Koji tranziti donose sreću u ljubavi?

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koji tranziti donose sreću u ljubavi?

Počalji  Kocka je bacena taj Pet Feb 20, 2009 1:24 am

gernica ::
E, sad nisam sigurna da li je bilo komentara po pitanju Jmc-a, ali polako se priblizava tvom Mesecu, pa i to dodatno moze uticati na emocionalno nezadovoljstvo i gubitke.

Da budem iskrena ne pratim tranzite mesecvih cvorova...e,pa samo mi jos falio i JMC!!!

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Pet Feb 20, 2009 1:43 am

sasa62 ::radi se o natalnom aspektu Pl 90 Mo koji je jedan "pojačivač" ili "pojačalo" doživljaja tijekom života u odnosu na osobe koje nemaju ovaj aspekt...
moram da upadnem, malo je off....
koliki je dozvoljeni orbis Mo90PL? koliko jak moze biti separ. 9*?

mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Feb 20, 2009 11:40 am

Po meni ga nema, jer kvadrati su do 7stepeni ,

,izuzev kod Sunca i Meseca.

Pluton je jako daleko, što se koliko sam primetila previđa i događa se neki aspekti tumače kao da je u pitanju njegovo uticaj, a zapravo nije, bar ne u tom aspektu, već na neki drugi način, kroz neki drugi aspekt, ili ako osobi Ascedent pada u Škorpiji, ili deo prve kuće, pa je sklona Plutonosvkim uticajima više nego drugi ili da je Mesec u Škorpiji, pa tranziti Plutona donose joj nekad i fatalne promene, ili je sigifikator njene Venere , koje je u Škoprpiji, pa su ljubavi plutonovski ne retko fatalne i sl.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Feb 20, 2009 1:26 pm

Sad ja moram malo u off sorry...koliki orbis se uzimaju u obzir kod natalnih asp....ja na primer imam
MO180NE orbis 9*..ME90MA orbis 9*..i ima jos nekih 120 sa 9*...da li da ih uzimam u obzir ili ne...neko ih uzima a neko ne, na astro.com uredno ih crta.. Question study

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zeka taj Pet Feb 20, 2009 1:37 pm

Uzimas u obzir one koji ti rade ,za tvoje zivotno doba moras imati iskustva sa njima.Pa vidis koliki je efekat trigona kroz kolicinu srece koju imas u oblastima kojim vladaju planete u aspektima.
Devet stepeni se odnosi mozda na karmu i ceka svoj trenutak.
nije astrologija tako jednostavna.......................

zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Feb 20, 2009 1:42 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Pet Feb 20, 2009 2:07 pm

zaboravila sam da napomenem da sam mislila na natalni Mo90Pl, a ne tranzitni... Embarassed

zato sam se i pitala da li ga ima, jer znam da za Mesec vaze veci orbisi... Eto, i ja imam problem da ga natalno prepoznam, jer imam Veneru u Skorpiji i Pluton u 5. kuci, pa su mi ti uticaji pomesani. A zanimalo me da li da ga racunam jer sam cula da donosi ozbiljne zdravstvene probleme.

Da ne bude potpuni off... kakva je razlika kada neka vazna planeta (recimo, Jupiter, koja bi bila zaduzena sa "sirenje", kako Sasa kaze Wink ), prolazi kroz neku kucu, 5. recimo, i kada sekstilom, opozicijom aktivira vrh 5. kuce ili njenog vladara? Ima li razlike u ispoljavanju (recimo, jaci uticaj kad se nalazi u samoj kuci) ili to zavisi od ostalih stvari, aspekata?

mesmerized

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Feb 20, 2009 2:35 pm

Čim se ti pitaš i ne prepoznaješ ga, pre će biti da ga nema. Oni koji ga imaju u natalu itekako ga osećaju.

U astrologiji se jako gledaju najpre egzaktni orbisi u aspektima, pa onda oni malo već i tako je i njihov uticaj sve manji, takođe je razlika između ulazećeg i izlazećeg aspekta, gde su ulazeći jači. Isto tako različito s ispoljavaju od osobe koja radi na sebi i koja dobro poznaje sebe i može sebe da kontroliše, imaju jaku voljum nego kod onih drugih.
Što je orbis izmđa plneta veći utacaj je manji, tako da ako se nešto pri većim orbisima i osti on je tek u nagoveštaju i neće imati jak uticaj na osobu, ako se i oseti, to će biti vrlo mnogo slabije i neće se isto odraziti, nego oni koji su egzaktni, ili sa malim orbisom.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

e

Počalji  hajkula taj Pet Feb 20, 2009 11:43 pm

Jao, Astrotanja, rendeer umalo da ,,svasta,, pomislim, posto je pitanje, Koji aspekt donosi srecu u ljubavi a ti si odgovorila - onda ga nemas (ali na pitanje za kvadrat Meseca i Plutona)... lol!

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Feb 20, 2009 11:55 pm

Dobro sam prošla jer me je danas Venera vl. treće u kvadratu sa natalnom Venerom , a Neptun mi u sedmoj pravi kvadrat sa natalnim Suncem, pa možeš zamisliti šta mi se događa.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Pet Feb 20, 2009 11:56 pm

ahahahhahahahahahhahahahahahahahhaa lol!
morala sam da se ismejem, moderatori, slobodno brisite post....
flower

mesmerized

Nazad na vrh Ići dole

astrotanja

Počalji  hajkula taj Pet Feb 20, 2009 11:58 pm

Ukljuci ventilator, da rasteras maglu.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Sub Feb 21, 2009 12:03 am

Astrotanja ::Dobro sam prošla jer me je danas Venera vl. treće u kvadratu sa natalnom Venerom , a Neptun mi u sedmoj pravi kvadrat sa natalnim Suncem, pa možeš zamisliti šta mi se događa.

jes, vala ti natalna venera u jarcu, sto nije bas najbolja pozicija a vladar trece kuce, komunikacija, ono sto kazes, pa kvadrat u tranzitu, pa si dala odgovor, odnosno Neptun u sedam, ja zamalo tako da pomislim

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Feb 22, 2009 10:12 pm

Da li i kvadrati Jupitera na 1., 5., 7. i 8. kuću i planete vezane uz emocije donose određene promene i kakve to promene mogu da budu?
Ako npr. Jupiter kvadrira Mesec u 7. kući?

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Ned Feb 22, 2009 11:09 pm

Kada je natalna planeta u strelcu (ili ribama), pa tranzitni jupiter napravi aspekt, ili ako je natalna planeta u aspektu sa natalnim jupiterom, uticaj se najcesce dosta oseca.

Kvadrat tranzitnog Jupitera na natalni Mesec u 7. kuci moze mnogo toga da znaci.
Ako je osoba u braku, na primer, prosirenje porodice, ulaganje u kucu.
Moze da znaci povecanje ambicija, mozda konkurencija budi ambiciju.
Ako je neko sudjenje u pitanju, moze da bude novcana kazna.
Mozda podmicen sud.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 23, 2009 12:01 am

hajkula ::Kada je natalna planeta u strelcu (ili ribama), pa tranzitni jupiter napravi aspekt, ili ako je natalna planeta u aspektu sa natalnim jupiterom, uticaj se najcesce dosta oseca.

Kvadrat tranzitnog Jupitera na natalni Mesec u 7. kuci moze mnogo toga da znaci.
Ako je osoba u braku, na primer, prosirenje porodice, ulaganje u kucu.
Moze da znaci povecanje ambicija, mozda konkurencija budi ambiciju.
Ako je neko sudjenje u pitanju, moze da bude novcana kazna.
Mozda podmicen sud.

Hvala, iskreno, mislila sam da kvadrat ili opozicija tr Ju sa natalnim planetama mogu da donesu i neka ograničenja bez obzira što Ju znači širenje.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pon Feb 23, 2009 12:57 am

Sirenje zelja, potreba, glad za necim... Potrebe rastu. A ako se ne ispune, onda osecaj uskracenosti, kako ti rece ogranicenja. Cool

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 23, 2009 2:59 am

hajkula ::Sirenje zelja, potreba, glad za necim... Potrebe rastu. A ako se ne ispune, onda osecaj uskracenosti, kako ti rece ogranicenja. Cool

Da, bilo mi je čudno da mogu ograničavajući, loši aspekti da donesu nekakvo pozitivno širenje...hvala Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Pon Feb 23, 2009 10:42 am

Ako je kvadrat nije nužno loš... Ju u principu "djeluje" na 120 ili bolje rečeno "voli djelovati " na 120, no ponekad ne prepoznajemo "dobru" priliku ( 120 ) pa u nešto krenemo na "lošu" priliku koja je još uvijek dobra ali je nešto "lošija" od one na 120... ( naveo sam ranije u ovom topiku primjer kupovine stana na 90 ) naime radi se i o pitanju karaktera osobe ... aktivna struktura koja je navikla na "probleme" odnosno akciju, neće prepoznati povoljnu priliku jer je, zamislite, došlo prelagano!!! dok pasivna struktura češće će reagirati na 120.. prema tome može veza i na 120 i na 90 kad se radi o Ju Mo odnosu ili Ju - Ve odnosu

sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 23, 2009 12:15 pm

sasa62 ::Ako je kvadrat nije nužno loš... Ju u principu "djeluje" na 120 ili bolje rečeno "voli djelovati " na 120, no ponekad ne prepoznajemo "dobru" priliku ( 120 ) pa u nešto krenemo na "lošu" priliku koja je još uvijek dobra ali je nešto "lošija" od one na 120... ( naveo sam ranije u ovom topiku primjer kupovine stana na 90 ) naime radi se i o pitanju karaktera osobe ... aktivna struktura koja je navikla na "probleme" odnosno akciju, neće prepoznati povoljnu priliku jer je, zamislite, došlo prelagano!!! dok pasivna struktura češće će reagirati na 120.. prema tome može veza i na 120 i na 90 kad se radi o Ju Mo odnosu ili Ju - Ve odnosu

Hvala Saša,

e sad Ju deluje na Mesec, iz kvadrata prelazi u sekstil, a u isto vreme Saturn i Uran kvadriraju natalnu Ve0Sa, zar to nije dodatna otežavajuća okolnost za recimo jedan karakter koji može biti slab? Neka vrsta kolebanja...ili? Odnosno, koji aspekt može da ima većeg uticaja Ju ili Sa/Ur?

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Pon Feb 23, 2009 1:09 pm

Po hijerarhiji planeta... od "slabijeg" prema "jačem" Ju, Sa, Ur, Ne, Pl

Nego ne razumijem što želiš reći... Što te u stvari muči?

sasa62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Feb 23, 2009 1:22 pm

sasa62 ::Po hijerarhiji planeta... od "slabijeg" prema "jačem" Ju, Sa, Ur, Ne, Pl

Nego ne razumijem što želiš reći... Što te u stvari muči?

Ne tiče se mene lično...Trudim se da naučim nešto više:) ... posmatrajući trenutno te aspekte, zanimalo me je kakvog uticaja imaju jer tri značajne planete prave izazovne aspekte u isto vreme na dve emotivne planete - pa mi stoga nije bilo jasno dok jedan širi, drugi otežava a treći može sve to da slomi...hvala Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Pon Feb 23, 2009 1:36 pm

Zavisi od konteksta, znači od okolnosti u kojima se osoba nalazi... dakle ovo je samo nagađanje na osnovu samo dvije natalne i samo tri tranzitirajuće... dakle skoro pa na osnovu ničeg jel?

Dakle vezano za ovu temu može biti...
ako je osoba u vezi može doći ili do raskida ili čak i do ženidbe naizgled teška suprotnost, ali u biti nije, jer je Sa i planet prava, a Ur formalnog prava.. u svakom slučaju bitan ( naizgled, jer nemamo cijelu kartu) period na emocionalnom planu...

Ako nije u vezi može ući u vezu

Možda je u vezi pa ako je i žensko može i zatrudniti iznenada, pa preuzeti odgovornost i roditi ... aktivirani i Mo i Ve eto trudnoće... zašto ne...

itd itd... a bez karte nemožeš ništa ... nevidiš eventualne druge pokazatelje, neznaš koji segmenti života su aktivni i kroz koje segmente života se odražavaju ovi tranziti...nevidiš kako su postavljeni natalni planeti, koje aspekte primaju. .. u kakvoj su natalno poziciji tranzitirajučći planeti i kakve aspekte primaju... itd. itd. itd......

sasa62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pon Feb 23, 2009 9:48 pm

sasa62 ::
ako je osoba u vezi može doći ili do raskida ili čak i do ženidbe naizgled teška suprotnost, ali u biti nije, jer je Sa i planet prava, a Ur formalnog prava..

Sasa, Ur, je valjda neformalno? Ju je formalno a sa Sa malo vise formalno Laughing

PS
Kad ces na grasak? Cool

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Latica taj Uto Feb 24, 2009 9:27 pm

Meni je tranzitni Saturn u konjukciji sa natalnom Venerom pre 4 godine doneo ljubav..Bila je lepa.. trajala je do sada, kada je Saturn poceo da se sheta kroz moju sedmu kucu, pocela su i preispitivanja.. ali isti taj Saturn u sedmo kuci doneo mi je i nesto novo na vidiku..
Eto, sa jedne strane i prekid i nesto novo. Like a Star @ heaven

Latica

Broj poruka : 87
Godina : 34
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:14 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu