kopiram....

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pet Avg 07, 2009 11:31 pm

I Sloba Milošević je imao SA 90 SO pa znamo koliko se popeo visoko i gde je završio.
Ovo zatamljeno ste malo nejasno napisali ali bez obzira šta ste hteli da kažete ovaj primer sa Slobom je dobar odgovor a videćemo kako će taj političar završiti, jer koliko shvatam on je još uvek živ a ako ste pažljivije čitali ja sam rekao da loš aspekt neće negirati dogadjaj, pa tako npr SO u 10p će doneti uspeh i čovek će se uspeti ali ako ima loš aspekt sa malefikom sigurno neće ostati tu na vrhu a dispozitor 10p će pokazati kako će taj uspeh da se završi.

Inače loši aspekti ME ili Benefika medju sobom, su druga priča jer nemaju neke drastične lomove ili fizičke povrede pa to loše što donose su uglavnom neke moralne dileme ili prevare a kada ovde pričamo o lošim aspektima, svi misle na mnogo crnje od nemorala ili blefiranja a što se tiče ME 90 NE znam njih par kojima je ME jedan od vladara pa ne blistaju od intelekta, posebno ako su još vezana za intelektualna polja

I sve zavisi od snage genetike... kod politicara aspekti Sunca, Saturna a u vezi MC, jarca i lava, ne moraju da se odnose na njega samog, vec se odnose na predsednika njegove stranke... ako je u vladi onda i na predsednika vlade...

tacnije, opisuje i samog natusa, naravno, sukob oca i dede ili otac ostao rano bez oca pa rano imao vecu obavezu, vecu ogovornost... i predsednika ... prihvata kao viziju oca... pa hoce li mu biti veran, i bespogovorno ga podrzavati i dokle ce, pokazuje drugi deo horoskopa, odnosno hoce li mu postati opozicija i kada... natus koji ima ovakva horoskop, pada kada je najjaci, ponovni uspon je moguc ako nije dostigao svoj maksimum koji mu je obecan natalnim planetama i kada mu druge planete to obecavaju, inace saturn moze da zadrzi polozaj dugo ali pad je glasan, tj mora da tresne

Poslednji izmenio hajkula dana Pet Avg 07, 2009 11:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Avg 07, 2009 11:36 pm

Osim ako on nije predsednika stranke, a ima pomenute aspkete, kao u primeru koji sam juče navela. Smile

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pet Avg 07, 2009 11:41 pm

Ili recimo videla sam natal jednog političara, koji ima Saturn u 10. u Jarcu u kvadratu sa Suncem u Saturnom u 10. u Lavu i Marsom u opoziciji sa Plutonom. Taj je nekoliko puta bio u mogućnosti da padne, ali se uvek izvlačio i još više penjao, čak i kada mu je Saturn u četvrtoj bio u opoziciji sa natalnim, kada je malo falilo da padne, ali je blefiro i napredovao. sunny

Astrotanja hajde molim te prepravi, objasni ovo crveno, ni Duhu ni meni nije jasno.

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Avg 07, 2009 11:51 pm

Kvidim i sama da sam nejasno napisala. Kada mu je Saturn tranzitirao 4. (u Raku) i bio u opoziciji sa natalnim Saturnom desilo se da umalo ne padna, ali se vešto izvukao. Narvno ima on i druge aspekte, kao recimo Mesec vl. 4. u Blizancima u trećoj , pa ima tu dvostrukih igara, a štiti ga i Jupiter na Mc.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:40 am