KONFIGURACIJE

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: KONFIGURACIJE

Počalji  njonjica taj Sub Okt 26, 2013 9:05 pm

Dakle ovako....
U fiksni kriz su ukljuceni:
Ju u 6 kuci 0* sa Algolom (orbis 3*) vladar Asc. On je u 180* sa Me0*Ne u 11 kuci s tim da je Me vladar sedme kuce (dva braka, oba muza djeca Neptuna; prvi kockar i lazljivac, drugi vrlo produhovljen i umjetnik); Ne je vladar umetnute trece kuce.
Ju 90* sa Sa u Vodoliji, vladarem druge kuce u trecoj; meni vrlo zanimljiv polozaj koji nikada nisam uspjela potpuno shvatiti.
Mars, vladar mog Sunca i mog zivota se nalazi na 26*22' Lava i on je naravno ukljucen u Sfingu i ima 180 sa Saturnom, 90* sa Jupiterom, 90* sa Merkurom koji je u konjukciji sa Neptunom.

Moja je sreca da su mi svjetla medjusobno harmonicna i da Sunce tvori sekstile. Bez toga ja uopste ne znam sta bi bilo samnom.

Ako vas zanima na koji nacin je na mene djelovao odredjeni aspekt slobodno pitajte...

njonjica

Broj poruka : 16
Godina : 52
Локација : Sarajevo
Datum upisa : 20.10.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Okt 30, 2013 2:07 am

Njonjice,dobro došli na forum!cheers flower flower flower 

Vidim da su Jupiter i Neptun u opoziciji, a i Mars i Saturn i to u fiksnim znacima što svakao dovodi do mogućnosti obamana ili izagranog poverenje i razočarenja sa jedne strane,a opet i Mars u Lavu i Saturn u Vodolijiopoziciji donose poteškoće, prepreka, ali i ulaganje velikog napor, borbe, truda, zalaganja da bi se ostvarili neke težnje, kao i mogućnost povreda. Naravno gleda se i položaj Sunca i kao je ono u Škorpiji, bobra i tenesformacije i velike preomene su neminovnost. Što se tiče kvadrate između Marsa i Neptuna, ja ga ne vidim, jer je Neptun udaljena planeta i orbis od 11 stepeni je ssuviše veliki, li kako vi tvrdite da to radi,značilo bi mi da objasnite šta vam je to donelo?sunny 

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav

Počalji  Laufer taj Sub Jan 11, 2014 1:00 am

POzdrav svima i srecni praznici.

Danas sam uradio drugaru natalnu kartu i shvatio da je veliki kvadrat prisutan u solaru za tekucu 2014!

Sad, kako znam da  je imao finansijske probleme, dasada radi u ne tako sjajnoj firmi  i tako dlaje,  i zaista cini mi sed a ovaj  pluton  u prvoj solarnoj.... strah strah strah

Laufer

Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Sre Feb 05, 2014 3:18 pm

Astrotanja ::Njonjice,dobro došli na forum!cheers flower flower flower 

Vidim da su Jupiter i Neptun u opoziciji, a i Mars i Saturn i to u fiksnim znacima što svakao dovodi  do mogućnosti obamana ili izagranog poverenje i  razočarenja sa jedne strane,a opet  i Mars u Lavu  i Saturn u Vodolijiopoziciji  donose  poteškoće, prepreka, ali i ulaganje velikog napor,  borbe, truda, zalaganja da bi se ostvarili neke težnje, kao i mogućnost povreda. Naravno  gleda se i  položaj Sunca i kao  je ono u Škorpiji,  bobra i tenesformacije i velike preomene su neminovnost. Što se tiče kvadrate između Marsa i Neptuna, ja ga ne vidim, jer je Neptun udaljena planeta i orbis od  11 stepeni  je ssuviše veliki, li kako vi tvrdite da to radi,značilo  bi mi da objasnite šta vam je to donelo?sunny 

Mnogo hvala za dobrodoslicu  Very Happy 

Draga Astrotanja, nije samo kvadrat Marsa sa Neptunom nego i Merkurom. I radi, o da.
Moram reci da sam razvedena, odnosno da mi je ovo sada drugi brak; moj prvi muz je bio lazov (aflikovana konjukcija Merkura i Neptuna), bio je kockar, agresivan covjek (kvadrat Merkura i Neptuna sa planetom Mars) i veliki egoista (tu valjda uskace Saturn?). Sa njim sam imala situacije za koje ne mozete da vjerujete da su uopste moguce...

Moj drugi muz je takodjer olicenje konjukcije Merkura i Neptuna s tim sto je ovaj put u pitanju duhovnost, umjetnost..on je slikar, antropozof, rozenkrojcer. I  naravno, da sve bude potpuno jasno pripadnik je razlicite skupine etnosa od one kojoj ja pripadam a to u BiH nakon rata, moram vam priznati, moze biti malo veci problem.

U prvom braku sam rodila sina (vrh pete u ovnu) za kojeg sam se godinama bezuspjesno borila sa prvim muzem Sad
I na kraju, da sve bude onako u marsovskom fazonu, on (prvi muz) gine u saobracajnom udesu (Mars u devetom polju-njegovom trecem) na putu prema obliznjem gradu; ostar predmet mu probada pluca (Mjesec-Uran-Mars?) i podlijeze vrlo brzo; dok je stigla pomoc on je vec mrtav Sad
Kvadrat koji se preko Jupitera prenosi na Mars je u mom drugom braku vezan za etnicku razlicitost mog drugog muza i mene (da se razumijemo, nije rijec o nasoj intimi nego o neprihvatanju okoline iako smo vec 19 godina u braku). Sa njim sam imam kcerku o kojoj sam vec pisala (moj Jupiter je na njenom Asc); iako je ona sad vec sedma kuca, vrh pete i dalje je u ovnu sto govori oopet o borbi za dijete. Ovaj put borba je za djevojcicino zdravlje. Buduci da je ona sedma kuca, jako se plasim pogresnih dijagnoza i pogresnog lijecenja; naime, ona se lijeci vec 6 godina bez ikakvog rezulatata a pacijent je jednog od najuspjesnijih endokrinologa do kojeg sam uspjela doci.

Tako...draga Astrotanja sa ove vremenske distance sam sigurna da je kod mene rijec o fiksnom krizu za koji ni ja nekada nisam bila spremna priznati da postoji u mom radixu. Inace je moj zivot vrlo uzbudljiv, nista sto zelim ne mogu dobiti bez velike borbe i odricanja iako imam taj trigon Venere i Jupitera (doduse separacioni).
Da, jos nesto. Kad je rijec o tranzitima oni dobri se ostvaruju rijetko a oni losi mi nikad nisu masili....

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Sre Feb 12, 2014 1:40 pm

moj prvi muz je bio lazov (aflikovana konjukcija Merkura i Neptuna), bio je kockar, agresivan covjek (kvadrat Merkura i Neptuna sa planetom Mars) i veliki egoista (tu valjda uskace Saturn?). Sa njim sam imala situacije za koje ne mozete da vjerujete da su uopste moguce...

Kockara simbolizuje konjunkcija Merkura (on) i Neptuna (blefer) u V kući (igre na sreću, kockanje) u opoziciji sa Jupiterom (hazard, velike pare) u znaku Bika (novac). Egoistu predstavlja konjunkcija Merkura (on) i Sunca (visoko mišljenje o sebi, najbolji, najglavniji).

I na kraju, da sve bude onako u marsovskom fazonu, on (prvi muz) gine u saobracajnom udesu (Mars u devetom polju-njegovom trecem) na putu prema obliznjem gradu; ostar predmet mu probada pluca (Mjesec-Uran-Mars?) i podlijeze vrlo brzo; dok je stigla pomoc on je vec mrtav

Udes jeste Mars u III kući (saobraćaj) a da je to fatalno ukazuje opozicija sa Saturnom (čvrsta nepremostiva prepreka i sl.) koji vlada njegovom VIII kućom (životne opasnosti, smrt) iz znaka Vodolije (naglo, iznenada) a oštar predmet koji mu probada pluća simbolizuje Mars (oštro, probosti) u III kući (prirodna kuća Blizanaca, Merkur – pluća, grudi).

Moj drugi muz je takodjer olicenje konjukcije Merkura i Neptuna s tim sto je ovaj put u pitanju duhovnost, umjetnost..on je slikar, antropozof, rozenkrojcer. I naravno, da sve bude potpuno jasno pripadnik je razlicite skupine etnosa od one kojoj ja pripadam a to u BiH nakon rata, moram vam priznati, moze biti malo veci problem.

Drugi muž je predstavljen IX kućom (drugi brak) sa vrhom na 24° (analogija Riba i Neptuna – duhovnost, slikarstvo) znaka Lava (dostojanstvo, važna osoba), vladar Sunce u znaku Škorpije a vladar Škorpije Pluton u njegovoj I kući (Škorpija i Pluton su simbol za muslimane – pretpostavljam da je on te vere).

Sa njim sam imam kcerku o kojoj sam vec pisala (moj Jupiter je na njenom Asc); iako je ona sad vec sedma kuca, vrh pete i dalje je u ovnu sto govori oopet o borbi za dijete. Ovaj put borba je za djevojcicino zdravlje. Buduci da je ona sedma kuca, jako se plasim pogresnih dijagnoza i pogresnog lijecenja; naime, ona se lijeci vec 6 godina bez ikakvog rezulatata a pacijent je jednog od najuspjesnijih endokrinologa do kojeg sam uspjela doci.

Kći jeste predstavljena tvojim VII poljem (drugo dete) čiji je vrh u Blizancima a vladar Merkur u konjunkciji sa Neptunom (bolesti koje se teško dijagnostifikuju i leče) u Škorpiji (endokrine žlezde) koji je u opoziciji sa Jupiterom drugim vladarom njene VI kuće (šesta od sedme - njene prve) a zajedno u kvadratima sa neugodnim Saturnom vladarom njene VIII kuće (bolesti koje zahtevaju intervenciju lekara) koji simbolizuje probleme i nešto dugotrajno. Prvi vladar njene VI kuće (akutne bolesti) je Pluton (stradanje i regeneracija) je u dobrim aspektima, u sekstilu sa konjunkcijom Merkura (ona) i Neptuna (bolesti koje se teško dijagnostifikuju i leče, drugi vladar IX kuće /inostranstvo/, lekari) iz znaka Škorpije (endokrine žlezde, lekarske intervencije) i u trigonu sa Jupiterom (inostranstvo, najveći dobrotvor, optimizam) koji se nalazi u njenoj XII kući (anđeo čuvar, spas kada se ne nadamo).

Možda bi bilo dobro pokušati sa lečenjem u Rusiji (Rusi su genetski Ribe, Neptun) a znak Strelca i Jupiter predstavljaju inostranstvo.

logos

Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Ned Feb 16, 2014 12:58 am

logos ::
Moj drugi muz je takodjer olicenje konjukcije Merkura i Neptuna s tim sto je ovaj put u pitanju duhovnost, umjetnost..on je slikar, antropozof, rozenkrojcer. I  naravno, da sve bude potpuno jasno pripadnik je razlicite skupine etnosa od one kojoj ja pripadam a to u BiH nakon rata, moram vam priznati, moze biti malo veci problem.  

Drugi muž je predstavljen IX kućom (drugi brak) sa vrhom na 24° (analogija Riba i Neptuna – duhovnost, slikarstvo) znaka Lava (dostojanstvo, važna osoba), vladar Sunce u znaku Škorpije a vladar Škorpije Pluton u njegovoj I kući (Škorpija i Pluton su simbol za muslimane – pretpostavljam da je on te vere).

Za mene je prvi muz Merkur (ja to bar tako osjecam), on ga bas izvanredno opisuje; bio je blizanac u horoskopu i posjedovao je sve merkurovske osobine (cak se bavio i madjionicarskim trikovima!!) obojene uticajem Neptuna; drugi muz (po meni) je Neptun, druga planeta u konjukciji koja ga savrseno dobro oslikava. Iz te planete on je zaista izvukao ono najbolje i ona se nalazi na njegovom MC (u njegovom rx). On je krscanin, katolik.

Sa njim sam imam kcerku o kojoj sam vec pisala (moj Jupiter je na njenom Asc); iako je ona sad vec sedma kuca, vrh pete i dalje je u ovnu sto govori oopet o borbi za dijete. Ovaj put borba je za djevojcicino zdravlje. Buduci da je ona sedma kuca, jako se plasim pogresnih dijagnoza i pogresnog lijecenja; naime, ona se lijeci vec 6 godina bez ikakvog rezulatata a pacijent je jednog od najuspjesnijih endokrinologa do kojeg sam uspjela doci.

Kći jeste predstavljena tvojim VII poljem (drugo dete) čiji je vrh u Blizancima a vladar Merkur u konjunkciji sa Neptunom (bolesti koje se teško dijagnostifikuju i leče) u Škorpiji (endokrine žlezde) koji je u opoziciji sa Jupiterom drugim vladarom njene VI kuće (šesta od sedme - njene prve) a zajedno u kvadratima sa neugodnim Saturnom vladarom njene VIII kuće (bolesti koje zahtevaju intervenciju lekara) koji simbolizuje probleme i nešto dugotrajno. Prvi vladar njene VI kuće (akutne bolesti) je Pluton (stradanje i regeneracija) je u dobrim aspektima, u sekstilu sa konjunkcijom Merkura (ona) i Neptuna (bolesti koje se teško dijagnostifikuju i leče, drugi vladar IX kuće /inostranstvo/, lekari) iz znaka Škorpije (endokrine žlezde, lekarske intervencije) i u trigonu sa Jupiterom (inostranstvo, najveći dobrotvor, optimizam) koji se nalazi u njenoj XII kući (anđeo čuvar, spas kada se ne nadamo).

Možda bi bilo dobro pokušati sa lečenjem u Rusiji (Rusi su genetski Ribe, Neptun) a znak Strelca i Jupiter predstavljaju inostranstvo.

Tacno, u pitanju su endokrine zlijezde i posjecujemo doktore vec godinama.
Mnogo, mnogo bi mi znacilo ako bi nekad, kad ti bude "na ruku" htio pogledati kartu moje kceri?
 Sad 

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Uto Feb 18, 2014 4:33 pm

"On je krscanin, katolik."

Znak Škorpije obuhvara njegovu III i IV derivatnu kuću i to bi moglo simbolizovati u komšiluku (III kuća) muslimane i dom (IV kuća) u čijem okruženju je muslimanska teritorija.

"Mnogo, mnogo bi mi znacilo ako bi nekad, kad ti bude "na ruku" htio pogledati kartu moje kceri?"

Nisam stručan za astromedicinu pa ću samo pokušati da ukažem na eventualne uzroke problema.

Natalna inkonjunkcija Plutona (tumori, ciste, štetne izrasline) i Meseca (jajnici) ukazuje na anomalije na jajnicima a kvadrat Meseca (ciklusi) sa stelijumom Marsa (krvarenje, muški hormoni), Merkura (hormoni), Neptuna (infekcije, bolesti koje se teško otkrivaju, duga lečenja) i Urana (velike oscilacije, ritmovi), da su problemi u nepravilnom radu hormona koji ima za posledicu probleme sa ciklusima žene.

Pretpostavljam da su problemi nastali kada je tranzitni Neptun ušao u znak Riba i pravio kvadrat sa natalnim Plutonom, tranzitni Pluton zaseo na natalnom Suncu a tranzitni Saturn pravio kvadrat sa natalnim Suncem u prvom kvartalu 2011. To je ukazivalo previše negativne energije koncentrisane na jajnicima.

Venera (hrana) kao vladar Asc (osoba) i VI kuće (akutne bolesti) je nekako astrološki van cele ove priče pa bi bilo dobro je nekako aktivirati. Trenutno je sa njom u sekstilu tranzitni Uran (alternativna sredstava) a uskoro će tranzitna Venera biti na svom natalu pa bi to možda bila mogućnost aktivirati je putem konzumiranja određene hrane i čajeva koji bi regulisali nivoe estrogena (treba ga smanjiti) i progesterona (povećati ga) a oni su u simbolici Venere koja simbolizuje ženske hormone. Kao prilog tome su dole navedeni tekstovi koje nikako ne treba uzimati zdravo za gotovo već se konsultovati sa lekarima.

Policistit. Policisticni jajnici – efikasno prirodno lečenje

Policisticni jajnici – hormonalno oboljenje, sa velikom kolicinom izraslina koje se formiraju na jajnicima. Uzrok policisticnih jajnika – visak insulina. Simptomi policistita jajnika – pojava akni, masna koza i kosa, bol u stomaku, neplodnost, neredovan mesecni ciklus, uvecannje jajnika.

Cesto, lecenje policisticnih jajnika prirodnim lekovima je mnogo efikasnije od medicinskih preparata. U slucaju da konvencionalna medicina ne donosi zeljeni efekat – u velikoj mogucnosti pomoci ce prirodno lecenje.

Prirodno lecenje policistita (policisticnih jajnika) – dobar nacin da se postigne zeljeni rezultat u borbi sa ovom bolescu i ne bojte se njega iskoristiti. Ali, ne zaboravite – nepraviona upotreba prirodnih lekova takodje moze biti stetno po vase zdravlje. Dakle, budite pazljive, koristite ispravnu dozu i konsultujte se sa svojim lekarom.

Lecenje policisticnih jajnika. Recepti lekara ruske alternativne medicine.

Tinktura sa rusom protiv policistita.

Policistit jajnika moze da se leci travom rusom. Sakupite rusu kada cveta, operite, osusite i isitnite uz pomoc masine za mlevenje mesa. Mozete ostaviti i koren. Zalijte rakijom, odnos 1:1 i ostavite da odstoji desetak dana na tamnom mestu. Zatim procedite.
Upotreba: popijte kasicicu ove tinkture i zalijte sa 50 ml hladne prokuvane vode, svako jutro pre obroka.
Tako uzimajte ovu tinkturu narednih deset dana.

Narednih deset dana radite isto, samo umesto kasicice tinkture, treba uzimati po 1 supenu kasiku, sa 50 ml hladne prokuvane vode.

Sledecih deset dana uzimajte isto po 1 supenu kasiku tinkture sa 50 ml hladne prokuvane vode, ali 3 puta dnevno pre obroka.

Ovaj kurs lecenja policistita traje mesec dana. Zatim treba napraviti pauzu od mesec. Pa ponovti jos dva puta (posle svakog kursa obavezna pauza – mesec dana).

Kada zavrsite ceo kurs lecenja ( 5 meseci) – uradite ultrazvuk i proverite svoje zdravlje.

Mumie kod lecenja policisticnih jajnika

Pravljenje tampona od mumie.

Za one ko ne znaju da pojasnim sta je Mumie. Mumie,Mumio ili Mumijo – čudesna smola sa Altaja i ruski prirodni lek i biostimulator za sve bolesti. Mumie je jedinstven sastojak biološko aktivnih materija koje stvara priroda. U sastavu Mumie nalazi se oko 28 različitih hemijskih elemenata, 30 mikro i makro elemenata, vitamini, eterična ulja, kumarini, esencijalne aminokiseline, a pre svega, humična i fulvična kiselina. Smesa humične i fulvične kiseline stvara jedan od snažnijih elektrolitičkih antioksidanata koji služi harmonizaciji života ćelije. Čudesni lek za imunitet. Leči rak. Ubrzava zarastanje kostiju, tkiva i regeneriše ćelije. Eliksir mladosti. Najjači biostimulator na svetu. Magični adaptogen. Moćni preparat koji ruski lekari koriste za čudesna isceljenja svojih pacijenata. Nalazi se samo na tajnim lokacijama planine Altaj koje samo znaju porodice skupljača. Mumie ( kao smola ili tablete) mozete potraziti u apotekama.

Pokvasite mumie u manjoj kolicini tople prokuvane vode i razredite do koncistencije kasice. Uzmite gazu i obilno je namazite napravljenom smesom. Od namazane gaze sa mumijom pravite tampone. Tampone staviti u vaginu preko noci 10 dana. Ne stavljajte za vreme menstruacije.

Jos jedan narodni i delotvorni lek u borbi sa policistitisom je sledeci oblog.

Oblog za policisticne jajnike

Potrebno je:

3l prokuvane ohladjene vode
1 casa (200 ml) rakije
1 casa (200 ml) sirceta
1 kasika sode bikarbone
Sodu bikarbonu zalijte sircetom. Dobicete zvucnu reakciju, poput one kad stavljate sumece tablete u vodu. Potom dodajte ostale sastojke.
Komad mekane tkanine pokvasiti u ovu tecnost i staviti svako vece na donji deo stomaka i ostavljati preko noci.
Kurs lecenja – 2 nedelje. Posle napraviti pauzu od 3 nedelje, pa ponoviti opet. Ako nije doslo do poboljsanja – kurs lecenja ponoviti opet.
Kontraindikacije za ove obloge – prisutstvo tumora.

Recept za cistu i policisticne jajnike

Uzmite 14 oraha i ocistite ih od ljuske. Zalijte sa pola litre rakije i ostavite da odstoji 7 dana na tamnom mestu u dobro zatvorenoj posudi. Ovaj narodni lek za lecenje policisticnih jajnika pomoci ce da se oslobodite ciste na jajniku. Piti po jednu supenu kasiku na prazan stomak dok ne popijete sve.

Savet: prirodno lecenje je veoma efikasno kod policistita (policisticnih jajnika), ali obavezno se konsultujte sa svojim lekarom da bi se moglo uzeti u obzir tolerancija na odredjene sastojke, potvrditi postojecu dijagnozu, obezbediti odgovarajuci tretman i izbeci interakciju lekova.

Izlecite cistu na jajniku sa narodnim lekovima! Prirodno lečenje.

Cistu na jajniku izleciti veoma je tesko, ali sa narodnim lekovima mozete brze da se otarasite ove bolesti!
Ana iz Moskve ce Vas posavetovati kako da izlecite cistu na jajniku.

„Po profesiji sam pedijatar, sada sam u penziji. Imam puno bolesti, pored kojih je dijagnostikovana i cista na jajniku. Predlazem vam svoju metodu izlecenja ciste kod kuce sa medom i sokom aloe:

uzmite listove aloe i stavite u frizider na dve nedelje. Posle ih sitno izrendajte i iscedite iz njih sok. Sok aloe pomesajte sa medom. Odnos je 1:1 ( znaci kolikoko kasika soka iscedite iz aloe, dodajte istu kolicinu kasika sa medom). Smesu cuvajte u frizideru. Za lecenje:

zagrejte kasicicu ove smese, uzmite obican zenski tampon i umocite u smesu meda i aloe. Tampon staviti u vaginu i drzati preko noci.
Za bolji efekat lecenja ciste na jajniku predlazem i ovaj nacin: dok su listovi aloe prolazili biostimulaciju u frizideru, koristila sam svezi izrendani koren kamfora, ciji sok sam promesala sa medom u istim proporcijama (koliko kasika soka iz korena kamfora, toliko i kasika meda) i umakala tampone u ovu smesu i stavila sam u vaginu preko noci. Moze da se koristi i kamforno ulje.

Prvih deset dana stavljati tampone sa kamforom i medom, posle – deset dana pauze, a zatim deset dana tampone sa smesom meda i  soka aloe.

Na ovaj nacin mozete leciti i eroziju grlica materice (u narodu poznata kao ranica na grlicu materice), neplodnost i druge zenske bolesti.

biostimulativni sok aloe  

Sok aloe je izuzetno zdravi koristan, Ali malo ljudi zna da iz aloe mozemo dobiti obogacen    fermentima, biostimulativni sok, koji sadrzi nekoliko puta vise korisnih komponenata i materija, nego obicni sveze iscedjeni sok.

Ćerka moje prijateljice patila je od policisticnih jajnika. Posle ovih tretmana ciste su nestale. A onda, u cetrdeset prvoj godini zatrudnela i rodila zdravu devojcicu na radost svojih bliznjih“

Narodni recepti

Orah protiv ciste na jajniku. Ocistiti orahe od ljuske i unutrasnjih pregrada. Odvojene pregrade sitno iseckajte sa nozem i 4 kasike ove smese stavite u manju serpu i zalijte sa 3 solje vruce prokuvane vode. Serpu staviti na sporet i kuvati jos 20 minuta. Ohladiti, procediti i piti tri puta dnevno po pola case.

Tamponi sa lukom i medom. Uzeti ujutru jednu srednju glavicu crnog luka i staviti u neki manji sud (moze siroka solja) sa medom tako da luk bude potpuno pokriven medom. Uvece, pred spavanje, kada je luk upije u sebe med, napravite od njega tampon sami (uz pomoc gaze i konca) ili umociti gotov tampon u prethodno izgnjecenu ovu smesu da se natopi u njoj i stavite ga u vaginu preko noci. Tretman traje 10 dana.

U ranom stadijumu cistu na jajniku mozete potpuno izleciti bez hirurske intervencije.

Recept masti, koja ce uz redovno koriscenje za deset nedelja potpuno izleciti bolest.

čudo melem

Uzmite jednu solju rafiniranog biljnog ulja, stavite u solju komad pcelinog voska (razmerom kutije sibica). Smesu stavite u emajlirani sud na tihu vatru da se vosak istopi. Polovinu zumanceta jednog tvrdokuvanog jajeta izgnjecite viljuskom i polako dodajte u ovu smesu. Promesajte, skinite sa vatre i ostavite da odstoji 15 minuta. Procedite, ohladite i cuvajte u frizideru.

Od ovog cudo-melema pravite tampone (predhodno rastopiti malu kolicinu na vodenoj pari) ili natapajte u nju gotove tampone i stavite u vaginu preko noci.

Prirodni lijek za policistične jajnike

Ova terapija ne smeta i nema nuspojava u slučaju trudnoće
Dijagnoza policističnih i mikrocističnih jajnika što je gotovo isto, nažalost danas je vrlo česta i nema dana da ne pripremam tu terapiju. Veliki je to problem za djevojke i žene, jer su ciklusi neredoviti, netko ima, a netko nema ovulaciju i sve to dovodi do neplodnosti. Žene su danas iscrpljene, iscrpljeni su njihovi spolni organi, dolazi do sve većih stresova i posljedično tome do hormonalne neravnoteže

Naime, funkcija jajnika ovisi o nekoliko naših endokrinih žlijezda to su žlijezde s unutarnjim lučenjem, koje luče hormone direktno u krv : hipofiza, štitnjača, kora nadbubrežnih žlijezda i gušterača koja luči inzulin. Menstrualni ciklus počinje s prvim danom menstruacije i traje u prosjeku 28 dana.

Zadan i konačan broj jajnih stanica
S prvim danom menstruacije i tijekom nje, razina estrogena je najniža. Hipofiza proizvodi sve više svoj hormon za stimulaciju folikula, tzv. FSH te folikuli počinju lučiti estrogene, koji polako rastu u toj prvoj polovici ciklusa. Pred ovulaciju raste i progesteron i svojim porastom blokira estrogene pa u sredini ciklusa oko 15-og dana folikul prsne, izbaci jajnu stanicu i to je ovulacija. Tada se u drugoj polovici ciklusa aktivira hormon LH za žuto tijelo te estrogeni i progesteron počinju padati. Ako ne dođe do oplodnje, žuto tijelo propada i zadebljani endometrij se počinje ljuštiti i krvariti. Dolazi do menstruacije pa idemo opet ispočetka. Ovo je normalan menstruacijski ciklus žene. Naime, u vrijeme rođenja imamo zadan i konačan broj jajnih stanica za cijeli naš život. Najčešće je to oko 450 jajnih stanica, koje jajnici oslobađaju ovulacijom svaki mjesec i kada ih potrošimo oko 50. i 55.godine života to je to. Nema jajnih stanica, nema menstruacije, nastupa menopauza. Kod policističnih jajnika problem je najčešće višak estrogena, manjak progesterona i eventualno višak prolaktina ili muških hormona testosterona.

Što se događa s policističnim jajnicima?
Višak estrogena stimulira folikule i stvaraju senovi jer nema dovoljno progesterona da blokira estrogene. Folikuli ne sazrijevaju i tako nastaju brojne ciste u jajniku/jajnicima. Jajnik je ispunjen s 8 do 10 manjih vodenih (folikularnih ili retencijskih ) cista, veličine 5 do 8 milimetara. Budući da folikuli ne sazrijevaju, nema ovulacije, nema menstruacije. Govorimo o anovulatornom ciklusu - amenoreji. U tom slučaju naravno, ne može doći ni do oplodnje pa je dodatni problem i sterilitet. Ciste mogu spontano prsnuti, nestati, smanjiti se za 2 do 3 mjeseca, ali to baš i nije čest slučaj. Visoki LH stimulira hipofizu na lučenje muških hormona, što nam naravno ne treba.

Pojačana dlakavost i hormonalna neravnoteža
Hirzutizam je pojačana dlakavost muškog tipa uz koji se najčešće javljaju akne i problemi s kožom i lučenjem žlijezda znojnica i lojnica, pojačano ispadanje kose ili njezino prorjeđivanje. Ciste nastaju zbog čestih, kroničnih upala jajnika, cirkulatornih ili hormonalnih promjena, stresnog načina života, promjena u prehrani, preintenzivnih dijeta. Sve to mijenja rad endokrinih žlijezda i izaziva hormonalnu neravnotežu. Ovoj skupini poremećaja pripada i endometriom, tj.endometriodna cista, s nešto jačom stijenkom, prokrvljenošću i sklonošću stvaranja priraslica.

Veliki broj mojih pacijentica uz PCO imaju i hipotireozu u kojoj štitnjača slabije luči svoje hormone, a to dovodi do povećanog lučenja prolaktina, što nas opet vodi u začarani krug amenoreje. Mnoge pacijentice imaju i inzulinsku rezistenciju, tj. gušterača luči dovoljno, čak i previše inzulina, no na njega stanice ne reagiraju, razvija se pretilost i jajnici luče previše muškog testosterona, a to nam opet ne treba i opet vodi u začarani krug amenoreje. Ako te je od silnih podataka zaboljela glava, kao i mene od silnog objašnjavanja, pročitaj tekst još jednom kad se malo odmoriš. Ništa nije jednostavno, a nije jednostavna ni fitoterapija.

Čaj za policistične jajnike
Od fitoestrogenskog i progesteronskog bilja za uravnoteženje hormona i poticanje ovulacije. To su list ili korijen koprive, kadulja, stolisnik, anđelika. Imunološke biljke: neven, imela, bazga, đumbir. Biljke za smirenje stresova i nervoze: matičnjak, kamilica, lavanda, odoljen. Progesteronske: konopljika, sladić, rosopas. To je ovako ugrubo. Budući da svaku pacijenticu saslušam i pogledam nalaze, neke od ovih biljaka se možda i neće naći u čaju, a možda ću u iznimnim slučajevima niskih estrogena morati u terapiju uvesti i vrkutu, komorač, anis, hmelj, crvenu djetelinu. Uz čaj se obavezno piju dvije vrste kapljica tijekom prve i tijekom druge polovice ciklusa.

Biljne kapi za PCO
Od imele, nevena, koprive te od konopljike, sladića rosopasa, sjemena mrkve ili kopra. Dnevno se pije po 100 do 150 kapi u čaju ili čaši vode. Prilagodi i prehranu te uzimaj što manje mlijeka i mliječnih proizvoda, tj.mesa, jer su nažalost puni estrogena. Šetaj na svježem zraku, vježbaj, nađi neki svoj način relaksacije jer se moraš opustiti i smanjiti stresove. Skini bar 5 do 10 posto svoje tjelesne težine kod inzulinske rezistencije, s polaganom i pametnom dijetom u kojoj ćeš skidati po dva do tri kilograma mjesečno.

Ulje za masažu trbuha
U neko bazno ulje koje se dobro resorbira (bademovo, lješnjakovo, arganovo) ukomponira se muškatna kadulja, čempres, lavanda, geranij. Uljem se navečer maže donji dio trbuha u području oba ili samo jednog policističnog jajnika. Opusti se, uživaj u životu, ostavi dio obaveza i poslova i svojim muškarcima.
Još ću napomenuti da ova terapija ne smeta i nema nuspojava u slučaju trudnoće. Naprotiv, kad do trudnoće dođe, svojim pacijenticama savjetujem da ovaj čaj i kapljice piju još i u prva tri četiri mjeseca trudnoće, da sačuvamo potrebnu razinu i ravnotežu hormona i održimo trudnoću.

Kako smanjiti estrogen

Estrogen je ženski polni hormon, koji utiče na ženin polni razvoj i funkicionisanje reproduktivne funkcije.
On utiče na rast mioma, odnosno benignog tumora materice kod žene. Zato je nekada potrebno voditi računa da se on smanji. Da bi se uticalo na to da se on ne poveća, treba se baviti fizičkom aktivnošću i uvesti zdrav režim ishrane.

Kada je reč o zdravom načinu ishrane, to znači da na prvom mestu treba da povećate unos mahunarki, kao sto su grašak, pasulj, boranija ali biste trebali da povećate i unos soje i sojinih proizvoda, na primer sojino mleko ili tofu. Ovi proizvodi sadrže fitoestrogen, koji ne izaziva povećanje mioma, cak sta vise, povoljno deluje na reproduktivnu funkciju kod žene.

Važno je da znate da je fitoestrogen potpuno bezopasan za zdravlje, pa možete slobodno jesti namirnice koje su njime bogate.
Progesteron je, pored estrogena drugi važan hormon kod žene. Njegovim povećanjem smanjuje se dominacija estrogena u organizmu, zato biste, ukoliko želite da smanjite estrogen, trebali da poradite na povećanju progesterona. To možete učiniti tako što ćete u svoj jelovnik uvesti šargarepu, krompir, pasulj i korenasto povrće kao što je peršun, rotkva, cvekla.

Važno je da znate da ćete ako se hranite namirnicama koje su bogate mastima, na primer punomasno mleko i mlecni proizvodi, pa i sama svinjska mast, podići i nivo estrogena. Zato budite oprezni i obično, suncukretovo ulje zamenite maslinovim, a ukoliko možete da birate između svinjskog mesa koje je uglavnom masno i ribe, svakako izaberite ribu. Posebno se preporučuje morska riba, koja je bogata ribljim uljem koje je veoma korisno za organizam. Na ovaj način ćete smanjiti unos estrogena, a samim tim i sprečava rast mioma.

Ono što je štetno jeste meso životinja koje su hranjenje stočnom hranom koja sadrži pestidice, zato bi bilo dobro da jedete samo meso od životinje koju ste vi ili nekog kome verujete hranili, odnosno za koje ste sigurni da su hranjene prirodno, hranom bez pesticida. Ako ne možete biti sigurni u to, onda bolje nemojte jesti svinjsko, juneće i živinsko meso ili bar smanjite njihov unos.
Kao što smo pomenuli štetni su i punomasno mleko i mlečni proizodi, pa vam preporučujemo da ih zamenite sojinim proizvodima i sojinim mlekom.

Poželjno je i da jedete integralne žitarice kao što su integralni pirinač, integralni hleb a preporučujemo vam i ovsene, zobene pahuljice i hleb od heljde. To bi trebalo da konzumirate svakodnevno jer su integralne žitarice bogate vlaknima.

Upozorićemo vas jos na nešto. Morate čuvati jetru jer se njegova eliminacije ostvaruje preko jetre. Da biste sačuvali zdravu jetru, izbegavajte sve ono što je oštećuje. Kao što verovatno već znate alkohol oštećuje jetru, a pored njega i hrana sa aditivima, kao što su suhomesnati proivodi, na primer salama i gotova jela. Jetru oštećuje i prevelik unos lekova i pržena hrana.
Ako želite da smanjite estrogen, savetujemo vam i da unosite dovoljno tečnosti, najmanje 8 čaša u toku dana. Ovo je važno zbog normalnog rada bubrega i creva putem kojim se izbacije estrogen.

logos

Broj poruka : 372
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  njonjica taj Sre Feb 19, 2014 9:52 pm

logos ::"On je krscanin, katolik."

Znak Škorpije obuhvara njegovu III i IV derivatnu kuću i to bi moglo simbolizovati u komšiluku (III kuća) muslimane i dom (IV kuća) u čijem okruženju je muslimanska teritorija.

"Mnogo, mnogo bi mi znacilo ako bi nekad, kad ti bude "na ruku" htio pogledati kartu moje kceri?"

Nisam stručan za astromedicinu pa ću samo pokušati da ukažem na eventualne uzroke problema.

Natalna inkonjunkcija Plutona (tumori, ciste, štetne izrasline) i Meseca (jajnici) ukazuje na anomalije na jajnicima a kvadrat Meseca (ciklusi) sa stelijumom Marsa (krvarenje, muški hormoni), Merkura (hormoni), Neptuna (infekcije, bolesti koje se teško otkrivaju, duga lečenja) i Urana (velike oscilacije, ritmovi), da su problemi u nepravilnom radu hormona koji ima za posledicu probleme sa ciklusima žene.

Pretpostavljam da su problemi nastali kada je tranzitni Neptun ušao u znak Riba i pravio kvadrat sa natalnim Plutonom, tranzitni Pluton zaseo na natalnom Suncu a tranzitni Saturn pravio kvadrat sa natalnim Suncem u prvom kvartalu 2011. To je ukazivalo previše negativne energije koncentrisane na jajnicima.

Venera (hrana) kao vladar Asc (osoba) i VI kuće (akutne bolesti) je nekako astrološki van cele ove priče pa bi bilo dobro je nekako aktivirati. Trenutno je sa njom u sekstilu tranzitni Uran (alternativna sredstava) a uskoro će tranzitna Venera biti na svom natalu pa bi to možda bila mogućnost aktivirati je putem konzumiranja određene hrane i čajeva koji bi regulisali nivoe estrogena (treba ga smanjiti) i progesterona (povećati ga) a oni su u simbolici Venere koja simbolizuje ženske hormone. Kao prilog tome su dole navedeni tekstovi koje nikako ne treba uzimati zdravo za gotovo već se konsultovati sa lekarima.

Prije svega mnogo ti hvala, nemam rijeci koliko si se potrudio. Nadam se da cu moci nekako, bar djelimicno da ti se oduzim. Ja sam dane i noci provela na netu trazeci rjesenje problema i probale smo dosta toga, od cajeva, tinktura, homeopatije itd ali bez rezultata. Najbolji rezultat je bi sa tinkturom Femisan A; medjutim nakon napravljene prve pauze (po preporuci u uputstvu a i preporuci lijecnika) tinktura vise nije djelovala.

Ne mogu reci kad je tacno nastao problem jer on postoji od kako je djevojcica usla u pubertet. Nekako mi se cini da je tranzit Plutona (miomi, ciste, izrasline, karcinomi) preko Jupitera (rast, razvoj) u osmoj kuci (reproduktivni organi) pokrenuo problem. To se desilo 2008 godine i kad je ona otprilike trebala poceti dobijati cikluse jer je 1995 godiste a umjesto toga su izrasle ciste koje smo otkrili u oktobru 2010 (Mars je tranzitirao Pluton u rx u to vrijeme a Saturn nagazio vrh seste kuce i poceo se priblizavati Chironu). Nakon toga Pluton tranzitira Sunce....itd...
Hvala ti mnogo jer si mi skrenuo paznju na aktivaciji Venere i sekstil sa Uranom; upravo je na tromjesecnoj terapiji Dabrostonom koja bi mogla dati neke rezultate? Sekstil Urana sa planetom u njegovom znaku je zaista vrlo povoljan a i Pluton vec polako izlazi iz kvadrata....Ako se nista ne desi i klasicna medicina ne da rezultate, vratit cemo se homeopatiji. Inace njena Venera je neaspektovana u rx, mozda je ovaj Uran sad probudi....

Hvala ti jos jednom  flower

njonjica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 6:33 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole