osnove natalne =peta kuca

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

osnove natalne =peta kuca

Počalji  GOGA taj Pon Dec 22, 2008 6:33 pm

Peta kuca, kuca koja sledi
Prirodni znak: Lav
Prirodni vladalac: Sunce
Kuca zivota
Kljucna rec: Kreativnost

Peta kuca pokazuje decu, ljubavi, zadovoljstvo, zabavu, godisnje odmore, praznike, igre, spekulacije, hobije, razbribrige. Ona obuhvata vas emotivni stav i ljubav koju pruzete. Pokazuje vase preduzetnistvo, bas kao i sport, originalnost i oblasti u kojima ste kreativni. Ukazuje i na dramsku, knjizevnu ili umetnicku sposobnost. Peta kuca pokazuje izdavastvo, politiku, lepe umetnosti, drustvena pitanja, trudnocu i obrazovanje dece. Svi klubovi i udruzenja kojima iz zabave pripadate ( teniski savez, bridz - klub i slicno ) vide se u ovoj kuci

GOGA

Broj poruka : 48
Datum upisa : 19.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: osnove natalne =peta kuca

Počalji  medgirl85 taj Čet Feb 16, 2012 1:39 pm

PETA KUĆA - Signifikatori Sunce,Merkur
Iz 5. kuće ide sve to volimo, što je kreativno i što volimo. Merkur je signifikator 5. kuće jer primarno opisuje decu koja su prikazana kroz 5. kuću.

-kreativnost, ljubav, sve što volimo
-deca, zabava, hobi
-srednja škola
-igre na sreću (u kombinaciji sa 2. i 11. kućom)
-odmor, mesta zabave
-ljubav koju dajemo drugima (način na koji volimo)
-umetnička sposobnost, sport (naglašena 5. kuća je česta kod umetnika, sportista, modnih kreatora...)
-kuća vitalnosti i života (dobro postavljena ukazuje na vitalnost)
-predbračni život i sve predbračne ljubavi
-trudnoća u horoskopu žene (malefici u njoj mogu ukazati na pobačaje, abortuse...)
-učenici (učitelj je 9. kuća)
Ribe na vrhu 5. kuće mogu ukazati na ljubitelja pecanja, ronjenja, plivanja.
Ako govorimo o srednjoj školi može biti u pitanju medicinska škola.
Jarac na vrhu 5. kuće ukazuje na dugotrajne veze, ali isto tako i na periode samoće.

medgirl85

Broj poruka : 24
Datum upisa : 06.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijaaa taj Pon Feb 20, 2012 2:21 am

A Vaga na vrhu pete kuce i cetri Retrogradne planete u njoj MA, JU, SA a PL je u Skorpiji. MO je u Vagi i naravno petoj kuci. Arrow

Arijaaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marijaS5 taj Pon Feb 20, 2012 9:04 pm

Moja petta kuca je u strelac ,ako govorimo o ljubavi Laughing moja prva ljbav je bila strelac ,sa venera u skorpija (u svakom slucaju ljubomora je bila prisutna ,to mi ide kako dobar dan sa svih muskarci,osim jedna riba Laughing )Vladetelj strelac je jupiter u petoj kuci u jarac,a njegov dispozitor je saturn u skorpija u tretoj(ako se ne lazem)..dobro bi bilo neko raspolozen ovaj krug da objasni malo sunny

natal http://tinypic.com/view.php?pic=ehlno6&s=7

marijaS5

Broj poruka : 23
Datum upisa : 02.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Marina N taj Sub Mar 03, 2012 2:08 am

Vrh moje 5.kuce je u blizancima,pa,ako ne racunam Dzoni Depa,koji mi je apsolutno neodoljiv Very Happy ,blizanci me bas i nisu privlacili.5.kuca se nastavlja znakom rakakoji inace zauzima veci deo kuce,a tu je i severni mesecev cvor u raku.Eh,to je vec druga prica.Bila sam jaaaaako zaljubljena u jednog raka,inace njegovo sunce je gradilo konjukciju sa mojim severnim mesecevim cvorom.Mesec otisao u prvu i napravio lepu konjukciju sa venerom....steta sto sve ostade samo na simpatiji Laughing

Marina N

Broj poruka : 30
Godina : 33
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 06.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Marina N taj Sub Mar 03, 2012 2:38 am

marijaS5,zanimljiva 5.kuca.Pocinje strelcom,a nastavlja se jarcem,bas mi mi je drago zbog ovih par stepeni kojima je izbegnuta ukljestenost ovog znaka a time i njegove energije.Neptun i jupiter u petoj,verovatno se treba cuvati iluzija u ljubavi.Jupiter u jarcu daje tu veliku ambiciju,disciplinu i istrajnost da se dodje do onoga sto osobu moze uciniti srecnom.Postovanje,iskrenost,realisticnost,plemenitost,pravednost,su verovatno jedne od karakteristika koje te privuku kod muskarca,sto je ovom neznom mesecu u raku i potrebno.Dispozitor ovog jarca saturn u strastvenoj skorpiji gradi lep trigon sa mesecom.Rekla bih da ovde ima potencijala za bogat ljubavni zivot ,samo treba voditi racuna da se ne idealizuje preterano.

Marina N

Broj poruka : 30
Godina : 33
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 06.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Sub Mar 03, 2012 8:58 am

Marina N :: Jupiter u jarcu daje tu veliku ambiciju,disciplinu i istrajnost da se dodje do onoga sto osobu moze uciniti srecnom.Postovanje,iskrenost,realisticnost,plemenitost,pravednost su verovatno jedne od karakteristika koje te privuku kod muskarca.
sunny marina N, zaista si dobro opisala jupitera u jarcu, to su i moje osobne karakteristike, a inače meni je JU u 7. kući tako da me privlače baš takvi partneri...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:23 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: