Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mesec+Neptun=TRAJNOST?!

Počalji  alea taj Uto Jan 26, 2010 12:18 pm

I ja mislim da je za početak bolje prvo gledati natalne karte posebno.
A osim toga, treba uzeti sve u obzir, pa čak i psihologiju ličnosti. Smrt bračnog partneta je veliki gubitak, i specifično je kako ga ko doživljava.

Ja imam drugaricu koja je mojih godina, i koja je već par godina zaljubljena u čoveka koji je udovac, i povremeno budu zajedno, ali od veze ni traga. Jednostavno, on ne može da preboli smrt svoje mlade žene, sa kojom ima dvoje dece, iako kao muž nije bio cvećka, ali jednostavno, on je ostvaren u smislu svog potomstva, i sada noći provodi u kafani, izlazi, pije, kada mu treba žena, ima je, ali jednostavno, ne vezuje se...specifično je to, žene nekako kao da uvek teže partnerstvu, a muškarci valjda teže preživljavaju takve gubitke, mislim da su u tom pogledu veće kukavice, zatvore se, i ne dozvoljavaju sebi ponovni pokušaj, iz straha da opet ne izgube onog koga vole.

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 12:32 pm

Jednostavno, on ne može da preboli smrt svoje mlade žene, sa kojom ima dvoje dece, iako kao muž nije bio cvećka, ali jednostavno, on je ostvaren u smislu svog potomstva, i sada noći provodi u kafani, izlazi, pije, kada mu treba žena, ima je, ali jednostavno, ne vezuje se

ovo kao da se odnosi na njega ...da nije isti u pitanju Smile

elem ako iko ima volje i zelje evo postavicu oba natala s tim sto njegov sat nije najtacniji

moja malenkost
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=26&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

doticni
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=0&ast=&gm=a1&sday=26&btyp=2&syr=2010&zod=&lang=e&orbp=&mth=gw&cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&hsy=-1&smon=1&nhor=11229627&go.x=13&go.y=11

ja sam kao tumacila tipa njegov mesec konjukcija uran...ja imam kvadrat
zatim venera neptun trigon on ja bikvintil 72 stepena
moj antiscij meseca i jupitera na njegovoj veneri..
njegov saturn konjukcija moj vladar 7. polja
plus obrnuti cvorovi...

pa ako je neko voljan Smile

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Uto Jan 26, 2010 12:42 pm

ono sto mi je upalo u oci je da tvoj mesec pada u njegovu 12 kucu...a njemu tu nije mesto...
Koliko masis njegovo vreme, posto su za brak vazne ose AC DC tj veza hjihovih vladara (konjukcija je najbolja)

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 12:59 pm

ne znam vreme on rece onako kao ma oko 8...tipa ujutru je rodjen a isti dan mu je umrla baba...pa kao dva baksuza u jednom danu...tako da stvarno nemam pojma

on inace prica kao navijen... a ima vodene oci pa tako da moze i blizanci da budu podznak a opet moze i rak...lav ne verujem da je ...mada kao crnogorac ima urodjenu ponositost...tako da stvarno pojma nemam....

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 1:04 pm

Meni je on pokrenuo sve ose , saturn na mom ASC opozicija DESC, njegov jupiter i pluiton konjukcija moj MC, njegov Mars konjukcija moj IC, njegov merkur i juzni cvor konjukcija moj DESC ...hmmm

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Uto Jan 26, 2010 1:08 pm

cim ne znas vreme onda ne znamo kuce, ne znamo kako stoje vladari, jer nema nagadjanja sa vremenom, to jedino mozes da uradis rektifikaciju ali kod nekog ko se ozbiljno bavi sa tim, za to moras da znas tacna vremena dogadjanja vezano za njegov zivot...
Kazes da ti je progresivna So na VE...tj u 44, 5 godina bi trebalo nesto da se desi u simbolici SO i VE, ona planeta koja dolazi u direkcijama je nosilac dogadjaja a ova druga je "trpilac", u prevodu...kazes da ti se nista ne dogadja...hm a sta je bilo kada ti je direktivna VE dosla na SA?

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Jan 26, 2010 1:39 pm

[quote="mina"]Jednostavno, on ne može da preboli smrt svoje mlade žene, sa kojom ima dvoje dece, iako kao muž nije bio cvećka, ali jednostavno, on je ostvaren u smislu svog potomstva, i sada noći provodi u kafani, izlazi, pije, kada mu treba žena, ima je, ali jednostavno, ne vezuje se

ovo kao da se odnosi na njega ...da nije isti u pitanju Smile

ja sam kao tumacila tipa njegov mesec konjukcija uran...ja imam kvadrat
zatim venera neptun trigon on ja bikvintil 72 stepena
moj antiscij meseca i jupitera na njegovoj veneri..
njegov saturn konjukcija moj vladar 7. polja
plus obrnuti cvorovi...

Pa ne znam, ali mislim da su muškarci generalno manje skloni riziku u ljubavi, mogu biti heroji u ratu, ali kukavice u ljubavi...
Hajde makar napiši gde su mu glavne planete i u kojim znacima jer ja nemem mogućnosti da otvaram karte.
Šta u njegovom natalu ukazuje na udavca, šta misliš?
Imaš li ti aspekt koji bi ukazao na vezu sa takvim čovekom? Mislim da na to ukazuje aspekt sa PL, ali nisam sigurna...

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 2:07 pm

Kad je direktivna venera dosla na saturna raskid veze tj.ja htela nesto ozbiljnije i nista...
sunce je vladar MC. a venera umetnutog 6. i kaci celo 11. ali vlada 12. poljem ali svuge daje tipa ljubav...ali ce kod mene ocito biti posao grrrrr

sto se tice vremena rodjenja znam i ja da je ovako samo nagadjanje

njemu je Sunce na algolu kvadrat mars, pluton, jupiter, opozicija saturn retro, sekstil mesec, sekstil uran

venera u raku trigon neptun u vagi

mesec i uran u konjukciji u raku kvadrat neptun u vagi trigon saturn retro

mars u vodoliji (kvadrat sunce) opozicija jupiter i pluton u lavu, trigon neptun u vagi

jupiter i pluton (konjukcija) kvadrat saturn retro

merkur opozicija saturn

valjda ces se snaci
datum 15.05.1956 oko 8h podgorica

Inace mesec pravi vise aspekata kada izlazi iz znaka ili dva ili tri u zavisnosti od sata tako da sam pomislila da ima veze sa vise od jednog braka ili bar jake veze...

e sad citala sam u djotisu posto ide sve oko 23 stepena unazad da je njemu juzni cvor u biku po tome dao udovistvo

tranzitno je 2000. g. kad mu je zena umrla saturn bio na suncu odnosno algolu, a uran na marsu, jupiter na juznom cvoru i mars trigon mars

sto se mene tice ne znam...jupiter i mesec u sedmom negde pise da jupiter daje udovce...zato ne znam...inace u zivotu nisam bila ni sa kim ko je udovac...niti sam pomislila...ali godine su stigle Sad

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 2:08 pm

p.s. Meni je tacka srece iliti Fortuna na algolu tj. njegovom suncu sta dalje da pricam...Sad

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Uto Jan 26, 2010 2:52 pm

draga moja razumem tvoj bol...ja sam prosla katarzu sa jednim udovcem...moja drugarica se udala za jednog svog udovca sa dvoje dece...nista drugo ne mogu da ti kazem sem da ti zelim da ti bude ljubav jer vidim da to jako zelis...ali nekako ja sam posle toliko bola shvatila da treba boga moliti za nesto sto je za tebe dobro a ne za nekoga za koga ti mislis da je za tebe...
Znam da ovo nista ne pomaze...ja sam bila u takvoj situaciji...ali nema te astrologije koja ce ti reci: da to je taj...
samo ce te lagati, gubices vec istanjenje nerve...a tebi treba nada, ne kaze se dzabe nada zadnja umire...
Pokusaj da se stabilizujes i da pustis...ne budi u grcu...mozda ipak nesto bude...kiss

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Jan 26, 2010 3:02 pm

mina ::Kad je direktivna venera dosla na saturna raskid veze tj.ja htela nesto ozbiljnije i nista...
sunce je vladar MC. a venera umetnutog 6. i kaci celo 11. ali vlada 12. poljem ali svuge daje tipa ljubav...ali ce kod mene ocito biti posao grrrrr

sto se tice vremena rodjenja znam i ja da je ovako samo nagadjanje

njemu je Sunce na algolu kvadrat mars, pluton, jupiter, opozicija saturn retro, sekstil mesec, sekstil uran
- Njegovo SO u biku, bik je fiksni znak, teško se prilagođava promenama, želi stabilnost i mir, u kvadratu sa MA u vodoliji, ovde je MA više uman, neobičan, ali nije jak, nema neku inicijativu, teško se vezuje, inače, to bi objasnilo njegovo sadašnje "neobavezno ponašanje" nema neku fokusiranu energiju. Ali u njegovim godinama mislim da ga više opisuje SO. SO90PL0JU, čovek koji lomi sve pred sobom manipuliše drugima, ali iz toga proizilazi i egoizam, nezadovoljstvo, iskrivljeni moral...SO180SA je težak čovek, sve u prilog gore rečenom, sve još pojačava, SA u škorpiji, tvrdoglavost, zscrtani ciljevi, ne odustaje od onog što misli da je ispravno...to slabašni sextil sa MO ne može mnogo da ublaži.
On ima T krst, i to fiksni, u koji su uključene veoma teške planete, i to sve bitne za njegov muški princip.
Teško ga je menjati.

venera u raku trigon neptun u vagi
- VE u raku mašta o jednoj ljubavi, ženi domaćici, ženi majci, supruzi u domu, nije za promene, traži ženu odanu, požrtvovanu, to je osetljiva VE, idealizovana i uzvišena ljubav, teško je ispuniti njenu simboliku...

mesec i uran u konjukciji u raku kvadrat neptun u vagi trigon saturn retro
- Kao i gore pomenuto, njegov ženski princip traži ženu posebnih karakteristika, i pametnu, sposobnu, nežnu, uzvišenu ali prilagodljivu, lepu, ali ovaj kvadrat sa NE ruši takve iluzije. Koliko sam shvatila PL0JU u lavu, JU u lavu je ok, daje ponosne ljude, i na neki način podržava brak, ali lavovi su uglavnom ljudi koji su rođeni za jednu ženu, teško im je naći zamenu za nju, jer je žena kraljica...i bitno im je šta će reći okolina.

mars u vodoliji (kvadrat sunce) opozicija jupiter i pluton u lavu, trigon neptun u vagi
- MA180JU0PL, pa ovo je baš težak aspekt, kao i ovaj sledeći sa 90SA, čovek je vrlo, vrlo težak i svojeglav. Možda je sebi utuvio u glavu da nije ni rođen za drugi brak, ne znam...najbolje će biti kada budemo mogli da otvorimo kartu.

jupiter i pluton (konjukcija) kvadrat saturn retro - ovo je vrlo teška kombinacija, pogotovo preko Lava i Škorpije...vrlo brutalna kombinacija, koja obično ne vodi mnogo računa o drugim ljudima. Nema kod njega samilosti i sažaljenja niti samosažaljenja...tačnije, u stanju je mnogo da trpi...

merkur opozicija saturn - teško menja mišljenje, sve govori u prilog gore rečenom. Mnogo tvrdoglav čovek, jasno zacrtanih ubeđenja, teško menja stavove i bitno mu je šta će reći drugi...ne želi da promeni nešto, jednostavno, on se teško prilagođava situaciji u kojoj se nađe. Mislim da je žena bila ta koja je unela nežnost u njegov život, jer mu je muški princip mnogo težak, a ženski nežan i preosetljiv, pa je verovatno ona bila sve ono što je trebalo da mu pruži stabilnost, žrtvujući se na neki način za kuću i porodicu...

Ovo je sve samo spram aspekata, ja nisam neki stručnjak, pogotovo bez karte.

valjda ces se snaci
datum 15.05.1956 oko 8h podgorica

Inace mesec pravi vise aspekata kada izlazi iz znaka ili dva ili tri u zavisnosti od sata tako da sam pomislila da ima veze sa vise od jednog braka ili bar jake veze...

e sad citala sam u djotisu posto ide sve oko 23 stepena unazad da je njemu juzni cvor u biku po tome dao udovistvo

tranzitno je 2000. g. kad mu je zena umrla saturn bio na suncu odnosno algolu, a uran na marsu, jupiter na juznom cvoru i mars trigon mars

sto se mene tice ne znam...jupiter i mesec u sedmom negde pise da jupiter daje udovce...zato ne znam...inace u zivotu nisam bila ni sa kim ko je udovac...niti sam pomislila...ali godine su stigle Sad

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 26, 2010 7:09 pm

Hvala vam obema na lepim recima...kao i na analizi...zivot ide dalje...iskreno zelim vam sve najbolje i pamet u glavu sto bi rekli...

Alea dosta toga si pogodila...iskreno mislila sam da se sinastrijski mozemo uklopiti plus dejvison i kompozit ali ocito sam u iluziji....

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Jan 27, 2010 11:20 am

Hej Mina, čekaj...stani...
Ovo je bila moja predstava o njemu na osnovu apekata, nisam mnogo gledala kuće, ni na koje polje se najviše odražava.
U pravu si i za sinastriju i kompozit ali i dejvison.
Mislim da u naš život ljudi unose pozitivnu ili negativnu energiju, odnosno, da svojim aspketima mogu učiniti da se neki naši loši ublaže. Zato neko, ko lepo aspektuje naš povređeni MO, recimo ako je u 12. kući kao moj, i recimo na njega stane nečiji JU, pa naravno da će on delovati blagotvorno na mene, i da će mi uliti sigurnost i sve ono što meni nedostaje...
Tako i kod vas, ti nekim svojim aspektima umiruješ njegove tenzije, i deluješ na njega, čim ste proveli vreme zajedno. Samo to sada treba vešto kombinovati, ovo je tek početak Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Sre Jan 27, 2010 12:46 pm

Draga Alea

Tesis ti mene vidim ja... Very Happy

Nisam pametna mislila sam posto on bukvalno nema bas nista preterano ugrozeno s moje strane, a ja imam veneru od njegovog neptuna i urana da cu ipak savladati te aspekte znajuci sta su...pa ko velim ipak je to to...

No otvori li ti karte?

Sto se tice aspekata pogodila si tezak covek samo tako, tvrdoglav, osoran ponekad, arogantan...itd.
Posto ne znamo kuce onda je verovatno iluzorno i pricati

jedino mi nije jasno sto imamo onoliki veliki trigon u dejvisonu i kompozitu ako nista ne znaci...

fakat je da ljudi unose bas to sto kazes pozitivnu ili negativnu energiju potpuno logicno to mu dodje nadopunjavanje ako neko njegovom planetom ublazava neki negativan aspekat

on je meni aktivirao sve ose
njegov saturn i SMC konj asc/JMC/Merkur
njegov Mars konj moj IC
njegov Jupiter konj moj MC
njegov JMC i Merkur konj moj Desc

plus moja fortuna konj njegovo Sunce na Algolu...zato sam se malo uozbiljila na temu mozda je ovo ipak ozbiljna prica...
ali eto on se ne javlja...

problem je kod njega ocito alkohol takodje sto ja necu da priznam...sada je neptun pravio kvadrat na njegovo Sunce...pa se i on sam cudio koliko se opija...i ja se eto nadala to je sve faza koja ce proci...
a natalno ima mesec kvadrat neptun...verovatno adikcija kojoj se ne moze odupreti...ne znam

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Jan 27, 2010 1:17 pm

Vidi, ja ovde nemam mogućnosti da otvaram karte, a kod kuće mi trenutno ne radi kompjuter, na popravci je Sad sada sam kao bez glave bez njega...

Nego, nemoj ti mene mnogo slušati, ja sam početnik.

Sve što kažem, uzmi sa rezervom. Ako je neko iskusniji rekao nešto pametnije, verovatno zna bolje...

To za alkohol je tako prepoznatljivo, životna priča koja se tako često ponavlja...a njegov MA na tvom IC nije preterano povoljan, jer je to tačka tvog najdubljeg senzitiviteta, mogao bi te povrediti svojim postupcima a unosi i nasilje u dom, jer MA nije mesto u vodenim, emotivnim kućama, pogotovo ovoj Mesečvoj...
Ali sigurno da ima i mnogo lepog, čim ste se sreli i bili zajedno.

Ta priča o nejavljanju je tipična priča Saturnova, koji iz straha, ili čega god, želi da uguši planetu ili ASC osobe gde je pao. Pa prosto želi da te disciplinuje, tvoja preteran intenzivitet njega navodi da se povlači, pa onda on glumi ozbiljnost, odvojenost, hladnoću, a ne mora uopšte da znači da se kod kuće, u svome kutku, ne grize u sebi.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Sre Jan 27, 2010 1:33 pm

Nisi ti nikakav pocetnik I love you

svaka cast stvarno...

nije mi niko gledao vec ja iscitavam sta god stignem pa sklapam mozaik...tako da zato i potrazih pomoc Smile

da li ga grize ili ne veruj mi ne znam...ako bude desavanja javljam....

sto se tice kompa ako me se setis kad ti proradi...bila bih ti zahvalna Smile Smile Smile

Hvala ti od srca za ovoliki trud s tvoje strane...ljubim te Smile

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Jan 27, 2010 3:35 pm

Pa i ja jedva čekam da mi proradi kompjuter...pa ćemo malo više baciti oko, a ako sam ti nešto pomogla, drago mi je...Smile baš!

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Sre Jan 27, 2010 3:44 pm

Ti si moj strelac i to dupli...uopste ne sumnjam u tebe i tvoju iskrenost...

thanks sto bi rekla braca Englezi

ili efharisto sto bi rekli braca Grci Smile

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sre Jan 27, 2010 7:31 pm

zelena dolina ::hm najezih se u ranu zoru.
A jel on bio zenjen obzirom na godine...pa mozda covek krije emocije, ima kukavica koliko volis...zene su hrabrije u onome sto zele veruj mi...
ne znam koja je prica u pozadini, astrologija se koristi kad razum i realna situacija ne mogu da objasne dogadjaje i osobe, ali mozda tvoja prica ima realno objasnjenje a ti trazis odgovor u astrologiji nepotrebno....
Ima ih koji kriju emocije, bez obzira na status, nego Vagaju..e zato je mene nateralo da krenem i ovim putem, putem astrologije.."bolje spreciti nego leciti"..ali prosto do sada mi se cini po onome sto sam naisla da kad god se poklope stvari sa astroloske strane..a u praksi sve krene kako treba, obicno On prekine necim sve..kao da hoce da te postedti. Poslednje sto sam ja cula: "jednog dana reci ces mi Hvala.."..A mnogo toga se poklopilo..

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Sre Jan 27, 2010 7:49 pm

Poslednje sto sam ja cula: "jednog dana reci ces mi Hvala.."..A mnogo toga se poklopilo..

Vala bas tako...taman se ponadas da mozes odredjene stvari da predupredis eto pobogu citas ovo i ono, trazis, istrazujes, pravdas, razumes...kad ono PAF, BUM, TRAS.

Da su muskarci kukavice jesu to smo apsolvirali ali zasto se sve slomi pre nego se uopste i dodje do necega to necu nikada razumeti posebno sa onim sto kazes JEDNOG DANA CES MI RECI HVALA...Neka hvala dosta mi je svega Sad

I pocinjem definitivno da sumnjam u to sto se zove sinastrijski spoj...toliko brakova a katastrofalnih aspekata...pa opstaju...naravno znam i ja da su razlozi razni, materijalna sigurnost, deca i ko zna sta sve...ali postojimo i mi koji bi da volimo i budemo voljeni bez pritisaka i bez verzija s tobom bih kucu da gradim...

mina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sre Jan 27, 2010 8:04 pm

mina ::Poslednje sto sam ja cula: "jednog dana reci ces mi Hvala.."..A mnogo toga se poklopilo..

Vala bas tako...taman se ponadas da mozes odredjene stvari da predupredis eto pobogu citas ovo i ono, trazis, istrazujes, pravdas, razumes...kad ono PAF, BUM, TRAS.

Da su muskarci kukavice jesu to smo apsolvirali ali zasto se sve slomi pre nego se uopste i dodje do necega to necu nikada razumeti posebno sa onim sto kazes JEDNOG DANA CES MI RECI HVALA...Neka hvala dosta mi je svega Sad

I pocinjem definitivno da sumnjam u to sto se zove sinastrijski spoj...toliko brakova a katastrofalnih aspekata...pa opstaju...naravno znam i ja da su razlozi razni, materijalna sigurnost, deca i ko zna sta sve...ali postojimo i mi koji bi da volimo i budemo voljeni bez pritisaka i bez verzija s tobom bih kucu da gradim...
Ajde sad malo van astrologije, znas kako kazu: "Najvece ljubavi ne opstaju.." - ja to ne mogu da prihvatim, ali objasnjenje moze da se poveze i sa astrolsoke strane: Ako je sve divno pa dve osobe i nemaju prepreke koje treba da preskoce, rese, prebrode..podrazumeva se zajedno (sinastrija..itd.), takva ljubav bez izazova polako se gasi..kad ima izazova nesto ih vuce da ostaju jedno sa drugim..da se medjusobno razvijaju. Pa zato vidim ono sto kazes: "ne tako idealni brakovi..", sa sve samim kvadratima ili opozicijama, mozda nisam u pravu..ali najradije bih to dokazala na sopstvenim roditeljima ali nemam tacno vreme rodjenja..ali mogu da zamislim taj spoj..i mozda bi mi bilo jasnije nesto.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Jan 28, 2010 1:56 pm

Ne znam sta da kazem...videla sam sinastrije koje niko ne bi pohvalio a oni zive li zive zajedno...nekima je predodredjeno da imaju tenzije i burne odnose i da u njima opstaju...
Zadatak astrologa nije da meri ko ce ostati sa kim i da li su jedno za drugo, nego gde ce biti problem i kako ga resiti, na primem Stiven Arojo to objasnjava tako sto ako imate problematicne merkurovske intraaspekte,tada trazite sredisnju tacku koja moze da vas "izvuce" ili dobre aspekte koji mogu da ublaze ono sto je lose izmedju ta dva merkura....
Mislim da treba prestati sa grcevitom borbom da se neko zadrzi, jer ako ti nije sudjeno isto vam je, radili horoskope, isli kod baba vraca...sve je uzalud...samo cete slusati razne price i doci cete do bezdana i ponora sami sa sobom.... Treba biti iskren i reci tom nekom koga volimo koje su nase namere i zelje, i ako taj neko nece isto sa vama, treba otici i preboleti...pa jedan bol vam ne gine, pre ili kasnije.....
Na vama je samo da shvatite da se veza ne moze zasnivati na zeljama jednog partnera i da se nadate da ce vam bog ponovo poslati tog sto ga zelite (u slucaju da on u medjuvremenu shvati) ili nekog ko je za vas bolji....sve drugo dovodi do zacaranog kruga i agonije koju sam videla i kod sebe licno i kod mase drugih ljudi i ispoljavanje je manje vise identicno (razlika je samo u vremenu koliko je neko spreman da pokloni godina svog zivota)....to su klasicna opsesivno kompulzivna osecanja, unesreceni zivoti bez smisla, jedini smisao se vidi u spajanju sa partnerom, ne shvatajuci da zivot prolazi i da bi ih isti taj partner vise cenio kada video da su oni srecni i zadovoljni sa sobom....Na kraju, ne moze se usreciti neko ako sami nismo srecni sa sobom...
Treba razmisliti o tome, da li biramo "laksi put" , slusajuci savetodavce, horoskope, gledanje u pasulj....lazuci i dalje sebe, ili raskrstiti sa svojom opsesijom i krenuti nekim novim putem....

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Jan 28, 2010 2:23 pm

Kako si ovo lepo rekla Zelena Dolino, svaka ti je reč mudra i zlatna!

Život je suviše kratak, svesni smo da nije zamišljen da bude lak, ali ne moramo ga još sami sebi zagorčavati, birajući svesno da patimo za nekim ko verovatno i nije za nas, jer da jeste, uživali bi u ljubavi, umesto što se gušimo u suzama.

Bravo Dolino, oduševila si me ovim rečima!!!

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Jan 28, 2010 2:28 pm

Ja sam u jednom momentu shvatila da ako ja nekome stojim na putu da sretne pravu osobu, kad vec nije siguran da sam ja prava osoba za njega, onda i ta osoba meni isto stoji..na putu! I tad sam uradila ono sto si rekla, pustila koliko god se nalazila u beznadju..da, naravno nada nije iscezla odmah da ce "Bog vartiti ili doneti ono sto zelim, osecam,volim..", i prvo sto pomislim jeste, pa ako je sudjeno..bice tako, sta god to znacilo!
Problem je nastao kad sam krenula da prepoznajem musku osobu u natalu, jer do tad sam znala samo horoskopske znake..i uplasila se da sam uprkos borbi ispustila pravo!!!
Moji roditelji konkretno imaju vise aspekata za neki dobitni tiket nego za uspesan brak..ali mamin Neptun je u sekstilu sa tatinim Mesecom, a od aspekata Marsa i Venere ni sa jedne ni sa druge strane - NE POSTOJI!!!
a Tatin Saturn u opoziciji sa maminom Venerom..Jedino mogu da izvedem zakljucak da je mami vladar 7-mog Neptun, a tatin DC u Raku..drugacije ne pije vodu!!! Vremena tacna ne znam, nego nesto izmedju pa sama nesto pokusavam!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Jan 28, 2010 4:22 pm

Hvala Alea... Smile

Mila, vreme ti i nije bitno za aspekte jer oni ostaju isti, nemas zapravo kuce i mesec, on jeste bitan, ali ako gledamo skolski za brak pise obavezno spajanja vladara AC i DC, ili bar jedan aspekt medju njima...itd ali u praksi mnogo puta nije tako...zato ja i ne mislim da se treba slepo drzati astrologije, zasto astrologija ne moze da objasni ovakve slucajeve? Ja znam ljude koji rade astrologiju niz godina i oni sami kazu da ima ljudi kod kojih ni natalna karta "ne radi", sta reci za ostalo.....
Ne shvatite me pogresno, necu da demistifikujem nista, ovo je usotalom tema o NE Very Happy ....ali mislim da sinastriju treba gledati iskljucivo kada stupimo sa nekim u odnos da vidim sta skripi, natal je osnova da skapiramo sa kim imamo posla (ako smo srecnici pa znamo vreme i ako kod te osobe karta "radi")...sve ostalo, proznoze i bakraci ne piju vodu, verujte mi, vise radi horar nego bilo koja sinastrija...dejvison itd...
To je moje misljenje, ali ja postujem i svacije drugo koje se razlikuje...cmok

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:16 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole