U kom pravcu usmjerit sina?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

U kom pravcu usmjerit sina?

Počalji  mila1978 taj Sub Jan 03, 2015 9:34 pm

Rodjen je 27.11.2001. u 23.50 u Prijedoru.
Sta mislite koja srednja skola bi bila dobra za njega?Koje zanimanje mu "lezi"?Za sad je odlican ucenik,dobro mu ide matematika,pokazuje zanimanje za racunare.

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: U kom pravcu usmjerit sina?

Počalji  mila1978 taj Sub Jan 03, 2015 10:09 pm

Zaboravih reci,trenira kosarku i jako je voli,mada po meni nema visinu za taj sport,bar za sada. Ja kao laik ne vidim bas neke aspekte za sport.Sigurna sam da ne smije u politiku zbog Sa u 10.Mozda bi mu odgovaralo neko zanimanje u simbolici Me,komunikacije...?

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Čet Jan 15, 2015 12:17 am

mila1978 ::Rodjen je 27.11.2001. u 23.50 u Prijedoru.
Sta mislite koja srednja skola bi bila dobra za njega?Koje zanimanje mu "lezi"?Za sad je odlican ucenik,dobro mu ide matematika,pokazuje zanimanje za racunare.

Zaboravih reci,trenira kosarku i jako je voli,mada po meni nema visinu za taj sport,bar za sada. Ja kao laik ne vidim bas neke aspekte za sport.Sigurna sam da ne smije u politiku zbog Sa u 10.Mozda bi mu odgovaralo neko zanimanje u simbolici Me,komunikacije...?

Sve zavisi od toga koje škole postoje u vašem mestu. Sa Suncem, Merkurom i Plutonom u znaku Strelca odgovarala bi mu gimnazija. Sa Marsom i Uranom u znaku Vodolije dolazi u obzir elektrotehnička (Uran - elektronika, računarstvo) ili mašinska (Mars - rad sa računarom - Uran - i nešto oko motora - Mars). Ovo drugo ima više astroloških rezona jer su u VI kući (posao) i u trigonu sa MC (karijera). Konjunkcija Marsa i Urana u VI kući može ukazivati i na rad u uniformi (Mars, možda i vojska) i pri avijaciji (Uran, avioni).

Što se tiče sporta navedena konjunkcija Marsa (sport) i Urana (visina, košarka, odbojka) ukazuje na bavljenje košarkom i na mogućnost ostvarivanja karijere (trigon sa MC).

Blizanci na MC a Merkur u konjunkciji sa Suncem u III kući mogu ukazivati na mogućnost bavljenja komunikacijama ali treba imati na umu da su oni u neugodnoj opoziciji sa Saturnom iz X kuće i zajedno u takođe neugodnim kvadratima sa Asc (osoba) u znaku Device (zdravlje) pri čemu se formira nestabilni promenljivi T-kvadrat sa fokusom u Asc. Merkur je vladar i MC i Asc, u Strelcu je u egzilu (loš položaj) a u blizini Sunca je aflikovan (teško dolazi do izražaja) što ne ukazuje na baš sjajne mogućnosti ostvarenja kroz njegovu simboliku osim ako to što bude radio ne bude u vezi sa filmom i umetnošću (seksil sa Neptunom a Neptun u trigonu sa MC). Ovo poslednje bi moglo doći u obzir jer su Sunce i Merkur u Strelcu (veliki ekran, film) pa bi iskušenja imala smisla. Treba naglasiti da opozicija Sunca sa Saturnom može ukazivati i na probleme sa autoritetima pri čemu bi telo bilo ugroženo (kvadrati sa Asc u Devici).

logos

Broj poruka : 376
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sub Jan 17, 2015 12:01 am

Prije svega ,hvala!
Ovaj dio sa glumom nisam mogla da povezem.Nije mi jasno kako mi je promakao ovako lose postavljen i spaljen
Me.Vjerovatno tu isto lezi objasnjenje zasto ne voli strane jezike.

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sub Jan 17, 2015 8:45 pm

mila1978 ::Prije svega ,hvala!
Ovaj dio sa glumom nisam mogla da povezem.Nije mi jasno kako mi je promakao ovako lose postavljen i spaljen
Me.Vjerovatno tu isto lezi objasnjenje zasto ne voli strane jezike.

On je mlad, tek je napunio 13 godina i nije još pokazao sve svoje sklonosti i talente. Vremenom će dolaziti u razne situacije koja će inicirati njegovo usmerenje, ne forsirati ga. Životne lekcije su najznačajnije. Neptun (umetnost, psiha) i Mesec (emocije, psiha) su u egzaltaciji (jaki su), međusobno su u kvadratu, Mesec je u inkonjunkciji sa Suncem (osoba) i Merkurom (vladar Asc - osoba) a Neptun u sekstilu sa njima pa bi bilo dobro, iz astrološkog ugla gledano, da se kroz simbolike Neptuna ostvari psihička stabilnost (Neptun vlada delom VI kućom /zdravlje/, nalazi se u V kući /srednja škola, period adolescencije, Mesec u VIII kući /opet kuća zdravlja/).

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sub Jan 17, 2015 11:43 pm

Nikako mi se ne svidja ovaj kvadrat Mo i Ne.Bojim se da bi mogao uticati na psihicku nestabilnost.A ima ga i moja kcerka s tim da joj je Mo u Sco u osmoj kuci 90Ne u 12 u ribama,a Ne je vladar Asc.Djeluje mi jezivo.Mozda se ovi aspekti odnose i na mene (Mo-majka)?

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Ned Jan 18, 2015 2:42 am

mila1978 ::Nikako mi se ne svidja ovaj kvadrat Mo i Ne.Bojim se da bi mogao uticati na psihicku nestabilnost.A ima ga i moja kcerka s tim da joj je Mo u Sco u osmoj kuci 90Ne u 12 u ribama,a Ne je vladar Asc.Djeluje mi jezivo.Mozda se ovi aspekti odnose i na mene (Mo-majka)?

Da, taj aspekt može simbolizovati strahovanja (Neptun) majke (Mesec) što može ukazivati da je to i stvar majčinog stava prema neizvesnosti (Neptun) na šta ukazuje i Neptun (strahovanja) u V kući (deca) i u kvadratu sa Saturnom (brige, pesimizam) iz znaka brižne Device u horoskopu majke.

Mislim da nema potrebe za toliku brigu, barem ne za sina jer njegov Neptun ima dosta dobrih aspekata koji ukazuju na dobru perspektivu. Nema idealnog horoskopa a i on bi verovatno bio pomalo dosadan bez napetosti i izazova, zar ne?

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Pon Jan 19, 2015 5:54 pm

Da,u pravu si.

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sre Dec 02, 2015 11:22 pm

Citala sam stare postove,pa sam pozljela da prokomentarisem natalnu kartu moga sina,koju je tumacio Logos vezano za izbor srednje skole.

Logos,naveo si da bi gluma mogla da bude dobar izbor zanimanja za njega.To mi tada nije imalo nikakvog smisla.Medjutim,nakon nepunih godinu dana on itekako pocinje da pokazuje smisao za glumu,imitira sve redom iz naseg okruzanja,i to sa velikim uspjehom.Cesto pita da li glumci zaradjuju dosta para,koju skolu bi morao da pohadja za glumca i slicno...
Voli da je u centru paznje i da zabavlja druge.
Cini mi se kao da na taj nacin prazni energiju nakon stresova u skoli,svadja sa sestrom,ljubavnih jada:shock: (Sa mu je presao preko stelijuma,ukljucujuci natalno So).Cak mislim da se vise na taj nacin oslobadja,nego treninzima.
Ovo bih povezala sa onim sto si napisao da je potrebno da koristi Ne da bi uspostavio dusevnu ravnotezu.
Sve ovo,naravno, ne mora da znaci da ce gluma biti njegov definitivni izbor.
Ovo sam napisala da bih istakla da, zaista,Logos ima izvanradan pristup tumacenju natalne karte.
Jos jednom,Logos,sve pohvale!!!

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:12 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics