Sunce konjukcija Mars

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sunce konjukcija Mars

Počalji  sofka taj Ned Dec 21, 2008 3:25 am

Ako se Sunce jednoga partnera nalazi na Marsu drugoga partnera i obrnuto, Mars prvoga partnera na Suncu drugoga, može li to ukazat na jaku sexualnu privlačnost? Jer Mars je sex, a Sunce mi sami?

sofka

Broj poruka : 13
Datum upisa : 22.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sunce konjukcija Mars

Počalji  Astrotanja taj Pon Dec 22, 2008 11:22 am

Sofka, dobrodošla na ovaj forum! Smile
Može. Ovo sam viđala u horoskopima bračnih parova. Međutim, konjukcija Marsa i Sunca u uporednim horoskopima može da izazove i sukobe ega, te borbu za dominaciju u vezi. Konflikti su često takođe deo ovakvih vezaDobro je ako osobe rade izajedno, te udružuju svoju energiju.,jer podstiče takmičarski duh.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sofka taj Sub Dec 27, 2008 12:16 am

Tanja, hvala na dobrodošlici i na odgovoru. Very Happy

sofka

Broj poruka : 13
Datum upisa : 22.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  danichel taj Sre Jan 28, 2009 7:25 pm

Mislim, da je ovo paklena kombinacija za posao, meni jedan kolega je imao na mojem suncu u Raku njegov mars... užas, još je on ovan, osvetoljubivi kret... tog vređanja bez raloga i napadanje na nečiji ego, sva sreća da ga ignorišem, ali konstantno je bio besan na mene što ga ne konstatujem osim poslovno!
Sunce izaziva svojim postupcima marsa i mars ima potrebu da bude agresivan jer njegove ambicije prema suncu se ne realizuju, Suncu ne prija Mars, oseća ga neprijateljski i suviše napadački i mars želi ono što je sunčevo...
Sad to nije loše u seksualnim vezama i ljubavnim, ali poslovnim pa mislim da to zavisi od marsa...

danichel
Gost

Nazad na vrh Ići dole

sunce konjunkcija mars

Počalji  alea taj Čet Maj 28, 2009 11:51 pm

Evo, ja u ovoj sadašnjoj sinastriji ima baš ovaj aspekt i to u OVNU!
S tim što je Ma moj, i pri tome vlada mojom V kućom, i nalazi se dakle u sedištu, dok je So njegovo, a dispozotor njegovog So je Ma u lavu Very Happy
Ovaj aspekt se u mojoj karti nalazi sa samom kraju IV kuće, dok se u njegovoj nalazi u 11.
Negde sam čitala da osoba So nas doživljava zaštitiniški ako nam je u 4. kući kao i to da se Ma u 11. dobro oseća.
Šta donosi...strast, verovatno, ali pre neko takmičenje, ko će duže da izdrži, ne znam...

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  golicava mašta taj Čet Apr 29, 2010 1:47 pm

Mene konkretno zanima, kada su u pitanju ljubavne veze, pa se ženski mars nađe na muškom suncu, jel to aspekt obostrane privlačnosti ili je samo djevojka ta koja je privučena?

Posebice ako je konjunkcija smještena kod dečka u 5 polju, a kod cure u 8 polju.
To zaista jest čista strast, no interesira me ima li obilježja jedne strane ili je to obostrana privlačnost.

Već duže se pokušavam dokopati odgovora na ovo pitanje, no nekako mi ne polazi za rukom Sleep lol!

golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Black-Woman taj Pet Apr 30, 2010 8:41 am

U pitanju je obostrana privlačnost. U njegovoj 5. kući je tvoj mars u konjukciji sa njegovim suncem, što je klasičan primer privlačnosti. A ista konjukcija je smeštena u tvojoj 8. kući (kući sexa), pa je to definitivno obostrano, s tim što je možda malo naglašena posesivnost ali i ego konflikt i potreba za dominacijom. Smile

Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Apr 30, 2010 10:47 am

Tu je izuzetno naglašena borba za dominaciju.
SO je ego, i ono dominira, a MA želi takođe da se istakne, jer ima potrebu za tim...
MA energija i snaga podižu i jačaju ego osobe SO...tako da u tom odnosu obično MA i njegova energija više prijaju SO nego obratno, dok se SO divi sposobnostima MA, njegovoj snazi, energiji u poslu, načinu na koji funkcioniše i izražava svoje strasti npr...
Kako je MA u ženskom horoskopu muška energija koja je privlači, a na njoj je baš ON, tj. njegovo SO, onda je ona snažno privučena njegovom ličnošću, što on oseća i naravno, njemu prija...jer se oseća još muževniji u njenom prisistvu.
Meni je to asocijacija na SO muškarca u ženinom 1 polju, gde se ono zaista dobro oseća, i kaže se da budi sve muške osobine kod njega.

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Apr 30, 2010 10:56 am

Dejstvo ovog uporednog aspekta u mnogome i zavisi kako su Sunce i Mars aspektirani u natalima, ako su potpomognuti dobrim aspektima doći će do izražaja pozitivne strane konjukcije, ali ako su natalno ugroženi rekla bih da to nije baš vesela kombinacija. Imala sam svojevremeno moje SO u konjukciji sa njegovim MA i tu je u igri bilo često neko nadmetanje, ko će koga da nadigra, naprosto stalno sam imala utisak da se naš odnos svodio na borbu za prevlast.
Ono što bih još mogla da navedem iz svog iskustva jeste da je mi je partnerov Mars na mome Suncu davao veliku količinu energije, mogla sam planine da pomeram, takav sam utisak imala.

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  golicava mašta taj Pet Apr 30, 2010 12:45 pm

Thanx cure na odgovorima

@venerice,
kako ste stajali po pitanju strasti i privlačnosti ? Jel bilo čisto nadmetanje ili je tu bilo i strasti?
Makar...i ja svašta pitam, gdje je nadmetanja, svađe, tu su neminovno uključene i strasti Laughing
Sve je to iz istog balega lol!

golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Pet Apr 30, 2010 1:05 pm

golicava mašta ::Thanx cure na odgovorima

@venerice,
kako ste stajali po pitanju strasti i privlačnosti ? Jel bilo čisto nadmetanje ili je tu bilo i strasti?
Makar...i ja svašta pitam, gdje je nadmetanja, svađe, tu su neminovno uključene i strasti Laughing
Sve je to iz istog balega lol!

Bilo je strasti, svakako, ovo nadmetanje je počelo tek kasnije da dolazi do izražaja. Ja nisam osoba sklona nadmetanju, naročito ne u vezama, zato sam i zapamtila ovaj uporedni akspekt kao takav. Iziritirana njegovim MA imala sam potrebu da ga nadigram, nadmudrim i doskočim na način koji meni inače nije svojstven.
Ovaj aspekt nisam gledala primarno kao indikator strasti u našem odnosu, jer smo imali dosta drugih pokazatelja za strast u sinastriji.
Meni je ova konjukcija padala u 4. kuću a svakako da će u vašem slučaju gde su aktivirane 5. i 8. kuća akcenat više biti na strasti i privlačnosti. I love you I love you

Pa , ko preživi.... lol!

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Okt 12, 2010 9:17 pm

Koliko je po vasem iskustvu orbis izmedju ove dve planete? I da li se moze uzeti konjukcija kada je u razlicitim znacima?
Da li vazi kako kaze Mile Dupor sto se tice Sunca 15` i Marsa 7`.

Ja sam imala i dalje ne oseca da me pusta osecaj slobode, srescemo se..ali se nakon svega bojim, jedan odnos gde je Sunce muskarca egzaltirano u Lavu na 26`.. moj Mars je na 3`Device? Sta vi mislite?
I kada je Mars istog muskarca na 8`Skorpije, opet egzalt. a moje Sunce na 4` Skorpije.
Mislim da sto se tice konjukcije definitivno trajno veze osobe, makar kao iskustvo i posledice iz naucenog, ne mora da znaci fizicki.
Opet kada su u pitanju aplikacije, ... Rolling Eyes

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

dupla konjukcija? sta onda????

Počalji  abobban1981 taj Pet Maj 06, 2011 8:18 pm

A sta mislite o kombinaciji gde je njeno sunce tacno na njegovom marsu (0'54''s razlike, u biku, njegova druga, njena deseta kuca), mars je u konjukciji sa marsom (4'48''a , njegov u biku, njen u blizancima), i njegovo sunce je na njenom marsu (8'38s, oba blizanci, sunce u njegovoj trecoj, a mars u njegovoj drugoj, oba u njenoj desetoj kuci)

abobban1981

Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Maj 07, 2011 9:53 am

abobban1981 ::A sta mislite o kombinaciji gde je njeno sunce tacno na njegovom marsu (0'54''s razlike, u biku, njegova druga, njena deseta kuca), mars je u konjukciji sa marsom (4'48''a , njegov u biku, njen u blizancima), i njegovo sunce je na njenom marsu (8'38s, oba blizanci, sunce u njegovoj trecoj, a mars u njegovoj drugoj, oba u njenoj desetoj kuci)

Iz kojih kuća dolaze njegovo Sunce i Mars? Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  abobban1981 taj Sub Maj 07, 2011 9:45 pm

Čarobnica ::
abobban1981 ::A sta mislite o kombinaciji gde je njeno sunce tacno na njegovom marsu (0'54''s razlike, u biku, njegova druga, njena deseta kuca), mars je u konjukciji sa marsom (4'48''a , njegov u biku, njen u blizancima), i njegovo sunce je na njenom marsu (8'38s, oba blizanci, sunce u njegovoj trecoj, a mars u njegovoj drugoj, oba u njenoj desetoj kuci)

Iz kojih kuća dolaze njegovo Sunce i Mars? Smile

Sunce u trecoj, a Mars u drugoj kuci (moja natalna karta Smile )

abobban1981

Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:58 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: