Zasto oduvijek trpim neki oblik agresije i zlostavljanja ni kriv ni duzan?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zasto oduvijek trpim neki oblik agresije i zlostavljanja ni kriv ni duzan?

Počalji  no_name taj Uto Apr 29, 2014 12:48 pm

http://tinypic.com/view.php?pic=wmjxfs&s=8#.U17ixKL-m7t  - Natal

Pozdrav svima, u nadi da ce mi neka dobra dusa razjasniti neke stvari...

Dakle, iako imam nekog astroloskog znanja, nikada mi nije bilo potpuno jasno zasto citav zivot, ni kriv ni duzan, bez nekog ocitog razloga (niti sam sam po sebi agresivan-naprotiv, niti sam negativan i los prema drugima), trpim neki oblik agresije i (psihickog) zlostavljanja? Kroz osnovnu i pogotovo srednju skolu, to se ocitovalo na nekom obliku psihickog zlostavljanja, podrugljivosti di je velika masa (ekipa iz razreda) iz nekog razloga dodijelila meni tu ulogu... Zanimljivo je da uopce nicime ne spadam u tu kategoriju tipicne osobe koju ekipa "tlaci", niti sam debeo, niti glup niti streber i sl... relativno sam visok, opcenito smatram prilicno zgodnim, bio sam dobar sportas, talentiran sam za mnoge stvari i nagradivan iz podrucja umjetnosti i sporta... kao malo dijete sam mozda bio i prepristojan i dobar prema drugima... u stvarima koje su me zanimale sam uvijek bio najbolji u razredu i to se nekima nije svidalo iako ja nikome nisam napakostio time... oduvijek sam bio nekako neshvacen i drugaciji od drugih, istina (vodenjak - ovan Smile) Danas se to ocituje kroz obitelj... dakle odnosi oca i majke su potpuno poremeceni, kao i njihov pogled na svijet i stanje stvari a ja se nalazim izmedu dvije vatre te od njih trpim prijetnje, nabijanje krivnje i uvrede... Zivim njihove probleme i trpim agresiju a radi financija nisam u mogucnosti jos da odem... Vazno je napomenuti da se u oba slucaja radilo o grupama iz kojih nisam mogao izici (razred i obitelj), koje su mi bile "sudene". S krugom ljudi koji su mi pravi prijatelji (koji sam ja odabrao) nemam nikakvih problema. Sada kad sam vec u kasnim dvadesetima, opet sam na neki nacin primoran da trpim agresiju i stresove koje nicime nisam zasluzio a ne mogu ih izbjeci. Dakle prvo je to bila negativna, cinicna, podrugljiva okolina u kojoj sam se nasao a zadnjih godina je to disfunkcionalna obitelj u kojoj trpim tudje probleme i agresiju. Takodjer u ljubavnim vezama su mu se svojedobno dogodile neke situacije koje su me jako povrijedile svojedobno...

Ponekad se pitam, cime sam ja ovo zasluzio? Zaista nema nekog ocitog razloga i cesto mi se cini da mozda ispastam radi neke lose karme iz proslog zivota??? Ako pogledate moj natal (DA ZNAM, ZAISTA JAK MARS IMAM Smile), vidjeti cete aspekte Mars 180 Mjesec i kao i Sunce 90 Pluton.. ali mislim da mora biti jos nesto. Mozda neka losa karma ili neki aspekt koji mi je promakao.

Molim neku dobru dusu da mi malo razjasni stvar i pomogne  Sad

no_name

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.01.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zasto oduvijek trpim neki oblik agresije i zlostavljanja ni kriv ni duzan?

Počalji  logos taj Ned Maj 04, 2014 11:02 pm

No-name natalna karta:

Konjunkcija Sunca (osoba) i egzaltiranog (dobar položaj) Merkura (mentalnost, inteligencija, komunikacija naročito sa okolinom - vladar III kuće) u znaku Vodolije (prijatelji, društva, klubovi, oni koje mi biramo ali i svađe, hirovitost) gde je Sunce u svom izgonu (ne oseća se prijatno) i pri tome u XI kući (prirodna kuća Vodolije), u dobroj meri simbolizuje baš to kako se osećaš i da funkcionišeš uglavnom u okviru odabranog društva. VII kuća predstavlja javnost koju mi u toku života susrećemo i upoznajemo a to su obično partneri a mogu biti i otvoreni neprijatelji, dakle, svi oni koji nas u toku života upoznaju. Vrh je u znaku Vage (partneri, otvoreni neprijatelji), vladar Venera je u stelijumu sa Saturnom (teškoće, problemi, ograničenja, autoriteti) i Uranom (prijatelji, društva, klubovi, oni koje mi biramo ali i svađe, hirovitost) u znaku Strelca u IX kući (stavovi, ubeđenja, vera). Taj stelijum je u opoziciji (suprotstavljenost) sa Hironom (rana koja ne zarasta, ranjeni iscelitelj) iz III kuće (komunikacija) a zajedno sa Jupiterom koji vlada stelijumom u kvadratima gradeći neugodni promenjivi T-kvadrat. Ovo ukazuje da se oni koje osoba susreće prema njoj uglavnom ponašaju despotski, sa autoritetom i surovo (Saturn) da se ne slažu sa njegovim stavovima (Jupiter, Strelac), da teško komuniciraju i da je to u neku ruku nešto što će predstavljati i dalje neku vrstu problema (rana koja ne zarasta i žrtva koju će morati da podnosi). Treba dodati da je Saturn na lošoj zvezdi Sabik.

U VII kući (partneri, javni neprijatelji) je Mesec (narod) na 11° (analogija (Vodolije i XI kuće - svađe, hirovitost) koji vlada IV kućom (porodica, dom). Mesec je u opoziciji sa Asc (osoba) i njegovim vladarem Marsom (energija, sila, reakcija, fizički sukob). U VII kući je i neugodni Pluton kao vladar VIII kuće i u svom sedištu u Škorpiji (životne opasnosti) u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) sa svojim suvladarom pomenutim Marsom na 8° Ovna (stepen analogon znaku škorpije i VIII kuće - fatalno) pa bi bilo dobro i mudro prilagođavati se bez suprotstavljanja i izbegavati konflikte. Mesec ovde kao vladar IV kuće (dom i porodica) u opoziciji sa Marsom (rat) može simbolizovati neku vrstu "malog rata" između roditelja čije posledice trpi osoba (Mars vladar Asc).

No-name tranziti:

Već par godina je neugodan tranzit Urana prvo preko Asc a posle i preko Marsa iz I kuće pri čemu je u opoziciji sa natalnim Mesecom iz VII kuće a zajedno sa tranzitnim Plutonom iz znaka Jarca grade snažni kardinalni T-kvadrat a ulje na vatru dolivaju tranzitni Mars koji je trenutno na natalnom Mesecu i tranzitni Jupiter iz IV kuće pa svi zajedno formiraju tešku konfiguraciju kardinalni Veliki krst. Dakle, sve gore rečeno neugodni tranziti čine još težim pa u narednom periodu valja biti izuzetno oprezan, strpljiv i maksimalno kontrolisan pogotovo u kontaktima sa drugim osobama što, nadam se, neći predstavljati nemoguću misiju jer je tranzitni Saturn (mudrost, racionalnost u skladnom trigonu sa Jupiterom iz XII kuće gde predstavlja neku vrstu "anđela čuvara", sreću kada se ne nadamo).

logos

Broj poruka : 377
Datum upisa : 29.01.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu