Aspekti Merkura u sinastrijama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Aspekti Merkura u sinastrijama

Počalji  Čarobnica taj Čet Jan 15, 2009 4:26 pm

Merkur je jako bitan za komunikaciju dvoje ljudi koji su u vezi i to svi znamo, ali...

Na mom primeru, Merkuri u mojoj sinastriji nemaju međusobne aspekte. Moj Mekur je u 1.kući u Strelcu i pada u njegovu 11.kuću u Strelcu. Njegov Merkur je u 1.kući u Jarcu u konjukciji sa njegovim Asc i inkonjunkciji sa mojim R Marsom u 7. kući i pada u moju drugu kuću.

Komunikacije ima povremeno, ali je najčešće inicirana s moje strane, do mere da nekada umem da budem jako dosadna što nekad ume i da mu smeta! Već sam pisala da je reč o tajnoj vezi. Inače, o čemu god ja želim da razgovaram, on izbegava.

Šta mislite kako može taj komunikacijski jaz da se prebrodi i uspostavi normalna komunikacija bez obzira na prirodu veze?

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Aspekti Merkura u sinastrijama

Počalji  ~Silk~ taj Sub Jan 17, 2009 2:20 pm

moja veoma dobra prijateljica i ja imamo konjukcije merkura. KOmunikacija nam je izuzetno dobra iako smo na prvi pogled veoma razlicite.

~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Nea taj Ned Jan 18, 2009 12:21 am

Čarobnica ::Merkur je jako bitan za komunikaciju dvoje ljudi koji su u vezi i to svi znamo, ali...

Na mom primeru, Merkuri u mojoj sinastriji nemaju međusobne aspekte. Moj Mekur je u 1.kući u Strelcu i pada u njegovu 11.kuću u Strelcu. Njegov Merkur je u 1.kući u Jarcu u konjukciji sa njegovim Asc i inkonjunkciji sa mojim R Marsom u 7. kući i pada u moju drugu kuću.

Komunikacije ima povremeno, ali je najčešće inicirana s moje strane, do mere da nekada umem da budem jako dosadna što nekad ume i da mu smeta! Već sam pisala da je reč o tajnoj vezi. Inače, o čemu god ja želim da razgovaram, on izbegava.

Šta mislite kako može taj komunikacijski jaz da se prebrodi i uspostavi normalna komunikacija bez obzira na prirodu veze?

Vidi gdje se podudarate.... tj sto imate zajednicko (npr da li su vam VE, MA, SO, MO i druge bitne planete u ISTOM elementu?) i onda se umjesto na razgovore skoncentrirajte na to... jer ono sto imate zajednicko je to sto vas je privuklo jedno drugome?
Njegov je ME u tvojoj 2. kuci, a tvoj u njegovoj 11 ... da li on hoce pricati o ozbiljnim stvarima, mozda o novcu? a ti o zajednickim planovima, prijateljima, itd?
Ali to sto vam je oboma ME u prvoj kuci je barem znak da ste oboje ... pricljivi Cool
(Jel tako???)

Nea

Broj poruka : 80
Godina : 47
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Jan 18, 2009 12:43 am

Nea :: Vidi gdje se podudarate.... tj sto imate zajednicko (npr da li su vam VE, MA, SO, MO i druge bitne planete u ISTOM elementu?) i onda se umjesto na razgovore skoncentrirajte na to... jer ono sto imate zajednicko je to sto vas je privuklo jedno drugome?
Njegov je ME u tvojoj 2. kuci, a tvoj u njegovoj 11 ... da li on hoce pricati o ozbiljnim stvarima, mozda o novcu? a ti o zajednickim planovima, prijateljima, itd?
Ali to sto vam je oboma ME u prvoj kuci je barem znak da ste oboje ... pricljivi Cool
(Jel tako???)

Apsolutno se slažem s tobom, mada ja teško dolazim do reči:)
E vidiš, neće on da priča o ozbiljnim stvarima, izbegava a ni o zajedničkim planovima...prilično je komplikovan naš odnos, koliko se meni čini on se ponaša suprotno od onoga što sinastrija pokazuje...HVALA TI I love you sunny

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  danichel taj Sre Jan 28, 2009 6:45 pm

Meni izgleda da možda je on opterečen materijalnim stvarima, uvel kalkuliše u priči, a ti verovatno komuniciraš prijateljski časkanjem i pričom o sveopštem dobru i nešto što nije baš astrološki savet je da ako muškarac izbegava da priča sa tobom i još je tajna veza, znači da neće da produbljuje odnose... tj. da ga interesuju neke druge stvari, a to sigurno nije vaša veza...

danichel
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Feb 14, 2009 11:20 pm

danichel ::Meni izgleda da možda je on opterečen materijalnim stvarima, uvel kalkuliše u priči, a ti verovatno komuniciraš prijateljski časkanjem i pričom o sveopštem dobru i nešto što nije baš astrološki savet je da ako muškarac izbegava da priča sa tobom i još je tajna veza, znači da neće da produbljuje odnose... tj. da ga interesuju neke druge stvari, a to sigurno nije vaša veza...

Hvala ti:)
Njega zanimaju "nekretnine, zlato, deonice" a svi naši dobri aspekti padoše u vodu zbog njegovog zanimanja Very Happy

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Feb 28, 2009 3:03 am

Kakav god da je aspekt,izmedju Merkura,bolje da ih ima,nego da ih nema! Sve ostalo se moze srediti... Jos je bolje,ako su i Meseci upleteni.

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Feb 28, 2009 3:51 am

U pravu si Strelice što se tiče Meseca i Merkura ja ga imama sa suprugom u orbisu -1 i stvarno imamo komunikaciju na 1001 teme ,ali i omogućava i da rešavamo razne naše probleme, posebno u vezi porodice, posla, dece, kuće, nabavki itd Njegov je Mesec na granici pete i šeste u Lavu, a moj Mesec na granici četvrte i pete u Strelcu. Very Happy

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Feb 28, 2009 3:57 am

Hahaha... Merkur u Strelcu OBOZAVAM! Lavove i Jarce pocinjem da mesam,cini mi se u poslednje vreme, ili samo starim, ili oni koji imaju nesto u lavu Rolling Eyes Kazu da muskarci koji imaju Mesec ili Veneru Lavu,kupuju lepe poklone. Je l' to istina Question

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Uto Jul 21, 2009 9:46 pm

Strelica ::Hahaha... Merkur u Strelcu OBOZAVAM! Lavove i Jarce pocinjem da mesam,cini mi se u poslednje vreme, ili samo starim, ili oni koji imaju nesto u lavu Rolling Eyes Kazu da muskarci koji imaju Mesec ili Veneru Lavu,kupuju lepe poklone. Je l' to istina Question

Mu[karci koji imaju Mo i Ve u Lavu- najlepšoj ženi, tako je oni vide, kupuju najlepše poklone, to su i žene koje uglavnom mogu sve same, same zarađuju, same se brinu o deci, vrlo samouverene a takve "pale" muškarce Smile

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Mar 24, 2010 1:00 am

Napisacu ovo o Lilitu ovde posto je vezano za komunikaciju u sinastriji...Zasigurno je tacno...ako Lilit pravi los aspekt sa Suncem, vlasnik Lilita ce svesno provocirati i komunikacija ce biti povuci potegni...ako je taj aspekt ok, vlasnik Lilita ce "peckati" Sunce...onako, da se malo sali...pa ako pretera u tome moze nesvesno povrediti Sunasce sunny sunny sunny sunny

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Apr 01, 2010 3:25 pm

Snezana ::
Strelica ::Hahaha... Merkur u Strelcu OBOZAVAM! Lavove i Jarce pocinjem da mesam,cini mi se u poslednje vreme, ili samo starim, ili oni koji imaju nesto u lavu Rolling Eyes Kazu da muskarci koji imaju Mesec ili Veneru Lavu,kupuju lepe poklone. Je l' to istina Question

Mu[karci koji imaju Mo i Ve u Lavu- najlepšoj ženi, tako je oni vide, kupuju najlepše poklone, to su i žene koje uglavnom mogu sve same, same zarađuju, same se brinu o deci, vrlo samouverene a takve "pale" muškarce Smile

sve zavisi kakve aspekte pravi taj mesec u lavu...kad bi tako bilo svi sa MO i VE u lavu bi bili dzentlmeni koji obasipaju svoju damu...a nije bas tako

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Apr 22, 2010 10:19 am

zelena dolina ::
Snezana ::

sve zavisi kakve aspekte pravi taj mesec u lavu...kad bi tako bilo svi sa MO i VE u lavu bi bili dzentlmeni koji obasipaju svoju damu...a nije bas tako

Evo, ja moram reći, da sam svom bivšem bila prikazana kao MO u Lavu 60 UR i baš me je taj aspekt lepo opisivao...stvarno sam bila ona koja je jako samostalna, samouverena, ali na neki način i slobodna...znači to su žene koje su vrlo jake i snažne, žene lavice Smile
Jesam dobijala ponekad poneki poklon ali ništa tako specijalno, a vrlo često se nisam ni osećala preterano uvaženo...verovatno zbog njegove VE u Raku u 12 p. koja nije u baš stanju da se iskaže...
Ali ME u Lavu 90 ME moj u Škorpiji...

Međutim, ako postoji skladan aspekt recimo ME i MO ili ME i VE, onda komunikacija i ne mora da bude tako strašna i teška, kao što zna da bude ako je aspekt između ME neskladan. Po nekom mom iskustvu, meni osobe sa ME u Vodoliji i Lavu baš i ne leže....hahaha, iako imam dobrih prijatelja sa tim ME, ali prosto se ne kapiramo preterano. Tačnije, ME u Vodoliji mene pada na JU pa ih i shvatim, odnonso, imam prema njima naklonost...

Najlepšu komunikaciju imam sa vodenim ME, sa onima u Ribama i Škorpiji naročito.
I baš mi ljudi sa ME u Ribama najviše odgovaraju, jer njihov ME je 120 moj MO i ME ali i 60 VE, tako da tu nema promašaja...a ako je ME pri kraju znaka, onda mi pravi 120 SO...osećaj koji izaziva skladan odnos ME ka MO, SO ili VE je stvarno fenomenalan...kada tačno osetiš šta neko govori, često i bez reči, ono što bi rekli, čita ti misli i osećaje, imate iste poglede na svet, ista interesovanja, ista shvatanja, na isti način doživljavate spoljašnjost...ponekad mi se čini da bez ovako skladnog odnosa ME ne može ništa da funkcioniše na duže staze, jer on omogućava da sve što nije jasno, sve što te tišti, zaboli, zasmeta, izađe na neki način na videlo, odnosno, ima potrebu da se razreši...Smile Nema nekih nedoumica, lupanja glave šta je pisac hteo da kaže, što se meni često dešava sa vazdušnim ME, jer moj ME npr. u svemu traži suštinu i skrivenu poruku..hahaha..

Imam i prijateljicu sa ME u Ribama sa kojom imam neverovatnu povezanost...Smile

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:06 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics