Sunce u 9. kući, život u inostranstvu ili ne?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sunce u 9. kući, život u inostranstvu ili ne?

Počalji  jelenahb taj Pon Mar 07, 2016 11:16 pm

Pozdrav,

nova sam na forumu, pa me zanima prvenstveno 9. kuća, pošto mi je Sunce u Blizancima u njoj. Zanima me da li ću živeti u inostranstvu? Rođena sam 31.5.1988. u 13:40, u Zrenjaninu. Merkur i Venera su mi takođe u Blizancima ali u 10. kući, pa ne znam da li se to može nekako povezati?  Hvala Very Happy

jelenahb

Broj poruka : 10
Godina : 28
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2016

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sunce u 9. kući, život u inostranstvu ili ne?

Počalji  mila1978 taj Uto Mar 08, 2016 1:31 am

Koju si skolu zavrsila?Fakultet?Zbog posla bi isla u inostranstvo?Zbog partnera?Da li si pokrenula nesto po pitanju odlaska?Da li si radila u svom gradu?Ako jesi da li je posao vezan za struku........?

mila1978

Broj poruka : 58
Datum upisa : 16.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Uto Mar 08, 2016 5:03 pm

Završila sam filozofiju, radila sam desetak dana kao profesor u jednoj školi u Ns-u, ali ništa više od toga. Ništa nisam pokrenula po pitanju inostranstva, ali pošto ovde ne mogu da nađem posao uopšte (bilo koji, pošto nema smisla tražiti u struci), radila bih bilo šta u inostranstvu. Nekako mislim da ću tamo imati više šanse. Partner je zaposlen ovde, ali će raditi do juna... Šta mislite, da li može da se vidi na osnovu natalne da bih trebala da pokušam negde sa strane...? Very Happy Hvala

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sre Mar 09, 2016 12:14 am

U cetvrtom polju(dom )imas jako losu energiju,nepovoljnu atmosferu(r.Uran,r.Saturn i r.Neptun),pa nije ni cudo da razmisljas o odlasku u inostranstvo.Za osobe sa ovako nepovoljnim cetvrtim poljem bilo bi dobro da sto ranije odu iz porodicnog doma,a po mogucnosti i iz zemlje.Uzrok tvojih nervoza,blokada i nezadovoljstva vjerovatno lezi u primarnoj porodici,Jer su ove planete u opzicij sa Merkurom,Hironom i r.Venerom.Merkur je vl.tvog Asc,a i Venera je drugi vladar prvog polja.U prilog tome govori egzaktna opozicija Sunca i Mjeseca,pa jos u kvadratu sa Marsom iz sestog polja.Ovako fomirani T kvadrat,promjanjivi je laksi u svakom slucaju nego da je kardinalni ili fiksni.Kako je Mars povezan trigonom sa Merurom i Venerom iz desetog polja karijera bi mogla biti ostvariva i to u inostranstvu(Venera je vladar devetog polja,a i Merkur).
Mislim da imas predispozicije da zaradis dosta novca u zivotu,jer je Pluton u sjedistu,u drugom polju povezan trigonom sa Marsom iz sestog polja i opozicijom sa Jupiterom,koji je u konjukciji sa vrhom devetog polja(inostranstvo,fakultet) .Jupiter je i drugi vladar sestog polj(posao).

Hiron je dosta naglasen u tvom horoskopu.Rekla bih da imas ranu na dusi,koja se provlaci kroz tebe licno(Merkur),primarnu porodicu i karijeru(Merkur i Venera).Bilo bi dobro poraditi na ovome.
Predlazem da uradis astrokartografiju,da bi vidjela koja zemlja ili zemlje ti najvise odgovaraju.

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Sre Mar 09, 2016 2:29 am

Hvala puno na odgovoru, tacno je sve za cetvrtu kucu, dosta tesko sam odrastala, tek mi je pre par godina krenulo bolje sa porodicom. Negde sam procitala da Saturn ima bitnu ulogu oko 29. godine života, ja sad imam 28. pa će se to valjda stabilizovati. Mene još od osnovne škole magnetski privlači Norveška (nisam tada ni znala da se tamo dobro živi Wink  ), pa se nadam da ću nekako tamo otići. Nisam znala za Hiron, niti šta je, sem da je pokazatelj negativnih stvari u natalu. Imam dosta problema oko komunikacije sa drugima (tipa, zbližavanje), što mi je, kad pogledaš da je Merkur vladalac mog znaka i podznaka, nekako ironično. Rolling Eyes  Mnogo si mi pomogla oko tumačenja, pošto me je takođe brinula ova 6. kuća i priroda Marsa (dosta sam impulsivna). Jel znaš možda kako i gde mogu da odradim tu astrokartografiju, jel ima neki sajt?

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sre Mar 09, 2016 9:37 am

Nadam se da Logos da uskoci u pomoc i odradi astrokartografiju!!!

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sre Mar 09, 2016 1:02 pm

Jelenahb - astro-grafska karta:

logos

Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Sre Mar 09, 2016 1:16 pm

Hvala! Very Happy Čini mi se da mi linije ipak prolaze preko Skandinavije Wink Malo mi je teže rastumačiti, ali u svakom slučaju je zanimljivo!

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Sre Mar 09, 2016 1:26 pm

Takođe sam pronašla nešto zanimljivo na sajtu www.astrotheme.com. U pretraživaču sam ukucala Norway, i ispalo mi je da joj je Sunce u blizancima, a AC u devici, baš kao i meni Laughing Ne znam da li to ime neke veze? Baš ste me zainteresovali sa tom astrokartografijom Smile

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sre Mar 09, 2016 2:05 pm

Ne bih znala protumaciti.Cekamo Logosa!

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sre Mar 09, 2016 2:12 pm

Norveška je u istoj vremenskoj zoni kao i Srbija, Oslo je nešto malo zapadnije pa se ni relokacijska karta ne razlikuje bitno od postojeće a to se lepo vidi iz priloženog gde je u spoljašnjem krugu kako bi izgledala kada bi živela u Oslu a unutrašnja tvoja karta za mesto rođenja Zrenjanin:

Razlike su samo u tome što bi onda Jupiter bio u IX kući a Pluton u III što bi ukazivalo na veću povoljnost života u inostranstvu (Jupiter u IX) i na početne probleme u komunikacijama sa dobrim izgledima kasnijeg poboljšanja (Pluton u III kući).

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sre Mar 09, 2016 3:53 pm

jelenahb ::Imam dosta problema oko komunikacije sa drugima (tipa, zbližavanje), što mi je, kad pogledaš da je Merkur vladalac mog znaka i podznaka, nekako ironično. ... pošto me je takođe brinula ova 6. kuća i priroda Marsa (dosta sam impulsivna).

Ja bih se malo fokusirao na navedene probleme jer oni neće sami po sebi nestati odlaskom u inostranstvo. Merkur (vladar Asc i Sunca - osoba) je u konjunkciji sa Venerom (sklad, lepota, prijatnost) koja je većinski vladar I kuće (osoba) u znaku Vage (diplomatija), zajedno su u znaku Blizanaca (komuniciranje) u X kući pri MC i to može ukazivati na veliki značaj verbalne komunikacije u profesionalnom smislu. Chiron (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) je na samoj konjunkciji Venere i Merkura, u opoziciji je sa konjunkcijom Saturna (teškoće, problemi, prepreke, brige) i Urana (naglo, ishitreno, svađe, prekidi, hirovito) iz IV kuće (dom, porodica) i to može simbolizovati probleme u komunikaciji sa članovima porodice (IV kuća). Članovi ove opozicije su u kvadratima sa Asc (osoba) pri čemu obrazuju T-kvadrat sa fokusnom tačkom u Asc koji je u Devici (detaljisanje, pedanterija, analitičnost) koji ukazuje na način kako osoba reaguje pri komunikaciji. III kuća (komuniciranje) počinje u znaku Škorpije (žestoko, negativno, sarkastično, mračno), vladar Pluton je u Škorpiji, u inkonjunkciji (velika prilagođavanja) je sa Suncem (osoba) i to simbolizuje potrebu velikih prilagođavanja i korigovanja u načinu komuniciranja. Pluton sa Marsom (oštro, snažno, prva reakcija, energično) i marsovim vladarom Neptunom (nesvesno, iluzija, zabluda, psiha, greška) čini bisekstil sa žižnom tačkom na Neptunu što može ukazivati da se osoba lako izgubi pri oštrim i negativnim diskusijama i da ih treba izbegavati a na to ukazuje i neugodan T-kvadrat Marsa (suvladar III kuće komunikacija), Sunca (osoba) i Meseca (emocije, psiha, duša).

Tranzitni Pluton (stradanje i regeneracija) je u IV kući i ukazuje na radikalne promene u vezi doma i porodice i što se to pre shvati manja cena će se platiti. Tranzitni Jupiter (inostranstvo) je trenutno u XII kući i u njoj će biti sve do 20. avgusta pa bi bilo dobro da se do tada sve u vezi odlaska u inostranstvo detaljno isplanira jer će posle tog datuma Jupiter ući u I kuću a kasnije i Venera, Merkur i Sunce pa bi to astrološki gledano mogao biti poviljan period za odlazak u inostranstvo. Merkur će tada kratko vreme biti retrogradan pa će možda neke formalnosti trebati ponovo uraditi ali to ne bi trebalo da traje dugo.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mila1978 taj Sre Mar 09, 2016 8:06 pm

Misljenja sam da bi osoba trebala da se sto prije ostvari u profesionalnom smislu i da kroz posao trosi svoju energiju.Kako je Mars u kvadratu da Suncem i Mjesecom,predstavlja ziznu tacku i ujedno kanal za praznjenje ove neprijatne opozicije.Svi ostali aspekti Marsa su pozitivni.A i vladari sestog polja su povezani dobrim aspektom.Dodala bih i da Jupiter na samom vrhu devetog polja moze znaciti i rad na fakultetu,sto bi bilo povezano s komunikacijama,sto je Logos vec obrazlozio.
Probleme kojih si svjesna pocni rjesavati odmah i shvati da je to dugotrajan proces.Svakako ce biti lakse kad se osoba finansijski osamostali i samopouzdanje ce biti vece,a to znamo i bez astrologije.

mila1978

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Sre Mar 09, 2016 10:31 pm

Hvala vam mnogo na iscrpnim odgovorima i savetima, sve ima smisla. Te radikalne promene o kojima je Logos govorio, su se već desile (moja porodica se preselila, kupovina nekretnina itd...), pa je sada balans nekako uspostavljen. Drago mi je što bih imala veće šanse u Norveškoj, to me je najviše zanimalo. Potrudiću se da malo bolje poradim na sebi, pa će valjda biti i veće šanse za posao Wink Kao što je Mila rekla, kroz posao se nekako usmeri energija Very Happy Hvala vam oboma na trudu, sve mi sada ima više smisla kad ste mi razjasnili. Smile

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Pet Mar 11, 2016 3:20 pm

jelenahb ::Završila sam filozofiju, radila sam desetak dana kao profesor u jednoj školi u Ns-u, ali ništa više od toga.

Sa Suncem u IX kući, bez obzira na njegove teže aspekte, i na 10° (stepen X kuće - karijera) znaka Blizanaca (retorika) a njegov vladar Merkur (govor) je u konjunkciji sa Venerom (sklad, lepota, harmonija) u istom znaku u X kući pri samom MC (zenit, karijera), vredelo bi istrajati na profesorskom pozivu. Opozicija Sunca iz IX kuće (profesor) i Meseca (narod, đaci) iz III kuće (frontalni rad u školi) u znaku Strelca (filozofija) može ukazivati na teškoće specifične toj profesiji a kvadrati Sunca i Meseca sa Marsom (akcija, rad, energija) iz VI kuće (posao) koji je u povoljnim trigonima sa Plutonom (stradanje i regeneracija) i konjunkcijom Merkura (vladar Asc, MC i Sunca) i Venerom (vladar IX kuće - filozofija, profesura i znatnog dela I kuće - osoba) da se vredi za to potruditi. To bi ti bio drugi posao i tada se razmatra VIII kuća koja počinje u znaku Ovna a vladar je pomenuti Mars a u njoj je Jupiter (pri njenom kraju je ali je, ipak, u njoj). Mars je u znaku Riba (veronauka, religija, zatvorena ustanova, bolnica) što može ukazivati na mogućnost rada na nečemu u tom smislu (prva dva - u školi ili na teološkom fakultetu a druga dva - u inostranstvu) jer to astrološki podržava i Jupiter (vera, filozofija) u VIII kući (druga kuća od VI - drugi posao), povoljan sekstil Marsa sa Neptunom (teologija) na 9° (stepen IX kuće - profesura, filozofija) znaka Jarca (Srbija, pravoslavlje) i skladan trigon Jupitera i Neptuna (Jupiter je u trigonu sa Asc i sekstilu sa Severnim čvorom - uspeh, tačka uvećanja). Mars je u konjunkciji sa fiksnim zvezdama Deneb i Formalhaut koje važe za veoma srećne.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Pet Mar 11, 2016 7:48 pm

Surprised Hvala Logos! Možda će biti čudno što ću ovo reći, iako sam završila to što jesam, ne zanima me toliko da predajem u školi Smile Mislim da mi nedostaje izvesna harizma i da se ne pronalazim u tome (čak i da imam šanse da se zaposlim u školi). Imam problem da shvatim šta zaista želim da radim, tako da mi Norveška ostaje neostvarena želja... za sada Wink

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sub Mar 12, 2016 7:04 pm

jelenahb ::Surprised Hvala Logos! Možda će biti čudno što ću ovo reći, iako sam završila to što jesam, ne zanima me toliko da predajem u školi Smile Mislim da mi nedostaje izvesna harizma i da se ne pronalazim u tome (čak i da imam šanse da se zaposlim u školi). Imam problem da shvatim šta zaista želim da radim, tako da mi Norveška ostaje neostvarena želja... za sada Wink

Da, to što si navela je, nažalost, prisutno kod dosta osoba tvoje generacije jer je naše društvo još uvek delimično uređeno i osmišljeno tako da je pojedinac prepušten sebi samome i pukom slučaju (sreći) pa kako se kome "zalomi". Odlučni i oni sa malo više avanturističkog duha a naročito oni "partijski podobni", ne razmišljajući mnogo o posledicama, lako se odlučuju na određene "korake" i pri tome dosta njih nema uspeha i samo mali broj opstaje, najčešće na neplaniranom terenu i u struci koja nema nikakvih dodirnih tačaka sa onim za šta su edukovani, češće sa naknadno "stečenim diplomama" i na pozicijama protežiranim od njihovih "partijskih silnika". Dosta vode će proteći pre nego se stvore ambijenti podnošljivi za većinu građana ove napaćene teritorije zvane Srbija pa se zato mnogi radije okreću "nasušnom hlebu" u inostranstvu nadajući se da je "tamo" sve bolje nego ovde i, za nesreću, bivaju u pravu jer život nema alternative i reprize pa se mora od nečega živeti "sad i odmah" (generacije su obmanjivane "svetlom budućnošću" koju nikada nisu dočekale).

Do sledećeg javljanja pronači i pročitaj ovaj tekst: "Šta je harizma? Da li je posedujete? | NADARENA DECA", mislim da je dobar. U vezi harizme je.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jelenahb taj Ned Mar 13, 2016 2:26 pm

Tačno tako... Hvala, pogledaću. Pozdrav! Smile

jelenahb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 6:36 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu