Koji je to znak sa kojim se Jarac najbolje slaže

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koji je to znak sa kojim se Jarac najbolje slaže

Počalji  Astrotanja taj Ned Feb 15, 2009 1:59 pm

Tačno je da postoje  kmnogobrojene kombinacije, ali zaboravlja se da je  Sunce, prirodno vl. 5. kiće, odnosno Lava i da je od suštinske važnosti u sinastriji upoređivanje položaja  Sunca, jer ono ukazuje i na zadovoljstva, zajednička uživanja, odnos prema podizanu dece, koliko vam je usklađen sa partnerom.  Kako je zapodna astrologija zasnovana na sunčanim zacim, to je  izuzetno važno gde nam je Sunce i kako utiče na izražavanje naše kreativnosi, i naročito je važno kako se ono ispoljava u ljubavi i izražavanju seksulanosti.  Pravila sam evidenciju kako se osobe slažu samo po Suncu i uvidela da je  veza uspešnija i težnje , ciljevi sličniji kada su Sunca u harmoničnim aspektima kod partere i o tome pišem i stojim iza toga da se ova dva znaka privlače, ali kao suprotni znaci često njihov odnos prerasta u nerazumevanje i odvajanje i iza toga stojim. Ovo ne važi samo za Jarčeve i Rakove, nego i za druge znake gde je Sunce u opoziciji. Tako recimo tko ono, Sunce u sinastriji govori koliko se osobe slažu i oko roditeljstva, načina vaspitavanja dece i opet moje iskustvo ukazuje da se tu ne podudaraju, da su potpuno različiti.

Dakle aspekti koji gradi Sunce u uporednim horoskopima je od suštinske važnosti, jedan, ne jedini, ali izuzetno značajan pokazatelj kvaliteta partnerske veze.  
. sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Jul 30, 2013 4:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Feb 15, 2009 2:05 pm

Slažem se i s tobom Tanja i sa Zekom,

moj primer su moji roditelji voda-zemlja...majka Riba otac Jarac. Brak im je trajao 22 godine. Mada od početka to nije funkcinisalo, što se saznalo tek kad su se rastali, ali je mama čekala da brat postane punoletan ne bi li prekinula taj loš odnos...nema pravila...ako gledamo po sunčevim znacima trebalo bi da se slažu, a opet je praksa pokazala nešto drugo...

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zeka taj Ned Feb 15, 2009 2:13 pm

Astrotanja ::Tačno je da postoje kmnogobrojene kombinacije, ali zaboravlja se da je Sunce, prirodno vl. 5. kiće, odnosno Lava i da je od suštinske važnosti u sinastriji upoređivanje položaja Sunca, jer ono ukazuje i na zadovoljstva, zajednička uživanja, odnos prema podizanu dece, koliko vam je usklađen sa partnerom. Kako je zapodna astrologija zasnovana na sunčanim zacim, to je izuzetno važno gde nam je Sunce i kako utiče na izražavanje naše kreativnosi, i naročito je važno kako se ono ispoljava u ljubavi i izražavanju seksulanosti. Pravila sam evidenciju kako se osobe slažu samo po Suncu i uvidela da je veza uspešnija i težnje , ciljevi sličniji kada su Sunca u harmoničnim aspektima kod partere i o tome pišem i stojim iza toga da se ova dva znaka privlače, ali kao suprotni znaci često njihov odnos prerasta u nerazumevanje i odvajanje i iza toga stojim. Ovo ne važi samo za Jarčeve i Rakove, nego i za druge znake gde je Sunce u opoziciji. Tako recimo koko ono u sinastriji govori koliko se osobe slažu i oko roditeljstva, načina vaspitavanja dece i opet moje iskustvo ukazuje da se tu ne podudaraju, da su potpuno različiti.
Dakle aspekti koji gradi Sunce u uporednim horoskopima je od suštinske važnosti, jedan, ne jedini, ali izuzetno značajan pokazatelj kvaliteta partnerske veze.
. sunny

Bas je lepo kad napravis svoj forum mozes da pises sta hoces cheers cheers cheers

Astro tanja potpuno si u pravu :

zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 2:17 pm

Ja iz iskustva mogu da kazem,imam SO u Jarcu i da mi ne odgovaraju /u ljubavi/ oni koji imaju SO u vodenim znakovima na pr. Ribe,Skorpije,cak ako im je podznak u vodenom znaku...privlace me a ne znam zasto, padam na njih, upadnem u vezu i posle patim ko budala... bar se meni tako pokazalo da ovde je prisutna samo jaka sex. privlacnost i nista vise od toga...

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Feb 15, 2009 2:31 pm

Čarobnice,

kada govorim o harmoničnim aspektima između Sunca u uporednim horoskopima Sunca mislim na sekstile i trigone,  koji i spadaju u haronične aspekte, dok je opozicija, kao što i ti Zeko znaš aspekat koji ne spada u skladene. Kao što sam i napisala nije Sunce nije jedino važno, naravo da je važno i da sinastrijija porazumeva upoređivanje celokupnih horoskopa, ali opet ponavljam da je jako bitno Sunce, kako u našem natalu, tako i u  uporednih horoskopima njihovi aspekti.

Kada je u pitanju odnos između Jarca i Ribe gde, ukoliko su njihova Sunca i u sekstilu, a ako i jesu Ribe imaju mnogo veće potrebu za emotivne potrebe nego Jarčevi, opet generalno gledano, jer naravno da je bitno i gde se nalazi Saturn i Neptun i Jupiter i u kakvim su oni aspektima, kao i sve ostalo sl.

Zeko, baš si sarkastična, ali ako ti je to zadovoljstvo, samo napred.
Moje mišljenje koliko je Sunce bitno u sinastriji je takvo , a o tome bih pisala i na drugom forumu, jer ne bi bilo drugačije.

sunny  sunny  sunny  sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Jul 30, 2013 4:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zeka taj Ned Feb 15, 2009 2:44 pm

Ja mislim da si ti fantasticna astologistica i da nikako sebi ne bi dozvolila lupetanja -steta sto mislis da sam sarkasticna ja sam samo amater koji pokusava da nauci osnovna pravila u astrologiji.

zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Feb 15, 2009 2:53 pm

Hvala . Ja mislim da si ti fantastičan amater i pozitivna osoba . Drago mi je da si sa nama. sunny sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djomla taj Ned Feb 15, 2009 6:17 pm

pandora* ::Ja iz iskustva mogu da kazem,imam SO u Jarcu i da mi ne odgovaraju /u ljubavi/ oni koji imaju SO u vodenim znakovima na pr. Ribe,Skorpije,cak ako im je podznak u vodenom znaku...privlace me a ne znam zasto, padam na njih, upadnem u vezu i posle patim ko budala... bar se meni tako pokazalo da ovde je prisutna samo jaka sex. privlacnost i nista vise od toga...

Ако оћекујеш праву љубав од шкорпије на погрешном си путу. Wink

Djomla

Broj poruka : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 6:24 pm

Djomla ::
pandora* ::Ja iz iskustva mogu da kazem,imam SO u Jarcu i da mi ne odgovaraju /u ljubavi/ oni koji imaju SO u vodenim znakovima na pr. Ribe,Skorpije,cak ako im je podznak u vodenom znaku...privlace me a ne znam zasto, padam na njih, upadnem u vezu i posle patim ko budala... bar se meni tako pokazalo da ovde je prisutna samo jaka sex. privlacnost i nista vise od toga...

Ако оћекујеш праву љубав од шкорпије на погрешном си путу. Wink

a znam....provereno, ali sta me privlaci njima ili sto ja njih privlacim- te vodene- da mi je znati Exclamation Wink

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Feb 15, 2009 7:38 pm

Pandora, ne mislim ja narvno da se svaki Jarac slaže sa svakom Škorpijom, niti da bi mogao u svemu da se slaže,
jer kao što sam pisala ne određuje samo Sunce slaganje, već i svi ostali aspekti, kao i položaji dispozitora.

Međutim ,ukoliko su vam Sunca u trigonu i sektilu postoje područija gde će se partneri oko nečega slagati. Kako je tebi Sunce na 29. u Jarcu, tebi će više odgovarati one septembarske Device rođene 22., 23. septembra, još i što im je Sunce u tvojoj 7. i utrigonu sa tvojim Suncem, vl. 7., ili novembarske Škoprije rođene oko 20., 21. novembra, jer će vam tada Sunca biti u sekstilu, naravno ako ostatak horoskopa to potvrđuje.

Ukoliko je to oktobraska Škoprpija rođena kr. oktobra na sa Suncem na prvim stepenovima Škorpije , ona će imati kvadrat sa tvojim Suncem i Merkurom, pa tu će biti problem i nerazumevanju u vezi. Naravno, opet podvlačim kako da se gledaju svi aspekti, ali da je u sinastriji Sunce veoma bitno i ukoliko je u kvadratu, ili opoziciji biće napetosti, nerazumevanja, konflikta i problema u vezi.

Primer je Raka i Jarca kao antipoda koja se koliko privlače, toliko zbog razlike lako udaljavaju, posebno kada je žena Jarac, a muškarac Rak nisam izmislila , već mi ponavljao mi se često u praksi,a ja spadam u one koji povezuju teoriju i praksu i učim se i iz iskustva i iz sopstvenih grešaka, koje mi se događaju, jer niko nije savršen.
Wink

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 9:45 pm

Ja sam samo u dilemi zasto me privlace muske osobe koje imaju kombinaciju voda/vatra, Riba/Lav sa MA u Strelcu...vatra/voda,Lav/Skorpija sa MA u Raku...u obe ove kombinacije Lav je na znaku ili podznaku Question

Jeste da moja 7 kuca pocinje u Lavu i da mi je tu Devica umetnuta ali MA mi je u Vagi, VE u Vodoliji,MO u Biku....i kakve to sad ima veze u opste samnom ali tako je..osim ako mi JU,NE i SA u tim vodenim znacima ne doprinose upravo tome..ne znam i pokusavam da skapiram...

Tanja, nisam se bavila sinastrijama tako da o tome i ne znam puno... flower

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Ned Feb 15, 2009 10:33 pm

Signifikator tvog Sunca vl. 7. je Saturn je u Ribama i to u sektilu sa Suncem, što ukazuje da tvoj partner može imati osobine Ribe,što ne mora da bude njegov sunčani znak, već može da tu ima neku važnu planetu za njegov horoskop,. ili više planeta u Ribama i sl.Da li je bilo martovskih Riba?
Opet signifikator Saturna je otišao u Škoproju u derivatnu kuću drugog braka, odnoso u natalnu 9., pa je verovatno drugi partner imao naglašenu Škorpiju, odnosno istknute osobine Škoprije.
Kako su obe plante u vodenim znacima ne čudi me da te privlače vodenjaci. alien

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Ned Feb 15, 2009 10:42 pm

Da.Martovska Riba...pa onda jedna Skorpija na podznaku..e Tanja tacno sam znala da mi SA i NE sa ovim moraju imati neke veze e sad jos samo ovaj JU u Raku da se potvrdi i to je to Very Happy

Sto sam s jednim Blizanacem bila to sam skapirala ali ovo mi nije bilo najjasnije ali eto..predpostavila sam da je to cheers

Hvala flower

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Pon Feb 16, 2009 1:29 pm

Moj tata je Jarac-Blizanac i u braku je sa mojom mamom koja je Vodolija-Jarac...moja sestra Skorpija-Jarac je dugo godina bila u vezi sa jednim jarcem...mamina koleginica Riba-Jarac u braku s jarcem....inace znam i dosta veza jarac-strelac...

eto,bas nedavno ja kod drugara,i upoznam jednog decka dupli jarac,on se tu odusevi sto sam ja strelac,jer kako kaze zenski strelcevi ga prosto odusevljavaju i inspirisu,imao je cak 3 duge veze sa zenskim strelcem...

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 16, 2009 4:12 pm

Astrotanja ::Tačno je da postoje kmnogobrojene kombinacije, ali zaboravlja se da je Sunce, prirodno vl. 5. kiće, odnosno Lava i da je od suštinske važnosti u sinastriji upoređivanje položaja Sunca, jer ono ukazuje i na zadovoljstva, zajednička uživanja, odnos prema podizanu dece, koliko vam je usklađen sa partnerom. Kako je zapodna astrologija zasnovana na sunčanim zacim, to je izuzetno važno gde nam je Sunce i kako utiče na izražavanje naše kreativnosi, i naročito je važno kako se ono ispoljava u ljubavi i izražavanju seksulanosti. Pravila sam evidenciju kako se osobe slažu samo po Suncu i uvidela da je veza uspešnija i težnje , ciljevi sličniji kada su Sunca u harmoničnim aspektima kod partere i o tome pišem i stojim iza toga da se ova dva znaka privlače, ali kao suprotni znaci često njihov odnos prerasta u nerazumevanje i odvajanje i iza toga stojim. Ovo ne važi samo za Jarčeve i Rakove, nego i za druge znake gde je Sunce u opoziciji. Tako recimo koko ono u sinastriji govori koliko se osobe slažu i oko roditeljstva, načina vaspitavanja dece i opet moje iskustvo ukazuje da se tu ne podudaraju, da su potpuno različiti.
. sunny

Čitala sam da je bitno bez obzira koji je aspekt, dobar ili loš, da se Sunca (ili svetla uopšte) oba partnera gledaju i vide? Bolje nego da ne grade nikakav aspekt...

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 16, 2009 4:13 pm

Kocka je bacena ::
eto,bas nedavno ja kod drugara,i upoznam jednog decka dupli jarac,on se tu odusevi sto sam ja strelac,jer kako kaze zenski strelcevi ga prosto odusevljavaju i inspirisu,imao je cak 3 duge veze sa zenskim strelcem...

Mora da mu je Mesec u strelcu Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djomla taj Pon Feb 16, 2009 7:07 pm

Čarobnica ::
Kocka je bacena ::

Mora da mu je Mesec u strelcu Smile

Пре ће бити де је у питању венера са обзиром да је она увек ту негде око сунчевог знака.

Djomla

Broj poruka : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pon Feb 16, 2009 7:37 pm

i ja mislim da je u pitanju njegova VE..moja vazdusna VE privlacila je VE voda,vazduh..moj zemljani MA privlacio je MA voda, moj zemljani MO privlacio je vazduh a tako i obrnuto, ja njih oni mene Wink

Izida

Nazad na vrh Ići dole

marco_15

Počalji  marco_15 taj Uto Apr 14, 2009 1:00 pm

Ja kao Jarac podznak Strijelac imam 7 kucu u Blizancima ali nikada u zivotu mi se nije svidjela djevojka sa Suncem u nekom vazdusnom ili vatrenom Znaku.Pa cak s mi i vladar Saturn i Mjesec u Lavu ali nista.Uvijek je to neka Riba,Skorpija ili Djevica.Mozda zbog polozaja Venere u Ribama i zbog vladara 7 Merkura u Jarcu.Svidjale su mi se i poneke Bikice ali mislim da nema teze veze u horoskopu.Muskarac Jarac i Zena Bik su toliko razliciti da je cudno kako oba znaka spadaju u zemljane znakove.Valjda je muskarac Jarac prejak za zenu Bika.
Inace iz iskustva najvese muskaraca Jarceva znam u brakovima sa Djevicama i Ribama,nesto malo manje sa Skorpijama i zanimljivo mnogi Jarcevi su u vezama sa vatrenim znacima Ovnovima,Lavovima i Strijelcevima i sto je jos cudnije radi se o stabilnim brakovima.

marco_15

Broj poruka : 16
Datum upisa : 10.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Uto Apr 14, 2009 1:13 pm

Ma nemam pojma kako se spetljam sa vodenjacima lol!

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marco_15 taj Uto Apr 14, 2009 1:18 pm

pandora* ::Ma nemam pojma kako se spetljam sa vodenjacima lol!
Pa Carla Bruni i Sarkosi.Ona Jarac On Vodolija Very Happy Mnogo zena Jarceva znak u brakovima sa muskarcima Vodolijama a tebi se to desava vjerovatno iz razloga sto ti je asc u Vodoliji.Ako su u sinastriji 2 osobe Sunce i Asc u konjukciji onda ASC osoba Suncu daje vitalnost i energiju a Sunce osoba Asc osobi ugled i cast.Osjecaju se lijepo jedno kraj drugog.
Ovo sam procitao na jednoj stranici nedavno da budem iskren Very Happy

marco_15

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Uto Apr 14, 2009 1:44 pm

marco_15 ::zanimljivo mnogi Jarcevi su u vezama sa vatrenim znacima Ovnovima,Lavovima i Strijelcevima i sto je jos cudnije radi se o stabilnim brakovima.

Jupiiiiiii cheers

Znam to inače. Vrlo često se dogadja da se dobro slažu znaci koji su jedan pored drugog, čak više nego oni koji bi trebalo da se slažu po sunčanim znacima ili na osnovi podznaka, odnosno opozita ascendentu...

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marco_15 taj Uto Apr 14, 2009 1:56 pm

Čarobnica ::
marco_15 ::zanimljivo mnogi Jarcevi su u vezama sa vatrenim znacima Ovnovima,Lavovima i Strijelcevima i sto je jos cudnije radi se o stabilnim brakovima.

Jupiiiiiii cheers

Znam to inače. Vrlo često se dogadja da se dobro slažu znaci koji su jedan pored drugog, čak više nego oni koji bi trebalo da se slažu po sunčanim znacima ili na osnovi podznaka, odnosno opozita ascendentu...
A moji najbolji prijatelju u zivotu su bili uglavnom Strijelcevi a i neke djevojke Very Happy Jarac je sa Strijelcevima uvijek na cisto.Nema tu nekakvih muljatorski radnji,pokvarenluka i slicno,oba znaka imaju jak osjecaj za pravdu,ne vole da lazu i sa njima uvijek znate na cemu ste.Strijelcu ako nesto nije po volji on ce to otvoreno da ti kaze sto Jarac jako cijeni jer je i sam takav.

marco_15

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Uto Apr 14, 2009 2:02 pm

marco_15 ::
A moji najbolji prijatelju u zivotu su bili uglavnom Strijelcevi a i neke djevojke Very Happy Jarac je sa Strijelcevima uvijek na cisto.Nema tu nekakvih muljatorski radnji,pokvarenluka i slicno,oba znaka imaju jak osjecaj za pravdu,ne vole da lazu i sa njima uvijek znate na cemu ste.Strijelcu ako nesto nije po volji on ce to otvoreno da ti kaze sto Jarac jako cijeni jer je i sam takav.

Ali to naravno zavisi i od drugih aspekata, vladara 3. recimo...ako nema komunikacije, džaba sve ostalo, ali se može raditi na tome...

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Uto Apr 14, 2009 5:55 pm

Ja bih za Jarce rezervisala Racice...

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun