Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  Čarobnica taj Sre Jan 21, 2009 6:23 pm

Pročitala sam negde da dobri aspekti Meseca i Neptuna mogu da donesu trajnost u vezi?
Zar nije to posao Saturna?! Shocked scratch study

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  zeka taj Sre Jan 21, 2009 7:04 pm

jeste

zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Jan 21, 2009 7:05 pm

zeka ::jeste

Onda je neko napravio opasnu grešku u pisanju affraid

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dan?olin taj Sre Jan 28, 2009 6:34 pm

Kako se manifestuje opzicija njegovog Mo Blizanci u 5.kući i mog Ne u Strelcu u mojoj 4.kući?[b]

dan?olin
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sub Feb 28, 2009 2:54 am

Čarobnica ::Pročitala sam negde da dobri aspekti Meseca i Neptuna mogu da donesu trajnost u vezi?
Zar nije to posao Saturna?! Shocked scratch study

Saturn u ljubavi donosi i osecajo dgovornosti! A Neptun zanesenost! Nije li ljubav (kakvom je mi vidimo) zanesenost?
Tako da bih ja vise volela da mni Neptun donese trajnost Very Happy

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Maj 02, 2009 2:20 pm

A šta donose pozitivni aspekti Sa i Ne?

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  golicava mašta taj Čet Avg 20, 2009 10:31 pm

Stvar je vrlo jednostavna...to je čisti aspekt zaljubljenosti u svoj svojoj simbolici i punini.
Onaj osjećaj zanesenosti koji savršeno opisuje svaka definicija zaljubljenosti.

Neptun opija, magli iluzijama, boji u ružičasto gdje je sivo...to je baš čista zaljubljenost, opijenost, ludost...sada koliko
igra na dugotrajnosti i ne znam pošto svaka magija ima rok trajanja, a kad roku dođe kraj, kad Pepeljugi otkuca
dvanaesta ura sve se urušava ko kula od karata i tek tada nastupa realnost, zato i kažemo da je Saturn taj koji
daje dugovječnost jer on sve čisti i prikazuje realno i istinito.
Kod njega nema magle, ne daje ni zeru onoga što ti ne pripada i kao takav kad voliš Saturnom, voliš
stvarno stanje, ne voliš iluziju, već si svjestan svih mana i vrlina, svih bolnih točaka druge strane i s te strane dolazi i dugotrajnost,
nema mjesta razočarenju kao Neptunom koji nakon nekog vremena kada se razbistri ružičasta maglica prikazuje realnost
kao nešto što dotada nismo vidjeli

golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Ned Okt 25, 2009 1:37 pm

Sve je to lepo, ali šta kada su u igri i Ne i Sa?
Ja sam imala odnos MooNe, meni je bio vrlo bolan, dugo mi je trebalo da prežalim, valjda sam umislila da je to ljubav.
Onda je bila i situacija moj Ne, koji je na mom asc egzaktno, 180 njegova Ve...hmm, da li ga je moj Ne opio, ne znam, ali istovremeno i njegov Sa 120 moja Ve...šta se tu dešava, verovatno bi trebao Sa da održi ono što Ne razruši kada nestane čarolije, ali ja ne osećam to tako.
Valjda nešto znači i kakav je taj Ne koji nas aspektuje, da li je oštećen ili dobar.

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Dec 14, 2009 1:22 pm

pa ne vidim te karte o kojima pricas...ali bas bezveze, mislim SA ti je pravio dobre aspekte i niste zajedno?
Pa kako, imate li aspekt vladar AC i tvoj vladar, imate li aspekt vladar 5i 7?

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Dec 14, 2009 2:34 pm

zelena dolina ::pa ne vidim te karte o kojima pricas...ali bas bezveze, mislim SA ti je pravio dobre aspekte i niste zajedno?
Pa kako, imate li aspekt vladar AC i tvoj vladar, imate li aspekt vladar 5i 7?

Vidi, to su dve različite osobe. Sa prvim sam imala MO 0 NE ( moj MO). I trajalo je nepunu godinu.

Druga veza je ova gde je njegova VE egz. na mom DC i samim tim 180 moje SO0ASC0NE, ali je i popunila tačku koja nedostaje da se formira veliki trigon u mojoj karti, 120 JU (moj dupli vladar) i 120 PL (Vladar mog MO i dispozitor ME, a to su vladari moje VIII i VII ).
Inače je VE vladar njegove V.
SA je vladar njegove VII, i VIII i nalazi se na mom MC i pravi 120 moja VE i 60 MO.
Moj SA, koji mi je natalno u VII je na njegovom ASC ( on je rak, DC mu je u jarcu), i pravi 60 njegov JU.
Vladar mog DC je ME i pravi 90 sa njegovim vladarem ASC, to je MO.
ME nam u trigonu. Njegov ME ( vladar njegove IV) na mom IC.

Kada bih postavila sinastriju, pomislili bi da je to pun pogodak...kad ono...to je jedna od onih varijanti gde možeš da kažeš kako "postoje izuzeci"...

Mnogo, mnogo dobrih aspekata, obostrano VE u 7. podrška SA, čarolija NE, obostrano VE/PL, čak i MO/MA ( doduše 90 )...SO 0 MA...svašta nešto...moj MA je u tački njegovog velikog trigona, sa njegovim SO 120 NE 120 JU, a njegova VE u mom. Vladari ASC, moj JU njegov MO oba u vodoliji, konjukcija ali separaciona, 6*...neverovatno dobra sinastrijia, ali nije uspela...

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Pon Dec 14, 2009 3:15 pm

zato ja i ne verujem u aspekte, sinastrije, dejvisone....nema od toga nista...samo bog zna..jednostavno sa nekim ljudima ne ide...a sa nekim ide cak i kad su losi aspekti...

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Uto Dec 15, 2009 3:57 am

zelena dolina ::zato ja i ne verujem u aspekte, sinastrije, dejvisone....nema od toga nista...samo bog zna..jednostavno sa nekim ljudima ne ide...a sa nekim ide cak i kad su losi aspekti...

Sa ovom konstatacijom bih se složila,ali donekle Very Happy ono što sam se često pitala kako to da mi je odnos sa muškarcem čija mi sinastrija nije bila nimalo laka,i gde sam imala podosta teških aspekata,na neki način uspela (bili 3 godine,raskinuli,ali i pred toga ostali jako dobri prijatelji),a sa druge strane imam sinastriju koja je ipak daleko bolja od ove prve,a večite svađe....Neću sad da razmatram da li postoji povezanost vladara 1,5 i 7 polja,ali recimo da imate sinastriju gde postoji ta povezanost,i recimo da se vi potpuno pronalazite u opisima Mo i Ve u njegovom horoskopu,a on u opisima Ma i So u vašem horoskopu,ali i pored svega tu nešto ne štima,i svađe su česte.....moje neko lične mišljenje da je vrlo bitna u celoj priči svesnost samog natusa....šta želim ovim da kažem?Čitala sam još davno jednu od knjiga Mileta Dupora gde on govori o Višim i Nižim tipovima znakova,i mislim da ovo itekako ima veze sa svesnošću ljudi,koja utiče na različite sfere,pa tako i na međuljudske odnose....Dakle,svaki od znakova ima svoj niži i viši tip,pa je recimo niži tip strelčeva sklon preterivanju užicima,kao što su hrana,alkohol i droga,ili je pak suviše brbljiv i neodgovoran,dok s druge strane Viši tip strelca može dati osobu koja je vrlo okrenuta sportu,a izuzetno obrazovanu,pravednu,i vrlo moralnu,pa zatim ako uzmemo niži tip lava koji može dati vrlo sebične,egoistične i sebeljubljive ljude,dok bi Viši tip lava dao nekog ko mari za druge oko sebe,nekog ko je psihički jak,ali se bori za slabije,bori se protiv nepravde i neiskrenosti,itd...Ono što sam zaključila to je da se takve stvari,na žalost,ne mogu uočiti iz karte,ljudi postaju niži ili viši tipovi u zavisnosti od okuženja,načina odrastanja,dakle veliku ulogu imaju roditelji,društvo...

Na ovu teoriju me je podstakao i jedan od tvojih postova na temi Ma/Sa u sinastriji :

zelena dolina ::
Sta kaze Stiven Arojo kako te aspekte "resiti":
evo : Saturnosvka osoba bi trebala vremenom da radi na sebi i da se suzdrzava od svojih zahteva koje je pokrenuo strah, da se okrene ka unutra da bi postala samodovoljnija i sigurna iznutra i tako samodisciplinatroske sklonosti usmeri prema sebi umesto da ih namece drugima... isto tako druga osoba moze da nauci kako da izbegne izrazavanje nekih stvari koje je stekla iskustvom a koje na satrunovsku osobu deluju uznemirujuce i razdrazljivo i da prihvati cinjenicu da neki autoritativni zahtevi i kritike od strane saturnovskih ljudi su zapravo na mestu i da su u krajnjoj instanci korisni"

ovaj citirani pasus,govori dakle o mogućnosti da se natus izdigne i orjentiše se prema sebi i radu na sebe,ali ono što svi znamo je da je rad na sebi izuzetno težak,a da bi čovek uopšte krenuo da radi na sebi,on mora biti pre svega SVESTAN sebe,tj. mora biti svestan svojih vrlina i mana...Svesnost sebe je u velikoj vezi sa Višim i nižim tipovima znakova,jer svesnost sebe dovodi do suočavanja sa manama,a kad se suočimo sa činjenicom da nismo savršeni,i da zapravo to kako postupamo u određenim situacijama radimo na pogrešan način,a ne daj bože za druge loš način,tek u tom slučaju počinjemo da se krećemo ka putu od nižeg,ka višem nivou,odnosno od nižeg ka višem tipa čoveka....iako,ovo deluje naizgled lako,neverovatno je koliko ljudi ne umeju ili neće sebe da pogedaju u ogledalo i kažu:Da,to sam ja sa svim svojim vrlinama i manama!A zapravo to i jeste cilj svakog čoveka-Rad na sebi!Da se vratim na poentu...
Dakle,ono što sam primetila je da i pored loše sinastrije sa nekim ljudima iznalazili smo puteve da se odnos reši i stabilizuje i najčešće uspevali,iako su neki aspekti sa ljudima bili zaista katastrofalni,a ono što mi je zajedničko za sve te ljudi,to je podjednaka svesnost sebe,što je rezultovalo time da smo uvideli (što oni,a što ja) gde grešimo,i krenuli da takve stvari korigujemo...jer,svaki odnos se zasniva na određenom stepenu tolerantnosti i prilagodljivosti,a da bi se neki problem rešio potrebno je da obe osobe uoči gde greše,a uvideti gde grešimo znači biti svestan svojih postupaka,kao i osobina.....

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 11:20 am

Kocka, kao prvo da te pozdravim:)
I da, u pravu si potpuno kada kažeš da mnogo toga zavisi od toga da li smo viši/niži tip. Slažem se.
I kao što sam odgovorila Zelenoj Dolini, ne vredi ništa ukoliko oboje nisu svesni svojih mana, i ukoliko se oboje ne trude da izgrade odnos na zdravim temeljima, da ispravljaju greške, da se poboljšavaju.
Naravno, sve to zavisi i od karaktera osoba koje su u odnosu, pa je zato bitno gledati i ASC osoba i da li su uopšte kompatibilni jedno drugom.

Mislim da si i ti to konstatovala, ne vredi kada se trudi samo jedno, ako drugo odbija da prizna da i ono greši, da ima mana i ne pokuša da se prilagodi. Jer, za uspešan odnos dvoje ljudi potrebno je prilagođavanje i prihvatanje tudjih mana isto kao i vrlina.

I naravno, viši tip svakog znaka će konstantno raditi na sebi, preispitivati svoje stavove, truditi se da ispravi greške, ali ako nema adekvatan odgovor sa druge strane, takav odnos sigurno ima manje šanse za opstanak, jer će kad-tad doći do neravnoteže, pa će možda jedna strana imati osećaj da se više žrtvuje i da na neki način vuče vezu.

Na žalost, ima mnogo ljudi koji ne žele da prihvate svoju nesavršenost, jer, suočiti se sa samim sobom je ipak najteže. Mnogo lakše je uvideti tudje greške:)

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Dec 15, 2009 12:53 pm

Kocko, ti si ušla u suštinu stvari,a to je da astrologija pruža osnovu za pronalaženje i uočavanje šta je to na čemu treba raditi u vezi, odnosno na sebi, a na nama je da ako smo za to voljni to i menjamo, da radimo na sebi.

Kada sami sebi gledamo uporedni horskop sa partnerom, pogotovo na početku veze, često se događa da odbijamo da prihvatimo loše aspekte u sinastriji i da ih zanemarujemo, obraćajući pažnju na dobre, koji nam ulivaju nadu u budućnost veze, koja prija našoj zaljuljenosti i želji da veza uspe. Vremenom shvatamo da ono što nam se činilo ne bitnim i što spada u loše aspekte postoji i itekako deluje na vezu i na tome treba raditi.

Alea, ako je tvoj bivši partner bio Rak u Asc i pod uticajem Meseca, onda je za njega jako bitno svi aspekti Meseca u sinatriji i nijedan nije zanemarljiv. Za ljubavnu vezu su jako bitni aspekti Meseca, a ti si navela da je njegov Mesec u kvadratu sa tvojim Merkurom vladarom tvoje sedme kuće, upravo partnerstva. Ovaj aspekt ne možemo da zanemarimo , jer je pre svega on Rak u Ascedentu, a tebi Merkur upravlja poljem partnerskih odnosa. Ovo će dovesti do problema u tvom razumevanju njegovih portupaka,emotivnog ponašanja i do problema u komunikaciji samim tim, bez obzira što su vam Merkuri u trigonu, pa možete raspravljati o različitim temama i razumeti se intelektualno. Ipak, ono što je bitno za njega a to su njgovi emotivni postupci pre svega tu je dolazilo do nekih poteškoća u vašoj vezi. Kakvi o tome govori kog znaka je tvoj Merkur i kakve aspekte on ima u natalu, kao i njegov signifikator.

Ono što je vrlo značajno je ukoliko naš natal ukazuje na poteškoće vezane za ljubavni život, probleme da se veza stabilizije, da se mi uskladimo sa drugima, ili pak parterov horoskop na to ukazuje onda će veza doživeti kraj, bez obzira koliko su nam horoskopi slični, usglašene sinatrije. Moguće da vi budete i srodne duše, ali da je jedan partner recimo sklon promenama u ljubavi, emotivno nestabilan i ta veza neće trajati dugo. On će možda još nalaziti osobe koje su srodne, ili skladne sa njim, ali neće uspeti da taj segment sebe vezan za emotivnu vezu uspeti da izgradi.

Zbog toga se uvek senajpre polazi od natala i kako stoji kod nas peta kuća, sedma, gde su vladri otišli, kakve apekte prve u našem natalu, gde su planete emocija, kako su one postavljene,ukazuju li na mogućnost ostvarenja veze koja će biti skladna, kvalitetna, stabilna i biti svestan toga, pa onda raditi na onome što nas sprečava da gradimo dobru vezu, bez obzira o čemu je reč, da li o ljubomori, ili o neispoljavanju osećanja, ili brzom neodotstku interesovanja za drugog, ili preosteljivosti, sujetnosti, nepoverenju, ili nečemu drugom što narušava odnos.

Zatim dobro bi bilo korigovati, menjati sve ono što se može korogivati, ako ne možemo sami uz pomoć drugih. Važno je i uvezi sa partnerom isto tako nastojati da radimo na tom odnosu i da ne prepuštamo ono što je loše slučaju, zanemarujemo ono što loše utiče na vezu, ili na naše osećanje da nam nešto nedostaje, ne odgovara, ili loše funkcioniše u vezi.

Pogledajte dobro partenerov horoskop i ima li on potencijale za vezu koja je skladna, koja može da preraste u nešto stabilno i u kvalitetnu vezu. Ako to ne postoji, ne vrede ni dobra sinatrija, jer odnos će neko vreme biti dobar, ali će čarolija posle nekog vremena prestati, kad prorade one partnerove osobine, koje onemogućavaju da se rešavaju problemi u vezi i da se izgradi kvalitetna emotivna veza itd.

Ako natali rade, mora da radi i sinatrija, ali ne znemarivše natal, kao osnovu svega. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 1:58 pm

Tanja, hvala ti na detaljnom objašnjenju.

Ovaj tvoj post je samo dokaz koliko je astrologija kompleksna, i koliko je potrebno znanja i veštine da se svi njeni aspekti povežu i da se dobije verodostojna slika.

Što se mene tiče, upravo taj aspekt muškog MO je mene najviše zbunjivao, jer jedini aspekt koji gradi sa mojim planetama je baš taj 90 ME, i slaba separaciona konjukcija od 5* sa mojim duplim vladarom JU. Ovim aspektom se i njegov MO uključuje, pored njegove VE egzaktno na mom DC u veliki vazdušni trigon, sa mojim JU i PL. Ta njegova VE je u egzaktnom velikom trigonu sa mojim planetama ali i opozicija na moj ASC0NE0SO! Neverovatno...

Oba vladara asc su u vodoliji, i njegov MO i moj JU, a njegov UR je egzaktno na mom MO, moj UR 180 njegovo SO0MA moj ( MA mi je vladar V). Verovatno je tu došlo do nestabilnosti, jer oboje sa vladarima u vodoliji mnogo nezavisni i svoji.

Ima još mnogo aspekata ličnih planeta, oba MA lepo i jako aspektovana. Dispozicije pokazuju mnogo povezanosti, ali ako bih nastavila, to bi proširilo celu priču.

Zbunilo me je baš to, što njegovi vladari V ( VE ) , VII i VIII ( SA ) kuće prave lepe i jake aspekte na moje lične planete. Pa poredeći sinastrije sa nekim drugim partnerima, videla sam recimo da sam imala situacije kada je muški MO bio snažno aspektovan a VE ne, ali evo, sada sam imala obrnutu situaciju. I moje planete prave jake i dobre aspekte na njegove lične.

Šta se dešava ako muška VE, pri tome vladar V ili VII npr. pravi puno dobrih aspekata a MO ne, ili je slabo aspketovan? Da li to znači da nema emocija ili je partner neosetljiv na naše potrebe?

Sada sam se baš previše skoncentrisala na celu sinastriju. Postaviću kasnije karte na pravoj temi, pa ako neko bude hteo, neka pogleda. Mislim da je zanimljiva, jer zaista ima retko jake egzaktne aspekte.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 2:45 pm

Kocka, ako se ne varam ta veza koju pominješ od 3 godine je sa dečkom koji je dosta stariji od tebe? Koje ste teške aspekte imali, VE/SA ili VE/PL?

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Uto Dec 15, 2009 3:05 pm

alea ::Kocka, ako se ne varam ta veza koju pominješ od 3 godine je sa dečkom koji je dosta stariji od tebe? Koje ste teške aspekte imali, VE/SA ili VE/PL?

Jeste,dobro se sećaš Very Happy

ovako od težih aspekata su njegov Ne 0 moja Ve,njegov Ma 180 moj Mo,njegov Mo tačno na ekvidistancu mog Ma i Pl,i njegov Sa 180 moja Ve

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 3:08 pm

Hajdemo na neku temu gde možemo o tome a da ne remetimo ovu...Hoćeš?

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Uto Dec 15, 2009 3:12 pm

alea ::Hajdemo na neku temu gde možemo o tome a da ne remetimo ovu...Hoćeš?

Ok,ajde ti nađi neki kutak gde možemo da se dopisujemo,a ja ću ti se javiti popodne,pošto sad žurim na fax! Very Happy
Pitaj sve što te zanima!

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 3:21 pm

Postavićemo sinastrije na toj temi, pa ćemo ih razmatrati. Može?
Ti žuri na fax, a ja ću se potruditi da nešto danas i uradim na ovom poslu...Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 11:54 am

Čitala sam sve sto ste pisale, i opet vam kazem, najvise su me zanimale bas karte ljudi koji su u braku!
zašto? Zato što sam htela da vidim šta čuva taj brak? i nisam videla da su idealni, i pored nekog osnovnog znanja astrologije, a znam mnoge koji imaju mnogo više znanja, nisam primetila da je ikome išta pomogla u odnosima! pomogla je u ličnom usavršavanju, samoosvešćivanju i pronalaženju sebe...u odnosima sa drugima imam utisak da nema toga sem boga, sudbine i nekog čuda koje je vezalo neke ljude...
Primer mojih roditelja je jedan od takvih, čitav život su se svadjali, čak i fizički obračunavali, razveli i sad ponovo žive zajedno...verovali ili ne, kada bi neki astrolog gledao tu kartu rekao bi nema sanse da uspe, jedan numerolog je gledao i rekao od te "veze" nema ništa, a moji su zejdno već 40 godina...takvih primera imam dosta...zato ne verujem u uporedne karte, sem da se eventualno vidi problem koji bi mogao biti medju njima, a nikako ono sto astrolozi masovno rade, a to su prognoze!!! ma nema toga, koji vam moze reći sta će biti do boga i tačka.

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Dec 16, 2009 12:44 pm

Neverovatno, ali istinito!
I moji roditelji su živeli u braku 18 godina, pa se razveli, i nisu živeli narednih 11 godina zajdeno ( majka i brat su se preselili u drugi grad, gde je majka imala drugi brak) i onda su se moji vratili, kada se otac razboleo, i sada su opet zajedno, već nekih 5-6 godina...

Život piše romane...

Nisam nikad gledala njihovu sinastriju, a bila bi zanimljiva za pogledati!

Znam da mi je mama lav/škorpija sa MO u lavu, ( koja kombinacija!) a tata bik...

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 1:52 pm

Astrotanja ::
...............................................
Zbog toga se uvek senajpre polazi od natala i kako stoji kod nas peta kuća, sedma, gde su vladri otišli, kakve apekte prve u našem natalu, gde su planete emocija, kako su one postavljene,ukazuju li na mogućnost ostvarenja veze koja će biti skladna, kvalitetna, stabilna i biti svestan toga, pa onda raditi na onome što nas sprečava da gradimo dobru vezu, bez obzira o čemu je reč, da li o ljubomori, ili o neispoljavanju osećanja, ili brzom neodotstku interesovanja za drugog, ili preosteljivosti, sujetnosti, nepoverenju, ili nečemu drugom što narušava odnos.

................................................................................

Ako natali rade, mora da radi i sinatrija, ali ne znemarivše natal, kao osnovu svega. sunny

Evo ja cu da postavim natal jedne osobe a vi recite (ako zelite, naravno Very Happy ) da li je ona (moja prijateljica) srecna ili ne, na osnovu njene karte? Mislim na ljubav? http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=0&ast=&gm=a1&sday=16&btyp=2&syr=2009&go.x=16&lang=e&zod=&go.y=6&orbp=&mth=gw&cid=as4fileEgEcuX-u1222415829&hsy=-1&smon=12&nhor=97&go.x=14&go.y=13
ps.nemam trenutno gde da postavim njen natal jer mi ne radi download na sajt na koji inace postavljam.

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sub Jan 23, 2010 4:25 am

golicava mašta ::Stvar je vrlo jednostavna...to je čisti aspekt zaljubljenosti u svoj svojoj simbolici i punini.
Onaj osjećaj zanesenosti koji savršeno opisuje svaka definicija zaljubljenosti.

Neptun opija, magli iluzijama, boji u ružičasto gdje je sivo...to je baš čista zaljubljenost, opijenost, ludost...sada koliko
igra na dugotrajnosti i ne znam pošto svaka magija ima rok trajanja, a kad roku dođe kraj, kad Pepeljugi otkuca
dvanaesta ura sve se urušava ko kula od karata i tek tada nastupa realnost, zato i kažemo da je Saturn taj koji
daje dugovječnost jer on sve čisti i prikazuje realno i istinito.
Kod njega nema magle, ne daje ni zeru onoga što ti ne pripada i kao takav kad voliš Saturnom, voliš
stvarno stanje, ne voliš iluziju, već si svjestan svih mana i vrlina, svih bolnih točaka druge strane i s te strane dolazi i dugotrajnost,
nema mjesta razočarenju kao Neptunom koji nakon nekog vremena kada se razbistri ružičasta maglica prikazuje realnost
kao nešto što dotada nismo vidjeli
On SA 18`Vage
Ja Ve 20`Strelca

On Ne 24`Strelca
Ja Sa 15`Vage

Ja Mo 1`Skorpijona
On opet Ne `24Strelca

On Sa18`Vage
Ja Ne 22` Strelca

On Pl 24` Vage
Ja Ve 20` Strelca

Jesu li sve to sekstili?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Jan 23, 2010 12:37 pm

zelena dolina ::Čitala sam sve sto ste pisale, i opet vam kazem, najvise su me zanimale bas karte ljudi koji su u braku!
zašto? Zato što sam htela da vidim šta čuva taj brak? i nisam videla da su idealni, i pored nekog osnovnog znanja astrologije, a znam mnoge koji imaju mnogo više znanja, nisam primetila da je ikome išta pomogla u odnosima! pomogla je u ličnom usavršavanju, samoosvešćivanju i pronalaženju sebe...u odnosima sa drugima imam utisak da nema toga sem boga, sudbine i nekog čuda koje je vezalo neke ljude...
Primer mojih roditelja je jedan od takvih, čitav život su se svadjali, čak i fizički obračunavali, razveli i sad ponovo žive zajedno...verovali ili ne, kada bi neki astrolog gledao tu kartu rekao bi nema sanse da uspe, jedan numerolog je gledao i rekao od te "veze" nema ništa, a moji su zejdno već 40 godina...takvih primera imam dosta...zato ne verujem u uporedne karte, sem da se eventualno vidi problem koji bi mogao biti medju njima, a nikako ono sto astrolozi masovno rade, a to su prognoze!!! ma nema toga, koji vam moze reći sta će biti do boga i tačka.
Ja mislim da prognoza zavisi mnogo od umešnosti astrologa i broja godina kojih se bavi astrologijom.
Astrologija zahteva veliku empiriju.

Uvek navodim primer moje prijateljice Šarlote koja je astrolog nekih 15-ak godina. Živela je u Bg-u pa se preselila u Rovinj pre 4-5 godina.
Ta žena mi NIKAD nije omašila u predikciji, čak i kad nisam imala tačan datum rođenja muškarca, a znala sam godinu i znak u horoskopu.
Bila sam u nekoj baš lošoj dugoj vezi. Kad sam je posetila, on i ja smo bili u raskidu. Ona mi je rekla da priča nije gotova, da će on mene pozvati telefonom do kraja januara, da ćemo se sresti 7. februara i da ćemo se pomiriti, ali da ja njega definitivno ostavljam krajem godine.
Sve se obistinilo u dan.
Razmišljala sam, ali mnogo kasnije, da li je bila u pitanju autosugestija?
Nije bila!
Jer, mogla je ona da utiče na mene da ga šutnem, ali nije mogla da utiče na njegov poziv telefonski, kao ni na to da se slučajno sretnemo tog 7. februara.

Onda, moja velika ljubav iz 2005. godine. Znala sam samo da je rođen 1969. godine i da je Vaga-Strelac.
Žena bacila pogled na efemeride i rekla mi: ''Ako počneš s njim vezu do jeseni 2006. godine, on ti je budući muž. Ako ne počneš, ženi drugu! Moraš ti njega da startuješ, on je sujetan jako, posebno što si ga već odbila. Ali, bojim se da ti to nećeš uraditi''.
I tako i bi...oženio je drugu. Very Happy

Naravno, gledala je ona meni uporedni za mnoge, ali ova dva primera su bila nekako tipična.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 10:45 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh