Koji tranziti donose sreću u ljubavi?

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koji tranziti donose sreću u ljubavi?

Počalji  gernica taj Pet Maj 15, 2009 11:21 am

Hvala Tanja. sunny
Pa, nisam toliko upucena u astrologiju, pa se cesto moze desiti da nagadjam, ali znam da na ovom forumu
ima mnogo strucnijih od mene, pa na osnovu njihovih saveta mogu dosta nauciti... flower
Takodje znam da je za strucni savet potrebno mnogo vise vremena i da je ne moguce dobiti odgovor na sve sto nas zanima... I love you

Saturn u III jeste doneo preispitivanje kada je u pitanju moja komunikacija sa okolinom i pesimisticno razmisljanje...

gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Doree taj Sub Maj 16, 2009 12:22 am

Astrotanja ::Tebi je ovo period kada ti je aktivirena jedanesta kuća u kojoj se nalaze Venera vl. tvoje 5. kuće i Mars. Ovog meseca će ti obe planete praviti trigon sa natlnomVenerom, Mesecom ukazati, ali ništa značajnije. Za duže trajnije veze, važni su tranziti sporijih planeta. Da li si uočila koda si doživela nešto što te je usrećilo u ljubavi? Da bi videli koji su to tebi tranziri donsili ljubav i kakvi ni eventuolno mogli to doneti u budućnosti. Ja slutim da bi ti nešto stabilnije u ljubavi mogao doneti za koju goduinu tranzitni Saturn u 5. u sekstilu sa Mesecom i posebno Venerom. sunny

aha Smile ,hvala,a nisam uočila ... scratch

Doree

Broj poruka : 35
Godina : 25
Datum upisa : 30.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Maj 28, 2009 7:08 pm

Drage i dragi moji,

pošto je ovih dana aktuelna, već od danas egzaktna konjunkcija Ju i Neptuna, možda je vreme da se malo osvrnemo na Neptuna kao još jednu planetu koja u sebi nosi ljubav...onu uzvišenu božansku, višu oktavu Venere...on može da bude i dobar i loš, može da nas uzdigne i obmane...drugim rečima naša duša koja može da nam ukaže da postoji bolje i lepše i trajnije izvan materijalnog sveta...neki ga posmatraju kao malefika jer je vladar 12.kuće...ali svaka planeta po meni ima dobru i lošu stranu, pa tako i Neptun koga ja uopšte ne došivljavam kao "lošeg" momka:)

Moje jedno vredno iskustvo odnosi se na tranzit Jupitera preko natalnog Neptuna, pa u trigonu sa nat. Mesecom i Jupiterom i tada sam doživela čarobnu, božansku emociju koja se retko doživljava i koja traje, bez obzira na druge aspekte, tranzite... sunny

Je li se vama dogodila ljubav sa Neptunom, kakva je bila i šta vam je donela i šta on sa sobom nosi? Bilo kao tranzit, bilo kao tranzit neke druge planete preko njega...

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Maj 28, 2009 9:21 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Aqua_ taj Sre Jul 22, 2009 1:37 pm

Meni je pravu ljubav donio Tranzitni Saturn na ASC (inace vladar 5. i 7. kuce) , a tad je sjeverni mjesec cvor tranzitirao i 11. kucom. Bice da su ovi cvorovi jaki okidaci u nekom dogadjaju, ja ih nekako uvijek namirisim Very Happy Iako mi tranzitni Jupiter kroz 7. kucu nije donio brak 2008. god, bas me zanima hoce li se to desiti prelaskom sjevernog cvora kroz 7. kucu ove godine sunny

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zina taj Čet Avg 13, 2009 1:31 am

pozdrav svima, nova sam ovde , i odmah da pitam nesto na ovu temu Smile
u glavi mi je bas zbrka poslednja 2 meseca.. tranzitni saturn mi prelazi preko meseca u 8. polju, a jupiter pravi trigon sa venerom u 9. polju. hoce biti tu neke ljubavi? Smile muskarce koje u poslednje vreme upoznajem su ili zauzeti ili nece nista ozbiljno sa mnom Sad
hvala unapred

zina

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 13, 2009 1:42 am

zina ::pozdrav svima, nova sam ovde , i odmah da pitam nesto na ovu temu Smile
u glavi mi je bas zbrka poslednja 2 meseca.. tranzitni saturn mi prelazi preko meseca u 8. polju, a jupiter pravi trigon sa venerom u 9. polju. hoce biti tu neke ljubavi? Smile muskarce koje u poslednje vreme upoznajem su ili zauzeti ili nece nista ozbiljno sa mnom Sad
hvala unapred

Zina dobro došla, zamoliću te samo da postaviš natal, pa će neko od nas da pogleda i da pogledaš još malo po forumu kako bi pitanje bilo postavljeno na adekvatnoj temi sunny flower

Kako da postaviš natal imaš u rubrici Problemi

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zina taj Čet Avg 13, 2009 3:15 pm

hvala na dobrodoslici Smile
nadam se da sam uspela da postavim kartu

zina

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 13, 2009 7:39 pm

zina ::hvala na dobrodoslici Smile
nadam se da sam uspela da postavim kartu

Jesi, uspela si da je postaviš, svoje pitanje kao posebnu temu možeš da otvoriš u rubrici Lična pitanja Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 8:39 pm

Srecu u ljubavi donose dobri aspekti izmedju VE i JU - to su planete srece primarno a nema srece bez ljubavi... Evo moj primer... Ne znam sta znaci neuzvracena ili neostvarena ljubav. U koga god sam se zaljubila voleo me je nazad. To ne znaci ujedno da nema i patnje u ljubavi, kasnije - popila sam ja moju porciju patnje, kad se veza rasturila sa SA(tra) 90 VE(nat) a SA bio i na Mesecu vladaru 7 kuce. Znaci nema aspekta koji apsolutno zasticuje od patnje, ali dobar odnos VE i JU je sigurno ostvarenje ljubavi i govori da osoba cesto dobije ono sto zeli.
Svakako da je jos dobro kada vladar 5 kuce ima dobar odnos sa JU ili VE ili slicno.
Svesno i namerno sam izostavila dobar odnos VE i SA, jer to govori o trajnosti ljubavi i braku ali licno mislim da je bolje da SA ni jednim aspektom, pa ni dobrim, ne dira VE, jer on smanjuje zivost te VE stisava strasti, daje dugorocnost ali iz osecaja duznosti - ne ushicuje VE kao sto to radi JU... Sreca je ushicenje, egzaltacija, leprsanje a toga nema sa SA, ima trajnosti i stabilnosti...
Tako da ne brkamo pojmove sreca i brak nisu obavezno isto. U braku ima odricanja, kompromisa, prilagodjavanja, precutkivanja... to je odnos VE i SA... a niko nije srecan kada mora da podnese zrtvu, svi mi to radimo zarad odrzanja odnosa do koga nam je stalo, ali kada pricamo o sreci to je zadovoljstvo, podudarnost, ispunjavanje zelje, ushicenje, prelivanje emocija, apsolutni sklad... a to donosi Jupiter Veneri a ne Saturn... To je ujedno i razlog zasto i pored braka ljudi cesto traze zadovoljstvo na drugoj strani. Zadovoljsto i obaveza koja brak jeste nazalost ne idu uvek ruku pod ruku. Zato za srecu trazite momenat u kome ce vam Jupiter voleti Veneru a za brak isto ali sa Saturnom, ako zelite da veza potraje...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Čet Avg 13, 2009 10:07 pm

Kada u natalnoj karti postoji aspekt koji obecava ljubav a ponovi se na nebu i aspektuje natalnu(e) planetu(e).

U mladosti, kada je natus aktivniji, vise izlazi, vise se druzi, svaki aspekt na natalnu veneru, svaki aspekt na vladara 5 kuce... ako natalni horoskop dozvoli je neko udvaranje, simpatija, poznantstvo...

Ako je natus neaktivan, ne izlazi... onda nista. Igra farm ville na fejsu...

Poslednji izmenio hajkula dana Pet Avg 14, 2009 1:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 10:16 pm

Koliko sam brzopleta, Hajkula je u pravu ja sam naslov procitala Koji aspekti donose srecu u ljubavi i na to odgovarala.. Tranziti su drugo i tu moze svasta da akrivira Veneru. Ono sto sam pisala se odnosi na natalne aspekte... i na elekcione horoskope - onaj zavrsetak... Jurim ja negde, jurim ko bez glave... Rolling Eyes

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 10:18 pm

Tajna ::
Svesno i namerno sam izostavila dobar odnos VE i SA, jer to govori o trajnosti ljubavi i braku, ali licno mislim da je bolje da SA ni jednim aspektom, pa ni dobrim, ne dira VE, jer on smanjuje zivost te VE stisava strasti, daje dugorocnost ali iz osecaja duznosti - ne ushicuje VE kao sto to radi JU...

Tajna, u pravu si ti 100%, ja sam to ukapirala posle citanja knjige od tete Liz Grin - SATURN - Novi pogled na starog djavola sunny ,
koju toplo preporucujem svima cheers

Ja sam ti odlican primerak toga, SA ima aspekt sa svim planetama osim sa NE, samo mi taj nedostaje u SA aspekt kolekciji santa

"Saturnov kontakt sa Venerom u horoskopu pojedinca koji nije sklon introspekciji i samorazumevanju spada medju najbolnije. To se narocito odnosi na horoskop zene. ...Takodje, cak i kod "harmonicnih aspekata kao sto su trigon i sekstil, ovaj kontakt, kako razorno deluje na bazicni stav zene prema svojoj zenstvenosti i vrednostima kao zene, tako negativno utice i na muskarcev primarni stav o zenama."

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Čet Avg 13, 2009 10:23 pm

Ma veneru najvise ushiti pluton, nego se najcesce izbegava...

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 10:24 pm

Flora ::
Svesno i namerno sam izostavila dobar odnos VE i SA, jer to govori o trajnosti ljubavi i braku, ali licno mislim da je bolje da SA ni jednim aspektom, pa ni dobrim, ne dira VE, jer on smanjuje zivost te VE stisava strasti, daje dugorocnost ali iz osecaja duznosti - ne ushicuje VE kao sto to radi JU...

Tajna, u pravu si ti 100%, ja sam to ukapirala posle citanja knjige od tete Liz Grin - SATURN - Novi pogled na starog djavola sunny ,
koju toplo preporucujem svima cheers

Ja sam ti odlican primerak toga, SA ima aspekt sa svim planetama osim sa NE, samo mi taj nedostaje u SA aspekt kolekciji santa

"Saturnov kontakt sa Venerom u horoskopu pojedinca koji nije sklon introspekciji i samorazumevanju spada medju najbolnije. To se narocito odnosi na horoskop zene. ...Takodje, cak i kod "harmonicnih aspekata kao sto su trigon i sekstil, ovaj kontakt, kako razorno deluje na bazicni stav zene prema svojoj zenstvenosti i vrednostima kao zene, tako negativno utice i na muskarcev primarni stav o zenama."

Ma znam da sam u pravu i drago mi je da se slazes... Samo sam promasila temu - tema ovde su tranziti a ja pisem o natalu... Embarassed To mi se stalno desavalo i u skoli... Ja pisem sta ja hocu a ne sta se trazi... No Ja sam zena sa MA na ASC i SO u 1, mama kaze da je bila sigurna da sam musko - promasena tema... lol!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 10:30 pm

hajkula ::Ma veneru najvise ushiti pluton, nego se najcesce izbegava...

Mislis u kontekstu fatalne strasti, emocija, znas da to nije dobro za tebe, ali neka sila te gura u to...i na kraju budes povredjen "do koske"
Meni recimo uopste nije jasano kako funkcionise aspekt VE90PL kod muskarca, evo sad gledam jedan muski natal sa aplikacionim VE u Blizancima u V 90 PL u Vagi u VII confused

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 10:31 pm

Da on slabo radi, mislim ne kod svakog, mora da je mnogo naglasen inace se ne oseca. Razumem na sta ides vlada mrznjom i time je suprotna emocija ljubavi ali vlada i strastima koje su kompliment ljubavi i suprotnog je polariteta od Venere. Ipak suprotnosti se privlace... Ne valja ni jedna spoljna planeta prema Veneri sem Jupitera, po mom misljenju. Uran je isto los. Neptun ne mora biti ali ode sve u mastu...Ja bih ipak rekla da je Saturn najgori, ohladi svaku emociju.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 10:36 pm

Ma znam da sam u pravu i drago mi je da se slazes... Samo sam promasila temu - tema ovde su tranziti a ja pisem o natalu... Embarassed To mi se stalno desavalo i u skoli... Ja pisem sta ja hocu a ne sta se trazi... No Ja sam zena sa MA na ASC i SO u 1, mama kaze da je bila sigurna da sam musko - promasena tema... lol!

Ma valjda nam niko nece zameriti zbog toga jocolor
Uostalom ovde smo zbog edukacije, razmene misljanja i samospoznaje
flower

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 13, 2009 11:04 pm

flower

Neće naravno da zameri ali vas moli da se ipak držimo teme sunny

Mogućnosti su velike pa tako i da se svaku sitnicu otvori nova tema ali da znamo da je pregledno i da se ne gubimo u masi, stvarno korisnih, informacija study Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 11:13 pm

Čarobnica ::
flower

Neće naravno da zameri ali vas moli da se ipak držimo teme sunny

Mogućnosti su velike pa tako i da se svaku sitnicu otvori nova tema ali da znamo da je pregledno i da se ne gubimo u masi, stvarno korisnih, informacija study Smile

Ja sam se vec izvinila a ja sam krivac Embarassed , Evo jos jednom izivinjenje sa slagom i tresnjicom na vrhu. clown

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  elaelena taj Pon Okt 12, 2009 1:58 pm

evo meni ce uskoro biti neki tranziti koji ''mirisu'' na ljubav:venera trigon jupiter, jupiter sekstil uran i jupiter na natalnom jupiteru koji pokrece aspekte sa venerom i mesecom (plus uran kao vladar pete u trigonu sa suncem i marsom) da li mogu nesto doneti u ljubavi?ne znam sta da ocekujem od njih?

[url=http://img63.imageshack.us/i/astro2gw01frf4r4r442278.gif/][img=http://img63.imageshack.us/img63/668/astro2gw01frf4r4r442278.gif][/url]

elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Okt 12, 2009 4:44 pm

Elaelena, dobro nam došla! Very Happy cheers sunny

Ne mogu otvoriti tvoju natalnu kartu. Pokušaj ponovo da je postaviš. Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  elaelena taj Pon Okt 12, 2009 5:00 pm

astrotanja evo natalne nadam se da je uspelo I love you

[img=http://img117.imageshack.us/img117/668/astro2gw01frf4r4r442278.gif]

elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Okt 12, 2009 6:36 pm

Da on slabo radi, mislim ne kod svakog, mora da je mnogo naglasen inace se ne oseca. Razumem na sta ides vlada mrznjom i time je suprotna emocija ljubavi ali vlada i strastima koje su kompliment ljubavi i suprotnog je polariteta od Venere. Ipak suprotnosti se privlace... Ne valja ni jedna spoljna planeta prema Veneri sem Jupitera, po mom misljenju. Uran je isto los. Neptun ne mora biti ali ode sve u mastu...Ja bih ipak rekla da je Saturn najgori, ohladi svaku emociju.
Tanja, je l' ovde misliš samo na loše aspekte? Very Happy
Mis'im, pošto je moja Venera u kontaktu i sa Saturnom i sa Plutonom, a i sa Neptunom...dva trigona, jedan sekstil...ja kad volim, volim brate mili...i veoma sam postojana i emocijama, bez obzira na blentavog Urana u 5. polju. On mi se denuo na davanje slobode u vezi...a tu postojanost i emotivnu dubinu sam uvek pripisivala baš tim aspektima Venere koje sam nabrojala. confused

Što se tiče same teme, načešće mi kontakt Marsa sa Venerom donosi udvaranja.
Nije bitno kakav je aspekt- dobar ili loš.
Loš aspekt uglavnom donese zauzete muškarce ( u mom slučaju) koji bi da se malko provedu.
A po pravilu, dobar aspekt nosi i ok priliku.
Ali moj horoskop je dobar što se tiče emotivnih veza, tako da neka ružna iskustva nisam nikad imala.

Jupiter mi je , idući kroz 5. kuću, doneo dugu vezu.
To je, onako, baš školski primer...ali tek kad je napravio sekstil na vladara 5. polja- tj. na Mars.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Okt 12, 2009 10:02 pm

Saturn je egzaltiran u Vagi i on je tu u kući braka i u aspektu sa Venerom on pozitivno utiče na postojanost, vernost, posvećnost u vezi. Saturn u Vagi je burma,veza ovekovečena brakom, koji traje, koji se zasnovan na predanosti, vernosti.

Nisam pristalica tradicionalne astrologije koja u svakom kontaktu između Saturna i Venere vidi nešto loše. Nije isto da li su ove dve planete u dobrom, ili lošem aspektu, a često se nalazi i u lošem aspektima osoba koje vole, ali koje nekad odvaja prostor, nekad neke otežavajuće okolnosti, koje nameću drugi, bilo roditelji, bilo posao, pa onda tu ima žrtvovanja ljubavi zbog nečega, kao što sam imala prilike da vidim sa Saturnom u opoziciji sa Venenrom, gde je Saturn u šestoj, Venerom u prvoj.
Mnoge osobe koje znam imaju istačen, rafiniran ukus, često ljubav prema klasici, prema vrednostima koje su trajne. Njihove veze, bilo ljubavne, ili prijatljske, zavisno od kuće i znaka traju i često su u dobrim aspektima postojane. Osobe umeju da razvijaju i neguju osećanje ljubavi. Veneru u aspektu sa Saturnom, sigurno ovaj aspekt neće učiniti otkačenm i luckastom u ljubavi, hirovitom, već posvećenom, predanom, sposobnom na razvija i poboljšava veze kroz vreme, jer sve ono što je dobor tokom vremena, a Saturn označava vreme, a Venera ljubav, biva izraženo i prve vrednosti dolaze do izražaja. Lepota koja proizilazi iz povoljnog aspekta je lepota koja traje, a ljubav je postojana kao stena, čvrsta i sigurna, ako to drugi aspekti ne umanjuju.

Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Okt 13, 2009 1:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 2:56 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu