KONFIGURACIJE

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

KONFIGURACIJE

Počalji  SANDRA taj Pet Jan 16, 2009 1:03 pm

· Konfiguracija aspekata
Konfiguracija aspekata je kombinacija aspekata koja sadrzi tri ili vise planeta koje se nalaze u odredjenim aspektima.

Stelijum
Stelijum je skup tri i vise planeta u medjusobnim konjukcijama i ima izuzetan znacaj pri tumacenju karte jer svaka planeta pojacava obelezja koja poprima uticajem druge planete,sto utice na prirodu Zodijacke dominante.Ukoliko stelijum sadrzi i svetla uticaj i sama vaznost mu se povecavaju,takodje jacinu stelijuma odredjuje i sam broj planeta koje sadrzi.
Pozitivno iskazan stelijum donece jasne ciljeve u zivotu,pozitivo skoncentrisanu energiju cak genijalnosti.Dok negativno iskazan stelijum donosi psihicku i emotivnu neuravnotezenost,neobjektivnost i labilnu volju.

Veliki kvadrat
Veliki kvadrat cine cetiri ili vise planeta koje su medjusobno povezane kvadratima,samim tim veliki kvadrat cine dve opozicije i cetiri kvadrata.Ovo nije tako povoljna konfiguracija zato sto rasipa energiju i ako u zavisnosti od prirode planeta moze doneti pozitivne osobine njih je tesko kanalisati zbog rasipanja energije.

T kvadrat
T kvadrat se formira kada se dve planete nalaze u opoziciji a istovremeno i jedna i druga planeta je u kvadratu sa trecom.Dakle T kvadrat se sastoji od jedne opozicije i dva kvadrata,samim time fokusna planeta nosi dva kvadrata sto samim tim stvara blokadu konstruktivnog iskazivanja same planete.Kuca i znak koji se nalaze nasuprot fokusne planete ili prazan prostor T kvadrata dace nam jasnu sliku o nedostacima.

Veliki trigon
Tri planeta na različitim mjestima horoskopa u međusobnim trigonima.

Posebna konfiguracija koja potiče krajnji idealizam, uvid i viziju kao i kreativno samoizražavanje i dobrobit. Može značiti samopouzdanje i samouvjerenost, optimizam, osjećaj zadovoljstva, lakoću, nadahnuće, širenje kreativne moći i opći osjećaj zaštićenosti zbog unutarnje vjere i nade.

Moguća negativnost konfiguracije je manjak napetosti i ljenost te neprihvaćanje većih izazova. Povremeno, kad nema mogućnosti za ugodan izražaj, može biti statičnim i nedjelatnim. Nije motiviran baviti se frustracijom i ograničenjem. Osoba, ima li u horoskopu previše trigona, može izbjegavati samodisciplinu ili pokušati zanemariti bitne životne odgovornosti. Tako učinak velikog trigona omekšava, smanjuje porive i volju za dinamičan pristup životu. Ako se trigoni dobro ne iskoriste, može doći do lažne sigurnosti, neproduktivnosti, nekorištenja postojećih talenata i sposobnosti. Ova konfiguracija bez dostatnog broja opozicija i kvadarata u horoskopu koji grade karakter može značiti inerciju i stagnaciju. Izobilje sreće. Osobe s velikim trigonom mogu odrasti očekujući privilegije, poseban tretman i potporu od okruženja, no rijetko to žele i zaraditi.

Vatreni veliki trigon

Vidljiva je kreativna, inspiracijska moć trigona, želi se izraziti izravnim ispoljavanjem potencijala. Premda ovaj Veliki trigon može naglasiti viziju, može istaknuti i osjećaj osobne važnosti i moći, koji se ispoljava kao egoizam i prekomjerni ponos. Riječ je o aktivnoj osobi. Velika vjera u sebe. Velika hrabrost, unutarnja snaga, samopouzdanje i entuzijazam.

Podsvjesno od drugih može očekviati puno pozornosti, lojalnosti i čak služenja, premda sam zanemaruje tuđe emotivne potrebe. Valja aktivno tražiti vodeće uloge ili one za koje je potreban visok stupanj fizičkog ili kreativnog izražaja.

Zemljani veliki trigon

Naglašena je smirujuća, ugodna i privlačna moć trigona. Osoba s ovim velikim trigonom osjeća dubok osjećaj stabilnosti u fizičkom svijetu. Zbog snažnog magnetizma konfiguracije lako osigurava materijalnu egzistenciju i postignuća i postiže željeni položaj u svijetu. Snažno razvijena sposobnost privlačenja, akumuliranja i vještog korištenja sredstava. Osobe s ovim trigonom mogu biti veliki graditelji koji osjećaju vlastitu moć i kreativnu snagu kad joj svjedoče materijalnim ili svjetovnim postignućima. Nisu kockari. Moguć konzervativan tip osobnosti. Rad i produktivnost često prenaglašeni nauštrb unutarnjeg razvoja.

Vodeni veliki trigon

Naglašena pasivnost, receptivnost i zaštitna moć velikog trigona. Uživanje u čulnom zadovoljstvu i osjetljivost za unutarnja stanja svijesti. Natprosječna sposobnost otkrivanja stvari, psihička senzitivnost. Osjećajna priroda vrlo razvijena, no može uzrokovati introvertiranost, osjeća se duboko zadovoljstvo na subjektivnoj razini. Tijekom razdoblja povlačenja, privatnosti, mirnoće i odmora osjeća se iznutra njegovanim i sigurnim. No ako nema nekih dinamičkih načela u horoskopu (vatrenih planeta u ugaonim kućama, kardinalnih kvadrata i sl.) može nastati eskapistički temperament. Velika sposobnost za percepciju podsvjesnih energija, veliki uspjeh u društvenoj službi. Vrlo velika podrška i njega za druge, iscjeljujuća i terapeutska. Ovaj veliki trigon može značiti evolucijsko cvjetanje sposobnosti prilagodbe potrebama masovne svijesti s puno sućuti. Dobar za područja poput kretivnosti, ljepote, glamura ili lijepih umjetnosti. Također uspjeh u područjima koja se bave dubokim životnim tajnama, u kojima je potrebna fina istančana svjesnost.

Veliki Krst
ako dve grupe planeta u horoskopu oponiraju ili obrazuju kvadrat.Veliki krst je relativno redak aspekt koji simbolizuje napetost,osujecenje i razocarenje,ali isto tako moze i da bude izvor neverovatnog pozrtvovanja,odlucnosti,hrabrosti i energije.

Konfiguracija Cradle (kolijevka) se sastoji od tri sekstila, dva trigona i jedne opozicije koja sve to na neki način ujedinjuje i spaja u "jednu polovinu karte". Cradle se često uspoređuje s konfiguracijom Velikog sekstila (on obuhvaća cijelu kartu s šest sekstila). No kod Velikog sekstila je uključena cijelina, a kod Cradle-a polovina karte tako da se može osjećati neki oblik "podijeljenosti" i nedostatak kontinuiteta kojeg kod Velikog sekstila nema.

Sekstil teži biti mentalni aspekt, on daje mogućnost ispoljavanja napetosti nagomilane teškim aspektima u natalnoj karti. Pa u tom smislu sekstil predstavlja i neki oblik ispušnog ventila. Zato je kod Cradle-a važno pogledati tijela koja rade opoziciju jer tri sekstila su ustvari tri ventilića za ispražnjavanje oprečnosti, napetosti i dilema stvorenih upravo tom opozicijom.

Ljudi koji imaju puno sekstila su svestrani, kreativni, komunikativni, lako se izražavaju, posebno u područjima koje obuhvaćaju sekstili, ali su i stalno otvoreni novim idejama. Jednom riječju sekstili su vrlo inspirativni i oni predstavljaju potencijale za daljnje razvijanje, za stvaranje novih veza bilo međuljudskih ili onih mentalnih (novih zamisli). Ali sekstil je i stabilna struktura pa osobe s sekstilom već posjeduju određeni nivo razumjevanja i znanja, sekstil se smatra i vještinom koju osoba već posjeduje.

Tako da kod Cradle-a s jedne strane postoji više individualnih znanja (vještina), dok s druge strane ta ista konfiguracija ima tendenciju da smanjuje odučnost da se osoba fokusira na sasvim određeno područje zato jer raspršuje energiju na više područja povezanih sekstilima. Pa u tom smislu Cradle govori i o potrebi da osoba predanije radi na svojoj ambiciji i izdržljivosti. Na taj način ona postaje sposobna ujediniti svoje mnogostruke talente i spojiti težnje u jedno ne bi li ih razvila do njihovih krajnjih mogućnosti.

Evo ima jedan link o konfiguracijama na engleskom,pa ko zeli nek procita
http://www.isleofavalon.co.uk/GlastonburyArchive/time/lit12.html

SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 29
Datum upisa : 07.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: KONFIGURACIJE

Počalji  daniel astro taj Pet Jan 16, 2009 1:58 pm

Sandra je sjajno opisala planetarne konfiguracije i kako one deluju na našu najfiniju unutrašnjost, a samim tim kako se one manifestuju u fizičkom, opipljivom životu. Pošto je sve tako opširno pojašnjeno, nemam puno prostora da nešto dodam, ali ću ukratko reći ponešto o svakoj konfiguraciji. Moderna astrologija tvrdi da je najpovoljnija i najsretnija konstelacija Veliki trigon, bez obzira o kom se elementu radi. Radi se o tome da osobu prati velika sreća, često lako dobija, nema mnogo napora do željenog cilja i u tome ima istine. Nekom drugom prilikom ću više pisati o tome. Stari autoriteti su skloni da govore da je često ovakva konstelacija nesretna, naročito kada se nadje u horoskopima primitivnih, jednostavnih ili nasilnih ljudi, koji imaju izražen agresivni karakter. U stanju su da naprave razne" štete", a da za to ne odgovaraju, bar ne u ovom zivotu i da se lagano provlače, bez većih posledica. Naravno, to može nekog ljutiti, ali šta mi znamo o Bozijem planu? Gotovo ništa.Bilo kako bilo, velika je sreća imati ga u svom čartu. To je velika milost sa Neba i sve je zasluženo. U karmičkoj astrologiji, o kojoj ću pisati drugom prilikom postoji iscrpna rasprava na temu šta je neko uradio u prošlosti da bi u ovom životu dobio npr. Sunce trigon Jupiter i uživao u istom.

Koliko god Veliki trigon bio sretan, statistike su pokazale da su najuspešniji ljudi sa T- kvadratom. Medjutim, njihovo je breme često teško, preteško, mnogi i puknu pod tim teretom, jer nije svako od čelika sazdan. T-kvadrat daje mnogo besa, mnogo nervoze, često i mnogo snage koja u odredjenim momentima nema ventil. Ono što je tužno je to što isti imaju najviše opasnosti u svom životu. Osoba sa ovom konstelacijom lako upada u vir, lako može uleteti u igru koju su drugi isplanirali i da bude žrtva iste zavrzlame. Medjutim, istina je da su često visokoproduktivni i korisni.O ostalim konstelacijama ću pisati nešto kasnije. Važno je samo razumeti kako one žive u nekom i kako individua nosi odredjeni kvalitet.

www.myspace.com/astrologija

daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Pet Jan 16, 2009 2:28 pm

Super tekstovi, malo sam čitala i s ovog linka u prvom postu. Nisam stigla sve pa ću možda sad pitati nešto što je negdje u tekstu pa ne zamjerite. Kad gledam svoju kartu, Ve, Ur, Ju i Lilith bi mogli biti raditi Grand cross, ali uzimaju li se općenito Lilith i True node u obzir kod takvih konfiguracija? Na koji način to tumačiti?

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  SANDRA taj Pet Jan 16, 2009 3:11 pm

[quote]U karmičkoj astrologiji, o kojoj ću pisati drugom prilikom postoji iscrpna rasprava na temu šta je neko uradio u prošlosti da bi u ovom životu dobio npr. Sunce trigon Jupiter i uživao u istom.

Ovo me izuzetno zanima Danijele,jedva cekam da kazete nesto vise o tome! Very Happy

SANDRA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Jan 16, 2009 3:35 pm

Ovo je meni zanimljiva tema.
Moje iskustvo takođe potvrđuje da osobe sa T-kvadtom znatno više truda, napora, ulžu i uz teškoće stižu do ciljeva, ali ih ova konfguracija upravo čini AKTIVNIM, često i istrajnim u rešavanja problema koji im stoje na putu, dok osobe koje imaju veliki trigon su često talentovani, ali opušteniji i ležerniji, pa bez obzira što imaju uslove i mogućnost ne zalažu se mnogo.Više su skloni da uživaju u postojećem, nego da se bore za više i bolje, izuzev ukoliko paralelno sa tim aspektima postoje i neki kvadrat koji ih gurne u izazov ,ili aktivnost.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4036
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  daniel astro taj Sub Jan 17, 2009 12:25 am

Nesto kratko sam pisao o konfiguraciji T-kvadrat, te sam zeleo pomenuti da se njegovo razresenje ogleda u dispozitoru sredisnje planete, koja formira t-kvadrat. Npr, ako se planeta Saturn nalazi u Devici i cini sredisnju planetu T-kvadrata, automatski gledamo planetu Merkur i aspekte koje formira u najmanjem orbisu, gde cemo prednost uvek dati konjunkciji, pa tek onda drugim aspektima. Ukoliko se to ne resava tim putem, tragajte uvek za osobom koja ima planetu ili ascedent u tacki koja je opozitna vasoj planeti koja je u zaristu T-kvadrata. Npr. Jupiter se nalazi na 24 stepenu Lava, i zivi u datoj konfiguraciji, vi tragate za osobom koja ima ascedent ili planetu na 24 stepenu Vodolije. Bilo bi dobro da je u pitanju beneficna planeta, ali to nije obavezno.Ista osoba moze resiti mnoge vase nedoumice, biti pokretac ili motivator odredjenih zbivanja, moze napraviti kanal i urediti mnoge ludosti i teskoce koje nosite na svojoj dusi. To ce se desavati bez napora, nije potrebno da bilo sta radite, samo pronadjite tu osobu...ona uvek postoji. To su zakoni Univerzuma...ne ljudski.

daniel astro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jan 17, 2009 1:08 am

Moj suprug ima Sunce u šestoj u kvadratu sa Marsom u trećoj i kvadratu sa Jupiterom u 9. Sve što je postizao u poslu, postizao je sopastvenim radom, trudom, naporom. dispoztor Merkur je u Vagi i pravi samo kvadrat sa Saturnom u 10 i to u Jarcu.
Doživljavao je prosperitet u svom poslu, privatnom, sve dok Saturn nije došao u opoziciji sa natalnim Saturnom i kvadrat sa natalnim Merkurom., što mu je donelo probleme u radu firme, ubrzo i zatvaranje, kao i potpunu promenu u načinu dotadašnjeg života.
U njegovom životu postoji osoba koja ima Sunce u opoziciji sa njegovim Suncem, koji je u žiži T-kvadrta i to je njegovo rođena setra, koja mu je naklonjena i koja mu pomalo pomaže, ali nije ta koja usmerava ili rešava njegove probleme u život, ta osoba sam ipak ja, koju mu je Univerzum doneo, a naša su Sunca u sekstilu.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  daniel astro taj Sub Jan 17, 2009 1:12 pm

Kada govorimo o konfiguraciji Veliki krst svakako imamo mnogo veći izazov od T-kvadrata. Njega sačinjavju minimum četiri planete, dve su u opoziciji, a sve četiri u kvadratu. Vi ćete, svakako, čitati ovo ili ono o Velikom krstu, ali, ljudi moji, ne možete zamisliti šta je to i koliko je teško nositi isto. Imao sam prilike da moji klijenti žive ovu konfiguraciju. Njihova iskustva su bolna i dramatična. Medjutim, uvek su bili u pitanju ljudi izuzetnih kvaliteta. Ako je neko dobar, oni su u najmanju ruku bili -super. Radi se o mnogo energije, mnogo kreativnosti, mnogo originalnosti. Neprijatno je to što neki ne umeju da žive sa istom energijom, pa često imaju teške zdravstvene ili psihičke smetnje. Mnoge situacije su previše zahtevne za njih, a nekada pucaju i pred banalnim stvarima. Čini se da mnogo lakše prevazilaze velike izazove, nego trivijalne stvari. Dozvoljeni orbis izmedju planeta je 10 stepeni i naročito je jak ako je u znacima srodnog kvaliteta. Smatram da je najmoćniji fiksni veliki krst, ali ovo uzmite sa rezervom, jer nemam baš puno primera koji potvrdjuju navedeno.Nešto više o planetarnim konfiguracijama mozete procitati u knjizi Lee Imsiragic "Astroloski kodovi". Radi se o izuzetnom i lako čitljivom delu, pa ako ste u prilici...

daniel astro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  SANDRA taj Sub Jan 17, 2009 5:45 pm

Mislim da imam jedan primer Velikog krsta
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_24_anonymous.52986.26648.gif&res=100&va=&cid=sp0fileiv3eTm-u1231371331
merkur-mars-saturn ,ako sam pogresila neka me neko ispravi Very Happy

SANDRA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jan 17, 2009 11:30 pm

Sandra, pokušaj ponovo, ništa se ne vidi.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  SANDRA taj Sub Jan 17, 2009 11:35 pm

Poslednji izmenio SANDRA dana Ned Jan 18, 2009 4:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

SANDRA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lado06 taj Ned Jan 18, 2009 2:47 pm

moj veliki trigon je vodeni trigon. NE u 3.kuci-CH u 7. u ribama -JU u 11.kuci u raku.sta donosi ovakav veliki trigon? verovatno nesto vezano za partnerstvo-komunikaciju-ljubav koju primam ili prijateljstvo.....

lado06

Broj poruka : 244
Godina : 49
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Jan 18, 2009 4:10 pm

Isto imam veliki trigon i to vatreni - Neptuna u prvoj u Strelcu, Jupitera u četvrtoj u Ovnu i Saturna u osmoj u Lavu Very Happy

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lado06 taj Ned Jan 18, 2009 6:13 pm

Čarobnica ::Isto imam veliki trigon i to vatreni - Neptuna u prvoj u Strelcu, Jupitera u četvrtoj u Ovnu i Saturna u osmoj u Lavu Very Happy

joj moj trigon carobnice je vodeni a tvoj vatreni study koliko sam ja razumela moj trigon ima veze sa emocijama ako sam dobro povezala. mislim da je tvoj trigon povezan sa akcijom sve u vatri.....doduse ne umem da povezem kuce i znake u kucama.... da se menjamo??? Very Happy Very Happy

lado06

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Ned Jan 18, 2009 9:23 pm

daniel astro ::Kada govorimo o konfiguraciji Veliki krst svakako imamo mnogo veći izazov od T-kvadrata. Njega sačinjavju minimum četiri planete, dve su u opoziciji, a sve četiri u kvadratu. Vi ćete, svakako, čitati ovo ili ono o Velikom krstu, ali, ljudi moji, ne možete zamisliti šta je to i koliko je teško nositi isto. Imao sam prilike da moji klijenti žive ovu konfiguraciju. Njihova iskustva su bolna i dramatična. Medjutim, uvek su bili u pitanju ljudi izuzetnih kvaliteta. Ako je neko dobar, oni su u najmanju ruku bili -super. Radi se o mnogo energije, mnogo kreativnosti, mnogo originalnosti. Neprijatno je to što neki ne umeju da žive sa istom energijom, pa često imaju teške zdravstvene ili psihičke smetnje. Mnoge situacije su previše zahtevne za njih, a nekada pucaju i pred banalnim stvarima. Čini se da mnogo lakše prevazilaze velike izazove, nego trivijalne stvari. Dozvoljeni orbis izmedju planeta je 10 stepeni i naročito je jak ako je u znacima srodnog kvaliteta. Smatram da je najmoćniji fiksni veliki krst, ali ovo uzmite sa rezervom, jer nemam baš puno primera koji potvrdjuju navedeno.Nešto više o planetarnim konfiguracijama mozete procitati u knjizi Lee Imsiragic "Astroloski kodovi". Radi se o izuzetnom i lako čitljivom delu, pa ako ste u prilici...

Što ako u ovoj ali i drugim konfiguracijama sudjeluje recimo Lilith ili SMČ? Postavila sam to pitanje već ali nitko nije odgovorio pa ako je moguće da sad netko kaže svoja iskustva s time.

Jane

Broj poruka : 186

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Jan 18, 2009 10:25 pm

lado06 ::
Čarobnica ::Isto imam veliki trigon i to vatreni - Neptuna u prvoj u Strelcu, Jupitera u četvrtoj u Ovnu i Saturna u osmoj u Lavu Very Happy

joj moj trigon carobnice je vodeni a tvoj vatreni study koliko sam ja razumela moj trigon ima veze sa emocijama ako sam dobro povezala. mislim da je tvoj trigon povezan sa akcijom sve u vatri.....doduse ne umem da povezem kuce i znake u kucama.... da se menjamo??? Very Happy Very Happy

Iskreno, lado, ponekad se ja sa ovim svojim vatrenim osećam kao da je vodeni, valjda zbog Neptuna i Jupitera, vladara i suvladara Riba, pa mi to donosi da nekada ne mogu da neke stvari sagledam realno i objektivno već kroz prizmu emocija. Iako simbolika ovog trigona u vatrenim znacima se izražava kroz veliku veru u sebe, vrlo često mi nedostaje, a priznajem i da sam tvrodaglava i da nekada ne čujem šta drugi govore, tj., ne želim da čujem njihove stavove Neutral

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Ned Jan 18, 2009 10:35 pm

da li stelijum oznacava skup 3 ili vise planeta koje su u istoj kuci, ali nisu medjusobno u konjunkciji? ili im je orbis konjunkcije 9-10 stepeni?

mesmerized

Broj poruka : 99

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lado06 taj Ned Jan 18, 2009 11:16 pm

Iskreno, lado, ponekad se ja sa ovim svojim vatrenim osećam kao da je vodeni, valjda zbog Neptuna i Jupitera, vladara i suvladara Riba, pa mi to donosi da nekada ne mogu da neke stvari sagledam realno i objektivno već kroz prizmu emocija. Iako simbolika ovog trigona u vatrenim znacima se izražava kroz veliku veru u sebe, vrlo često mi nedostaje, a priznajem i da sam tvrodaglava i da nekada ne čujem šta drugi govore, tj., ne želim da čujem njihove stavove Neutral[/quote]

draga moja izgleda vatreni il vodeni trigon mnogo slicno deluje na osobe kad se nadje u vodenim znacima. moram da ti kazem i da ja sa vodenim trigonom sve stvari sagledavam kroz prizmu emocija. ja bez emocija ne umem. neptun me uljuljka a meni lepo affraid

lado06

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Pon Jan 19, 2009 12:25 am

lado06 :: draga moja izgleda vatreni il vodeni trigon mnogo slicno deluje na osobe kad se nadje u vodenim znacima. moram da ti kazem i da ja sa vodenim trigonom sve stvari sagledavam kroz prizmu emocija. ja bez emocija ne umem. neptun me uljuljka a meni lepo affraid

Draga, čini mi se da je ovde Neptun presudan pa otuda emocije i kod tebe i kod mene, a naravno da i od kuća zavisi Very Happy

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 19, 2009 1:06 am

Trigon u vatrenim znacima označava u tvom slučaju Čarobnice više aktivnosti, delovanja da se ostvare emotivne želje. On je dobar za relizaciju nekih dugoročnih planova, posebno vezan za veće daljine, inostranstvo, zbog Neptuna i Jupitera.
Kada je reč o Severnim MEsečevim čvorevma sigurno da i oni deluju, ali je tu reč o karmičjoj astrologiji.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  David taj Pon Jan 19, 2009 1:12 am

daniel astro ::Nesto kratko sam pisao o konfiguraciji T-kvadrat, te sam zeleo pomenuti da se njegovo razresenje ogleda u dispozitoru sredisnje planete, koja formira t-kvadrat. Npr, ako se planeta Saturn nalazi u Devici i cini sredisnju planetu T-kvadrata, automatski gledamo planetu Merkur i aspekte koje formira u najmanjem orbisu, gde cemo prednost uvek dati konjunkciji, pa tek onda drugim aspektima. Ukoliko se to ne resava tim putem, tragajte uvek za osobom koja ima planetu ili ascedent u tacki koja je opozitna vasoj planeti koja je u zaristu T-kvadrata. Npr. Jupiter se nalazi na 24 stepenu Lava, i zivi u datoj konfiguraciji, vi tragate za osobom koja ima ascedent ili planetu na 24 stepenu Vodolije. Bilo bi dobro da je u pitanju beneficna planeta, ali to nije obavezno.Ista osoba moze resitimnoge vase nedoumice, biti pokretac ili motivator odredjenih zbivanja, moze napraviti kanal i urediti mnoge ludosti i teskoce koje nosite na svojoj dusi. To ce se desavati bez napora, nije potrebno da bilo sta radite, samo pronadjite tu osobu...ona uvek postoji. To su zakoni Univerzuma...ne ljudski.

Astrotanja ::Moj suprug ima Sunce u šestoj u kvadratu sa Marsom u trećoj i kvadratu sa Jupiterom u 9. Sve što je postizao u poslu, postizao je sopastvenim radom, trudom, naporom. dispoztor Merkur je u Vagi i pravi samo kvadrat sa Saturnom u 10 i to u Jarcu.
Doživljavao je prosperitet u svom poslu, privatnom, sve dok Saturn nije došao u opoziciji sa natalnim Saturnom i kvadrat sa natalnim Merkurom., što mu je donelo probleme u radu firme, ubrzo i zatvaranje, kao i potpunu promenu u načinu dotadašnjeg života.
U njegovom životu postoji osoba koja ima Sunce u opoziciji sa njegovim Suncem, koji je u žiži T-kvadrta i to je njegovo rođena setra, koja mu je naklonjena i koja mu pomalo pomaže, ali nije ta koja usmerava ili rešava njegove problemeu život, ta osoba sam ipak ja, koju mu je Univerzum doneo, a naša su Sunca u sekstilu.

Ko sada donosi razrešenje? Osoba sa planetom nasuprot centralnoj planeti u t kvadratu ili sekstilom odnosno trigonom ili konjunkcijom?

Ja imam t kvadrat Marsa u Vagi u 12. polju, Meseca u Raku u 9. polju i Neptuna u Jarcu u 3. polju. Ovako loše postavljen Mars mi ne pruža samopouzdanje, oduzima mi životnu energiju itd. Dispozitor Marsa je Venera u Škorpiji u konjunkciji sa Merkurom i Plutonom. Izlaz nalazim u dubokom poniranju u sebe (što ume da bude jako bolno) i u druge. Kao i u znanju. Međutim poznajem dve osobe - jedna ima Sunce u opozicji sa mojim Marsom a drugoj moj Mars pada na Ascendent...

David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lado06 taj Pon Jan 19, 2009 1:16 am

a racuna li se moj trigon on je ukljucujuci hiron? mada na karti ne pokazuje aspekte hirona...
ako sam dobro razumela hiron je neko ko leci.... scratch

lado06

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 19, 2009 1:21 am

Davide, rekla bih da je to ipak uslovljeno nekim aspektima,prema nekoj od planeta T-kvadrata, a koja je ta osoba koja može da nam olakša, pomogne u životu zavisi od toga kojoj je planete potrebno ojačenje u natalu.
Mislim da je važno da postoje neke aspekti, po meni povoljni sektili, ili trigoni, jer je onda on može da podstakne pozitivnu energiju i pomognu osobi kada je u krizi, a kako su joj slične i da je razumeju, onda kada osoba ne može sama sebi da pomogne dovoljno.
Tebi Davide, pošto je slab Mars one podstiču Marsovo delovanje, pa ti verovatno na taj način pomažu, jačajući tvoj Mars, svojim Marsom. sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Jan 19, 2009 10:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  David taj Pon Jan 19, 2009 1:23 am

lado06 ::a racuna li se moj trigon on je ukljucujuci hiron? mada na karti ne pokazuje aspekte hirona...
ako sam dobro razumela hiron je neko ko leci.... scratch

Pa valjda se računa i Hiron i čvorovi... Ne znam. Reći će nam valjda neko ko se u to bolje razume.

David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jan 19, 2009 1:26 am

Lado, ako ti osećaš taj Kiron i taj vodeni trigon, onda on postoji. Ako aspekti kirona deluju, trebalo bi da i trigon deluju, ali verovatno ne toliko snažno kao kada su u pitanju druge planete.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:21 am