Je ste li skloni nervozi? Šta nas čini nervoznim?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Je ste li skloni nervozi? Šta nas čini nervoznim?

Počalji  Astrotanja taj Sre Dec 10, 2008 12:09 pm

Po prirodi sam sklona nervozi i stalno radim na tome. Veoma sam uspela da se promenim i bolje kontrolišem svoju nervozu od 2002.
Nervoza ima veze sa Merkurom i njegovim aspektima. Kako je meni u natalu u kvadratu sa Uranom, to sam ja sklona nervozi, ali i tome ima leka. Staloženost i mirnoća se takođe mogu nučiti, ako čovek ima volje i to želi i nervoza se može kontrolisati.
Osećaj nedostatka vremena i izmicanja kontroli u planiranju šta ću da radim i da li ću postići ono što nameravam je nešto što mene može da uvede u stanje nervoze. To stanje sam postala svesna da može da se iskontreliše i da je bitno da shvatimo da postoje načini i načini, da se nešto vremenski brže postigne, ukoliko nas neke oskolnosti nagone da se orjentišemo na nešto drugo. Merkur u Strelcu, dovodi da se enrgija treba fokusitrati ka jednoj aktivnosti, ali se meni često javljaju u istpo vreme više .Recimo kada mi stižu poruke stižu mi često istovremeno od dve osobe, ali i više. jJuče mi je upravo bio takav dan, čak su sa svih strana stizali pozivi, pa sam završavala razgovor na fiksnom da bi mogla da se javim na mobilni, abilo je poruka i na forumu, Bila sam okružena ljudima, posetama, porukama sa svih strana. Međutim, uspevala sam da kontrolišem, što mi ranije nije uspevalo i izazivalo je nervozu. Stvar je stav i kontrole i poztivnog razmišljnje.
Aspekti Merkura i Marsa, kao i kvadrat ili opoziciji, pa i konjukcija Merkura i Meseca može da utiče na nervozu. nervozniji znaci su Device, blizanci, strelci, osobe koje imaju konjukciju, kvadrt ili opoziciju Merkura i Urana. merkur u Strelcu, Devici i Blizancima. Od sunčanih znakova to su opet :Device, Strelci, Blizanci. Uran takođe može da utiče na nervozu i često na nekom osetljivom mestu i u aspektima sa recimo Saturnom, kvadratu takođe može da da veliki unutrašnji nemir i nerevozu i napetost, kao i u aspektima sa Merkurom i Mesecom.

Kakvo je vaše iskustvo?Je ste li skloni nervozi?

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Je ste li skloni nervozi? Šta nas čini nervoznim?

Počalji  ArijeL taj Sre Dec 10, 2008 3:08 pm

imam dosta aspekata koji ukazuju na to - nervoza, nestrpljivost, brzopletost...
so90ur, mo180ur, i me kao disp so i mo u konjukciji sa marsom...
mada, kontrolišem se, ima perioda kad ne mogu, ali kad se čovjek potrudi, sve se da promijeniti...dobro je što mi mekur u aspektima daje i dosta mentalne energije, pa se tim putem nekako sve izbalansira.

ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 31
Datum upisa : 07.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beskrajnost taj Sre Dec 10, 2008 7:07 pm

ja sam jedino nervozna kad dolazi do govora o osjecajima i slicnima posto merkur kvadratrira sa mjesecem.

beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 33
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Pet Feb 13, 2009 4:45 am

Ovo je moja 1. poruka na ovom forumu i to bas na ovoj temi,jer je nervoza trenutno problem koji me najvise brine....zapravo umem da budem jako nervozna osoba,inace sam strelac-ribe,Ur 90 ASC i to je verovatno aspket koji me i cini da budem tako nervozna...pored ovog aspketa rekla bih i da na to utice Sunce 0 Ur,i Mesec u lavu u okviru t-kvdrata 90 pl,180 ju....

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Pet Feb 13, 2009 11:35 am

Mene na nervozu tera aspekt mesec kvadrat merkur. Po prirodi sam jako tolerantna osoba i umem ada gutam , ali kad izmaknem kontoli sama sebi ( ovo se desava 2 puta godisnje) tad svi beze od mene.
Inace, jedina osoba koja me za 1sekundu istera iz takta i natera da puknem ko zvecka je moja majka. Ona ume tako da me pecka sto niko drugi neume. Zbog venere u ovnu jako tesko podnosim autoritete , a priroda mog posla me je naterala da i to prihvatim i promenim i da postanem autoritet u poslovnoj sredini ( bila sam sef nad 132 muskarca ... Wink Laughing ).

Aspekti meseca i merkura obicno nose nervozu, no i mogucnost da se to prevazidje. Aspekti teskih planeta se teze prevazilaze ovi prvi lakse.

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Feb 13, 2009 1:12 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Pet Feb 13, 2009 2:30 pm

pandora* ::
Ne volim ovu svoju osobinu kod sebe...kao da nemogu da prekinem na vreme, imam osecaj da treba da stanem ali nesto me tera da nastavim..kad umem da ga iskontrolisem sve je ok ali onda se pojedem iznutra sto nesto nisam rekla..ne valja nikako..nemam strpljenja, sve zelim sada i odmah ali normalno da to nije moguce Question Question

ista stvar....

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Doree taj Čet Apr 30, 2009 9:50 pm

ja sam užasno nervozna osoba

djevica po horoskopu,meekur konjukcija mjesec ,merkur kvadrat pluton ,a i mjesec kvadrat pluton Crying or Very sad

Doree

Broj poruka : 35
Godina : 25
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambola taj Čet Apr 30, 2009 10:02 pm

...

Poslednji izmenio Bambola dana Ned Jun 09, 2013 1:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tina taj Sre Avg 05, 2009 1:16 pm

Meni je merkur u konjukciji sa uranom, nervozna sam i nestrpljiva, a ta konjukcija je u vagi. Ja kad sam nervozna, ucutim i samo razmisljam o dogadjaju koji je prouzrokovao moju nervozu, tako mrzim tu moju opsednutost, a nikako ne uspevam da to iskontrolisem, ono sa meditacijom, razmisljanjem o svom disanju..itd meni ne pomaze Sad, pomogne na kratko, ali se ubrzo u svojim mislima vratim na uzrok moje nervoze, u stanju sam da jedan isti film vrtim satima u mojoj glavi, totalno me iscrpi:(
Nikad nisam sama od sebe nervozna, ali spoljasnji faktori veoma uticu na mene, upijam ko sundjer nervozu meni bliskih osoba. I samo bliske osobe mogu da me izbace iz takta i prouzrokuju mogu gore opisanu opsednutost. Sto se svih ostalih tice, meni na jedno uvo udje, a na drugo izadje tj. nemaju moc da me iznerviraju. Nikad se nisam nervirala i bila nervozna zato sto je npr. sluzbenica u posti neljubazna, sta me briga.

Tina

Broj poruka : 37
Godina : 45
Локација : Bgd
Datum upisa : 23.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gea taj Ned Avg 16, 2009 2:12 pm

So i Me u djevici-sve vam je jasno!:)trazim uvijek nekakvo savrsenstvo,obozavam rutinu i kad me se izbaci iz nje odmah mi se digne kosa na glavi!al mi se cini da me ovaj Mo u biku isto kosta zivaca u smislu da sam usporena i puno mi treba da se neceg uhvatim(izgubim se u planiranju:) pa mi dobro dodje netko da me "probudi" i onda obavim 100 stvari u 1 danu bez problema!Kao bonus Mo150Ma-probava i zeludac pate...nikako da se naucim jesti polako Laughing

Gea

Broj poruka : 29
Godina : 32
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  nolita taj Ned Avg 16, 2009 2:21 pm

me u blizancima, so u blizancima, a da ne spominjem kvadraturu mo i urana - ugl bas sam nervozna, pokusavam se naucit bit smirena, makar sam skuzila ako nesto ignoriram, kak da kazem, drzim u sebi, dode do toga da negdje na zdravlju, imunitetu puknem, pa je mozda i bolje iskazat nervozu, ili moram naci drugi lijek Wink
e i da, stvari me dosta pucaju na zeludac---

nolita

Broj poruka : 95
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gea taj Ned Avg 16, 2009 2:30 pm

eh nolita,znam kako ti je! Wink gastal je najbolji prijatelj svakoj nervoznoj zeni! Laughing

Gea

Broj poruka : 29
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  nolita taj Ned Avg 16, 2009 2:36 pm

Gea ::eh nolita,znam kako ti je! Wink gastal je najbolji prijatelj svakoj nervoznoj zeni! Laughing

yeees, nedavno sam ga otkrila, savrsenstvo Very Happy

nolita

Broj poruka : 95
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  elaelena taj Ned Avg 16, 2009 8:03 pm

prilicno sam sklona nervozi i napetosti, sto se trenutno odrazava na zdravlje na zalost....pretpostavljam da na to najvise utice mesec u blizancima(eh pusti blizanci ne daju mi mira) u opoziciji sa uranom, kao i sarurn u kvadratu sa merkurom

elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  joki22 taj Pon Avg 17, 2009 1:13 pm

Ja umem da budem vrlo nervozna i nestrpljiva!

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Ned Jan 10, 2010 3:53 am

Mene iz takta mogu da izbace nekulturni, primitivni, ograniceni, neprosveceni, vulgarni ljudi..Moj mesec u vagi nema zivaca za njih...Sve mogu da shvatim i razumem, ali "seljake" ne mogu..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Ned Jan 10, 2010 1:44 pm

mo180ne
me90ne
mo90me
ali me120ur

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Ned Jan 10, 2010 4:18 pm

Milica ::mo180ne
me90ne
mo90me
ali me120ur

Milice, tebi 12. pocinje u blizancima, to isto ukazuje na nervozu..Mo90Me..
Primetila sam da Mo u 12. uvek daje neke specificne odnose sa majkom, uvek tu ima nesto..
Cini mi se da je kod mene najnervozniji aspekt Me180 Ur

jassna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Ned Jan 10, 2010 6:14 pm

jassna ::
me90ne
mo90me
ali me120ur

Primetila sam da Mo u 12. uvek daje neke specificne odnose sa majkom, uvek tu ima nesto..
Mesec simbolizuje majku u svakom horoskopu.
Moj se zabio u 12. kuću i doneo mi totalno emotivno hladan odnos sa njom.
Naravno, ne možemo analizirati taj odnos bez analize 4/10 ose.
U mom natalu, mama je 4. kuća, bez obzira što bi knjiški trebala biti 10.
Jako smo različite. Odtle kreću sukobi...i to konstantno, svakodnevni i po više puta u toku dana.
Jedva čekam da napustim porodičnu kuću.

Inače, sa tatom ne živim i tatu mi baš lepo odslikava Sunce u 10 polju. Za njega sam baš vezana i lepo se slažemo.Smile

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pon Jan 11, 2010 4:27 pm

Po prirodi sam nervozna i veoma me je lako izbaciti iz takta.

Imam egzaktan MA90ME, pri tome Mars je na ascendentu u konjukciji sa Algolom. Manifestacije ovog aspekta su poprilično dramatične, vrlo lako planem i reagujem u skladu sa koleričnom prirodom Marsa i bučnim Merkurom u Lavu. Ali na srecu, kako planem tako i splasnem, moji izlivi nervoze kratko traju, kako dodju tako i prodju. U poslednje vreme se trudim da tu nervozu svedem na minimum, ipak ovaj merkur ima i neke dobre aspekte
ME120JU
ME60 UR
i upravo ove aspekte pokušavam da iskoristim kako bih tu nervozu kontrolisala i kanalisala, naročito kada sam primetila da mi se ta nervoza počela manifestovati kao fizički bol u predelu štitaste žlezde.

Interesantno je da me okolina i poznanici doživljavaju kao jako smirenu i staloženu osobu, što će reći da svoje krizne momente neću podeliti sa bilo kime već isključivo sa sebi bliskim ljudima Very Happy

Pored ovog aspekta zaduženog za nervozu, imam još jedan a to je
SA90UR
i mislim da mi ova kvadratura daje nezadovoljstvo i nervozu na unutrašnjem planu, neko konstantno nezadovoljstvo postojećim stanjem stvari koje nema bučne manifestacije kao prethodni aspekt ali je stalno prisutno. To ponekad nije loše jer me tera na akciju da menjam ono što mi smeta, mada to stalno prisustvo unutrašnje napetosti nije nešto što je prijatno i poželjno.

Imam i konjukciju MO0PL, mislim da mi ovaj aspekt donosi ne toliko nervozu koliko prenaglašene emocije, naročito kada je partnerski odnos u pitanju. A prenaglašene emocije u svakom slučaju ne doprinose smirenosti i staloženosti.

Takođe sam primetila da umem itekako da apsorbujem negativnu energiju koju ljudi zrače i da sam pravi magnet za "energetske vampire" što ume da doprinese mojoj nervozi, mada ne znam koji aspekat bi mogao biti zaslužan za to.

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pon Jan 11, 2010 5:56 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Pon Jan 11, 2010 6:32 pm

[quote]Imam i konjukciju MO0PL, mislim da mi ovaj aspekt donosi ne toliko nervozu koliko prenaglašene emocije, naročito kada je partnerski odnos u pitanju. A prenaglašene emocije u svakom slučaju ne doprinose smirenosti i staloženosti.

Venerice, u potpunosti te razumem drunken drunken Zamisli samo tu zuraju u dvanaestoj pa ce ti biti lakse I love you

jassna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Pon Jan 11, 2010 6:40 pm

Milica ::
jassna ::
me90ne
mo90me
ali me120ur

Mesec simbolizuje majku u svakom horoskopu.
Moj se zabio u 12. kuću i doneo mi totalno emotivno hladan odnos sa njom.
Naravno, ne možemo analizirati taj odnos bez analize 4/10 ose.
U mom natalu, mama je 4. kuća, bez obzira što bi knjiški trebala biti 10.
Jako smo različite. Odtle kreću sukobi...i to konstantno, svakodnevni i po više puta u toku dana.
Jedva čekam da napustim porodičnu kuću.

Inače, sa tatom ne živim i tatu mi baš lepo odslikava Sunce u 10 polju. Za njega sam baš vezana i lepo se slažemo.Smile

Jesi li racunala za sebe kada bi taj odlazak iz porodicne kuce mogao da te zadesi? Drzim ti palceve da bude sto pre..Ja sam se u svojoj porodicnoj kuci osecala kao vanzemaljac, srecom pa ne zivim sa njima od 19. god

jassna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Jan 11, 2010 6:46 pm

U naredne dve godine....Saturnov povratak, početak zajedničkog života sa nekim muškarcem....ako ne to, sama ću pobeći, čim stanem na noge finansijski.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:38 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu