Merkur i njegova retrogradnost

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Merkur i njegova retrogradnost

Počalji  njonjica taj Sre Feb 05, 2014 3:35 pm

Bila bih vam jako zahvalna ako biste mi dali par savjeta za naredni period a rijec je o slijedecem:
U Konjicu, gradu koji je udaljen nekih sat vremena voznje od Sarajeva (dakle treca kuca) pronasla sam prije mozda destak dana masinu za pletenje koja mi, onako po slici, savrseno odgovara. Takodjer, u pregovorima sam sa jednim majstorom za drugu masinu koja radi obradu pletenina i koja je fabricka. Upravo kad sam povjerovala da cu napraviti jako dobar potez, Merkur se dosjetio da krene retrogradno  Surprised 
Gospodja koja je trebala ici samnom u nedelju u Konjic po masinu za pletenje mora pod hitno u sasvim drugi kraj BiH zbog porodicnih obaveza a ona mi je vazna jer je nekad radila na slicnoj masini i moze mi dati preporuku da li da kupim ili ne.
Imam prodavnicu u jednom hotelu koja ne radi dobro (kako i ne bi jer sam je otvorila u Merkurovom retro hodu) i nju sam mislila pretvoriti u malu radionicu i bazirati se vise na online prodaju (inace se bavim starim zanatima).

Molim vas kazite mi da li da idem u nedelju sama po tu masinu?? Jako se plasim da ce biti prodata jer je cijena dosta dobra. A opet, zbog Merkurove retrogradnosti bojim se da mi ne promakne realno stanje masine, odnosno da li cu moci tacno procijeniti koliko je ispravna i da li moze da obavlja sve funkcije koje su meni potrebne.

Molim pomoc.... Crying or Very sad

njonjica

Broj poruka : 16
Godina : 52
Локација : Sarajevo
Datum upisa : 20.10.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Merkur i njegova retrogradnost

Počalji  logos taj Čet Feb 06, 2014 4:44 pm

Natalno je Merkur (trgovina, misaoni proces) u konjunkciji sa Neptunom (greška, zabuna, nejasnoća) a zajedno sa Suncem (osoba) u stelijumu (više planeta u konjunkciji na malom prostoru) a tranzitno su Merkur i Neptun u konjunkciji u tvojoj III kući (trgovina, misaoni proces) u znaku Riba (greška, zabuna, nejasnoća) i blizu su natalnom Saturnu (pesimizam) što upravo objašnjava situaciju u kojoj se nalaziš. Natalno su Merkur i Neptun u opoziciji sa Jupiterom (optimizam, verovanje) vladarom tvog Asc (osoba) a i tranzitni Saturn je u opoziciji sa natalnim Jupiterom pa to dodatno komplikuje tvoju nesigurnost i zebnju.

Vrh tvoje VI kuće (posao) je u znaku Bika (novac, vrednosti, hrana) a vladar Venera je u znaku Device u padu (loš položaj) pri samom MC (zenit, karijera, status) i ima nepovoljne aspekte, kvadrat sa Sev. čvorom (tačka uvećanja i dobitka) koji je na 24° (stepen znaka Riba - greška, zabuna, nejasnoća) znaka Blizanaca (trgovina) u VII kući (partneri) i u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa Saturnom (teškoće, prepreke, oskudica) koji vlada II kućom (novac, vrednosti) a koji je u III kući (trgovina). Venera vlada i X kućom (rukovođenje sopstvenom firmom) pa, sve u svemu, astrološki dosta komplikovana i teška pozicija za to što hoćeš da radiš. Samo teškim ličnim radom (Mars u opoziciji sa jakim Saturnom iz znaka Vodolije - drugi vladar) uz savladavanje velikih teškoća i problema (Saturn) se može doći do nekih rezultata (Saturn u trigonu a Mars u sekstilu sa Sev. čvorom).

Sluti na kajanje ako se ne kupe te mašine a i na kajanje ako se kupe. Treba to izvagati a odluka je na tebi jer i sebe i situaciju u kojoj se nalaziš poznaješ mnogo bolje od nas.

PS: Stelijum Sunca, Merkura i Neptuna u Škorpiji i u XI kući u sekstilu sa stelijumom Meseca, Urana i Plutona iz znaka Device u IX (inostranstvo) kući mogu ukazivati na trgovinu (Merkur) eliksirima i tečnostima (Neptun) za regeneraciju (Škorpija) onoga što je oštećeno i propalo (Škorpija, Pluton) kod žena (Mesec) putem interneta (Uran) kao vrsta posla (Devica). To podržava i trigon stelijuma Sunca, Merkura i Neptuna sa Hironom (ono što se teško leči i popravlja) na 14° (stepen Bika i Venere - vrednosti, novac, lepota) znaka Riba (medicinski preparati).
Roba se može nuditi po klubovima, udruženjima i mestima gde se ljudi okupljaju (XI kuća - Vodolija) i može biti inostranog porekla (IX kuća - inostranstvo).

logos

Broj poruka : 377
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Ned Feb 16, 2014 12:44 am

logos ::Natalno je Merkur (trgovina, misaoni proces) u konjunkciji sa Neptunom (greška, zabuna, nejasnoća) a zajedno sa Suncem (osoba) u stelijumu (više planeta u konjunkciji na malom prostoru) a tranzitno su Merkur i Neptun u konjunkciji u tvojoj III kući (trgovina, misaoni proces) u znaku Riba (greška, zabuna, nejasnoća) i blizu su natalnom Saturnu (pesimizam) što upravo objašnjava situaciju u kojoj se nalaziš. Natalno su Merkur i Neptun u opoziciji sa Jupiterom (optimizam, verovanje) vladarom tvog Asc (osoba) a i tranzitni Saturn je u opoziciji sa natalnim Jupiterom pa to dodatno komplikuje tvoju nesigurnost i zebnju.

Vrh tvoje VI kuće (posao) je u znaku Bika (novac, vrednosti, hrana) a vladar Venera je u znaku Device u padu (loš položaj) pri samom MC (zenit, karijera, status) i ima nepovoljne aspekte, kvadrat sa Sev. čvorom (tačka uvećanja i dobitka) koji je na 24° (stepen znaka Riba - greška, zabuna, nejasnoća) znaka Blizanaca (trgovina) u VII kući (partneri) i u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa Saturnom (teškoće, prepreke, oskudica) koji vlada II kućom (novac, vrednosti) a koji je u III kući (trgovina). Venera vlada i X kućom (rukovođenje sopstvenom firmom) pa, sve u svemu, astrološki dosta komplikovana i teška pozicija za to što hoćeš da radiš. Samo teškim ličnim radom (Mars u opoziciji sa jakim Saturnom iz znaka Vodolije - drugi vladar) uz savladavanje velikih teškoća i problema (Saturn) se može doći do nekih rezultata (Saturn u trigonu a Mars u sekstilu sa Sev. čvorom).

Sluti na kajanje ako se ne kupe te mašine a i na kajanje ako se kupe. Treba to izvagati a odluka je na tebi jer i sebe i situaciju u kojoj se nalaziš poznaješ mnogo bolje od nas.

PS: Stelijum Sunca, Merkura i Neptuna u Škorpiji i u XI kući u sekstilu sa stelijumom Meseca, Urana i Plutona iz znaka Device u IX (inostranstvo) kući mogu ukazivati na trgovinu (Merkur) eliksirima i tečnostima (Neptun) za regeneraciju (Škorpija) onoga što je oštećeno i propalo (Škorpija, Pluton) kod žena (Mesec) putem interneta (Uran) kao vrsta posla (Devica). To podržava i trigon stelijuma Sunca, Merkura i Neptuna sa Hironom (ono što se teško leči i popravlja) na 14° (stepen Bika i Venere - vrednosti, novac, lepota) znaka Riba (medicinski preparati).
Roba se može nuditi po klubovima, udruženjima i mestima gde se ljudi okupljaju (XI kuća - Vodolija) i može biti inostranog porekla (IX kuća - inostranstvo).

@logos hvala ti na trudu....nego ja sam prvu masinu kupila. Nisam se pokajala mada je mnogo komplikovanija od ove koju imam i trebat ce mi dosta vremena da se naviknem na nju. Ostaje kupovina jos jedne masine koja ce sluziti za obradu pletenina koje uradim na ovoj masini.
Medjutim, sad imam novi problem; moja prodavnica se nalazi u jednom sarajevskom hotelu ciji radnici strajkuju i on ne radi...ne znam da li ce ponovo proraditi jer situacija nije bas ruzicasta. Meni je jako stalo do ovog projekta i ja cu da guram dokle mogu, dakle ovu godinu (2014tu) sigurno. Znam da je tesko i da ce biti mnogo problema, cak i odricanja ali sta cu, ova moja skorpija je nemilosrdna i tjera me do krajnjih granica Very Happy
Tacno prije 13 godina (odnosno tacno prije 12 godina-ciklus Ju), kad se Jupiter nalazio bas na istom mjestu kao i ovaj put kad sam pocinjala ovaj projekat (koji sam pocela prije vise od pola godine) sam napravila odlican posao; to mi je jedan od najuspjesnijih perioda u zivotu i najplodnijih...posao je poceo lagano da opada i potpuno je prestao kad je Ju tranzitirao konjukciju Me i Ne (donosenje pogresnih poslovnih odluka, zablude, prevare).

Imam kolegu homeopatu i vrlo cesto mu pomazem u radu i distribuciji njegovih proizvoda; trenutno on radi kombinaciju zeolita sa homeo preparatima. Moram ti priznati @logos da mi to dosta dobro ide, to bas radim sa uzivanjem i bez ikakve naknade! Inace sam bas pobornik homeopatije i koristim je skoro uvijek Smile

Logos, mislis li mozda da ce tranzit Ju preko rx Ma, Mo, Ur i Pl oploditi ovu djevicu i donijeti mi neke znacajnije rezultate (obzirom na tranzit Sa)?

Hvala ti mnogo jos jednom....

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Uto Feb 18, 2014 2:17 pm

"Logos, mislis li mozda da ce tranzit Ju preko rx Ma, Mo, Ur i Pl oploditi ovu djevicu i donijeti mi neke znacajnije rezultate (obzirom na tranzit Sa)?"

Tranzitni Jupiter krajem godine se približava natalnom Marsu (mašine, proizvodnja) u znaku Lava što može doneti optimizam i veru (Jupiter) da se može uspeti u toj nameri a tome u prilog ide i činjenica da će tranzitni Saturn kao vladar II kuće (novac, vrednosti) izaći iz opozicije sa natalnim Jupiterom iz VI kuće (posao). Tranzitni Jupiter će u drugoj polovini naredne godine ići preko navedenih planeta iz znaka Device (posao) iz IX kuće (inostranstvo) pa bi možda vredelo pokušati poslovati sa inostranim partnerom pri ćemu treba voditi računa da je u tom periodu tranzitni Neptun (greške, previdi, prevare) u opoziciji sa svim tim planetama iz znaka Device.

A propo Neptuna, mišljenja sam da je u narednom periodu povoljnije trošiti energiju Neptuna jer će on tranzitom kroz III kuću (trgovina) imati dobre aspekte, trigon sa Suncem (osoba), konjunkcijom Merkura (trgovina) i Neptuna (lekoviti preparati) i nešto zatim sekstil sa Jupiterom (veliki benefit) iz VI kuće (posao).

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Sre Feb 19, 2014 10:12 pm

logos ::"Logos, mislis li mozda da ce tranzit Ju preko rx Ma, Mo, Ur i Pl oploditi ovu djevicu i donijeti mi neke znacajnije rezultate (obzirom na tranzit Sa)?"

Tranzitni Jupiter krajem godine se približava natalnom Marsu (mašine, proizvodnja) u znaku Lava što može doneti optimizam i veru (Jupiter) da se može uspeti u toj nameri a tome u prilog ide i činjenica da će tranzitni Saturn kao vladar II kuće (novac, vrednosti) izaći iz opozicije sa natalnim Jupiterom iz VI kuće (posao). Tranzitni Jupiter će u drugoj polovini naredne godine ići preko navedenih planeta iz znaka Device (posao) iz IX kuće (inostranstvo) pa bi možda vredelo pokušati poslovati sa inostranim partnerom pri ćemu treba voditi računa da je u tom periodu tranzitni Neptun (greške, previdi, prevare) u opoziciji sa svim tim planetama iz znaka Device.

A propo Neptuna, mišljenja sam da je u narednom periodu povoljnije trošiti energiju Neptuna jer će on tranzitom kroz III kuću (trgovina) imati dobre aspekte, trigon sa Suncem (osoba), konjunkcijom Merkura (trgovina) i Neptuna (lekoviti preparati) i nešto zatim sekstil sa Jupiterom (veliki benefit) iz VI kuće (posao).

Jupiter je trenutno retro sto za mene i nije bas tako lose jer ce se ponovo vratiti na stepen svoje egzaltacije (15*Raka) koji je u trigonu sa mojim Merkurom i Neptunom; naime aplicirala sam za jedan projekat u prvom prolasku Jupitera i projekat je prosao, ugovor je potpisan i sad cekam da mi prebace sredstva na racun. Ja se nekako nadam da bi to moglo biti u maju, nakon sto Jupi krene direktno i dodje na ovaj stepen (krajnji rok po ugovoru je kraj juna).
Moj Mars je na fiksnoj zvijezdi Alphard koja donosi autoritet ali i mnogo para (bas steta za ovu natalnu aflikaciju)  Very Happy  Volim misliti i da je moj Mars u 0* sa Regulusom (orbis 2*) a buduci da je Regulus prirode Jupitera - pa nadam se da moja ocekivanja od tranzita Jupija nisu prevelika  Very Happy 
E sad; ti stavljas akcent na Neptuna u ovim mojim poslicima. Da li se taj Neptun, kao vladar Ribe i dvanaeste prirodne kuce - kuce www mreze (moja umetnuta treca, kuca trgovine) moze iskoristiti kao medij za plasman i prodaju mojih proizvoda?

Hvala ti mnogo, mnogo.
Lijep pozdrav

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Ned Feb 23, 2014 7:08 pm

E sad; ti stavljas akcent na Neptuna u ovim mojim poslicima. Da li se taj Neptun, kao vladar Ribe i dvanaeste prirodne kuce - kuce www mreze (moja umetnuta treca, kuca trgovine) moze iskoristiti kao medij za plasman i prodaju mojih proizvoda?

Možda bi i to moglo pod uslovom da tvoje proizvode mogu koristiti bolnice i slične ustanove zatvorenog tipa (Ribe) u kojima radi medicinsko osoblje i gde se pruža nega (Neptun). Možda bi to mogla biti i neka vrsta uniforme kao što su bluze, mantili, suknje, pantalone i sl.

Inače, tranzit Jupitera kroz VIII kuću može ukazivati na kredite, zajmove, investicije i, uopšte, novac od drugih pa zato oprezno sa njima i pokušati sve do detalja proanalizirati (imaš dosta planeta u Devici) i izbeći hazard (Jupiter kroz znak Lava i Mars u Lavu) mada se mora priznati da "ko reskira, dobija".

PS: Pokušaj da se što više uvučeš u priču sa homeopatskim lekovima.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Feb 25, 2014 11:15 am

Njonjice,    ova  godina  nije  povoljna  za    veće  kupovine, jer  su kao što je  Logos  objasnio. Ona je  dobra  za  razvijanje  nečega što  si   prošle godine  započela, ili  nečega  od  ranije, ali  ne i  za  nov  početak. Eventulano  za neke  promene   koje  neće  dugo u  tom oliku potrajati je  povoljan  april. Najpovoljniji  mesec  za  novine  je  avgust. Tada je  važno  da  buudeš  više  aktivna i  preduzimljiv.

Za tvoje poslove je bitna Venera, a ona je iako oslabljena u Devici u trigon sa Jupiterom u biku u šestoj, koji je tu dobro pozcioniran i svakako ti je donosio uspeh u tvom radu, a pomaže puno i tvojoj Veneri, na Mc. Ovo ti može doneti podršku žena i dobru saradnju u poslu sa njima i sa onima koji su ti podređeni, a to mogu biti vredne osobe, žene, koje ti mogu pomoći da napreduješ u poslu.

Podrška, podsticaj,  saveti i pomać  od  drugih će  ti    više  značiti nego   ranije., jer  će   češće  biti  u  dilemi, sumnjati. Zapravo  ti  intutivno  možeš  osetiti  da nešto  nije  u  redu i   zato ćeš  sumnjati, a  da Mesec u opoziciji  sa  Neptunom  može  da  donese  nejasnoću i   neisrenost  u   to   sa se  i ja  koja  ima Mesec, nešto ispred  tvoga u  Devici   uverila i u   stvarnosti.

Ove godine  bi  dobor  bilo da  se  više oslannjaš na  druge i  nešto  zajedno  radiš sa  nekim, ili uz pomoć nekog, jer  ćeš se  tako   sigurnijom osećati, jačom i  ta  pomoć, ili  podrške  će  ti  dobro  doći.  

Novac  koji  očekuješ   duže  vreme  bi   trebao  da  dođe  juna, verovatno   kada  Merkur  bude  išao  retrogradno, pa  ono što  se  dugo  čekalo,  da  se  tada dočeka.  Smile 

Dobro  bi  bilo  da u  tvojoj prodavnici  bude i  izvesnih biljnih, lekovitih  preparata,  kao   recimo   kantarinovo  ulje,biljne kapi,  propolis,   jer  ti imaš Mesec  u  Devici,  a i  Merkur  ti je  u konjukciji  sa  Neptunom,  dakle  nešto  što   regeneriše, ali  zbog  Meseca u Devici leči. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Čet Feb 27, 2014 12:53 am

Astrotanja ::Njonjice,    ova  godina  nije  povoljna  za    veće  kupovine, jer  su kao što je  Logos  objasnio. Ona je  dobra  za  razvijanje  nečega što  si   prošle godine  započela, ili  nečega  od  ranije, ali  ne i  za  nov  početak. Eventulano  za neke  promene   koje  neće  dugo u  tom oliku potrajati je  povoljan  april. Najpovoljniji  mesec  za  novine  je  avgust. Tada je  važno  da  buudeš  više  aktivna i  preduzimljiv.

Za  tvoje  poslove je  bitna  Venera,  a ona je  iako oslabljena u  Devici u  trigon  sa Jupiterom  u  biku u šestoj,  koji  je  tu   dobro  pozcioniran i  svakako  ti je  donosio  uspeh  u  tvom  radu,   a  pomaže  puno  i  tvojoj  Veneri, na  Mc.  Ovo  ti može  doneti  podršku  žena i  dobru  saradnju  u poslu  sa njima  i  sa  onima  koji  su  ti podređeni,  a  to   mogu  biti  vredne osobe,  žene, koje  ti  mogu  pomoći  da  napreduješ u poslu.    

Podrška, podsticaj,  saveti i pomać  od  drugih će  ti    više  značiti nego   ranije., jer  će   češće  biti  u  dilemi, sumnjati. Zapravo  ti  intutivno  možeš  osetiti  da nešto  nije  u  redu i   zato ćeš  sumnjati, a  da Mesec u opoziciji  sa  Neptunom  može  da  donese  nejasnoću i   neisrenost  u   to   sa se  i ja  koja  ima Mesec, nešto ispred  tvoga u  Devici   uverila i u   stvarnosti.

Ove godine  bi  dobor  bilo da  se  više oslannjaš na  druge i  nešto  zajedno  radiš sa  nekim, ili uz pomoć nekog, jer  ćeš se  tako   sigurnijom osećati, jačom i  ta  pomoć, ili  podrške  će  ti  dobro  doći.  

Novac  koji  očekuješ   duže  vreme  bi   trebao  da  dođe  juna, verovatno   kada  Merkur  bude  išao  retrogradno, pa  ono što  se  dugo  čekalo,  da  se  tada dočeka.  Smile 

Dobro  bi  bilo  da u  tvojoj prodavnici  bude i  izvesnih biljnih, lekovitih  preparata,  kao   recimo   kantarinovo  ulje,biljne kapi,  propolis,   jer  ti imaš Mesec  u  Devici,  a i  Merkur  ti je  u konjukciji  sa  Neptunom,  dakle  nešto  što   regeneriše, ali  zbog  Meseca u Devici leči. sunny

Draga Astrotanja hvala mnogo  Very Happy 
Masine koje kupujem su dio projekta koji sam zapocela prosle godine; ona koju sam imala se pokvarila i sad sam uzela drugu. Endlerica bi bila novina i oklijevam sa kupovinom jer znam da nije bas dobro vrijeme, mada je i ona sasvim logican slijed poslovanja zapocetog u oktobru, netom prije mog rodjendana. Da, u pravu ste; poslovanje je vezano za zene, cak imam saradnju sa zenama koje izradjuju rukotvorine i prodajem njihove proizvode u svojoj prodavnici. Takodjer imam i mentoricu koja mi je mnogo pomogla i koja se trenutno malo povukla iz projekta jer je pretrpana vlastitim obavezama.
I da, jako osjetim ovu opoziciju Mjeseca i Neptuna, kostao me poslovnog partnerstva sa jednom zenom.

Ono cega se ja ustvari, najvise plasim je prolazak Saturna kroz moju dvanaestu kucu; minuli SadeSati me bas polomio, nista nisam uspjevala, oko mene su bili samo zidovi.

Hvala jos jednom vama i Logosu na trudu i za mene, izuzetno vrijednim savjetima....

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 10:45 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh