Obnova veze

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Obnova veze

Počalji  Slatka djevojcica taj Pet Jun 23, 2017 8:36 pm

Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da, oprostite. Mene zanima tranzit kojih planeta, koji aspekt moze dovesti do obnove veze? Sada imam neke fine aspekte, ja sam vec poduzela nesto i kao krenulo je na bolje, javio se, ali sve je na tome ostalo za sada. Vidim da i on zeli, osjecam, posto mi salje signale, ali ne poduzima konkretne korake. Inace je do prekida doslo u martu i zaista sam tada imala teske aspekte i predvidjela sam to, ali nisam mogla izbjeci, jer mi je jezik brzi od pameti. Ako neko zna, neka pise, pa cu reci kakve to aspekte imam ili da postavim natal sa trenutnim tranzitima. Inace solar mi je fantastican za ljubav, poceo je prije mjesec dana, a i lunar koji pocinje krajem ovog mjeseca takodje. U solaru, ali i u tom lunaru vladar 5 u 7K, vladar 7 u 5, fino povezano.

Slatka djevojcica

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.06.2017

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Obnova veze

Počalji  logos taj Sub Jun 24, 2017 1:31 am

Slatka djevojcica ::Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da, oprostite. Mene zanima tranzit kojih planeta, koji aspekt moze dovesti do obnove veze? Sada imam neke fine aspekte, ja sam vec poduzela nesto i kao krenulo je na bolje, javio se, ali sve je na tome ostalo za sada. Vidim da i on zeli, osjecam, posto mi salje signale, ali ne poduzima konkretne korake. Inace je do prekida doslo u martu i zaista sam tada imala teske aspekte i predvidjela sam to, ali nisam mogla izbjeci, jer mi je jezik brzi od pameti. Ako neko zna, neka pise, pa cu reci kakve to aspekte imam ili da postavim natal sa trenutnim tranzitima. Inace solar mi je fantastican za ljubav, poceo je prije mjesec dana, a i lunar koji pocinje krajem ovog mjeseca takodje. U solaru, ali i u tom lunaru vladar 5 u 7K, vladar 7 u 5, fino povezano.

Pošto nemamo tvoju natalnu kartu niti podatke za istu bilo bi dobro da nam bar navedeš koje to "fine aspekte imaš sada", koji su to "teški aspekti bili u martu pa ih nisi mogla izbeći" i zašto ti je "fantastičan sadašnji solar za ljubav"?

logos

Broj poruka : 487
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Slatka djevojcica taj Sub Jun 24, 2017 3:39 pm

Izgleda da ne mogu postati linkove 7 dana jer sam novi clan, pa cu ostaviti svoje podatke. 20.5.1983., u 15:15, Vares, Bosna i Hercegovina
Dakle, kada je doslo do prekida imala sam Ve kvadrat nat. Ve, Ma opozicija nat. Sa, ali taj dan je bila egzaktna opoziciji tranzitnog rx Ju na tranzitni Ur na relaciji 1/7, takodje tranzitni Ur i Ma bili u konjukciji kroz 7. kucu. Ja moram reci da sam jos uvijek pocetnik u svemu ovome, ucim tek nekih 7 mjeseci i istina jos uvijek tesko povezujem. E sto se tice solara 5. i 7. kuca su mi lijepo povezane, Ve je na descedentu. U lunaru koji pocinje za 4. dana takodje 5. i 7. kuca lijepo povezane. Sto se tice trenutnih tranzita, preko Ve mi prelazi Ma vladar 7. kuce, a uskoro ce i Me i So, a obzirom da mi je nat. Ve vase manje lijepo postavljena i ti tranziti grade fine aspekte na Mo. Zatim moje Ve je u biku, tu je najbolje osjeca. Ne mi gradi sekstil sa Ve, Pl trigon sa Ve. Ima svakako i losih aspekata Ur opozicija Sa i Pl, te Ju kvadrat Ve. Slobodno Vi mene ispravite ako sam negdje pogrijesila. Zelim na taj nacin da sto vise naucim.

Slatka djevojcica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Ned Jun 25, 2017 1:30 am

Slatka djevojcica ::Izgleda da ne mogu postati linkove 7 dana jer sam novi clan, pa cu ostaviti svoje podatke. 20.5.1983., u 15:15, Vares, Bosna i Hercegovina
Dakle, kada je doslo do prekida imala sam Ve kvadrat nat. Ve, Ma opozicija nat. Sa, ali taj dan je bila egzaktna opoziciji tranzitnog rx Ju na tranzitni Ur na relaciji 1/7, takodje tranzitni Ur i Ma bili u konjukciji kroz 7. kucu. Ja moram reci da sam jos uvijek pocetnik u svemu ovome, ucim tek nekih 7 mjeseci i istina jos uvijek tesko povezujem. E sto se tice solara 5. i 7. kuca su mi lijepo povezane, Ve je na descedentu. U lunaru koji pocinje za 4. dana takodje 5. i 7. kuca lijepo povezane. Sto se tice trenutnih tranzita, preko Ve mi prelazi Ma vladar 7. kuce, a uskoro ce i Me i So, a obzirom da mi je nat. Ve vase manje lijepo postavljena i ti tranziti grade fine aspekte na Mo. Zatim moje Ve je u biku, tu je najbolje osjeca. Ne mi gradi sekstil sa Ve, Pl trigon sa Ve. Ima svakako i losih aspekata Ur opozicija Sa i Pl, te Ju kvadrat Ve. Slobodno Vi mene ispravite ako sam negdje pogrijesila. Zelim na taj nacin da sto vise naucim.

Natalna karta:

Na osnovu tvojih postova već sam sinoć uradio skoro istu kartu samo sam koristio Sarajevo i vreme 15:30.

Obzirom da si, kako kažeš, početnik i nije loše jer nabrajaš potrebne aspekte ali bez njihovih objašnjenja i povezivanja sa onim što ti se dešavalo, što se dešava ili što će se desiti a to se može pripisati neiskustvu i početničkom nerazumevanju materije a sve to bi trebalo da rezultira poentiranjem onoga o čemu se radi. Bilo bi dobro da umesto Me, Ne, So, Ve, Mo i sl. koristiš pune nazive nebeskih tela o kojima se radi i trudi se da umesto pukog nabrajanja aspekata iste objasniš jer ih ima i povoljnih i nepovoljnih i pokušaj da ih povežeš u celinu koja treba da astrološki logički objasni ono što se u realnom životu dešavalo, dešava ili će se desiti jer nijedan aspekt sam po sebi skoro ništa ne znači ako nije smešten u kontekst onoga što se realno desilo, dešava ili će se desiti. Dakle, iako si početnik, trudi se da pišeš samo o onome što razumeš i u šta si sigurna jer je to siguran temelj za buduću nadogradnju kompleksne astrološke materije. Treba uvek navesti koja je planeta natalna a koja je tranzitna jer tranziti predstavljaju aspekte tranzitnih planeta sa natalnim. Inače, tranzitni Neptun nije u sekstilu već u trigonu sa natalnom Venerom a tranzitni Pluton je u opoziciji sa natalnom Venerom. To će, uglavnom, primetiti samo oni koji proveravaju to što neko piše.

Na dobrom si putu a od tebe isključivo zavisi hoćeš li njime stići do cilja koga, nadam se, imaš.

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Slatka djevojcica taj Ned Jun 25, 2017 10:51 am

Oooo da pogriješila sam tranzitni Neptun trigon natalna Venera, a tranzitni Pluton opozicija natalna Venera i trigon natalni Mjesec. Htjela sam napisati tranzitni Pluton trigon natalni Mjesec, a napisala natalna Venera. Iskreno malo mi je teže povezivati sada te aspekta. Imam želju da naučim, da što više savladam astrologiju. Ja ću napisati moje viđenje, onoliko koliko sam istraživala i upućena. Veza nam je počela kada je vladar moje 7. kuće tranzitirao 1. kućom i došao u konjukciju sa vladarom 5. kuće Saturnom. Uvijek me buni, da li da kao vladara vodolije gledam Uran ili Saturn? Mada sam na više mjesta pročitala da se gleda ipak Saturn. Do prekida veze je došlo kada je bila opozicija tranzitnog Marsa na natalni Saturn. Već sam nabrojala aspekte koje sam tada imala, da se ne ponavljam, vjerovatno je bilo još nekih, nisam sve ni zapamtila. Inače nam je trajala 1 godinu i 3 mjeseca. U solaru za godinu kada sam otpočela vezu je bio Venerin povratak. Znam da se gledaju i progresije, direkcije, ali učim redom, ako pređem i na ovo ostalo bojim se da će mi se sve samo pomiješati. Pratim tranzite, solar i lunare. Ja mogu vidjeti da imam aspekte dobre za ljubav tad i tad, ali pošto volim bivšeg, ni ne mislim na novog hehe, onda mi je teško utvrditi da li je novi ili stari u pitanju. Čitala sam da retro planete vraćaju na staro, kao i Saturn, a da Jupiter daje novu ljubav. Za ljubav se prije svega gleda tranzit sporih planeta, Saturna i Jupitera, ali i Plutona, Neptuna i Urana. Dok je tranzitni Neptun bio u direktnom hodu i pravio trigon na natalnu Veneru, te tranzitni Pluton u direktnom hodu pravio trigon na natalni Mjesec veza je pukla. Sada su oba planeta u retro hodu, a i natalno su mi retro, je l to znači da meni ipak više prija kada su retro i može li to značiti povratak bivšeg? Da sjetih se sada da je tranzitna Venera na dan kada je došlo do prekida bila stacionirana i spremala se u retro hod. I bio mi je zaista jedan težak period, sve do maja. E onda je u maju bilo dobrih aspekata za obnovu, tačnije za ljubav, te sada juli mjesec, ali smo oboje na neki način tvrdoglavi i ponosni, slali smo jedno drugom signale da želimo nastavak, ali niko nije načinio taj korak. Ja jesam sada i javio se, ali je sve ostalo na tome. Evo kakao sam ja sebi istumačila solar: Solarno Sunce i solarni DC u konjukciji sa natalnim Marsom, vladarom moje 7k. Merkur, dispozitor mog natalnog i solarnog Marsa, u 5k solarnoj, u konjukciji sa vrhom 8k - prelazak veze na viši nivo, solarni Uran na vrhu solarne 5k u 7k - promjene na ljubavnom planu. Dispozitor solarnom Merkuru je Venera na DC-u sa solarnog IC-a što opet vodi do mog natalnog Marsa dispozicijom. Mjesec, vladar natalnog MC-a 3k solarnoj, u kući gdje se raduje. Inače, po TA je Mjesec signifikator kuće braka. Dispozitor mu je Jupiter.
ASC solarni u konjukciji sa natalnim Jupiterom (i Uranom), Jupiter na solarnom MC-u upada na ASC.
Sunce i Venera jedno drugom šalju recepciju, Sunce je u sjedištu Venere, Venera u znaku egzaltacije Sunca, dispozitor vladara 7k - Merkur u sjedištu Venere, vladar solarnog IC-a Jupiter u sjedištu Venere, vladar 4k Saturn u sjedištu Jupitera. Solarni MC je dispozitor Marsa (Merkur u solarnoj 5k). Venera i Mars u kvadratu - akcija. Lijepo povezano sve. .

Slatka djevojcica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Pon Jun 26, 2017 7:14 pm

Slatka djevojcica ::
Veza nam je počela kada je vladar moje 7. kuće tranzitirao 1. kućom i došao u konjukciju sa vladarom 5. kuće Saturnom.
Do prekida veze je došlo kada je bila opozicija tranzitnog Marsa na natalni Saturn.
Dok je tranzitni Neptun bio u direktnom hodu i pravio trigon na natalnu Veneru, te tranzitni Pluton u direktnom hodu pravio trigon na natalni Mjesec veza je pukla.
Da sjetih se sada da je tranzitna Venera na dan kada je došlo do prekida bila stacionirana i spremala se u retro hod.

Lijepo povezano sve. .

Kao da nisi čitala to što sam napisao, i dalje samo nabrajaš nešto bez objašnjavanja i nijednom ne navodiš makar približno vreme kada je veza počela, kada je prekinuta i "pukla". Svodi se na dugačak tekst kojim se vrlo malo može nešto razumeti jer nema astroloških rezona i poentiranja slično kao u prethodnom tekstu tako da nije baš "lijepo povezano sve".

logos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Slatka djevojcica taj Uto Jun 27, 2017 9:09 am

Veza je pocela 31.12. 2015., a zavrsila 3.3.2017.

Slatka djevojcica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: