Bitno pitanje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Bitno pitanje

Počalji  Devojce taj Sub Jun 06, 2015 1:33 am

E, pa ovako. Prvo dobro vece svima. Moja muka je sledeca. Hocu da budem mama, a ne da mi se. Vec godinama se ne da, a posmatrajuci moju V kucu i prokletog saturna koji se tuda snjura, izgleda mi da nece biti ni ubuduce nicega. Postavljam solar i natal, a vi mi recite da li je neka od ovih stvari signifikator da bi do trudnoce ipak moglo doci ove godine, ali ako dodje, da li ce se odrzati?

*V solarna na VIII natalnu ili VIII solarna na XI natalnu (posto je meni ovo IV trudnoca po redu)
*Uran u sekstilu sa ASC
*Solarni Ceres u solarnoj V kuci
*Jupiter u XI solarnoj

aaaaaaaaaaaaaaaaaali dva malefika zdruzena u konjukciji, Saturn i Uran Evil or Very Mad
Sta velite?

Devojce

Broj poruka : 4
Datum upisa : 06.06.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Bitno pitanje

Počalji  logos taj Uto Jun 16, 2015 12:44 pm

Za analizu trudnoće u horoskopu se gledaju Mesec (jajnici) i Jupiter (uvećanje tela). Mesec uglavnom ima teže aspekte, nalazi se u XII kući (psiha) u konjunkciji sa Asc (osoba) kojim i vlada i u inkonjunkciji sa Neptunom (psiha, infekcije) iz VI kuće (akutne bolesti) pa to može ukazivati na veliku važnost psihičkog stanja za rad jajnih ćelija. Mesec je žižna tačka snažnog i neugodnog kardinalnog T-kvadrata jer je u kvadratima sa opozicijom Plutona (stradanje, telesni kontakt, izrasline) koji vlada V kućom (deca) i stelijuma koga čine Sunce (osoba, život), Venera (ljubav) i Mars koji je suvladar V kuće (deca). Neptun (lekari) je u trigonu sa navedenim stelijumom i u sekstilu sa Plutonom što može simbolizovati pomoć lekara pri nastojanjima da se stvori povoljna okolnost bitna za iznošenje cele trudnoće. Jupiter je u konjunkciji sa Saturnom (teškoće, problemi) i simbolizuje kasnu i tešku trudnoću ali je u povoljnom bisekstilu sa Uranom (prekidi, veštački) iz V kuće (deca) i Sev. čvorom iz I kuće (osoba fizički) što može ukazivati na pobačaje ali i na mogućnost VTO. Obzirom da se radi o četvrtoj trudnoći gleda se XI kuća koja počinje u znaku Bika i njen vladar Venera koja nije baš najpovoljnije postavljena jer je deo pomenutog stelijuma što i ne uliva potrebni optimizam a pri vrhu XI kuće se nalazi Chiron koji simbolizuje “ranu koja teško zarasta” i “ranjenog iscelitelja”. Chiron je u sekstilu sa Mesecom i ovde može ukazivati na posledice koje izazivaju mogući problemi sa jajnicima. Drugi vladar XI kuće je Merkur (komuniciranje, putovanje) koji sa Uranom i Sev. čvorom gradi povoljan Veliki vatreni trigon pa bi možda bilo dobro raspitati se i obići one koji se bave VTO.

Trenutno je tranzitna Venera na Severnom čvoru, tranzitni Uran na stelijumu a tranzitni Saturn na natalnom Uranu u V kući što se može shvatiti kao stari problemi (Saturn) u vezi imanja svoje dece (V kuća) i na preduzimanje nečeg novog (Uran) što može ukazivati na uspeh (Severni čvor). Tranzitni Saturn i natalni Uran su retrogradni i na 29° stepenu Škorpije koji predstavlja neku vrste “stepena plača” ali i “vidovitost” jer je poslednji stepen znaka i sadrži svo iskustvo i znanje tog znaka (Škorpija – stradanje i regeneracija, lekarski zahvati) pa zato treba uložiti svo iskustvo i znanje u nastojanju ostvarivanja sebe kroz materinstvo.

logos

Broj poruka : 376
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Devojce taj Čet Jun 18, 2015 10:43 pm

Logos, prvo da se zahvalim na vremenu i trudu koji si ulozio/la u tumacenje.
Iz svega navedenog shvatam da bez VTO nece biti uspeha? Ja sam do sada imala samo prirodne trudnoce i spontane pobacaje. Uzdam se da cu da pobedim lose aspekte.
Inace, sto se tice SA i UR, zapravo, ja sam mnogo naucila. Za ovih 6 godina sam naucila toliko da bih mogla predavati ginekologiju. Mogu li se nadati nekoj promeni kada SA izadje iz skorpije i udje u strelca?

Devojce

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Ned Jun 21, 2015 1:27 pm

Tranzitni Saturn je u V kući na kraju znaka Škorpije pa bi izlaskom iz tog znaka mogao ukazivati na manje problema u telesnim kontaktima i ginekološki uopšte (Škorpija) a ulaskom u znak Strelca na racionalniji (Saturn) optimizam (Strelac) na ljubavnom planu i po pitanju dece (V kuća). Pokušaj da svoje želje ispuniš do početka 2017. kada tranzitni Saturn (teškoće, problemi, deprimiranost) ulazi u VI kuću (akutne bolesti) i bude u inkonjunkciji sa Mesecom (emocije, psiha) i u konjunkciji sa Neptunom (psiha) jer će to tada, astrološki gledano, biti znatno nepovoljniji period.

logos

Broj poruka : 376
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Devojce taj Pon Jun 22, 2015 5:27 pm

Dada..I ja kontam da ce mi prelazak Saturna u strelca doneti neke povoljnosti. Konacno se nece vrzmati oko tog 29 stepena skorpije. Nesto je nauceno, savladano, patnja otplacena. Vreme je da cica Saturn ide dalje.

Devojce

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 12:48 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: